טיול לברזיל הפראית

טיול לברזיל הפראית

טיולי תרבות וטבע

שמורת הפנטנאל - אזור האגמים, הלגונות והדיונות של לנסויס – חווית ג'ונג'ל אמזוני במנאוס – מפלי האיגוואסו עוצרי הנשימה – ריו דה זנ'יירו בהדרכת דנדן בולוטין | 18 יום

ברזיל, ארץ טרופית יפה, משתרעת על פני שטח עצום של יערות גשם נרחבים באגן האמזונס. יש בה חופים ארוכים ויפים, יערות עד, נהרות, ביצות וערים מרתקות הצופנות בחובן עושר תרבותי רב. ברזיל היא גם ביתם של שבטי ילידים, שחורי עור אפריקנים ומהגרים אירופאים החיים בה יחד כבר מאות שנים, בהן יצרו תרבות, דת ומוסיקה המשלבים את המקורות השונים וצובעים את פניה של ברזיל. 

בטיול שלנו לברזיל הפראית נבקר בשמורת הפנטנאל - אזור הביצות הגדול בעולם ואחד מבתי הגידול המרתקים בעולם לבעלי חיים ולצומח ייחודיים. נכיר את אזור האגמים הלא מוכר של לנסויס - בו נפגשים אלמנטים שונים של טבע, גבעות חול ולגונות, נהרות ונאות מדבר, כל זה והאוקיינוס ברקע. מנאוס - בירת נהר האמזונאס העצום שם נלון בלודג' במעבה הג'ונגל האמזוני המרהיב בכדי לחוות את האזור בצורה הטובה ביותר. מפלי איגואסו האדירים והעצומים על גבול ארגנטינה-ברזיל כולל חווית שייט מתחת למפלים וכמובן נסיים את הטיול ונסייר בעיר המופלאה ריו דה ז'ניירו שעליה נכתבו שירים וסיפורים רבים. 

מסלול הטיול

יום 1

ת"א- ריו דה ז'ניירו

בשעות הצהריים נפגש בנמל התעופה בן גוריון ונצא בטיסה אל עבר ריו דה ז'ניירו דרך יעד בייניים. הגעה לריו ביום 2 לפנות בוקר.

יום 2

מנוחה בריו דה ז'ניירו – המשך לפנטנאל

בשעות הבוקר המוקדמות ננחת בריו דה ז'ניירו, העיר המקסימה (Cidade Maravilhosa) הנחשבת לאחת הערים היפות בעולם, פרושה בין הר לים, מפרצים מכל עבר, יער גשם בלב העיר, וכמובן החן של העם הברזילאי. לאחר הנחיתה העברה למלון לשימוש יום בכד שננוח מספר שעות בחדר במלון ונאגור כוחות לתחילת הטיול. אחר הצהריים העברה לשדה התעופה לטיסה לקויאבה (Cuiaba), שער הכניסה לשמורת הפנטנאל. ארוחת ערב ולינה במלון בקויאבה.

ימים 3-4

שמורת הפנאטנל, אזור הביצות הגדולות בעלום כולו

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה בת כ-3 שעות לערך אל שמורת הפאנאטנל בה נשהה ונלון בלודג' מקומי. הפנטנאל, אזור הביצות הגדול בעולם, עשיר בבתי גידול המשתנים מעונה לעונה ובעל מגוון ביולוגי עשיר. במהלך הנסיעה נצפה בנוף המיוחד, בעלי חיים, חקלאות ומים. ייתכן שחלק מהדרך יהיה בשייט, בשל  גשמים והצפות. צוות הלודג' יקבל את פנינו ויציג את המקום המיוחד, בו נבלה בימים הקרובים. הפנטנאל, משתרע על שטח של כ-250 אלף קמ"ר, רובו בברזיל וחלקים קטנים ממנו בפרגוואי ובבוליביה השכנות. הביצות נוצרות בעיקר על ידי נהר פרגוואי, שאגן הניקוז שלו בן 1,170,000 קמ"ר, הוא זורם לאורך 2,695 ק"מ ונשפך אל האוקיינוס האטלנטי מצפון לבואנוס איירס. כאן, ריכוז בעלי החיים הגדול ביבשת אמריקה. ניתן לצפות ביגואר (נדיר), קפיברה – המכרסם הגדול בעולם, קיימנים, איילי ביצות, טפירים, קופי שאגן, אנקונדות צהובות, דובי נמלים שונים, דביבונים, זאבים, לוטרות ענק, דגי פיראנייה ומיני עופות דוגמת הטוקן. נטייל ונסייר ברגל, בשייט בסירות, בשייט בקאנו בזריחה המדהימה והשקטה ובספארי ג'יפים בשעות היום וגם בשעות הלילה. לינה בלודג' בפנטנאל. כלכלה מלאה של ארוחות במהלך השהייה בלודג'.

