טיול למקסיקו

טיול לגואטמלה ומקסיקו – בחגיגות הסמנה סנטה

טיולי תרבות וטבע

כולל העיירה ליווינגסטון | 18 יום

עד 20 מטיילים

טיול לגואטמלה ומקסיקו הוא מסע אל ארצות האינדיאנים במרכז אמריקה, שתושביהן הם צאצאי מלכויות עבר מפוארות של  האולמקים, האצטקים ושבטי המאיה. מבט אל שרידי הפירמידות והפולחנים המרתקים שהותירו אחריהם התושבים הקדומים אל ממלכות ההר של האצטקים ואל תרבות המאיה במישורי יערות הגשם.

מפגש מרתק עם הילידים האינדיאנים החיים עד היום בחבל צ'יאפס במקסיקו, בשדרת ההרים של גואטמלה משמרים מסורות עתיקות יומין, תלבושות ואריגים צבעוניים, ימי שווקים כפריים ומורשת אינדיאנית עשירה המהולה בהשפעות הכיבוש הספרדי.

ארצות אלו ניחנו גם באתרי נוף וטבע מרתקים, המהווים רקע מקסים של הרי געש, אגמים, נהרות זורמים ויערות גשם, לתרבויות המסתוריות של מרכז אמריקה.

מסלול הטיול

יום 1

טיסה מת"א לגואטמלה סיטי

בשעות הבוקר נצא בטיסה דרך אירופה אל גואטמלה סיטי בה ננחת בשעות הערב. לאחר הנחיתה ניסע לאנטיגואה לארוחת ערב ולינת לילה. אנטיגואה, הבירה הקודמת של גואטמלה שחרבה ברעידת אדמה ועיר קולוניאלית שוכנת בין שלושה הרי געש מרהיבים – אגואה (Agua), פואגו (Fuego) ואקאטנאנגו (Acatenango). לינה באנטיגואה.

יום 2

יום שישי הקדוש של הפסחא וחגיגות אנטיגואה

נסתובב בין חצרות העיר, סמטאותיה, כנסיותיה ואתריה הססגוניים של אנטיגואה. נצא להשתתף בחגיגות יום שישי הקדוש, לצפות בתהלוכות הססגוניות של קדושים ומאמינים ברחבי העיר. נמשיך את סיורנו בעיר העתיקה והתוססת. נבנה את השטיח שלנו עם בני משפחה מקומית ונראה אותו מצטרף לעשרות אחרים במעגל הבנייה וההרס, החיים והחידלון. בצהריים נצא לכפרים האינדיאניים של שבטי הקקצ’יקאל העוטפים את אנטיגואה כדי לחוות תהלוכות מקומיות של הקהילות הפנימיות. נבין את ההבדלים בין המסורות, את הנסתר מן העין התיירותיות המתרכזת באנטיגואה. לקראת הערב נחזור לעיר ונצטרף לתהלוכות בכיכר המרכזית מלאת האורות ועולי הרגל. לינה באנטיגואה.

יום 3

הכפרים סביב אנטיגואה

היום ניסע לסייר בכפרים הסובבים את אנטיגואה נבקר בזמורה ובסן אנטוניו אגואס קליינטס – שבהן יש קואופרטיב של נשים אורגות. נראה את הנשים במלאכתן ואת השווקים המקומיים הקטנים של דברי האריגה. נמשיך אל סן חואן אל ביספו – שם נראה את הכנסייה הקתולית הראשונה שהוקמה בגואטמלה. לאחר מכן נחזור לאנטיגואה ונעפיל לגבעת הצלב לתצפית על העיר והרי הגעש המקיפים אותה. לינה באנטיגואה.

