בסימן חגיגות השנה החדשה בטייפה (1)

טיול לטאיוואן בסימן חגיגות השנה החדשה בטאיפיי ובטאינאן

טיולי תרבות וטבע

בהדרכת זאב פוקס | 12 יום

הטיול לטאיוואן הוא למי שכבר ראה את אסיה ולמי שעוד לא ראה כלום. זהו מסע מקיף לאי שחשקו בו ההולנדים, הפורטוגזים, הסינים והיפנים ולבסוף זכה בו הגנרליסימו צ'יאנג קאי שק. טיוואן המכונה "הנמר האסייתי" בשל צמיחתה הכלכלית המהירה בשלהי המאה ה-20, היא ארץ פראית מכוסה ג'ונגלים וצמחיה טרופית שרכס הרים מרהיב חוצה אותה מצפון לדרום. זוהי ארץ המשופעת באזורים געשיים, מעיינות חמים הפזורים בטבע, נהרות בצבע טורקיז, חופים קסומים ונופים מהאגדות. הטיול לטאיוואן הוא מסע אנתרופולוגי מרתק אל תושבים אבוריג'ינים שבעבר היו ציידי ראשים והכניעו כל כובש זר אשר דרך בממלכתם ההררית, ואל אומה המשמרת מסורות ודתות עממיות הייחודיות לאיים.

מסלול הטיול

ימים 1-2

מתל אביב לטאיפיי

נפגש בשעות הצהרים בשדה התעופה ונמריא עם דרך יעד ביניים אל טאיפיי. עם הנחיתה בשעות הבוקר למחרת נצא להיכרות ראשונה עם טאיפיי הבירה. נצא לאכול בשי-מן-טינג אזור קניות ובילויים תוסס המכונה “השיבויה של טאפיי”. נמשיך אל מוזיאון ההנצחה של הגנרל צ’יאנג קאי שק, נבקר במקדש לונגשאן, המקדש העתיק והיפה ביותר בטאיפיי, ונצא אל חואה שי, אחד משווקי הלילה הצבעוניים של העיר. ארוחת ערב עצמאית בחואה שי. לינה בטאיפיי.

יום 3

טאיפיי – שמורת הטבע טארוקו

לטאיפיי הקוסמופוליטית פנים רבות והיא מהווה לאורך השנים את המרכז הפוליטי, התרבותי והכלכלי של טאיוואן. נפתח את הבוקר בביקור במוזיאון הארמון הלאומי שהוא אתר חובה לכל חובב היסטוריה ותרבות המשמר 5,000 שנות אמנות סינית. נמשיך בנסיעה אל עבר שמורת טארוקו, החולשת על הקניון העמוק והיפה ביותר בטאיוואן, ונצא להליכה קלה באזור. ארוחת ערב ולינה במלון הממוקם בלב שמורת טארוקו.

יום 4

שמורת טארוקו

נקדיש את היום לקניון היפה ביותר באי, קניון טארוקו האדיר. צבע המים של קניון טארוקו הוא טורקיז מהפנט, קירותיו המרשימים עשויים שיש וגרניט והערוץ החוצה אותו מייצר מגוון של גאיות ועמקים בדרכו אל הים. נבקר בגשר התלוי המפורסם ואל שביל המים הכחולים – אשר מציע את הנופים היפים ביותר של השמורה. נמשיך בטיולים רגליים בשמורה, נהנה משפע הצמחייה, מפלים מרהיבים, וערוצי נחל יפהפיים. ההליכות אינן קשות. לינה במלון הממוקם בלב שמורת טארוקו.

יום 5

החוף המזרחי הפראי של טאיוואן

נעזוב את קניון טארוקו ונמשיך בדרך מדהימה ביופייה לאורך האוקיינוס השקט. הדרך משתחלת בין צוקי גרניט אדירים ממערב לבין נופי האוקיינוס השקט ממזרח. נעצור בצוקי צ’ינגשווי, נקודת התצפית היפה ביותר באי, נעבור דרך איזור חקלאי מסורתי ומשם נמשיך אל האזור ההררי המקיף את טאיפיי. נבקר בכפר מאוקונג, המזוהה עם תעשיית התה. נטעם תה מקומי מסוג וולונג (דרקון שחור) אשר מיוצר בכפר. נתנסה בנסיעת רכבל מעל היערות הפוריים הסובבים את טאיפיי. ארוחת ערב ולינה בטאיפיי.

