טיול לבהוטן, דרג'ילינג וסיקים

טיול לבהוטן, דרג’ילינג וסיקים

טיולי תרבות וטבע

אל הממלכות הבודהיסטיות שבהימלאיה הקסומה בהדרכת אסנת אלכביר | 15 יום

טיול לבהוטן בנופים שאין כמותם, בחיק הרי ההימלאיה, בין הרמה הטיבטית מצפון ובין מישורי הודו מדרום, שוכנות תרבויות עתיקות המקיימות אורח חיים מסורתי ייחודי. ממלכת בהוטן היא הממלכה הטיבטית העצמאית האחרונה השומרת על אורח חיים בודהיסטי למאיסטי. גם מדינת  סיקים, למרות השתייכותה להודו, ממשיכה לקיים אורח חיים ומסורת טיבטית לצד מסורות עתיקות נוספות. זהו מסע אל עולמן הקסום והמסתורי של התרבויות הטיבטיות, המקדשים, המנזרים ואורח חייהם המתקיים לרגלי הפסגות הגבוהות בעולם, בנופים של קרחונים, יערות וכפרים שלווים. מפגש אנושי ותרבותי מרתק עם אנשי דת וקבוצות אתניות שונות המאכלסות את חבלי הארצות האלה.

מסלול הטיול

ימים 1-2

מתל אביב אל דרג'ילינג

נצא בטיסת לילה ישירה לדלהי, אליה נגיע בבוקר למחרת. לאחר הנחיתה נמשיך בטיסת פנים אל בגדוגרה שבצפון מדינת מערב בנגל. משם ניסע לדרג’ילינג. נצא לסיור היכרות במרכז העיר והמדרחוב השוקק. לינה בדרג’ילינג.

יום 3

דרג'ילינג

דרג’ילינג שוכנת בגובה 2134 מ’ בצפונה של מדינת מערב בנגל. העיירה הייתה תחנת הרים בריטית, שנודעה בזכות אקלימה הנוח ומטעי התה סביב לה. העיירה משתרעת משני צדדיו של רכס ומאחוריה נוף מרהיב של פסגות ההימלאיה. לאחר השכמה מוקדמת נצא ל”גבעת הנמר”. במידה ומזג האוויר יאפשר, נוכל לצפות שם בזריחה מעל פסגת ההר האדיר הקנצ’נצ’ונגה (8589 מ’). נמשיך לביקור במחנה פליטים טיבטי ובתחנת הרכבת, בה נוכל לראות את רכבת הקיטור הצרה שעדיין פעילה. בערב נסייר במדרחוב הפעיל ובשווקים הססגוניים. לינה בדרג’ילינג.

יום 4

המעבר אל סיקים וההגעה אל פלינג

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נבקר במרכז לחקר ההימלאיה וטיפוס הרים ובגן החיות המקומי המאכלס את חיות הבר של הרי ההימלאיה. לאחר מכן נצא בנסיעה יפהפייה מדרג’ילינג צפונה אל מדינת סיקים הקטנה, שהיתה בעבר ממלכה בודהיסטית בהימלאיה הגבוהה על גבול טיבט. נחצה את נהר הטיסטה, עורק המים הראשי של המדינה ונעצור לתצפיות נוף לאורך הדרך. בשעות הערב נגיע אל העיירה הקטנה פלינג במערב סיקים, ממנה נשקפים נופים עוצרי נשימה של ההימלאיה. לינה בפלינג.

יום 5

פלינג ויוקסום

נקדיש את היום לטבע ולנופים הירוקים והמשופעים של אזור פלינג. נבקר במפלים גבוהים, נטייל בכפרים הנידחים של צפון מערב סיקים, ונבקר באגם קהצ’יפלרי המקודש עבור ההינדואיסטיים והבודהיסטים כאחד. לפי האמונה לאגם יש כוח בהגשמת משאלות. בגלל קדושתו, אסור שעלים יצופו על מימיו, והאגם מנוקה על ידי ציפורים האוספות את העלים. ניסע ליוקסום, בירת סיקים הראשונה, עיירה השוכנת בין ההרים הגבוהים של מערב סיקים, ונצא לטיול רגלי נופי לעבר כס ההכתרה של מלך סיקים הראשון. לינה בפלינג.

