טיול לאיטליה, חבל אומבריה

טיולי תרבות וטבע

כולל את פסטיבל השוקולד בפרוג'ה, הרים ועמקים, גסטרונומיה משובחת והיסטוריה מאלפת, בהדרכת ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר | 9 ימים

אומבריה (Umbria) היא חבל ארץ קטן במרכז איטליה, למרגלות רכס הרי  האפנינים, ללא מוצא אל הים אך שופע ומגוון, ירוק ויפה, הרים ועמקים, אגמים  ונהרות. לאומבריה יש גסטרונומיה ויינות מקומיים משובחים ברמה בין לאומית.  הטבע העניק לה את פטריות הכמהין, הנקניק של נורצ'יה, שמן זית איכותי  והשוקולד המפורסם באצ'י פרוג'ינה. אומבריה הינה מחוז הולדתם של הקדושים  פרנצ'סיסקוס מאסיזי, בנדיקטוס הקדוש מנורסיה, סנטה קיארה באסיזי. המחוז  שופע ב פסטיבלים וטקסים מסורתיים רבים. נופה של אומבריה מנוקד באינספור  עיירות וכפרים קטנים שמחזירות אותנו במנהרת הזמן אחורה לימי הביניים.  המחוז קרוי על שם שבט האומברים אשר התיישבו באזור במאה ה6- לפני  הספירה. האומברים דיברו שפה קרובה לשפה הלטינית הקרויה "אומברית". 

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב - רומא – אורבייטו – טעימות יין לבן - פרוג'ה

נפגש בבוקר מוקדם בנתב"ג ונצא בטיסת בוקר מוקדמת ישירה לרומא. לאחר הנחיתה נצא בנסיעה אל  עבר אורבייטו ,אחת הערים החשובות בחבל אומבריה שבמרכז איטליה. רכבת הרים זעירה מעלה את  הבאים לאורבייטו מהתחנה המרכזית אל מרכז העיירה, התחנה הראשונה היא ביקור בבאר פטריציו  הקדוש, )Patrizio San di Pozzo )שנבנתה ע"י האפיפיור הנמלט כדי לספק מים לעיר בזמן המצור. זוהי  באר בעומק 62 מטר עם שני גרמי מדרגות היורדים למטה בסיבוב, בלי שייפגשו. נ משיך לכיוון הקתדרלה  של אורבייטו. הקתדרלה שבנייתה, שהחלה ב,1290- נועדה כדי לשכן בכנסיה את שרידי הלחם הקדוש  מ"נס בולסנה". הקתדרלה הינה מסגנון גותי ומעל מ- 100 פסלים, אדריכלים וציירים נטלו חלק בעיצובה..  חזית הקתדרלה, הצבעונית ביותר שתראו מעודכם, תוכננה ע"י האדריכל לורנצו מאיטני. בתוך  הכנסייה, מתחת לעוגב ענק מהמאה ה,16- ממוקם חדר שבו שמורים קרעי הלחם הקדוש והמדמם מבולסנה.  נמשיך לטייל לכיוון לפיאצה דל פופולו – Popolo delle Piazza ,כיכר שבאחד מימי השבוע מתקיים בו השוק  המקומי. לאחר מכן נטעם את היין המקומי, הלבן – אורבייטו קלאסיקו, כמו גם את שמן זית האיכותי  ומבחר נקניקים המגיעים מהחבל אומבריה. בתום הביקור ניסע לפרוג'ה – ארוחת ערב ולינה בפרוג'ה.

