טיול לבורמה

טיולי תרבות וטבע

טיול מקיף אל הארץ בה עמד הזמן מלכת | 14 יום

טיול לבורמה הוא מסע בזמן. קצב החיים הוא בקצב התקדמות עגלות השוורים, המתגלגלות לאיטן על גלגלי עץ גדולים בכבישים משובשים. בורמה צופנת בחובה הרפתקאות רבות, מראות קסומים ותרבות מקומית מרתקת שנשתמרה ממגע היד המערבית, זוהי ארץ המקומות החבויים המוזרים והנפלאים. האמנות והאדריכלות של בורמה מהפנטים ביופיים: ארמונות, פגודות ומקדשים מפוארים עשויים עץ מעוטר ומגולף בטכניקות אומנות מקומיות. בבורמה או מיאנמר בשמה הרשמי 135 קבוצות אתניות ורוב תושביה הם בודהיסטים. בורמה מפגישה את המטייל עם תרבות ייחודית ואנשים מסבירי פנים ועם נופים שובי לב, מהיפים שבדרום מזרח אסיה.

מסלול הטיול

יום 1

מתל-אביב אל בנגקוק

בשעות הצהריים נצא מתל אביב אל בנגקוק, דרך יעד ביניים. ננחת בבנגקוק למחרת בשעות הבוקר.

יום 2

מבנגקוק אל מאנדליי

בשעות הבוקר נגיע אל בנגקוק,  משם נמשיך בטיסה אל מאנדליי, בורמה. מאנדליי היא העיר השנייה בגודלה בבורמה, היא משמשת כמרכז תרבותי בודהיסטי והן כלכלי בשל אוצרות הטבע הרבים באזור. מאנדליי שימשה כבירת בורמה עד כיבוש האימפריה הבריטית. נערוך סיור בעיר ונבקר במנזר ארמון הזהב – מבנה עץ מסורתי עתיק, ובפגודת קוטודאו בה נמצא ספר השיש הגדול בעולם. נקנח בתצפית על העיר מגבעת מאנדליי הסמוכה. נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה במאנדליי.

יום 3

אמאראפורה ומינגון

נצא לטייל בעיירות המעניינות והיפות שמחוץ למאנדליי. נבקר באמאראפורה (עיר האל-מוות) שעל נהר האירוואדי, אשר שימשה כבירת בורמה במהלך המאה ה-18. נראה את גשר עץ הטיק הידוע כעתיק והארוך בעולם. נשוב אל מאנדליי ונבקר בפגודת מהאמוני, בה ניצב פסל בודהה מרשים המצופה עלי זהב. נבקר בבתי מלאכה מקומיים, ביניהם סדנאות לעלי זהב ולגילוף בעץ. אחר הצהריים נצא לשייט נעים במעלה נהר האירוואדי אל העיר העתיקה מינגון, השוכנת מעברו השני של הנהר. נראה את יסודות פגודת מינגון ואת פעמון מינגון אדיר הממדים (90 טון) – כנראה הפעמון השלם הגדול בעולם. נשוב אל מאנדליי לארוחת ערב, לינה במאנדליי.

יום 4

ממאנדליי למוניווה

נצא ליומיים של נסיעה ושייט לאורך נהר האירוואדי, בהם נפגוש את הכפריים ואת הווי החיים בבורמה הלא מתויירת. ניסע אל עמק צי'נדווין לעיר מוניווה, הידועה גם כשם "עיר האזדרכת ההודית" בשל ריבוי עצי האזדרכת העתיקים שבה. בדרך נבקר בעיירת המקדשים סאגאינג ונראה את גבעת סאגאינג הציורית, המשובצת במקדשים לבנים. נמשיך ונבקר בקומפלקס מערות בודהיסטיות מרשימות – פו ווין דאונג. לקראת שעות הערב נגיע למוניווה. ארוחת ערב ולינה במוניווה.

יום 5

ממוניווה לבגאן דרך פאקוקו

בבוקר נבקר במקדשים המיוחדים והיפים ליד מוניווה, ביניהם פגודת טאנבודאי עוצרת הנשימה שבה ניצבים אלפי צלמי בודהה. משם נצא בנסיעה דרך נופים חקלאיים פסטורליים וכפרים קטנים אל הכפר פאקוקו. נמשיך בשייט מרתק שיפגיש אותנו עם חיי המקומיים בסירותיהם שלאורך נהר האירוואדי ונגיע אל בגאן, עיר המקדשים האבודה ששימשה בירת בורמה העתיקה במאות ה 11-13. ארוחת ערב ולינה בבגאן.

יום 6

בגאן – עיר מיליון הפגודות

נצא לבקר בעיר המכונה "עיר מיליון הפגודות". בגאן שוכנת בלב המישור היבש של מרכז בורמה, על גדות נהר האירוואדי, ונחשבת לפנינת המקדשים של אסיה. נבקר בפגודת שווזיגון בעלת סטופת הזהב ובה שמורות על פי האמונה שן ועצם של בודהה. נמשיך ונבקר בשרידי מקדשים מרשימים ואחר הצהריים נבקר בבית מלאכה לכלי לכה מסורתיים. נבקר בפגודת בופאיה, העתיקה ביותר בבגאן ובמקדשים נוספים וייחודים. לפנות ערב ניסע בעגלות סוסים מסורתיות לנקודת תצפית על השקיעה היפה. ארוחת ערב ולינה בבגאן.

