צילום: Cityscape of Marina Grande with houses and port at Sorrento, Tyrrhenian sea, Amalfi coast, Italy. Summer

הדרום הקסום של איטליה

טיולי תרבות וטבע

טיול אומנות לדרום לאיטליה בהדרכת ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר | 12 יום

במגף הארוך של אירופה תמצאו הכל: אפיפיורים, ציירים, פסטה, מאהבים, משוררים, שחיתות פוליטית ושליטים רבי עוצמה. 3000 שנים של היסטוריה, תרבות ומטבח מושכים אליהם את כל מי שלא סובל מדז'ה וו. 

האזור שדרומה מרומא כולל כמה מאתרי התיירות המושכים ביותר באיטליה, חלקם ידועים ומפורסמים ואחרים עלומים ומפתיעים. נופיו הנפלאים של חוף אמלפי; פומפיי הנחשפת וחושפת עוד ועוד, ונאפולי, המשלבת ישן וחדש בתרכובת שמעשירה את החושים כולם. מעטים מכירים את המגוון הרחב של אתרים ושל תחומי עניין שחבל פוליה אוצר בתוכו. כפרים זעירים, שההתרחשות היומיומית בהם מתנהלת באותו אופן מאות בשנים, שרידים עתיקים ורבי רושם לתרבות הלנית עתיקה ומרתקת ונופים מרהיבים. כל אלה, עם אופיים החם ומאיר הפנים של אנשי הדרום, יוצרים תמהיל ססגוני מיוחד, המשלב ים-תיכוניות קדומה עם זו העכשווית, משלב תרבות ואוצרותיה בטבע בו נוצרו.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א – רומא – נאפולי

נצא מנתב"ג בטיסת בוקר לרומא. אחרי הנחיתה בשעות הצהריים נצא בנסיעה על "אוטוסטרדת השמש" אל עבר נאפולי, בירתה הלא מוכתרת של דרום איטליה ואחת מערי הנמל השוקקות והססגוניות בים התיכון. נעבור דרך מונטה קאסינו ונלמד על הקרבות שנערכו במלחמת העולם השניה, במידה והזמן יספיק לנו נגיע לנאפולי ונערוך סיור בעיר המעניינת. העברה למלוננו ללינה.

יום 2

נאפולי - ביקור במוזיאון הארכיאולוגי

בשעות הבוקר נבקר במוזיאון הארכיאולוגי החשוב המציג ממצאים מחפירות פומפיי והרקולנאום, שנהרסו בהתפרצות הווזוב בתקופה הרומית. נמשיך לבקר בספקה נפולי, בכיכר פבלישיטו, נצפה על בית האופרה, וארמון המלכותי. נסיים את ביקורנו בעיר בה הומצאה הפיצה ונמשיך אל מלוננו באזור סורנטו.

Photo by Ava Peattie

יום 3

סורנטו – עיירת החוף אמלפי – פוזיטנו – שייט בקו החוף היפהפה

נקדיש את היום לאחד האזורים האהובים והמפורסמים באירופה בזכות יופיו – חוף אמלפי. נצפה על עיירת הנופש והדייגים פוזיטנו ונבקר באמלפי, עיירה קטנה שהייתה אימפריה ימית חשובה בימי הביניים וכיום עיירת חוף רגועה מול מרחביו הכחולים של הים התיכון, מגנט לתיירות מקומית ובין לאומית. מאמלפי נצא בשייט לכיוון מאיורי. מזווית שונה נשקיף אל חוף אמלפי – אחד מקווי החוף היפים בעולם שבו יופי מעשה ידי אדם פוגש את זה של הטבע בתצוגה מרהיבה של נופים עוצרי נשימה. השייט יאפשר לנו לנוע בין הצבעים, הריחות והטעמים האופייניים שהאזור הזה מציע. הערב נצפה במופע פולקלור מקומי. חזרה למלון באזור סורנטו.

Photo by Curioso.Photography

יום 4

פומפיי - החפירות הארכיאולוגיות בהרקולנאום

הבוקר נבקר בפומפיי, שכוסתה באפר וולקני בהתפרצות האדירה של הווזוב ביום גורלי בשנת 79 לספירה. מבני הציבור לרבות בתי מרחץ, הבתים הפרטיים, החנויות, הפסיפסים וציורי הקיר, שהשתמרו להפליא ונחשפו כעבור מאות שנים, מציגים בבהירות רבה את החיים התוססים שאפיינו את עיר הנמל לשעבר. לאחר מכן נמשיך לחפירות הארכיאולוגיות בהרקולנאום העיר שכוסתה בלבה  ובה התגלו מגילות עתיקות המספרות על העיר. עם תום היום ניסע נסע למלוננו באזור סלרנו.


