טיול לברזיל הפראית

טיול לברזיל הפראית בהדרכת דנדן בולוטין

טיולי תרבות וטבע

טיול טבע בקבוצה קטנה אל הצד הפראי של ברזיל – אגן האמזונס, שמורת הפנטנל, לנסויס, מפלי איגואסו | 18 יום

ברזיל, ארץ טרופית יפה, משתרעת על פני שטח עצום של יערות גשם נרחבים באגן האמזונס. יש בה חופים ארוכים ויפים, יערות עד, נהרות, ביצות וערים מרתקות הצופנות בחובן עושר תרבותי רב. ברזיל היא גם ביתם של שבטי ילידים, שחורי עור אפריקנים ומהגרים אירופאים החיים בה יחד כבר מאות שנים, בהן יצרו תרבות, דת ומוסיקה המשלבים את המקורות השונים וצובעים את פניה של ברזיל.
בטיול לברזיל נבקר בשמורת הפנטנאל- אזור הביצות הגדול בעולם ואחד מבתי הגידול המרתקים בעולם לבעלי חיים ולצומח ייחודיים. מנאוס- בירת האמזונאס, מפלי איגואסו האדירים על גבול ארגנטינה-ברזיל, נכיר את אזור האגמים של לנסויס יש תחושה של הימצאות בעולם בו נפגשים אלמנטים שונים של טבע, גבעות חול ולגונות, נהרות ונאות מדבר, כל זה ועוד הים ברקע. וכמובן נסייר בערים המופלאות סלבדור וריו דה ז'ניירו

מסלול הטיול

יום 1

ת"א- ריו דה ז'ניירו

יציאה מתל אביב דרך אירופה לריו דה ז'ניירו, העיר המקסימה (Cidade Maravilhosa) הנחשבת לאחת הערים היפות בעולם, פרושה בין הר לים, מפרצים מכל עבר, יער גשם בלב העיר, וכמובן החן של העם הברזילאי. לאחר הנחיתה העברה למלון בשכונת קופקבנה או למה, השוכנות לחוף האוקיינוס. ארוחת ערב ולינה בריו.

יום 2

ריו - העיר המופלאה- יער טיז'וקה צוק הקורקובדו והר הסוכר

הבוקר נצא לסיור בעיר. נצא לטיול ג'יפים ביער טיז'וקה הטרופי העוטף את העיר. עם הג'יפים נעפיל אל פסגת הקורקובדו (Corcovado 711 מ' מעפה"י). נחצה את שכונת לארנז'ייראס (Laranjeiras), בדרך נראה חלק מארמונות ברוני הקפה שהתגוררו באזור. אחר הצהרים נשלב נסיעה וסיורים רגליים. נעפיל אל פסגת הר הסוכר (400 מ' מעפה"י), ממנה נשקיף אל העיר והמפרץ במלוא יופיים. נבקר במרכז הסואן על שדרותיו הרחבות והפעילות הבלתי פוסקת שבו, נעלה לביקור ותצפית ממרומי שכונת סנטה תרזה. לינה בריו.

יום 3

קוייאבה - השער לביצות הפנטנאל

נצא בטיסה דרך יעד ביניים אל קוייאבה. לאחר הנחיתה נמשיך בנסיעה בת כ-3 שעות אל הלודג' בו נשהה בימים הקרובים בפנטנאל, אזור הביצות הגדול בעולם. בדרך, אולי נוכל כבר לצפות בנוף המיוחד, בע"ח, חקלאות ומים. ייתכן גם שחלק מהדרך יהיה בסירה בשל הצפות. ארוחת ערב בלודג' והרצאת פתיחה. לינה בלודג'.

ימים 4 - 5

פנטנאל, אזור הביצות הגדול בעולם

הפנטנאל, אזור הביצות הגדול בעולם. משתרע על שטח של כ-250 אלף קמ"ר, רובו בברזיל וחלקים קטנים ממנו בפרגוואי ובבוליביה. הביצות נוצרות בעיקר על ידי נהר פרגוואי. כאן ריכוז בעלי החיים הגדול ביבשת אמריקה וניתן לצפות בבע"ח כגון היגואר(נדיר), קפיברה- המכרסם הגדול בעולם, קיימנים, איילי ביצות, טפירים, קופי שאגן, אנקונדות צהובות, דובי נמלים שונים, דביבונים, זאבים, לוטרות ענק, דגי פירנייה ומיני עופות דוגמת הטוקן. נצא ברגל, בשייט ,בספארי, וברכיבה על סוסים לסיורים באזור. לינה בלודג' בפנטנאל.

