טיול למקסיקו וגואטמלה צילום: ד"ר גילי חסקין

טיול למקסיקו וגואטמלה כולל חגיגות יום המתים בוואחקה

טיולי תרבות וטבע

אל שבטי המאיה והאצטקים | 19 יום

טיול למקסיקו וגואטמלה הוא מסע מרתק אל התרבויות העתיקות של מרכז אמריקה ומפגש בלתי אמצעי עם התושבים האינדיאנים, צאצאי מלכויות העבר המפוארות, החיים עד היום בחבל צ'יאפס שבמקסיקו ובשדרת ההרים של גואטמלה. הטיול למקסיקו וגואטמלה עובר בין האתרים שהותירו אחריהם התושבים הקדומים – האולמקים, האצטקים ושבטי המאיה, דרך עיירות קולוניאליות וכפרים אינדיאנים המשמרים מסורות מקומיות, תלבושות ואריגים צבעוניים, ימי שוק כפריים ומורשת אינדיאנית עשירה, המהולה בהשפעות הכיבוש הספרדי. כל זאת על רקע נוף יפה של הרי געש, אגמים, נהרות ויערות גשם. טיולנו במקסיקו מתרכז ביום המתים, שיש הטוענים שהוא החג הנוצרי החשוב והנחגג ביותר במקסיקו (היות שהחג הוא מיזוג של החגים הנוצריים All Saint's Day ו-All Soul's Day).

מסלול הטיול

יום 1

טיסה מת"א למקסיקו סיטי

נעלה על טיסת בוקר מוקדמת דרך מדריד למקסיקו, אליה נגיע בערב של אותו היום. לאחר הנחיתה נעבור למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 2

מקסיקו סיטי

מקסיקו סיטי היא עיר ענקית, הגדולה ביבשת אמריקה. היא שוכנת בגובה של למעלה מ -2,200 מטר מעל פני הים ומשמרת בתוכה עבר מפואר. נצא לסיור בעיר. נבקר במרכז העיר – אזור הסוקאלו על שלל המבנים כמו הקתדרלה, בית האריחים הכחולים. נבקר בבזיליקת הבתולה מגואדלופ, כנסייה מקודשת שבה ניווכח באמונה הקתולית החזקה המושרשת בבני מקסיקו. לינה במקסיקו סיטי.

יום 3

מקסיקו סיטי – מוזיאוני אומנות ושייט בתעלות סוצ'ימילקו העתיקות

היום נצא לתור את שרידי העבר במוזיאון האנתרופולוגי העשיר בממצאים מרתקים, דרכם ניחשף לטפח מן העבר המפואר. נבקר גם במוזיאון דולורס אולמדו בו מוצג האוסף הגדול ביותר של ציורי דייגו ריוורה וכן ציוריה של פרידה קאלו וציירים אחרים בני דורם.נבקר גם בביתה של קאלו. אחר הצהרים נצא לשיט בתעלות סוצ`מילקו – “המקום של הפרחים”, אזור של להקות מוסיקה (מראיצ’יס). לינה במקסיקו סיטי.

יום 4

הפירמידות הגדולות של טאוטיהואקאן

מקסיקו סיטי שוכנת על שרידי בירת האצטקים. נצא אל טאוטיהואקאן, העיר העתיקה הגדולה ביותר במקסיקו. נעלה אל הפירמידות המרהיבות של טאוטיהואקאן, פירמידת השמש (הפירמידה השלישית בגודלה בעולם) ופירמידת הירח – מרכז התרבות של חבל ההר המקסיקני. לאחר מכן נצא בנסיעה בין הרי געש מרשימים אל פואבלה –העיר הקולוניאלית המשומרת ביותר במקסיקו אשר הוכרזה כ”אתר מורשת עולמי” על ידי אונסק”ו. נצא לסייר בעיר פואבלה, נבקר בקתדראלה הבנויה באבן געשית, בכיכר המרכזית, בסמטאות העיר ונהנה מהניחוחות והצבעים של השווקים הססגוניים. לינה בפואבלה.

