טיול למונגוליה בפסטיבל נאדם

טיולי תרבות וטבע

מסע לארץ הנוודים, כולל מדבר גובי | 15 יום

טיול למונגוליה לוקח אותנו אל ארץ מולדתם של ג'ינגיס חאן ולוחמיו, שפעם כבשו בשעטת סוסים כמעט את כל העולם הישן. היום מונגוליה היא ארץ ערבות נידחת בסוף העולם, המשמרת טבע בלתי מופרע של מדבריות עצומים וקרים, ערבות עשב אינסופיות, אגמים ויערות. מונגוליה היא ארץ בה עדיין נודדים התושבים עם עדריהם וחיים באוהלים מסורתיים את חייהם הבלתי משתנים. טיול למונגוליה הוא מסע שטח אמיתי אל אחרון מחוזות הנוודים של העולם.

מסלול הטיול

יום 1

מתל אביב לאולאן בטאאר (Ulaan baatar)

נצא מתל אביב בטיסה דרך יעד מקשר לאולאן בטאאר, בירת מונגוליה. בהגיענו בשעות הבוקר שלמחרת, ימתין לנו רכב אשר ייקח אותנו משדה התעופה אל העיר.

יום 2

הפארק הלאומי טֶרֶלְג'

נפתח את טיולנו למונגוליה בארוחת בוקר במסעדה מקומית באולאן בטאאר, ולאחריה נצא בנסיעה  אל הפארק הלאומי טֶרֶלְג’ (Terelj). בעבר שימש הפארק את ראשי המפלגה הקומוניסטית שלקחו את בני משפחתם לסופי שבוע בטבע, וגם לאירוח של ראשי הגוש הקומוניסטי שביקרו את מונגוליה. היום הפארק, על תצורות הסלע המרהיבות שלו, מרחבי העשב האינסופיים ומקורות המים החוצים אותו הוא אתר משיכה לתושב הבירה אשר באים לנפוש פה מעמל יומם. עם ההגעה לפארק נצא לטיול רגלי באזור סלע הצב, המסמל חוכמה ואריכות ימים, נבקר במנזר אריאבאל אשר הושמד בתקופת הפרעות בשנות ה-30 של המאה הקודמת, ובימינו נבנה מחדש.  בשעות אחר הצהרים המאוחרות נצא בחזרה לבירה אולאן באטאר, אליה נגיע לארוחת ערב ולינה.

יום 3

נפלאות מדבר הגובי

הבוקר נצא בטיסה אל מדבר הגובי המונגולי, אשר הוגדר בידי מגזין הרפתקאות Naitonal” Geographic” כאחד מיעדי התיירות המיוחדים ביותר. מדבר הגובי מציע ערבות ענק, צוקים יפים, דיונות מתנשאות, ביצות מלח ומספר ריאות ירוקות. ננחת בדלנזדגד ,(Dalanzadgad) בירת המחוז, ומשם נצא בנסיעה אל תוך המדבר- אל הפטרוגליפים של חבצגייט (Khavtsgait). מדובר בציורי סלע מתקופת הברונזה שנחרתו במוטיבים המורכבים מבעלי חיים, סצנות ציד וכלי נשק. הם מתארים חיות שונות הקשורות לחיי היומיום מאותה התקופה, כולל צבים, דובים, זאבים וציידים. משם נמשיך בנסיעה בנוף הבראשיתי של מדבר הגובי אל עבר דיונות החול “חונגורין” (Khongorin), הגדולות ביותר במונגוליה הנפרשות למרחק של כ-100 קילומטרים. הנוף הנשקף ממרומי הדיונות אוצר בחובו שמים כחולים בוהקים וערבות ענק. הדיונות גובלות בצמחייה ירוקה עשירה לצד נהר קטן, חונגוריין גול (Khongoriin Gol), המוזן ממקורות מים תת-קרקעיים מן ההרים שמסביב. משפחות נוודים רועות את החיות ואת הסוסים לאורך הנהר ונווה המדבר. ארוחת ערב ולינה בגר-קאמפ מונגולי למרגלות הדיונות.

