טיול לטנזניה שלא הכרתם

טיולי תרבות וטבע

לאורך החוף הסווהילי - תרבות העיר, הכפר ומה שבניהם | 8 ימים

טיול לחופה המזרחי של טנזניה לאורך האוקיאנוס ההודי. טיול לטנזניה חושף בפני הנוסע עולם אנושי עתיק, אשר הולך ונעלם.

מסע אפריקאי של היסטוריה, תרבות, ספארי ובעיקר שבילים יפיפיים שעוברים בנוף הטנזני אשר אינם ידועים לרוב המטיילים ולכן רובם נוטים לפסוח עליהם. 

מדובר בטנזניה האחרת, זו שלא שומעים עליה, הפחות מתויירת.  

מסע בין שתי ערי נמל כשבניהן עוברים שבילים הממחישים כמה גדול הוא הפער ביניהן, הפער שבין העיר לכפר – המסע בין העיר דאר אסלאם לעיירת טנגה. 

במהלך הטיול נסיים בערים ועיירות, נחווה טיול ספארי בשמורת טבע, נשוט בקייאקים וסירות במספר מקומות לחקור ולגלות את אוצרות הטבע והחי, נלמד על האומנות וההיסטוריה המקומית ואף נגיע לרצועת חוף לבנה, קטנה כמו בסרטים, המוקפת במי טורקיז של האוקיאנוס ההודי. 

*את כל התמונות צילם אריק מסנגי

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב - טנזניה – דאר אס סלאם

נפגש בנתב"ג ונצא בטיסת לפנות בוקר אל עבר טנזניה דרך אדיס אבבה. לאחר הנחיתה והיציאה משדה התעופה בדאר אסלאם בשעות אחר הצהריים, ניסע לחצי האי "מאסקי" – "שכונת השגריריות", שם נעביר את שני הלילות הבאים שלנו. לפני הגעתנו למלון נערוך סיור פנורמי באזור. ארוחת ערב ולינה במלון.

יום 2

יום סיור מלא בעיר דאר אס סלאם

לאחר ארוחת בוקר נצא לחקור את העיר המעניינת! דאר אס סלאם נמצאת לחופי האוקיאנוס ההודי – לכן תעשיית הדייג המקומית כאן היא גדולה ובריח דגי במיוחד, שוק הדגים באזור הנמל של העיר בו נראה דגים בכל הסוגים והגדלים כולל דגים בגודל אנושי! בשביל להכיר תרבות של מקום חובה לבקר בשוק המקומי. נחווה חוויה צבעונית והומה בשוק המרכזי "קרייקו" – בגדים , אוכל , תבלינים בעצם פה ניתן למצוא כל דבר! בסיום הסיור נבקר במוזיאון הכפרים, שם נלמד על שיטות בנית הבקתות השונות שאפיינו כל אחד מהאזורים בטנזניה על פי המנהגים של השבטים המקומיים שמתגוררים בו. בסיום הסיור המודרך, נרקוד ריקודים אפריקאים מסורתיים בליווי נגנים מקומיים. את היום נסיים בגלריה לאומנות ה "טינקה טינקה" – סגנון אומנות מקומי. מרכז אומנים בו מציירים את רוב התמונות שמופצות ונמכרות בחנויות בדאר ובזנזיבר. לקראת ערב נחזור למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 3

עיירת הדייגים בגמויו – שמורת סהדאני - שייט ספארי לחיפוש היפופוטמים, תנינים וענפות

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את דאר אס סלאם ונצא בנסיעה (של שעה וחצי לערך) לעיירת הדייגים באגמויו, עיירה שבראשיתה הייתה בירת טנזניה. בעיירה קיימת היסטוריה מרתקת שקושרת אותה לעבדות, גרמניה וראשית הנצרות באזור. כיום היא בירת האומנות הטנזנית. בסיום הסיור בעיר נאכל ארוחת צהרים ונמשיך בנסיעה לאורך החוף צפונה לשמורת סהדאני. בהגעתנו לשמורה, נעלה על סירה שבה נשוט על נהר ה "וואמי" שנשפך לאוקיאנוס. נקיים שייט ספארי שבמהלכו נחפש היפופוטמים, תנינים וענפות. לאחר מכן נמשיך אל תוך השמורה למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 4

ספארי בשמור סהדנאי – כפרים אפריקאים עם אדמת החמרה האדומה לצד הירוק האין סופי - פאנגני

