טיול למקסיקו וגואטמלה צילום: ד"ר גילי חסקין

טיול למקסיקו וגואטמלה כולל חגיגות יום המתים בוואחקה

טיולי תרבות וטבע

אל שבטי המאיה והאצטקים | 20 יום

הדפיסו שלחו שתפו
טיול לגואטמלה ומקסיקו הוא מסע מרתק אל התרבויות העתיקות של מרכז אמריקה ומפגש בלתי אמצעי עם התושבים האינדיאנים, צאצאי מלכויות העבר המפוארות, החיים עד היום בחבל צ'יאפס שבמקסיקו ובשדרת ההרים של גואטמלה. הטיול למקסיקו וגואטמלה עובר בין האתרים שהותירו אחריהם התושבים הקדומים – האולמקים, האצטקים ושבטי המאיה, דרך עיירות קולוניאליות וכפרים אינדיאנים המשמרים מסורות מקומיות עתיקות, תלבושות ואריגים צבעוניים, ימי שוק כפריים ומורשת אינדיאנית עשירה, המהולה בהשפעות הכיבוש הספרדי. כל זאת על רקע נוף יפה של הרי געש, אגמים, נהרות ויערות גשם. טיולנו במקסיקו מתרכז ביום המתים, שיש הטוענים שהוא החג הנוצרי החשוב ביותר במקסיקו (מיזוג של החגים הנוצריים All Saint's Day ו-All Soul's Day)

מסלול הטיול

ימים 1-2

טיסה מת"א דרך מדריד לגואטמלה סיטי

טיסת אחה"צ אל מדריד , שם נלון במלון בשדה התעופה. טיסת המשך לגוטמאלה, אליה נגיע אחה"צ. 

יום 3

העיירה הקולוניאלית אנטיגואה

נצא לסיור בעיר נבקר בכנסיית סן פרנסיסקו, בקתדרלה הגדולה ובכנסיית לה מרסד עם המזרקה היפה. נשוטט סביב כיכר העיירה, בין בתי הקפה והמסעדות, ונהנה מן המבנים הקולוניאליים ומחיי היומיום הנעימים של אנטיגואה. לאחר מכן נמשיך לסיור בחוות קפה מקומית ונלמד על תולדות הקפה ותהליך הכנתו. אחה"צ ניסע אל מרומי הר פקאייה (Vulcan Pacaya)  ונטפס אל לועו המעשן של הר הגעש הפעיל, שלעיתים לועו מעשן ואף מבעבעת בו לבה אדומה. נטפס קרוב אל פסגת ההר הפעיל עם סוסים.

לינה באנטיגואה

יום 4

אגם אטיטלן- הכפרים והמים

הבוקר נמשיך לסייר באנטיגואה, ניסע  לסיור בחוות קפה מקומית ונלמד על תולדות הקפה ותהליך הכנתו, נסייר בכפרים המקיפים את אנטיגואה ולאחר מכן נמשיך  לעבר אגם האטיטלן השוכן בלב שדרת ההרים של גואטמלה, כלוא בין 3 הרי געש חרוטים ומרשימים. לחופיו שוכנים 13 כפרי אינדיאנים מסורתיים, לכל כפר התלבושת המסורתית האופיינית לו, המבדילה אותו משאר תושבי הכפרים. לינה לחוף האגם.

יום 5

אגם אטיטלן

היום נצא להפלגה אל עבר הכפרים המיוחדים שעל גדות האגם אטיטלן. נפליג אל הכפר סנטיאגו, שתושביו לובשים אריגים מפוספסים עם רקמות ציפורים, נבקר בכפר המסורתי סאן אנטוניו פאלופו ובכפר כפר סאן חואן שניזוק מרעידת אדמה ומשופץ כעט בעזרתם של עשרות עמותות ללא מתרות רווח. כל כפר יציג פנינו תמונה מורכבת יותר ויותר של הזהות השבטית בגואטמלה. לאחר מכן נחזור למלוננו על שפת האגם ללינה

יום 6

העיירה האינדיאנית צ'יצ'יקסטננגו

הבוקר נשלים את ביקורנו באיזור אטיטלן ומשם ניסע לעיירה האינדיאנית צ'יצ'יקסטננגו, עם הגעתנו נצא לסיור בעיירה. נעלה אל כנסיית סנטו תומס, בה מתאחדים פולחנים אנימיסטים אינדיאנים עם אמונות נוצריות. ביורדינו מההר, נכנס לביתה של אחת מהמרפאים והמנהיגים הוותיקים ביותר של שבטי הקיצ'ה ונחווה בהדרכתו טקס הטהרות פולחני. נמשיך לכיוון מרכז העיירה, נבקר  בשתי כנסיות הנבנו על בסיסן של פירמידות פולחן.