יום 5

מהפנטנאל למנאוס – בירת האמזונאס הברזילאי

לאחר סיור שחר וארוחת בוקר, נצא בנסיעה מהלודג' ישירות אל שדה התעופה של קוייאבה. משם נצא בטיסה אל העיר מנאוס (השם נגזר משמה של קבוצת ילידים מהאזור), בירת מחוז האמזונס הברזילאי. העיר ממוקמת כ-1,600 ק"מ משפך האמזונס לאוקיינוס האטלנטי, בלב יער הגשם האמזוני ובצומת הנהרות הגדולים ריו נגרו וסולימואייס. אוכלוסייה בת 2 מיליון תושבים מתגוררת בעיר גדולה ומתועשת, כשהגישה היא דרך האוויר, באוניות ובכביש חוצה אמזונס. נחיתה בשעות הערב והעברה למלון במנאוס לארוחת ערב ולינה.

יום 6

מפגש הנהרות – חווית דולפינים ורודים - מעבר ללודג' במעבה הג'ונגל

לאחר ארוחת הבוקר נצא בשייט אל "מפגש הנהרות". המים השחורים (הצלולים והקרירים) של הריו נגרו, פוגשים את מימי נהר הסולימואייס (חומים, חמימים ועמוסי חרסית) המגיע ממורדות רכס האנדים. שני הנהרות "מסרבים" להתמזג וזורמים זה לצד זה לאורך קילומטרים רבים. הסיור כולל ארוחת צהריים. נמשיך ונוכל לראות את הדולפינים הורודים המפורסמים של נהר האמזונס. אחר הצהריים ולקראת השקיעה, נפליג במעלה הנהר אל הלודג' בו נישן הבנוי בקתות יער אופייניות על גדת הנהר. כלכלה מלאה בלודג' (המטבח של מנאוס מאופיין בשימוש במגוון רחב של דגי נהר).

ימים 7-8

סיורים ביער הגשם האמזוני

את היומיים הבאים נקדיש לחווית ג'ונגל אמזוני מופלא. בבוקר נתעורר בלב היער האמזוני ונאכל במסעדה פתוחה לצלילי קולות היער. נצא לשייט בקאנו בנהר ויובליו ונתרשם מן היער המפותח. נצא למסלול הליכה ונלמד מאנשי המקום על מרכיבי היער, פירות הבר, מיני עצים ייחודיים וחיות היער. נבקר בכפר מקומי, נפגוש את הילידים ובני התערובת החיים במקום, נלמד על המזון שלהם ואורח החיים במקום ואף נדוג דגי פיראנייה. לעת לילה נצא לשיט נוסף בו נכיר את הקיימאנים, שעיניהם נוצצות מול ברק הפנסים. לינה בלודג'. כלכלה מלאה בלודג' בכל הימים.

יום 9

מלב היערות אל סאו לואיס בירת מדינת "מרנייאו"

לאחר ארוחת בוקר בלודג', נצא בשייט אל מנאוס ומשם בטיסה אל העיר סאו לואיס, בירת "מרנייאו" (Maranhão), מדינת מחוז בצפון מזרח ברזיל, בעלת קו חוף של 640 ק"מ, ומדבר חול ייחודי שבחלק מהשנה מוצף מים! לאחר הנחיתה באם הזמן יאפשר נצא לסיור מודרך בסאן לואיס, עיר שנוסדה ע"י צרפתים, נכבשה ע"י הולנדים ולבסוף יושבה ע"י פורטוגלים. ארוחת ערב ולינה בסאן לואיס.

