טיול לכרתים וסנטוריני – כאן הכל התחיל !!

טיולי תרבות וטבע

10 ימי טיול בהדרכת רמי סימסולו | 10 ימים

הדפיסו שלחו שתפו
טיול אל כרתים וסנטוריני, האיים הדרומיים של יוון בים התיכון. כרתים הוא האי הגדול ביותר של יוון. שרשרת הרים ארוכה עוברת לאורך האי ממזרח למערב, עם פסגות מעל לגובה אלפיים מטרים. סנטוריני הוא אי געשי מרהיב, בליבו מפרץ  שהוא לע הר הגעש ששקע אל תוך הים התיכון. טיולינו עובר בין נופי הרים וים, בין כרמי הזיתים והגפן, מטעי הערמונים והשקדים, ויערות האלונים, האורנים והאשוחים, בהם חבויים שרידים עתיקי יומין של ערים שנקברו באפר געשי, ארמונות מינואים, מקדשים יווניים, מבצרים ונציאנים וערים תורכיות. כפרים הבנויים סמטאות צרות עם בתים לבנים, בתי קפה, טברנות מקומיות, ואוכלוסיה מקומית מסורתית ומסבירת פנים.

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב- אתונה – סנטוריני ביקור ב"פומפיי של סנטוריני" פירה

עם ההגעה לסנטוריני נפגוש את המדריכה המקומית  וניסע לאתר הארכיאולוגי באקרוטירי לביקור ב"פומפיי של סנטוריני"-שרידי העיר המינואית שנהרסה ונקברה במאה ה-15 לפנה"ס  בעקבות התפרצות הר הגעש ת'ירה. אח"כ נעצור לתצפית על כל קו החוף המערבי של האי (שהוא בעצם צידו המזרחי של לוע הר הגעש שהתפרץ לפני 3500 שנה ופיו נתמלא במי הים- מפרץ סנטוריני). לפנות ערב נגיע למלוננו בבירת האי – פִירָה.

יום 2

ת'ירה העתיקה – הנמל העתיק של פירה – אימרוביגגלי - אויה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל ת'ירה העתיקה– הבירה הדוֹרית העתיקה של סנטוריני שהוקמה ע"י הדורים במאה התשיעית לפנה"ס והתקיימה עד לתקופה הרומית והביזנטית. נשלב נסיעה בטרנזיטים והליכה רגלית אל האתר הארכיאולוגי המתנשא על הר גבוה . אח"כ נחזור לפירה ונרד עם הרכבל  לנמל העתיק של פירה . למעוניינים ניתן לרדת גם ברגל ( 588 מדרגות). נחזור אל העיר ברכבל ונבקר בסימטאות פירה ובאתריה (כולל הקתדרלה המטרופוליטנית האורתודוקסית). לאחר הפסקת הצהריים נצא צפונה לכפר היפה  אימרוביגלי וממנו נמשיך לפינה הצפונית של האי – לכפר אויה (Oia). באויה , במידה ויתאפשר, נלך לתפוס מקום  ב- kastro walls  כדי לצפות בשקיעה המדהימה. אח"כ נשוב באוטובוס לפירה ובערב נצא להופעה ( + ארוחת ערב קלה) בעיר.

לינה – באותו המלון מאמש.

יום 3

המוזיאון הארכיאולוגי בפירה- פרופיטיס איליאס – פירגוס – הפלגה לכרתים

בבוקר נבקר במוזיאון הארכיאולוגי של פירה שממצאיו בעיקר מהתקופה המינואית, ימחישו ויעמיקו לנו את החוויה של ביקורנו באתרים הארכיאולוגים של אקרוטירי ות'ירה הקדומות. אח"כ ניסע למנזר פרופיטיס איליאס הממוקם בנקודה הגבוהה ביותר באי. משם  נרד ונבקר בכפר פירגוס . לאחר הפסקת  הצהריים ב"כפר המגדלים" ניסע לנמל המעבורות ב-את'יניוס להפלגה לעיר הֵרָאקלִיוֹן (Heraklion) בכרתים. (מעבורת מהירה, כשעתיים וחצי הפלגה). הגעה לנמל הרקליו והעברה למלון בעיר.

יום 4

קנוסוס - הראקליון

את הבוקר ניפתח במוזיאון הארכיאולוגי בהראקליון (Heraklion) המוזיאון הטוב בעולם לתרבות המינואית. אח"כ נסע 11 ק"מ דרומה אל קנוסוס (Knossos), בירת האימפריה המינואית. עם סיום הביקור נחזור אל הראקליון שהחלה את דרכה בהיסטוריה כעיר הנמל של קנוסוס המינואית והפכה אח"כ להרקליון עיר דורית, רומית, ונציאנית ועות'מאנית. לאחר הפסקת הצהריים  נמשיך לסיור מודרך בעיר, בנמל הוונציאני בסמוך ל"מצודת הים" ועל החומות הוונציאניות, הליכה ברחוב 25 באוגוסט לכיכר וניזלו אל הלוג'ה הוונציאנית ,(כיום בית עיריית הראקליו), ואתרים וונציאנים ועות'מאנים נוספים. נקנח בביקור בקברו של הסופר ניקוס קזאנצאקיס ("חייו ומעלליו של מיכאיליס זורבאס" המוכר יותר כ"זורבה היווני", "חירות או מוות", "פאפא ינאריס" ועוד). לעת ערב נשוב למלוננו מאמש ובערב נצא לארוחת ערב בטברנה מקומית .

