טיול למונגוליה מקיף מסע לארץ הנוודים, כולל מדבר גובי

טיולי תרבות וטבע

12 יום בהדרכת ליאור מורג | 12 יום

הדפיסו שלחו שתפו
טיול למונגוליה לוקח אותנו אל ארץ מולדתם של ג'ינגיס חאן ולוחמיו, שפעם כבשו בשעטת סוסים כמעט את כל העולם הישן. היום מונגוליה היא ארץ ערבות נידחת בסוף העולם, המשמרת טבע בלתי מופרע של מדבריות עצומים וקרים, ערבות עשב אינסופיות, אגמים ויערות. מונגוליה היא ארץ בה עדיין נודדים התושבים עם עדריהם וחיים באוהלים מסורתיים את חייהם הבלתי משתנים. טיול למונגוליה הוא מסע שטח אמיתי אל אחרון מחוזות הנוודים של העולם. 

מסלול הטיול

ימים 1-2

מתל אביב לאולאן באאטר(Ulaan baatar)

נצא מתל אביב בטיסה דרך יעד מקשר לאולאן באאטר, בירת מונגוליה. בהגיענו בשעות הבוקר שלמחרת, ימתין לנו רכב אשר ייקח אל מחוץ לעיר, ונגיע אל הגר-קאמפ (מחנה יורטים מונגולים) הראשון בטיולנו. נקדיש את היום למנוחה והתאקלמות במקום. לינה בגר-קאמפ.

יום 3

אל ארץ הנוודים ונפלאות מדבר הגובי

הבוקר נצא בנסיעה אל עבר מונגוליה הפראית. נבצע עצירה במקום המדגים את חיי הנוודים המונגולים בראשית המאה העשרים, ונתחקה אחר מנהגיהם ואורח חייהם. לאחר ארוחת צהרים במחנה נמשיך כארבע שעות נסיעה אל עבר קצהו הצפוני של מדבר הגובי המונגולי, אשר הוגדר בידי מגזין הרפתקאות נשיונל ג'אוגרפיק (Naitonal Geographic) כאחד מיעדי התיירות המיוחדים ביותר. מדבר הגובי מציע ערבות ענק, צוקים יפים, דיונות מתנשאות, ביצות מלח ומספר ריאות ירוקות. ניסע בנוף הבראשיתי של מדבר הגובי אל עבר דיונות החול "אלסין" ((Elsiin, מן הגדולות ביותר במונגוליה הנפרשות למרחק של כ-100 קילומטרים. הנוף הנשקף ממרומי הדיונות אוצר בחובו שמים כחולים בוהקים וערבות ענק. הדיונות גובלות בצמחייה ירוקה עשירה לצד נהר קטן, המוזן ממקורות מים תת-קרקעיים מן ההרים שמסביב. משפחות נוודים רועות את החיות ואת הסוסים לאורך הנהר ונווה המדבר. ארוחת ערב ולינה בגר-קאמפ מונגולי באזור הדיונות.

יום 4

המעיינות החמים של צנחר ((Tsenkher

הבוקר נעזוב את מדבר הגובי וניצא בנסיעה אל האזור הקרוי בפי המונגולים "גן העדן של מגדלי הסוסים" על שום יופיו. נגיע אל מרכז הכפר צנחר, שם ניוודע אל חייהם של המקומיים. בסוף היום נצא בנסיעה אל הגר-קאמפ ונתפנק ברחצה באמבטיות החמות, מהן בוקעים מים בטמפרטורה של 82°. נשטוף את אבק הדרכים בבריכות הפתוחות, תחת שמי מיליון הכוכבים של מונגוליה. ארוחת ערב ולינה בגר קאמפ.

