טיול לטיבט ונפאל

טיול עצמאי לטיבט ונפאל

אקו עצמאי בשטח

בפסטיבל השוטון | 17 יום

טיול לטיבט ונפאל הוא מסע מקיף אל הרמה הטיבטית הגבוהה המכונה "גג העולם". מאז גילויה של הארץ הגדולה והנידחת על ידי בני המערב, נחשבת טיבט לאחד המחוזות המרתקים ביותר למסע.
טיול לטיבט ונפאל פורש בפני המטייל מרחבי נוף עצומים ומגוונים – רכסים מושלגים, רמות נרחבות, עמקים מעובדים ואגמים הרריים. נוסף על נופי הטבע, אנו נחשפים לנופים אנושיים מרתקים, ולאוכלוסייה שמנהלת את חייה בתנאי מחייה קיצוניים, כפי שניהלה אותם לפני מאות שנים. מסלול הטיול כולל טיולים נופיים מרתקים בצפון רמת טיבט, ביקור במנזרים החשובים במרכז טיבט, המאכלסים גם כיום נזירים רבים ועושר איקונוגרפי ואומנותי רב. דרך המפגש עם הנזירים ודרכי התרגול הרוחני נכיר את הפולחן הבודהיסטי הטיבטי המתקיים באדיקות רבה עד היום. החצייה הרכובה של רכס ההימלאיה מטיבט לנפאל מאפשרת לחוות את מימדי הרכס הגבוה בתבל ואת האופן בו הוא מפריד את תת היבשת ההודית מיתר אסיה. את הטיול בלהאסה ילווה פסטיבל השוטון הצבעוני, הנקרא גם פסטיבל היוגורט. זהו אחד הפסטיבלים הגדולים והססגוניים בטיבט. מקור הפסטיבל הוא במנהג הטיבטי לתת לנזירים מנחת יוגורט לפני שאלה יוצאים לחופשת הקיץ. הפעילויות

מסלול הטיול

ימים 1-2

ת"א – בייג'ינג

טיול לטיבט ונפאל מתחיל בטיסה מת”א דרך יעד ביניים אל בייג’ינג. הגעה בשעות הצהריים של יום המחרת. נצא לסיור בשכונות החוטונגים הישנים של בייג’ינג הממחישות את צורת המגורים המסורתית שהיתה בבייג’ינג. בערב נצא למדרחוב וונגפוג’ינג ונהנה מאווירה אורבאנית מהפנטת של הבירה הסינית. לינה בבייג’ינג.

יום 3

בייג'ין – להאסה

לאחר ארוחת בוקר ניסע אל שדה התעופה. לטיסה אל להאסה (Lhasa) המסתורית, בירת טיבט. נגיע ללהאסה בשעות אחר הצהריים. העברה לבית מלון ולאחר מנוחה קלה נצא לארוחת ערב וסיור היכרות ראשוני. לינה בלהאסה.

יום 4

עמק להאסה

נסיעה דרום מזרחית מהעיר אל מנזר גנדן (Ganden), מנזר שיוסד על ידי טסונג קא פה (Tsong Ka pa), הנחשב גם מייסד מסדר הגלוקפה (Geluk pa), “הכובעים הצהובים”. המנזר נבנה במיקום מרהיב גבוה מעל העמק ומאפשר תצפיות מרשימות על האזור. עוד נמצא בו בית דפוס המשמר את שיטת הדפוס הסינית הקדומה. חזרה ללינה בלהאסה.

ימים 5-6

להאסה - התאקלמות והיכרות עם בירת טיבט

נכיר את להאסה, הנמצאת בגובה 3,660 מ’ מעל פני הים. את היומיים הבאים נקדיש להיכרות עם בירת טיבט, שהייתה ‘עיר אסורה’ עד לעת המודרנית. תחת השלטון הסיני העיר עוברת תהליך של מודרניזציה והיא הולכת וגדלה ונחצית על ידי רשת של רחובות רחבים.

