טיול למקסיקו וגואטמלה צילום: ד"ר גילי חסקין

טיול למקסיקו וגואטמלה כולל חגיגות יום המתים בוואחקה

טיולי תרבות וטבע

אל שבטי המאיה והאצטקים | 20 יום

הדפיסו שלחו שתפו
טיול למקסיקו וגואטמלה הוא מסע מרתק אל התרבויות העתיקות של מרכז אמריקה ומפגש בלתי אמצעי עם התושבים האינדיאנים, צאצאי מלכויות העבר המפוארות, החיים עד היום בחבל צ'יאפס שבמקסיקו ובשדרת ההרים של גואטמלה. הטיול למקסיקו וגואטמלה עובר בין האתרים שהותירו אחריהם התושבים הקדומים – האולמקים, האצטקים ושבטי המאיה, דרך עיירות קולוניאליות וכפרים אינדיאנים המשמרים מסורות מקומיות עתיקות, תלבושות ואריגים צבעוניים, ימי שוק כפריים ומורשת אינדיאנית עשירה, המהולה בהשפעות הכיבוש הספרדי. כל זאת על רקע נוף יפה של הרי געש, אגמים, נהרות ויערות גשם. טיולנו במקסיקו מתרכז ביום המתים, שיש הטוענים שהוא החג הנוצרי החשוב ביותר במקסיקו (מיזוג של החגים הנוצריים All Saint's Day ו-All Soul's Day)

מסלול הטיול

יום 1

טיסה מת"א למקסיקו סיטי

טיסת בוקר מוקדמת דרך מדריד למקסיקו סיטי, אליה נגיע בערב של אותו יום. לאחר הנחיתה נעבור למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 2

מקסיקו סיטי

מקסיקו סיטי היא עיר ענקית, הגדולה ביבשת אמריקה. העיר שוכנת בגובה של למעלה מ -2,200 מטר מעל פני הים ומשמרת עבר מפואר. היום נבקר במוזיאון האנתרופולוגי העשיר בממצאים מרתקים, דרכם ניחשף לטפח מן העבר המפואר. נבקר במרכז העיר, אזור הסוקאלו על שלל המבנים כמו הקתדרלה, ארמון הנשיאות, בית האריחים הכחולים ובניין התיאטרון המרשים. נבקר גם ב"קאסה אזול" שם נכיר את ביתם ועבודותיהם של דייגו ופרידה קאלו ואמנים אחרים בני דורם. לינה במקסיקו סיטי.

יום 3

גואדלופה ועיר האלים

היום נבקר בבזיליקת הבתולה מגואדלופה, כנסייה ואתר עליה לרגל מהחשובים במקסיקו, אותה פוקדים אלפים. נצא מהעיר אל טאוטיהואקאן, עיר עתיקה ומתחם פולחן גדול ממדים. נעלה אל הפירמידות המרהיבות של טאוטיהואקאן, פירמידת השמש (השלישית בגודלה בעולם) ופירמידת הירח, נכיר את מתחמי הפולחן וציורי הקיר ונשמע על דרכי הפולחן העתיקות. לינה במקסיקו סיטי. 

יום 4

ממקסיקו סיטי אל פואבלה

נסיים את ביקורנו בעיר ונצא בנסיעה בין הרי געש מרשימים אל פואבלה, העיר הקולוניאלית המשומרת ביותר במקסיקו אשר הוכרזה כ"אתר מורשת עולמי" על ידי אונסק"ו. נבקר בקתדרלה הבנויה מאבן געשית, נסייר בכיכר המרכזית, בסמטאות ונהנה מהניחוחות והצבעים של השווקים הססגוניים. לינה בפואבלה.

יום 5

וואחקה ,מונטה אלבן (ההר הלבן)

ניסע בדרך המתפתלת לוואחקה, המכונה 'העיר הירוקה' בשל צבען של אבני הבזלת ששימשו לבנייתה. וואחאקה הוכרזה אף היא כ"אתר מורשת עולמי". העיר שוכנת באזור העמקים המרכזי של המחוז, על רכס הסיירה מדרה דל סור (. (Sierra Madre del Sur נטייל ברחובות הצרים והסמטאות הקטנות והמיוחדות, בשווקים הססגוניים ונבקר בכנסיית סנטו דומינגו היפה. נמשיך לאתר הארכאולוגי מונטה אלבן (ההר הלבן), הממוקם על פסגה הצופה אל העיר. בני תרבות הזאפוטק (Zapotecas) שחיו באזור וואחקה, בנו את העיר במאה השביעית לפני הספירה. לינה בוואחקה.

