טיול לדרום אמריקה צילום: צליל יצחק

טיול לאקוודור וגלפגוס

טיולי תרבות וטבע

מסע ליערות הגשם של האמזונס וטיול ייחודי לאיי גלפגוס | בהדרכת דנדן בולוטין | 20 יום

טיול לאקוודור ואיי גלפגוס לוקח את המטייל אל נופים הרריים מרשימים, הרי געש, אגמים ציוריים, נהרות עתירי מים ויערות גשם טרופיים. זהו מסע מיוחד והרפתקני, הכולל שיט בסירות קנו על יובלי האמזונס והליכות רגליות בג'ונגלים. הטיול לאקוודור ואיי גלפגוס מגיע אל שבטי האינדיאנים החיים בלב יערות האמזונס, ומאפשר להכיר מקרוב את אורח החיים, האמונות, הטקסים ושיטות הריפוי המיוחדות של השבטים האמזוניים. את הטיול, המשלב תרבויות וטבע, נסיים בטיול ייחודי בין איי גלפגוס, אחת משמורות הטבע החשובות והמרתקות בעולם, ששימשה השראה למחקריו של דארווין בפיתוח תורת האבולוציה. נפליג בין איי גלפגוס, נסתובב ברגל בין מושבות של עופות ימיים, איגואנות ים וצבי ענק, נשחה בין אריות ים ופינגווינים, ונכיר לעומקו את עולם החי הייחודי.

את מסענו יוביל דנדן בולוטין, אתנו-בוטנאי מאוניברסיטת תל אביב, שעבד כארבע שנים ביערות הגשם של אקוודור בפרוייקט משותף לאוניברסיטת תל אביב ולקרן הסיוע האמריקאית. במהלך עבודתו הגיע דנדן למקומות בהם לא דרכה רגלו של אדם "מערבי" ואסף צמחי מרפא, שחלקם אינם מוכרים במדע המערבי, בהדרכת השאמאנים האינדיאנים המהווים "בנק ידע" הולך ונכחד.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א - קיטו

נצא בטיסת בוקר מוקדמת דרך אירופה אל קיטו, בירת אקוודור, ואחת מערי הבירה העתיקות ביבשת. היושבת בגובה של 2,850 מ' מעפה"י וסמוך לקו המשווה. נחיתה בשעות הערב. נסיעה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 2

קו המשווה "לה מיטד דל מונדו" והעיירה מינדו

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לבקר בקו המשווה "לה מיטד דל מונדו ",אמצע העולם, כאן עובר קו המשווה המחלק את כדור הארץ לחצי הדרומי והצפוני. נוכל להניח כל רגל בצד אחר של קו המשווה, במחצית אחרת של העולם. לאחר מכן ניסע לעבר הכפר מינדו, השוכן במרחק של כשעתיים מקיטו. זהו כפר קטן וקסום הנמצא במרכז ג'ונגל, למרגלותיו זורם נהר מוקף בצמחים טרופים. במהלך הסיור במינדו נבקר בחוות הפרפרים, נלמד על הכנת שוקולד, נבקר במפלים היפים שבאיזור, ו"האמיצים" שביננו יהנו מחוויית אומגות מעל חופת הג'ונגל הסבוך. לינה במינדו.

יום 3

העיירה מינדו ומצ'אצ'י

מינדו הוא אחד האתרים הפופולריים בעולם לצפייה בציפורים בשל מגוון הציפורים הגדול שבו. נצא מוקדם בבוקר לצפות במני הציפורים במינדו ונסייר ביער העננים. בתום הסיור ניסע אל מצ'אצ'י, נלון בחוות פאפאגיו, ארוחת ערב ולינה.

יום 4

חוות מצ'אצ'י והעיירה בניוס

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לביקור בחוות ורדים מקומית. אחר הצהרים נגיע לעיירה בניוס, השוכנת למרגלות הר הגעש הפעיל טונגורהואה ("לוע האש") ומושכת אליה מטיילים רבים, ובנוסף, העיר היא מרכז דתי חשוב, הקתולים מאמינים כי הבתולה מרים הופיעה בסמוך למפלים בבניוס כדי להגן על העיר מפני אסונות טבע. לינה בבניוס.