מוקדם בבוקר נתחיל את היום בנסיעת ספארי – בג'יפים עם גג פתוח בחיפוש אחר חיות בר (ארוחת הבוקר תהיה ארוזה). כשהשמש תעלה ואיתה גם החום, נחזור למלון להתרעננות וארוחת צהרים. לאחר הפסקת צהרים נמשיך לעיירת פאנגני. בדרך נעבור בכפרים אפריקאים אותנטיים עם אדמת החמרה האדומה לצד הירוק האין סופי שמסביב ועצי הקוקוס הגבוהים מהמזרח המסמלים את כיוון חוף האוקיאנוס ההודי. המשך נסיעה לפאנגני למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 5

שייט ושנורקלים באי הנעלם בלב האוקיאנוס ההודי – סיור בכפר

לאחר ארוחת בוקר נצא לחוויה מדהימה של שייט ושחיית שנורקלים בלב האוקיאנוס ההודי בשמורת טבע ימית. נגיע לרצועת חוף לבנה, קטנה כמו בסרטים, המוקפת במי טורקיז, שם נתמקם לשיזוף ופינוקיי פירות. בסיום השייט נחזור לאי לפריסת צהרים מפנקת ומשם חזרה לחוף ולמלון. לאחר התרעננות ומנוחה במלון – נצא לסיור בכפר. בסיום הסיור חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 6

טנגה – שייט שקיעה באוקיאנוס בין יער עצי המנגרובים

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה ונחצה באמצעות מעבורת את נהר פאנגני החוצה את העיירה לשניים ומשם נמשיך בנסיעה לעיר טנגה. בהגיענו לעיר נתחיל בסיור במרכז העיר – נכיר את בניית – ה"שתי וערב" המאפיינת אותה ואת המבנים המעניינים בה, נבקר במוזיאון העיר ונסיים את היום בשייט שקיעה באוקיאנוס בין יער עצי המנגרובים. בסיום השייט העברה למלון בטנגה לארוחת ערב ולינה.

יום 7

מערת הנטיפים – שייט קיאקים באגם "מוגורוטו"

לאחר ארוחת בוקר נצא ליום טיול מרתק מחוץ לעיר – נתחיל בביקור במערת הנטיפים ששימשה למרד העבדים האפריקאים כנגד הקולוניאליסטים האירופאים, יש האומרים שקצה המערה מגיעה לעיר מומבסה שנמצאת בקניה. לאחר מכן נמשיך להרי אוסומברו לביקור באגם מלאכותי שהוקם על ידי הגרמנים בתחילת המאה ה-20 ונמצא בלב יער גשם על ההר. שם נצא לטיול רגלי ביער הגשם ונהנה משייט קיאקים באגם בלב השמורה. בסיום ניסע חזרה למלון בטנגה לארוחת ערב ולינה.

יום 8

טיסת פנים לדאר אס סלאם – טיסה הביתה לישראל

לאחר ארוחת בוקר נצא לשדה התעופה לטיסת פנים לשדה התעופה בדאר אס סלאם ומשם נחליף נצא בטיסת המשך חזרה הביתה לישראל. נחיתה בנתב"ג בלילה שבין יום 8 ליום 9, בשעה 01:00 לערך בתאריך 06/02. 

  • מסלול מיוחד באזור אשר לא מוכר למטיילים
  • מדריך הטיול, אריק מסנגי, גר בטנזניה ומעניק ערך מוסף של תושב המקום
  • ספארי כולל שייט בשמורת הטבע סהדני
  • שייט ושנורקלים באי הנעלם בלב האוקיאוס ההודי
  • יום טיול מלא בעיר המעניינת דאר אס סאלם
  • שייט שקיעה בין יער עצי המנגרובים
  • ביקור במערת נטיפים ושייט קייאקיים באגם
  • קבוצה קטנה ואיכותית

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
29/01/2025 06/02/2025 אריק מסנגי $4,541 $434 $4,975 $150 הנחה לנרשמים עד 31/08/2024
$50 הנחה לנרשמים עד 20/10/2024

תוספת ליחיד בחדר: $850דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל:

טיסה בינלאומית בחברת אתיופיאן איירליינס.
כניסות לכל האתרים כמפורט במסלול הטיול.
תחבורה: אוטובוס תיירים.
לינה: לינה בלודג'ים ובתי מלון ברמת תיירות.
כלכלה: פנסיון מלא עם ארוחות בוקר, צהריים וערב לאורך כל טיול. מים מינרלים באוטובוס.
מדריך ישראלי מצוות אקו טיולי שטח – אריק מסנגי.
דמי רישום וטיפול.
מיסי נמל.
תשר לנותני שירותים מקומיים.

