טיול לדרום אמריקה צילום: צליל יצחק

טיול לאקוודור וגלפגוס

טיולי תרבות וטבע

מסע ליערות הגשם של האמזונס וטיול ייחודי לאיי גלפגוס | בהדרכת דנדן בולוטין | 20 יום

טיול לאקוודור ואיי גלפגוס לוקח את המטייל אל נופים הרריים מרשימים, הרי געש, אגמים ציוריים, נהרות עתירי מים ויערות גשם טרופיים. זהו מסע מיוחד והרפתקני, הכולל שיט בסירות קנו על יובלי האמזונס והליכות רגליות בג'ונגלים. הטיול לאקוודור ואיי גלפגוס מגיע אל שבטי האינדיאנים החיים בלב יערות האמזונס, ומאפשר להכיר מקרוב את אורח החיים, האמונות, הטקסים ושיטות הריפוי המיוחדות של השבטים האמזוניים. את הטיול, המשלב תרבויות וטבע, נסיים בטיול ייחודי בין איי גלפגוס, אחת משמורות הטבע החשובות והמרתקות בעולם, ששימשה השראה למחקריו של דארווין בפיתוח תורת האבולוציה. נפליג בין איי גלפגוס, נסתובב ברגל בין מושבות של עופות ימיים, איגואנות ים וצבי ענק, נשחה בין אריות ים ופינגווינים, ונכיר לעומקו את עולם החי הייחודי.

את מסענו יוביל דנדן בולוטין, אתנו-בוטנאי מאוניברסיטת תל אביב, שעבד כארבע שנים ביערות הגשם של אקוודור בפרוייקט משותף לאוניברסיטת תל אביב ולקרן הסיוע האמריקאית. במהלך עבודתו הגיע דנדן למקומות בהם לא דרכה רגלו של אדם "מערבי" ואסף צמחי מרפא, שחלקם אינם מוכרים במדע המערבי, בהדרכת השאמאנים האינדיאנים המהווים "בנק ידע" הולך ונכחד.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א - קיטו

נצא בטיסת בוקר מוקדמת דרך אירופה אל קיטו, בירת אקוודור, אליה נגיע בשעות אחר הצהריים, נצא לסיור בעיר ככל שהזמן יאפשר ולאחר מכן ניסע למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 2

קו המשווה "לה מיטד דל מונדו" והעיירה מינדו

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לבקר בקו המשווה “לה מיטד דל מונדו “, אמצא העולם, כאן עובר קו המשווה המחלק את כדור הארץ לחצי הדרומי והצפוני. נוכל להניח כל רגל בצד אחר של קו המשווה, במחצית אחרת של העולם. לאחר מכן ניסע לעבר הכפר מינדו, השוכן במרחק של כשעתיים מקיטו. זהו כפר קטן וקסום הנמצא במרכז ג’ונגל, למרגלותיו זורם נהר מוקף בצמחים טרופים. במהלך סיורינו במינדו נבקר בחוות הפרפרים, נצא לסיור בו נלמד על הכנת שוקולד, נבקר במפלים היפים שבאיזור והאמיצים מבינינו יהנו מחוויית אומגות מעל חופת הג’ונגל. לינה במינדו.

יום 3

העיירה מינדו ומצ'אצ'י

מינדו הוא אחד האתרים הפופולריים בעולם לצפייה בציפורים בשל סוגי הציפורים הרבים החיים בסביבתו. מוקדם בבוקר נצא לצפות במינים שונים של ציפורים באזור מינדו ונסייר באיזור. בתום הסיור ניסע אל מצ’אצ’י, למלוננו בחוות פאפאגיו לארוחת ערב ולינה.

יום 4

חוות מצ'אצ'י והעיירה בניוס

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לאזור מצ’אצי ונבקר בחוות ורדים מקומית. אחר הצהרים נגיע לעיירה בניוס החביבה השוכנת למרגלות הר הגעש הפעיל טונגורהואה (“גרון של אש”) ומושכת אליה מטיילים רבים. העיר היא מרכז דתי גדול, רובם קתולים המאמינים כי הבתולה מרים הופיעה בסמוך למפלים בבניוס כדי להגן על העיר מפני אסונות טבע. לינה בבניוס.

