טיולי משפחות

טיול לטנזניה וזנזיבר בעונת הנדידה הגדולה

טיולי תרבות וטבע

ספארי במיטב שמורות הטבע של טנזניה והמשך לנופש באי התבלינים | 10 ימים

הדפיסו שלחו שתפו
טיול בן 11 ימים שתחילתו ספארי במרחבי הסוואנות הגדולות של אפריקה והמשכו בנופש באי התבלינים – הטיול לטנזניה עובר במרחבי הסוואנות הגדולות של מיטב השמורות באפריקה - שמורת טרנגירה, שמורת אגם מניירה, מכתש הנגורונגורו ושמורת הסרנגטי. זהו ספארי מגוון ומרתק בין רבבות אנטילופות וצבאים, גנו וזברות, פילים, תאואים, ושפע של טורפים הדולקים בעקבותיהם בעונת הנדידה הגדולה.

האי זנזיבר, הוא אי התבלינים – ששמו בלבד מספיק כדי שנרחיק במחשבותינו למקומות קסומים ואקזוטיים, הוא יעד מרתק שעונה על הרצון להמשיך לטייל ולחוות את אפריקה, ובמקביל על הצורך במנוחה ובשקט. זהו אי טרופי עם חופים נפלאים ויערות גשם, בעל היסטוריה מרתקת בשל עברו כמרכז סחר העבדים של מזרח אפריקה ומקום מושבו של הסולטן.

מסלול הטיול

יום 1

הגעה לטנזניה ופארק טרנגירה

נצא בטיסת לילה דרך אדיס אבבה וננחת בשדה התעופה קילימנג'רו שבארושה, העיר המרכזית בצפון טנזניה, בשעות הצהריים. נמשיך מיד לעבר שמורת טרנגירה (Tarangire NP), בה ניתן למצוא את ריכוז בעלי החיים הגדול ביותר בטנזניה מחוץ לשמורת הסרנגטי. השמורה נחשבת גם לבעלת אחד מריכוזי העופות הגדולים בעולם, עם למעלה מ–400 סוגי עופות המקננים בה. לינה באזור טרנגירה.

יום 2

ספארי בשמורות טרנגירה ומניירה

נקדיש את שעות הבוקר לספארי בשמורת טרנגירה – עדרי פילים, עצי באובב ונהר אחד שהינו עורק החיים של השמורה – מקנים לשמורת טרנגירה את ייחודה. בהמשך היום נמשיך צפונה אל שמורת אגם הסודה מניירה (Manyara NP), אחד מאגמי הבקע הסורי אפריקאי העובר בטנזניה. נתחיל בחלקה הדרומי של השמורה ונמשיך לטיול ספארי ברחבי השמורה המשופעת ביער צפוף, קופים מקפצים והיפופוטמים הרובצים סמוך לשפת האגם. בסיום היום נצא מחלקה הצפוני של השמורה ונמשיך ללינה באזור קראטו.

יום 3

פנינת הטיול לטנזניה - מכתש הנגורונגורו וחיות הבר

מכתש הנגורונגורו הנו חלק מאתר מורשת עולמית מטעם אונסק"ו, ומהווה את אחת האטרקציות היפות של צפון טנזניה. המכתש (קלדרה) נוצר לפני כ-2-3 מיליון שנה עקב התמוטטות הר געש, ומהווה סביבת מגורים טבעית לחיות בר שונות. בשעות הבוקר המוקדמות נרד בג'יפים אל קרקעית הלוע, לספארי עשיר ומפגש עם חיות הבר של אפריקה. במשך כחצי יום נשהה במכתש המפורסם, ולקראת אחר הצהריים נמשיך תוך כדי נסיעת ספארי לכיוון שמורת הסרנגטי כאשר בדרכנו נעצור בכפר מסאי מסורתי (מנייטה). לינה במרכז שמורת הסרנגטי.

ימים 4-5

בעקבות הנדידה הגדולה אל צפון הסרנגטי

בשעות הבוקר נצא בנסיעה עם ארוחות צהריים ארוזות אל צפון שמורת הסרנגטי (Serengeti) – "המישורים האינסופיים" בסוואהילית. שטח השמורה כמעט כגודל מדינת ישראל וחיים בה ג'ירפות, פילים, אנטילופות וכל הטורפים למיניהם. בכל שנה, מתרחשת אחת הנדידות הגדולות ביותר בעולם החי – בין שמורת הסרנגטי שבטנזניה אל שמורת המסאי מרה שבקניה ובחזרה. תנועה זו של מיליוני פרטים של גנו (Wildebeest), זברות ואוכלי עשב אחרים הינה אחד המחזות המרהיבים ביותר בעולם. נקדיש את היומיים הקרובים לספארי במישורי העשב האינסופיים של הסרנגטי וייתכן ואף יתמזל מזלנו לצפות בחציית העדרים את נהר המרה השורץ תנינים. לינה שני לילות במחנה אוהלים בצפון הסרנגטי.