יום 4

השוק בצ'יצ'יקסטננגו, טקס הטהרות פולחני והעיירה האינדיאנית צ'יצ'יקסטננגו

בשעות הבוקר ניסע לעיירה האינדיאנית צ’יצ’יקסטננגו ונבקר בשוק המתעורר שלה. נטייל בין דוכני השוק, המציעים אריגים צבעוניים של בני השבטים השונים, מסיכות מסתוריות וחפצי פולחן, עבודות עץ ומתכת, כלי קרמיקה וכלי נגינה מסורתיים. לאחר מכן ניסע לעבר אגם אטיטלן השוכן בלב שדרת ההרים של גואטמלה, כלוא בין 3 הרי געש חרוטים ומרשימים. לחופיו שוכנים 13 כפרי אינדיאנים מסורתיים. לכל כפר התלבושת המסורתית האופיינית לו, המבדילה אותו משאר תושבי הכפרים. לינה לחוף האגם.

יום 5

אגם אטיטלן- הכפרים והמים

היום נצא להפלגה אל עבר הכפרים המיוחדים שעל גדות האגם אטיטלן. נפליג אל הכפר סנטיאגו, שתושביו לובשים אריגים מפוספסים עם רקמות ציפורים, נבקר בכפר המסורתי סאן אנטוניו פאלופו ובכפר כפר סאן חואן שניזוק מרעידת אדמה ומשופץ כעת בעזרתם של עשרות עמותות ללא מטרות רווח. כל כפר יציג פנינו תמונה מורכבת יותר ויותר של הזהות השבטית בגואטמלה. לינה לחוף אגם אטיטלן.

יום 6

סיור רכוב אל הר הגעש פקאייה - גואטמלה סיטי

לאחר ארוחת הבוקר, לאחר מכן ניסע אל מרומי הר פקאייה (Volcan Pacaya) ונטפס רכובים על סוסים אל לועו המעשן של הר הגעש הפעיל, שלעיתים אף מבעבעת בו לבה אדומה .לאחר מכן נחזור למלוננו ללינה. לאחר מכן ניסע  לגואטמלה סיטי, הבירה של גואטמלה. נסייר בעיר הבירה ולאחר מכן נעבור למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 7

גואטמלה סיטי - ליוינגסטון –החוף הקריבי

הבוקר נצא לעבר החוף הקאריבי. בדרך נבקר באתר המאיה קיריגואה המתאפיין במצבות אבן גדולות, ובכתב הירוגליפי מרשים. לקראת הצהריים נגיע אל העיירה פוארטו באריוס השוכנת על המפרץ של גואטמלה, ומשם נמשיך אל העיירה ליווינגסטון של שבטי הגריפונה. ליווינגסטון מוקפת בג’ונגלים, רוב תושביה שחורים, צאצאי עבדים נמלטים שהתיישבו בחוף הקאריבי. בעיירה ישנם מטעי קוקוס, בתי עץ צבועים בשלל צבעים וכלכלה המבוססת על דיג. לינה באזור ליווינגסטון.

יום 8

ליווינגסטון והים הקאריבי

בבוקר נעלה לסירות, נצא מהנהר ריו דולסה אל הים הקאריבי. נפליג לאורך חוף הים אל אתר הטבע “שבעת המזבחות” ונצא לטיול רגלי לאורך פלגי מים שיוצאים מן היער בסדרה של מפלים ובריכות שנאגמו בין סלעי טרוורטין. נטייל ברגל ונשתכשך בבריכות המים היפות. נמשך בשייט צפונה אל גבול בליז גואטמלה ואל חוף טרופי מרהיב הנקרא פלאייה בלנקה – החוף הלבן. נעצור לרחצה בחוף הקאריבי המבודד והמרהיב, לשכב על ערסלים בין עצי הקוקוס ולטעימה ממשקאות טרופיים. לקראת צהרים נשוב בשייט אל העיירה ליווינגסטון, לשוטט בין בתי העיירה, ולהכיר את סיפורם המיוחד של תושבי העיירה, הגאריפונה, שהם צאצאי אינדיאנים ועבדים שחורים שנמלטו והתערבבו איתם. ארוחת ערב והופעת פולקלור של תושבי העיירה הגאים בתרבותם הייחודית.