יום 5

בניוס, עיירה טרופית ומפלי בניוס

היום נטייל באזור בניוס בו מפלים , נהרות וצמחיית יער גשם. נבקר במפל "פיילון דל דיאבלו" הקסום- "קדירת השטן", מפל יפיפה, אליו נעפיל בשביל מדרגות לתצפית נהדרת ואף אשליה אופטית. נמשיך ל"מנטו דה לה נוביה". נוף יער עבות ומרשים מקיף את העיירה השלווה של בניוס. לינה בבניוס.

יום 6

חוות סן אגוסטין והעיר העתיקה של קיטו

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לאיזור מחוז קוטופקסי, בו מתנשא לגובה (5,897 מ') הר געש פעיל מהבודדים המכוסים קרח ובצורת חרוט מושלם. הוא חלק מ"טבעת האש" של האוקינוס השקט. נבקר בחוות סן אגוסטין ולאחר מכן ניסע לקיטו, הסמוכה להר הגעש פיצ'ינצ'ה. נצא לסיור קצר בעיר העתיקה של קיטו (בהתאמה לשעת ההגעה). לינה בקיטו.

יום 7

השוק של העיירה האינדיאנית אוטבלו

באוטבלו חיה קהילת צאצאי אנדיאנים המשמרת מסורת אריגה בצמר ועבודות יד נוספות. "שוק השבת" גדוש בבדים מרהיבים ועבודות יד מיוחדות בעץ, אבן ועור, ואפילו הכיכר המרכזית נקראת "פלאזה דה לוס פונצ'וס". נסייר בשוק הססגוני והמפורסם של אוטבלו, מהגדולים מסוגו בדרום אמריקה. נמשיך אל אגם קויקוצ'ה שבתוך לוע הר געש ובמרכזו אי! לינה באוטבלו.

יום 8

מסע ג'יפים והר הגעש קיימבה

בבוקר נעלה בג'יפים להר הקיימבה (Cayambe), הר געש לא פעיל המתנשא לגובה 5,790 מטרים מעפה"י. נגיע בנסיעה עד לגובה של 4,600 מטרים. ה"אמיצים" מבינינו ימשיכו אל הקרחון אשר במעלה ההר. נרד בנסיעה חזרה לאזור אוטבלו ונבקר בכפרים בהם עוסקים המקומיים במלאכות יד מסורתיות בעץ, חימר ועור. ניסע לנוח והתפנק במרחצאות של "פאפאיאקטה", מעיינות חמים מפוארים ובעלי סגולות ריפוי. במרחצאות, נוכל לשחות ולהשתכשך במגוון גדול של בריכות בטמפרטורה וגודל שונה, בסאונה, מקלחות ומסעדה. לינה בפאפאיאקטה.

ימים 9 - 11

אל יער הגשם האמזוני

נצא בנסיעה ארוכה מפאפאיאקטה שעל הרמה האנדינית (3,000 מ' מעפה"י) אל עבר יער הגשם האמזוני (300 מ' מעפה"י). תוך כדי הירידה בגובה הטופוגרפי, נעקוב אחר השתנות הנוף והצומח. אחר הצהרים נגיע לקויאבנו, אחת משמורות הטבע הגדולות באקואדור. נעבור לסירות ונשוט אל הלודג', בו נבלה ביומיים הבאים, בהם נצא לסיורים וטיולים בשמורה, המשופעת בלגונות ועשירה בצמחייה מיוחדת ובמינים רבים של בעלי חיים כגון פרפרים, דולפיני נהר, תנינים ואנקונדות, מעל 15 מיני קופים וכ- 500 מיני ציפורים. ארוחות ולינה בלודג'.

יום 12

לודג'- קוקה

נצא מהלודג' בשייט אל נק' המפגש עם הרכב. נמשיך בנסיעה לעיר קוקה (Coca), בירת המחוז, עם אוכלוסיה של כ- 50,000 תושבים, כאן נפגשים הנהרות קוקה ונאפו, החוצים את העיר. מכאן ניתן להגיע בשייט נהר לגבול אקוואדור-פרו. ננצל את הזמן הנותר להיכרות עם העיר. לינה בקוקה.

יום 13

חזרה מהג'ונגל – לקיטו

נטוס מהעיר קוקה אל קיטו. במידה והזמן יאפשר, נסייר בעיר. לינה במלון בשדה התעופה של קיטו, ממנו נטוס למחרת היום לאיי גלפאגוס.