יום 7

שוק צ'יצ'יקסטננגו

נבקר בשוק המפורסם של העיירה ונטייל בין הדוכנים השונים, המציעים אריגים צבעוניים של השבטים האינדיאנים, מסיכות מסתוריות וחפצי פולחן, עבודות עץ ומתכת, כלי קרמיקה וכלי נגינה מסורתיים. במידה והזמן יאפשר נמשיך לביקור בבית הקברות הססגוני של העיירה. בתום הסיור נחזור לגוטמלה סיטי ללינה וארוחת ערב

טיול למקסיקו וגואטמלה
יום 8

ליוינגסטון –החוף הקריבי

הבוקר נצא לעבר החוף הקאריבי. נבקר באתר המאיה קיריגואה המתאפיין במצבות אבן גדולות, ובכתב הירוגליפי מרשים. לקראת צהרים נגיע אל העיירה פוארטו באריוס השוכנת על המפרץ של גואטמלה, ומשם נמשיך אל העיירה ליווינגסטון של שבטי הגריפונה. ליווינגסטון מוקפת בג'ונגלים, רוב תושביה שחורים, צאצאי עבדים נמלטים שהתיישבו בחוף הקאריבי. בעיירה ישנם  מטעי קוקוס, בתי עץ צבועים בשלל צבעים וכלכלה המבוססת על דיג. לינה בליווינגסטון.

יום 9

ליוינגסטון – פלורס

נשוט על נהר ריו דולסה (הנהר המתוק) המהווה נקיק של מים מתוקים הזורמים בין האגם הגדול בגואטמלה לבין הים. נוכל לצפות בצבי מים, ציפורים, נוריות מים מתוקים, אוכלוסייה אינדיאנית מקומית ומצודת פליפה. בתום השייט נמשיך בנסיעה לכיוון צפון מזרח אל פלורס בירת מחוז פתן. לינה בפלורס.

.

יום 10

טיקאל בירת המאיה

ביקור בטיקאל, בירת שבטי המאיה הקדומים, עיר המקדשים בלב הג'ונגלים הנאבקים לכבוש אותה מחדש. האתר כולל עשרות פירמידות ענק שנחפרו מתוך יער הגשם שכיסה אותם. זהו שילוב מרתק של ארכיאולוגיה מרשימה עם טבע מדהים. סיור בעתיקות טיקאל, שפע מקדשים, ארמונות, מצבות ענק, כתב הירוגליפים המספר את תולדותיה  של ממלכה עתיקה שנעלמה באורח מסתורי. נשוב ללינה בפלורס.

יום 11

המעבר למקסיקו

ניסע דרך יערות הגשם אל הגבול המקסיקני כשבדרך נעבור בעיירה בית אל ( Betel). לאחר חציית הגבול ונמשיך ללינת לילה בפאלנקה.

יום 12

פאלנקה

פאלנקה היא עיר מאיה עתיקה מן התקופה הקלאסית. נבקר באתר מתקופת הפריחה של תרבות המאיה, הניצב בלב יערות גשם שנוקו על מנת לחשוף את שרידיה המרשימים. ביקור במפלי "המים הכחולים" (Aqua Azul) שנותנים את התחושה כי נצבעו לכבוד התיירים , נשחה ונמשיך לביקור במפל הקטן, החבוי ביער, במיסול הא. המשך נסיעה אל העיר הקולוניאלית היפה סן קריסטובל ללינה.

יום 13

סן קריסטובל וסביבותיה

אנחנו בלב מחוז צ'יאפס ההררי. נבקר בכפרים האינדיאנים המסורתיים זינאקאנתאן וסאן חואן צ'מולה. נטייל בשוק עבודות היד הססגוני, אליו מגיעים תושבי האזור. לינה בסן קריסטובל.

