טיול לבהוטן, דרג'ילינג וסיקים

טיולי תרבות וטבע

אל הממלכות הבודהיסטיות שבהימלאיה, כולל פסטיבל פארו | 15 יום

הדפיסו שלחו שתפו
טיול לבהוטן בנופים שאין כמותם, בחיק הרי ההימלאיה, בין הרמה הטיבטית מצפון ובין מישורי הודו מדרום, שוכנות תרבויות עתיקות המקיימות אורח חיים מסורתי ייחודי. ממלכת בהוטן היא הממלכה הטיבטית העצמאית האחרונה השומרת על אורח חיים בודהיסטי למאיסטי. גם מדינת  סיקים, למרות השתייכותה להודו, ממשיכה לקיים אורח חיים ומסורת טיבטית לצד מסורות עתיקות נוספות. זהו מסע אל עולמן הקסום והמסתורי של התרבויות הטיבטיות, המקדשים, המנזרים ואורח חייהם המתקיים לרגלי הפסגות הגבוהות בעולם, בנופים של קרחונים, יערות וכפרים שלווים. מפגש אנושי ותרבותי מרתק עם אנשי דת וקבוצות אתניות שונות המאכלסות את חבלי הארצות האלה.

מסלול הטיול

ימים 1-2

מתל אביב אל דלהי

ניפגש בנתב"ג בשעות הערב ונמריא בטיסה ישירה לדלהי. נחיתה למחרת בשעות הבוקר. העברה לארוחת בוקר ולאחריה נצא ליום סיור בבירה ההודית, כרך עצום ושוקק חיים. נכיר את העיר על שני חלקיה – הישן והחדש, ונסקור את ההיסטוריה המורכבת שלה דרך ביקור באתרים בני תקופות שונות, ביניהם: קוטוב מינאר, מהשרידים העתיקים של הכיבוש המוגולי בדלהי המסמל את היווסדה של העיר, מסגד הג'אמע, הנחשב לגדול בהודו, מיצירות הפאר של הארכיטקטורה המוגולית, קריית השלטון מימי הראג' הבריטי, ועוד אתרים נוספים ככל שיספיק לנו הזמן. ניסע רכובים על גבי ריקשות באזור העתיק של דלהי, ונחוש את הלב הפועם של העיר הישנה, על רחובותיה הסואנים, סמטאות ושוק מקומי. לינה בדלהי.

יום 3

ההגעה לבהוטן וחגיגות פסטיבל פארו

לפנות בוקר העברה לשדה"ת בדלהי ממנו נמריא לבהוטן. המטוס נכנס אל תוך העמקים  הצרים של ההימלאיה, ונדמה כי קצות כנפיו כמעט ונוגעות בשולי המצוקים הדרמטיים  עליהם צומחים יערות מחטניים, ובינותם, כפרים ציוריים הנראים כמו הזמן קפא בהם.  לאחר הנחיתה בשדה התעופה של פארו נצא להשתתף בחגיגות פסטיבל פארו, אחד  מהפסטיבלים הגדולים והמרהיבים של בהוטן הנערך בדזונג של פארו. עיקרו של  הפסטיבל מורכב ממוסיקה חיה ומריקודים של נזירים ואנשי דת העוטים על עצמם  תלבושות צבעוניות ומסיכות ענק, כל אחת מייצגת אל, כוח, או תכונת אופי של בני  האנוש. הריקודים השונים מייצגים את מאבק האדם בחולשותיו, את מאבקיהם של  האלים חורשי המזימות להחליש את רוח האדם, ובאופן כללי, את המאבק הבלתי נגמר  של הטוב ברע.

לינה בפארו.

יום 4

המעבר לבירה, טהימפו

בשעות הבוקר נשוב ונבקר בפסטיבל ונראה את המשך החגיגות ומופעי ריקודי המסיכות.  נמשיך בנסיעה לא ארוכה לעבר טהימפו, בירת ממלכת בהוטן החל משנות ה-60 והמרכז  הפוליטי והמנהלי שלה. העיר שוכנת בצומת נהרות ומוקפת יערות מחטניים. נסייר בעיר  ונבקר בבית הדואר המקומי ובמכללה ללימודי האומניות המסורתיות של בהוטן. אחר הצהריים נכיר את השוק המקומי, שם מתאספים החקלאים מהכפרים כדי למכור את  מוצריהם, ובערב נשמע הרצאה על כלכלת האושר מפי מומחה מקומי.  