יום 6

סרנגטי – זנזיבר וסיור תבלינים

בשעות הבוקר נערוך ספארי נוסף בצפון שמורת הסרנגטי ונמשיך אל המנחת המקומי, ממנו נמריא אל האי זנזיבר (דרך ארושה) להמשך נופש "באי התבלינים" הקסום. בהגיענו לזנזיבר ניאסף על ידי רכבים ונצא לסיור התבלינים המפורסם של זנזיבר בו נסייר במספר כפרים באי, נטעם, נריח ונלמד על מגוון הפירות הטרופיים והתבלינים באי ושימושיהם השונים. נמשיך אל המלון בחוף הצפון מזרחי אשר מציע לאורחיו לבלות את חופשת חלומותיהם על פיסה קטנה של גן עדן. החדרים מעוצבים על פי סגנון הבנייה האפריקאי המסורתי אך מאובזרים בכל הנדרש לנוחות מקסימלית. לינה 3 לילות בחוף הצפון-מזרחי.

יום 7

ספארי בלו – חוויה של שייט ושנורקלינג בפינות קסומות באי זנזיבר

לאחר ארוחת הבוקר ניסע דרומה אל הכפר Fumba, משם נצא בסירות דאו (dhow) מסורתיות ליום שלם של שייט קסום. במהלך היום נבקר במפרץ Minai, נבקר באיונים קטנים, נוכל לשחות ולעשות שנורקלינג בשוניות אלמוגים ואולי אף נראה דולפינים. נסיים את היום בביקור באי הנסתר ובלגונת מנגרובים בה נוכל לשחות. במהלך השייט נהנה משתייה קלה, פירות טרופיים וארוחת צהריים של ברבקיו דגים ופירות ים טריים.

יום 8

יום חופשי

יום חופשי בו נוכל ליהנות מהשקט הקסום, החופים הלבנים ומי הטורקיז הצלולים. המעוניינים יכולים ליהנות מפעילויות ספורט ימי או מטיולי יום עצמאיים באי.

ימים 9-10

סטון טאון וחזרה ארצה

בשעות הבוקר ניפרד מהחוף הצפוני ונשוב דרומה אל סטון טאון (Stone Town), נצא לסיור בין סמטאותיה העתיקות של הבירה ההיסטורית אשר הוכרזה כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו בשנת 2000. בתחילת המאה ה -16 נכבשה העיר ע"י הפורטוגזים, בסוף המאה ה – 17 נכבשה ע"י העוסמאנים ועם תום המאה ה – 19 נכבשה ע"י הבריטים. רובם ככולם הותירו חותמם על העיר בארכיטקטורה והאווירה הייחודית אשר נוצרה בה. לקראת צהריים נשוב אל שדה"ת לטיסתנו ארצה דרך אדיס אבבה. נחיתה בארץ לפנות בוקר, אור ליום ה-10.

  • מסלול ייחודי המשלב ספארי איכותי ונופש באי התבלינים
  • מפת טנזניה, כולל מגדיר בעלי חיים בשמורות
  • טיסה מצפון שמורת הסרנגטי אל זנזיבר
  • תכנית מוקפדת אשר מקדישה מספיק זמן ליהנות מימי הספארי ומהנופש בזנזיבר
  • טיסת חזור בינלאומית מזנזיבר ללא צורך לשוב לארושה

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 500$ 

 

הנחות ילדים ונוער :

הנחה לילד מתחת לגיל 12 יחד עם שני מבוגרים: 600$

הנחה לילד מתחת לגיל 12 עם מבוגר אחד: 400$

הנחה לנוער עד גיל 15 עם שני מבוגרים: 325$

הנחה לנוער גלאי 12 עד 15 יחד עם מבוגר בחדר: 300$

 

