טיול לברזיל הפראית

טיול לברזיל הפראית

טיולי תרבות וטבע

טיול ייחודי אל הצד הפראי של ברזיל – אגן האמזונס, שמורת הפנטנל, מפלי איגואסו | 16 יום

ברזיל, ארץ טרופית יפה, משתרעת על פני שטח עצום של יערות גשם נרחבים באגן נהר האמזונס. יש בה חופים ארוכים ויפים יערות העד, נהרות, ביצות וערים מרתקות הצופנות בחובן עושר תרבותי רב. ברזיל היא גם  ביתם של שבטים אינדיאנים, שחורי עור אפריקנים ומהגרים אירופאים החיים בה יחד כבר מאות שנים, בהן יצרו תרבות, דת ומוסיקה המשלבים את המקורות השונים וצובעים את פניה העכשוויות של ברזיל.

בטיול לברזיל נבקר בשמורת הפנטנל- אחד מבתי המחייה המרתקים ביותר בעולם לבעלי חיים ולצמחים ייחודיים, העיירה בוניטו ונהר הפרנה, מנאוס - בירת האמזונאס , מפלי איגואסו האדירים על גבול ארגנטינה - ברזיל, ובערים המופלאות סלבדור דה בהייה וריו דה ז'נירו.

מסלול הטיול

ימים 1-2

ת"א - סלבדור דה באהיה

טיסת אחה”צ מתל אביב לסאו פאולו, דרך אירופה ונחיתה בבוקר שלמחרת, לאחר עצירה קצרה, המשך טיסה לסלבדור דה בהייה.
סלבדור היא בירתה האפרו-ברזילאית של מדינת באהיה בברזיל, המהווה כור היתוך תרבותי ומוסיקלי ופולחני של צאצאי העבדים, שבטים אינדיאנים והקולוניאליסטים האירופאים מברזיל. לאחר הנחיתה נתחיל את הטיול בסיור פנורמי בסלבדור ההיסטורית, בירתה הראשונה של ברזיל. נבקר במגדלור השומר על פתח מפרץ באהיה, בכנסייה המשלבת קתוליות עם אמונות אפרו-ברזילאיות מקומיות, שוק סלבדורי ועוד. נאכל צהרים במרכז ההיסטורי של סלבדור, ולאחריה נצא לטיול רגלי בסלבדור ההיסטורית. ביקור בכנסיית הבארוק סאו פרנסיסקו, בביתו של הסופר הברזילאי המפורסם ז’ורז’ה אמאדו, בכיכר פלוריניו – מרכז סחר העבדים בעבר ומרכז העיר העתיקה והציורית בהווה. נרד בלסרדה, המעלית המפורסמת היורדת מן הצוקים אל השוק הססגוני מרקדו מודלו. לינה בסלבדור.

יום 3

העיר סלבדור ומדינת באהיה

נצא מסלבדור ליום טיול אל קשואירה, בירת האזור הכפרי של מדינת באהיה, ומרכז עברו הקולוניאלי. מחוז זה סיפק את מרבית התצרוכת החקלאית של ברזיל ולכן גם היה האזור עם מספר העבדים הגדול ביותר. הסיור כולל ביקור במטעים שונים: סוכר, קקאו ועוד. לאחר ארוחת צהריים באחת מהחוות הרבות שבאזור, נמשיך אל העיירה סאו פליז, המחוברת אל קשואירה בגשר ברזל שבנו האנגלים במאה ה 19. נבקר בבית חרושת לסיגרים. לפנות ערב נשוב אל המלון בסלבדור.

יום 4

המעבר למנאוס – בירת האמזונאס הברזילאי

בשעות הבוקר המוקדמות נצא בטיסה דרך יעד ביניים אל העיר מנאוס. העיר נמצאת בלב יערות הגשם של ברזיל, בצומת הנהרות הגדולים ריו נגרו ונהר הסולומואיס. עם הנחיתה בשעות אחר הצהרים נצא בשיט אל “מפגש הנהרות”. מקום מפתיע זה הוא מפגש המים השחורים (והצלולים והקרירים) של הנהר ריו נגרו, עם מי נהר הסולומואיס החומים (חמימים ועמוסי חרסית) של הסולומואיס המגיע ממורדות הרי האנדים. המים מסרבים להתמזג וזורמים זה לצד זה לאורך קילומטרים ספורים. משם נמשיך בהפלגה במעלה נהר הריו נגרו אל הלודג’ בו נישן הבנוי בבקתות יער אופייניות על גדת הנהר. לינה בלודג’.