יום 5

וואחקה ,מונטה אלבן (ההר הלבן)

ניסע בדרך המתפתלת לווחאקה, המכונה ‘העיר הירוקה’ בשל גונם של אבני הבזלת ששימשו לבנייתה. וואחאקה הוכרזה אף היא כ”אתר מורשת עולמי”. העיר שוכנת באזור העמקים המרכזי של המחוז וממוקמת על רכס הרים בשם סיירה מדרה דל סור. (Sierra Madre del Sur) נסתובב בין הרחובות הצרים והסמטאות הקטנות והמיוחדות, בשווקים הססגוניים ונבקר בכנסייה היפה של סנטו דומינגו. נמשיך לביקור באתר העתיקות מונטה אלבן (ההר הלבן), הממוקם על פסגת גבעה הצופה על העיר. העיר נבנתה בידי בני זאפוטק (Zapotecs), שחיו באזור וואחאקה, במאה השביעית לפני הספירה. לינה בוואחקה.

יום 6

סיורים בעיר וחגיגות יום המתים

נצא לחגיגות יום המתים. ביום זה בני המשפחה מנקים, מייפים ומהדרים את הקברים של קרוביהם, מקשטים אותם בפרחים, בעיקר פרחים גדולים ובהירים, כמו ציפורני חתול וחרצית, פרחים של קאלות (לבנים גדולים), נרות, קמעות ועוד. הם מניחים על הקברים מנחות של אוכל, סיגריות, משקאות אלכוהוליים וכד’. המשפחה עורכת פיקניק בחלקת הקבר ומשוחחת עם משפחות וחברי קהילה אחרים שנאספו שם. החוגגים מאמינים שנשמות המתים חוזרות ביום זה והן נמצאות סביבם. לינה בוואחקה.

ימים 7-8

העיירה האינדיאנית סן קריסטובל וסביבותיה

ניסע לשדה התעופה ונטוס לעיירה טוקסלה גוטיירז ונצא לשייט בקניון סומידרו בין צוקים גבוהים ומיוערים. לאחר מכן ניסע אל העיירה האינדיאנית היפה, סן קריסטובל.  למחרת נבקר בכפרים האינדיאנים המסורתיים זינאקאנתאן וסאן חואן צ’מולה. בסן קריסטובל נטייל בשוק עבודות היד הססגוני, אליו מגיעים תושבי האזור. לינה בסן קריסטובל.

יום 9

פאלנקה ו"מפלי המים הכחולים"

ביקור במפלי “המים הכחולים” (Aqua Azul) שנותנים את התחושה כי נצבעו לכבוד התיירים. המשך לפאלנקה עיר מאיה עתיקה מן התקופה הקלאסית. נבקר באתר מתקופת הפריחה של תרבות המאיה, הניצב בלב יערות גשם שנוקו על מנת לחשוף את שרידיה המרשימים. לינה בפאלנקה.

יום 10

המעבר דרך יערות הגשם לגואטמלה

נסיעה בדרכי היער אל גדות הנהר אוסומסינטה. בדרך נבקר באתר המאיה הנידח בונאמפק, ואצל השבט האינדיאני לה-קנדון. נפליג בסירות לעברו השני של הנהר וניסע בדרכי היער אל פלורס, בירת מחוז פטן, השוכנת לחוף אגם פטן איצה ומוקפת ביערות גשם. לינה בפלורס.

יום 11

טיקאל – בירת שבטי המאיה הקדומים

ביקור בטיקאל, בירת שבטי המאיה הקדומים, עיר המקדשים בלב הג’ונגלים הנאבקים לכבוש אותה מחדש. האתר כולל עשרות פירמידות ענק שנחפרו מתוך יער הגשם שכיסה אותם. זהו שילוב מרתק של ארכיאולוגיה מרשימה עם טבע מדהים. סיור בעתיקות טיקאל, שפע מקדשים, ארמונות, מצבות ענק, כתב הירוגליפים המספר את תולדותיה של ממלכה עתיקה שנעלמה באורח מסתורי. לינה בפלורס.

יום 12

מפלורס שלחוף האגם אל העיירה הקאריבית ליווינגסטון

בבוקר ניפרד מיערות הגשם, האגם היפה והעיירה פלורס מכניסת האורחים. נמשיך בנסיעה לכיוון דרום מזרח לשייט על ריו דולסה (הנהר המתוק) דרך מצודת סן פליפה אל העיירה ליווינגסטון המוקפת בג’ונגלים שרוב תושביה שחורים, צאצאי עבדים נמלטים שהתיישבו בחוף הקאריבי. בעיירה ישנם מטעי קוקוס, בתי עץ צבועים בשלל צבעים וכלכלה המבוססת על דיג. נכיר את סיפורם המיוחד של תושבי העיירה, הגאריפונה, שהם צאצאי אינדיאנים ועבדים שחורים שנמלטו והתערבבו איתם. ארוחת ערב והופעת פולקלור של תושבי העיירה הגאים בתרבותם הייחודית. לינה בליווינגסטון.

