טיולי משפחות צילום: איתי שני

טיול לטנזניה בעונת ההמלטות

טיולי תרבות וטבע

כולל 2 לילות במישורי ההמלטות באזור הנדוטו | 10 ימים

טיול ספארי לטנזניה, אל מיטב השמורות בטנזניה, אל מרחבי הסוואנות של מישורי הסרנגטי ואזור הנדוטו ואל לוע הר הגעש הכבוי הנגורונגורו. זהו ביתם של עדרי הבר הגדולים: מיליוני גנו, מאות אלפי זברות, רבבות אנטילופות, צבאים ושפע טורפים הדולקים אחריהם. זוהי עונת ההמלטות של עדרי הגנו  – עונה בה עדרים עצומים אלו כמעט ומכפילים עצמם בפרק זמן קצר מאוד בשנה. מלבד מראות הטבע עוצרי הנשימה טיולנו לטנזניה פותח בפני הנוסע עולם אנושי עתיק, אשר הולך ונעלם; נבקר את שבטי ההדזבה והדטוגה החיים באזור אגם אייסי וכן את נבקר בביתם של שבט המסאי, הרועים את עדרי הבקר על רקע נופה הפסטורלי של טנזניה.

מסלול הטיול

יום 1

מתל אביב לאגם מניירה

נצא בטיסת לילה דרך אדיס אבבה וננחת בשדה התעופה קילימנג'רו באזור ארושה, העיר המרכזית בצפון טנזניה בשעות הצהריים המוקדמות. מהשדה ניאסף על ידי רכבי הספארי ונצא לכיוון בקעת השבר אל אגם הסודה מניירה (Lake Manyara). לינה: Lake

Manyara Serena Lodge .

יום 2

פארק לאומי אגם מניירה

בשעות הבוקר נצא לטיול ספארי ברחבי שמורת מניירה, המשופעת ביער צפוף, קופים מקפצים והיפופוטמים הרובצים סמוך לשפת האגם. מניארה היא גם גן עדן לצפרות (עם מעל ל-380 מינים), במיוחד עבור עופות מים ועופות נודדים. אחר הצהריים נמשיך ונסע לאזור השימור נגורונגורו. אם יוותר זמן, ניצא לסיור קצר לאורך שפת הקלדרה. ארוחת ערב ולינה ב- .Ngorongoro Serena Lodge

יום 3

"מכתש" הנגורונגורו (Ngorongoro)

הבוקר נסע אל הנגורונגורו (Ngorongoro Conservation Area), אחת הפנינות היפות והמוכרות ביותר באפריקה. זהו מכתש וולקני ענק, 600 מטרים עומקו ו-300 קמ"ר גודלו שהנו חלק מאתר מורשת עולמית מטעם אונסק"ו ומהווה את אחת האטרקציות היפות של צפון טנזניה ואפריקה כולה. המכתש (קלדרה) נוצר לפני כ-2-3 מיליון שנה עקב התמוטטות הר געש, ומהווה סביבת מגורים טבעית לחיות בר שונות – אריות, פילים, צ'יטות, זברות, גנו ועוד ועוד… נרד בג'יפים אל קרקעית הלוע, לספארי עשיר ומפגש עם חיות הבר של אפריקה. נמשיך וניסע לאזור נדוטו (Ndutu area). ארוחת ערב ולינה ב-Lake Masek Tented Lodge.

יום 4

מישורי ההמלטות באזור הנדוטו (Ndutu area)

נקדיש את היום לאזור נדוטו (Ndutu area) בחלק הדרום מזרחי של שמורת הסרנגטי. אזור זה נחשב לאולטימטיבי לספארי וללינה בעונת ההמלטות ואותו נחקור ביומיים הבאים תוך כדי נסיעות ספארי בתקופה מופלאה זו אשר נחשבת לעונה בה עדרי הגנו מכפילים את גודלם ומושכים בעקבותיהם טורפים רבים. אחד ממאפייניו הבולטים של אזור נדוטו הוא הנופים היפיפיים של עצי השיטה המוקפים במישורים אינסופיים של עשב נמוך. בשטח זה נמצא גם אגם נדוטו – אחד מאגמי הסודה הממוקמים לאורך השקע האפריקאי ובתקופות מסוימות בשנה ניתן לראות בו חצייה של עדרי גנו המלווים גם בזברות ובצבאי תומסון. ארוחת ערב ולינה ב-Lake Masek Tented Lodge.