יום 2

סיור בערי ימי הביניים – פרוג'ה וגוביו – פסטיבל השוקולד בפרוג'ה

הבוקר נערוך סיור רגלי בעיר פרוג'ה בזמן פסטיבל השוקולד המפורסם אשר נערך בעיר בזמן זה. פרוג'ה היא עיר ימי ביניימית המוקפת חומות היושבת על גבעה מעל עמק נהר הטיבר. חלק ממבני העיר  נשארו ללא שינוי מאז המאה ה.14- יש בה סמטאות צרות ויפות, שערים, חומות ויחד עם זה גם חנויות, בתי  קפה ומסעדות. נתבונן ב Popolo del Capitano del Palazzo , ארמון מהמאה ה15- המשמש היום  כבית משפט. נחלוף על כיכר מטאוטי, בניני האוניברסיטה העתיקה (Vecchia Università) ולידם כנסיית  ג'סו, שנבנתה במאה ה- 16 ושופצה לגמרי ב- .1934 בפנים נמצאים ציורי קיר יפהפיים. במרכז העיר נמצא  את כיכר 4 בנובמבר (Novembre IV Piazza) היפה, שבמרכזה פונטנה מאג'ור ה (המזרקה הגדולה),  קתדרלת סן לורנצו, ארמון פריורי שעליו נמצאים הפסלים המקוריים של האריה והגריפון, הסמלים של  פרוג'ה. גן עדן מושלם מחכה לנו בפסטיבל השוקול ד אשר מתקיים כל סתיו באומבריה בירת פרוג'ה.  בפסטיבל מחכים לכם כל סוגי השוקולד – מריר וחלב, עם אגוזים וצימוקים, לבן ועם פיצפוצים ועוד ועוד.  פרוג'ה היא בראש ובראשונה מקום הולדתם של שוקולדים רבים בינהם ביניהם הבאצ'י המפורסם.

הפסטיבל המוקדש למאכל האלים, הופך את העיר לקונדטוריה מהלכת. נלך בין דוכני השוקולד הרבים לחזות בהכנת שוקולדים. במרכז העיר אמנים יפסלו בגושי שוקולד עצומים וינסו להכין את העוגה וחטיף  השוקולד הגדולים ביותר בעולם. בסיום הסיור בפרוג'ה נחזור לאוטובוס ונ שים פעמנו לגוביו, עיירה ימי  ביניימית אשר שמורה בצורה נפלאה. היא יושבת על מורדות הר אינג'ינו והמראה שלה הוא אחד  מהמפורסמים של אומבריה הימי -ביניימית. נ סיר ברחובות ובסמטאות הצרות והיפות של העיירה ונחלוף ליד  שרידי התיאטרון רומאי – עדות לחשיבותה של העיר כשהייתה בשיאה בתקופה הרומית, הכיכר רחבת הידיים  פיאצה די קוואראטה מארטירי, ה מוקדשת ל 40- התושבים שהוצאו להורג על ידי הגרמנים ב- 1944 כפעולת  נקמה בפרטיזנים , והכנסייה היפה סן פרנצ'סקו החולשת על הכיכר. נטפס לחלק העתיק של העיר ונראה  את הכנסייה המוקדשת לסן ג'ובני בטיסטה, יוחנן המטביל. ניקח את המעלית ו נעלה איתה לפיאצה  גראנדה (Grande Piazza), נחלוף ליד ארמון קונסולי, ארמון פרטוריו (Pretorio Palazzo) שהוקם במחצית  המאה ה14- ומשמש כיום כבית העירייה. נראה גם את ארמון הדוכס ששולט על העיר ונבנה על ידי משפחת  מונטפלטרה (Montefeltre) לאחר שהשתלטו על העיר. בפיאצה גראנדה נעלה על ה"רכבל" (זהו לא ממש  רכבל אלא מין כלוב מרחף לשניים עומדים) העולה אל הר אינג'ינו (גובה 908 מטרים מעל הים) ואל  בזיליקת אובלדו הקדוש. משם נשקף נוף מרהיב ויפהפה של הרי האפנינים של אומבריה. חזרה למלון לארוחת ערב ולינה בפרוג'ה.

יום 3

Scarzuola La יצירה גלובלית שמעולם לא הסתיימה - אגם טראסימנו עם שייט וטעימות יין

על Scarzuola La מספרים שבמקום הזה, בשנת ,1218 בנה פרנסיס הקדוש צריף ונטע ורד ודפנה וממנו זרחה מזרקה בנס, ולאחר שנים הקימו הרוזנים ממרשיאנו מנזר. בשנת 1956 המנזר וכל הרכוש  שמסביב נרכשו על ידי האדריכל המילאנו טומאסו בוזי שבנה בנייה סוריאליסטית יוצאת דופן את: "העיר  האידיאלית". הכנסייה והארמון בנוי ים כמו קונסטרוקציות המקובצות לשבע סצנות תיאטרליות, שבעה  ייצוגים של נופיים כפי שכתוב בשיר ו-'Hypnerotomachia 'מתורגמת באופן פואטי כ'ריב של אהבה בחלום'.  Scarzuola La היא יצירה גלובלית גדולה שמעולם לא הסתיימה, שיש בה אלמנטים ארכיטקטונים

