טיול לאיים הקנריים בזמן אירועי הקרנבל הססגוניים

טיולי תרבות וטבע

13 יום, 5 איים, 5 קרנבלים | 13 יום

מסע ייחודי לאיים הקנריים המהווים ארכיפלג של איים יפיפיים ואקזוטיים השייכים לספרד והממוקמים באוקיינוס האטלנטי אל מול חופה הדרום-מערבי של מרוקו. הטמפרטורות באי נוחות ומתאימות לטיול בכל ימות השנה !

בטיול מרתק זה נטייל בין 5 איים מרכזיים, נחזה במראות טבע ייחודיים בעלי נופים געשיים ופראיים לצד תופעות גיאולוגיות שונות, נבקר בשמורות טבע מרהיבות, נבקר בכפרי דייגים ציורים ועיירות עתיקות.

הדגש בטיול יהיה בסימן אירועי הקרנבל  המרהיב המתקיים כל שנה באי הגדול טנריף, הזוכה לשם עולמי הודות למוזיקה החושנית והקצבית, לריקודים שלא פוסקים, לתהלוכות המפוארות עם התלבושות הססגוניות ולאנרגיות השופעות שבו – זהו הקרנבל השני בגודלו בעולם אחרי הקרנבל של ריו, ברזיל. האווירה השמחה והחגיגית הופכים אירוע זה לחוויה בלתי נשכחת!

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב - מדריד

אחה”צ נצא בטיסה ישירה למדריד,  נצא לארוחת ערב בעיר ונלון במלון הקרוב לשדה התעופה לקראת מסעינו ביום הבא אל האיים הקנריים.

יום 2

הגעה לאי גראן קנריה – קלדרת הר הגעש בנדמה – לאס פאלמאס

נצא בטיסת בוקר מוקדמת של כשעתיים וננחת באי גראן קנריה (Gran Canaria); אחד מארכיפלג האיים הקנריים שליד ספרד. לאחר הנחיתה, ניסע לעבר המכתש הוולקני העצום והמרשים בנדמה (Bandama), נטפס לתצפית אל הלוע הגעשי העצום ואל מרחבי האי כולו. נגיע בהמשך אל העמק הפורה Angostura ונבקר בגן הבוטני המרשים בעל צמחים קנריים טיפוסיים שחלקם כבר נכחד באיים הקנריים. נבקר בעיר הבירה לאס פאלמאס (Las Palmas), נעצור לתצפית פנורמית מרהיבה מגבעת אלטה וויסטה, נחלוף על פני המלון העתיק ביותר באי ונראה את הפסל המודרני הניצב בו המייצג את הכיבוש הספרדי. נצא לסיור ברובע העתיק וגאטה (Vegueta) שנוסד ב-1478 שנים ספורות לפני גילוי אמריקה. נבקר בקתדרלה ובכיכר סנטה אנה, בבית קולומבוס המייצג את הסגנון האדריכלי הקולוניאלי באיים, נראה את אוסף המפות הימיות המציינות את הקשר הגלובלי שנרקם בתקופה זאת בין אירופה, אמריקה ואפריקה. לינה במלון בלאס פאלמס.

יום 3

מסלול בין כפרים אל מול נוף וולקני פראי

נבקר בעיר ארוקאס (Arucas) העתיקה המשמשת כמרכז לגידולי הבננות של האיים. נהלך בין הסמטאות היפות ונגיע לקתדרלה הייחודית, אותה תכנן אחד מתלמידיו של הארכיטקט הידוע אנטוניו גאודי. נמשיך בנסיעה נופית מרהיבה במעלה ההרים אל העיירה טרור (Teror), שלמרות שמה המרתיע, היא לדעת רבים היפה באי. נמשיך בנסיעה בדרך נופית מרשימה אל Cruz de Tejeda וממנה לנקודה הגבוהה ביותר באי, מצפור פיקו דה לאס נייוֵוס (Pico de las Nieves) המשקיף לעבר הפסגות הציוריות של רוקה נובלו (Roque Nublo); סלע וולקני אדיר ואחד מסמלי האי המפורסמים, שחולש על הנוף הפראי מגובה של 80 מטר. נלך במסלול רגלי בין יערות האורן הקנרי ולאחר מכן נרד בנסיעה מן ההרים דרומה אל סן ברתולומה (San Bartolome), הכפר המרכזי של דרום האי. נמשיך בנסיעה דרומה עד דיונות החול המוזהבות והמרשימות במספלומאס (Maspalomas). בתום הסיור ניסע בדרך נופית מרהיבה לאורך החוף המזרחי של האי, בחזרה למלוננו.

