טיול לקוסטה ריקה, ניקרגואה ובליז

טיולי תרבות וטבע

כולל חגיגות "הסמנה סנטה" | 20 יום

מסע אל המדינות הפחות מוכרות של אמריקה המרכזית. העולם כינה אותן בעבר בשם המזלזל רפובליקות הבננה, והתכוון למדינות עם שליטים דיקטטורים שכרעו לפני הקפיטליסטים הצפון אמריקאים. למעשה ארצות נחבאות אל הכלים אלו, הינן פנינות אותנטיות וייחודיות בנוף של מרכז אמריקה והקאריבים.

כל מדינה והאופי המיוחד שלה, אתרי נוף וטבע מרתקים, הרי געש, יערות גשם, אגמים ונהרות, איים ושמורות טבע, המהווים רקע מקסים לתרבויות המסתוריות של מרכז אמריקה, כל מקום והסיפור ההיסטורי הפרטי שלו, וההרכב האנושי האתני המאפיין אותו.

המסע עובר דרך חוט השדרה הדק של מרכז אמריקה מסן חוזה, קוסטה ריקה, ולאורך שדרת הרי הגעש של יבשת אמריקה אל ניקרגואה, בה אגם גדול, ערים קולוניאליות ציוריות, הרי געש פעילים ורדומים, תרבות אינדיאנית מיוחדת, סיגרים שהגיעו מקובה ותודעה פוליטית לטינו אמריקאית.

בליז, היא הונדורס הבריטית לשעבר. בה רכסי הרים מרשימים מהם נובעים אינספור מקורות מים, מעיינות ונחלים צלולים, יערות גשם משווניים מרשימים, חיות בר ושפע ציפורים, פירמידות ומערות פולחן של בני המאיה נחבאים בתוך עצי היער, ים קאריבי עם שפע איים ושוניות אלמוגים, אוכלוסייה מרתקת של שחורי עור, ואינדיאנים החיים בכפרי ההרים.

מסלול הטיול

יום 1

טיסה אל מרכז אמריקה אל סן חוזה

טיסה מתל אביב דרך יעד ביניים אל קוסטה ריקה. ננחת בשעות אחר הצהרים וניסע למלון באזור סן חוזה לארוחת ערב ולינה.

יום 2

הר הגעש ארנל – המעיינות החמים

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע מערבה אל אזור המישורים הצפוניים מהם מתנשא הר הגעש הפעיל ארנל. הר הגעש ארנל  הוא הפעיל והציורי ביותר מבין הרי הגעש של קוסטה ריקה מאז התפרצותו הגדולה ב-1968. הנסיעה סביב אגם ארנל הציורי היא בין חוות קפה ושטחי מרעה.

נצא לשייט באגם ארנל ולאחר מכן נמשיך לארוחת ערב ורחצה במעיינות חמים הטובלים בצמחייה טרופית שופעת, אדים חמים ומפלים. לינה בארנל.

יום 3

אומגות וגשרי עץ תלויים

נצא לסיור צמרות (אומגות) עוצר נשימה דרך פלטפורמות המחוברות בכבלי מתכת, שהמטיילים גולשים ביניהן באומגות מעל "נפלאות היער". נמשיך ל"סקאי ווק" – סיורי הליכה על גשרי עץ תלויים ביער עד טרופי לח. הסיור כולל הליכה על גשרים התלויים בגבהים שונים ונותנים אפשרות למבט על הצומח והחי ביערות השמורה, נערוך סיור הליכה בשמורת הטבע ונכיר את עולם החי והצומח בקוסטה ריקה. לינה בארנל.

יום 4

טיול בניקרגואה – חוף הצבים בסן חואן דל סור

ניסע לאורך אגם ארנל ונעבור את הגבול לניקרגואה במעבר הגבול "פנאס בלנקאס" ונישן בסן חואן דל סור. בלילה נבקר בחוף "לה פלור" בעונה זו מגיעות הצבות כמעט מידי לילה לחפור בחולות ולהטיל ביצים ולאחר מכן הן חוזרות לים. נצא לסיור לילה עם פנסים ואם יתמזל מזלנו נוכל לחזות בהטלה של הצבות.

יום 5

האי אומטפה וזוג הרי הגעש

ניסע אל העיירה סן חורחה בגדתו המערבית של אגם ניקרגואה. נעלה למעבורת ונפליג אל האי הגעשי אומטפה, שבשני קצותיו מתנוססים הרי געש, קונספסיון הפעיל ומדיירה הכבוי. נטייל ברחבי האי, נבקר באגם הירוק צ'יקו הגדול, נצפה בציפורים המתכנסות ללינת לילה באי קטן מול חוף סנטו דומינגו. נלון במלון צנוע בחוף האי.

יום 6

פסלי הבזלת האינדיאנים של אומטפה

נצא לסיורים ברחבי האי אומטפה. המקום היה ידוע כמרכז תרבות ופולחן אינדיאני חשוב ביותר, אולי התרבות המשמעותית ביותר שנוצרה בין שבטי המאיה בצפון לממלכת האינקה בדרום. נצפה בפסלי הבזלת שנותרו שלמים באי, נבקר באתר פטרוגליפים במורדות הר הגעש מדירה, בו חקוקים סימנים מסתוריים על סלעי הבזלת, נהנה מנוף האי הנשלט ע"י צמד הרי הגעש מדירה וקונספסיון. לקראת אחר צהרים נשוב במעבורת אל החוף וניסע לעיר הקולוניאלית היפה גרנדה, השוכנת לחופו הצפוני של אגם ניקרגואה הגדול. לינה בגרנדה.