יום 5

בניוס, עיירה טרופית ומפלי בניוס

היום נטייל באזור בניוס בו מפלים, נהרות וצמחיית יער גשם. נבקר במפל “פיילון דל דיאבלו” הקסום, שידוע גם כ”קדירת השטן”, מפל יפהפה עם מדרגות סמוכות שמובילות לתצפית נהדרת ואף אשליה אופטית. משם נמשיך ל”מנטו דה לה נוביה” וביערות עבותים המקיפים את העיירה השלווה של בניוס. לינה בבניוס.

יום 6

חוות סן אגוסטין והעיר העתיקה של קיטו

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לאיזור מחוז קוטופקסי, בו מתנשא לגובה הר געש מושלג יפיפה בצורת חרוט כמעט מושלם. נבקר בחוות סן אגוסטין ולאחר מכן ניסע לעבר קיטו- עיר הבירה של אקוודור, היושבת בשקע לרגלי הר הגעש פיצ’ינצ’ה, לאחר ההגעה נצא לסיור קצר בעיר העתיקה של קיטו. לינה בקיטו.

יום 7

השוק של העיירה האינדיאנית אוטבלו

באוטבלו מצויה קהילה מקומית גדולה ועשירה בתרבות ומסורת שיצרה את השווקים המפורסמים הגדושים בבדים מרהיבים ועבודות יד מיוחדות וכישרוניות. נבקר בשוק הססגוני והמפורסם של אוטבלו, מהגדולים מסוגו בכל דרום אמריקה. נבקר בכפרים הסובבים את העיירה. לינה באוטובלו.

יום 8

מסע ג'יפים והר הגעש קיימבה

בבוקר נעלה עם הג’יפים להר הקיימבה (Cayambe), הר געש לא פעיל המתנשא לגובה 5,790 מטרים מעל פני הים. נגיע עם הג’יפים עד לגובה של 4,600 מטרים, והאמיצים מבינינו ימשיכו אל הקרחון אשר במעלה ההר. נרד עם הג’יפים חזרה לאזור אוטבלו ונבקר בכפרים בהם עוסקים המקומיים במלאכות יד מסורתיות בעץ, חימר ועור. נלון בחווה באזור אוטבלו.

יום 9

למעיינות החמים של פאפאיאקטה

ניסע דרך לנוח והתפנק במרחצאות של “פאפאיאקטה”, הנחשבים למעיינות החמים המפוארים והשמורים באקוודור. במרחצאות, נוכל לשחות ולשכשך במגוון גדול של בריכות בטמפרטורות וגדלים שונים בעלות מינרלים מזינים, ובסאונות, מקלחות ומסעדה. מי שירצה יוכל לצאת לטייל בשמורה האקולוגית היפה הסמוכה. את ארוחת הערב נאכל במקום, לינה בפאפאיאקטה.

יום 10

ג'ונגל וצמחי מרפא

ניסע לשדה התעולה ונעלה על טיסת בוקר לקוקה, לאחר ההגעה ניסע במעלה הנהר לכפר קיצ’ואני. ונבקר בכפר בו מגוררים בני שבט הקיצ’ואה. נחזור בשייט על רפסודות  לקוקה. לינה בקוקה.

ימים 11-13

קויאבנו לודג' ג'ונגל

ניסע בדרך נוף יפה אל לאגו אגריו, נמשיך לכיוון לגונת קויאבנו ונפליג במורד נהר קויאבנו, אל מעבה הג’ונגל ואל שמורת שבטי הסיונה והסקויה. נצא לסיורים וטיולים בשמורה, המשופעת בלגונות ועשירה בצמחייה מיוחדת ובמינים רבים של בעלי חיים כגון פרפרים, דולפיני נהר, תנינים ואנקונדות, מעל 15 מיני קופים וכ – 500 מיני ציפורים.

יום 14

חזרה מהג'ונגל – לקיטו

נעזוב את הלודג’ שלנו בשייט לריו אגריו ושם נעלה על טיסה לקיטו. במידה והזמן יאפשר, נסייר בעיר. לינה בקיטו.