יום 4

טיסה לאי לה פלמה –וסיור בצד הצפוני

הבוקר  ניסע אל שדה התעופה ונטוס אל האי לה פלמה (La Palma) הירוק מבין כל האיים, יש בו גאיות תלולים, הרים מכוסים בצמחית בר ואחד מהפעילים ביותר מבחינה געשית. נחל את בקורינו במסלול הליכה מרהיב מלה קומברסיטה (La Cumbrecita) אל נקודת התצפית היפיפיה לומו דה לאס חוזאס (Lomo de Las Chozas) סיור העובר דרך יער אורנים ירוק, ונעצור לנקודות תצפית שונות. נמשיך עד לפינה הדרומית של האי ונבקר במפעל המלח עתיק היומין ובמגדלור שבפואנקליינטה (Fuencaliente).

יום 5

צוקים געשים וקרנבל LOS INDIANOS

הבוקר נעלה לנקודת התצפית “Los Andenes” משם נוכל לצפות בלוע הענק של הר הגעש טבוריינטה, אשר עיצב את הנוף של האי, זוהי הנקודה הגבוהה ביותר של הר הגעש טבוריינטה המכונה “הצוק של הבחורים” (Roque De Los Muchachos). נטייל עד סדרה של דייקים, המאפשרת להיכנס פנימה לנקודת תצפית יפיפיה וקצת על מצלעותיו. נרד בנסיעה מרהיבה צפונה, דרך צ’ורטו אזול (Charco Azul),לקראת צהריים המוקדמות נחזור לסנטה קרוז דה לה פלמה לצפות בקרנבל  הראשון בטיול, בהגעתו של לוס אינדיאנוס (Indianos Carnival)  היא ללא ספק חגיגה המיוחלת ביותר בלה פלמה. אופייה הייחודי מושכת את מרבית תשומת הלב של האי הקנרי כולו. “במסיבה הלבנה” הרחובות מתמלאים בריקודים מוסיקה ואבקת טלק לבנה, אנשים לבושים בלבן אשר מקורה עוד בילידים החוזרים לאי מולדתם מהארצות הלטינית. בתום החגיגות נחזור למלוננו.

יום 6

טיסת בוקר לאי טנריף – הכפר הנסתר מאסקה - חגיגות הקרנבל הצבעוני!

נצא בשעות הבוקר המוקדמות לשדה התעופה ונטוס לאי טנריף (Tenerife); האי הגדול והמאוכלס ביותר בארכיפלג האיים הקנריים. עם ההגעה, נצא לתור אחר נפלאות צפון מערב האי טנריף. נבקר בפארק טנו ההררי ונבקר בכפר האבוד מאסקה (Masca), השוכן בלב ההרים במקום ציורי וחבוי. הכפר שימש כמקום מסתור לשודדי הים וסביבו נפערים קניונים מרהיבים בצוקי הסלע “לוס גיגנטס” החותכים את ההרים ונופלים במצוקים אדירים אל האוקיינוס. לאחר הטיול נרד מן ההרים ונגיע אל בירת האי סנטה קרוז דה טנריף (Santa Cruz de Tenerife); נבקר באתריה השונים שיכללו את השוק, האודיטוריום של טנריף, נראה את מרכז האומנויות, נחלוף על פני כיכר אספניה ועוד. בשעות הצהריים המאוחרות נחזה במצעד הצבעוני והשמח של הקרנבל שהינו הינו השני בגודלו בעולם אחרי הקרנבל של ריו דה ז’ניירו. הקרנבל עובר בשדרה המרכזית של העיר מול האוקיינוס ובה משתתפים קבוצות ססגוניות שיצעדו ברחובות, בשילוב מוסיקה ותלבושות צבעוניות על במות נעות עם פסלי ענק מעוצבים, מכוניות מקושטות, ליצנים, לוליינים רקדנים ועוד. בתום המצעד נשוב עייפים אך מרוצים למלוננו בטנריף.