יום 13

ליווינגסטון ,הים הקאריבי- אנטיגואה

בבוקר נעלה לסירות, נצא מהנהר ריו דולסה אל הים הקאריבי. נפליג לאורך חוף הים אל גבול בליז גואטמלה ואל חוף טרופי מרהיב הנקרא פלאייה בלנקה – החוף הלבן. נעצור לרחצה בחוף הקאריבי המבודד והמרהיב, לשכב על ערסלים בין עצי הקוקוס ולטעימה ממשקאות טרופיים. לאחר מכן נשוט חזרה וניסע נסיעה ארוכה  לעבר העיירה הקולוניאלית אנטיגואה, בדרך נבקר באתר המאיה קיריגואה המתאפיין במצבות אבן גדולות, ובכתב הירוגליפי מרשים. אנטיגואה, הבירה הקודמת של גואטמלה שחרבה ברעידת אדמה, השוכנת בין שלושה הרי געש מרהיבים – אגואה (Agua), פואגו (Fuego) ואקאטנאנגו (Acatenango). אנטיגואה משמרת את עברה הקולוניאלי המפואר המשתקף מכל עבר ברחובות העיירה. לינה באנטיגואה.

יום 14

העיירה הקולוניאלית אנטיגואה וחוות קפה

את שהותנו באנטיגואה נקדיש להיכרות עם העיר העתיקה והתוססת, שלה עבר קולוניאלי מפואר המשתקף מכל פינה בעיר: נבקר בכנסיית סן פרנסיסקו, בקתדרלה הגדולה ובכנסיית לה מרסד עם המזרקה היפה. נשוטט סביב כיכר העיירה, בין בתי הקפה והמסעדות, ונהנה מן המבנים הקולוניאליים ומחיי היומיום הנעימים של אנטיגואה. ונמשיך לסיור בחוות קפה מקומית ונלמד על תולדות הקפה ותהליך הכנתו .לינה באנטיגואה.

יום 15

הר הגעש פקאייה ואגם אטיטלן

הבוקר ניסע  אל מרומי הר פקאייה (Vulcan Pacaya) ונטפס אל לועו של הר הגעש הפעיל, שלעיתים לועו מעשן. נטפס קרוב אל פסגת ההר הפעיל עם סוסים ולאחר מכן נמשיך בנסיעה מכן נמשיך לאגם אטיטלן, אחד האגמים היפים בעולם, השוכן בלב שדרת ההרים של גואטמלה. לינה לחוף אגם אטיטלן.

+ מאחר שמדובר בהר געש ואיננו יכולים לצפות את פעילותו הוולקנית בעת ביקורנו, לא ניתן לצפות מראש את המראות שנראה.

יום 16

אגם אטיטלן וכפרי האינדיאנים המסורתיים

גם האטיטלן השוכן בלב שדרת ההרים של גואטמלה, כלוא בין 3 הרי געש חרוטים ומרשימים. לחופיו שוכנים 13 כפרי אינדיאנים מסורתיים, לכל כפר התלבושת המסורתית האופיינית לו, המבדילה אותו משאר תושבי הכפרים. לינה לחוף האגם.היום נצא להפלגה אל עבר הכפרים המיוחדים שעל גדות האגם אטיטלן. נפליג אל הכפר סנטיאגו, שתושביו לובשים אריגים מפוספסים עם רקמות ציפורים, נבקר בכפר המסורתי סאן חואן ובכפר סנתה קטרינה הצבעוני. כל כפר יציג פנינו תמונה מורכבת יותר ויותר של הזהות השבטית בגואטמלה. לאחר מכן נחזור למלוננו על שפת האגם ללינה.

יום 17

העיירה האינדיאנית צ'יצ'יקסטננגו וטקס שמאני

בבוקר נצא מאטיטלן לעבר צ’יציקסטננגו, נצא לסיור בעיירה האינדיאנית צ’יצ’יקסטננגו. נבקר בכנסיית סנטו תומס, בה מתאחדים פולחנים אנימיסטים אינדיאנים עם אמונות נוצריות. בצ’יצ’יקסטננגו נמצא אחד הביתי קברות המפורסמים והצבעוניים ביותר במרכז אמריקה. נכנס לביתה של אחת מהמרפאות הוותיקות ביותר של שבטי הקיצ’ה ונחווה בהדרכתה טקס הטהרות פולחני. לינה בצ’י’צ’יקסטננגו.