Photo by Roman Babakin

יום 5

פאסטום – אלברובלו

בבקר ניסע לביקור בעיר פאסטום לפגוש את המקדשים היוונים מהמאה ה 6 לפני הספירה ונבקר גם במוזיאון הארכיאולוגי. נבקר גם במחלבה ליצור גבינות בופלו ונטעם מספר גבינות, נמשיך בנסיעה לכיוון אלברובלו , הנמצאת בחבל פוליה ולה ארכיטקטורה מיוחדת, בתי קונוס המכונים טרולי. נבקר באתר ונתרשם מייחודם. ארוחת ערב ולינה באזור אלברובלו.

Photo by ingusk

יום 6

מאטרה- לצ'ה

הבוקר נצא אל העיירה מאטרה שבחבל בזיליקטה – עיר מערות לשעבר, שחלק גדול מבתיה אינו אלא המשך של המערות המקוריות. עד לפני כ- 70 שנה חיו חלק מתושביה בבתי מערות אלה בלית ברירה. כיום הם שבים אליהם מרצונם. נבקר באתר המשמר תרבות מגורים מיוחדת זו ונכיר את אורחות החיים והאמנות המיוחדות למקום. נבקר במוזיאון קרלו לוי, הסופר היהודי מחבר "ארץ שכוחת אל" הבלתי נשכח, בו מוצגים ציוריו. נמשיך ללצה עיר הבארוק – לינה בלצ'ה.

Photo by 4kclips

יום 7

לצ'ה- אוטרנטו

נתחיל את יומנו בלצ'ה, הנקראת גם "בירת הבארוק של פוליה, או "פירנצה של הדרום". מרבית בנייני העיר בנויים מ"אבן לצ'ה", אבן מקומית רכה, צהבהבה, שאמני המקום גילפו בה קישוטים פיסוליים עשירים. נסייר בעיר העתיקה, בכיכר סנט אורונצו, נראה את שרידי האמפיתיאטרון הרומי והסֶדילֶה – אולם מועצת העיר במאה ה-16. בטיולנו בעיר נצפה גם בבזיליקת סנטה קרוצֶ'ה שחזיתה המהממת היא פאר אדריכלות "הבארוק הלֶצ'זי". נמשיך לכיכר הקתדרלה, שהיא אחת הכיכרות היפות בדרום איטליה, בשל חזיתותיהם המפוארות של הכנסייה, ארמון הבישוף ובניין הסמינר. בשעות הצהריים נצא דרומה אל העיר העתיקה של אוטראנטו, הישוב המזרחי ביותר באיטליה. נטייל בעיר הממוקמת על שפת הים, ובמרכזה קתדרלה נורמנית שייחודה ברצפת פסיפס נדירה. חזרה ללינה בלצ'ה.

Photo by BrunoBarillari

יום 8

החוויה היהודית - סנטה מאריה אל בניו - נארדו

הבוקר נחווה את החוויה היהודית בעוצמתה כשנסע לסנטה מאריה על בניו ונבקר במוזיאון המציג את היהודים שהגיעו אחרי מלחמת העולם השנייה והתגוררו במקום עד עליתם ארצה ואת סיפורם שנמשך מעל שנתיים במקום הקסום ליד הים. אחר הצהריים נמשיך לביקור בנארדו  (Nardo)היא עיר הבירה של חצי האי סלנטו, עם מבנים מרשימים והיסטורים בסגנון הבארוק. אחרי מלחמת העולם השניה הגיעו אליה פליטים יהודים כמו לשאר העיירות ונשארו שם עד הקמת מדינת ישראל ולאחר מכן עלו לארץ. חזרה ללינה בלצ'ה.

יום 9

בארי – קסטל מונטה

הבוקר ניסע לבארי, בירת פוליה. נבקר בעיר העתיקה ונכיר את סיפורו המגניב של סן ניקולס, אחד הקדושים היותר פופולריים בעולם הנוצרי. נצפה בנשים המכינות את פסטה האורקיטות באופן המסורתי עד היום. אחר הצהריים נבקר בקסטל מונטה, הפנינה בכתר המבצרים הנורמניים בדרום איטליה, שיופיה מתחרה במקומה הייחודי. לינה באזור בארי.