יום 9

ליוינגסטון – פלורס

נשוט על נהר ריו דולסה (הנהר המתוק) המהווה נקיק של מים מתוקים הזורמים בין האגם הגדול בגואטמלה לבין הים. נוכל לצפות בצבי מים, ציפורים, נוריות מים מתוקים, אוכלוסייה אינדיאנית מקומית ומצודת פליפה. בתום השייט נמשיך בנסיעה לכיוון צפון מזרח אל פלורס בירת מחוז פתן. לינה בפלורס.

יום 10

טיקאל בירת המאיה

ביקור בטיקאל, בירת שבטי המאיה הקדומים, עיר המקדשים בלב הג’ונגלים הנאבקים לכבוש אותה מחדש. האתר כולל עשרות פירמידות ענק שנחפרו מתוך יער הגשם שכיסה אותם. זהו שילוב מרתק של ארכיאולוגיה מרשימה עם טבע מדהים. סיור בעתיקות טיקאל, שפע מקדשים, ארמונות, מצבות ענק, כתב הירוגליפים המספר את תולדותיה  של ממלכה עתיקה שנעלמה באורח מסתורי. נשוב ללינה בפלורס.

יום 11

המעבר למקסיקו

ניסע דרך יערות הגשם אל הגבול המקסיקני כשבדרך נעבור בעיירה בית אל (Betel). לאחר חציית הגבול במידה והזמן יאפשר נבקר באתר המאיה הנידח בונאמפק ונמשיך ללינת לילה בפאלנקה.

יום 12

פאלנקה

פאלנקה היא עיר מאיה עתיקה מן התקופה הקלאסית. נבקר באתר מתקופת הפריחה של תרבות המאיה, הניצב בלב יערות גשם שנוקו על מנת לחשוף את שרידיה המרשימים. ביקור במפלי “המים הכחולים” (Aqua Azul) שנותנים את התחושה כי נצבעו לכבוד התיירים, נשחה ונמשיך לביקור במפל הקטן, החבוי ביער, “במיסול הא”. המשך נסיעה אל העיר הקולוניאלית היפה סן קריסטובל ללינה.

יום 13

סן קריסטובל וסביבותיה

אנחנו בלב מחוז צ’יאפס ההררי. נבקר בכפרים האינדיאנים המסורתיים זינאקאנתאן וסאן חואן צ’מולה. נטייל בשוק עבודות היד הססגוני, אליו מגיעים תושבי האזור. לינה בסן קריסטובל.

יום 14

קניון סומידרו ומקסיקו סיטי רבתי

הבוקר נצא אל העיירה טוקסלה גוטיירז ונצא לשייט בקניון סומידרו, בין צוקים גבוהים ומיוערים. שיגלה לנו לא רק את אחד מן הבקעים הטקטוניים העתיקים ביבשת האמריקנית אלא גם את עולם החי של קניון סומידרו. קופים, ענפות, קורמורנים ואפילו תנינים ימתינו לנו מעבר לסירה. גן עדן לאוהבי טבע וצילום. לאחר הביקור נמשיך לכיוון שדה התעופה ונעלה על טיסה פנימית למקסיקו סיטי. לאחר הנחיתה נעבור למלוננו השוכן במרכז האופנתי של העיר-האזור האדום.

יום 15

מקסיקו סיטי – טאוטיהואקאן

בבוקר נצא לביקור בקתדרלת הבתולה מגואדלופ, כנסייה מקודשת שבה נווכח באמונה הקתולית החזקה המושרשת בבני מקסיקו. משם נמשיך אל טאוטיהואקאן, העיר העתיקה הגדולה ביותר במקסיקו. נעלה אל הפירמידות המרהיבות של טאוטיהואקאן, פירמידת השמש (הפירמידה השלישית בגודלה בעולם) ופירמידת הירח – מרכז התרבות של חבל ההר המקסיקני. אחה”צ נחזור למקסיקו סיטי. לינה במקסיקו סיטי.

יום 16

מקסיקו סיטי - מוזיאונים ושייט בתעלות סוצ`מילקו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לתור את שרידי העבר במוזיאון האנתרופולוגי העשיר בממצאים מרתקים, דרכם ניחשף לטפח מן העבר המפואר. נבקר גם במוזיאון דולורס אולמדו בו מוצג האוסף הגדול ביותר של ציורי דייגו ריוורה וכן ציוריה של פרידה קאלו וציירים אחרים בני דורם. נבקר גם בביתה של קאלו. אחר הצהרים נצא לשיט בתעלות סוצ`מילקו – “המקום של הפרחים“, אזור של להקות מוסיקה (מראיצ’יס). לינה במקסיקו סיטי.