יום 5

עמק לסיטי – מערת דיקטי – איוס ניקולאוס – "אי המצורעים" בספינלונגה

יום סובב עמק לאסיטי (Lasithi)  נעצור לביקור בעץ הדולב העתיק בעולם בכפר Karsi. נמשיך דרך הכפרים Kera ו Psychero לביקור במערת דיקטי (Dikti Andro) בה נולד זאוס. את העלייה למערה ניתן לעשות ברגל או לקחת פרדה (וסָיָס) שתעלה אותנו על גבה עד למערה. אח"כ נסע אל העיר איוס ניקולאוס, כולל הפסקת צהריים בטברנות שמסביב האגם של העיר. אחה"צ נמשיך בנסיעה צפונה לכפר פלאקה וממנו הפלגה לאי המצורעים – ספינאלונגה לביקור בעיר המצורעים.

חזרה בהפלגה לאוטובוס ונסיעה בדרך המהירה להראקליון למלוננו מאמש + ארוחת ערב במלון.

יום 6

אנויה – מרגריטס – מנזר ארקאדי – רת'ימנון

הבוקר נצא מערבה ודרומה בכביש ההררי אל כפרי הר פּסִילוֹרִיטִיס, ראשונה ל"כפר התחרה" אָנוֹיָה (Anogia). זמן חופשי לביקור בכפר וגם להפסקת קפה או אוּזוֹ בטברנות שבצל עצי התות שבמרכז הכפר. נמשיך בנסיעה לכפר הקָדרים MARGEARITES. במידה ויתאפשר נבקר בסדנת הקרמיקה של הקדר המקומי NIKOS KAVGALAKIS. לאחר הפסקת צהרים נמשיך למנזר ארקאדי (Moni Arkadi) בעל החשיבות הלאומית לכרתים במלחמת העצמאות שלהם מן העות'מאנים הטורקים. נמשיך צפונה לביקור בעיר רת'ימנון (Rethimno) העיר עם המצודה הוונציאנית הענקית ושרידים וונציאנים ועות'מאנים נוספים. נסייר בסימטאותיה ואתריה של העיר השלישית בגודלה בכרתים.

חזרה להראקליון ללינה וארוחת ערב.

יום 7

אל דרום כרתים ב"דרך המינואית" קו החוף של הים הלובי – כורה ספאקיון - כאניה

בבוקר נצא מהראקליון וניסע דרומה ב"דרך המינואית" (הדרך שחצתה את כרתים לרוחבה, מקנוסוס בצפון אל העיר והארמון המינואים ב-פסטוס). הדרך יורדת אל העמק הפורה של מֶסָארָה, שהיה "אסם התבואה" של כרתים כבר בעת העתיקה , מימי המינואים והדורים ובתקופה הרומית.  נבקר בארמון המינואי בפסטוס (האתר המינואי השני בחשיבותו אחרי קנוסוס).

אח"כ נטפס ברכב אל מדרונות הר קֶדרוֹס ונבקר בכפר ספִּילִי עם מזרקת האריות הוונציאנית היפה. בהמשך, נרד לכיוון הים הלובי ונגיע לביקור במנזר היפה פרוולי (Preveli). נמשיך לכפר פלאקיאס (Plakias) ואחרי הפסקת צהריים בכפר נמשיך מערבה אל המצודה פרנגוקסטלו. בשעות אחר הצהריים נגיע לעיירה כוֹרָה ספָאקיון על שפת הים הלובי. לאחר הפסקת קפה לחופו של הים הלובי ניסע צפונה ונגיע למלוננו בכאניה ללינה.

יום 8

כאניה – מפרץ סודה – "זורבה היווני" בכפר סטאוורוס

את הבוקר נקדיש לסיור מודרך באתריה של העיר כאניה (Chania), שגם העות'מאנים הפכו לבירתה של האי (בין השנים 1850 ועד שחרור האי בתחילת המאה ה-20). נסייר בסימטאות העיר העתיקה, בנמל העתיק, בכיכר וניזלו, ברובע העות'ומני ועוד. לאחר הפסקת צהריים נצא מזרחה אל מפרץ סוּדָה (Souda), ונבקר בבית הקברות של החללים הבריטים ב"קרב על כרתים". אח"כ ניסע צפונה אל חצי האי אקרוטירי, שם נבקר בכפר סטוורוס (Stavros), שם הסריטו חלק מהסצנות של הסרט הבלתי נשכח "זורבה היווני". נשוב למלוננו בכאניה.