לינה בטהימפו.
Photo by frdric

יום 5

מעמק טהימפו אל פונקהא

לאחר ארוחת הבוקר נצא צפונית לעיר ונטפס במתינות אל מנזר טאנגו (Tango ) שמשמש כמכללה בה לומדים 200 נזירים לימודי פילוסופיה בודהיסטית. נבקר במנזר ונראה את ציורי הקיר המרשימים שבמקדש המקומי. נצא בנסיעה אל עמק פונאקהא ונחצה את מעבר ההרים דוצ'ולה, האפוף רוב השנה בערפל. ביום בהיר ניתן לראות מכאן נוף מרהיב של הרי ההימלאיה המזרחיים. נסייר בין 108 הסטופות של מעבר דוצ'ולה, ונקדיש את הזמן לאזור המיוחד הזה, שמשמעויות רוחניות והיסטוריות נקשרות בו. משם נמשיך לפונקהא, אשר היתה בירתה של בהוטן עד 1955, ועד היום היא משמשת כמושב החורף של נזירי בהוטן. לאחר הגעתינו, נבקר במקדשו של "הקדוש המשוגע" ונשמע כמה מן האגדות הרבות המסופרות אודותיו.

לינה בפונקא.
Photo by ultramansk

יום 6

עמק פונקהא

נבקר במבצר המרשים של פונאקהא אשר נמצא על החיבור בין נהר ה-מו לנהר ה-פו. נסייר בדזונג ובמקדשים הסמוכים לו, נצא לטיול הליכה ונעצור בתצפיות נוף מרהיבות על העיירה והעמק. נמשיך לסיור באחד מכפרי הסביבה, שם נראה את אורח החיים הבהוטני הכפרי. נבקר במקדש פרטי בו נערוך שיחה עם לאמה צעיר ונשמע ממנו על החיים כנזיר. נתנסה גם בספורט הלאומי של בהוטן – קליעה למטרה בחץ וקשת. 

לינה בפונקהא.
Photo by cascoly2

יום 7

מפונקהא אל טהימפו ופארו

לאחר ארוחת הבוקר נחזור חזרה דרך מעבר דוצ'ולה אל טהימפו הבירה. נבקר  בסטופת הזיכרון הלאומית שהוקמה לזכרו של מלך בהוטן השלישי ומשמשת כמרכז דתי וחברתי עבור המאמינים בעיר. נכיר גם את הטאקין, החיה הלאומית של בהוטן שנמצאת בשמורה  קטנה בעיר. נעפיל לתצפית על עמק טהימפו ונבקר במנזר מקומי בו חיות כ-70 נזירות.  בשעות הערב נגיע אל מלוננו בפארו.  

לינה בפארו.
Photo by Angela Meier

יום 8

פארו ומנזר טקסאנג

נקדיש את היום לטיול בעמק פארו המשובץ כפרים ציוריים ושדות אורז. נטפס אל מנזר טקטסאנג, הבנוי על צדו של צוק הנישא מעל עמק פארו. המנזר קרוי גם "קן הטיגריסית" על שמו של גורו רינפוצ'ה. עפ"י האגדה, הגורו הגיע לבהוטן מטיבט כשהוא עף על גבי טיגריסית, והביא לבהוטן את בשורת הבודהיזם. מאז נחשב המנזר לקדוש ביותר בממלכת בהוטן. בהתאם לשעת סיום הביקור במקום, נמשיך את סיורנו בעמק פארו ובעיירה.  לינה בפארו.
Photo by Dusadeephan Phajee

יום 9

מבהוטן להודו והמעבר לדרג'ילינג

בהתאם לשעת ההמראה, העברה לשדה"ת וטיסה אל בגדוגרה שבצפון מדינת מערב בנגל שבצפון-מזרח הודו. לאחר הנחיתה נמשיך בנסיעה לעיירה דרג'ילינג השוכנת בגובה 2,134 מ'. העיירה הייתה תחנת הרים בריטית, שנודעה בזכות אקלימה הנוח ומטעי התה סביב לה. העיירה משתרעת משני צדדיו של רכס ומאחוריה נוף מרהיב של פסגות ההימלאיה. לאחר הגעתינו נצא לסיור קצר במרכז העיר ובמדרחוב שוקק החיים.

לינה בדרג'ילינג.

יום 10

דרג'ילינג וסביבתה

בשעות הבוקר נשכים קום וניסע ל'גבעת הטיגריס', ובמידה ומזג האוויר יאפשר, נוכל לצפות שם בזריחה יפהפייה מעל פסגת ההר האדיר הקנצ'נצ'ונגה (8589 מ'). נמשיך לביקור במרכז לחקר ההימלאיה וטיפוס הרים ובגן החיות המקומי המאכלס את חיות הבר של הרי ההימלאיה. נבקר בתחנת הרכבת, בה נוכל לראות את רכבת הקיטור  הצרה שעדיין פעילה באזור זה וגם במחנה פליטים טיבטי סמוך לעיר. בערב נסייר במדרחוב הפעיל ובשווקים הססגוניים.