מהעבר ומההווה ואף מהעתיד. לאורך המסלול בו נסייר ונבקר אנו נתקלים במבנים בעלי ערך סמלי חזק,  גם בשמותיהם (מגדל בבל, סולם שבע האוקטבות, סולם איוב ועוד), ושיאו של הייצוג מגיע עם האקרופוליס,  הר של בניינים, ריקים מבפנים ולעתים קרובות חופפים. התוצאה היא בנייה סוריאליסטית המקיפה את  מסורת הקודש ואת חדשנות של החול. לאחר תום הסיור נמשיך לעבר אגם טראסימנו, האגם הרביעי  בגודלו באיטליה ואחד היעדים המרכזיים במחוז אומבריה היפה. אגם טר אס ימנו הוא אגם טקטוני, כלומר  אגם שנוצר עקב תזוזה של הלוחות היבשתיים, אותה תזוזה שהובילה גם להיווצרותם של הרי האפנינים –  הרכס באורך 1200 ק מ"ר שחוצה את איטליה מצפון לדרום. נבקר בעיירה טואורו סול טר אס ימנו. שם  התחולל בחודש יולי בשנת 217 לפנה"ס הצליח הצבא הקרתגני, בפיקודו של חניבעל, להשמיד את הצבא  הרומי בהנהגת גאיוס פלאמיניוס, בעזרת מארב קטלני ומתוחכם שנחשב גם היום לאחד המארבים  המוצלחים ביותר בהיסטוריה. שני איים ניצבים מול העיירה טואורו – איזולה מאג'ורה (Maggiore Isola) ואיזולה מינורה (Minore Isola). איזולה מאג'ורה הוא הגדול מבין השניים אליו נשוט באמצעות  מעבורת. בחזרה ליבשה נבקר קסטיליונה דל לאגו – Lago del Castiglione קסטיליונה היא הגדולה מבין  העיירות שלחופי אגם טראזימנו ונשלב בה ביקור טעימת יינות – האזור ידוע גם בזכות היינות המיוצרים  בו. חזרה למלון לארוחת ערב ולינה בפרוג'ה

יום 4

אסיזי, מקום הולדתו של פרנציסקוס הקדוש – Rasiglia - ביקור במפעל שוקולד פרוג׳ינה

היום נצא לביקור ב עיר אסיזי, המפורסמת בזכות היותה מקום הולדתו של פרנציסקוס הקדוש מאסיזי,  שייסד את מסדר הפרנציסקנים בעיר ב 1,208- לספירה. כנסייותיה המפוארות ומרקמה העירוני של  אסיזי הוכרזו כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. אסיזי היא עיר ומקום חשוב ומרכזי בדת  הקתוליות ועל כן יש בה מספר רב של כנסיות: הבזיליקה של פרנציסקוס הקדוש מאסיזי, הקתדרלה של  רופינו הקדוש (כנסייה רומנסקית), הבזיליקה של קלרה הקדושה אשר בתוכה נמצא קברה של קלרה  הקדושה. בסיום הסיור באסיזי נמשיך לביקור באחד הכפרים היפים של אומבריה, הכפר רסיגליה , מקום  שמרתק ומדהים את המבקרים בו. נסייר בין הבתים ההיסטוריים, שכולם בנויים בקפדנות מאבן ומקומית,  בסמטאות ציוריות משובצות בגשרי עץ קטנים, שמתחתיהם זורמים נחלים עם מים רבים ומפלי מים  סוערים. נחזור לפרוג'ה ונבקר במפעל השוקולד המפורסם פירוג'ינה בו מייצרים, בין היתר, את שוקולד  הבאצ'י המפורסם, אותן נשיקות שוקולד הממולאות באגוזי לוז ונוגט ועטופות באגרות נייר עליהן רשומות  מילות אהבה. הסיור כמובן כולל טעימות ממבחר השוקולדים המיוצרים במקום. באם הזמן יאפשר  נסתובב עוד בעיר פרוג'ה להנות מפסטיבל השוקולד הטעים. בתום הביקור חזרה למלון לארוחת ערב ולינה  בפרוג'ה.

