fbpx

טיול לטנזניה - ספארי המלטות צילום: איתי שני

טיול לטנזניה בעונת ההמלטות

טיולי תרבות וטבע

מסע ספארי לשמורותיה הגדולות של טנזניה בעונת ההמלטות וחיפוש אחר עגלי הגנו בשמורת הסרנגטי ואזור הנדוטו | 9 ימים

טיול ספארי לטנזניה, אל מיטב השמורות בטנזניה, אל מרחבי הסוואנות של מישורי הסרנגטי ואזור הנדוטו ואל לוע הר הגעש הכבוי הנגורונגורו. זהו ביתם של עדרי הבר הגדולים: מיליוני גנו, מאות אלפי זברות, רבבות אנטילופות, צבאים ושפע טורפים הדולקים אחריהם. זוהי עונת ההמלטות של עדרי הגנו  – עונה בה עדרים עצומים אלו כמעט ומכפילים עצמם בפרק זמן קצר מאוד בשנה. מלבד מראות הטבע עוצרי הנשימה טיולנו לטנזניה פותח בפני הנוסע עולם אנושי עתיק, אשר הולך ונעלם; נבקר את שבטי ההדזבה והדטוגה החיים באזור אגם אייסי וכן את נבקר בביתם של שבט המסאי, הרועים את עדרי הבקר על רקע נופה הפסטורלי של טנזניה.

מסלול הטיול

יום 1

מתל אביב לאגם מניירה

נצא בטיסת לילה דרך אדיס אבבה וננחת בשדה התעופה קילימנג’רו בארושה, העיר המרכזית בצפון טנזניה בשעות הצהריים המוקדמות. מהשדה ניאסף על ידי רכבי הספארי ונצא לכיוון בקעת השבר אל אגם הסודה מניירה (Lake Manyara). לינה בלודג’ באזור מניירה.

יום 2

מניירה - אגם בלב בקעת השבר של טנזניה

בשעות הבוקר נצא לטיול ספארי ברחבי שמורת מניירה, המשופעת ביער צפוף, קופים מקפצים והיפופוטמים הרובצים סמוך לשפת האגם. לאחר ארוחת צהריים בלודג’ נמשיך בנסיעה לכיוון אגם אייסי שם נלון בלודג’ סמוך לאגם, לא רחוק מהשבטים אותם נבקש להכיר.

יום 3

אגם אייסי ושבטי ההדזבה והדטוגה

בשעות הבוקר המוקדמות נתלווה לבני שבט ההדזבה (Hadzabe), מאחרוני השבטים הנוודים של טנזניה. זהו שבט ציידים-לקטים, שחי בגבעות הסמוכות לאגם אייסי ומבחינה אנתרופולוגית משתייך לשבטי הבושמנים של טנזניה. נבקר במנייטה של השבט, ואולי אף נוכל להתלוות אל הגברים לציד או לראות את נשות השבט מלקטות. בהמשך היום  נבקר גם את שבט הדטוגה (Datoga), החי באזור האגם. במקור היה זה שבט נוודים, אך כיום נוטים אנשיו לעסוק בחקלאות, רעיית בקר ועבודות מלאכה מרשימות, אשר ניתן לראות מעטרות את נשות השבט. בסיום הביקורים נעלה מאגם אייסי אל מכתש הנגורונגורו ללינה בלודג’ יפיפה על שפת המכתש.

יום 4

מכתש הנגורונגורו והמשך לשמורת הסרנגטי

בתוך אזור שימור הנגורונגורו (Ngorongoro Conservation Area), נמצאת אחת הפנינות היפות והמוכרות ביותר באפריקה – מכתש הנגורונגורו (Ngorongoro Crater). זהו מכתש וולקני ענק, 600 מטרים עומקו ו-300 קמ”ר גודלו שהנו חלק מאתר מורשת עולמית מטעם אונסק”ו ומהווה את אחת האטרקציות היפות של צפון טנזניה ואפריקה כולה. המכתש (קלדרה) נוצר לפני כ-2-3 מיליון שנה עקב התמוטטות הר געש, ומהווה סביבת מגורים טבעית לחיות בר שונות – אריות, פילים, צ’יטות, זברות, גנו ועוד ועוד… בשעות הבוקר נרד בג’יפים אל קרקעית הלוע, לספארי עשיר ומפגש עם חיות הבר של אפריקה.  בשעות הצהריים נצא מן המכתש וניסע לכיוון שמורת הסרנגטי (Serengeti – “המישורים האינסופיים” בסוואהילית). בדרכנו נעצור לביקור במנייטה מסאית ונלמד מעט על אורח החיים של השבט. לינה בלודג’ בלב הסרנגטי.