יום 6

מהפנטנאל לסלבדור דה באהייה

נצא בנסיעה מהלודג' אל שדה התעופה של קוייאבה, משם נטוס דרך יעד ביניים אל סלבדור, בירת מדינת המחוז באהייה בברזיל. העיר מהווה כור היתוך תרבותי ופולחני של צאצאי העבדים מאפריקה, שבטי ילידים ומהגרים אירופאים. לאחר הנחיתה, העברה למלון ויציאת ערב לבילוי וארוחת ערב ברובע העתיק של העיר- פלוריניו. לינה בסלבדור.

יום 7

העיר סלבדור דה באהיה

סיור בסלבדור, בירתה הראשונה של ברזיל. נראה את המגדלור\מצודה השומרת על פתח המפרץ הענק (1,230 קמ"ר) "טודוס אוס סנטוס". נבקר בכנסיית "בונפים", המשלבת נצרות עם אמונות אפריקניות. נאכל ארוחת צהרים בפלוריניו, הרובע ההיסטורי של סלבדור. נמשיך בסיור רגלי, בעיר העליונה, נבקר בכנסיית סאו פרנסיסקו הבנויה בסגנון ברוק, בביתו של הסופר הברזילאי המפורסם ז'ורז'ה אמאדו, בכיכר פלוריניו, בעבר מרכז סחר העבדים וכיום מרכז הרובע העתיק והציורי. נרד במעלית לסרדה המפורסמת, אל השוק הססגוני מרקדו מודלו, בו נמכרות עבודות יד אופייניות. לינה בסלבדור

יום 8

מסלבדור לשמורת לנסויס

נצא מסלבדור בטיסה דרך יעד ביניים אל העיר סאו לואיס, בירת "מרנייאו" (Maranhão), מדינת מחוז בצפון מזרח ברזיל, בעלת קו חוף של 640 ק"מ, ומדבר חול ייחודי שבחלק מהשנה מוצף מים! לאחר, הנחיתה נמשיך באוטובוס אל העיירה "באהרינייס" (Barrerinhas), ממנה נצא לטיולים בימים הבאים באזור המיוחד כל כך. לינה וארוחת ערב בבאהרינייס.

יום 9

הלגונות של לנסויס

לנסויס בפורטוגזית הוא "אופק מי תהום". בין ינואר ליוני האזור מקבל 1,250 מ"מ משקעים, הנקווים מעל שכבת החרסית שמתחת לחול, ומציפים את השקעים שבדיונות. יש להביא בחשבון את הקרבה לקו המשווה, כדי להבין את מופע הגאות והשפל, שבו ההפרש בין שיא הגל לנסיגתו עשוי להגיע לכדי 6-7 מטרים !! וכל מופע הטבע הזה ממש על כף היד….
נסייר ברגל, ברכבי 4X4 ובסירות נהר, אל הלגונות שזה עתה התמלאו במים, נגלוש בדיונות, נשתכשך במים הקרירים של האגמים, ונתנדנד לנו בערסלים אל מול נופי שקיעה. בערב, חזרה אל באהרינייס

יום 10

לנסויס - שייט בנהר פרגיסאס

ביום השני בשמורת הטבע לנסויס נשוט בנהר פרגיסאס (Preguiças) ונראה את הצומח הרענן וכפרים ועיירות דייגים. נטעם "מי קוקוס" (Agua de coco) כשסביבנו "קופי המסמר" כפי שהמקומיים קוראים לקרובי המשפחה של קופי הקפוצ'ין. נגיע אל העיירה אטינס (Atins) היושבת ממש בשפך הנהר לאוקיינוס, בנקודה קסומה. בשעות אחר הצהרים, ניסע אל סאן לואיס ללינה

יום 11

המעבר למנאוס – בירת האמזונאס הברזילאי

בשעות הבוקר נצא לסיור מודרך בסאן לואיס, בשעות הצהרים נצא בטיסה מסאו לואיס דרך יעד ביניים אל העיר מנאוס (השם נגזר משמה של קבוצת ילידים מהאזור), בירת מחוז האמזונס הברזילאי. העיר ממוקמת כ-1600 ק"מ משפך האמזונס לאוקיינוס האטלנטי, בלב יער הגשם האמזוני ובצומת הנהרות הגדולים ריו נגרו ונהר הסולימואייס. אוכלוסייה בת 2 מיליון תושבים מתגוררת בעיר גדולה ומתועשת, כשהגישה היא דרך האוויר, באוניות ובכביש חוצה אמזונס. עם הנחיתה בשעות הערב, נעבור למלון במנאוס.