>>> לטיולים נוספים לטנזניה – הקליקו כאן <<<דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות ופנימיות כולל מיסי נמל
כל ההסעות כולל מ / אל נמל התעופה
תחבורה: נסיעה ברכבי ספארי מאורכים - ג'יפים 4X4 עם גג נפתח מיוחד לספארי, בזנזיבר אוטובוס מקומי, נהגים-מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
לינה: במהלך ימי הספארי נלון בלודג'ים אפריקאיים ובלודג' אוהלים בלב השמורות. בצפון שמורת הסרנגטי הלינה באוהלים מרווחים עם שירותים ומקלחות צמודים המוקמים במיוחד לעונת הנדידה באזור זה. בזנזיבר הלינה במלון מדרגת תיירות גבוהה בחוף הצפון מזרחי של האי.
לודג' (Lodge) – מלון בחיק הטבע האפריקאי אשר מותאם לסביבה ומתמזג עם הנוף סביבו, המבנים ברובם בני קומה אחת או שתיים והחדרים מרווחים ומכילים את כל השירותים והאביזרים המוכרים מבתי מלון מערביים, שירותים ומקלחות צמודים ולרוב גם מרפסת שמשקיפה לנוף סביב.
לודג' אוהלים (Tented Lodge/Camp) – אוהל מרווח, לעיתים חלקו מבנה קבוע ולעיתים כולו עשוי מקנבס, כאשר תכולת החדר ואיבזורו דומה לחדר בלודג' כולל מקלחות ושירותים צמודים. לינה בלודג' אוהלים מספקת חווית ספארי אפריקאי ייחודית וקרובה לטבע בו בזמן שנהנים מכל הנוחיות שיש לאוהלים אלה להציע. ישנם מקומות אשר מוקמים למשך מספר חודשים בשנה בלבד בהתאם לעונת הנדידה ולכן החשמל הינו סולארי והשירותים והמקלחות אינם קבועים אך נוחים ומספקים מים זורמים.
כלכלה: כלכלה מלאה במהלך הספארי וחצי פנסיון במהלך הנופש בזנזיבר. מים מינרלים ברכבים במהלך ימי הספארי.
כניסות לכל האתרים וסיורים, כמפורט במסלול הטיול.
אשרת כניסה לטנזניה שתונפק במעברי הגבול ותשולם באופן ישיר (כ-$50)
תשר לנותני השירות המקומיים במהלך ימי הספארי.
מיסים מקומיים בזנזיבר

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען – ניתן לעשות דרך אקו.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.
בדיקות קורונה בארץ ובטנזניה בהתאם לנדרש

לתשומת לבכם

אופי הטיול: הטיול הינו בדגש על נושאים זואולוגיים, תרבותיים ומעולם הטבע ומותאם למשפחות וליחידים, מבוסס על נסיעה ברכבי ספארי מיוחדים עם גג נפתח לתצפיות ולינה בלודג'ים אפריקאיים (Lodges/Tented Lodges) ברמת תיירות גבוהה בחיק הטבע האפריקאי.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים. חובה להתחסן כנגד קדחת צהובה (!). אנו ממליצים לפנות למרפאתו של פרופסור שוורץ בבית חולים תל השומר.
לתשומת לבכם – ידוע לנו כי דרוש חיסון כנגד קדחת צהובה (!) עם זאת, ישנם רופאים שממליצים למטיילים מעל גיל 60 להימנע מקבלת החיסון. אנא התייעצו עם רופא טרם הרשמתכם לטיול ובמקרה של פטור מקבלת החיסון מפאת גילכם או מסיבה רפואית אחרת חובה להציג מכתב באנגלית ממשרד הבריאות אשר מאשר זאת.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.
אקו אינה יכולה להתחייב לתנאי מזג אוויר אופטימליים. טנזניה היא מדינה משוונית (הממוקמת על קו המשווה), כך שייתכן גשם אף בעונות המוגדרות יבשות. בדרך כלל בבקרים ובערבים קר, ובמהלך היום נעים עד חם.
חברת אתיופיאן איירליינס אינה מאפשרת הושבה מראש (אף לא מטעמים רפואיים), על כן לא נוכל לארגן הושבה בהתאם לבקשה מוקדמת. בהתאם, כל המעוניינים לשבת במקום ספציפי ו/או עם בני זוג מסוימים, אנו ממליצים להגיע לצ'ק אין מוקדם מהרגיל על מנת לתאם את הושבתכם בהתאם לרצונכם.
מחיר הטיול נכון ליום פרסום הטיול, במידה וחברת התעופה אתיופיאן איירליינס תשנה את מועדי הטיסות ו/או תעלה את מחירן, ישתנה מחיר הטיול בהתאם לתוספת.
מחיר הטיול תלוי בין השאר במחירי הכניסה לשמורות הטבע, שנקבע על פי המחירים הרשמיים אותם מפרסמת ממשלת טנזניה. במידה ויועלו מחירי הכניסה ישתנה מחיר הטיול בהתאם.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

מסורת התיירות הישנה של טנזניה

לטנזניה היסטוריה ארוכה של תיירות, המתחילה עוד במאה ה-19. כבר אז, המילה 'ספארי' נכנסה למילון הבריטי. מקורה […]

החיות הנדירות של טנזניה

טנזניה, שכמעט חצי משטחה מוגדר כשמורת טבע, היא ביתם של מינים שונים של חיות. היא גם מקלטם […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לטנזניה וזנזיבר בעונת הנדידה הגדולה

טיולי תרבות וטבע

ספארי במיטב שמורות הטבע של טנזניה והמשך לנופש באי התבלינים | 10 ימים

הדפיסו שלחו שתפו