ימים 17-18

המשך סיורים במקסיקו סיטי- תל אביב

היום נצא לסיור במרכז העיר – אזור הסוקאלו על שלל המבנים כמו הקתדרלה ובית האריחים הכחולים. מקסיקו סיטי שוכנת על שרידי בירת האצטקים, נצא לתור את שרידי העבר במוזיאון האנתרופולוגי העשיר בממצאים מרתקים, דרכם ניחשף לטפח מן העבר המפואר. לקראת ערב ניסע לשדה התעופה ונעל על טיסה לת”א דרך מדריד. ננחת בת”א בשעות אחר הצהריים  של היום ה-18 לטיול.

  • יציאה לאחר ליל הסדר!
  • חצי פנסיון לאורך כל הטיול במקסיקו ובגואטמלה (ארוחת בוקר + צהריים או ערב)+ ארוחה נוספת ובקבוק מים למטייל ליום
  • השתתפות בחגיגות סמנה סנטה – יום שישי הקדוש
  • 2 לילות בעיירת החוף ליווינגסטון, פנינת הים הקאריבי ביתם של שבט הגריפונה
  • ביקור בביתה של אחת מהמרפאות והמנהיגות הותיקים ביותר של שבטי הקיצ'ה + וצפייה בטקס הטהרות פולחני
  • טיפוס רכוב על סוסים לתצפית על הר הגעש פקאייה
  • בתי מלון טובים שנבחרו בקפידה
  • קונקשנים קצרים בטיסות הבינלאומיות

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת לחדר יחיד: 1150 $

>>> לטיולים נוספים למקסיקו – הקליקו כאן <<<

 

 דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות
לינה, כלכלה, תחבורה וצוות כמפורט בתכנית
כניסה וסיורים בשמורות הטבע, במוזיאונים ובאתרים ארכיאולוגיים כמפורט בתוכנית
דמי רישום וטיפול

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען
הוצאות בעלות אופי אישי
שתייה וארוחות שאינן כלולות
מסים נמל מקומיים (מס יציאה)

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול תרבות וטבע בתנאים טובים, משולב בחוויות הרפתקניות של חציית הג'ונגלים בין מקסיקו וגואטמלה.
לינה: במלונות טובים במקומות מרכזיים לכל אורך הטיול.
כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול במקסיקו וגואטמלה (ארוחות בוקר+ ארוחות צהריים או ערב) ארוחה נוספת ובקבוק מים ביום למטייל.
תחבורה: טיסות, אוטובוס תיירים ממוזג ושיט בסירות.
קבוצה: 26 – 15 מטיילים, מדריך ישראלי מצוות "אקו" ומדריכים מקומיים.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום 21.7.19. במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש להפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
תנאי תשלום ודמי ביטול - כמופיע בדף הרישום המצורף
מדינות אמריקה הלטינית הן מדינות אשר עדיין לא מפותחות דיין במתן שירותי תיירות. אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מוזיאונים סגורים, שינוי מועדים של ארועים וכיוצ"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארצות היעד הללו.
כמו כן, באם יהיה צורך מדריכינו יערכו שינויים (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

מקסיקו – למראה ערים רבות כל כך

דומה שכל הנופים וכל האקלימים התמקמו במקסיקו – הרי געש, מכתשים, גבעות, מישורים, יערות גשם, מדבריות, נהרות, […]

יום המתים במקסיקו

יש הטוענים שיום המתים הוא החג הנוצרי החשוב והנחגג ביותר במקסיקו (היות שהחג הוא מיזוג של החגים […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לגואטמלה ומקסיקו – בחגיגות הסמנה סנטה

טיולי תרבות וטבע

כולל העיירה ליווינגסטון | 18 יום