יום 10

הלגונות של לנסויס

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה באוטובוס אל העיירה באהרינייס (Barrerinhas), ממנה נצא לטיולים בימים הבאים באזור המיוחד כל כך. לנסויס בפורטוגזית משמעו "אופק מי תהום". בין ינואר ליוני, האזור מקבל 1,250 מ"מ משקעים, הנקווים מעל שכבת החרסית שמתחת לחול, ומציפים את השקעים שבדיונות. כדי להבין את מופע הגאות והשפל, שבו ההפרש בין שיא הגל לנסיגתו עשוי להגיע לכדי 6-7 מטרים, יש להביא בחשבון את הקרבה לקו המשווה!! וכל מופע הטבע הזה ממש על כף היד…. נסייר ברגל וברכבי 4X4 (Jardineira, הרכבים המקומיים), אל הלגונות שזה עתה התמלאו במים, נגלוש בדיונות, נשתכשך במימי האגמים הקרירים. בערב, חזרה אל באהרינייס לארוחת ערב ולינה.

יום 11

לנסויס - שייט בנהר פרגיסאס

בבוקר נצא לשייט בנהר פרגיסאס (Preguiças) ונראה את הצומח הרענן, כפרים ועיירות דייגים. נטעם "מי קוקוס" (Agua de coco) כשסביבנו "קופי המסמר" כפי שהמקומיים קוראים לקרובי המשפחה של קופי הקפוצ'ין. נגיע אל העיירה אטינס (Atins) היושבת ממש בשפך הנהר לאוקיינוס, בנקודה קסומה ונתנדנד בערסלים אל מול נופים מדהימים לקראת שקיעה בשעות אחר הצהרים. בסיום הסיור חזרה למלון בבאהרינייס לארוחת ערב ולינה.

יום 12

מסאו לואיס אל מפלי האיגואסו

הבוקר ניפרד מהאזור הייחודי והמדהים ביופיו של לנסויס ונצא חזרה בנסיעה אל עבר העיר סאו לואיס, שם נעלה על טיסה למפלי האיגואסו. הגעה בשעות הערב, העברה למלון לארוחת ערב ולינה בצד הברזילאי של המפלים בעיירה פוז דה איגוואסו.

יום 13

מפלי איגואסו - סיור בשמורה בצד הארגנטינאי

רחבים יותר ממפלי ויקטוריה, גבוהים יותר ממפלי הניאגרה ויפים יותר משניהם. המפלים המיוחדים הללו, מפלי האיגוואסו, נמצאים קרוב למפגש הגבולות של ברזיל, ארגנטינה ופרגוואי. את רעש נפילת המים שומעים ממרחק של כמה קילומטרים, וענן הרסס העולה מהמפלים נראה למרחק. המפלים עצמם שוכנים בתוך יער הגשם. היום נצא לסיור בצד הארגנטינאי של המפלים. ניסע ברכבת הפארק במפלס העליון של המפלים, נצעד בין תצפיות אל הנוף המופלא של מפלים עשירים הטובלים ביער טרופי ירוק וסבוך, וחיות הבר המשוטטות בו. נרד אל מתחת למפלים בשבילי היער הקסום. נצא לשיט זודיאקים הרפתקני אל מול מפל סן מרטין הגדול והשופע ביותר בין 275 המפלים בשמורה. לעת ערב נחזור לברזיל לארוחת ערב במסעדה מקומית ( (CHURRASCARIAולינה במלון בפוז דו איגואסו.