יום 7

לה אורטבה וסיור בפארק הלאומי טֵיידֶה – קרנבל קבורת הסרדינים

הבוקר ניסע במעלה ההרים אל שמורת הטבע, שבשיאה ניצב הר הגעש הפעיל טֵיידֶה (Teide) המתנשא לגובה של כ- 3,718 מטרים – הנקודה הגבוהה ביותר בספרד. נמשיך בנסיעה בתוך יער אורנים קנריים המהווים את הצמחייה הטבעית של האי ונגיע למצפור “מעוף הציפור” הצופה אל העמקים המיושבים של האי שמכוסים בשמיכת עננים לבנה וממנה נצפה אל איים נוספים הבולטים מכל עברי האוקיינוס. בצפון מערב האי טנריף שוכנת לה אורטבה ((La Orotava; עיירה הקולוניאלית יפה, שהיוותה בעבר בית עבור רוב משפחות האצולה העשירות ביותר באי שהתיישבו בה לאחר הכיבוש הספרדי. נסייר בעיירה, נלך לאורך רחובות העיר העתיקה, נראה את בתי האחוזות המפוארים שבחלקם נבקר, נראה מבנים ארכיטקטוניים מרשימים, כנסיות מרהיבות ועוד. לעת ערב נגיע למלוננו שבסנטה קרוז (Santa Cruze); עיר הבירה של טנריף. לעת ערב נרד אל סמטאות סנטה קרוז לצפות בתהלוכת “קבורת הסרדין” המייצגת את סיום חגיגת הקרנבל המסורתי ואת “צום הבשר” הנערך בכל שנה ביום רביעי של תחילת הצום (למעשה מדובר בשריפת הבובה של הסרדין). הטקס מאופיין במצעד הומוריסטי מקאברי החוגג בצורה ביזארית ועליזה את מותו של דג הסרדין בשילוב של בכי וצחוק לצד בגדי אבל חושפניים עם מלמלות שחורות המאפיינים את החגיגות המדהימות של הלילה הזה.

יום 8

הפלגה וסיור באי לה גומרה: "אי השורקים"

הבוקר נפליג במעבורת לאי לה גומרה (La Gomera); האי היחיד ללא שדה תעופה באיים הקנריים. נעגון בעיירת החוף סן סבסטיאן (San Sebastin) שנבנתה על ידי הספרדים במאה ה-15 ומשמשת כיום כבירת האי. ניסע במעלה ההרים אל הפארק הלאומי גרחונאי (Garajonay), עליו הכריז אונסק”ו כאתר מורשת עולמית. כ-70% משטח הפארק מכוסים ביער סובטרופי לח מסוג לאוריסילבה, האופייני לאיים הקנריים, לאיים האזוריים ולאיי מדיירה. בפארק נראה את סלעי הבזלת העצומים שקיימים בו, שריד להרי געש קדומים שעברו תהליכי סחיפה. נעצור בנקודות תצפית ונטייל ברחבי השמורה. נמשיך בנסיעה אל הכפרים רוסאס ואחולו (Rosas & Agulo), שם נעצור לארוחת צהרים ונזכה להדגמה של שפת השריקות שהומצאה על ידי ילידי המקום; צורת תקשורת מקורית שאפשרה להם לתקשר זה עם זה כשלא התאפשר להם להיפגש פנים אל פנים. אחר הצהרים ניסע דרך עמק הרמיגואה חזרה אל הנמל של העיירה סן סבסטיאן, נסייר בעיירה ולאחר מכן נפליג ממנה בחזרה לאי הגדול טנריף. לעת ערב נשוב למלוננו שבסנטה קרוז.

יום 9

טיול ברכס הרי אנגה ופסגות הרי לאס מרסדס

ניסע לצפון האי אל רכס הרי אנגה (Anaga mountains); רכס פראי של פסגות גבוהות טרשיות ויערות המלווים אותם. נראה כפרים התלויים על פי תהום ונצא לטיול רגלי בחיק הטבע. נגיע בהמשך אל פסגות הרי לאס מרסדס (Monte De Las Mercedes) ונבקר במצפור האנגלים (Pico del Ingles). את דרכנו חזרה לבירה נעשה דרך סן אנדרס () ונתפעל מהלגונה שמימיה צבועים בירוק-טורקיז לצד חופי החול השחור. לאחר ארוחת הערב נתכונן למרוץ העקבים הגבוהים, אירוע ססגוני ומלא הומור.

יום 10

יום סיור בטנריף וחגיגות הקרנבל

היום נמשיך בנסיעה אל המחוז איקוד דה לוס וינוס (Icod de los vinos) המזוהה בעיקר בגן עם עץ הדרקון הגדול והישיש ביותר בעולם ובעל המראה מיוחד במינו. נעצור בעיירה גארצ’יקו (Garachico) ששימשה נמל מקומי ונקברה תחת זרמי לבה בשנת 1705. לקראת אחר הצהריים, נצא לחגוג ברחובות העיר פוארטו דה לה קרוז (Puerto de la Cruz). לעת ערב נשוב למלוננו בסנטה קרוז (Santa Cruze).