ימים 5-6

סיורים ביער הגשם האמזוני

נתעורר בלב היער האמזוני, נאכל במסעדה פתוחה לצלילי קולות היער. לאחר הארוחה נצא ליומיים של סיורים בסביבת היער והנהר. נשוט בנהר ויובליו ונתרשם מן הג’ונגל המלווה את גדות היער. נצא למסלול הליכה ונלמד מאנשי המקום על מרכיבי היער, הפירות הטבעיים, מיני עצים ייחודיים וחיות היער. נבקר ביער הקופים שהוא מקום מקלט לשלל קופים שמשתקמים במקום ומטופלים בידי צוות הלודג’. נבקר בכפר מקומי, נפגוש את האינדיאנים ובני התערובת החיים במקום, ונלמד על המזון שלהם ואורח החיים במקום. לעת לילה נצא לשיט נוסף בו נלמד להכיר את תניני האמזונס שעיניהם נוצצות מול ברק הפנסים. לינה וכל הארוחות בלודג’ בג’ונגל.

ימים 7-8

המעבר לאיגואסו- הצד הדרומי הארגנטינאי

נפליג מן הנהר אל העיר מנאוס, נמשיך לסייר באזור התאם לזמן הטיסה ונעלה על טיסה דרך יעד ביניים אל איגואסו בה ננחת לקראת ערב. נעבור למלוננו בפוז דה איגואסו לארוחת ערב ולינה. למחרת נצא לסיור בצד הארגנטינאי של המפלים. ניסע ברכבת הפארק לאורך המפלס העליון מעל המפלים, תוך כדי תצפיות אל הנוף המופלא של מפלים עשירים הטובלים ביער טרופי ירוק וסבוך, וחיות הבר המשוטטות בו. נלך בגשר מעל המים להשקיף אל המפל הענק “גרון השטן”. נרד לטייל גם אל מתחת למפלים בשבילי היער הקסום. לסיכום נצא לשיט זודיאקים הרפתקני אל מול מפל סן מרטין הגדול והשופע ביותר בין 275 מפלי איגואסו. לעת ערב נעבור את הגבול לברזיל. לינה בעיר הברזילאית פוז דה איגואסו.

יום 9

הצד הברזילאי- מפלי איגואסו, סכר איטאיפו ופארק הציפרים

בבוקר נצא לטייל ברגל בצד הברזילאי של המפלים. נלך בשבילי השמורה אל מול הנוף הפנורמי של שפע המפלים היורדים בעוצמה רבה את קירות הנחל. נתקרב ככל שניתן אל מול רסס המים העולים מהנחל בתחתית המפל הגבוה “גרון השטן”. נבקר בפארק הציפורים הטרופיות המשתרע על פני שטח טבעי עצום ונוכל להתרשם ולהכיר את שפע מיני הציפורים החיות באזור. לאחר מכן ניסע במעלה נהר הפראנה אל סכר איטאיפו האוגם את מי הנהר וממנו נופלים המים דרך טורבינות המייצרות חשמל שמאיר את כל דרום ברזיל ופראגוויי. לינה באיגואסו.

יום 10

מאיגואסו לקמפו גרנדה והעיירה בוניטו

לאחר ארוחת הבוקר נעלה על טיסה דרך יעד ביניים אל קמפו גרנדה. לאחר הנחיתה ניסע אל העיירה “בוניטו” שנמצאת ממערב לקמפו גרנדה, בדרום הפנטנל. “בוניטו “bonito” (יפה), זכתה לשמה המחמיא בזכות אתרי הטבע סביבה : מפלים, נהרות תכולים, יערות, עולם חי עשיר, אתרי צלילה ומערות נטיפים. בדרכנו לבוניטו נחלוף על פני שדות תירס, גידולי סוכר, סויה ואורז. ארוחת ערב ולינה בבוניטו.