יום 5

מרחביה הפראיים של מונגוליה

נתחיל את היום בנסיעה אל צֶצֶרְלֶג ((Tsetserleg, עיירה הממוקמת בעמק מיוער ברכס הרי החאנגאי, היא נחשבת לאחת מהבירות המחוזיות הנעימות ביותר במדינה. נבקר במוזיאון הנמצא במנזר זאיין גאגין, מנזר בודהיסטי שהתרוקן מיושביו בעקבות רדיפות הדת במדינה. נמשיך בנסיעה מערבה בדרכנו לנהר נארין גאצ'גין ((Nariin Gechgiin, משם נמשיך ונעבור בנקודת תצפית מרהיבה על קניון צ'ולאווט ((Chuluut. בקרבת מקום שוכן "העץ בעל מאה הענפים" , עם הצורה הלא סטנדרטית שבעתיה הפך למקום פולחן מקומי. אחר הצהריים המאוחרים נגיע אל נהר גאצ'גין, נהר בו זורמים מי קריסטל. ארוחת ערב ולינה בגר קאמפ.

יום 6

הר הגעש חורגו ( ( Khorgoואגם טֶרחין צַאגַאן ((Terkhiin Tsagaan

יום זה יוקדש להר הגעש חורגו ואגם טֶרחין צַאגַאן. נטפס על הר הגעש לתצפית מרהיבה על המכתשים ושדות הלבה סביבו, נמשיך בהליכה דרך שדות הבזלת המשובצים עצי אורן. בדרכנו נעצור במערת "הכלב הצהוב", שנוצרה כתוצאה מהתפרצות וולקנית של ההר. לסיום הביקור בסביבת הר הגעש נעלה לרגל לאגם טֶרחין צַאגַאן. אחר הצהרים נמשיך למפגש עם משפחת נוודים שחיה על גדות הנהר ומגדלת חיות למחייתה. ניקח חלק פעיל בפעילות היומיומית של המשפחה, ונלמד לעומק על הדרך בה הם מגדלים את החיות, חולבים אותם, מבשלים וחיים את חייהם. לעת ערב נשוב את הגר-קמפ.

יום 7

נופים ירוקים, שוק מקומי ומעיינות תחת כיפת השמיים

היום נצא בנסיעה חזרה לצחנר. בדרכנו נעבור בטאיחאר חולו ((Taikhar Chuluu, אבן עצומה המקושרת לסיפורי המיתולוגיה המונגולית, נכנס שוב אל צצרלג ונבקר בשוק המקומי וניוודע לחיי המסחר של המקומיים. לעת ערב נגיע אל הגר-קאמפ, נתפנק במעיינות החמים תחת כיפת השמיים ונסיר מעלינו את אבק הדרכים. ארוחת ערב ולינה בגר-קמפ.

יום 8

המפל האדום ועמק הנהר הקדוש אורחון (Orkhon)

נעזוב את המעיינות החמים ונמשיך לנסוע לאורך מדרונותיו המזרחיים של רכס חאנגאי אל המפל האדום. המפל זורם  בראשו של הנהר הקדוש אורחון (Orkhon) – הארוך מבין 154 הנהרות של מונגוליה – אשר מסיים את מסעו בשם סלנגה (Selenge), בימת באיקל. עם לכשנגיע למפל, נצא לטיול קל ברגל לאורך קניון בזלת עד לבריכה, הקולטת אל תוכה את מי המפל. האמיצים יוכלו לשחות (בקצרה….) במים הקרים, והשאר ייהנו מהנופים הגעשיים  מסביב. ארוחת ערב ולינה בגר-קמפ.

יום 9

המנזר הקסום טובחון (Tuvkhun)

ניסע לאורכו של נהר האורחון, ונגיע למרגלותיו של מנזר טובחון, מהיפים והמעניינים במנזרי מונגוליה. המנזר נוסד ע"י הזאנבאזאר, מאבות הבודהיזם המונגולי, שם נהג להתבודד ולעשות מדיטציה, ובתקופה מאוחרת אף התחבא במקום מבודד זה מאימת הקיסר המנצ'ורי. המנזר בנוי ממערות טבעיות באבן הגיר, ומצריפים מטים לנפול. לאחר הליכה של כשעתיים וחצי (מתוכן כשעה בעלייה), נמשיך בנסיעה אל עבר חארחורין    .(kharkhorin) ארוחת ערב ולינה בגר-קאמפ.