יום 11

האי לנזרוטה; טיול בדרום האי – הפארק הלאומי של הר הגעש טימנפאיה

נצא בטיסת בוקר אל האי לנזרוטה (Lanzarote), המיוחד והיפה מכל שאר האיים בו פעילות וולקנית עשירה, היוצרת נופים געשיים פראיים. נעלה דרך עמק אלף הדקלים ונקדיש זמן לביקור באתרי האמן/האדריכל סזאר מנריקה שבין השאר קבע את אופיים של הבתים הלבנים הזהים בכל רחבי האי.  נמשיך לעבר רכס הרי האש; אזור שהתפרץ במשך שש שנים רצופות וגרם לגדילת האי ולהרס כל מה שהיה בדרומו. נסייר בעיירה פלייה בלנקה ומשם נמשיך בנסיעה בין פסגות געשיות אל הפארק הלאומי טימנפאיה (Timanfaya) הר געש פעיל; בפארק נראה תופעות גיאולוגיות מגוונות הקשורות לפעילות געשיות באיים הקנריים, נצפה בלוע המעשן של הר הגעש ונהלך בשביל וולקני. נבקר בכפר הדייגים הטיפוסי והצבעוני אל גולפו (El Golfo) ונתפעל מהלגונה שמימיה צבועים בירוק-טורקיז לצד חופי החול השחור. נסיים את היום בלה חריה (La Geria); אזור מקסים של כרמים וטרסות, נבקר במרתף יין טיפוסי בו נטעם מן היין המקומי הייחודי לאזור.  בתום הביקור נשוב למלוננו.

יום 12

האי לנזרוטה; טיול בצפון האי – בעקבות האמן סזאר מנריקה

נבקר הבוקר בשני מקטעים של “צינור געשי”; נרד אל בטן האדמה ונסייר בחלקו העליון של הצינור שנבנה תוך שמירה קפדנית של המקור הטבעי. נמשיך אל חלקו הנמוך של הצינור, בנקודה שבה הוא נושק לאוקיינוס ומכונה “חמיאוס דל אקווה”(Jameos del Agua); אתר וולקני שנוצר לאחר שתקרתו של צינור לבה התמוטט ויצר מערה קטנה עם אגם מים מלוחים ונחשב למרשים ביותר. עם הגענו לעיירה הריה (Haria) נבקר בביתו של האדריכל המפורסם, נבקר ב”מיראדור דל ריו“; מבנה מיוחד נוסף שתוכנן על ידי האדריכל המשלב בין אומנות, אדריכלות וטבע. נגיע לתצפית מרשימה על צוקים היורדים בתלילות לים ונתצפת אל האי הסמוך “לה גרסיוסה“. נסיים את היום עם ביקור בגן הקקטוסים המרהיב, הנטוע על טרסות בתוך מכתש וולקני שגם אותו עיצב האדריכל והינו אחד מן המקומות היפים באי. נשוב למלוננו לעת ערב.

יום 13

האי לנזרוטה וטיסה חזרה ארצה

את הבוקר נקדיש לעיר הבירה של לנזרוטה – ארסיפה (Arrecife), עיר קולוניאלית יפיפיה, נשוטט בסמטאות ונהנה מהמבנים המיוחדים , נשלים את סיורנו באי ולאחר ארוחת צהריים ניפרד לשלום מהאיים בדרכנו לשדה התעופה לקראת  טיסתנו חזרה ארצה

 • 13 יום, 5 איים , 5 קרנבלים
 • כולל שייט לאי לה גומרה
 • מסלולים בין כפרים וערים אל מול נופים וולקנים פראיים
 • הפארק הלאומי של הר הגעש הפעיל טימנפאיה
 • סיור בפארק הלאומי המרהיב טֵיידֶה
 • ביקור הכפר הנסתר מאסקה
 • קרנבל מרוץ העקבים
 • קרנבל קבורת הסרדינים
 • צעדת הקרנבל מטריף החושים בטנריף!