לינה בדרג'ילינג.
Photo by leungchopan

יום 11

המעבר אל סיקים וההגעה אל פלינג

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה יפהפייה מדרג'ילינג צפונה אל מדינת סיקים הקטנה, שהיתה בעבר ממלכה בודהיסטית בהימלאיה הגבוהה על גבול טיבט. נחצה את נהר הטיסטה, עורק המים הראשי של המדינה ונעצור לתצפיות נוף לאורך הדרך. בשעות אחר הצהריים נגיע אל העיירה הקטנה פלינג במערב סיקים, ממנה נשקפים נופים עוצרי נשימה של ההימלאיה.  נצא לטיול הליכה קצר  אל חורבות רבדנטסה, שהיתה בירתה השנייה של ממלכת סיקים עד שצבא נפאלי כבש והחריב אותה בתחילת המאה ה-19.

לינה בפלינג.

יום 12

פלינג ויוקסום

נקדיש את היום לטבע ולנופים הירוקים והמשופעים של אזור פלינג. נבקר במפלים גבוהים, נטייל בכפרים הנידחים של צפון מערב סיקים, ונבקר באגם קהצ'יפלרי המקודש עבור ההינדואיסטיים והבודהיסטים כאחד. לפי האמונה לאגם יש כוח בהגשמת משאלות. בגלל קדושתו, אסור שעלים יצופו על מימיו, והאגם מנוקה על ידי ציפורים האוספות את העלים. ניסע ליוקסום, בירת סיקים הראשונה, עיירה השוכנת בין ההרים הגבוהים של מערב סיקים, ונצא לטיול רגלי נופי לעבר כס ההכתרה של מלך סיקים הראשון.

לינה בפלינג.
Photo by mitrarudra

יום 13

פלינג ונמצ'י

נתחיל את היום בביקור במנזר פמיאנגטסה, שפירוש שמו הוא "הלוטוס המושלם בפריחה". פמיאנגטסה מפורסמת בזכות המנזר היפהפה שנבנה בה, ויועד ל"נזירים הטהורים" – נזירים משושלת טיבטית החיים בהתנזרות מוחלטת. מסדר זה מקבל רק נזירים עם גוף ללא פגם או נכות. זהו המנזר הגדול והחשוב ביותר במערב סיקים. לאחר מכן נצא בנסיעה אל נמצ'י, ובדרך נעצור לביקור בפארק הבודהה היפהפה שברוונגלה. נמצ'י,  בירת חבל דרום סיקים, אשר משמעות שמה היא "שמיים גבוהים" משמשת מוקד עלייה לרגל בזכות פסל "הבודהא השני" הגדול ביותר בעולם, הניצב מול העיירה על פיסגתו של הר געש רדום. האגדה מספרת שנזירים נהגו לעלות לשם, כדי להתפלל ולמנוע את התפרצותו של הר הגעש.

לינה בנמצ'י.

יום 14

מנמצ'י לסיליגורי

לאחר ארוחת הבוקר, נצא אל מתחם המקדשים המרשים "צ'אר דהאם" המשמש מוקד עלייה לרגל עבור בני דת ההינדו ובו נמצא פסל שיווה עצום מימדים. לאחר מכן נמשיך בנסיעה חזרה אל מישורי מערב בנגל ואל העיירה סיליגורי , הידועה במטעי התה ובתעשיית העץ שלה. נבקר במקדש "איסקון", שמהווה מוקד עלייה למאמיני קרישנה. 

לינה בסיליגורי.

יום 15

סיום הטיול וחזרה לישראל

בשעות הבוקר העברה לשדה התעופה של בגדוגרה, ממנו נטוס לדלהי. לאחר הגעתנו נפרד מהודו ונמשיך בטיסה ישירה אל ת"א. הגעה בשעות הלילה.

  • פנסיון מלא ברוב ימי הטיול
  • מפגשים ייחודיים עם אנשי דת וחברה בבהוטן
  • השתתפות בפסטיבל פארו
  • מסלול ייחודי במערב סיקים המבקר באתרי טבע והיסטוריה סביב פלינג ויוקסום
  • סיור באתרי נמצ'י (דרום סיקים)
  • וותק וניסיון בהוצאת טיולים ליעד זה