ימים 5-6

מהמישורים האינסופיים של שמורת הסרנגטי אל אזור הנדוטו

יום זה יוקדש לשמורת הסרנגטי; תוך כדי נסיעת ספארי נאתר בעלי חיים רבים בהם ג’ירפות, פילים, אנטילופות ומגוון רחב של טורפים שונים – בשמורה השנייה בגודלה בטנזניה. שטח שמורת הסרנגטי כמעט כגודל מדינת ישראל ומתקיימת בה נדידת בעלי החיים הטבעית מהמרשימות בעולם; עדרים שלמים של גנו ועימם הזברות, נודדים בתוך השמורה בעקבות המזון ועושים דרכם לעבר קניה השכנה. לקראת סוף היום נמשיך בנסיעה אל אזור נדוטו (Ndutu area) אותו נחקור ביומיים הבאים תוך כדי נסיעות ספארי בתקופה מופלאה זו אשר נחשבת לעונת המלטות הגנו בה העדר מכפיל את גודלו ומושך בעקבותיו טורפים רבים. אחד ממאפייניו הבולטים של אזור הנדוטו הוא הנופים היפיפיים של עצי השיטה המוקפים במישורים אינסופיים של עשב נמוך. בשטח זה נמצא גם אגם נדוטו – אחד מאגמי הסודה הממוקמים לאורך השקע האפריקאי ובתקופות מסוימות בשנה ניתן לראות בו חצייה של עדרי גנו המלווים גם בזברות ובצבאי תומסון. לינה שני לילות באזור הנדוטו.

יום 7

מאזור הנדוטו אל קראטו

בשעות הבוקר נצא לנסיעת ספארי נוספת באזור הנדוטו ובסיומה נמשיך בנסיעה לכיוון קראטו. בדרכנו נעצור בקניון אולדובאי (במקור – Oltupai, על שם הצמח המאפיין את האזור) שם פועל מוזיאון קטן, בו ניתן להתחקות אחר התפתחות האדם הקדמון, הוא האדם המיומן (Homo Habilis) מאבותינו הקדומים ביותר. כמו כן נבקר בדיונות הנעות (Shifting sands) – תופעה מרתקת ובלתי רגילה של דיונות מאפר וולקני אשר נעות כל שנה בכמה מטרים ונחשבות מקום קדוש לשבט המסאים.

ימים 8-9

קראטו - ארושה - חזרה ארצה

נסיעה לעבר ארושה וביקור בשוק מקומי טרם הנסיעה לנמל התעופה אשר בארושה. נשוב על עקבותינו, דרך אדיס אבבה ארצה. נחיתה בארץ בשעות הבוקר המוקדמות מאד אור ליום התשיעי.

  • יציאה במהלך חודש פברואר בשיא עונת ההמלטות
  • לינה 2 לילות באזור הנדוטו האטרקטיבי ביותר בעונה זו
  • לינה ליד חוף אגם אייסי, המאפשרת לנו ביקור אצל שבט ההדזבה (Hadzabe) החל משעות הבוקר המוקדמות והפעילות, בהן נוכל להתוודע לחייהם המסקרנים של בני השבט ולצפות בכישוריהם המרשימים כציידים-לקטים בצורה אותנטית.
  • נסיעה ברכבי טויוטה לנדקרוזר ארוכים ומרווחים - ג'יפים 4X4 בעלי גג נפתח המיוחד לטיולי ספארי.
  • משקפת ספארי מתנה לכל 2-3 מטיילים.
  • מפת טנזניה, כולל מגדיר בעלי חיים בשמורות.
  • ערכת מכשירי קשר איכותיים בכל רכב ספארי לקשר רציף בין רכבי הספארי, המטיילים והמדריך.
  • מקסימום 3 רכבים.
  • לינה בלודג' יפייפה על שפת מכתש הנגורונגורו.
  • למעוניינים קיימת אפשרות הארכה לנופש בזנזיבר.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 550$