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת לאדם בחדר יחיד: 480 €

 • נחיתה ביום 14 לאחר חצות ולכן יש לעשות ביטוח ל- 14 ימים. ניתן לקבל הצעה לביטוח הטיול דרך סוכן הביטוח שאנו עובדים איתו – 3 חודשים טרם היציאה
 • ניתן להתחיל את התשלומים קודם ולפרוס ליותר תשלומים
 • לרישום, חיוב וביטוח – אנא פנו לשירות לקוחות (שלוחה 102)

 

תנאי ביטול בתקופת הקרנבל באיים הקנריים:

במקרה של ביטול הטיול ביוזמת הנוסע, מכל סיבה שהיא, יחולו דמי ביטול מצטברים לפי הפירוט הבא:

 1. דמי רישום וטיפול בסך 75$
 2. דמי ביטול על כרטיסי טיסה בטיסות בינלאומיות ופנימיות: על פי תנאי הכרטוס של חברות התעופה.
 3. דמי ביטול עבור שירותי קרקע (לכל נוסע):
 • בין 90 יום ל- 60 ימים לפני מועד יציאת הטיול, ייגבו דמי ביטול בסך 25% מערך שירותי הקרקע
 • בין 59 ימים ל- 25 ימים לפני מועד יציאת הטיול, ייגבו דמי ביטול בסך 50% מערך שירותי הקרקע
 • בין 24 ימים ל- 15 ימים לפני מועד יציאת הטיול, ייגבו דמי ביטול בסך 70% מערך שירותי הקרקע
 • 14 ימים לפני מועד יציאת הטיול ועד לתאריך יציאת הטיול, ייגבו דמי ביטול בסך 100% מערך שירותי הקרקע (דמי ביטול מלאים!)

הגדרות: ימי עבודה: ימים א’- ה’, לא כולל חגים; ערך שירותי קרקע: מחיר הטיול לנוסע בניכוי הטיסות.

חישוב דמי הביטול ייעשה מרגע קבלת הודעה בכתב במשרדי אקו. ניתן לשלוח הודעת ביטול במייל או בפקס.דגשים מיוחדים

הטיול כולל

טיסות: טיסה בינלאומית דרך יעד ביניים באירופה כולל טיסות פנים בין האיים
לינה: מלונות מדרגה ראשונה (מקביל ל- 4 כוכבים)
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח לאורך המסלול (בהתאם לגודל הקבוצה). מיניבוסים במידת הצורך, הפלגה במעבורת
כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול כולל ארוחה במסעדה מקומית
קבוצה: גודל הקבוצה 15-26 מטיילים
מדריך ישראלי
מדריכים מקומיים: דוברי אנגלית היכן שנדרש
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית
מיסים מקומיים
תשר לנותני שירות מקומיים
דמי רישום וטיפול
מפגש קבוצה

הטיול אינו כולל

שירותי סבלות בטיול (למעט האי לנזרוטה)
ביטוח בריאות (וביטוח ביטול)
ביטוח מטען וציוד צילום
ארוחות צהריים
טיפ למדריך הישראלי
שתייה בארוחות/משקאות אלכוהוליים
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, ארוחות נוספות וכד')

לתשומת ליבכם

אופי הטיול לאיים הקנריים: טיול טבע המתמקד בארבעה איים מרכזיים וביניהם האי הגדול טנריף בו נחגוג בקרנבל הצבעוני והשמח עם האוכלוסייה המקומית.
לא נוכל להבטיח שירותי סבלות בכל בתי המלון. היות ואלו אינם ערוכים לכך ויש לקחת זאת בחשבון – אנו נעשה ככל שביכולתנו על מנת לעזור.
למידע בריאותי על הטיול, יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים באתרים.
יובהר כי המחירים הנקובים לעיל נכונים ליום ההרשמה. במידה ותחול עלייה הגבוהה מ -3% בשערי המטבע, במיסי הנמל או במיס הדלק יעודכנו מחירי הטיול בהתאם ותחול התוספת על הנוסע.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו טיולי שטח".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

בֶּרְבֶּרִים – בין להיות חלק לבין להיות עצמם (חלק ג: הברברים הקנריים)

חלקים א וב עסקו בברברים שמצפון לסהרה, בתחומי המגרב (צפון אפריקה). חלק זה יעסוק בברברים הרבה פחות […]

הפסחא, ההכנות, הקרנבל(ים) הגדול(ים) וחג הקורפוס קריסטי – אֵבֶל וחגיגות בעולם הקתולי (חלק ב: החגים שלאחר הפסחא)

צילומים: ליאור עלמא וקסלר ביוני השנה נצא לחגוג יחד את אירועי הקורפוס קריסטי, “חגיגת הלחם והיין הקדושים” […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לאיים הקנריים בזמן אירועי הקרנבל הססגוניים

טיולי תרבות וטבע

13 יום, 5 איים, 5 קרנבלים | 13 יום