יום 9

שדה הקטל מלמה – חוף אלפוניסי –כאניה

בבוקר נצא מכאניה מערבה אל שדה הקטל של "הקרב על כרתים" ב- Maleme. ביקור בבית הקברות של החיילים הגרמנים במָלֶמֶה. אח"כ ממשיכים דרומה אל "עמק הערמונים" , דרך הכפר Topolia, ו Vlatos. משם ממשיכים אל "תשעת הכפרים" של עמק הערמונים אל הכפר התשיעי – כריסוסקליטיסאס (Chrysosklitisas). נבקר במנזר סחוף הרוחות " גבירתנו של מדרגת הזהב" (CHRYSSOSKALITSSAS) ונמשיך אל אחד החופים היפים בעולם – חוף אֶלָפוֹנִיסִי (Elafonisi). אחרי ביקור ואולי אף רחצה בלגונה היפה בחוף נחזור לכריסוסקליטיס  וממנה אל הכביש הראשי המוביל לפליאוכורה. לאחר סיור קצר בעיירה עם המיקום האסטרטגי בדרומה של כרתים נשוב בדרך הררית יפה נוספת אל כאניה. בדרך נעבור בעיירה קאנדאנוס (Kandanos) שנהרסה כליל במלחמת העולם השנייה ע"י הגרמנים ונבנתה מחדש. נצא למנוחה קצרה והתארגנות ויציאה לארוחת ערב מסכמת כוללת מוסיקה בטברנה בכאניה.

יום 10

אתונה – תל אביב

את שעות הבוקר נקדיש לבית הכנסת היהודי "עץ חיים" בכאניה, אח"כ נבקר בקברם של אלפטריוס ואניזלוס- מנהיגה הלאומי של יוון (ובנו), הצופה על כאניה. המראה לשדה התעופה באתונה וטיסת המשך חזרה לתל אביב.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר:  680 יורודגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות וטיסות פנים כמפורט במסלול הטיול.
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג דה לוקס, הפלגות במעבורת ובסירות ממונעות.
לינה: לינה במלונות טובים (4 – 5 כוכבים)
כלכלה: כלכלה על בסיס HB.+ 4 ארוחות צהריים, 3 ארוחות ערב בבתי המלון ו- 6 בטברנות
כניסה לאתרים ולמוזיאונים כמפורט.
כל הפעילויות במהלך הטיול כמפורט בתוכנית.
תשר לנותני השירותים המקומיים
ערכות שמע

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה בארוחות.
הוצאות אישיות.
בדיקות קורונה ( לפי מדיניות בזמן הנסיעה).

הערות חשובות

אופי הטיול: טיול בתנאי רמה גבוהה. תכנית טיול מקיף ואינטנסיבי.
קבוצה וצוות: 25 - 20 מטיילים, מדריך ובונה מסלול מצוות אקו – רמי סימסולו, נהגים ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש להפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים. אנו ממליצים לפנות למרפאתו של פרופסור שוורץ בבית חולים תל השומר.
התכנית מציינת הופעות מוסיקה מקומיות במהלך הטיול
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
מחיר הטיול נכון ליום פרסום הטיול, במידה וחברת התעופה תשנה את מועדי הטיסות ו/או תעלה את מחירן, ישתנה מחיר הטיול בהתאם לתוספת.
הושבה באגיאן – ניתן לבצע הושבה בתשלום באופן עצמאי לאחר כרטוס דרך אתר האינטרנט של החברה. מחיר המושב הנו בין 8-15 יורו תלוי בסוג המושבים (קדמת המטוס וכד'). 48 שעות לפני ההמראה ניתן לבחור מושב ללא עלות מהמושבים שהמערכת תציע. לא ניתן להציע הושבה מראש כקבוצה.
בעידן הקורונה בה אנו נמצאים... במקרה שלא יתאפשר לעזוב את הארץ מסיבת קורונה בלבד, או לחליפין לא יתאפשר להיכנס לכרתים מאותן סיבות – כל המקדמות אשר שולמו לספק יוחזרו, במקרה של ביטול הטיסות נפעל ע"פ מדיניות ביטול חברת התעופה A3(אגיאן).
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

ארגנטינה – מחוז צ'ובוט ושמורת החופים בחצי האי ולדז

מדרום לבואנוס איירס, בחלקה הצפון מזרחי של פטגוניה ובערך באמצע הדרך בין הבירה לבין ארץ האש, בולט […]

מסורת התיירות הישנה של טנזניה

לטנזניה היסטוריה ארוכה של תיירות, המתחילה עוד במאה ה-19. כבר אז, המילה 'ספארי' נכנסה למילון הבריטי. מקורה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לכרתים וסנטוריני – כאן הכל התחיל !!

טיולי תרבות וטבע

10 ימי טיול בהדרכת רמי סימסולו | 10 ימים

הדפיסו שלחו שתפו