יום 14

טיסה לגלפאגוס – האי סן קריסטובל

נצא בטיסת בוקר מקיטו אל איי גלפאגוס המופלאים, מקבץ איים געשיים, המרוחקים כ-1000 ק"מ מחופי אקואדור, ונוף שונה מכפי שהכרנו ביבשת. ננחת בסן קריסטובל (אי ששטחו 558 קמ"ר). נצא לסיור אל "סלע קיקר" המכונה גם "האריה הישן", נחזה בצבי הענק בסביבתם הטבעית, באיגואנה הימית הניזונה מאצות הצומחות על גבי הסלעים, ואולי גם בכרישים ודגים טרופיים. לינה בסן קריסטובל.

יום 15

יום סיור אל האי אספניולה

בבוקר נצא בהפלגה אל ה"איון" הוולקני אספניולה (60 קמ"ר בלבד שטחו). אספניולה ממוקם בדרום הארכיפלג, מרוחק ומבודד, ונחשב לאחד האיים מרובי המינים האנדמיים בגלפאגוס. נסייר באי ונצפה באלבטרוס המגיע לקנן באי, איגואנות "חג המולד", לטאות ואריות ים. בתום הסיור נשוב ללינה בסן קריסטובל.

יום 16

סימור הצפוני

נצא מסן קריסטובל אל סנטה קרוז, וממנו אל האי הסמוך, סימור הצפוני, אחד היפים והמעניינים באיי גלפגוס, המהווה בית למושבות משגשגות של ציפורי פריגאטה וסולית כחולת הרגל. נבלה את היום בסיורים באי ובחוף לקראת ערב נגיע ללינה באי סנטה קרוז.

יום 17

האי ברטולומה

בבוקר נצא בהפלגה אל האיון הוולקני ברטולומה הממוקם בצד המזרחי של הארכיפלג ונחשב לאחד האיים עם הנופים היפים ביותר בגלפאגוס, נסייר באי ונשנרקל. בברטולומה תנאי השנירקול מצויינים, ויש סיכוי טוב לראות פינגווין גלפגוס. בתום הסיור נשוב ללינה בסנטה קרוז.

יום 18

סנטה קרוז – קיטו

נצא לעיר בלטרה הסמוכה ,נפרד מאיי גלפאגוס ונטוס לקיטו. במידה והזמן יאפשר נסייר בקיטו. לינה בקיטו.

ימים 19-20

קיטו- מדריד- תל אביב

בבוקר נצא לסיור בקיטו, ובהתאם לשעת הטיסה נגיע לשדה התעופה. טיסה בינלאומית למדריד ולאחר עצירה
קצרה, נמשיך בטיסה לת"א – נחיתה בשעות הערב של היום ה-20.

  • חצי פנסיון לאורך כל הטיול (ארוחת בוקר + ערב)+ כלכלה מלאה בג'ונגל + כלכלה מלאה בגלפגוס ועוד ארוחת צהריים נוספת.
  • המחיר הוא למינימום 12 מטיילים ללא תוספת מחיר!!!
  • שלושה לילות בלודג' בלב הג'ונגל הבתולי של אקוודור + לילה בעיירה קוקה שבלב הג'ונגל
  • ביקור בכפר של שבט הקיצ'ואה בו דנדן התגורר כולל ארוחת צהריים מסורתית ושייט ברפסודה
  • טיול ג'יפים אל הר הגעש קיימבה – הר געש שממוקם על קו המשווה שבלועו קרחון
  • ביקור בשוק אוטובלו- השוק הצבעוני והגדול ביותר בדרום אמריקה והשתתפות בטקס הטהרות שמאני
  • ביקור ביער העננים מינדו + סיור צפרות
  • 4 לילות/5 ימים באיי גלפגוס – סיורים באיי סנטה קרוז, איזבלה, ברטולמה וסימור הצפוני

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
01/10/2022 20/10/2022 דנדן בולוטין $9,880 $115 $9,995

תוספת ליחיד בחדר: 1750 $

"ייתכן עדכון במסלול מסיבות עונתיות"דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות וטיסות פנים על פי מסלול הטיול.
תחבורה, לינה, כלכלה וצוות כמפורט במסלול הטיול.
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
כניסה לשמורת איי גלפגוס (100$) ומס אקולוגי בסך 10$,
דמי רישום וטיפול

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
הוצאות בעלות אופי אישי.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
מסים מקומיים (כרגע לא ידוע על מס כלשהו).
בדיקות קורונה בהתאם לדרישת השלטונות.