יום 6

צפון טאיוואן

את יומנו נתחיל בכפר שיפן. הכפר מפורסם בפנסי הנייר שלו; הוא מארח מדי שנה את “פסטיבל הפנסים המסורתי”, אירוע המסיים את חגיגות ראש השנה הסיני בליל ירח מלא. נזכה להפריח לאוויר פנסי נייר עליהם נרשום את משאלותינו. נבקר במפל מים מרשים הנמצא בקרבת מקום, ונמשיך צפונה אל הפארק הגיאולוגי יה-הילו, אחר הצהריים נשוב אל טאייפי, נעלה למגדל טאיפיי 101 ונהנה מהנוף הפנורמי שהוא מציע. נמשיך ונטייל לשוק הלילה הססגוני ראוחה. לינה בטאיפיי.

יום 7

אגם השמש והירח

הבוקר נצא בנסיעה דרומה אל אגם השמש והירח, האגם המפורסם והטבעי היחיד במדינה שסביבו מתגוררים בני שבט הטאהו האבורגי’נים. נבקר במקדש ואן-וו הצופה על האגם מגובה 1000 מטר מעל פני הים, בפגודה אשר בנה צ’יאנג קאי שק לזכר אמו ובמנזר הנזיר הקדוש. לאחר מכן נצא לשייט רגוע, ואם יותיר לנו הזמן נעלה ברכבל אל ההרים הסובבים אותו לתצפית יפהפייה ונבקר במקדשים הסמוכים לו. לינה באגם השמש והירח.

יום 8

מפעל נייר מסורתי בפולי, חגיגות השנה החדשה בטאיפיי

את הבוקר נתחיל בעיירה פולי. נבקר במנזר הבודהיסטי הענק צ’ונג טאי צ’אן משם נמשיך לביקור במפעל למלאכת ייצור נייר. לפולי עבר מפואר בייצור נייר אך זוהי מלאכת יד שנעלמה עם השנים והמפעלים הפכו למרכזי תיירות. נשוב בנסיעה אל עבר טאיפיי. בשעת חצות נחזה במופע הזיקוקים הענק הבוקע ממגדל טאיפיי 101 לציון כניסתה שנת 2020. לינה בטאיפיי.

יום 9

הבירה העתיקה טאינאן ומצעדי השנה החדשה

הבוקר ניקח רכבת לטאינאן, הבירה העתיקה של טאיוואן. אומרים על טאינאן, שהיא העיר ה”טאיוואנית” ביותר באי, כלומר העממית ביותר, עם התושבים המסורתיים ביותר, בניגוד לטאיפיי וגאושיונג המודרניות. נתחיל במצעד המתקיים בעיר לרגל תחילת השנה החדשה. נבקר ברובע אנפינג, העיר העתיקה של טאינאן. נבקר ברחוב העתיק ובסמטאות השונות ובמרכז העיר ונקנח בשוק הלילה חואה יואן, אשר מוכר לחובבי הקולינריה מהתוכנית “המסע המופלא” עם גידי ואהרוני. לינה בטאינאן.

יום 10

גאושיונג, שמורת מאולין

נצא לעבר עיר הנמל גאושיונג. נבקר במנזר פו גאנג שאן, המנזר הבודהיסטי הגדול ביותר בטאיוואן, אשר מתוחזק על ידי אחד מארגוני הצדקה הגדולים ביותר במדינה. ניפגש עם הנזירים ונסייר במתחם העצום אשר מכיל עשרות אלפי פסלי בודהה שונים. נמשיך וניסע לשמורת הטבע מאולין, המציעה שילוב מרתק של נוף הרים ותרבויות אבוריג’יניות. בשנת 2009 נפגע האזור על ידי סופת טייפון. נשוב לגאושיונג ולעת ערב נגיע לשוק הלילה השוקק לאו הו. לטאיוואן מסורת עתיקה של בילוי בשווקי לילה המציעים מבחר עשיר וססגוני של דוכני אוכל טעימים, מרכולות מפתות ומצרכי מזון מפתיעים. לינה בגאושיונג.