יום 6

פלינג ונמצ'י

נתחיל את היום בטיול רגלי אל חורבות רבדנטסה, שהיתה בירתה השנייה של ממלכת סיקים עד שצבא נפאלי כבש והחריב אותה בתחילת המאה ה-19. נבקר גם במנזר פמיאנגטסה, שפירוש שמו הוא “הלוטוס המושלם בפריחה”. פמיאנגטסה מפורסמת בזכות המנזר היפהפה שנבנה בה, ויועד ל”נזירים הטהורים” – נזירים משושלת טיבטית החיים בהתנזרות מוחלטת. מסדר זה מקבל רק נזירים עם גוף ללא פגם או נכות. זהו המנזר הגדול והחשוב ביותר במערב סיקים. לאחר מכן נצא בנסיעה חזרה אל נמצ’י, בירת חבל דרום סיקים, אשר משמעות שמה היא “שמיים גבוהים”. נמצ’י משמשת מוקד עלייה לרגל בזכות פסל “הבודהא השני” הגדול ביותר בעולם, הניצב מול העיירה על פיסגתו של הר געש רדום. האגדה מספרת שנזירים נהגו לעלות לשם, כדי להתפלל ולמנוע את התפרצותו של הר הגעש.לינה בנמצ’י

יום 7

נמצ'י וקלימפונג

לאחר ארוחת הבוקר, נצא אל מתחם המקדשים המרשים “צ’אר דהאם” המשמש מוקד עלייה לרגל עבור בני דת ההינדו ובו נמצא פסל שיווה עצום מימדים. לאחר מכן נמשיך בנסיעה לקלימפונג  עיירת שוק נעימה בעלת היסטוריה מעניינת, המשמשת כמרכז לקהילות האתניות המגוונות באזור. נבקר בדורפין גומפה, המנזר הגדול ביותר בקלימפונג. במקדש דורגה, בשוק המקומי ובעוד אתרים ככל שיותיר הזמן. לינה בקלימפונג.

יום 8

המעבר לבהוטן - מקלימפונג אל פונטשולינג

נמשיך ליום של נסיעה בו נצא מקלימפונג שבצפון מדינת מערב בנגל אל ממלכת בהוטן השוכנת ממזרח לה. לאורך הדרך נעצור בגשר ההכתרה שנבנה בשנת 1937 להנציח את הכתרתו של ג’ורג’ השישי למלך אנגליה, ובמטעי תה. בשעות אחר הצהריים נחצה את הגבול ונלון באזור העיירה הסמוכה, פונטשולינג.

יום 9

מפונטשולינג אל טהימפו

נשכים קום ונצא בנסיעה ארוכה צפונה בנוף ציורי לעבר טהימפו. לאורך הדרך נעצור לתצפיות נוף יפות. בשעות הצהריים נגיע לטהימפו, בירת בהוטן החל משנות
ה-60 והמרכז הפוליטי והמנהלי שלה. העיר שוכנת בצומת נהרות ומוקפת יערות מחטניים. נסייר בשוק המקומי, שם מתאספים החקלאים מהכפרים כדי למכור את מוצריהם ונבקר גם בסטופת הזיכרון הלאומית שהוקמה לזכרו של מלך בהוטן השלישי ומשמשת כמרכז דתי וחברתי עבור המאמינים בעיר. נעפיל לתצפית על עמק טהימפו ונבקר במנזר מקומי בו חיות כ-70 נזירות. בשעות הערב נשמע הרצאה על כלכלת האושר מפי מומחה מקומי. לינה בטהימפו.

יום 10

עמק טהימפו

לאחר ארוחת הבוקר נצא צפונית לעיר ונטפס במתינות אל מנזר טאנגו (Tango ) שמשמש כמכללה בה לומדים 200 נזירים לימודי פילוסופיה בודהיסטית. נבקר במנזר ונראה את ציורי הקיר המרשימים שבמקדש המקומי. נשוב לטהימפו ונבקר במוזיאון הפולקלור ובמכללה ללימודי האומניות המסורתיות של בהוטן. לינה בטהימפו