יום 11

ריו דה פרטה ,"החור של התוכים" ופנטנל

לאחר ארוחת הבוקר לסיור לאורך נהר ריו דה פרטה ונהר אוליו ד’אגואה” Olho D’agua River”. נשנרקל במים המתוקים והצלולים כמו בדולח של הנהר לצידם של דגים בכל מיני צבעים וגדלים וצמחי מים שונים. לאחר מכן נצא לטיול אל “Macaws sinkhole” (החור של תוכי המקאו) – הבור הגדול בדרום אמריקה, 124 מטר ועומק בקוטר של 500 מטרים, המאפשר נוף פנורמי אל תוכו ,בו מקננים תוכי מקאו ירוקים ואדומים וציפורים אחרות . בתום הסיור ניסע ללודג’ שבלב הפנטנל לארוחת ערב ולינה.

ימים 12-13

ביצות פנטנל

הפנטנל הוא אזור הביצות הגדול בעולם, המשתרע על שטח של כ-250 אלף קמ”ר. רובו נמצא בברזיל וחלקים קטנים ממנו בפאראגוואי ובבוליביה. הביצות נוצרות בעיקר על ידי נהר פרגוואי. באזור פנטנל ריכוז בעלי החיים הגדול ביבשת אמריקה ובעונה היבשה אפשר לחזות בהם בקלות יחסית היות ובעלי החיים והעופות מתקבצים סביב מקווי המים המצטמקים בעונה היבשה.

בפנטנל ניתן לראות בעלי חיים כגון היגואר, הקפיברה (המכרסם הגדול בעולם),קיימני ז’קרה, איילי ביצות, טפירים, קופי שאגן, אנקונדות צהובות, דובי נמלים שונים, דביבונים,
זאבים, לוטרות ענק, דגי פיראנה ומינים רבים של ציפורים דוגמת הטוקן. נצא לסיורי הליכה, שייט, ספארי ודייג פירנות . לינה בלודג’ בפנטנל.

יום 14

ריו - העיר המופלאה – צוק קורקובדו והר הסוכר

נעזוב את הפנטנל וניסע חזרה לקמפו גרנדה, נסייר בעיר ככל שיאפשר הזמן ונעלה על טיסה דרך יעד ביניים אל ריו בשעות הבוקר נצא לסיור בריו דה ז’ניירו. נבקר במרכז ההיסטורי הישן של העיר, הכולל מבנים קולוניאלים בצד מבנים מודרנים אוונגרדיים שנבנו ע”י האדריכל אוסקר נימאייר, בונה העיר ברזיליה. נמשיך אל צוק הקורקובדו (הגיבן), ממנו משקיף פסל הצלוב אל העיר המדהימה ולאחר מכן נעלה ברכבל להר הסוכר, צוק רם בין הים לחוף המפרץ ובין העיר וההרים, המשקיף אל העיר הנקראת בפי תושביה “העיר המדהימה”. לעת ערב נצא לארוחת ערב בשרית ייחודית בסגנון ברזילאי בצ’וראסקרייה. לינה באיזור קופהקבנה.

יום 15

ריו דה ז'ניירו – יער טיז'וקה סיור ג'יפים לפבלות והטיסה הביתה

בשעות הבוקר נעלה בג’יפים אל יער טיז’וקה המטפס על ההרים המתרוממים מעל העיר.
לאחר מכן נצא לסיור פאבלות ייחודי החושף בפנינו את אחת משכונות העוני המפורסמות של ריו דה ז’ניירו. בהתאם לשעת הטיסה, נמשיך אל החופים המפורסמים קופהקבנה, איפנמה ולבלון. בערב העברה לשדה התעופה לטיסה מריו דה ז’ניירו לאירופה.

יום 16

אירופה - תל אביב

בשעות הבוקר ננחת בפרנקפורט. לאחר הפסקה קלה ומעבר מטוסים נמשיך בטיסה לתל אביב, בה ננחת בשעות הערב המאוחרות.

