טיול לאיסלנד בחורף

טיול חורף ייחודי לאיסלנד

טיולי תרבות וטבע

מסע בנבכי השלג והקרח לאור הזוהר הצפוני | 8 ימים

איסלנד הוא אי מסתורי הטומן בחובו נופים ייחודיים של טבע חורפי במלוא הדרו: הירוק השולט בקיץ מתחלף לנוף לבן ופראי; מעטפת השלג הלבנה המכסה את האי יוצרת גוונים שונים של חורף מעורר התפעלות עם מראות מרהיבים ומשכרי חושים. אקו לוקחת אתכם למסע מיוחד במרחבים עצומים, שדות לבה, קרחונים, מפלים קפואים, ועמקים – חוויה מרגשת! את מעטפת השלג הלבנה יצבע לנו הזוהר הצפוני בלילה ושלל סיפורי הסאגות האיסלנדיות והיסטוריית המתיישבים הוויקינגים יוסיפו נופך כמעט אגדי, לתחושה של טיול בתוך ציור. 


אתם מוזמנים להצטרף למסע בתוך בריכות גיאותרמיות, דרך מערות קרח והכל על אדמת בראשית! אנו מבטיחים לכם חוויה יוצאת דופן שלא תשכחו לעולם....


מסלול הטיול

יום 1

הגעה לרייקיאוויק – סיור הכרות עם עיר הבירה

נמריא מתל אביב בשעות הבוקר המוקדמות ליעד ביניים באירופה ומשם נטוס לריקיאוויק (Reykjavík) בירת איסלנד. ננחת בשעות אחר הצהריים ולאחר מכן ניסע למלוננו בעיירה הגדולה ביותר בדרום איסלנד; סלפוס (Selfoss).

יום 2

נסיעה לאורך החוף הדרומי של איסלנד – קירקיובאיירקלאוסטר

היום נגלה את אזור החוף הדרומי. ניסע דרך אזורים כפריים לכיוון רכס ההרים החולש על רצועת החוף ומהדרך נוכל לראות את הר הגעש האגדי “הקלה” (Hekla). בדרכנו נעצור לביקור בשני מפלים יפיפיים הניזונים ממי הפשרת הקרחונים; מפל סליילנדפוס (Seljalandfoss) ומפל סקוגפוס (Skogafoss). נמשיך בנסיעה לאורך החוף הדרומי לסיור במצוקי דירהוליי (Dyrhólaey) האדירים המשקיפים לאוקיינוס ובויק (Vik) הנקודה הדרומית ביותר באיסלנד ומקום הקינון של מושבות ציפורים רבות. נמשיך בנסיעה ונחצה את שדה הלבה הגדול מסוגו בעולם הנגרם מההתפרצות יחידה באיסלנד. לקראת ערב נגיע למלוננו בקירקיובאיירקלאוסטר (Kirkjubæjarklaustur).

יום 3

שמורת הטבע סקאפטפל – הלגונה הקרחונית יוקולסורלון

ניסע הבוקר אל מנזר קתולי מהמאה ה 12, כאשר מעל האתר נמצא Skeiðarársandur; קטע של מדבר חולי שחור שהתהווה על ידי נהרות קרחונים זועפים המגיעים עד לשמורת הטבע המיוחדת סקאפטפל (Skafteffel), המציעה נופים מרהיבים של הרים, דיונות בצבעי אפור שחור שנוצרו מסחף של קרחונים ואפר געשי, מפלי מים, תצפיות נוף וקניונים עמוקים – נעצור לסיור בשמורה. משם נמשיך אל הצד הדרומי של הקרחון הגדול ביותר באירופה וואטניוקול  (Vatnajökull) כאשר מתחת למעטה של הקרחון נמצאת אחת ממערכות הרי הגעש הפעילה ביותר באיסלנד. נמשיך בדרכנו עד שנגיע ליוקולסארלון (Jökulsárlón) הלוא היא הלגונה הקרחונית, שם צפים קרחוני ענק יציבים במים העמוקים. לאחר הסיור נשוב למלוננו.

יום 4

"משולש הזהב" כולל ביקור בחממה אורגנית

נמשיך במסענו לעומק הדרכים הכפריות של החוף הדרומי. הדרכים יפיפיות וממוקמות בין הרים, קרחונים והים. נגיע לפארק גייזר (Geysir) בו ניתן יהיה לחזות בשלל המעיינות החמים, בבריכות הבוץ ובגייזרים השונים בהם נמצא גם הגייזר הכי פעיל בעולם סטרוקטור (Strokkur) המתפרץ בעוצמה אדירה ומגיע לגובה של כ- 20 מטרים, זהו מראה שאסור להחמיץ!. בשעות הצהריים נעצור לארוחת צהריים קלה בחממה Friðheimar שם נלמד איך האיסלנדים מגדלים מלפפונים ועגבניות בתנאי האקלים הקר שלהם. נסיים את היום עם ביקור במפלי גולפוס (Gullfoss) הקפואים המכונים “מפלי הזהב” ונחשבים לאחד המפלים היפים באיסלנד. נגיע למלוננו באזור פלודיר (Flúðir) לקראת ערב.