יום 15

טיסה לגלפגוס - גלפגוס – האי סנטה קרוז

מוקדם בבוקר נצא בטיסה לעבר איי גלפגוס המופלאים. נגיע בטיסה מקיטו לבלטרה שבסנטה קרוז ומשם נמשיך אל מלוננו. לאחר מכן נצא לסיור באי ונחזה בצבי הענק בסביבתם הטבעית.

יום 16

ברטולומה

בבוקר נצא בהפלגה אל האיון הוולקני ברטולומה הממקם בצד המזרחי של הארכיפלג ונחשב לאחד האיים עם הנופים היפים ביותר בגלפגוס, נסייר באי ונשנרקל. בברטולומה תנאי השנירקול מצויינים, ויש סיכוי טוב לראות פינגווין גלפגוס. בתום הסיור נשוב למלוננו בסנטה קרוז ללינה.

יום 17

סימור הצפוני

למחרת נצא בסירה נצא אל האי סיימור הצפוני, אחד היפים והמעניינים באיי גלפגוס המהווה בית למושבות משגשגות של ציפורי פריגאטה וסולית כחולת הרגל. נבלה את היום בסיורים באי ובחוף לקראת ערב נשוב אל סנטה קרוז.

יום 18

האי איזבלה

נצא לאי איזבלה לביקור בלגונה פלמינגו, המהווה את לגונת החוף הגדולה ביותר המצויה בגלפאגוס. האי איזבלה הוא הגדול מבין האיים בגלפגוס, נפליג ל”Los Tuneles” שם נוכל לצפות בפינגווינים, אריות ים, ואיגואנות ימיות ולצאת לצלילת שנורקל ב “Las Tintoreras” עם כרישים כמו גם דגים טרופיים צבעוניים אחרים ונהנה  מהחופים המרהיבים של  האי איזבלה. לינה באיזבלה.

ימים 19-20

סנטה קרוז – אמסטרדם - ת"א

נחזור חזרה לאי סנטה קרוז, נפרד מאיי גלפגוס ונתחיל את דרכנו הביתה. נטוס לגואייקיל. במידה והזמן יאפשר, נצא לסיור קצר ומשם חזרה לשדה התעופה לטיסה בינלאומית למדריד ולאחר עצירה קצרה, המשך טיסה לת”א – נחיתה בשעות הערב של היום ה-20.

  • יציאה לאחר ערב ראש השנה
  • חצי פנסיון לאורך כל הטיול (ארוחת בוקר + ערב)+ כלכלה מלאה בג'ונגל + כלכלה מלאה בגלפגוס ועוד ארוחת צהריים נוספת.
  • המחיר הוא למינימום 12 מטיילים ללא תוספת מחיר!!!
  • שלושה לילות בלודג' בלב הג'ונגל הבתולי של אקוודור + לילה בעיירה קוקה שבלב הג'ונגל
  • ביקור בכפר של שבט הקיצ'ואה בו דנדן התגורר כולל ארוחת צהריים מסורתית ושייט ברפסודה
  • טיול ג'יפים אל הר הגעש קיימבה – הר געש שממוקם על קו המשווה שבלועו קרחון
  • ביקור בשוק אוטובלו- השוק הצבעוני והגדול ביותר בדרום אמריקה והשתתפות בטקס הטהרות שמאני
  • ביקור ביער העננים מינדו + סיור צפרות
  • 4 לילות/5 ימים באיי גלפגוס – סיורים באיי סנטה קרוז, איזבלה, ברטולמה וסימור הצפוני

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
17/09/2021 06/10/2021 דנדן בולוטין $8,850 $130 $8,980

תוספת ליחיד בחדר: 1850 $

מחיר הטיול מבוסס על עלות טיסות בינלאומיות בסך 1410$ למטייל כולל מס נמל. במקרה ויחול שינוי במחיר הטיסות נעדכן בהתאםדגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות וטיסות פנים על פי מסלול הטיול.
תחבורה, לינה, כלכלה וצוות כמפורט במסלול הטיול.
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
דמי רישום וטיפול.

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
הוצאות בעלות אופי אישי.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
כניסה לשמורת איי גלפגוס (100$) ומס אקולוגי בסך 10$,
תוספת דלק הנהוגה בימים אלו.
מסים מקומיים, שתעריפם משתנה מפעם לפעם (למשל מס יציאה מאקוודור בסך כ-41$).

