טיול לברזיל הפראית

טיול לברזיל הפראית

טיולי תרבות וטבע

טיול ייחודי אל הצד הפראי של ברזיל – אגן האמזונס, שמורת הפנטנל, מפלי איגואסו | 18 יום

ברזיל, ארץ טרופית יפה, משתרעת על פני שטח עצום של יערות גשם נרחבים באגן נהר האמזונס. יש בה חופים ארוכים ויפים יערות העד, נהרות, ביצות וערים מרתקות הצופנות בחובן עושר תרבותי רב. ברזיל היא גם ביתם של שבטים אינדיאנים, שחורי עור אפריקנים ומהגרים אירופאים החיים בה יחד כבר מאות שנים, בהן יצרו תרבות, דת ומוסיקה המשלבים את המקורות השונים וצובעים את פניה העכשוויות של ברזיל.

בטיול לברזיל נבקר בשמורת הפנטנל- אחד מבתי המחייה המרתקים ביותר בעולם לבעלי חיים ולצמחים ייחודיים, העיירה בוניטו ונהר הפרנה, מנאוס - בירת האמזונאס, מפלי איגואסו האדירים על גבול ארגנטינה - ברזיל, ובערים המופלאות סלבדור דה בהייה וריו דה ז'נירו.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א- ריו דה ז'ניירו

נעלה על טיסה ממנאוס דרך יעד ביניים אל לריו דה ז’ניירו, המפורסמת והאהובה בערי ברזיל, לאחר הנחיתה ולאחר מכן ניסע ללינה בשכונת קופהקבנה או למה השוכנות לחוף האוקיינוס. ארוחת ערב ולינה בריו.

יום 2

ריו - העיר המופלאה – צוק קורקובדו והר הסוכר

בשעות הבוקר נצא לסיור בריו דה ז’ניירו. נבקר במרכז ההיסטורי הישן של העיר, הכולל מבנים קולוניאלים בצד מבנים מודרנים אוונגרדיים שנבנו ע”י האדריכל אוסקר נימאייר, בונה העיר ברזיליה. נמשיך אל צוק הקורקובדו (הגיבן), ממנו משקיף פסל הצלוב אל העיר המדהימה ולאחר מכן נעלה ברכבל להר הסוכר, צוק רם בין הים לחוף המפרץ ובין העיר וההרים, המשקיף אל העיר הנקראת בפי תושביה “העיר המדהימה”. לעת ערב נצא לארוחת ערב בשרית ייחודית בסגנון ברזילאי בצ’וראסקרייה. לינה בריו.

יום 3

ריו דה ז'ניירו – יער טיז'וקה סיור ג'יפים לפבלות

בשעות הבוקר נעלה בג’יפים אל יער טיז’וקה המטפס על ההרים המתרוממים מעל העיר. לאחר מכן נצא לסיור פאבלות ייחודי החושף בפנינו את אחת משכונות העוני המפורסמות של ריו דה ז’ניירו. משם נמשיך אל החופים המפורסמים קופהקבנה, איפנמה ולבלון. לינה בריו.

יום 4

איגואסו- הצד הדרומי הארגנטינאי

נעלה על טיסה דרך יעד ביניים אל איגואסו , לאחר הנחיתה נצא לסיור בצד הארגנטינאי של המפלים. ניסע ברכבת הפארק לאורך המפלס העליון מעל המפלים, תוך כדי תצפיות אל הנוף המופלא של מפלים עשירים הטובלים ביער טרופי ירוק וסבוך, וחיות הבר המשוטטות בו. נלך בגשר מעל המים להשקיף אל המפל הענק “גרון השטן”. נרד לטייל גם אל מתחת למפלים בשבילי היער הקסום. לסיכום נצא לשיט זודיאקים הרפתקני אל מול מפל סן מרטין הגדול והשופע ביותר בין 275 מפלי איגואסו. לעת ערב נעבור את הגבול לברזיל ונצא לארוחת ערב חגיגית + הופעה הנקראת “רפאין”. לינה בעיר הברזילאית פוז דה איגואסו.