יום 6

סיורים בעיר וחגיגות יום המתים

נצא לחגיגות יום המתים. ביום זה בני המשפחה מנקים, מקשטים את הקברים של קרוביהם בעיקר בפרחים גדולים ובהירים, כמו ציפורני חתול, חרציות, קאלות, נרות, קמעות ועוד. על הקברים נראה מנחות של אוכל, סיגריות, משקאות אלכוהוליים וכל טוב. המשפחות עורכות פיקניק בחלקת הקבר ושיחות ערות מתפתחות עם משפחות וחברי קהילה אחרים שנאספו שם. כטוב ליבם ביין, ינגנו וינעימו את זמנם של המתים שנשמותיהם עולות מן השאול ביום זה ונמצאות סביבם. לינה בוואחקה.

ימים 7-8

העיירה האינדיאנית סן קריסטובל וסביבותיה

נטוס לעיירה טוקסטלה גוטיירז בירת מחוז צ'יאפס ונצא לשייט בקניון "סומידרו" בין צוקים גבוהים ומיוערים. נצפה בבעלי חיים החיים בנהר ובסביבתו, עופות מים, קרוקודילים ועוד. נמשיך אל העיר "סן קריסטובל דה לס קסס", בירת המחוז בעבר. למחרת, נבקר בקהילות הילידים בכפרים זינאקאנטאן וסאן חואן צ'מולה, בכנסייה שכומר אמיתי לא ביקר בה שנים רבות, ואולי אפילו נזכה לצפות בטקסי פולחן בתוך הכנסייה. בסן קריסטובל נטייל בשוק עבודות היד הססגוני, אליו מגיעים תושבי האזור. לינה בסן קריסטובל. 

יום 9

פאלנקה ו"מפלי המים הכחולים"

ביקור בשמורת "המים הכחולים" (Agua Azul) הנותנים תחושה כי "נצבעו" לכבוד המבקרים. המשך לפאלנקה עיר מאיה עתיקה מן התקופה הקלאסית, בה פרחה תרבות המאיה, נכיר את המבנים האופייניים לבניית המאיה, ונספר על עיר הממלכה המפוארת, שכוסתה ביערות הגשם לאורך השנים וכעת נחשפים שרידיה המרשימים. לינה בפאלנקה.

יום 10

המעבר דרך יערות הגשם לגואטמלה

נסיעה בדרכי היער אל מעבר הגבול לגואטמלה. אם נספיק, נבקר באתר המאיה הנידח בונאמפק. נהר אוסומסינטה מפריד בין שתי המדינות. נחצה בסירות לעברו השני ואנו בגואטמלה! דרך היער תוביל אותנו אל פלורס, בירת מחוז "אל פטן", השוכנת לחוף אגם פטן איצה ומוקפת ביערות גשם. לינה באזור פלורס.  

יום 11

טיקאל, בירת שבטי המאיה הקדומים

נבקר בטיקאל, עיר מאיה מרשימה, בה מקדשים לרוב, בלב ג'ונגלים הנאבקים לכבוש אותה מחדש. באתר עשרות פירמידות ענק, שנחפרו מתוך יער הגשם שכיסה אותם, שילוב מרתק של ארכיאולוגיה מרשימה וטבע מדהים. נכיר את שוכני יער הגשם (מיני קופים ועופות), מקדשים, ארמונות, מצבות (סטלות) ענק, עליהן נחקק בכתב עתיק סיפורה של ממלכה עתיקה שנעלמה באורח מסתורי. לינה באזור פלורס.

יום 12

מפלורס אל העיירה הקאריבית ליווינגסטון

ניפרד מיערות הגשם, האגם היפה והעיירה פלורס מכניסת האורחים. נמשיך בנסיעה לכיוון דרום מזרח אל עבר העיירה "ריו דולסה" (הנהר המתוק). נעבור לסירות ונמשיך בשייט במורד הנהר. בדרך נראה את מצודת סן פליפה, ו"יישובי גדה"  קטנים. באחד מהם נבקר ונטבול במי מעיין חמימים הנובעים במקום. נגיע אל ליווינגסטון, עיירה מוקפת ג'ונגלים שרוב תושביה יוצאי אפריקה, צאצאי עבדים נמלטים שהתיישבו בחוף הקאריבי. בעיירה בתי עץ צבועים בשלל צבעים וכלכלה המבוססת על דייג וגידול קוקוס. נכיר את סיפורם המיוחד של תושבי העיירה, בני תרבות הגריפונה, צאצאי אינדיאנים ועבדים שחורים. ארוחת ערב והופעת פולקלור של תושבי העיירה הגאים בתרבותם הייחודית. לינה בליווינגסטון. 