נבקר במנזר דרפונג ((Drepung, אחד מהמנזרים הגדולים הנמצא מערבית לעיר, במנזר סרה (Sera), שנפגע במהלך מהפכת התרבות וכיום הולך ונבנה מחדש, בקודש הקודשים של העיר – מקדש הג’וקאנג (Jokhang), המוכר גם כמקדש הקדום ביותר בטיבט ובו פסל בודהא מוזהב, ובבארקור (Barkhor), מתחם הרחובות המקיפים את המקדש וגדושים בעולי רגל ובשפע דוכנים לממכר תשמישי קדושה. נבקר גם בנורבליגנקה ((Nurblingka, מעון הקיץ של הדלאי לאמה, ובמעונו המוכר יותר – הפוטאלה (Potala), שהוכר לאחרונה גם כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק”ו. את טיולנו ביומיים אלה ילוו הפעילויות המרהיבות והאווירה הקדושה של פסטיבל השוטון: מיצגי ענק של בודהה, מופעי אופרה טיבטים ומרוצי יאקים- אירועים שישאירו זיכרונות בלתי נשכחים!

יום 7

אגם נאם טסו וחצי האי טאשי דור

נסיעה צפונה למרגלות רכס הרים מושלג אל מרומי מעבר הרים גבוה (Largaen La, גובה 5180 מ’) ומשם אל עבר כרי העשב המקיפים את אגם נאם-טסו (Nam Tso) המלוח, אחד האגמים הגדולים במרכז טיבט, שגוונו טורקיז והעננים משתקפים בו. נבקר בטאשי דור (Tashi Dor), חצי אי מצוקי שבו תצורות קארסטיות, מנזר קטן, ושפע עופות שמקננים במצוקים, ביניהם עופות דורסים רבים. נצא למסלולי הליכה במקום בדרכים מקודשות שלאורכן אבני תפילה, הקרויים “חומות מאני”. לקראת ערב נסיעה חזרה אל להאסה.

יום 8

מנזר סאמיה

נסיעה דרומית מלהאסה לאורך גדות נהר יאמדרוקטסו (Yamdroktso). חציית הנהר במעבורת והמשך בנסיעה לאורך גדתו הנגדית, אל כפר ומנזר סאמיה (Samye), המנזר הראשון בטיבט (מאה 8). המנזר בנוי במתכונת דיאגרמה קוסמית, הקרויה מנדאלה. לפי המסורת בסאמיה נערך ויכוח תיאולוגי חשוב בין שני מורי דת בודהיסטים – האחד סיני והאחר הודי. לתוצאות הויכוח היו השלכות מרחיקות לכת על עתידה של טיבט. לינה בטסטאנג (Tsetang).

יום 9

גיאנטסה

נסיעה מטסטאנג מערבה, מעבר במעבורת והמשך נסיעה אל העיירה גיאנטסה (Gyantse). ניסע דרך מעבר הרים גבוה אל ימדורק, ונראה אגמים בצבע טורקיז (Yamdrok Tso) ואת קרחון נוג’ין קאנסאנג (Nojin Kangsang), הידוע גם בשם “קרחון אצילי של הגאון”. לינה בגיאנטסה.

יום 10

שיגאטסה

ביקור במנזר פלקור (Palkhor) ובסטופת קומבום (Kumbum) המפורסמת שנבנתה במאה ה-15 ומכילה אלפי פרסקאות מקוריים. נסיעה אל שיגאטסה (Shigatse), אחת מנקודות היישוב הגדולות ביותר בטיבט. ביקור בקומפלקס העצום של מנזר טאשי לומפו (Tashilumpo), מקום מושבו המסורתי של הפנצ’ן לאמה (Panchen Lama). באחד מהיכלי המנזר שוכן פסל בודהא מאיטריה (Maytrea, הבודהא של העתיד) מצופה זהב שגובהו 27 מטרים. לינה בשיגאטסה.

יום 11

דרך מנזר סאקיה אל שגאר

המשך נסיעה על “דרך הידידות” שבין נפאל וסין, היוצאת מלהאסה אל קטמנדו וממנה נסיעה דרומה אל מנזר סאקיה (Sakya). במנזר החשוב שבכפר זה, השייך לפלג הסאקיה, ישב בעבר “הסאקיה פנדיט” ששלט על טיבט כולה. עם עליית פלג הגלוק-פה ובכורתו של הדלאי לאמה נשכח המקום מלב. המשך נסיעה לכפר שגאר. לינה בשגאר.