לתשומת ליבכם

אופי הטיול- טיול לאקוודור ולאיי גלפגוס: טיול ייחודי בתכניו המגוונים, המאפשר חשיפה למגוון חוויות, רצף נופים משתנים ותרבויות אינדיאניות שונות. המסלול משלב בין מסע הרפתקאות בג'ונגל, שהתנועה בו תהיה בסירות קנו וברגל, ובין מסע ג'יפים ברמה האנדינית של אקוודור, בו נלמד על ההיסטוריה של האינקה ונטייל בין הרי געש, כפרים, ערים ושווקים צבעוניים. נסיים בסיור ייחודי בן שישה ימים באיי גלפגוס. טיול זה מאפשר חשיפה למגוון חוויות, רצף נופים משתנים ומגוון תרבויות אינדיאניות, בהדרכתו של דנדן בולוטין, המומחה מס' 1 בארץ בנושא אקוודור.
תחבורה: אוטובוס פרטי להעברות ולסיורים, סירות קנו ורפסודות באזור יערות הגשם, ג'יפים באזור ההר וסירות מהירות באיי גלפגוס.
לינה: מלונות ברמת תיירות טובה היכן שניתן. מכיוון שהטיול הוא טיול אחר, עם דגש על מחקר והגעה למקומות נידחים, על המטייל לקחת בחשבון כי רמת הלינה והמזון ביער הגשם היא רמת תנאי שטח.
כלכלה: ארוחות בוקר וערב במלונות לאורך כל הטיול. בג'ונגל, ובאיי גלפגוס כלכלה מלאה+ ארוחת צהריים נוספת.
קבוצה וצוות: 12-24 מטיילים בלבד. דנדן בולוטין ידריך את הטיול בעזרת מדריכים מקומיים בחלק מהמקומות.
חיסונים – למידע על חיסונים יש לפנות ללשכות הבריאות במחוזיות. חיסון כנגד קדחת צהובה הינו הכרחי באזורים בהם נטייל. במידה ומסיבה כלשהי אין באפשרותכם לקבל את החיסון יש לקבל מכתב מרופא שמפרט את הסיבה.
חובה על המטיילים לרכוש ביטוח רפואי למשך כל זמן הטיול, ורצוי גם ביטוח מטען.
בימי הסיור בסימור הצפוני ובאי אספניולה מספר הנוסעים על סירה מוגבל ל 16 איש בלבד, במידה ומספר האנשים על הסירה יעלה על 16 איש, הקבוצה תתחלק לשתי סירות.
אקוודור היא מדינה אשר עדיין לא מפותחת דייה במתן שירותי תיירות. אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מוזיאונים סגורים, שביתות, שינוי מועדים של ארועים וכיוצ"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול באקוודור. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת הנוסעים ולרווחתם.
מכיוון שמדובר בטיול מיוחד, החורג ממסלולי התיירים ומבקר במקומות נידחים ולא מתויירים, המסלול אינו סופי והוא פתוח לשינויים שיתבהרו אחרי טיול הכנה שיערוך דנדן במקום. כמו כן בשל אופיו המיוחד של הטיול, בחלק מהמקומות הלינה והכלכלה הן ברמה של תנאי שטח.
מסי הנמל והדלק והמס האקולוגי באיי הגלפגוס נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

אקוודור מסע בעקבות השאמנים וצמחי מרפא בדרום אמריקה

בית המרקחת הגדול בעולם עוד מעט מגיעים לעץ הזקן הודיע לי אלפרו, ושם אטפל לך בפצע. בינתיים […]

אקוודור מסע בעקבות השאמנים וצמחי מרפא בדרום אמריקה

בית המרקחת הגדול בעולם עוד מעט מגיעים לעץ הזקן הודיע לי אלפרו, ושם אטפל לך בפצע. בינתיים […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לאקוודור וגלפגוס

טיולי תרבות וטבע

מסע ליערות הגשם של האמזונס וטיול ייחודי לאיי גלפגוס | בהדרכת דנדן בולוטין | 20 יום