יום 13

חיים טובים בליווינגסטון

נצא בשייט משפך הריו דולסה, אל הים הקאריבי. נפליג לאורך החוף אל אתר הטבע "שבעת המזבחות". נערוך טיול רגלי לאורך פלגי מים היוצאים מן היער בסדרה של מפלים ובריכות שנאגמו בין משקעי סלע טרוורטין ונשתכשך בבריכות המים היפות. נמשיך בשייט צפונה, אל גבול בליז וגואטמלה, נחנה בחוף הטרופי פלאייה בלנקה ("החוף הלבן"). נעצור לרחצה בחוף המבודד, נשכב על ערסלים בין עצי הקוקוס ונטעם משקאות טרופיים. לינה בליווינגסטון.

יום 14

מליווינגסטון בטיסה לגואטמלה סיטי ואנטיגואה

נצא בשייט ממפרץ אל פוארטו באריוס, עיר הנמל החשובה. נטוס לגואטמלה סיטי. נערוך סיור קצר בעיר הבירה, נראה את הקתדרלה, ארמון הנשיאות השדרות הרחבות והכיכרות. נמשיך אל "אנטיגואה גואטמלה", הבירה הקודמת של גואטמלה שחרבה ברעידת אדמה עוצמתית. העיר שוכנת בין שלושה הרי געש נישאים, אגואה (Agua), פואגו (Fuego) ואקאטנאנגו (Acatenango). אנטיגואה עשירה במבנים עתיקים ששוחזרו ושופצו, ומשמרת את עברה הקולוניאלי המפואר. לינה באנטיגואה.

יום 15

העיירה הקולוניאלית אנטיגואה וחוות קפה

את היום נקדיש להיכרות עם העיר העתיקה והתוססת, העבר הקולוניאלי המפואר משתקף מכל פינה בעיר. נבקר בכנסיית סן פרנסיסקו, בקתדרלה הגדולה ובכנסיית לה מרסד עם המזרקה היפה. נשוטט סביב כיכר העיירה, בין בתי הקפה והמסעדות, ונהנה מן המבנים הקולוניאליים ומחיי היומיום הנעימים של אנטיגואה. נמשיך לסיור בחוות קפה מקומית ונלמד על תולדות הקפה ותהליך הכנתו לינה באנטיגואה.

יום 16

מאנטיגואה לצ'יצ'יקסטננגו

נצא מערבה אל  צ'יצ'יקסטננגו, עיירה הררית בה מתגוררים צאצאי מאיה, בני שבט הקיצ'ה. בצ'יצ'י, התגלה הפופול ווך, ספר המיתוסים של בני הקיצ'ה ע"י כומר ספרדי שתרגם אותו לספרדית. נבקר בכנסיית סנטו תומס, בה מתאחדים פולחנים אנימיסטים אינדיאנים עם אמונות נוצריות. בצ'יצ'יקסטננגו נמצא אחד מבתי הקברות המפורסמים והצבעוניים ביותר במרכז אמריקה. נבקר בביתה של אחת המרפאות הוותיקות ביותר של שבטי הקיצ'ה ונחווה בהדרכתה טקס הטהרות פולחני . לינה בעיירה לחוף אגם אטיטלן.

יום 17

אגם אטיטלן וכפרי האינדיאנים המסורתיים

את הבוקר ננצל לביקור בשוק המפורסם של צ'י'ציקסטננגו. נמשיך בנסיעה אל אגם אטיטלן, אחד האגמים היפים בעולם, השוכן בלב שדרת ההרים של גואטמלה. אגם אטיטלן ממוקם בלב שדרת ההרים של גואטמלה, כלוא בין 3 הרי געש חרוטים ומרשימים. לחופיו שוכנים 13 כפרים מסורתיים, לכל כפר תלבושת אופיינית לו. נלון בכפר סנטה קתרינה במלון סמוך לאגם אטיטלן.