יום 5

חווית פטריות הכמהין -העיירות המקסימות וההיסטוריות ספלו ומונטפלקו

הבוקר נצא לחוויה מיוחדת במינה – חיפוש פטריות הכמהין בעזרת כלבים. פטריית כמהין היוקרתית ידועה גם בשם הלועזי שלה Truffle ויש הקוראים לה גם הזהב השחור. פטריית הכמהין מאופיינת בטעם  עז, בן השאר מפני שהיא גדלה בתוך האדמה. כיום מצויים בעולם יותר מ 60 זנים וסוגים שונים של פטריות  כמהין, שחורות או לבנות. בסיום סיור חיפוש הפטריות נמשיך לביקור בספלו (Spelo), עיירה ציורית,

אחת מהיפות והעתיקות ביותר באיטליה. ספלו יושבת על מורדות גבעה ושומרת על צביונה הימי- ביניימי. רוב הבתים מעוטרים בפרחים ובנויים מאבן יפהפייה בצבע אפרסק שנ לקחה מהר סובאסיו הסמוך.  נבקר ב כנסיית סנטה מריה מג'ורה מהמאה ה.12- הכנסייה נודעת בזכות הפרסקאות המרהיבים (1502) שבקאפלת באליוני, יצירתו של פינטורקיו. נמשיך לסייר בסמטאות לב העיירה בה נמצא בית העירייה מהמאה  ה13- ה כולל את הספריה ואת ארכיון העיר. נעלה לתצפית שממנה נפרש נוף פנורמי של חבל אומבריה  עד אסיזי ופרוג'ה. נבקר גם במוזיאון הפרחים ונראה את כל הקשור ליצירת ציורים מפרחים . אחר  הצהרים נבקר במונטפלקו, עיירה קטנה ומקסימה היושבת ככתר על הגבעה השולטת על העמקים  של הנהרות טופינו וקליטונו עם מראות סוחפים של הנוף האומבריאני, לכן היא מכונה גם "המרפסת  של אומבריה". נטייל בסמטאות ונגיע לכנסיית סנט אגוסטינו מסוף המאה ה- ,13 שהחזית שלה מעוטרת  בעמודים דקים וחלון שושנה. נבקר בכנסייה החשובה ביותר בעייר –הכנסייה לשעבר פרנציסקוס  הקדוש שהפכה למוזיאון. גולת הכותרת של הביקור בכנסייה זו מהמאה ה14- הם ציורי הקיר שצוירו על  ידי בנוצו גוצולי, התלמיד של פרה אנג'ליקו, המפורסם בזכות ציורי הקיר שלו בפלאצו מדיצ'י בפירנצה.  ארוחת ערב ולינה במלון בעיר ספולטו.

יום 6

אומבריה במיטבה - ספולטו - טודי

הבוקר נצא לבקר בעיר ספולטו (Spoleto). העיר עוברת על הציר הראשי אותו בנו הרומאים בדרכם מרומא צפונה ולכן ממוקמת במיקום אסטרטגי בפתחו של עמק רחב ידיים המוקף הרים, ומכאן ניתן להבין את  חשיבותה. נבקר בקתדרלה של ספולטו המיוחדת בסגנון רנסאנס ובארוק. נתבונן על בית העירייה ומגדל הפעמונים אשר נבנה במאה השלוש עשרה. בעיר נמצא התיאטרון הרומי שנבנה במחצית השנייה של  המאה ה- ,1 התיאטרון התגלה בסוף המאה ה – 18 ונחשף בסופו של דבר בשנת .1950 נראה גם את " מגדל  השמן", הגבוה בעיר, יותר מ – 45 מטרים, אשר נבנה ב מאה ה.13- בתום הביקור ניסע ל ביקור בטודי, עיירה קטנה ועתיקה היושבת על ראש הגבעה. נטייל ברחובות ובסמטאות המרוצפים באבן, נהנה מהאווירה

הימי -ביניימית. הכי כיף לעצור לקפוצ'ינו באחד מבתי הקפה שבה. נעלה במעלית ונגיע אל גני אוברדן שמהם נשקף נוף מרהיב של האזור שמסביב. הליכה קצרה מהגנים תוביל אותנו לפיאצה דל פופולו וכיכר גריבלדי, ממנה נערוך תצפית במראות פנורמיים יפים של העמק. חזרה למלון בספולטו לארוחת ערב ולינה.