Photo by angelo chiariello

יום 10

בארי - חצי האי גרגאנו – וייסטה

נצא את בארי וניסע בדרך החוף המרהיבה לוייסטה שבקצה חצי האי הבולט לתוך הים האדריאטי.  דרך יער אומברה, "היער המוצל" והלגונות של צפון הגרגאנו עד שנגיע לעיירה וייסטה. ללינה באזור.


Photo by peuceta

ימים 11-12

שייט בצוקים של וייסטה - טראני – בארי – תל אביב

הבוקר נצא לשייט יפהפה בצוקים של וייסטה ולאחר מכן נבקר בטראני העיר בעלת המפרץ היפה שבה התגוררו יהודים עד לגירוש ספרד והוקמו בה מספר בתי כנסת שלא שרדו ורק אחד מהם שוקם ובו מתפללים מעט יהודים. נחזור לבארי לסיום הביקור ונצא בטיסה חזרה ארצה דרך רומא. נחיתה בארץ לפנות בוקר של יום 12.

.Photo by Michal Ludwiczak

  • פומפיי.
  • החפירות הארכיאולוגיות בהרקולנאום.
  • מופע פולקלור.
  • שייט בחוף אמלפי.
  • המוזיאון הארכיאולוגי בפאסטום.
  • לצ'ה "בירת הבארוק של פוליה".
  • סנטה מאריה על בניו ומוזיאון העקורים.
  • קסטל מונטה, הפנינה בכתר המבצרים הנורמניים.
  • שייט בים האדריאטי.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: €490

 דגשים מיוחדים

המחיר כולל

טיסות סדירות עם חברת התעופה אלאיטליה: תל אביב-רומא // בארי-רומא-תל אביב
לינה: מלונות מדרגה ראשונה (מקבילה ל- 4 כוכבים)
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח.
כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול
קבוצה: גודל הקבוצה 15-26 מטיילים.
מדריכה ישראלית מצוות "אקו", ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר, תוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי היכן שנדרש
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית
מיסים מקומיים.
תשר לנותני שירות מקומיים.
דמי רישום וטיפול.

המחיר אינו כולל

ביטוח בריאות כולל מטען – יש צורך לעשות
ארוחות צהריים ושתייה בארוחות
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, משקאות, ארוחות נוספות וכד')
כל מה שאינו רשום במחיר כולל.
תשר למדריך הישראלי.

לתשומת לבכם:

מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
יש לעשות ביטוח רפואי כולל.
נחיתה ביום ה – 12, יש לעשות ביטוח ל- 12 ימים. ניתן לקבל הצעה לביטוח הטיול דרך סוכנות הביטוח שאנו עובדים מולם – 4 חודשים טרם היציאה (120 יום)
ניתן להתחיל את התשלומים קודם ולפרוס ליותר תשלומים.
למידע בריאותי: יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים באתרים.
יובהר כי המחירים הנקובים לעיל נכונים ליום ההרשמה. במידה ותחול עלייה הגבוהה מ -3% בשערי המטבע, במיסי הנמל או במיס הדלק יעודכנו מחירי הטיול בהתאם ותחול התוספת על הנוסע.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו טיולי שטח".
לא נוכל להבטיח שירותי סבלות בכל בתי המלון. היות ואלו אינם ערוכים לכך ויש לקחת זאת בחשבון – אנו נעשה ככל שביכולתנו על מנת לעזור.
למידע בריאותי על הטיול, יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים באתרים.

מדריכת הטיול: ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר

אשת אמנות במקצועה וברוחה, עם ידע מקיף ונרחב בכל הקשור לתרבות ואמנות עתיקה ומודרנית כאחד. בעלת דוקטורט לאמנות ומגדר, תואר שני וראשון באמנות ובחינוך. מדריכת טיולים ותיקה, זה עשרות שנים שתרה ומגלה את צפונותיהן וסודותיהן של מדינות אירופה בכלל ושל ערי אירופה בפרט. כותבת ותיקה במגזינים מובילים ומבכירות המדריכות לאירופה.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

עונת השלכת ביפן "העלים האדומים"

ביקור ביפן בעונת הסתו עשוי לחלץ קריאות התפעלות גם מפי הציניקנים שבינינו. לדעתי זו העונה היפה ביותר […]

הודו – תפילות מצוירות ומרחבים מקודשים

סיכום מתוך מאמריו של סטפן היולר + הערות של טל בשן להינדי, הבית הוא כמו הרחם של […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

הדרום הקסום של איטליה

טיולי תרבות וטבע

טיול אומנות לדרום לאיטליה בהדרכת ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר | 12 יום