יום 12

מנזר רונגבוק והר אוורסט

נמשיך בדרך הידידות אל עבר מחנה הבסיס של ההר הגבוה בעולם, הר האוורסט (Everest Base Camp), דרך איזורי סחף ודיונות חול – מרחבים עצומים שוממים. נעבור במעבר ההרים הגבוה ביותר במהלך טיולנו לטיבט ונפאל, מעבר גיאטמסו-לה, בגובה 5220 מ’. בסמוך למחנה הבסיס נמצא מנזר רונגבוק (Rungbuk), המנזר הגבוה בעולם, ממנו נשקף נוף מרהיב של הרכס המרכזי של ההימלאיה, כולל נופי הפסגות הגבוהות בעולם, מקאלו, שישאפנגמה, וכמובן האוורסט. לינה בטינגרי.

יום 13

טינגרי - זאנגמו

נשוב על עקבותינו ונפנה לעבר המשך דרך הידידות. נעבור בעיירה טינגרי הישנה, עיירה קטנה על דרך הידידות, ומשם נסיעה אל זאנגמו (Zangmu), הנמצאת בסמוך לגבול הנפאלי. במהלך הנסיעה נחצה את קו פרשת המים של ההימלאיה, נפרד מהרמה הטיבטית וניסע לאורך קניון מצוקי מרשים. הנוף ישתנה בקיצוניות לנופים ירוקים של הצמחייה המקומית. הודות לגשמים שיורדים בצד זה של הרכס הנסיעה תמשך לאורך נהרות שוצפים שמימיהם חומים-אדומים מסחף אדמה. מכל עבר נטבול בשפעת ירק. הדרך תחצה אזורים כפריים, חלקות חקלאיות מעובדות ושפע ירק. נעבור את מנהלות מעבר הגבול בין סין לנפאל. מעבר רגלי בגשר הידידות העובר מעל הנהר בוטאקושי אל נפאל. נמשיך במורד הנהר וניסע בחיק ההרים המוריקים בצד הנפאלי. המשך בנסיעה אל דוליקל (Dulikhel) וסיור היכרות עם העיירה. לינה בדוליקל.

יום 14

דוליקל, בהקטפור, קטמנדו

בבוקר נשלים את הביקור בדוליקל ונמשיך לבהקטפור, “עיר האדוקים”. העיר הצטרפה לרשימה של אתרי מורשת עולמית של אונסק”ו ב-1979. נסייר במקום, נלמד על ההיסטוריה ארוכת השנים של המקום, ניהנה ממבני דת יפיפיים, מכיכרות ציוריות ומקישוטי עץ אומנותיים. בשעות אחר הצהריים נגיע אל קטמנדו, בירת נפאל ונצא לסיור בעיר. לינה בקטמנדו.

יום 15

עמק קטמנדו

נעפיל לתצפית על העיר ממרומי הסטופה המוזהבת בסוויאמבהונאת (Swayambhonath), המוכרת גם בכינויה “מקדש הקופים”, נכיר את המרכז העתיק של קטמנדו – אזור כיכר דורבאר (Durbar), ארמון המלך העתיק, מקדשי העיר, ארמון הקומארי והרובע התיירותי טאמל (Thamel). נבקר גם בבודהנאת (Bodhanath), הרובע הטיבטי של קטמנדו. בשעות הערב נצא לארוחת ערב חגיגית מלווה בהופעת פולקלור נפאלי.

ימים 16-17

חזרה ארצה

נסיים את הפעילות בקטמנדו ובשעות הצהריים נטוס אל דלהי, ומשם המשך בטיסה חזרה דרך יעד ביניים ארצה. נחיתה בארץ ביום ה-17.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

בטיול עצמאי אתם בוחרים מתי לטייל

טיול לנוסע העצמאי הוא טיול מאורגן פרטי, בהתאמה אישית.
צוות אקו זמין למתן ייעוץ ותכנון הטיול שלכם.

רוצים לקבל מידע/ להתייעץ/ לשאול שאלות ?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן >>
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

מקסיקו – למראה ערים רבות כל כך

דומה שכל הנופים וכל האקלימים התמקמו במקסיקו – הרי געש, מכתשים, גבעות, מישורים, יערות גשם, מדבריות, נהרות, […]

ציד קרנפים באפריקה

בתחילת המאה ה-19 חיו באפריקה כ-500,000 קרנפים. כיום, לאחר שנים של השמדה יסודית, נותרו בקושי 7,000, שזה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול עצמאי לטיבט ונפאל

אקו עצמאי בשטח

בפסטיבל השוטון | 17 יום