לתשומת ליבכם

אופי הטיול- טיול לאקוודור ולאיי גלפגוס: טיול ייחודי בתכניו המגוונים, המאפשר חשיפה למגוון חוויות, רצף נופים משתנים ותרבויות אינדיאניות שונות. המסלול משלב בין מסע הרפתקאות בג'ונגל, שהתנועה בו תהיה בסירות קנו וברגל, ובין מסע ג'יפים ברמה האנדינית של אקוודור, בו נלמד על ההיסטוריה של האינקה ונטייל בין הרי געש, כפרים, ערים ושווקים צבעוניים. נסיים בסיור ייחודי בן שישה ימים באיי גלפגוס. טיול זה מאפשר חשיפה למגוון חוויות, רצף נופים משתנים ומגוון תרבויות אינדיאניות, בהדרכתו של דנדן בולוטין, המומחה מס' 1 בארץ בנושא אקוודור.
תחבורה: אוטובוס פרטי להעברות ולסיורים, סירות קנו ורפסודות באזור יערות הגשם, ג'יפים באזור ההר וסירות מהירות באיי גלפגוס.
לינה: מלונות ברמת תיירות טובה היכן שניתן. מכיוון שהטיול הוא טיול אחר, עם דגש על מחקר והגעה למקומות נידחים, על המטייל לקחת בחשבון כי רמת הלינה והמזון ביער הגשם היא רמת תנאי שטח.
כלכלה: ארוחות בוקר וערב במלונות לאורך כל הטיול. בג'ונגל, ובאיי גלפגוס כלכלה מלאה+ ארוחת צהריים נוספת.
קבוצה וצוות: 12-23 מטיילים בלבד. דנדן בולוטין ידריך את הטיול בעזרת מדריכים מקומיים בחלק מהמקומות.
חיסונים – למידע על חיסונים יש לפנות ללשכות הבריאות במחוזיות. חיסון כנגד קדחת צהובה הינו הכרחי באזורים בהם נטייל. במידה ומסיבה כלשהי אין באפשרותכם לקבל את החיסון יש לקבל מכתב מרופא שמפרט את הסיבה.
חובה על המטיילים לרכוש ביטוח רפואי למשך כל זמן הטיול, ורצוי גם ביטוח מטען.
בימי הסיור בגלפגוס מספר הנוסעים בסירה משתנה בהתאם לגודל הסירה. ייתכן שהקבוצה תחולק בין שתי סירות.
אקוודור היא מדינה אשר עדיין לא מפותחת דייה במתן שירותי תיירות. אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מוזיאונים סגורים, שביתות, שינוי מועדים של ארועים וכיוצ"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול באקוודור. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת הנוסעים ולרווחתם.
מכיוון שמדובר בטיול מיוחד, החורג ממסלולי התיירים ומבקר במקומות נידחים ולא מתויירים, המסלול אינו סופי והוא פתוח לשינויים שיתבהרו אחרי טיול הכנה שיערוך דנדן במקום. כמו כן בשל אופיו המיוחד של הטיול, בחלק מהמקומות הלינה והכלכלה הן ברמה של תנאי שטח.
מסי הנמל והדלק והמס האקולוגי באיי הגלפגוס נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

אקוודור מסע בעקבות השאמנים וצמחי מרפא בדרום אמריקה

בית המרקחת הגדול בעולם עוד מעט מגיעים לעץ הזקן הודיע לי אלפרו, ושם אטפל לך בפצע. בינתיים […]

אקוודור מסע בעקבות השאמנים וצמחי מרפא בדרום אמריקה

בית המרקחת הגדול בעולם עוד מעט מגיעים לעץ הזקן הודיע לי אלפרו, ושם אטפל לך בפצע. בינתיים […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לאקוודור וגלפגוס

טיולי תרבות וטבע

מסע ליערות הגשם של האמזונס וטיול ייחודי לאיי גלפגוס | בהדרכת דנדן בולוטין | 20 יום