יום 5

סיור בפארק הלאומי טינגווליר – ביקור במערת קרח ייחודית

היום נסייר בפארק הלאומי טינגווליר (Pingvellir), הנחשב לאתר מורשת עולמית והאתר ההיסטורי המשמעותי ביותר באיסלנד – אזור לבה אדיר בתוך בקעה. נמשיך צפונה בנסיעה מחוז בורגרפיורדור (Borgarfjörður) הירוק והפורה, נחלוף על פ הפיורדים המזרחיים לכיוון הוספל (Húsafell). עם ההגעה נעבור לרכב מיוחד וניסע על גבי קרחון לאנגיוקול (Langjökull) המכונה “הקרחון הארוך”, השני בגודלו באיסלנד. הדרך מרשימה ונשקפת ממנה תצפית מרהיבה על האזור. עם ההגעה נצא לסיור במערת הקרח הייחודית למקום ונחזה בכחול המרהיב של הקרח בלב כיפת הקרחון – יופי עוצר נשימה וחוויה של פעם בחיים! בדרכנו למלון נעצור במפלי דיילדרטונגובר (Deildartunguhver)המרשימים. ולקראת ערב נגיע למלונו באזור בורגרנס (Borgarnes). הביקור במערה אורך כשעתיים, קר מאוד ויש מים שמטפטפים מכל עבר. יש להצטייד בעת, בנעליים מתאימות, לבוש חם ובמעילי גשם.

יום 6

חצי האי רייקאנס – כולל רחצה בלגונה הכחולה

נקדיש את היום לחצי האי רייקאנס (Reykjanes); נבקר בכפר הדייגים היפיפה סנדגרדי (Sandgerði), המשמש כאחד מנקודות הדייג המרכזיות באיסלנד. נמשיך בנסיעה לאורך קו החוף ונעצור בכנסיית האבן המשוחזרת הממוקמת ליד Hvalneskirkja. עם ההגעה לסנדביק (Sandvík), נראה את “life of the lucky Bridge”; גשר להולכי רגל המחבר בין שני לוחות טקטוניים; הלוח האירו-אסיאתי והלוח הצפון-אמריקאי הנבנה כסמל לחיבור בין אירופה וצפון אמריקה. נעצור באתר גיאותרמי פעיל בשם Gunnuhver ונראה את בריכת הבוץ הגדולה במדינה. ניסע דרך שדות לבה עם נופים ירחיים מרהיבים עד הגענו לכפר הדייגים האותנטי גרינדאוויק (Grindavík). נסיים את היום עם רחצה באתר הספא הגיאותרמי “הלגונה הכחולה”, הנחשב לאחד מעשרת הספא הגדולים בעולם. לעת ערב נגיע למלוננו בעיירה הגדולה ביותר בדרום איסלנד; סלפוס (Selfoss).

יום 7

חצי האי סנאפלסנס – רייקיאוויק

יומנו יוקדש לסיור בחצי האי סנייפלסנס (Snæfellsnes) שבמערב איסלנד. חצי האי מורכב משרשרת הרי געש כבויים, משפכי לבה עתיקים, ממפרצים רבים, מחופים חוליים וממעט מאוד יישובים, המרוכזים בעיקר במפנה הצפוני של חצי האי ואורכו כ- 100 ק”מ. נעבור דרך מספר כפרי דייגים קטנים אשר חובקים את המרחבים הצפוניים של הר הגעש סנייפלסיוקול (Snæfellsjökull(; כיפתו מושלגת וקרחון עד מעטר אותו, גובהו כ- 1,446 מטר ובזכות צורתו החרוטית המושלמת – הוא אפוף הילת קסם ומסתורין. לקראת ערב נגיע לעיר הבירה רייקיאוויק (Reykjavík) נעלה לתצפית על העיר מגבעת פרלאן, שהמפעל על ראשו סיפק מים חמים לכל העיר במשך מאות שנים. לאחר התארגנות קלה, נצא לארוחת ערב מסכמת במסעדה מקומית. לינה בריקיאוויק.

יום 8

סיור בריקיאוויק – טיסה חזרה ארצה

נקדיש את יומנו האחרון באיסלנד לביקור בריקיאוויק (Reykjavík) הבירה. נערוך סיור באתרי העיר השונים כולל ביקור בכנסייה העתיקה במרכז העיר. נבקר בהיכל התרבות החדש “הארפה” (Harpa); התוספת המשמעותית ביותר לנוף של העיר; מבנה גדול המכוסה כולו בחלונות זכוכית קטנים בגדלים שונים, בוהק באור השמש וניצב על קו המים, באזור הנמל המזרחי. בתום הביקור ניסע אל שדה התעופה ונשוב חזרה ארצה.