יום 11

דרך מעבר דוצ'ולה אל פונאקהא

בבוקר נבקר בשוק סוף השבוע שבטהימפו, ולאחר מכן נצא בנסיעה אל עמק פונאקהא ונחצה את מעבר ההרים דוצ’ולה, האפוף רוב השנה בערפל. ביום בהיר ניתן לראות מכאן נוף מרהיב של הרי ההימלאיה המזרחיים. נסייר בין 108 הסטופות של מעבר דוצ’ולה, ונקדיש את הזמן לאזור המיוחד הזה, שמשמעויות רוחניות והיסטוריות נקשרות בו. משם נמשיך לפונאקהא, אשר היתה בירתה של בהוטן עד 1955, ועד היום היא משמשת כמושב החורף של נזירי בהוטן. לאחר הגעתינו, נבקר במקדשו של “הקדוש המשוגע” ונשמע כמה מן האגדות הרבות המסופרות אודותיו. לינה בפונאקהא

יום 12

עמק פונאקהא

נבקר במבצר המרשים של פונאקהא אשר נמצא על החיבור בין נהר ה-מו לנהר ה-פו. נסייר בדזונג ובמקדשים הסמוכים לו, נצא לטיול הליכה ונעצור בתצפיות נוף מרהיבות על העיירה והעמק. נמשיך לסיור באחד מכפרי הסביבה, שם נראה את אורח החיים הבהוטני הכפרי. נבקר במקדש פרטי בו נערוך שיחה עם לאמה צעיר ונשמע ממנו על החיים כנזיר. נתנסה גם בספורט הלאומי של בהוטן – קליעה למטרה בחץ וקשת. לינה בפונאקהא

 

יום 13

מפונאקהא אל פארו

נחזור חזרה דרך מעבר דוצ’ולה אל טהימפו הבירה, שם נצא להליכה יפה דרך יערות אלונים ואורנים ונצפת על העמק ועל ארמון המלך ובעת הפרלמנט. נמשיך בנסיעה לא ארוכה לעמק פארו והעיר פארו, שם נבקר במוזיאון הלאומי של בהוטן הסמוך לדזונג של פארו. לאחר מכן נבקר בבית חווה מקומי, שיתן לנו זווית אחרת על החיים הכפריים בבהוטן. לינה בפארו.

יום 14

פארו ומנזר טקסאנג

נקדיש את היום לטיול בעמק פארו המשובץ כפרים ציוריים ושדות אורז. נטפס אל מנזר טקטסאנג, הבנוי על צדו של צוק הנישא מעל עמק פארו. המנזר קרוי גם “קן הטיגריסים” על שמו של גורו רינפוצ’ה. עפ”י האגדה, הגורו הגיע לבהוטן מטיבט כשהוא עף על גבי טיגריס, והביא לבהוטן את בשורת הבודהיזם. מאז נחשב המנזר לקדוש ביותר בממלכת בהוטן. בהתאם לשעת סיום הביקור במקום, נמשיך את סיורנו בעמק פארו ובעיירה. את הערב האחרון שלנו בבהוטן נקדיש למופע אומנותי של ריקודי המסיכות המקוריים, כפי שהם נחגגים בפסטיבלים השונים במדינה, מלווים בשירת עם מסורתית יחד עם מוסיקה חיה. לינה בפארו.

יום 15

החזרה להודו והמשך לישראל

בשעות הבוקר העברה לשדה התעופה, ממנו נטוס לדלהי. לאחר הגעתנו נמשיך בטיסה ישירה אל ת”א. הגעה בשעות הלילה.

  • טיסות ישירות לדלהי בחברת "אייר אינדיה"
  • פנסיון מלא לאורך כל הטיול
  • מסלול ייחודי במערב סיקים המבקר באתרי טבע והיסטוריה סביב פלינג ויוקסום
  • סיור באתרי נמצ'י (דרום סיקים)
  • מפגשים עם אנשי דת וחברה בבהוטן
  • וותק וניסיון בהוצאת טיולים ליעד זה

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

חודש משוער לצאת הטיול הבא:
אפריל 2020

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

• טיסה בינלאומית ישירה מת"א לדלהי בחברת אייר אינדיה
טיסת פנים (דלהי – בגדוגרה) וטיסה בינ"ל (פארו-דלהי).
תחבורה, לינה, כלכלה וצוות כמפורט בתכנית הטיול.
כניסות לכל האתרים המפורטים בתכנית הטיול.
הרצאה על כלכלת האושר מפי נציג מקומי.
מפגש עם נזיר ושיחה על בודהיזם
תשר לנותני השירותים המקומיים.
מיסי נמל- 393$.
אשרה לבהוטן דרך משרדינו.
מים מינרלים לאורך הטיול.

