טיול לגואטמלה ומקסיקו

טיולי תרבות וטבע

בחגיגות סמנה סנטה באנטיגואה כולל מערות קנדלריה וסמוק צ'מפיי | 19 יום

טיול לגואטמלה ומקסיקו הוא מסע אל ארצות האינדיאנים במרכז אמריקה, שתושביהן הם צאצאי מלכויות עבר מפוארות של  האולמקים, האצטקים ושבטי המאיה. מבט אל שרידי הפירמידות והפולחנים המרתקים שהותירו אחריהם התושבים הקדומים אל ממלכות ההר של האצטקים ואל תרבות המאיה במישורי יערות הגשם.

מפגש מרתק עם הילידים האינדיאנים החיים עד היום בחבל צ'יאפס במקסיקו, בשדרת ההרים של גואטמלה משמרים מסורות עתיקות יומין, תלבושות ואריגים צבעוניים, ימי שווקים כפריים ומורשת אינדיאנית עשירה המהולה בהשפעות הכיבוש הספרדי.

ארצות אלו ניחנו גם באתרי נוף וטבע מרתקים, המהווים רקע מקסים של הרי געש, אגמים, נהרות זורמים ויערות גשם, לתרבויות המסתוריות של מרכז אמריקה.

מסלול הטיול

יום 1

טיסה מת"א לגואטמלה סיטי- אנטיגואה

בשעות הבוקר  נצא בטיסה דרך אירופה אל גואטמלה סיטי בה ננחת בשעות הערב. לאחר הנחיתה ניסע לאנטיגואה, הבירה הקודמת של גואטמלה שחרבה ברעידת אדמה. העיר קולוניאלית שוכנת בין שלושה הרי געש מרהיבים – אגואה (Agua), פואגו (Fuego) ואקאטנאנגו (Acatenango). נערוך ארוחת סדר חגיגית במסעדה מקומית.  לינה באנטיגואה.

יום 2

הכנות השטיחים והחגיגות באנטיגואה וסיור רכוב אל הר הגעש פקאייה

בעיר אנטיגואה מתקיימות מדי שנה, חגיגות ותהלוכות סביב אירועי השבוע הקדוש הקתולי, המכונה “השבוע הקדוש”. נצא לחזות במשפחות שמכינות שטיחים צבעוניים מנסורת ופרחים לקראת שיאו של השבוע “יום שישי הקדוש” שיתקיים ביום למחרת בו תהלוכות ירמסו את השטיחים היפייפיים. לאחר מכן ניסע אל מרומי הר פקאייה  (Volcan Pacaya) ונטפס רכובים על סוסים אל לועו המעשן של הר הגעש הפעיל, שלעיתים לועו מעשן ואף מבעבעת בו לבה אדומה .לאחר מכן נחזור למלוננו ללינה.

יום 3

יום שישי הקדוש של הפסחא באנטיגואה

נסתובב בין חצרות העיר, סמטאותיה, כנסיותיה ואתריה הססגוניים של אנטיגואה. נצא להשתתף בחגיגות יום שישי הקדוש, לצפות בתהלוכות הססגוניות של קדושים ומאמינים ברחבי העיר. נמשיך את סיורנו בעיר העתיקה והתוססת. נבנה את השטיח שלנו עם בני משפחה מקומית ונראה אותו מצטרף לעשרות אחרים במעגל הבנייה וההרס, החיים והחידלון. בצהריים נצא לכפרים האינדיאניים של שבטי הקקצ’יקאל העוטפים את אנטיגואה כדי לחוות תהלוכות מקומיות של הקהילות הפנימיות. נבין את ההבדלים בין המסורות, את הנסתר מן העין התיירותיות המתרכזת באנטיגואה. לקראת הערב נחזור לעיר ונצטרף לתהלוכות בכיכר המרכזית מלאת האורות ועולי הרגל. לינה באנטיגואה.

יום 4

טקס הטהרות פולחני והעיירה האינדיאנית צ'יצ'יקסטננגו

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעיירה האינדיאנית צ’יצ’יקסטננגו, נעלה אל כנסיית סנטו תומס, בה מתאחדים פולחנים אנימיסטים אינדיאנים עם אמונות נוצריות. ניכנס לביתו של אחת מהמרפאות והמנהיגות הוותיקות ביותר של שבטי הקיצ’ה ונחווה בהדרכתה טקס הטהרות פולחני.  לאחר מכן נבקר בבית הקברות הססגוני של העיירה. נמשיך לכיוון מרכז העיירה. ארוחת ערב ולינה בצ’ציקסטננגו.