יום 18

אגם אטיטלן וכפרי האינדיאנים המסורתיים

נפליג אל הכפרים המיוחדים שעל גדות האגם אטיטלן. נבקר בכפר סנטיאגו, שתושביו לובשים אריגים מפוספסים עם רקמות ציפורים, נגיע אל הכפר סאן חואן ואל הכפר הצבעוני סנטה קתרינה. נכיר את התמונה המורכבת של הזהות השבטית בגואטמלה. בסוף היום נחזור למלון על שפת האגם ללינה. 

ימים 19-20

הדרך הביתה

ננצל את שעות הבוקר ככל שניתן ובהתאם לשעת הטיסה, ניסע לשדה התעופה לטיסה בינלאומית דרך אירופה לת"א. נחיתה בצהריים והמשך טיסה לתל אביב, בה ננחת בליל היום ה-20 לטיול.

  • השתתפות בחגיגות המפורסמות של יום המתים בעיר המקסיקנית וואחאקה.
  • חצי פנסיון לאורך כל הטיול (ארוחת בוקר + צהריים או ערב) + ארוחת צהריים נוספת
  • סיור למונטה אלבן (ההר הלבן).
  • ביקור בפואבלה- "עיר המלאכים" וצ'ולולה.
  • מלונות טובים במיקומים מרכזיים שנבחרו בקפידה ומהטובים בנמצא במקומות נידחים
  • ביקור בעיירה ליווינגסטון והחוף הקריבי של גואטמלה בו חיים אנשי הגריפונה השחורים ותרבותם המיוחדת.
  • מפגש עם שמאן של שבט הקיצ'ה והשתתפות בטקס שמאני.
  • הבטחת הטיול ב- 15 מטיילים ללא תוספת מחיר!!! גודל קבוצה עד 24 מטיילים.
  • מעברים קצרים ונוחים בטיסות הבינלאומיות.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת לאדם בחדר יחיד: 1540$

 

>>> לטיולים נוספים למקסיקו – הקליקו כאן <<<דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול (ארוחת בוקר + צהריים או ערב) + ארוחת צהרים נוספת.
תחבורה: טיסות, אוטובוס תיירים ממוזג ושייט בסירות.
קבוצה: 15 – 24 מטיילים, מדריך ישראלי מצוות "אקו" ומדריכים מקומיים.
אופי הטיול: טיול עומק תרבות וטבע בתנאים טובים, משולב בחוויות הרפתקניות של חציית הג'ונגלים בין מקסיקו וגואטמלה.
לינה: במלונות מדרגת תיירות ראשונה או הטובים בנמצא לכל אורך הטיול.
כניסה וסיורים בשמורות הטבע, במוזיאונים ובאתרים ארכיאולוגיים כמפורט במסלול הטיול.
טיפים לנותני השרותים המקומיים
דמי רישום וטיפול

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען, שתייה וארוחות שאינן כלולות, הוצאות אישיות; מסי נמל\מעבר גבול מקומיים המשולמים במקום (כ- 20$).

טיול למקסיקו וגואטמלה - הערות חשובות:

מיסי הנמל והדלק נכונים ליום 22.4.23. במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
תנאי תשלום ודמי ביטול - בהתאם לתנאי הביטול של אקו המפורטים באתר החברה.
מפגש הכנה עם המדריך יערך כשבועיים לפני היציאה לטיול.
מדינות אמריקה הלטינית הן מדינות אשר עדיין לא מפותחות דיין במתן שירותי תיירות. אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מוזיאונים סגורים, שינוי מועדים של אירועים וכיו"ב). מדריכינו ייערכו שינויים (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה .

מדריך הטיול: יריב עירון

אהבתי לים, להרים ולמדבר הביאה אותי לטייל, לאהוב ולהתמחות בארצות רחוקות. מדריך טיולים וצלילה במדינות הים התיכון, דרום אמריקה ואפריקה במשך 15 שנים. מטייל, צולל ומצלם שנים רבות ברחבי העולם.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

יום המתים במקסיקו

יש הטוענים שיום המתים הוא החג הנוצרי החשוב והנחגג ביותר במקסיקו (היות שהחג הוא מיזוג של החגים […]

אל חבל צ'יאפס בדרום מקסיקו

חבל צ'יאפס (Chiapas) הממוקם בחלקה הדרום מזרחי של מקסיקו הוא אחד המגוונים ביותר במקסיקו מבחינה ביולוגית ואנושית. […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול למקסיקו וגואטמלה כולל חגיגות יום המתים בוואחקה

טיולי תרבות וטבע

אל שבטי המאיה והאצטקים | 20 יום

הדפיסו שלחו שתפו