מחיר הטיול אינו כולל

ויזה להודו - ניתן לעשות דרך משרדינו בעלות של 430 ₪ או עצמאית דרך אתר האינטרנט ב-82$
ביטוח רפואי וביטוח מטען.
שתייה בארוחות.
הוצאות אישיות, והיטלים שאינם ידועים מראש.
מסי נמל מקומיים שאינם נקובים בכרטיס ושמשולמים בחו"ל.

לתשומת ליבכם

טיול לבהוטן דרג'ילינג ומערב סיקים הוא טיול תרבות וטבע, טיול לנופי הרי ההימלאיה אל ממלכה השומרת על אורח חיים בודהיסטי למאיסטי, ואל דרג'ילינג ומדינת סיקים המקיימות אורח חיים ומסורות טיבטיות, נפאליות ומקומיות. נשלב הליכות נעימות בטבע ונבקר בכפרים קטנים, מקדשים ונופי הרים ציוריים.
מיסי הנמל והדלק, וכן עלויות הוויזה, נכונים ליום פרסום הטיול. במידה יחול שינוי, יעודכן המחיר בהתאם.
תחבורה - בבהוטן – מיניבוס צמוד לנסיעות בינעירוניות ולסיורי ערים. בהודו -נסיעה ברכבי טויוטה אינובה. 2 טיסות פנים כמפורט במסלול הטיול.
כלכלה - פנסיון מלא לאורך כל הטיול.
לינה - בהודו - לינה במלון מדרגת תיירות ראשונה (מקביל ל-3-4 כוכבים). בבהוטן לינה במלונות בדרגת 3 כוכבים ובבתי הארחה טובים (יש לשים לב כי רמת בתי המלון בבהוטן נמוכה מרמת המלונות בהודו).
קבוצה: גודל הקבוצה 10-22 מטיילים. מדריך ישראלי מצוות "אקו" יוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש להפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
לצורך הנסיעה יש צורך למינימום של 4 עמודים ריקים בדרכון ואשרת כניסה להודו. אנא הצטיידו גם ב- 4 תמונות פספורט.
על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות מיום החזרה.
גבהים בטיול לבהוטן, סיקים ודרג'לינג - במהלך טיול זה נטפס לגבהים של כ -3000 מ' מעל פני הים. בגבהים אלו עלולים להופיע סימפטומים של מחלת הגבהים. תנאים אלו אמורים להספיק לבעלי בריאות תקינה. בכל מקרה אנו ממליצים להיוועץ עם רופא טרם היציאה לטיול.
רמת בתי המלון בסיקים ובייחוד בבהוטן נמוכה מהרמה המערבית ואף ההודית המקובלת ויש לקחת זאת בחשבון כחלק מאופי הטיול. לחלק מהמלונות אין מיזוג, ואין בהם צורך בעונה הזו. בחלק גדול מהמלונות אין מעליות (גובהם נע בין 2-3 קומות). צוות מקומי ישמח לעזור לכם עם המזוודות. לכל התיירים בבהוטן מוקצה אוטובוס ממשלתי מאותו סוג, ללא מיזוג (אין לו צורך בעונה זו).
בהוטן וסיקים הינן מדינות אשר עדיין לא מפותחות דיה במתן שירותי תיירות, כולל תחבורה, אוטובוסים ושאר התשתיות. אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומם מראש (לדוגמא כבישים משובשים, אתרים סגורים או בשיפוצים וכיוצ"ב). מדריכנו יערוך שינויים (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה.
יתכן שסדר הביקורים של האתרים בטיול ישתנה בהתאם להחלטת המדריכה בשטח.
טיסות - ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

בהוטן – קדוש ללא עכבות

קארמה עבר להילוך גבוה כשהרכב שנשא אותנו השמיע קולות מאמץ. עלינו בדרך הלא ממש סלולה, על הכביש […]

בהוטן – חיים מאושרים בממלכה מבודדת

ממלכת בהוטן היא ממלכה בודהיסטית קטנה ומבודדת השוכנת בהרי ההימלאיה המזרחיים. בשל היותה הממלכה הבודהיסטית האחרונה היא […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לבהוטן, דרג’ילינג וסיקים

טיולי תרבות וטבע

אל הממלכות הבודהיסטיות שבהימלאיה הקסומה בהדרכת אסנת אלכביר | 15 יום