יום 7

הר הגעש פופה

את היום נקדיש לביקור בהר הגעש פופה, הר געש כבוי הידוע בשם "האולימפוס הבורמזי" ואתר עלייה לרגל. על ההר שוכן מקדש, משכן לאלים המקומיים להם סגדו הבורמזים לפני הבודהיזם ועודם סוגדים לצד האמונה הבודהיסטית. נטפס למרומי ההר, נסייר באתר ונשקיף על העמק שמתחתינו. נמשיך בנסיעה דרך שדות האורז המרהיבים לכפרי הסביבה שם נבקר ונכיר את חיי המקומיים. נחזור לארוחת ערב ולינה בבגאן.

יום 8

טיולים באזור רמת שאן ופינדאיה

נטוס מבגאן אל ההו ונמשיך בנסיעה אל פינדאיה שבמזרח בורמה, עיירה קטנה ברמת השאן השוכנת בלב נוף חקלאי על גדות אגם מלאכותי קטן. נבקר במערת פגודת הזהב העתיקה, מערת נטיפים טבעית מפעימה שבתוכה נחצבו מאות בודהות וניצבים בה אלפי פסלי בודהה מוזהבים שהובאו על ידי עולי רגל. נטייל סביב האגם הקדוש לצד עצי הבניאן העתיקים. נבקר בבתי מלאכה מקומיים, ככל שיתיר לנו הזמן. ארוחת ערב ולינה בפינדאיה.

יום 9

מפינדאיה לאגם אינלה

נתעורר בעיירה הציורית פינדאיה, כשלושים קילומטר ממזרח לאגל אינלה. אזור יפהפה זה עשיר בחקלאות ומנוקד בכפרי שבטים שונים. נצא לטיול הליכה קצר ונבקר בכפרי הסביבה. לאחר מכן ניסע אל אגם אינלה, הממוקם בין טורי הרים גבוהים, ובין חופיו הצרים מתגוררים הכפריים על המים בבתי כלונסאות, בדומה למסורת החיים התאילנדית הבודהיסטית. אזור שאן היה בעבר ממלכה גדולה ומספק ביטוי מרהיב לארכיטקטורה תאית בודהיסטית שמשולבת בנוף האנושי הכפרי החי סביב לאגם. ארוחת ערב ולינה באגם אינלה.

יום 10

טיולים באזור אגם אינלה וקומפלקס הפגודות של אינדאין

זהו יום נפלא של טבע בו נשלב שייט והליכות קצרות אל עיירות ושווקי החוף שלאורך האגם. נבקר בבתי המלאכה הקטנים והמסורתיים בהם מייצרים כובעים מנצרי במבו, תכשיטי זהב וכסף ועוד. נכיר את הערוגות הצפות, את המקדשים הייחודיים לאזור ונצא בשייט אל הכפר אינדאין שבצדו המערבי של האגם. נשוטט בכפר ונלך אל המנזר הסמוך, המוקף בקבוצה גדולה של פגודות עתיקות וצפופות, היוצרות מראה קסום. נטייל בין הפגודות המתפוררות והמופלאות הללו (יש האומרים שמספרן הוא 1054), בשעות אחר הצהריים נחזור למלוננו. ארוחת ערב ולינה באגם אינלה.

יום 11

מאגם אינלה אל סלע הזהב

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל שדה התעופה של ההו ומשם נטוס אל יאנגון. משדה התעופה נצא בנסיעה צפון-מזרחה דרך שדות אורז אינסופיים, עד שנגיע לאזור גבעת קימפון וסלע הזהב. נעלה את ההר במשאית קטנה ונעבור אל מלוננו. לפנות ערב נבקר בפגודת סלע הזהב, אתר חשוב לעולי הרגל הבודהיסטיים אשר נוהגים להדביק על הסלע דפי זהב. הסלע הוא בולדר גרניט ענק שבראשו פגודה קטנה. למתבוננים על הסלע נראית  האשליה שהוא יכול כל רגע לאבד שיווי משקל ולהתדרדר למטה… ארוחת ערב ולינה בקיאטיקיו.

יום 12

מסלע הזהב אל יאנגון

נפתח את הבוקר בהליכה קלה באזור גבעת קימפון. עם תום סיורנו נצא אל יאנגון, אליה נגיע לקראת ערב. במידה ויתיר לנו הזמן, נבקר עם השקיעה בפגודת שוודגון. פגודת שוודגון נחשבת לאחד האתרים היפים בבורמה ובדרום מזרח אסיה. גובהה של הפגודה כ-100 מטר, היא מוקפת בעשרות פגודות משנה ועשירה בכמויות זהב ואבנים יקרות. ארוחת ערב ולינה ביאנגון

יום 13

יאנגון

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בבירה יאנגון. נטייל באתרי העיר הגדולה ביותר בבורמה, בין המבנים הקולוניאליים והסמטאות התוססות. נבקר בבית הכנסת הישן של הקהילה שהיתה בעיר, ובאתרים נוספים בעיר, ככל שיתיר לנו הזמן. בשעות הערב ניסע אל שדה התעופה ממנו נמריא אל בנגקוק. העברה למלון בסמוך לשדה"ת לארוחת ערב ולינה.