יום 7

טרני – נרניה - סדנת בישול חוויות ואותנטית

הבוקר נצא לביקור בעיירה טרני, אשר לקראת סוף השבוע, מרכז העיר מתמלא בה במאות בליינים הגודשים את רחובות המרכז העתיק וממלאים את עשרות מקומות הבילוי, המסעדות והברים החבויים בסמטאותיה.  קורסו טאצ'יטו Tacito Corso הוא המדרחוב המחבר בין שתי הכיכרות המרכזיות של העיר, סביבן מרוכזים  כל המקומות השווים. נמשיך לעיירה נוספת נרני (Narni) היושבת על מצוק מבודד החולש על ערוץ  נהר הנרה הזורם מתחתיה. בעזרת מעלית נעלה היישר אל המאה ה- 12. נגיע אל כיכר גאריבלדי,  הקתדרלה, רחובה הראשי של העיירה ויה גאריבלדי, ואל הרחוב היפה ביותר בעיירה הוא ויה דל קמפנילה בו נראה את קשתות האבן המחברות בין הבתים, שנועדו לשמש כמסדרונות מילוט בעת מצור על העיר.

נמשיך אל כיכר פריורי, בה ניצב בניין העירייה, בחזיתו תבליט אבן מיוחד המציג סצנות מאבק שונות היסטוריות ומיתולוגיות. בשעות אחר הצהרים נגיע לחוויה מיוחדת במינה ואחד משיאי הטיול – נשתתף  בסדנת בישול אותנטי לחבל אומבריה. נגיע לחווה עתיקה ומסורתית במקום יפהפה, שם יפגוש אותנו  השף המקומי וילמד אותנו להכין את מטעמי המקום. חשוב מאוד להשקיע, כי זו תהיה ארוחת הערב  הטעימה שלנו. חזרה למלון בספולטו ללינה.

ימים 8-9

ויטרבו עיר המצבר הציורית – קאלקאטה כפר האומנים – רומא – תל אביב

היום נצא לביקור בויטרבו (Viterbo), עיר מבצר ציורית ועתיקת יומין שנבנתה בימי הביניים  והשתמרה באופן יוצא דופן. ביקור כאן הוא הזדמנות נהדרת לראות כיצד נראתה עיר בימי הביניים,  וללמוד מעט על ההיסטוריה העשירה של המקום , כמו מסע בזמן לימי הביניים. הארכיטקטורה היא מן  המרשימות באיטליה לתקופה זאת, וכוללת חומה עתיקה המקיפה את העיר, כנסיות וארמונות, רבעי מגורים  ומגדלים המעטרים את קו הרקיע. שיא הטיול יהיה ב רובע העתיק סן פלגרינו (Pellegrino San) שנבנה  במאה ה- 13 נחשב לאחד הרבעים העתיקים שהשתמרו בצורה הטובה ביותר, יש כאן לברינט מדהים  של סמטאות צרות המעוטרות בקשתות מסותתות. מעל לסימטאות בנויים בתי גשר צרים, ומגדלים עתיקים  מעטרים את קו הרקיע. בצהריים נמשיך בטיולינו לקאלקאטה (Calcata), כפר הממוקם באזור לאציו, בנוי  על שפת סלע מסוג טופה, חולש על עמק נהר Treja ומוקף ביערות. קאלקאטה היא אחת העיירות הקטנות  הציוריות ביותר ליד רומא והמקומיים נתנו למקום כמה כינויים כמו "עיר אמנים" ו"עיר המכשפות". בשנות  ה60- של המאה ה,20- חבורה של אמנים, אינטלקטואלים, יוצרים, סופרים ואנשי רוח מאיטליה ומחוצה לה,  גילו את הכפר ובחרו בו כמקום מגוריהם ו/ או כמקום לפתיחת חנויות ובתי מלאכה. כיום חיים בכפר כ-  70 אנשים בלבד והמקום מקסים ומרגיש כמו כפר אמנים אלטרנטיבי אמיתי. בסיום הסיור בכפר  נמשיך ישירות לשדה התעופה של רומא לטיסת לילה חזרה ארצה. נחיתה בנתב"ג לפנות בוקר של יום 9, 26/10.

  • סיורים רבים בערים, עיירות וכפרים בנופה הציורי של אומבריה
  • השתתפות בפסטיבל השוקולד בפרוג'ה
  • סדנת בישול עם מאכלים מקומיים
  • מפעל השוקולד המפורסם
  • כפר האומנים קאלקאטה
  • סיור חוויתי של חיפוש פטריות כמהין
  • ערי ימי הביניים - פרוג'ה, גוביו ואורבייטו
  • אגם טראסימנו כולל שייט וטעימות יין מקומי.