יום 4

עמק העיט (Yolin am), הצוקים הבוערים (Bayan Zag)

הבוקר נעזוב את אזור הדיונות ונצא בנסיעה אל עמק “העיט”, המקום היחיד שבו ניתן לראות קרח במדבר הגובי, המהווה את אחד האזורים החמים ביותר במונגוליה. גובהו של העמק הוא כ-2800 מטרים מעל פני הים. נצא להליכה פשוטה בתוך הערוץ, המשמש כנאת מדבר מרשימה בליבו של הגובי. אחר הצהרים נצא אל עבר ה”צוקים הבוערים”. מצוקים תלולים, גבעות ואדמה חרסיתית קשה, הבוהקים בגוונים מבריקים של אדום וכתום בשעת השקיעה – ומכאן השם “צוקים בוערים”. שרידי מאובני דינוזאורים, אשר שוטטו על הפלנטה שלנו לפני 230 מיליון שנה, עדיין משתרעים על הקרקע, לצד שיחי סקסול, אשר ביחד עם תנאי מזג האוויר השוררים במקום מהווים מצע  המאפשר לכמות כה גדולה של מאובנים לשרוד אלפי שנים ללא פגע. נשוב לארוחת ערב ולינה בגר-קאמפ.

יום 5

שמורת הטבע חוסטאין נורו (Khustain Nuruu)

הבוקר נעזוב את מדבר הגובי ונעלה על טיסה חזרה לאולאן בטאאר. נמשיך בנסיעה מערבה לשמורת הטבע הגדולה חוסטאי. בשמורה זו מתקיים אחד מפרויקטי שימור הטבע המוצלחים בעולם. סוס הפרז’וולסקי (טאחי במונגולית), סוס הבר היחיד בעולם, כמעט ונכחד מן העולם בשנות ה70 של המאה הקודמת. רק פריטים בודדים נשארו בגני חיות בעולם. מספר פריטים נשלחו למונגוליה, לפרויקט השבה לטבע הגדול ביותר באותה התקופה. הפרויקט הצליח מעל למשוער, והיום כבר שני עדרים של סוסי טאחי דוהרים שב בערבות מונגוליה. נלמד על הפרויקט המיוחד, על השילוב של אוכלוסיות מקומיות במאמצים הכבירים, ונבין מדוע פרוייקט זה הפך למודל לפרויקטים דומים בעולם. נכנס אל השמורה לחזות בעדרי הסוסים היורדים אל מקורות המים להרוות צימאונם. ארוחת ערב ולינה בגר קאמפ.

יום 6

חארחורין (kharkhorin)

הרחק במאה ה-13, עת נשמע שמה של העיר קאראקורום, נתכווצו מפחד אף גדולי המלכים של אירופה ואסיה, מפחד האימפריה המונגולית, והעומד בראשה, ג’ינגיס חאן וצאצאיו, אשר הקימו את האימפריה היבשתית הגדולה ביותר שידע העולם עד ימינו אנו, מקוריאה במזרח, ועד להונגריה במערב, ואפילו לסוריה, מצרים וישראל. הבוקר נצא מערבה בנסיעה של מספר שעות ונגיע לחארחורין, אשר בקרבה נמצאות חורבות הבירה העתיקה של האימפריה. נבקר בשרידי העיר, במוזיאון ארדן זו הפעיל במקום, ובמונומנטים נוספים הפזורים באזור. לקראת שקיעה נעלה אל “מונומנט האימפריות”, הנמצא בראש גבעה עם נוף מרהיב של 360 מעלות המשקיף על חארחורין והעמק המקיף אותה. המונומנט המרשים כולל שלושה לוחות פסיפס צבעוניים, שכל אחד מהם מייצג אימפריה מונגולית מתקופה שונה. ארוחת ערב ולינה בגר-קאמפ באזור חארחורין.