יום 14

סיום טיול לבורמה: בנגקוק - ת"א

נמריא בטיסת בוקר אל ת"א דרך יעד ביניים. הגעה לת"א בלילה.

  • המסלול המקיף ביותר בבורמה, משקיע זמן שהיה טוב באתרים המפורסמים: מאנדליי - העיר הצפונית, בגאן – עיר המקדשים, אגם אינלה, ויאנגון הבירה
  • המסלול מגיע בנוסף למקומות ואתרים מעבר למסלול הטיול התיירותי שם פוגשים את בורמה האמיתית: מוניווה ופאקוו – עמק צ'ידנווין, הר פופה, פינדאיה וסלע הזהב.
  • המעבר בין מאנדליי לבגאן נעשה ביומיים של נסיעה ושייט על הנהר, והיכרות עם בורמה הכפרית
  • נסיעה בעגלות סוסים מסורתיות לתצפית על השקיעה היפה בבגאן עיר המקדשים
  • שילוב מסלולי הליכה במהלך הטיול בהר פופה, באזור פינדאיה, וליד סלע הזהב, בין מקדשים ובחיק הטבע
  • הקפדה על מלונות מהטובים ביותר בבורמה לאורך כל הטיול, ביניהם מלון כלונסאות על פני אגם אינלה וכדומה.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 750$דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בין לאומיות עד בנגקוק וחזרה, דרך יעד ביניים.
טיסות המשך לבורמה וחזרה, 2 טיסות פנים על פי מסלול הטיול.
תחבורה: נסיעה באוטובוס תיירים ממוזג. הפלגות כמפורט בתכנית.
לינה: לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה או ראשונה. במקומות הפחות מתויירים לינה ברמה הטובה שבנמצא.
כלכלה: חצי פנסיון - ארוחות בוקר בבתי המלון, וארוחות ערב במלונות או במסעדות מקומיות.
קבוצה וצוות: 12–26 מטיילים. מדריכים מקומיים ומדריך ישראלי מצוות אקו טיולי שטח.
כניסות לכל האתרים והסיורים כמפורט במסלול הטיול.
מים מינרליים – בקבוק לאדם ליום.
מיסי נמל בטיסות הבינ"ל.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
דמי טיפול ורישום.

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.
מס נמל ביציאה מבורמה במידה ויידרשו (כ-10$ שישולמו במקום).
אשרה לבורמה – ניתן לעשות דרך משרדינו בעלות של 240 ₪ או ויזה אלקטרונית בצורה עצמאית.

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול לבורמה הוא טיול תרבות וטבע מקיף ומעמיק, הלוקח אותנו אל מקדשים, כפרים, אתרי עתיקות, ושווקים, ומעניק חוויה של טיול במקום שבו הזמן קפא. נבקר באתרים המרכזיים בבגאן, מאנדליי ואגם אינלה, ונשלב יומיים של טיול לאורך נהר האירוואדי, במהלכם נחזה באתרי אמנות מדהימים ונזכה להכיר מקרוב את הווי החיים גם באזורים הפחות מתויירים.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות או מרפאת מטיילים באזור המגורים.
בורמה היא מדינה בעלת מאפיינים של עולם שלישי. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
בחלק מן המועדים מסלול הטיול יתקיים מינגון לכיוון מנדליי, בסדר הפוך מן התכנית המפורטת.
סדר הביקורים בטיול יכול להשתנות בהתאם לאירועים מקומיים ושיקול דעת המדריכים בשטח.
תשתיות הכבישים והתיירות מחוץ לערים הגדולות במיאנמר הן פשוטות ובסיסיות.
טיסות - ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
קבוצה וצוות: 15–26 מטיילים. מדריכים מקומיים ומדריך ישראלי מצוות אקו טיולי שטח.
לקבלת ייעוץ רפואי לקראת היציאה יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
סדר הביקורים בטיול יכול להשתנות בהתאם לאירועים מקומיים ושיקול דעת המדריך בשטח.
תשתיות הכבישים והתיירות מחוץ לערים הגדולות במיאנמר הן פשוטות ובסיסיות.
היציאה לטיול מותנת במינימום 15 נרשמים.
טיסות - ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

מה בין ראשת הממשלה הבורמזית – לבין מהטמה גנדי?

צילומים: ליאור עלמא וקסלר כולנו מכירים את סיפורה של אאונג סאן סו צ'י, פעילת זכויות האדם והאופוזיציונרית […]

הנזירים והנזירות של מיאנמר (בורמה)

צילומים: ליאור עלמא וקסלר למעלה מ-90% מהבורמזים הם בודהיסטים. מתוך אוכלוסייה של 55 מיליון איש 10% הם […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לבורמה

טיולי תרבות וטבע

טיול מקיף אל הארץ בה עמד הזמן מלכת | 14 יום