יום 14

קניון סומידרו

הבוקר נצא אל העיירה טוקסלה גוטיירז ונצא לשייט בקניון סומידרו, בין צוקים גבוהים ומיוערים. שיגלה לנו לא רק את אחד מן הבקעים הטקטוניים העתיקים ביבשת האמריקנית אלא גם את עולם החי של קניון סומידרו. קופים, ענפות, קורמורנים ואפילו תנינים ימתינו לנו מעבר לסירה. גן עדן לאוהבי טבע וצילום. לאחר מכן טיסה לוואחאקה.

יום 15

וואחקה, מונטה אלבן (ההר הלבן) וסיורים בעיר חגיגות לקראת יום המתים

וואחאקה הוכרזה אף היא כ"אתר מורשת עולמי". העיר שוכנת באזור העמקים המרכזי של המחוז וממוקמת על רכס הרים בשם "סיירה מדרה דל סור". נצא לסייר בעיר וניקח חלק בהכנות וחגיגות שמתרחשות בעיר לקראת יום המתים בוואחקה. נסתובב בין הרחובות הצרים והסמטאות הקטנות והמיוחדות, בשווקים הססגוניים ונבקר בכנסייה היפה של סנטו דומינגו כשמסבבנו התושבים מחופשים ומאופרים.  נמשיך לביקור באתר העתיקות מונטה אלבן (ההר הלבן), הממוקם על פסגת גבעה הצופה על העיר. העיר נבנתה בידי בני זאפוטק (Zapotecs), שחיו באזור וואחאקה, במאההשביעית לפני הספירה. לינה בוואחקה.

יום 16

טיסה מוואחקה למקסיקו סיטי

טיסת בוקר למקסיקו סיטי, לאחר הנחיתה נתחיל את הסיור בעיר. מקסיקו סיטי היא עיר ענקית, הגדולה ביבשת אמריקה. היא שוכנת בגובה של למעלה מ -2,200 מטר מעל פני הים ומשמרת בתוכה עבר מפואר. נצא לסיור במרכז העיר –  אזור הסוקאלו על שלל המבנים כמו הקתדרלה ובית האריחים הכחולים. מקסיקו סיטי שוכנת על שרידי בירת האצטקים, נצא לתור את שרידי העבר במוזיאון האנתרופולוגי העשיר בממצאים מרתקים, דרכם ניחשף לטפח מן העבר המפואר נבקר גם בבית קברות וניקח חלק בארועי יום המתים הנחגג על ידי תושבי מקסיקו בפאר והדר. ביום זה בני המשפחה מנקים, מייפים ומהדרים את הקברים של קרוביהם, מקשטים אותם בפרחים, בעיקר פרחים גדולים ובהירים, כמו ציפורני חתול וחרצית, פרחים של קאלות (לבנים גדולים), נרות, קמעות ועוד. לינה במקסיקו סיטי.

 

צילום: גילי חסקין

יום 17

בזיליקת גואדלופה והפירמידות הגדולות של טאוטיהואקאן

מקסיקו סיטי שוכנת על שרידי בירת האצטקים. נבקר בבזיליקת הבתולה מגואדלופ, כנסייה מקודשת שבה ניווכח באמונה הקתולית החזקה המושרשת בבני מקסיקו.  נצא אל טאוטיהואקאן, העיר העתיקה הגדולה ביותר במקסיקו. נעלה אל הפירמידות המרהיבות של טאוטיהואקאן, פירמידת השמש (הפירמידה השלישית בגודלה בעולם) ופירמידת הירח – מרכז התרבות של חבל ההר המקסיקני. לאחר מכן נצא בנסיעה בין הרי געש מרשימים אל פואבלה –העיר הקולוניאלית המשומרת ביותר במקסיקו אשר הוכרזה כ"אתר מורשת עולמי" על ידי אונסק"ו. לינה במקסיקו סיטי.