ימים 18-19

השוק המפורסם של צ'יצ'יקסטננגו והדרך הביתה

נבקר בשוק המפורסם של העיירה צ’יצ’יקסטננגו. נטייל בין דוכני השוק, המציעים אריגים צבעוניים של בני השבטים השונים, מסיכות מסתוריות וחפצי פולחן, עבודות עץ ומתכת, כלי קרמיקה וכלי נגינה מסורתיים. לאחר מכן ניסע מצ’יצ’יקסטננגו לעבר גואטמלה סיטי, נסייר בעיר ככל שהזמן יאפשר ולאחר מכן ניסע לשדה התעופה ונעלה על טיסה בינלאומית דרך מדריד לת”א. נחיתה במדריד בצהריים והמשך טיסה לתל אביב, בה ננחת בערב של היום ה-19 לטיול.

  • השתתפות בחגיגות המפורסמות של יום המתים בעיר המקסיקנית וואחקה
  • חצי פנסיון לאורך כל הטיול (ארוחת בוקר + צהריים או ערב) + ארוחת צהריים נוספת
  • סיור למונטה אלבן (ההר הלבן)
  • כולל את פואבלה –" עיר המלאכים " וצ'ולולה
  • מלונות טובים שנבחרו בקפידה ומהטובים בנמצא במקומות נידחים
  • העיירה ליווינגסטון והחוף הקריבי של גואטמלה בו חיים אנשי הגריפונה השחורים ותרבותם המיוחדת
  • מפגש עם שמאנית של שבט הקיצ'ה והשתתפות בטקס שמאני
  • הבטחת הטיול במינימום 15 מטיילים ללא תוספת מחיר!!! גודל קבוצה עד 26 מטיילים.
  • מלונות טובים במיקומים מרכזיים שנבחרו בקפידה ומהטובים בנמצא במקומות נידחים
  • קונקשנים קצרים ונוחים בטיסות הבינלאומיות

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

המחיר לאדם יחיד בחדר: 1100 $

 

>>> לטיולים נוספים למקסיקו – הקליקו כאן <<<דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול (ארוחת בוקר + צהריים או ערב) + ארוחת צהריים נוספת
תחבורה: טיסות, אוטובוס תיירים ממוזג ושייט בסירות.
קבוצה וצוות: 15 – 26 מטיילים, מדריך ישראלי מצוות "אקו" ומדריכים מקומיים.
אופי הטיול: טיול עומק תרבות וטבע בתנאים טובים, משולב בחוויות הרפתקניות של חציית הג'ונגלים בין מקסיקו וגואטמלה.
לינה: במלונות מדרגת תיירות ראשונה או הטובים בנמצא לכל אורך הטיול.
מסי נמל
טיפים לנותני השרותים המקומיים
דמי רישום וטיפול

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
הוצאות אישיות.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
מסי נמל מקומיים המשולמים במקום (כ- 20$).

לתשומת ליבכם

מיסי הנמל והדלק נכונים ליום 16.3.20. במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש להפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
תנאי תשלום ודמי ביטול - כמופיע בדף הרישום המצורף
מפגש הכנה עם המדריך יערך כשבועיים לפני היציאה לטיול.
מדינות אמריקה הלטינית הן מדינות שאינן מפותחות דיין במתן שירותי תיירות. אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מוזיאונים סגורים, שינוי מועדים של ארועים וכיוצ"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארצות היעד הללו.
כמו כן, באם יהיה צורך מדריכינו יערכו שינויים (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

יום המתים במקסיקו

יש הטוענים שיום המתים הוא החג הנוצרי החשוב והנחגג ביותר במקסיקו (היות שהחג הוא מיזוג של החגים […]

אל חבל צ’יאפס בדרום מקסיקו

חבל צ’יאפס (Chiapas) הממוקם בחלקה הדרום מזרחי של מקסיקו הוא אחד המגוונים ביותר במקסיקו מבחינה ביולוגית ואנושית. […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול למקסיקו וגואטמלה כולל חגיגות יום המתים בוואחקה

טיולי תרבות וטבע

אל שבטי המאיה והאצטקים | 19 יום