יום 14

מפלי איגואסו הצד הברזילאי ופארק הציפורים – מעבר לריו דה ז'ניירו

הבוקר נבקר בצד הברזילאי של המפלים. נלך בשבילי השמורה אל מול שפע המפלים היורדים בעוצמה רבה את מצוקי הבזלת. נרטב ברסס המים העולים מתחתית המפל הגבוה "גרון השטן" אותו נוכל לראות מהצד הברזילאי בשיא עוצמתו. נאכל ארוחת צהריים בופה במסעדה מקומית בתוך הפארק עם הנוף הנפלא. לאחר מכן, נבקר בפארק הציפורים הסמוך לשמורת המפלים, נכיר עופות מסוגים שונים ובתי גידול מכל רחבי ברזיל. לקראת ערב נגיע לשדה התעופה לטיסה לריו דה ז'ניירו. הגעה מאוחרת לריו והעברה למלון ללינה באזור הקופהקבנה המפורסמת, שם נבלה את הלילות האחרונים בטיול.

יום 15

ריו דה ז'ניירו – טיול ג'יפים כולל את הר הקורקבדו, יער טיג'וקה והפבלות

יום 15 – ריו דה ז'ניירו – טיול ג'יפים כולל את הר הקורקבדו, יער טיג'וקה והפבלות הגיאוגרפיה אומרת שהאוקיינוס האטלנטי מפריד בין אפריקה לברזיל. עם זאת, המוזיקה, הארכיטקטורה והאמנות של ריו מרמזים כולם על ההפך. את היום נקדיש להכרת העיר בדרך המעניינת ביותר – טיול בג'יפים. ניסע אל הר הקורקובדו – ונעפיל לפסגתו לתצפית מרשימה הנמצאת בגובה של 709 מטר וחולשת על מרבית חלקיי העיר היער והחופים, נראה את פסלו אדיר הממדים של ישו הנראה מכל נקודה בעיר. נמשיך דרך יער טיג'וקה – היער פרוס במרכזה של העיר והינו יער הגשם העירוני הגדול ביותר בעולם. נצא לסיור רגלי קצר במעבי היער ונוכל לראות עצים מרשימים וקופים הגרים ביער. משם נמשיך לסיור בצד נוסף של ריו – סיור ייחודי בפאבלות – שכונות העוני – ניסע אל ליבן של השכונות ונכיר ונלמד על תופעת העיור שיצרה עולם שונה בתכלית מעולמנו. נחוש ונטעם בקצרה מאורח חייהם של המקומיים – חוויה מרתקת. ארוחת ערב במסעדה מקומית (CHURRASCARIA)  ולינה במלון באזור הקופהקבנה המפורסמת.

יום 16

ריו דה ז'ניירו - הר הסוכר – חווית קרנבל מאחורי הקלעים

היום נמשיך בסיורינו בריו ונלמד על המורשת התרבותית האפריקאית של העיר. נעבור דרך כיכר סאו פרנסיסקו לכיוון פדרה דו סאל. זה רובע הנקרא סאודה (Saúde) בו היה בעבר כפר עתיק של תושבים ממוצא אפריקאי. באזור זה של העיר יש גרפיטי המזכיר את העבר. נמשיך לשכונת גמבואה ול- Morro da Conceição האייקוני. במזח ולונגו, שם נראה אנדרטה שהוכרזה כאתר מורשת עולמית בשל השרידים הייחודיים הקשורים להבאת העבדים האפריקאים לאמריקה וחשיבותה ההיסטורית והרוחנית. נעפיל אל פסגת הר הסוכר (400 מ’ מעל פני הים), ממנה נשקיף אל העיר והמפרץ במלוא יופיים. נמשיך לחוויה מיוחדת במינה – מאחורי הקלעים של הקרנבל בריו אשר נערך בכל פברואר בעיר. נראה ונתרשם מהתלבושות המיוחדות והתפאורה הגרנדיוז'ית, ואפילו נוכל להתחפש בעצמנו במספר תלבושות סגנוניות. ארוחת ערב מסכמת לטיול במסעדה מקומית ( (CHURRASCARIA ולינה במלון באזור הקופהקבנה המפורסמת.

ימים 17-18

ריו דה ז'ניירו – חזרה הביתה לישראל

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורנו בעיר המיוחדת והמופלאת, לקראת צהריים העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה דרך יעד ביניים. לאחר חוויה של פעם בחיים, הגעה לנתב"ג ביום 18 של הטיול, 22/09 בשעות הצהריים. 