יום 7

מנזר טובחון (Tuvkhun), המעיינות החמים של צנחר (Tsenkher)

ניסע לאורכו של נהר האורחון, הארוך מבין נהרות מונגוליה כולם, המסיים את מסעו במימי ימת באיקאל אשר בסיביר. לאחר נסיעה לאורכו של הנהר, נגיע למרגלותיו של מנזר טובחון, מהיפים והמעניינים במנזרי מונגוליה. המנזר נוסד ע”י הזאנבאזאר, מאבות הבודהיזם המונגולי, שם נהג להתבודד ולעשות מדיטציה, ובתקופה מאוחרת אף התחבא במקום מבודד זה מאימת הקיסר המנצ’ורי. המנזר בנוי ממערות טבעיות באבן הגיר, ומצריפים מטים לנפול. לאחר הליכה של כשעתיים וחצי (מתוכן כשעה בעלייה), נמשיך בנסיעה אל האזור הקרוי בפי המונגולים “גן העדן של מגדלי הסוסים” על שום יופיו, ובשעות אחה”צ המאוחרות נגיע אל מעיינות המים החמים של צנחר, מהם בוקעים מים בטמפרטורה של 82°. נשטוף את אבק הדרכים בבריכות הפתוחות, תחת שמי מיליון הכוכבים של מונגוליה. ארוחת ערב ולינה בגר קאמפ.

יום 8

היכרות עם חיי המקומיים

הבוקר נצא להליכה רגועה באזור. בדרכנו נחזה בנופים יפים, עמקים וגבעות מוריקות, משפחות הגוללות חבילות חציר לימי החורף וחורשות של עצי אורן. נשוב למנוחה במחנה ונצא להכיר להיכרות עם חייהם של הנומדים המונגולים בביקור אצל משפחת נוודים מקומית. בערב נצטרף לארוחת ערב מסורתית עם בני המשפחה ונשוב אל הגר קאמפ עם המעיינות החמים. לינה בגר קאמפ.

יום 9

פסטיבל נאדאם (Naadam)

הבוקר נצא אל מרכז הכפר צנחר, שם נצטרף אל המקומיים בחגיגות פסטיבל הנאדאם. הנאדאם הינו החג הלאומי המונגולי,  פירוש המילה נאדאם היא משחק או שעשוע, ואכן עיקר החגיגות הן ריכוז של משחקים מונגולים- האבקות מונגולית, קליעה בקשת, מירוצי סוסים, כל זה לצד תהלוכות ססגוניות במרכזי הערים. בסוף היום נצא בנסיעה חזרה אל הגר-קאמפ ונתפנק ברחצה באמבטיות החמות תחת כיפת השמיים. ארוחת ערב ולינה ב גר-קאמפ.

יום 10

מרחביה הפראיים של מונגוליה

נתחיל את היום בנסיעה אל צֶצֶרְלֶג (Tsetserleg), עיירה הממוקמת בעמק מיוער ברכס הרי החאנגאי, היא נחשבת לאחת מהבירות המחוזיות הנעימות ביותר במדינה. נבקר בשוק המקומי ונתוודע לחיי המסחר של המקומיים. נבקר במוזיאון הנמצא במנזר זאיין גאגין, מנזר בודהיסטי שהתרוקן מיושביו בעקבות רדיפות הדת במדינה. נמשיך בנסיעה מערבה בדרכנו לנהר נארין גאצ’גין (Nariin Gechgiin), נעבור בטאיחאר חולו (Taikhar Chuluu), אבן עצומה המקושרת לסיפורי המיתולוגיה המונגולית, משם נמשיך ונעבור בנקודת תצפית מרהיבה על קניון צ’ולאווט (Chuluut). בקרבת מקום שוכן “העץ בעל מאה הענפים” , עם הצורה הלא סטנדרטית שבעתיה הפך למקום פולחן מקומי. אחר הצהריים המאוחרים נגיע אל נהר גאצ’גין, נהר בו זורמים מי קריסטל. ארוחת ערב ולינה בגר קאמפ.