 

 

>>> לטיולים נוספים לאיסלנד – הקליקו כאן <<<

  • ביקור ייחודי במערת קרח, בקרחון השני בגודלו באיסלנד
  • סיור בפארקים הלאומיים סקפטאפל וטינגווליר
  • ביקור במפלים המרשימים ביותר באיסלנד
  • חממת Friðheimar כולל ארוחת צהריים קלה
  • רחצה בספא הגיאותרמי "הלגונה הכחולה"
  • ביקור בחצי האי סנפלסנס ובחצי האי האי רייקאנס
  • סיכוי גבוה לצפייה בזוהר הצפוני; תופעת טבע מיוחדת ומרגשת שאינה נראית במהלך היום הארוך של הקיץ. (מותנה בתנאי מזג האוויר)

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

חודש משוער לצאת הטיול הבא:
מרץ 2021

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות: הצעת המחיר מבוססת על טיסות עם חברת התעופה אל על דרך יעד ביניים באירופה ועם טיסת המשך בחברת התעופה איסלנד אייר
לינה: במלונות בדרגת תיירות טובה מהטובים בנמצא, בכפרים אותנטיים ובערים, בחדרים לשניים עם מקלחות ושירותים צמודים
תחבורה: אוטובוס היילנדר בעל עבירות גבוהה בשטח
כלכלה: על בסיס חצי פנסיון
קבוצה: גודל הקבוצה 12-26 מטיילים
מדריך ישראלי: מדריך מנוסה מטעם אקו טיול שטח
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתוכנית
בחירת מקום הושבה: על פי בקשה מראש
מדריכים מקומיים דוברי אנגלית היכן שנדרש
תשר לנותני שירותים מקומיים
מיסי נמל וביטחון
דמי טיפול ורישום
מפגש קבוצה
אין שירותי סבלות באיסלנד – אנא קחו זאת בחשבון.

מחיר הטיול אינו כולל

שירותי סבלות.
ביטוח בריאות (וביטוח ביטול), ביטוח מטען וציוד צילום
ארוחות צהריים.
שתייה בארוחות/משקאות אלכוהוליים
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, ארוחות נוספות וכד')
טיפ למדריך הישראלי

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול חורף לאיסלנד המשלב בתוכו מרחבים עצומים של פסגות, שדות לבה, קרחונים, מפלים ועמקים קפואים וכן רחצה בבריכות גאותרמיות. הטיול מתקיים בתנאי קור ובטמפרטורות נמוכות ועל כן יש להצטייד בלבוש חם במיוחד.
למרות היותה מדינה מערבית, איסלנד היא מדינה בעלת אופי כפרי והמלונות הם בהתאם. לחלקם אין מעליות, האוכל פשוט יותר ולא מקובל להעסיק שם סבלים.
למידע בריאותי על הטיול לאיסלנד, יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מזג האוויר באיסלנד, בתקופה זו עלול להיות בלתי צפוי; עם גשמים, שלגים ורוחות חזקות ועקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן. במידת הצורך מדריך הטיול יידע למצוא את האלטרנטיבה הראויה ביותר לטובת ורווחת הנוסעים. התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים באתרים.
יש לעשות ביטוח ספורט חורף (לא ספורט אתגרי)
לטיול חורף באיסלנד – יש להצטייד בביגוד טרמי חם כולל נעליים טובות וחמות להליכה (לא נעלי ספורט!) הטמפרטורות נעות סביב ה- 5 מעלות בתקופה זו, אנא קחו זאת בחשבון והצטיידו בהתאם מבעוד מועד.
לגבי הזוהר הצפוני: אנו נעשה את כל המאמצים האפשריים להביא את התוצאות הטובות ביותר מבחינת הטיול, הן מבחינת הנוף, הן מבחינת בעלי החיים והן מבחינת זוהר הקוטב הצפוני, יש להבהיר כי מאחר ואנחנו תלויים בגורמים שאינם בשליטתנו כמו מזג אוויר והטבע, ייתכן וכי לא נצליח לצפות בזוהר הצפוני.
יובהר כי המחירים הנקובים לעיל נכונים ליום ההרשמה. במידה ותחול עלייה הגבוהה מ -3% בשערי המטבע, במיסי הנמל או במיס הדלק יעודכנו מחירי הטיול בהתאם ותחול התוספת על הנוסע.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.  בטיסות של אל על ניתן לבחור מקום הושבה מראש – אנא ציינו זאת בטופס ההרשמה. לאחר הכרטוס, ניתן יהיה לשנות את מקום ההושבה תמורת תשלום על פי נהלי חברת התעופה.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו טיולי שטח".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

איסלנד – הויקינגים אז והיום

איסלנד – בדמיוני עולה חבורה של ויקינגים עוטי עור ופרוות היושבים סביב מדורה קטנה המעלה עשן מגללי […]

משחקי הכס באיסלנד, כשפנטזיה ומציאות נפגשים

הקשר בין תעשיית הסרטים לתיירות הוא לא דבר חדש. סרט על מקום מסוים יכול להקפיץ את התיירות […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול חורף ייחודי לאיסלנד

טיולי תרבות וטבע

מסע בנבכי השלג והקרח לאור הזוהר הצפוני | 8 ימים