יום 5

הצד הברזילאי- מפלי איגואסו, סכר איטאיפו ופארק הציפרים

בבוקר נצא לטייל ברגל בצד הברזילאי של המפלים. נלך בשבילי השמורה אל מול הנוף הפנורמי של שפע המפלים היורדים בעוצמה רבה את קירות הנחל. נתקרב ככל שניתן אל מול רסס המים העולים מהנחל בתחתית המפל הגבוה “גרון השטן”. נבקר בפארק הציפורים הטרופיות המשתרע על פני שטח טבעי עצום ונוכל להתרשם ולהכיר את שפע מיני הציפורים החיות באזור. לאחר מכן ניסע במעלה נהר הפראנה אל סכר איטאיפו האוגם את מי הנהר וממנו נופלים המים דרך טורבינות המייצרות חשמל שמאיר את כל דרום ברזיל ופראגוויי.. לינה באיגואסו.

יום 6

סלבדור דה באהיה

נעלה על טיסת בוקר דרך יעד ביניים לסלבדור. סלבדור היא בירתה האפרו-ברזילאית של מדינת באהיה בברזיל, המהווה כור היתוך תרבותי ומוסיקלי ופולחני של צאצאי העבדים, שבטים אינדיאנים והקולוניאליסטים האירופאים מברזיל. לאחר הנחיתה נתחיל את הטיול בסיור פנורמי בסלבדור ההיסטורית, בירתה הראשונה של ברזיל. נבקר במגדלור השומר על פתח מפרץ באהיה, בכנסייה המשלבת קתוליות עם אמונות אפרו-ברזילאיות מקומיות, שוק סלבדורי ועוד. נאכל צהרים במרכז ההיסטורי של סלבדור, ולאחריה נצא לטיול רגלי בסלבדור ההיסטורית. ביקור בכנסיית הבארוק סאו פרנסיסקו, בביתו של הסופר הברזילאי המפורסם ז’ורז’ה אמאדו, בכיכר פלוריניו – מרכז סחר העבדים בעבר ומרכז העיר העתיקה והציורית בהווה. נרד בלסרדה, המעלית המפורסמת היורדת מן הצוקים אל השוק הססגוני מרקדו מודלו. לינה בסלבדור.

יום 7

העיר סלבדור ומדינת באהיה

נצא מסלבדור ליום טיול אל קשואירה, בירת האזור הכפרי של מדינת באהיה, ומרכז עברו הקולוניאלי. מחוז זה סיפק את מרבית התצרוכת החקלאית של ברזיל ולכן גם היה האזור עם מספר העבדים הגדול ביותר. הסיור כולל ביקור במטעים שונים: סוכר, קקאו ועוד. לאחר ארוחת צהריים באחת מהחוות הרבות שבאזור, נמשיך אל העיירה סאו פליז, המחוברת אל קשואירה בגשר ברזל שבנו האנגלים במאה ה-19. נבקר בבית חרושת לסיגרים. לפנות ערב נשוב אל המלון בסלבדור.

יום 8

המעבר למנאוס – בירת האמזונאס הברזילאי

בשעות הבוקר נצא בטיסה דרך יעד ביניים אל העיר מנאוס. העיר נמצאת בלב יערות הגשם של ברזיל, בצומת הנהרות הגדולים ריו נגרו ונהר הסולומואיס. עם הנחיתה בשעות אחר הצהרים נצא בשיט אל “מפגש הנהרות”. מקום מפתיע זה הוא מפגש המים השחורים (והצלולים והקרירים) של הנהר ריו נגרו, עם מי נהר הסולומואיס החומים (חמימים ועמוסי חרסית) של הסולומואיס המגיע ממורדות הרי האנדים. המים מסרבים להתמזג וזורמים זה לצד זה לאורך קילומטרים ספורים. משם נמשיך בהפלגה במעלה נהר הריו נגרו אל הלודג’ בו נישן הבנוי בבקתות יער אופייניות על גדת הנהר. לינה בלודג’.