ימים 5-6

מאזור הנדוטו אל המישורים האינסופיים של שמורת הסרנגטי וביקור בכפר מסאי

מצוידים בארוחות צהריים ארוזות נצא תוך כדי נסיעת ספארי אל שמורת הסרנגטי, נקדיש את שארית היום והיום למחרת לנסיעות ספארי, נאתר בעלי חיים רבים בהם ג'ירפות, פילים, אנטילופות ומגוון רחב של טורפים שונים – בשמורה השנייה בגודלה בטנזניה. שטח שמורת הסרנגטי כמעט כגודל מדינת ישראל ומתקיימת בה נדידת בעלי החיים הטבעית מהמרשימות בעולם; כאשר עדרים שלמים של גנו ועימם הזברות, נודדים במהלך השנה בעקבות הגשם והעשב הטרי בין שמורת הסרנגטי ושמורת מסאי מרה שבקניה השכנה. נבקר גם במנייטה מסאית ונלמד מעט על אורח החיים של השבט. לינה: לילה ראשון ב- Serengeti Serena Lodge. לקראת הלילה השני נתקדם למלון באזור אגם אייסי, לארוחת ערב ולינה ב-Lake Eyasi Safari Lodge.

יום 7

אגם אייסי ושבטי ההדזבה והדטוגה

בשעות הבוקר המוקדמות נתלווה לבני ה"הדזבה" (Hadzabe), קבוצה אתנית השומרת על אורח החיים הנוודי. זהו שבט ציידים-לקטים, שחי בגבעות הסמוכות לאגם אייסי ומבחינה אנתרופולוגית משתייך לשבטי הבושמנים של טנזניה. נבקר בכפרון של השבט, ואף נוכל להתלוות אל הגברים לציד או לראות את נשות השבט מלקטות. בהמשך היום  נבקר גם את שבט הדטוגה (Datoga), החי באזור האגם. במקור היה זה שבט נוודים, אך כיום חיים אנשיו בכפרוני קבע, ונוטים לעסוק בחקלאות, רעיית בקר ועבודות מלאכה מרשימות, אשר ניתן לראות מעטרות את נשות השבט. בסיום היום נמשיך ללינה בקראטו. לינה: Bougainvillea Safari Lodge.

יום 8

פארק טרנגירה (Tarangire National Park)

נקדיש את היום לשמורת טרנגירה (Tarangire National Park), בה ניתן למצוא עדרי פילים, זברות, באפלו ועוד. השמורה נחשבת לבעלת אחד מריכוזי העופות הגדולים בעולם, עם למעלה מ–400 סוגי עופות המקננים בה. נצא לספארי בשמורה בעקבות עדרי פילים, עצי באובב ונהר אחד שהינו עורק החיים של השמורה, ומקנים לשמורת טרנגירה את ייחודה. ארוחת ערב ולינה: .Maramboi Tented Lodge

ימים 9-10

ימים 9-10 טרנגירה - ארושה – חזרה ארצה

נסיעה לעבר ארושה וביקור בשוק או בית ספר מקומי, לאחר ארוחת הצהריים נמשיך לנמל התעופה אשר בארושה. נשוב על עקבותינו, דרך אדיס אבבה ארצה. נחיתה בארץ בשעות הבוקר המוקדמות מאד אור ליום העשירי.