יום 10

חארחורין ושמורת סוסי הבר המונגולים

הרחק במאה ה-13, עת נשמע שמה של העיר קאראקורום, נתכווצו מפחד אף גדולי המלכים של אירופה ואסיה, מפחד האימפריה המונגולית, והעומד בראשה, ג'ינגיס חאן וצאצאיו, אשר הקימו את האימפריה היבשתית הגדולה ביותר שידע העולם עד ימינו אנו, מקוריאה במזרח, ועד להונגריה במערב, ואפילו לסוריה, מצרים וישראל. בקרבה של חארחורין נמצאות חורבות הבירה העתיקה של האימפריה. נבקר בשרידי העיר, במוזיאון ארדן זון הפעיל במקום, ובמונומנטים נוספים הפזורים באזור. נמשיך בנסיעה לשמורת הטבע הגדולה חוסטאי. בשמורה זו מתקיים אחד מפרויקטי שימור הטבע המוצלחים בעולם. סוס הפרז'וולסקי (טאחי במונגולית), סוס הבר היחיד בעולם, כמעט ונכחד מן העולם בשנות ה70 של המאה הקודמת. רק פריטים בודדים נשארו בגני חיות בעולם. מספר פריטים נשלחו למונגוליה, לפרויקט השבה לטבע הגדול ביותר באותה התקופה. הפרויקט הצליח מעל למשוער, והיום כבר שני עדרים של סוסי טאחי דוהרים שב בערבות מונגוליה. נלמד על הפרויקט המיוחד, על השילוב של אוכלוסיות מקומיות במאמצים הכבירים, ונבין מדוע פרוייקט זה הפך למודל לפרויקטים דומים בעולם. נכנס אל השמורה לחזות בעדרי הסוסים היורדים אל מקורות המים להרוות צימאונם. ארוחת ערב ולינה בגר קאמפ.

יום 11

אולאן באאטר

נצא בנסיעה חזרה אל עבר אולאן בטאאר, בירת מונגוליה. נטייל במרכז העיר, בכיכרות וברחובות ההיסטוריים שלה, נבקר במוזיאון הלאומי להיסטוריה המציג את התרבויות השונות והמגוונות שעברה מונגוליה במרוצת השנים. נמשיך ונבקר בשוק השחור הידוע של העיר, בו ניתן למצוא ולרכוש מוצרים מכל רחבי מונגוליה הענקית, וששום ביקור במונגוליה אינו שלם בלעדיו. בערב הנה מארוחת ערב מסכמת לטיול למונגוליה. נמשיך ונעפיל לגבעת זאיסן, החולשת על אולאן באאטר כדי לצפות מלמעלה במראה העיר בלילה, על שלל אורותיה. לינה באולאן באאטר.

יום 12

חזרה הביתה

הבוקר נעלה על טיסה חזרה לארץ דרך יעד מקשר. הגעה לארץ בשעות הערב המאוחרות.

  • פנסיון מלא לאורך הטיול
  • קבוצה קטנה 10-26 מטיילים
  • ביקור בדיונות החול העצומות בצפון מדבר הגובי
  • לינות ב"גר קאמפ" (יורטות מונגוליות מסורתיות)
  • נסיעות ברכבי 4X4 בנופים במרחבים הפתוחים של מונגוליה
  • מפגשים עם מקומיים והיכרות עם חייהם של הנוודים המונגולים
  • ביקור בשמורה המשמרת את סוסי הבר המונגולים, וכן בהרי געש ומעיינות חמים במרכז המדינה