יום 12

מנאוס - מפגש הנהרות וקהילת ילידים

נצא בשייט אל "מפגש הנהרות". המים השחורים (הצלולים והקרירים) של הריו נגרו, פוגשים את מימי נהר הסולימואייס (חומים, חמימים ועמוסי חרסית) המגיע ממורדות רכס האנדים. המים "מסרבים" להתמזג וזורמים זה לצד זה לאורך קילומטרים רבים. נשוט לאגם ז'אנוארי לביקור בקהילת "דרי גדה". לעת שקיעה, נפליג במעלה הנהר אל הלודג' בו נישן הבנוי בבקתות יער אופייניות על גדת הנהר. לינה בלודג' ביער הגשם.

יום 13

סיורים ביער הגשם האמזוני

נתעורר בלב היער האמזוני, נאכל במסעדה פתוחה לצלילי קולות היער. נמשיך לשייט בנהר ויובליו ונתרשם מן היער המפותח. נצא למסלול הליכה ונלמד מאנשי המקום על מרכיבי היער, הפירות הטבעיים, מיני עצים ייחודיים וחיות היער. נבקר בכפר מקומי, נפגוש את הילידים ובני התערובת החיים במקום, נלמד על המזון שלהם ואורח החיים במקום. לעת לילה נצא לשיט נוסף בו נכיר את הקיימאנים, שעיניהם נוצצות מול ברק הפנסים. לינה וכל הארוחות בלודג' (המטבח של מנאוס מאופיין בשימוש במגוון רחב של דגי נהר)

יום 14

מלב יערות האמזונס אל מפלי איגואסו

לאחר ארוחת בוקר בלודג', נצא בשייט אל מנאוס ונערוך סיור בעיר. נכיר את בנין האופרה שנבנה בתקופת "הבהלה לגומי" שמשכה לאזור אלפי פועלים שקיוו להתעשר מהפקת וסחר הגומי, ביניהם גם אלף משפחות מיהודי ממרוקו (עד היום מרכיב חשוב בקהילה המקומית). נכיר את השוק התוסס ואת הנמל הנהר הפעיל בעולם. נאכל ארוחת צהרים ונצא בטיסת אחר צהרים לאיגואסו. הגעה מאוחרת ולינה בפוז דו איגואסו.

יום 15

איגואסו - סיור בשמורה הארגנטינאית

הבוקר נצא לסיור בצד הארגנטינאי של המפלים. ניסע ברכבת הפארק במפלס העליון של המפלים, נצעד בין תצפיות אל הנוף המופלא של מפלים עשירים הטובלים ביער טרופי ירוק וסבוך, וחיות הבר המשוטטות בו. נלך בגשר מעל המים להשקיף אל מפל הענק "גרון השטן". נרד אל מתחת למפלים בשבילי היער הקסום. לסיום, נצא לשיט זודיאקים הרפתקני אל מול מפל סן מרטין הגדול והשופע ביותר בין 275 המפלים בשמורה. לעת ערב נחזור לברזיל ונצא לארוחת ערב חגיגית ומופע במועדון מקומי. לינה בפוז דו איגואסו

יום 16

מפלי איגואסו הצד הברזילאי ופארק הציפורים

בבוקר נבקר בצד הברזילאי של המפלים. נלך בשבילי השמורה אל מול שפע המפלים היורדים בעוצמה רבה את מצוקי הבזלת. נרטב ברסס המים העולים מתחתית המפל הגבוה "גרון השטן". לאחר מכן, נבקר בפארק הציפורים הסמוך לשמורת המפלים, נכיר עופות מסוגים שונים ובתי גידול מכל רחבי ברזיל. בצהרים נצא בטיסה אל ריו דה ז'ניירו. לינה בריו.