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
18/10/2024 26/10/2024 ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר €2,883 €67 €2,950 €120 הנחה לנרשמים עד 29/06/2024
€50 הנחה לנרשמים עד 31/07/2024

תוספת ליחיד בחדר: €380 דגשים מיוחדים

המחיר כולל:

טיסות סדירות עם חברת התעופה האיטלקית הלאומית "איטה": תל אביב-רומא-תל אביב
לינה: בתי מלון מדרגה ראשונה (מקבילה ל- 4 כוכבים)
תחבורה: אוטובוס תיירים ברמה גבוהה
כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב) לאורך כל הטיול
קבוצה: גודל הקבוצה 15-26 מטיילים
מדריכה ישראלית מצוות "אקו", ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר בעזרת צוות מקומי היכן שנדרש
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתוכנית
מיסים מקומיים
תשר לנותני שירות מקומיים
דמי רישום וטיפול
מפגש הכנה לטיול

המחיר אינו כולל:

ביטוח בריאות כולל מטען – יש צורך לעשות
ארוחות צהריים ושתיה בארוחות
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, משקאות, ארוחות נוספות וכד')
כל מה שאינו רשום במחיר כולל
תשר למדריך הישראלי

לתשומת לבכם:

אופי הטיול: טיול שעיקרו תרבות וסיורים בערים, עיירות וכפרים בחבל אומבריה באיטליה. במרבית הערים והעיירות נשלב הליכות רגליות בכדי לתור את המקום בצורה הטובה ביותר.
למידע בריאותי יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
יש לעשות ביטוח רפואי כולל. ניתן לקבל הצעה לביטוח הטיול דרך סוכנות הביטוח שאנו עובדים מולם – 4 חודשים טרם היציאה (120 יום).
ניתן להתחיל את התשלומים קודם ולפרוס ליותר תשלומים.
למידע בריאותי: יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
סדר הביקורים בכל יום עשוי להשתנות וזאת בהתאם ללוח הזמנים ולשיקול דעתה של המדריכה. ייתכן ויעברו סיורים מיום אחד למשנהו. כמו כן ייתכן כי מפאת קוצר זמן, או הרחבה של ביקורים באתרים מסוימים, נוותר על ביקור באתרים אחרים. כל זאת אך ורק למען הצלחת הטיול ולרווחת המטיילים.
יובהר כי המחירים הנקובים לעיל נכונים ליום ההרשמה. במידה ותחול עלייה הגבוהה מ -3% בשערי המטבע, במיסי הנמל או במיס הדלק יעודכנו מחירי הטיול בהתאם ותחול התוספת על הנוסע.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו טיולי שטח".
אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כרטוס קבוצתי. אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים.
חשוב להבהיר ולציין כי כל שינוי הקשור בחברות התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת "אקו טיולי שטח" והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי "אקו טיולי שטח" תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
לא נוכל להבטיח שירותי סבלות בבית המלון. היות ואלו אינם ערוכים לכך ויש לקחת זאת בחשבון – אנו נעשה ככל שביכולתנו על מנת לעזור.

מדריכת הטיול: ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר

אשת אמנות במקצועה וברוחה, עם ידע מקיף ונרחב בכל הקשור לתרבות ואמנות עתיקה ומודרנית כאחד. בעלת דוקטורט לאמנות ומגדר, תואר שני וראשון באמנות ובחינוך. מדריכת טיולים ותיקה, זה עשרות שנים שתרה ומגלה את צפונותיהן וסודותיהן של מדינות אירופה בכלל ושל ערי אירופה בפרט. כותבת ותיקה במגזינים מובילים ומבכירות המדריכות לאירופה ולאיטליה בפרט.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

קניה – האגם הגבוה מכולם

אגם נאיוואשה, הנמצא במרחק שעתיים נסיעה מניירובי, בירת קניה, הוא מוקד לפעילות אקולוגית עשירה ביותר, אשר מאפשר […]

מסע לפפואה ניו גיני – בין שני פסטיבלים ו 800 שבטים – רז שרבליס

פפואה ניו גיני, על מחצית מהאי השני בגודלו בעולם שוכנת מדינה המורכבת מכ-800 שבטים שונים הדוברים כמניין […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לאיטליה, חבל אומבריה

טיולי תרבות וטבע

כולל את פסטיבל השוקולד בפרוג'ה, הרים ועמקים, גסטרונומיה משובחת והיסטוריה מאלפת, בהדרכת ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר | 9 ימים