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

חודש משוער לצאת הטיול הבא:
יולי 2024

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות על פי מסלול הטיול.
לינה: באולאן באאטר במלון 4 כוכבים, ביתר המסלול לינה בגר קמפ - מחנות אוהלי גר (יורטה) לתיירים, על בסיס 2 מטיילים בגר.
כלכלה: פנסיון מלא לאורך השהות במונגוליה.
תחבורה: רכבי 4X4 בעלי עבירות טובה, בכל רכב מקסימום ארבעה מטיילים ונהג
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית
קבוצה: גודל הקבוצה 10-26 מטיילים
מדריך ישראלי: מצוות "אקו" יוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי היכן שנדרש
שירותי סבלות
תשר לנותני השירותים המקומיים
דמי טיפול ורישום
מפגש הכנה לטיול
רכב וצוות מטבח צמוד במונגוליה
מיסי נמל ודלק

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען
שתייה וארוחות שאינן כלולות
הוצאות בעלות אופי אישי
טיפ למדריך הישראלי
בדיקות וטיפולים בקורונה

לתשומת ליבכם

טיול למונגוליה – אופי הטיול: טיול שטח אל עומק מונגוליה. לינות ב"גר קאמפ" מסודרים ומאורגנים. נסיעות בנופים מדהימים ברכבי 4X4, מפגש עם התושבים והיכרות עם תרבותם. טיולנו מתקיים בתקופת פסטיבל הנאדם העממי וייתן דגש לפסטיבל הנחגג בכפרים. תוכנית הטיול וסדר הביקורים באתרים עשויה להתעדכן בהתאם לכך, ועל פי שיקול המדריך והצוות.
קבוצה קטנה של 26-10 מטיילים. מדריך ישראלי מצוות "אקו", נהגים מקומיים ומדריך מקומי דובר אנגלית.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
למידע בריאותי על הטיול למונגוליה, יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מזג האוויר במונגוליה, בתקופה זו עלול להיות בלתי צפוי; עם גשמים ורוחות חזקות ועקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן. במידת הצורך מדריך הטיול יידע למצוא את האלטרנטיבה הראויה ביותר לטובת ורווחת הנוסעים
מונגוליה הינה מדינה בעלת סממנים של עולם שלישי – חלק מהשירותים טובים וחלקם בעלי אופי של מקום שעושה את צעדיו הראשונים בעולם התיירות המערבית – ובכך ייחודו וקסמו, גם אם לא תמיד נוח, נקי, מסודר ומאורגן כפי שאנו מורגלים. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומם מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, בעיות חשמל בגרים וכו'). באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים באתרים.

הערות

השתתפות בסדנאות ופעילויות ייחודיות מותנית באישור .
ייתכן ושעות הטיסות הבינלאומיות ישתנו, עדכונים נוספים בצמוד למועד היציאה לטיול.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו טיולי שטח".
טיולי השטח המיוחדים שלנו מתאימים למי שמחפש מגע בלתי אמצעי וקרוב לשטח, גם אם התנאים פחות נוחים וקשים לפרקים. טיולים אלו (כל טיול והסיפור שלו) מגיעים אל מעבר למקומות התיירותיים המקובלים. הם בדרך כלל ארוכים יותר, ואנו משלבים בהם לעיתים גם מקומות לינה בתנאים צנועים. בטיולים אלו אנו משלבים הליכות קלות עד בינוניות, ונסיעות ארוכות הדרושות בכדי להגיע למקומות הייחודיים הללו. בהחלטתכם להצטרף לטיולי שטח מיוחדים עליכם לקחת זאת בחשבון. אנא בררו עם נציגי אקו את כל המידע על הטיול אליו החלטתם להירשם, על מנת להבטיח שטיול זה אכן נועד עבורכם.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

פסטיבל נאדם במונגוליה

לאורך רוב המאה ה-20, מונגוליה נותקה מהעולם, כה רחוקה עד שאזכור שמה העלה ניחוחות של ארץ נידחת […]

מונגוליה: הבא בתור הוא סוס

משקה אלכוהולי מחלב סוסות מותסס הוא המרענן הלאומי של מונגוליה, שמספר הסוסים בה גדול פי שלושה ממספר […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול למונגוליה מקיף מסע לארץ הנוודים, כולל מדבר גובי

טיולי תרבות וטבע

12 יום בהדרכת ליאור מורג | 12 יום

הדפיסו שלחו שתפו