יום 11

אגם הלוטוס

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לאגם הלוטוס, אגם מלאכותי סביבו כ-20 מקדשים על המים או על הגדה, משתקפים ומצועצעים, כשרציפים ארוכים מובילים אליהם. נבקר במקדש האביב ובמקדש הסתיו. נמשיך לכפר האומנים “עשרה תופים” נצפה בהופעת תופים מסורתית ולאחר מכן ניפגש עם הנגנים. נמשיך לפורט פורבינטיה, מבנה אדריכלי מרשים מימי הכיבוש ההולנדי שמתהדר בגן מקסים וספריה בה כתבים נדירים בסיריה שפתם של בני הסיריה שנכחדו בסוף המאה ה-19. נאכל ארוחת ערב לסיכום הטיול לטאיוואן ונצא אל שדה התעופה. בשעות הלילה נמריא לת”א דרך יעד מקשר.

יום 12

נחיתה בתל אביב

בשעות הבוקר ננחת בתל אביב.

  • חוויה קולינרית – סיור טעימות בשווקי לילה וארוחה במסעדה עטורת כוכב מישלן
  • שני לילות במלון ייחודי הממוקם בלב שמורת טארוקו – השמורה היפה בטאיוואן
  • חגיגות השנה האזרחית החדשה בנוסח טאיוואן, בערים טאיפיי והבירה העתיקה טאינאן
  • אגם השמש והירח, האגם הטבעי במרכז המדינה
  • הופעות פולקלור
  • ביקור בשמורות הטבע האבוריג'ינית מאולין ובאגם הלוטוס בגאושיונג
  • קבוצה קטנה ואיכותית; 15-26 מטיילים

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
22/12/2020 03/01/2021 $4,342 $253 $4,595 $100 הנחה לנרשמים עד 22/09/2020

תוספת ליחיד בחדר: 995 $על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן >>

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות: טיסות בינ"ל בחברת קתאי פסיפיק במסלול ת"א – הונג קונג – טאיפיי , גאושיונג- הוגנג קונג - ת"א
לינה: בטיול לטאיוואן אנו לנים במלונות 4* ו5* מעולים לאורך כל הטיול
כלכלה: חצי פנסיון ע"ב ארוחות בוקר וארוחה נוספת בכל יום (מלבד יום ההגעה לטאיוואן)
תחבורה: אוטובוס ממוזג לסיורים, והעברות לשדה התעופה
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית
מיסים מקומיים
תשר לנותני השירותים המקומיים.
דמי טיפול ורישום
מפגש הכנה לטיול
קבוצה: גודל הקבוצה 15-26 מטיילים
מדריך ישראלי מצוות "אקו" יוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי
מדריכים מקומיים: דוברי אנגלית

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.
טיפ למדריך הישראלי.

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול עומק לטאיוואן, נופי הרים, ערים, נהרות וים, מפגש עם אוכלוסיות מרתקות, וביקור בערים שונות וקוסמופוליטיות
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם
חיסונים: לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים
על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים
חברת התעופה איננה מאפשרת הושבה מוקדמת ובחירת מקומות טרם הטיסה, יש להגיע כשלוש שעות לפני ההמראה לדלפקי הצ'ק אין של החברה בארץ
מסלול הטיול שונה במקצת ממסלול הטיול הרגיל
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.
השתתפות בסדנאות ופעילויות ייחודיות מותנה באישור .
ייתכן ושעות הטיסות הבינלאומיות ישתנו, עדכונים נוספים בצמוד למועד היציאה לטיול.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

רוחות טובות, רוחות רעות

במשך חודש אחד בכל שנה, משהו מוזר עובר על תושבי טיוואן. תושבי האי נמנעים במהלך חודש זה […]

טיולים לנוסע העצמאי בעולם הסיני

העולם הסיני הוא כינוי לאזורים אשר בהם חיים בני העם הסיני, השפה המדוברת היא הסינית והתרבות, גם כן, סינית…. העולם הסיני הוא השטח הביתי שלנו. בטיול עצמאי תוכלו להגיע גם לאזורים המוכרים לכל תייר, אבל גם לצאת ממסלול התיירות השחוק ולהיכנס לעומק השטח, אל מקומות אשר שמם עובר מפה לאוזן בין תרמילאים והרפתקנים. בואו לגלות את העולם הסיני עם […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לטאיוואן בסימן חגיגות השנה החדשה בטאיפיי ובטאינאן

טיולי תרבות וטבע

בהדרכת זאב פוקס | 12 יום