יום 11

הר הגעש חורגו ( Khorgo) ואגם טֶרחין צַאגַאן (Terkhiin Tsagaan)

יום זה יוקדש להר הגעש חורגו ואגם טֶרחין צַאגַאן. נטפס על הר הגעש לתצפית מרהיבה על המכתשים ושדות הלבה סביבו, נמשיך בהליכה דרך שדות הבזלת המשובצים עצי אורן. בדרכנו נעצור במערת “הכלב הצהוב”, שנוצרה כתוצאה מהתפרצות וולקנית של ההר. לסיום הביקור בסביבת הר הגעש נעלה לרגל לאגם טֶרחין צַאגַאן. נצא משם נמשיך בנסיעה בדרך הררית שתוביל אותנו אל הגר קמפ החדש לחופי אגם זון (Zuun) היפהפה. ארוחת ערב ולינה בגר קמפ.

יום 12

מורון (Murun) ואגם חובסגול (Khuvsgul)

את היום נתחיל בסיור במורון, בירת מחוז חובסגול. נמשיך ונצא מהעיר לביקור בבית קברות עתיק המתוארך לתקופת הברונזה המוקדמת והמנציח מנהיגים ולוחמים של שבטים מקומיים. לאחר מכן נמשיך צפונה לכיוון אחד ממקורות המים המתוקים הגדולים בעולם, אגם חובסגול וסביבתו המיוחדת, המשמשים בית לחלק מהקבוצות האתניות המעניינות ביותר, כמו הצַאַטאן, משפחות של רועי איילים החיים באזור האגם. האיילים מספקים לרועיהם את כל הצרכים- חלב, בשר, עורות, עצמות וקרניים המשמשות לבנייה, ולמזון וכאמצעי תחבורה. האזור המוגן סביב האגם הוא מקלט של ממש למגוון רחב של בעלי חיים. לקראת ערב נתמקם במחנה הגרים לחופו של האגם לארוחת ערב ולינה.

יום 13

שייט על אגם חובסגול ורכיבה חוויתית על סוסים

הבוקר נצא לשייט על האגם, אשר משמש גם כתחנת עגינה לעופות מים בדרכם הארוכה בין הטאיגה הסיבירית והארצות החמימות של דרום אירופה ואפריקה. בסיום השייט נמשיך ונצא לרכיבה נינוחה על סוסים בסביבת אגם חובסגול. נחצה כרי דשא, יערות ואדמות מרעה בסביבתו של האגם, שמימיו עמוקים, כחולים ובוהקים, ומוקף בהרים גבוהים וירוקים. נרכב במעבה יער אורנים המרושת במרבדי פרחים, ונעמוד על יופיו של אזור זה, המכונה “הפנינה הכחולה” של מונגוליה. נתוודע לטקס “שמאני” מקומי ונשוב לארוחת ערב ולינה בגר-קאמפ.

יום 14

אולאן בטאאר

הבוקר ניסע חזרה אל מורון ונעלה על טיסה אל הבירה אולאן בטאאר. בהגיענו נצא להכיר את אולאן בטאאר מקרוב. נטייל במרכז העיר, בכיכרות וברחובות ההיסטוריים שלה, נבקר במוזיאון הלאומי להיסטוריה המציג את התרבויות השונות והמגוונות שעברה מונגוליה במרוצת השנים. נמשיך ונבקר בשוק השחור הידוע של העיר, בו ניתן למצוא ולרכוש מוצרים מכל רחבי מונגוליה הענקית, וששום ביקור במונגוליה אינו שלם בלעדיו. נצא למופע פולקלור מרשים בתיאטרון, ולאחר ארוחת ערב חגיגית לסיום הטיול למונגוליה, נעפיל לגבעת זאיסן, החולשת על אולאן באטאר כדי לצפות מלמעלה במראה העיר בלילה, על שלל אורותיה. לינה באולאן בטאאר.

יום 15

חזרה הביתה

הבוקר נעלה על טיסה חזרה לארץ דרך יעד מקשר. הגעה לארץ בשעות הערב המאוחרות.