  • הבטחת הטיול במינימום 12 מטיילים ללא תוספת מחיר!!!
  • גודל קבוצה עד 26 מטיילים בלבד!
  • חצי פנסיון לאורך כל הטיול. (ארוחת בוקר + צהריים או ערב) + כלכלה מלאה בג'ונגל של מנאוס + כלכלה מלאה בפנטנל. (חלק מארוחות הצהריים יהיו ארוזות או ארוחות פיקניק).
  • כולל סיורים מקיפים באזור הפנטנל בברזיל - אזור הביצות הגדול בעולם, בו ריכוז בעלי החיים הגדול ביבשת אמריקה.
  • כולל את העיירה בוניטו ריו דה פרטה ו"החור של תוכי המקאו"
  • מסלול מקיף ויצירתי אל הטבע והתרבות המופלאים של ברזיל.
  • מלונות ולודג'ים מהטובים בנמצא.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 995$על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן <<

דגשים מיוחדים

הטיול כולל

טיסות בינלאומיות וטיסות פנים.
תחבורה: טיסות בינלאומיות ופנימיות, אוטובוס פרטי להעברות ולסיורים, סירות וג'יפים.
לינה: מלונות ברמת תיירות טובה היכן שניתן. מכיוון שהטיול הוא טיול אחר, עם דגש על מחקר והגעה למקומות נידחים, על המטייל לקחת בחשבון כי רמת הלינה והמזון בפנטנל ובמנאוס היא רמת תנאי שטח.
כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול (ארוחת בוקר + צהריים או ערב ) וכלכלה מלאה בג'ונגל של מנאוס + כלכלה מלאה בפנטנל. (חלק מארוחות הצהריים יהיו ארוזות/ ארוחות פיקניק).
כניסה לשמורות הטבע.
דמי רישום וטיפול.

הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
הוצאות בעלות אופי אישי.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
מיסי נמל בינלאומיים ופנימיים נוספים שאינם נקובים בכרטיסי הטיסה ונגבים במקום.

לתשומת ליבכם

אופי הטיול- טיול לברזיל: טיול ייחודי בתכניו המגוונים, המאפשר חשיפה למגוון חוויות, רצף נופים משתנים ותרבויות. המסלול משלב בין מסע הרפתקאות של טבע פראי בג'ונגל של מנאוס, בביצות של פנטנל בעלות עולם חי עשיר ומגוון ובמפלי איגואסו המרשימים, ובין טיולים בדגש תרבותי בערים גדולות כגון סלבדור דה בהייה וריו דה זיינרו ועיירות וכפרים בדרך. טיול זה מאפשר חשיפה למגוון חוויות, רצף נופים משתנים ומגוון תרבויות, בהדרכתו של דנדן בולוטין.
קבוצה וצוות: 12-26 מטיילים בלבד. דנדן בולוטין ידריך את הטיול בעזרת מדריכים מקומיים.
למידע על חיסונים יש לפנות ללשכות הבריאות המחוזיות.
חובה על המטיילים לרכוש ביטוח רפואי למשך כל זמן הטיול, ורצוי גם ביטוח מטען.
ברזיל היא מדינה שאינה מפותחת דייה במתן שירותי תיירות. אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מוזיאונים סגורים, שביתות, שינוי מועדים של אירועים וכיוצ"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בברזיל. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת הנוסעים ולרווחתם.
מכיוון שמדובר בטיול מיוחד, החורג ממסלולי התיירים ומבקר במקומות נידחים, באם יהיה צורך צוות "אקו" ומדריכינו יערכו שינויים במסלול (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה .כמו כן, בשל אופיו המיוחד של הטיול, בחלק מהמקומות הלינה והכלכלה הן ברמה של תנאי שטח בסיסיים.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה, יעודכן המחיר בהתאם.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

ים לעולם – תרבויות החוף של ברזיל

ברזיל היא החופים, החופים הם ברזיל. טיול בחופי המדינה מדגיש למטייל את תשוקת החיים של הברזילאים. הכדורגל, […]

ברזיל – תרבויות בנדידה

שחור – הצבע הדומיננטי של חלקים גדולים מתושבי ברזיל. סלוודור באהיה, רסיפה, פורטלסה, ריו דה ז`ניירו – […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לברזיל הפראית

טיולי תרבות וטבע

טיול ייחודי אל הצד הפראי של ברזיל – אגן האמזונס, שמורת הפנטנל, מפלי איגואסו | 16 יום