יום 5

השוק בצ'יצ'יקסטננגו ואגם אטיטלן

בשעות הבוקר נבקר בשוק המתעורר של ציציקסטננגו. נטייל בין דוכני השוק, המציעים אריגים צבעוניים של בני השבטים השונים, מסיכות מסתוריות וחפצי פולחן, עבודות עץ ומתכת, כלי קרמיקה וכלי נגינה מסורתיים. לאחר מכן ניסע לעבר אגם אטיטלן השוכן בלב שדרת ההרים של גואטמלה, כלוא בין 3 הרי געש חרוטים ומרשימים. לחופיו שוכנים 13 כפרי אינדיאנים מסורתיים. לכל כפר התלבושת המסורתית האופיינית לו, המבדילה אותו משאר תושבי הכפרים. לינה לחוף האגם.

יום 6

אגם אטיטלן- הכפרים והמים

אגם אטיטלן השוכן בלב שדרת ההרים של גואטמלה, כלוא בין 3 הרי געש חרוטים ומרשימים. לחופיו שוכנים 13 כפרי אינדיאנים מסורתיים. לכל כפר התלבושת המסורתית האופיינית לו, המבדילה אותו משאר תושבי הכפרים. לינה לחוף האגם. היום נצא להפלגה אל עבר הכפרים המיוחדים שעל גדות האגם אטיטלן. נפליג אל הכפר סנטיאגו, שתושביו לובשים אריגים מפוספסים עם רקמות ציפורים, נבקר בכפר המסורתי סאן אנטוניו פאלופו ובכפר כפר סאן חואן שניזוק מרעידת אדמה ומשופץ כעט בעזרתם של עשרות עמותות ללא מטרות רווח. כל כפר יציג פנינו תמונה מורכבת יותר ויותר של הזהות השבטית בגואטמלה. לינה לחוף אגם אטיטלן.

יום 7

שוק סולולה וגואטמלה סיטי

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע אל עיירת המחוז סולולה, שם נבקר בשוק המקומי, נסתובב בין הדוכנים, ונראה את מרכולתם של המקומיים משם ניסע לסיור בעיר הבירה של גואטמלה בתום הסיור ניסע  למלוננו  לארוחת ערב ולינה.

יום 8

שמורת הטבע biotopo de quetzal, חוות קפה וקובאן

הבוקר נתחיל לטפס צפונה אל ההרים הירוקים, הקפה ההררי וסודות המים של מרכז גואטמלה. נסיעה ציורית בין חוות גדולות, ישובים עירוניים וכפרים נידחים , מהאקלים הקריר לאקלים טרופי חם נגיע לשמורת BIOTOPO DEL QUETZAL. השמורה מתהדרת בהופעתו של ציפור הקצאל הנדירה אך התצפיות הפכו בשנים האחרונות לנדירות, נצא למסלול הליכה שיפולי האורנים ויער העננים הירוק של מחוז  ALTA VEPAZונבקר במפלים ובפארק הסחלבים  la orguigonia. ונלמד על תולדות הקפה ותהליך ההכנה שלו. לאחר מכן נמשיך בנסיעה ולקראת ערב נגיע אל קובאן, בירת מחוז אלטה ורה פז, ומרכז מטעי הקפה המצוין של גואטמלה.

יום 9

הנהר "הנבלע" סמוק צ'אמפיי

בשעות הבוקר נסייר בחוות קפה היסטורית של מתיישבים מגרמניה שהגיעו לאזור במאה ה- 19, ובחווה לגידול סחלבים צבעוניים ומיניאטורים. נמשיך בנסיעה מזרחה בין כפרים קטנים המתפרנסים ממטעי תבלין הקפה – “הל”. נרד אל העיירה לנקין, נבקר במערת נטיפים גדולה שממנה נובע נהר גדול, ונמשיך בנסיעה אל סמוק צ’אמפיי, שמורת טבע מדהימה ביופייה, בה נעלם נהר גועש אל בטן האדמה, ובמקומו מופיעות בריכות טורקיז צלולות בין עצי היער. אין מראה עיניים דומה לתחושת ההשתכשכות במים אלו. נעשה הליכה רגלית בטבע לאורך הנהר. אחר הצהרים נשוב בנסיעה אל קובאן.