ימים 17 - 18

הפרידה מברזיל

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל שדה התעופה ונעלה על טיסה לתל אביב דרך יעד באירופה. הגעה ביום ה-18

  • גודל קבוצה 10 עד 20 מטיילים בלבד!
  • חצי פנסיון לאורך כל הטיול (ארוחת בוקר + צהריים או ערב) + כלכלה מלאה בג'ונגל של מנאוס + כלכלה מלאה בפנטנל. (חלק מארוחות הצהריים יהיו ארוזות או ארוחות פיקניק)
  • כולל סיורים מקיפים באזור הפנטנל בברזיל - אזור הביצות הגדול בעולם. הסיורים כוללים שייט, דייג, ספארי, שנורקלינג ועוד..
  • מסלול מקיף ויצירתי אל הטבע והתרבות המופלאים של ברזיל

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 980 $דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

תחבורה: טיסות בינלאומיות ופנימיות , אוטובוס פרטי להעברות ולסיורים, סירות וג'יפים
מלונות ברמת תיירות טובה היכן שניתן. מכיוון שהטיול עם דגש על הגעה למקומות נידחים, על המטייל לקחת בחשבון כי רמת הלינה והמזון בפנטנאל ובמנאוס היא בתנאי שטח.
חצי פנסיון לאורך כל הטיול (ארוחת בוקר + צהריים או ערב ) + כלכלה מלאה בג'ונגל של מנאוס + כלכלה מלאה בפנטנאל. (חלק מארוחות הצהריים יהיו ארוזות/ ארוחות פיקניק)
הדרכה: דנדן בולוטין ידריך את הטיול בעזרת מדריכים מקומיים
קבוצה קטנה בת 10 עד 20 מטיילים בלבד
כניסה לשמורות הטבע
דמי רישום וטיפול

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען
הוצאות בעלות אופי אישי
שתייה וארוחות שאינן כלולות
מיסי נמל בינלאומיים ופנימיים נוספים שאינם נקובים בכרטיסי הטיסה ונגבים במקום

לתשומת ליבכם

אופי הטיול- טיול לברזיל: טיול ייחודי בתכניו, המאפשר חשיפה למגוון חוויות, נופים משתנים ותרבויות. המסלול משלב בין מסע הרפתקאות של טבע פראי בג'ונגל של מנאוס, בביצות של הפנטנאל בעלות עולם חי וצומח עשיר ומגוון, ובמפלי איגואסו המרשימים, לבין טיולים בדגש תרבותי בערים גדולות כגון סלבדור דה באהייה וריו דה ז'ניירו ועיירות וכפרים בדרך
ייתכן כי בחלק מבתי המלון במקומות הנידחים לא נוכל לספק למבקשים חדרים ליחידים
חיסונים – למידע על חיסונים יש לפנות ללשכות הבריאות במחוזיות.
חובה על המטיילים לרכוש ביטוח רפואי למשך כל זמן הטיול, ורצוי גם ביטוח קורונה וביטוח מטען
מכיוון שמדובר בטיול מיוחד, החורג ממסלולי התיירים ומבקר במקומות נידחים, באם יהיה צורך צוות אקו ומדריכינו יערכו שינויים במסלול (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה . כמו כן בשל אופיו המיוחד של הטיול, בחלק מהמקומות הלינה והכלכלה הן ברמה של תנאי שטח בסיסיים.
ההצעה מבוססת על מחירי טיסות פנים וחוץ העדכניים לזמן הגשת ההצעה בלבד, על מנת לשמר את מחירי הטיסות נצטרך לשלם מקדמות לחברות התעופה בהקדם האפשרי.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

ים לעולם – תרבויות החוף של ברזיל

ברזיל היא החופים, החופים הם ברזיל. טיול בחופי המדינה מדגיש למטייל את תשוקת החיים של הברזילאים. הכדורגל, […]

ברזיל – תרבויות בנדידה

שחור – הצבע הדומיננטי של חלקים גדולים מתושבי ברזיל. סלוודור באהיה, רסיפה, פורטלסה, ריו דה ז`ניירו – […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לברזיל הפראית בהדרכת דנדן בולוטין

טיולי תרבות וטבע

טיול טבע בקבוצה קטנה אל הצד הפראי של ברזיל – אגן האמזונס, שמורת הפנטנל, לנסויס, מפלי איגואסו | 18 יום