 

דגשים מיוחדים

הטיול כולל

טיסה בינלאומית בחברת אתיופיאן איירליינס.
כניסות לכל האתרים וסיורים כולל ביקור בכפר מסאי, כמפורט במסלול הטיול.
תחבורה: נסיעה ברכבי ספארי - ג'יפים 4X4 עם גג נפתח מיוחד לספארי, עד 7 מטיילים לרכב. נהגים-מדריכים מקומיים.
לינה: נלון בלודג'ים מדרגת תיירות גבוהה במהלך כל הטיול.
כלכלה: ארוחות מלאות לאורך כל טיול הספארי, ומים מינרלים ברכבים.
קבוצה וצוות: 20-12 נוסעים בטיול המלטות הקלאסי. נהגים-מדריכים מקומיים ומדריכ/ה ישראלי/ת מצוות אקו טיולי שטח.
דמי רישום וטיפול.
מיסי נמל.
תשר לנותני שירותים מקומיים.
אשרת כניסה לטנזניה.

הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.

לתשומת ליבכם

מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
מחיר הטיול נכון ליום פרסום הטיול, במידה וחברת התעופה אתיופיאן איירליינס תשנה את מועדי הטיסות ו/או תעלה את מחירן, ישתנה מחיר הטיול בהתאם לתוספת.
מחיר הטיול תלוי בין השאר במחירי הכניסה לשמורות הטבע, שנקבע על פי המחירים הרשמיים אותם מפרסמת ממשלת טנזניה. במידה ויועלו מחירי הכניסה יותאם מחיר הטיול בהתאם.
אופי הטיול: טיול בדגש על נושאים זואולוגיים, תרבותיים ומעולם הטבע. מפגש עם חיות באזור המחייה הטבעי שלהן, ומפגש מרתק עם שבטים. הטיול מותאם למשפחות וליחידים, ומבוסס על נסיעה ברכבי ספארי מיוחדים עם גג נפתח לתצפיות, ולינה בלודג'ים ברמה גבוהה.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים. חובה להתחסן כנגד קדחת צהובה (!). אנו ממליצים לפנות למרפאתו של פרופסור שוורץ בבית חולים תל השומר.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.
אקו אינה יכולה להתחייב לתנאי מזג אוויר אופטימאליים. טנזניה היא מדינה משוונית (הממוקמת על קו המשווה), כך שייתכן גשם אף בעונות המוגדרות יבשות. בדרך כלל בבקרים ובערבים קר, ובמהלך היום נעים עד חם.
חברת אתיופיאן איירליינס אינה מאפשרת הושבה מראש (אף לא מטעמים רפואיים), על כן לא נוכל לארגן הושבה בהתאם לבקשה מוקדמת. בהתאם, כל המעוניינים לשבת במקום ספציפי ו/או עם בני זוג מסוימים, אנו ממליצים להגיע לצ'ק אין מוקדם מהרגיל על מנת לתאם את הושבתכם בהתאם לרצונכם.
לצורך קבלת ויזה לטנזניה יש לוודא כי ישנם לפחות 2 עמודים ריקים בדרכון וכי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה מיום הכניסה לטנזניה.
הארכה לזנזיבר תלויה בזמינות טיסות ושרותי קרקע בתאריכים הרצויים, יש לבדוק עם איש המכירות.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

מה נשתנתה טנזניה מקניה?

טיול ספארי לטנזניה, אל מיטב השמורות בטנזניה, אל מרחבי הסוואנות של מישורי הסרנגטי ואזור הנדוטו ואל לוע […]

הנדידה הגדולה בטנזניה

טיול ספארי לטנזניה, אל מיטב השמורות בטנזניה, אל מרחבי הסוואנות של מישורי הסרנגטי ואזור הנדוטו ואל לוע […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לטנזניה בעונת ההמלטות

טיולי תרבות וטבע

מסע ספארי לשמורותיה הגדולות של טנזניה בעונת ההמלטות וחיפוש אחר עגלי הגנו בשמורת הסרנגטי ואזור הנדוטו | 9 ימים