יום 10

מערות קלנדריה- פלורס

היום נבקר במערות קלנדריה, מערות קרסטיות גדולות בהן נוצרו חללים היוצרים מעין חלונות טבעיים בעלי תאורה מעניינת. זהו סיור המשלב מפגש עם העולם התת קרקעי של שבטי המאיה. משם נמשיך לפלורס, עיר עתיקה הממוקמת על אי בתוך אגם פטן-איצה. פלורס היא העיר הקרובה ביותר לטיקאל – עיר עתיקה של תרבות המאיה שמקדשיה המפוארים נשתמרו להפליא בלב הג’ונגל. לינה באזור פלורס , השוכנת לחוף אגם פטן.

יום 11

טיקאל בירת המאיה

ביקור בטיקאל, בירת שבטי המאיה הקדומים, עיר המקדשים בלב הג’ונגלים הנאבקים לכבוש אותה מחדש. האתר כולל עשרות פירמידות ענק שנחפרו מתוך יער הגשם שכיסה אותם. זהו שילוב מרתק של ארכיאולוגיה מרשימה עם טבע מדהים. סיור בעתיקות טיקאל, שפע מקדשים, ארמונות, מצבות ענק, כתב הירוגליפים המספר את תולדותיה  של ממלכה עתיקה שנעלמה באורח מסתורי. נשוב ללינה בפלורס.

יום 12

המעבר למקסיקו

ניסע דרך יערות הגשם אל הגבול המקסיקני כשבדרך נעבור בעיירה בית אל (Betel). לאחר חציית הגבול במידה והזמן יאפשר נבקר באתר המאיה הנידח בונאמפק ונמשיך ללינת לילה בפאלנקה.

יום 13

פאלנקה

פאלנקה היא עיר מאיה עתיקה מן התקופה הקלאסית. נבקר באתר מתקופת הפריחה של תרבות המאיה, הניצב בלב יערות גשם שנוקו על מנת לחשוף את שרידיה המרשימים. ביקור במפלי “המים הכחולים” (Aqua Azul) שנותנים את התחושה כי נצבעו לכבוד התיירים , נשחה ונמשיך לביקור במפל הקטן, החבוי ביער, במיסול הא. המשך נסיעה אל העיר הקולוניאלית היפה סן קריסטובל ללינה.

יום 14

סן קריסטובל וסביבותיה

אנחנו בלב מחוז צ’יאפס ההררי. נבקר בכפרים האינדיאנים המסורתיים זינאקאנתאן וסאן חואן צ’מולה. נטייל בשוק עבודות היד הססגוני, אליו מגיעים תושבי האזור. לינה בסן קריסטובל.

יום 15

קניון סומידרו ומקסיקו סיטי רבתי

הבוקר נצא אל העיירה טוקסלה גוטיירז ונצא לשייט בקניון סומידרו, בין צוקים גבוהים ומיוערים. שיגלה לנו לא רק את אחד מן הבקעים הטקטוניים העתיקים ביבשת האמריקנית אלא גם את עולם החי של קניון סומידרו. קופים, ענפות, קורמורנים ואפילו תנינים ימתינו לנו מעבר לסירה. גן עדן לאוהבי טבע וצילום. לאחר הביקור נמשיך לכיוון שדה התעופה ונעלה על טיסה פנימית למקסיקו סיטי. לאחר הנחיתה נעבור למלוננו השוכן במרכז האופנתי של העיר-האזור האדום.

יום 16

מקסיקו סיטי – טאוטיהואקאן

בבוקר נצא לביקור בקתדרלת הבתולה מגואדלופה, כנסייה מקודשת שבה ניווכח באמונה הקתולית החזקה המושרשת בבני מקסיקו. משם נמשיך אל טאוטיהואקאן, העיר העתיקה הגדולה ביותר במקסיקו. נעלה אל הפירמידות המרהיבות של טאוטיהואקאן, פירמידת השמש (הפירמידה השלישית בגודלה בעולם) ופירמידת הירח – מרכז התרבות של חבל ההר המקסיקני. אחה”צ נחזור למקסיקו סיטי. לינה במקסיקו סיטי.

יום 17

מקסיקו סיטי, מוזיאונים ושייט בתעלות סוצ`מילקו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לתור את שרידי העבר במוזיאון האנתרופולוגי העשיר בממצאים מרתקים, דרכם ניחשף לטפח מן העבר המפואר. נבקר גם במוזיאון דולורס אולמדו בו מוצג האוסף הגדול ביותר של ציורי דייגו ריוורה וכן ציוריה של פרידה קאלו וציירים אחרים בני דורם. נבקר גם בביתה של קאלו. אחר הצהרים נצא לשיט בתעלות סוצ`מילקו – “המקום של הפרחים“, אזור של להקות מוסיקה (מראיצ’יס). לינה במקסיקו סיטי.