יום 18

מקסיקו סיטי מוזיאונים ועוד

היום  נבקר במוזיאון דולורס אולמדו בו מוצג האוסף הגדול ביותר של ציורי דייגו ריוורה וכן ציוריה של פרידה קאלו וציירים אחרים בני דורם. נמשיך אל ביתה של פרידה קאלו המצוי בשכונת פאר במקסיקו סיטי . נחזור למלון ללינה וארוחת ערב

 

ימים 19-20

מקסיקו סיטי - מדריד - תל אביב

הבוקר נצא לשדה התעופה לקראת טיסתנו חזרה לתל אביב דרך מדריד, נחיתה ביום הבא אחה"צ(6.11)

  • השתתפות בחגיגות המפורסמות של יום המתים בעיר המקסיקנית וואחאקה.
  • חצי פנסיון לאורך כל הטיול (ארוחת בוקר + צהריים או ערב) + ארוחת צהריים נוספת
  • סיור למונטה אלבן (ההר הלבן).
  • ביקור בפואבלה- "עיר המלאכים" וצ'ולולה.
  • מלונות טובים במיקומים מרכזיים שנבחרו בקפידה ומהטובים בנמצא במקומות נידחים
  • ביקור בעיירה ליווינגסטון והחוף הקריבי של גואטמלה בו חיים אנשי הגריפונה השחורים ותרבותם המיוחדת.
  • מפגש עם שמאן של שבט הקיצ'ה והשתתפות בטקס שמאני.
  • הבטחת הטיול ב- 15 מטיילים ללא תוספת מחיר!!! גודל קבוצה עד 24 מטיילים.
  • מעברים קצרים ונוחים בטיסות הבינלאומיות.

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
18/10/2024 06/11/2024 עמיר ראש $7,854 $136 $7,990 $150 הנחה לנרשמים עד 19/07/2024

תוספת לאדם בחדר יחיד: 1890$

 

>>> לטיולים נוספים למקסיקו – הקליקו כאן <<<דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל:

כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול (ארוחת בוקר + צהריים או ערב) + ארוחת צהרים נוספת.
תחבורה: טיסות, אוטובוס תיירים ממוזג ושייט בסירות.
קבוצה: 15 – 24 מטיילים, מדריך ישראלי מצוות "אקו" ומדריכים מקומיים.
אופי הטיול: טיול עומק תרבות וטבע בתנאים טובים, משולב בחוויות הרפתקניות של חציית הג'ונגלים בין מקסיקו וגואטמלה.
לינה: במלונות מדרגת תיירות ראשונה או הטובים בנמצא לכל אורך הטיול.
כניסה וסיורים בשמורות הטבע, במוזיאונים ובאתרים ארכיאולוגיים כמפורט במסלול הטיול.
טיפים לנותני השרותים המקומיים
דמי רישום וטיפול

מחיר הטיול אינו כולל:

ביטוח רפואי ומטען, שתייה וארוחות שאינן כלולות, הוצאות אישיות; מסי נמל\מעבר גבול מקומיים המשולמים במקום (כ- 20$).

טיול לגואטמלה ומקסיקו - הערות חשובות:

מיסי הנמל והדלק נכונים ליום הפרסום. במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
תנאי תשלום ודמי ביטול - בהתאם לתנאי הביטול של אקו המפורטים באתר החברה.
מפגש הכנה עם המדריך יערך כשבועיים לפני היציאה לטיול.
מדינות אמריקה הלטינית הן מדינות אשר עדיין לא מפותחות דיין במתן שירותי תיירות. אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מוזיאונים סגורים, שינוי מועדים של אירועים וכיו"ב). מדריכינו ייערכו שינויים (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה .
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

יום המתים במקסיקו

יש הטוענים שיום המתים הוא החג הנוצרי החשוב והנחגג ביותר במקסיקו (היות שהחג הוא מיזוג של החגים […]

אל חבל צ'יאפס בדרום מקסיקו

חבל צ'יאפס (Chiapas) הממוקם בחלקה הדרום מזרחי של מקסיקו הוא אחד המגוונים ביותר במקסיקו מבחינה ביולוגית ואנושית. […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול למקסיקו וגואטמלה כולל חגיגות יום המתים בוואחקה

טיולי תרבות וטבע

אל שבטי המאיה והאצטקים | 20 יום

הדפיסו שלחו שתפו