ימים 9-10

סיורים ביער הגשם האמזוני

נתעורר בלב היער האמזוני, נאכל במסעדה פתוחה לצלילי קולות היער. לאחר הארוחה נצא ליומיים של סיורים בסביבת היער והנהר. נשוט בנהר ויובליו ונתרשם מן הג’ונגל המלווה את גדות היער. נצא למסלול הליכה ונלמד מאנשי המקום על מרכיבי היער, הפירות הטבעיים, מיני עצים ייחודיים וחיות היער. נבקר ביער הקופים שהוא מקום מקלט לשלל קופים שמשתקמים במקום ומטופלים בידי צוות הלודג’. נבקר בכפר מקומי, נפגוש את האינדיאנים ובני התערובת החיים במקום, ונלמד על המזון שלהם ואורח החיים במקום. לעת לילה נצא לשיט נוסף בו נלמד להכיר את תניני האמזונס שעיניהם נוצצות מול ברק הפנסים. לינה וכל הארוחות בלודג’ בג’ונגל. (במידה והטיסה ממנאוס לריו תצא מאוד מוקדם, את הלילה האחרון במנאוס נישן בקרבת השדה התעופה).

יום 11

מהאמזונס - קמפו גרנדה והעיירה בוניטו

נעלה על טיסת בוקר דרך יעד ביניים אל קמפו גרנדה. לאחר הנחיתה ניסע נסיעה ארוכה אל העיירה “בוניטו” שנמצאת ממערב לקמפו גרנדה, בדרום הפנטנל. “בוניטו “bonito”(יפה), זכתה לשמה המחמיא בזכות אתרי הטבע סביבה: מפלים, נהרות תכולים, יערות, עולם חי עשיר, אתרי צלילה ומערות נטיפים. בדרכנו לבוניטו נחלוף על פני שדות תירס, גידולי סוכר, סויה ואורז. ארוחת ערב ולינה בבוניטו.

יום 12

ריו דה פרטה ו"החור של התוכים"

לאחר ארוחת הבוקר לסיור לאורך נהר ריו דה פרטה ונהר אוליו ד’אגואה” Olho D’agua River”. נשנרקל במים המתוקים והצלולים כמו בדולח של הנהר לצידם של דגים בכל מיני צבעים וגדלים וצמחי מים שונים. לאחר מכן נצא לטיול אל “Macaws sinkhole” (החור של תוכי המקאו) – הבור הגדול בדרום אמריקה, 124 מטר ועומק בקוטר של 500 מטרים, המאפשר נוף פנורמי אל תוכו ,בו מקננים תוכי מקאו ירוקים ואדומים וציפורים אחרות. לינה בבוניטו.

ימים 13-15

ביצות פנטנל

בבוקר נמשיך את סיורנו באזור בוניטו. נבקר במערת הנהר הכחול “Gruta do Lago Azul” ומספר מפלים באיזור בהתאם לזמן.  לאחר מכן נצא בנסיעה  ללודג’ שבלב הפנטנל. הפנטנל הוא אזור הביצות הגדול בעולם, המשתרע על שטח של כ-250 אלף קמ”ר. רובו נמצא בברזיל וחלקים קטנים ממנו בפאראגוואי ובבוליביה. הביצות נוצרות בעיקר על ידי נהר פרגוואי. באזור פנטנל ריכוז בעלי החיים הגדול ביבשת אמריקה ובעונה היבשה אפשר לחזות בהם בקלות יחסית היות ובעלי החיים והעופות מתקבצים סביב מקווי המים המצטמקים בעונה היבשה.

בפנטנל ניתן לראות בעלי חיים כגון  היגואר, הקפיברה (המכרסם הגדול בעולם),קיימני ז’קרהאיילי ביצותטפיריםקופי שאגןאנקונדות צהובותדובי נמלים שונים, דביבונים,

זאבים, לוטרות ענקדגי פיראנה ומינים רבים של ציפורים דוגמת הטוקן. נצא לסיורי הליכה, שייט, ספארי, דייג פירנות ורכיבה על סוסים באזור. לינה בלודג’ בפנטנל.

ימים 16-17

הדרך הביתה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל שדה התעופה ונעלה על טיסה לסאו פאולו, לאחר הפסקה קלה ומעבר מטוסים, נמשיך בטיסה בינלאומית לת”א עם עצירה בפרנקפורט. ננחת בתל אביב בשעות הערב של היום ה-17 לטיול.