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
18/04/2024 יפורסם בהמשך

תוספת ליחיד בחדר: 1080 $דגשים מיוחדים

לתשומת ליבכם

טיול לבהוטן דרג'ילינג ומערב סיקים הוא טיול תרבות וטבע, טיול לנופי הרי ההימלאיה אל ממלכה השומרת על אורח חיים בודהיסטי למאיסטי, ואל דרג'ילינג ומדינת סיקים המקיימות אורח חיים ומסורות טיבטיות, נפאליות ומקומיות. נשלב הליכות נעימות בטבע ונבקר בכפרים קטנים, מקדשים ונופי הרים ציוריים.
מיסי הנמל והדלק, וכן עלויות הוויזה, נכונים ליום פרסום הטיול. במידה יחול שינוי, יעודכן המחיר בהתאם.
תחבורה - בבהוטן – מיניבוס צמוד לנסיעות בינעירוניות ולסיורי ערים (שני מיניבוסים בקבוצה מעל 16 איש). בהודו -נסיעה ברכבי טויוטה אינובה (4 נוסעים ברכב) .
כלכלה - פנסיון מלא לאורך הטיול בבהוטן. בהודו – חצי פנסיון + 4 ארוחות צהריים נוספות
לינה - בהודו - לינה במלון מדרגת תיירות ראשונה (מקביל ל-3-4 כוכבים). בבהוטן לינה במלונות בדרגת 3 כוכבים ובבתי הארחה טובים (יש לשים לב כי רמת בתי המלון בבהוטן נמוכה מרמת המלונות בהודו).
קבוצה: גודל הקבוצה 15-22 מטיילים. מדריך ישראלי מצוות "אקו" יוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש להפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
לצורך הנסיעה יש צורך למינימום של 3 עמודים ריקים בדרכון ואשרת כניסה להודו. אנא הצטיידו גם ב- 2 תמונות פספורט.
על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות מיום החזרה לארץ.
גבהים בטיול לבהוטן, סיקים ודרג'לינג - במהלך טיול זה נטפס לגבהים של כ -3200 מ' מעל פני הים. בגבהים אלו עלולים להופיע בסיכון נמוך סימפטומים של מחלת הגבהים. תנאים אלו אמורים להספיק לבעלי בריאות תקינה. בכל מקרה אנו ממליצים להיוועץ עם רופא טרם היציאה לטיול.
רמת בתי המלון בסיקים ובייחוד בבהוטן נמוכה מהרמה המערבית ואף ההודית המקובלת ויש לקחת זאת בחשבון כחלק מאופי הטיול. לחלק מהמלונות אין מיזוג, ואין בהם צורך בעונה הזו. בחלק גדול מהמלונות אין מעליות (גובהם נע בין 2-3 קומות). צוות מקומי ישמח לעזור לכם עם המזוודות. לכל התיירים בבהוטן מוקצה אוטובוס ממשלתי מאותו סוג, ללא מיזוג (אין לו צורך בעונה זו).
בהוטן וסיקים הינן מדינות אשר עדיין לא מפותחות דיה במתן שירותי תיירות, כולל תחבורה, אוטובוסים ושאר התשתיות. אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומם מראש (לדוגמא כבישים משובשים, אתרים סגורים או בשיפוצים וכיוצ"ב). מדריכנו יערוך שינויים (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה.
יתכן שסדר הביקורים של האתרים בטיול ישתנה בהתאם להחלטת המדריך בשטח.
טיסות - ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".

המחיר כולל

• טיסות בינ"ל לדלהי וחזרה בחברת "אינדיאן איירליינס".
טיסות בינ"ל (דלהי-פארו-בגדוגרה) וטיסת פנים (בגדוגרה – דלהי).
תחבורה, לינה, כלכלה וצוות כמפורט לעיל.
כניסות לכל האתרים המפורטים בתכנית הטיול.
הרצאה על כלכלת האושר מפי נציג מקומי.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
מיסי נמל.
אשרה לבהוטן ואישור כניסה לסיקים.
מים מינרלים לאורך הטיול.

המחיר לא כולל

ויזה להודו.
ביטוח רפואי וביטוח מטען.
שתייה בארוחות.
הוצאות אישיות, והיטלים שאינם ידועים מראש.
מסי נמל מקומיים שאינם נקובים בכרטיס ושמשולמים בחו"ל.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

פרו – פרו-פסטרורי

המקום הגבוה ביותר שאליו הגעתי כל המטייל באנדים חווה לפחות פעם בחייו את תחושת האוויר הדליל, "מחלת […]

קומבה מלה: לאכול, לעשן ולהתפלל (וגם להיגאל)

הפסטיבל הרוחני המפורסם שיחל החודש בצפון הודו נחשב לכינוס האנושי והדתי הגדול ביותר בעולם. מלבד תפילות, טקסים […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לבהוטן, דרג'ילינג וסיקים

טיולי תרבות וטבע

אל הממלכות הבודהיסטיות שבהימלאיה, כולל פסטיבל פארו | 15 יום

הדפיסו שלחו שתפו