המחיר לא כולל:

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.
אשרת כניסה לטנזניה – בסך 70$ לאדם.
טיפ למדריך הישראלי.

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול בדגש על טבע ותרבות של טנזניה הלא מוכרת.
קבוצה וצוות: 12-22 מטיילים. מדריך ישראלי מצוות אקו טיולי שטח.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים. אנו ממליצים לפנות למרפאתו של פרופסור שוורץ בבית חולים תל השומר.
מחיר הויזה לטנזניה אינו כלול במחיר הטיול. האשרה מונפקת עם הכניסה לטנזניה (יש להתאזר בסבלנות בשדה התעופה) ועלותה נכון להיום 50$ לאדם.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.
אקו אינה יכולה להתחייב לתנאי מזג אוויר אופטימליים. טנזניה היא מדינה משוונית (הממוקמת על קו המשווה), כך שייתכן גשם אף בעונות המוגדרות יבשות. בדרך כלל בבקרים ובערבים קר, ובמהלך היום נעים עד חם.
לצורך קבלת ויזה לטנזניה יש לוודא כי ישנם לפחות 2 עמודים ריקים בדרכון וכי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה מיום הכניסה לטנזניה.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
מחיר הטיול נכון ליום פרסום הטיול, במידה וחברת התעופה אתיופיאן איירליינס תשנה את מועדי הטיסות ו/או תעלה את מחירן, ישתנה מחיר הטיול בהתאם לתוספת.
מחיר הטיול תלוי בין השאר במחירי הכניסה לשמורות הטבע, שנקבע על פי המחירים הרשמיים אותם מפרסמת ממשלת טנזניה. במידה ויועלו מחירי הכניסה יותאם מחיר הטיול בהתאם.
טיסות: על פי מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו טיולי שטח".
לא נוכל להבטיח שירותי סבלות בכל בתי המלון. היות ואלו אינם ערוכים לכך ויש לקחת זאת בחשבון – אנו נעשה ככל שביכולתנו על מנת לעזור.

קצת על המדריך אריק מסנגי:

בן לאבא מטנזניה ואמא מאוקראינה. גדל בישראל ומצא את עצמו באפריקה. טס לכמה חודשים לטנזניה ובילה שנה באפריקה. מכיר את טנזניה על בוריה וחרש אותה לאורכה ולרוחבה. אוהד מושבע של מדינות מזרח אפריקה. בנוסף מטייל וחוקר את אמריקה הלטינית והאיים הקריביים. איתו תבקרו במקומות שרק המקומיים מגיעים אליהם. אוהב לטייל בעולם, וללמוד על מה שיש לעולם להציע… חובש, מורה דרך בישראל ובוגר קורס "מדריכי טיולים" של אוניברסיטת חיפה. דובר את השפות: עברית, רוסית, אנגלית ומעט סווהילית. מדריך לטנזניה, זנזיבר, רואנדה, דרום אפריקה, אתיופיה, נמיביה וקניה.

אפשרות המשך לזנזיבר:  לאחר הספארי ניתן להמשיך באופן עצמאי לנופש בזנזיבר, למספר ימים נוספים.

האי זנזיבר, הידוע כ"אי התבלינים", הוא יעד מרתק שעונה על הרצון להמשיך לטייל ולחוות את אפריקה, ובמקביל על הצורך במנוחה ובשקט. זהו אי טרופי עם חופים נפלאים ושפע של יערות גשם, ביתם היחיד של קופי הקולובוס האדום הזנזיברי, והוא בעל היסטוריה מרתקת בשל היותו מרכז סחר העבדים של מזרח אפריקה ומקום מושבו של הסולטן. 

המעוניינים מוזמנים לפנות אל איש המכירות.

אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

המסע האין סופי של הגנו

לרוב בני האדם מסע הוא חוויה שכרוכה ביציאה משגרת החיים, אבל בעולם החי מסעות הם אורח חיים […]

בוסניה הרצגובינה – בין מזרח למערב, בין מיתוס למציאות

בוסניה הרצגובינה היא המקום הקלאסי לאמרה: "עבור המזרח הוא המערב, עבור המערב הוא המזרח". המדינה הצעירה יחסית […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לטנזניה שלא הכרתם

טיולי תרבות וטבע

לאורך החוף הסווהילי - תרבות העיר, הכפר ומה שבניהם | 8 ימים