טיול למונגוליה

טיול עצמאי למונגוליה

אקו עצמאי בשטח

מסע לארץ הנוודים, כולל פסטיבל נאדאם | 15 יום

טיול למונגוליה לוקח אותנו אל ארץ מולדתם של ג'ינגיס חאן ולוחמיו, שפעם כבשו בשעטת סוסים כמעט את כל העולם הישן.
היום מונגוליה היא ארץ ערבות נידחת בסוף העולם, המשמרת טבע בלתי מופרע של מדבריות עצומים וקרים, ערבות עשב אינסופיות, אגמים ויערות.
מונגוליה היא ארץ בה עדיין נודדים התושבים עם עדריהם וחיים באוהלים מסורתיים את חייהם הבלתי משתנים.
טיול למונגוליה הוא מסע שטח אמיתי אל אחרון מחוזות הנוודים של העולם.

 

מסלול הטיול

ימים 1-2

מתל אביב דרך סיאול לאולאן בטאאר

נצא מתל אביב בטיסת קוריאן לסיאול, ממנה נמשיך אל אולאן בטאר, בירת מונגוליה. בהגיענו ימתין לנו רכב אשר ייקח אותנו למלון למנוחה. לינה באולאן בטאאר.

יום 3

מרחביה הפראיים של מונגוליה

הבוקר נצא לדרך בנסיעה צפונה אל תוככי מונגוליה במרחבים ירוקים עצומים ובלתי נגמרים. בשעות אחר הצהריים נגיע למנזר אמרביאסגלאנט, מהגדולים ביותר שבמנזרי מונגוליה, בו חיים ולומדים כשישים נזירים. מנזר זה נחשב לאחד ממוסדות הדת המרכזיים ביותר במונגוליה ומורכב מעשרים ותשעה מקדשים שונים. לינה בגר קאמפ מסורתי.

יום 4

מאמרביאסגלאנט למורון

הבוקר ננסה להצטרף אל הנזירים במנזר אמרביאסגלאנט לטקס ה”פוג’ה” היומי, ולחזות בשינון המנטרה הטיבטית. לאחר מכן ניסע דרך בולגאן, בירת המחוז, להר הגעש אוראן טוגו. נטפס לפסגתו ונזכה לחזות בנוף מרהיב. נמשיך בנסיעה אל עבר העיר מורון, בירת מחוז חובסגול. ארוחת ערב ולינה במורון (מלון).

יום 5

מורון ואגם חובסגול

את היום אנחנו מתחילים בסיור בשלל אתריה של מורון, נבקר במנזר דנזהדארג’ה, ששוקם לאחר הריסת מנזר מורונגין, בתקווה שיתמזל מזלנו ונזכרה לראות בו טקס פוג’ה. נמשיך ונבקר בחלקים העתיקים ו’החדשים’  של העיר. נצא מהעיר לביקור בבית קברות עתיק המתוארך לתקופת הברונזה המוקדמת והמנציח מנהיגים ולוחמים של שבטים מקומיים. לאחר מכן נמשיך צפונה לכיוון אחד ממקורות המים המתוקים הגדולים בעולם, אגם חובסגול וסביבתו המיוחדת, המשמשים בית לחלק מהקבוצות האתניות המעניינות ביותר, כמו הצַאַטאן, משפחות של רועי איילים החיים באזור האגם. האיילים מספקים לרועיהם את כל הצרכים- חלב, בשר, עורות, עצמות וקרניים המשמשות לבנייה, ולמזון וכאמצעי תחבורה. האזור המוגן סביב האגם הוא מקלט של ממש למגוון רחב של בעלי חיים. לקראת ערב נתמקם במחנה הגרים לחופו של האגם לארוחת ערב ולינה.

יום 6

רכיבה על סוסים לצדי אגם חובסגול

היום נצא לרכיבה נינוחה על סוסים בסביבת אגם חובסגול. נחצה כרי דשא, יערות ואדמות מרעה בסביבתו של האגם, שמימיו עמוקים, כחולים ובוהקים, ומוקף בהרים גבוהים וירוקים. נרכב במעבה יער אורנים המרושת במרבדי פרחים, ונעמוד על יופיו של אזור זה, המכונה “הפנינה הכחולה” של מונגוליה. ארוחת ערב ולינה בגר.