  • גודל קבוצה עד 26 מטיילים בלבד!
  • חצי פנסיון לאורך כל הטיול (ארוחת בוקר + צהריים או ערב) + כלכלה מלאה בג'ונגל של מנאוס + כלכלה מלאה בפנטנל. (חלק מארוחות הצהריים יהיו ארוזות או ארוחות פיקניק)
  • כולל סיורים מקיפים באזור הפנטנל בברזיל - אזור הביצות הגדול בעולם. הסיורים כוללים שייט, דייג, ספארי, שנורקלינג ועוד..
  • מסלול מקיף ויצירתי אל הטבע והתרבות המופלאים של ברזיל
  • טיסות ישירות לברזיל

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
29/09/2020 15/10/2020 עמיר ראש $8,575 $75 $8,650

תוספת ליחיד בחדר: 850 $על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן >>

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות וטיסות פנים
תחבורה, לינה, כלכלה וצוות כמפורט
כניסה לשמורות הטבע
דמי רישום וטיפול

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען
הוצאות בעלות אופי אישי
שתייה וארוחות שאינן כלולות
מיסי נמל בינלאומיים ופנימיים נוספים שאינם נקובים בכרטיסי הטיסה ונגבים במקום

לתשומת ליבכם

אופי הטיול- טיול לברזיל: טיול ייחודי בתכניו המגוונים, המאפשר חשיפה למגוון חוויות, רצף נופים משתנים ותרבויות. המסלול משלב בין מסע הרפתקאות של טבע פראי בג'ונגל של מנאוס, בביצות של פנטנל בעלות עולם חי עשיר ומגוון ובמפלי איגואסו המרשימים, ובין טיולים בדגש תרבותי בערים גדולות כגון סלבדור דה בהייה וריו דה זיינרו ועיירות וכפרים בדרך.
תחבורה: טיסות בינלאומיות ופנימיות, אוטובוס פרטי להעברות ולסיורים, סירות וג'יפים.
לינה: מלונות ברמת תיירות טובה היכן שניתן. מכיוון שהטיול הוא טיול אחר, עם דגש על מחקר והגעה למקומות נידחים, על המטייל לקחת בחשבון כי רמת הלינה והמזון בפנטנל בבוניטו ובמנאוס היא רמת תנאי שטח.
כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול (ארוחת בוקר + צהריים או ערב ) + כלכלה מלאה בג'ונגל של מנאוס + כלכלה מלאה בפנטנל. (חלק מארוחות הצהריים יהיו ארוזות/ ארוחות פיקניק).
קבוצה וצוות: 15-24 מטיילים בלבד. עמיר ראש ידריך את הטיול בעזרת מדריכים מקומיים.
חיסונים – למידע על חיסונים יש לפנות ללשכות הבריאות במחוזיות.
חובה על המטיילים לרכוש ביטוח רפואי למשך כל זמן הטיול, ורצוי גם ביטוח מטען.
ברזיל היא מדינה אשר עדיין לא מפותחת דייה במתן שירותי תיירות. אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מוזיאונים סגורים, שביתות, שינוי מועדים של ארועים וכיוצ"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בברזיל. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת הנוסעים ולרווחתם.
מכיוון שמדובר בטיול מיוחד, החורג ממסלולי התיירים ומבקר במקומות נידחים, באם יהיה צורך צוות אקו ומדריכינו יערכו שינויים במסלול (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה . כמו כן בשל אופיו המיוחד של הטיול, בחלק מהמקומות הלינה והכלכלה הן ברמה של תנאי שטח בסיסיים.
ההצעה מבוססת על מחירי טיסות פנים וחוץ העדכניים לזמן הגשת ההצעה בלבד, על מנת לשמר את מחירי הטיסות נצטרך לשלם מקדמות לחברות התעופה בהקדם האפשרי.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

ים לעולם – תרבויות החוף של ברזיל

ברזיל היא החופים, החופים הם ברזיל. טיול בחופי המדינה מדגיש למטייל את תשוקת החיים של הברזילאים. הכדורגל, […]

ברזיל – תרבויות בנדידה

שחור – הצבע הדומיננטי של חלקים גדולים מתושבי ברזיל. סלוודור באהיה, רסיפה, פורטלסה, ריו דה ז`ניירו – […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לברזיל הפראית

טיולי תרבות וטבע

טיול ייחודי אל הצד הפראי של ברזיל – אגן האמזונס, שמורת הפנטנל, מפלי איגואסו | 18 יום