  • גודל קבוצה 10 עד 20 מטיילים בלבד!
  • חצי פנסיון לאורך כל הטיול (ארוחת בוקר + צהריים או ערב) + כלכלה מלאה בג'ונגל של מנאוס + כלכלה מלאה בפנטנל. (חלק מארוחות הצהריים יהיו ארוזות או ארוחות פיקניק)
  • כולל סיורים מקיפים באזור הפנטנל בברזיל - אזור הביצות הגדול בעולם. הסיורים כוללים שייט, דייג, ספארי, שנורקלינג ועוד..
  • מסלול מקיף ויצירתי אל הטבע והתרבות המופלאים של ברזיל
  • מדריך הטיול - דנדן בולוטין - בעל נסיון ומקצועיות בדרום אמריקה שאין כמוה
  • סיור ג'יפים בריו דה ז'ניירו
  • 3 לילות בלודג' במעבה הג'ונגל האמזוני
  • הדיונות והלגונות המדהימות של אזור לנסויס
  • יומיים שלמים במפלי האיגוואסו כולל שייט חוויתי מתחת למפלים.

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
05/09/2024 22/09/2024 דנדן בולוטין $10,398 $292 $10,690
$120 הנחה לנרשמים עד 03/07/2024

תוספת לאדם בחדר יחיד: $1,850דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל:

טיסות: טיסות בינלאומית בחברה סדירה מתל אביב לריו דה ז'ניירו וחזרה.
5 טיסות פנים בתוך דרום אמריקה (מרבית הטיסות אינן ישירות).
כלכלה: סה"כ 20 ארוחות נוספות (מעבר לארוחות הבוקר). חצי פנסיון לאורך כל הטיול ועוד כלכלה מלאה בג'ונגל של מנאוס + כלכלה מלאה בפנטנאל (חלק מארוחות הצהריים יהיו ארוזות/ ארוחות פיקניק).
תחבורה: טיסות בינלאומיות ופנימיות (מרבית הטיסות אינן ישירות), אוטובוס פרטי להעברות ולסיורים, סירות וג'יפים.
הדרכה: מדריך מצוות אקו- דנדן בולוטין, בעזרת מדריכים מקומיים.
קבוצה: קטנה ואיכותית. 10-22 מטיילים.
לינה: מלונות ברמת תיירות טובה היכן שניתן. בפנטנאל ובג'ונג'ל האמזוני לודג'ים ברמה בסיסית יותר.
כניסה וסיורים לאתרים כמפורט במסלול הטיול.
מיסים מקומיים.
טיפים לנותני השירותים המקומיים.
דמי רישום וטיפול.
מפגש הכנה לטיול.

המחיר אינו כולל:

ביטוח בריאות ומטען.
ארוחות שאינן כלולות, שתייה בארוחות.
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, משקאות, ארוחות נוספות וכד').
מסי נמל מקומיים שאינם נקובים בכרטיס ושמשולמים בחו"ל.
טיפ למדריך הישראלי.

לתשומת לבכם:

אופי הטיול: טיול ייחודי בתכניו, המאפשר חשיפה למגוון חוויות, נופים משתנים ותרבויות. המסלול משלב בין מסע הרפתקאות של טבע פראי בג'ונגל של מנאוס, בביצות של הפנטנאל בעלות עולם חי וצומח עשיר ומגוון, בלגונות ובדיונות של לנסויס, במפלי איגואסו המרשימים, לבין טיולים בדגש תרבותי בריו דה ז'ניירו.
לינה מלונות ברמת תיירות טובה היכן שניתן. בפנטנאל ובג'ונג'ל האמזוני לודג'ים ברמה בסיסית יותר.
כלכלה: סה"כ 20 ארוחות נוספות (מעבר לארוחות הבוקר). חצי פנסיון לאורך כל הטיול ועוד כלכלה מלאה בג'ונגל של מנאוס + כלכלה מלאה בפנטנאל (חלק מארוחות הצהריים יהיו ארוזות/ ארוחות פיקניק).
תחבורה: טיסות בינלאומיות דרך רומא. טיסות פנים של חברת "לאנטאם" בתוך ברזיל, אוטובוסים על פי התוכנית, העברות אל ומשדה התעופה.
קבוצה והדרכה: 10-22 מטיילים בקבוצה. מדריך ישראלי דנדן בולוטין מצוות "אקו" יוביל את הטיול, וייעזר במדריכים מקומיים.
למידע בריאותי יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
סדר הביקורים בכל יום עשוי להשתנות וזאת בהתאם ללוח הזמנים ולשיקול דעתה של המדריכה. ייתכן ויעברו סיורים מיום אחד למשנהו. כמו כן ייתכן כי מפאת קוצר זמן, או הרחבה של ביקורים באתרים מסוימים, נוותר על ביקור באתרים אחרים. כל זאת אך ורק למען הצלחת הטיול ולרווחת המטיילים.
אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כרטוס קבוצתי. אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים.
חשוב להבהיר ולציין כי כל שינוי הקשור בחברות התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת "אקו טיולי שטח" והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי "אקו טיולי שטח" תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה, יעודכן המחיר בהתאם.