יום 7

אגם ארכיל

הבוקר נצא בנסיעה מאגם חובסגול דרומה אל אגם ארכיל, אשר משמש גם כתחנת עגינה לעופות מים בדרכם הארוכה בין הטאיגה הסיבירית והארצות החמימות של דרום אירופה ואפריקה. לקראת אחר הצהרים נשוב למורון. אם יאפשר זאת הזמן, נבקר בשוק המקומי של העיירה. משם נמשיך בנסיעה בדרך הררית שתוביל אותנו אל הגר קמפ החדש לחופי אגם זון (Zuun) היפהפה. ארוחת ערב ולינה בגר קמפ.

יום 8

הר הגעש חורגו ואגם טֶרחין צַאגַאן

נפתח את היום בנסיעה באחת מהדרכים היפות ביותר במונגוליה, כשאנחנו חוצים מעברי הרים, כרי דשא אין סופיים וערוצים צרים ומרהיבים. לקראת הצהרים נרד מהרכבים נטפס על הר הגעש לתצפית מרהיבה על המכתשים ושדות הלבה סביבו, נמשיך בהליכה דרך שדות הבזלת המשובצים עצי אורן. בדרכנו נעצור במערת הכלב הצהוב, שנוצרה כתוצאה מהתפרצות וולקנית של ההר. לסיום הביקור בסביבת הר הגעש נעלה לרגל לאגם טֶרחין צַאגַאן. לקראת ערב נגיע אל הגר קאמפ, לארוחת ערב ולינה.

יום 9

נהר נארין, צטסרלג וחארחורין

נתחיל את היום בנסיעה קצרה אל עבר נקודת תצפית מרהיבה על קניון צ’ולאווט. בקרבת מקום שוכן “העץ בעל מאה הענפים” , עם הצורה הלא סטנדרטית שבעתיה הפך למקום פולחן מקומי. נמשיך בנסיעה על כביש אספלט סלול לעיירה צטסרלג, בירת המחוז ולקראת ערב נגיע לחארחורין. ארוחת ערב ולינה בחארחורין..

יום 10

חארחורין, אולאן באטאר

הרחק במאה ה-13, עת נשמע שמה של העיר קאראקורום, נתכווצו מפחד אף גדולי המלכים של אירופה ואסיה, מפחד האימפריה המונגולית, והעומד בראשה, ג’ינגיס חאן וצאצאיו, אשר הקימו את האימפריה היבשתית הגדולה ביותר שידע העולם עד ימינו אנו, מקוריאה במזרח, ועד להונגריה במערב, ואפילו לסוריה, מצרים וישראל הגיעו. היום נבקר בחארחורין, אשר בקרבה נמצאות חורבות הבירה העתיקה של האימפריה. נבקר בשרידי העיר, במוזיאון ארדן זו הפעיל במקום, ובמונומנטים נוספים הפזורים באזור. בצהרים נצא בנסיעה אל עבר הבירה אולאן בטאר. ארוחת ערב ולינה באולאן באטאר.

יום 11

פסטיבל נאדאם

הנאדאם הינו החג הלאומי המונגולי,  פירוש המילה נאדאם היא משחק או שעשוע, ואכן עיקר החגיגות הן ריכוז של משחקים מונגולים- האבקות מונגולית, קליעה בקשת, מירוצי סוסים, כל זה לצד תהלוכות ססגוניות באיצטדיון הלאומי. הבוקר נצא אל האצטדיון ונשתתף בטקס פתיחת פסטיבל הנאדם. בתום הטקס, ייפתחו משחקי הנאדם באצטדיון בטורניר האבקות, ומשחקי חץ וקשת יתחילו בחוץ. במשך פסטיבל הנאדם, האצטדיון הלאומי עובר הסבה מיוחדת למעין עיר גרים מונגולית מסורתית, עם דוכני אוכל, צעצועים וחפצים מסורתיים המוצעים למכירה. נזכה גם לסייר באופן חופשי בזירת הפסטיבל, וכן להיטמע בין המונגולים החוגגים את האירוע השנתי הגדול שלהם. ארוחת ערב ולינה באולאן בטאאר.