 • פנסיון מלא לאורך הטיול
 • קבוצה קטנה 15-26 מטיילים
 • רוני טואג – מדריך מומחה למדינות מרכז אסיה
 • טיול בדגש פסטיבל נדאם; החג הלאומי המונגולי
 • ביקור במדבר גובי
 • לינות ב"גר קאמפ" (יורטות מונגוליות מסורתיות)
 • נסיעות ברכבי 4X4 בנופים מדהימים
 • מפגשים עם מקומיים כולל טקס שמאני ייחודי
 • ביקור באגם חובסגול וסביבתו, הרי געש ומעיינות חמים במרכז המדינה ובפארק הלאומי טרלג'

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
10/07/2020 24/07/2020 רוני טואג יפורסם בהמשך

תוספת ליחיד בחדר: 575 $

 • נחיתה ביום 14 ולכן יש לעשות ביטוח ל- 14 ימים. ניתן לקבל הצעה לביטוח הטיול דרך סוכן. הביטוח שלנו שמציע פוליסות ביטוח ללקוחותינו – 4 חודשים (120 ימים) טרם היציאה.
 • ניתן להתחיל את התשלומים קודם ולפרוס ליותר תשלומים.
 • יש לשים לב לתנאי הביטול המיוחדים.
 • לרישום, חיוב וביטוח – אנא פנו לשירות לקוחות (שלוחה 102)


על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן >>

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות על פי מסלול הטיול.
לינה: באולאן בטאאר במלון 4 כוכבים, ביתר המסלול לינה בגר קמפ - מחנות אוהלי גר (יורטה) לתיירים, על בסיס 2 מטיילים בגר.
כלכלה: פנסיון מלא במונגוליה.
תחבורה: רכבי 4X4 בעלי עבירות טובה, בכל רכב מקסימום ארבעה מטיילים ונהג
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית
קבוצה: גודל הקבוצה 15-26 מטיילים
מדריך ישראלי: מצוות "אקו" יוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי היכן שנדרש
שירותי סבלות
תשר לנותני השירותים המקומיים
דמי טיפול ורישום
מפגש הכנה לטיול
רכב וצוות מטבח צמוד במונגוליה
מיסי נמל ודלק.

המחיר אינו כולל

ביטוח בריאות ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.
טיפ למדריך הישראלי.

לתשומת ליבכם

טיול למונגוליה – אופי הטיול: טיול שטח אל עומק מונגוליה. לינות ב"גר קמפ" מסודרים ומאורגנים. נסיעות בנופים מדהימים ברכבי 4X4, מפגש עם התושבים והיכרות עם תרבותם.
קבוצה קטנה של 12- 26 מטיילים. מדריך ישראלי מצוות "אקו", נהגים מקומיים ומדריך מקומי דובר אנגלית.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
למידע בריאותי על הטיול למונגוליה, יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מזג האוויר במונגוליה, בתקופה זו עלול להיות בלתי צפוי; עם גשמים ורוחות חזקות ועקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן. במידת הצורך מדריך הטיול יידע למצוא את האלטרנטיבה הראויה ביותר לטובת ורווחת הנוסעים
מונגוליה הינה מדינה בעלת סממנים של עולם שלישי – חלק מהשירותים טובים וחלקם בעלי אופי של מקום שעושה את צעדיו הראשונים בעולם התיירות המערבית – ובכך ייחודו וקסמו, גם אם לא תמיד נוח, נקי, מסודר ומאורגן כפי שאנו מורגלים. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומם מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, בעיות חשמל בגרים וכו'). באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים באתרים

הערות

השתתפות בסדנאות ופעילויות ייחודיות מותנה באישור .
ייתכן ושעות הטיסות הבינלאומיות ישתנו, עדכונים נוספים בצמוד למועד היציאה לטיול.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו טיולי שטח".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

פסטיבל נאדם במונגוליה

לאורך רוב המאה ה-20, מונגוליה נותקה מהעולם, כה רחוקה עד שאזכור שמה העלה ניחוחות של ארץ נידחת […]

מונגוליה: הבא בתור הוא סוס

משקה אלכוהולי מחלב סוסות מותסס הוא המרענן הלאומי של מונגוליה, שמספר הסוסים בה גדול פי שלושה ממספר […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול למונגוליה בפסטיבל נאדם

טיולי תרבות וטבע

מסע לארץ הנוודים, כולל מדבר גובי | 15 יום