  • המסלול הארוך והמקיף ביותר בעונת ההמלטות
  • יציאה במהלך חודש פברואר בשיא עונת ההמלטות
  • לינה 2 לילות באזור הנדוטו האטרקטיבי ביותר בעונה זו
  • לינה ליד חוף אגם אייסי, המאפשרת לנו ביקור אצל שבט ההדזבה (Hadzabe) החל משעות הבוקר המוקדמות והפעילות, בהן נוכל להתוודע לחייהם המסקרנים של בני השבט ולצפות בכישוריהם המרשימים כציידים-לקטים בצורה אותנטית.
  • נסיעה ברכבי טויוטה לנדקרוזר ארוכים ומרווחים - ג'יפים 4X4 בעלי גג נפתח המיוחד לטיולי ספארי.
  • מפת טנזניה, כולל מגדיר בעלי חיים בשמורות.
  • ערכת מכשירי קשר איכותיים בכל רכב ספארי לקשר רציף בין רכבי הספארי, המטיילים והמדריך.
  • מקסימום 3 רכבים.
  • למעוניינים קיימת אפשרות הארכה לנופש בזנזיבר.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 500$דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסה בינלאומית בחברת אתיופיאן איירליינס.
כניסות לכל האתרים וסיורים כולל ביקור בכפר מסאי, כמפורט במסלול הטיול.
תחבורה: נסיעה ברכבי ספארי - ג'יפים 4X4 עם גג נפתח מיוחד לספארי, בין 5 ל- 7 מטיילים לרכב. נהגים-מדריכים מקומיים.
לינה: במהלך ימי הספארי נלון בלודג'ים אפריקאיים ובלודג' אוהלים ברמת תיירות גבוהה בלב השמורות.
לודג' (Lodge) – מלון בחיק הטבע האפריקאי אשר מותאם לסביבה ומתמזג עם הנוף סביבו, המבנים ברובם בני קומה אחת או שתיים והחדרים מרווחים ומכילים את כל השירותים והאביזרים המוכרים מבתי מלון מערביים, שירותים ומקלחות צמודים ולרוב גם מרפסת שמשקיפה לנוף סביב.
לודג' אוהלים (Tented Lodge/Camp) – אוהל מרווח, לעיתים חלקו מבנה קבוע ולעיתים כולו עשוי מקנבס, כאשר תכולת החדר ואבזורו זהה לחדר בלודג' כולל מקלחות ושירותים צמודים ומים חמים. לינה בלודג' אוהלים מספקת חווית ספארי אפריקאי ייחודית וקרובה לטבע בו בזמן שנהנים מכל הנוחיות שיש לאוהלים אלה להציע.
כלכלה: ארוחות מלאות לאורך כל טיול הספארי, ומים מינרלים ברכבים.
קבוצה וצוות: 20-12 נוסעים בטיול המלטות הקלאסי. נהגים-מדריכים מקומיים ומדריכ/ה ישראלי/ת מצוות אקו טיולי שטח.
דמי רישום וטיפול.
מיסי נמל.
תשר לנותני שירותים מקומיים.
אשרת כניסה לטנזניה.

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.
בדיקות קורונה

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול בדגש על נושאים זואולוגיים, תרבותיים ומעולם הטבע. מפגש עם חיות באזור המחייה הטבעי שלהן, ומפגש מרתק עם שבטים. הטיול מותאם למשפחות וליחידים, ומבוסס על נסיעה ברכבי ספארי מיוחדים עם גג נפתח לתצפיות.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים. חובה להתחסן כנגד קדחת צהובה (!). אנו ממליצים לפנות למרפאתו של פרופסור שוורץ בבית חולים תל השומר.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.
אקו אינה יכולה להתחייב לתנאי מזג אוויר אופטימאליים. טנזניה היא מדינה משוונית (הממוקמת על קו המשווה), כך שייתכן גשם אף בעונות המוגדרות יבשות. בדרך כלל בבקרים ובערבים קר, ובמהלך היום נעים עד חם.
חברת אתיופיאן איירליינס אינה מאפשרת הושבה מראש (אף לא מטעמים רפואיים), על כן לא נוכל לארגן הושבה בהתאם לבקשה מוקדמת. בהתאם, כל המעוניינים לשבת במקום ספציפי ו/או עם בני זוג מסוימים, אנו ממליצים להגיע לצ'ק אין מוקדם מהרגיל על מנת לתאם את הושבתכם בהתאם לרצונכם.
לצורך קבלת ויזה לטנזניה יש לוודא כי ישנם לפחות 2 עמודים ריקים בדרכון וכי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה מיום הכניסה לטנזניה.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
מחיר הטיול נכון ליום פרסום הטיול, במידה וחברת התעופה אתיופיאן איירליינס תשנה את מועדי הטיסות ו/או תעלה את מחירן, ישתנה מחיר הטיול בהתאם לתוספת.
מחיר הטיול תלוי בין השאר במחירי הכניסה לשמורות הטבע, שנקבע על פי המחירים הרשמיים אותם מפרסמת ממשלת טנזניה. במידה ויועלו מחירי הכניסה יותאם מחיר הטיול בהתאם.
במידה ויחול שינוי במחיר האשרה יותאם מחיר הטיול בהתאם.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

מה נשתנתה טנזניה מקניה?

מה משותף לכל האנשים שרוצים לצאת למסע ספארי מאורגן באפריקה? משיכה לחיות ולטבע. ומה עוד? שהם עומדים […]

הנדידה הגדולה בטנזניה

לשונות של אש נשלחו אל תוך יריעות הברזנט העצומות והכדור עצום הממדים התנפח ומילא את חלל האוויר. […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לטנזניה בעונת ההמלטות

טיולי תרבות וטבע

כולל 2 לילות במישורי ההמלטות באזור הנדוטו | 10 ימים