יום 12

פסטיבל נאדאם

היום נקדים ונצא בנסיעה אל דולון חודאג (במונגולית- “שבע הבארות”), כדי לחזות במרוץ הסוסים המאתגר ביותר בעולם, הנערך על פי מיטב המסורת המקומית. לאחר ארוחת הצהריים נשוב לאולאן בטאר. נבקר במנזר גנדן, המנזר הטיבטי הגדול והקדום ביותר במדינה. נוסיף ונטייל במרכז העיר, בכיכרות וברחובות ההיסטוריים שלה, בבניין הפרלמנט ובתאטרון. ארוחת ערב ולינה באולאן באטאר.

יום 13

הפארק הלאומי טֶרֶלְג'

הבוקר נתחיל את טיולנו, נצא בנסיעה  אל הפארק הלאומי טֶרֶלְג’. בעבר שימש הפארק את ראשי המפלגה הקומוניסטית שלקחו את בני משפחתם לסופ”ש בטבע, וגם לאירוח של ראשי הגוש הקומוניסטי שביקרו את מונגוליה. היום הפארק, על תצורות הסלע המרהיבות שלו, מרחבי העשב האינסופיים ומקורות המים החוצים אותו הוא אתר משיכה לתושב הבירה אשר באים לנפוש פה מעמל יומם. עם ההגעה לפארק נצא לטיול רגלי באזור סלע הצב, המסמל חוכמה ואריכות ימים, נבקר במנזר אריאבאל אשר הושמד בתקופת הפרעות בשנות ה-30 של המאה הקודמת, ובימינו נבנה מחדש.  לאחר ארוחת צהריים מאוחרת נסע אל המונומנט החדש של ג’ינגיס חאן המתנשא לגובה של 40 מטר וצופה אל עבר ערבות מונגוליות, מקום שפעם היה חלק מהאימפריה החזקה בתבל. כיום המקום הוא סמל לאומה המונגולית שרואה את עצמה כממשיכת דרכו של המצביא הדגול. נמשיך למרכז המבקרים של המאה ה-13, קומפלקס שבו מציגים לראווה את אורח החיים בתקופת האימפריה. לעת ערב נגיע בחזרה לבירה אולאן באטאר לארוחת ערב ולינה.

יום 14

אולאן באטאר

היום נצא להכיר את אולאן בטאר מקרוב. נטייל במרכז העיר, בכיכרות וברחובות ההיסטוריים שלה, נבקר במוזיאון הלאומי להיסטוריה המציג את התרבויות השונות והמגוונות שעברה מונגוליה במרוצת השנים. נמשיך ונבקר בשוק השחור הידוע של העיר, בו ניתן למצוא ולרכוש מוצרים מכל רחבי מונגוליה הענקית, וששום ביקור במונגוליה אינו שלם בלעדיו. לאחר ארוחת ערב חגיגית לסיום הטיול, נעפיל לגבעת זאיסן, החולשת על אולאן באטאר כדי לצפות מלמעלה במראה העיר בלילה, על שלל אורותיה. כאן ניפרד ממונגוליה ונמשיך אל שדה התעופה ונטוס לתל אביב דרך סיאול.

יום 15

הגעה הביתה

הגעה לארץ בשעות הערב המאוחרות.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

בטיול עצמאי אתם בוחרים מתי לטייל

טיול לנוסע העצמאי הוא טיול מאורגן פרטי, בהתאמה אישית.
צוות אקו זמין למתן ייעוץ ותכנון הטיול שלכם.

רוצים לקבל מידע/ להתייעץ/ לשאול שאלות ?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן >>
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

טיול חורף לאיסלנד

עד כה, איסלנד נהנתה מגל אדיר של תיירות קיץ, ו”נסגרה” בחורף. אך בשנים האחרונות, מתעוררת גם תיירות […]

“הקופצים מעל האש” – מדורת השבט של האומה הרוסית

רוסיה נתפסת כיעד בעל קירות תודעתיים, ארכיטקטורה אפרורית, דיקטטורה קשה ועתיד לוטה בערפל. אחותה המסתורית, הגדולה מדי והמסורבלת […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול עצמאי למונגוליה

אקו עצמאי בשטח

מסע לארץ הנוודים, כולל פסטיבל נאדאם | 15 יום