ימים 18-19

המשך סיורים במקסיקו סיטי- וחזרה לתל אביב

היום נצא לסיור במרכז העיר –  אזור הסוקאלו על שלל המבנים כמו הקתדרלה ובית האריחים הכחולים. מקסיקו סיטי שוכנת על שרידי בירת האצטקים, נצא לתור את שרידי העבר במוזיאון האנתרופולוגי העשיר בממצאים מרתקים, דרכם ניחשף לטפח מן העבר המפואר. לקראת ערב ניסע לשדה התעופה ונעל על טיסה לת”א דרך מדריד. ננחת בת”א בשעות אחר הצהריים של היום ה-17 לטיול.

  • נערוך את ליל הסדר במסעדה מקומית באנטיגואה
  • חצי פנסיון לאורך כל הטיול במקסיקו ובגואטמלה (ארוחת בוקר + צהריים או ערב)+ ארוחה נוספת ובקבוק מים למטייל ליום
  • השתתפות בחגיגות סמנה סנטה – יום שישי הקדוש
  • הטיול מבקר בשמורת ביוטופו דה קצאל , המפלים של סמוק שמפיי ומערת קנדלריה
  • גודל קבוצה עד 26 מטיילים בלבד!
  • ביקור בביתה של אחת מהמרפאות והמנהיגות הותיקות ביותר של שבטי הקיצ'ה + וצפייה בטקס הטהרות פולחני
  • טיפוס רכוב על סוסים לתצפית על הר הגעש פקאייה
  • בתי מלון טובים שנבחרו בקפידה
  • קונקשנים קצרים בטיסות הבינלאומיות

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
08/04/2020 26/04/2020 יריב עירון $5,876 $119 $5,995 $150 הנחה לנרשמים עד 08/12/2019

תוספת לחדר יחיד: 995$

 

 על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן <<

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות.
כניסה וסיורים בשמורות הטבע, במוזיאונים ובאתרים ארכיאולוגיים כמפורט בתוכנית.
לינה: במלונות טובים במקומות מרכזיים לכל אורך הטיול.
כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול במקסיקו וגואטמלה (ארוחות בוקר+ ארוחות צהריים או ערב) ארוחה נוספת ובקבוק מים ביום למטייל.
דמי רישום וטיפול.

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
הוצאות בעלות אופי אישי.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
מסים נמל מקומיים (מס יציאה).

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול תרבות וטבע בתנאים טובים, משולב בחוויות הרפתקניות של חציית הג'ונגלים בין מקסיקו וגואטמלה.
לינה: במלונות טובים במקומות מרכזיים לכל אורך הטיול.
כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול במקסיקו וגואטמלה (ארוחות בוקר+ ארוחות צהריים או ערב) ארוחה נוספת ובקבוק מים ביום למטייל.
תחבורה: טיסות, אוטובוס תיירים ממוזג ושיט בסירות.
קבוצה: 26 – 15 מטיילים, מדריך ישראלי מצוות "אקו" ומדריכים מקומיים.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום 21.7.19. במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש להפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
תנאי תשלום ודמי ביטול - כמופיע בדף הרישום המצורף
מדינות אמריקה הלטינית הן מדינות אשר עדיין לא מפותחות דיין במתן שירותי תיירות. אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מוזיאונים סגורים, שינוי מועדים של ארועים וכיוצ"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארצות היעד הללו.
כמו כן, באם יהיה צורך מדריכינו יערכו שינויים (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

מקסיקו – למראה ערים רבות כל כך

דומה שכל הנופים וכל האקלימים התמקמו במקסיקו – הרי געש, מכתשים, גבעות, מישורים, יערות גשם, מדבריות, נהרות, […]

יום המתים במקסיקו

יש הטוענים שיום המתים הוא החג הנוצרי החשוב והנחגג ביותר במקסיקו (היות שהחג הוא מיזוג של החגים […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לגואטמלה ומקסיקו

טיולי תרבות וטבע

בחגיגות סמנה סנטה באנטיגואה כולל מערות קנדלריה וסמוק צ'מפיי | 19 יום