מדריך הטיול- דנדן בולוטין:

דנדן בולוטין גר בחווה בצפון הנגב. עוסק גם בחקלאות זיתים, מייצר את שמן הזית הכי טעים ואיכותי שיש, קקטוסים לפירות (קובו). ובעיקר מנהל עם זוגתי לילך בית מחסה לחיות בר. מטפלים בחיות בר פצועות, מורעלות, גורים וגוזלים שנמצאים נטושים. בנוסף מרבים בעלי חיים לצורך השבה לטבע, כמו צבאים, קרקלים ועוד... אהה, וגם ארבעה ילדים מושלמים. טיילתי בדרום אמריקה בשנים 1981-1984, ושוב 1987-1989. הפעם גם קצת אפריקה (בערך 6 חודשים) וגם שנה במזרח. אח"כ 1990-1995 מחקר במסגרת תואר שני באוניברסיטת תל-אביב, חקרתי צמחי תועלת בשימוש שבטים באמזונס, ומאז מדריך שם טיולים. ב-1995 ערכנו סקר עם שני שבטים בנמיביה ובבוצואנה ומאז מדריך גם שם. ב-1998 השתתפתי בצילומי טלוויזיה דוקומנטריים ביערות הגשם באינדונזיה. ב-2004 ערכנו מסע ביאכטה במשך חודשיים לאנטארקטיקה ולג'ורג'יה הדרומית ושחזרנו את מסעו האלמותי של סר שקלטון. אז מדריך גם לשם. ב-2005 יזמנו ויצאנו עם משלחת מתנדבים ליערות קמרון שבאפריקה, לעזור בבניית מכלאה גדולה עבור גורילות יתומות ביער "מאפו". כן, בקרוב אני מקווה נוציא טיול גם לשם. בין לבין היה גם טיול בן חודשיים לגרינלנד ולשפיצברגן, וגם מסע קייאקים ארוך בפטגוניה עם קינוח באיי פוקלנד. כן, אין ספק החיים יפים ומעניינים. לפרנסתי, בעיקר מרצה על מסעותי (בלי דודתי), מדריך ב"אקו" כבר המון שנים, ואת כל הכסף משקיעים בחיות הבר ובחווה הנפלאה שלנו.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

ים לעולם – תרבויות החוף של ברזיל

ברזיל היא החופים, החופים הם ברזיל. טיול בחופי המדינה מדגיש למטייל את תשוקת החיים של הברזילאים. הכדורגל, […]

ברזיל – תרבויות בנדידה

שחור – הצבע הדומיננטי של חלקים גדולים מתושבי ברזיל. סלוודור באהיה, רסיפה, פורטלסה, ריו דה ז`ניירו – […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לברזיל הפראית

טיולי תרבות וטבע

שמורת הפנטנאל - אזור האגמים, הלגונות והדיונות של לנסויס – חווית ג'ונג'ל אמזוני במנאוס – מפלי האיגוואסו עוצרי הנשימה – ריו דה זנ'יירו בהדרכת דנדן בולוטין | 18 יום