יום 7

קולוניאליזם בגרנדה, ושייט בין איי אגם ניקרגואה

בבוקר נסייר בעיר הקולוניאלית העוברת שחזור והופכת לאחת הערים הקולוניאליות המטופחות והנעימות ביבשת אמריקה. כיכר מרכזית תוססת, מבנים קולוניאלים מרשימים, תחנת רכבת ציורית, מצודות ספרדיות עתיקות ששמרו מפני התקפות הפיראטים של הים הקאריבי. נבקר גם בבית חרושת לסיגרים שהקימו בעיר גולים מקובה שברחו לניקרגואה. לאחר מכן, נצא מנמל גרנדה לשיט באגם ניקרגואה, לגלות חלק ממאות האיים הפזורים באגם. התושבים המתגוררים על האיים של אגם גרנדה , חוגגים את השבוע הקדוש "סמנה סנטה" בדרך ייחודית.  מידי שנה, עשרות סירות מלוות את פסלו של ישו על פני המים אל ארבעה עשר איים קטנים שנבחרו מראש. נצא מנמל גרנדה לשיט באגם ניקרגואה יחד עם הסירות, לגלות את חלק ממאות האיים הפזורים באגם. בתום השיט נשוב ללינה בגרנדה.

יום 8

הר הגעש מומבצ'ו וסדר פסח בגרנדה

נעלה למשאית בעלת עבירות גבוהה ונצא בנסיעה עד לפסגת הר הגעש הכבוי מומבאצ'ו. נצא לטיול רגלי בחוות הקפה על מדרונות ההר, נבקר בשמורת הטבע, נטייל בשבילים העוברים ביער הגשם המקומי ומגיעים אל לועות קדומים הפעורים בצד ההר. משם נשקף נוף מקסים של העיר גרנדה, אגם ניקרגואה והאיים שבו. אחר הצהרים נבקר בכפר הקדרים סן חואן דל אוריינטה ונצפה אל האגם הגעשי המרהיב – אגם אפויו. משם נשוב אל גרנדה ונאכל ארוחת סדר פסח חגיגית.

יום 9

ביקור במאסייה – שמורת הר הגעש ושוק מסורתי - אל ליאון

ניסע לבקר בשמורת הטבע של הר הגעש הפעיל "מאסייה", ובמוזיאון המקומי. נמשיך לביקור בבתי המשפחות שמתמחות באריגת ערסלים, ובשוק מלאכות היד בעיירה מאסייה המציע את מגוון האמנות המקומית. לקראת צהרים נמשיך בנסיעה בנוף של הרי געש נישאים שילוו אותנו אל העיר העתיקה לאון. בעיר לאון מתקיימות מדי שנה, חגיגות ותהלוכות סביב אירועי השבוע הקדוש הקתולי, המכונה "השבוע הקדוש". נצא לחזות במשפחות שמכינות שטיחים צבעוניים מנסורת ופרחים לקראת שיאו של השבוע "יום שישי הקדוש" שיתקיים ביום למחרת. לינה בלאון.

יום 10

חגיגות "יום שישי הקדוש בעיר" ליאון והר הגעש טליקה

בשעות הבוקר נבקר בעיר הקולוניאלית לאון שהיתה בירת ניקרגואה במשך יותר ממאתיים שנים. הקתדרלה העתיקה מטרופוליטן, היא מהדוגמאות העתיקות והיפות ביבשת לארכיטקטורה קולוניאלית. נבקר במוזיאון אמנות בבית קולוניאלי המציג את אמנות הציור של. נחזה בתהלוכות של "יום שישי הקדוש", יום בו מתבצעת תהלוכה דתית לאורך שביל המכוסה במרבדים של עלי כותרת ונסורת יבשה שיוצרים סצנות דתיות מורכבות, אשר על הרכבתן עבדו המקומיים כל הלילה שלפני. אחר הצהרים נצא בנסיעה לאורך שורת הרי הגעש הפסיפיים. נטפס בג'יפים בדרך עפר במדרונות הר הגעש טליקה, ונשלים את הטיפוס אל הפסגה בשעת הליכה. כאן נצפה אל הלוע הפעיל ואל נוף שאר ההרים לעת שקיעה. נשוב בנסיעה לילית אל ליאון ללינת לילה.

יום 11

המעבר לבליז והאי "סן פדרו"

בשעות הבוקר נצא בנסיעה אל  עיר הבירה מנגואה ונעלה על טיסת צהריים (טיסה לא ישירה) לבליז.

לאחר הנחיתה ניסע לנמל ונעלה על מעבורת אי קטן לא הרחק מחופיה של בליז- "קי קולקר" . גודלו בסה"כ 5 ק"מ רבועים התושביו מתפרנסים מהים, בעיקר מדיג לובסטרים ומתיירות. לאחר הגעתנו נעבור למלון חביב השוכן לחוף הים הקאריבי.

יום 12

שייט בים הקריבי ושנרקול עם כרישים , חתולי ים ופרות ים

נצא לשייט על הים הקריבי ונשנרקל בשמורת הטבע הימית הסמוכה הול צ'אן, בה אפשר לפגוש מקרוב כרישים ומנטה ריי., השמורה ידועה בזכות דגים בכל הצבעים, צבי ים, צלופחים, סוסוני ים, חתולי ים ועוד. לקראת ערב נצא לשוטט ברחובה הראשי של העיירה, ליהנות מן האווירה האחרת של האוכלוסיה המקומית, מבחר הבארים והמסעדות המקומיות, והנמל הקטן. לינה בקי קולקר.

יום 13

אתר למנאי וסן איגנסיו

בשעות הבוקר נעלה על מעבורת חזרה לבליז סיטי . ניסע ללגונת הנהר החדש, שם נעלה על סירות בהפלגה אל למנאי (Lamanai) מאתרי המאיה הפולחניים הגדולים ביותר. החשיבות של הכפר הוא בהמשכיות הרציפה של ההתיישבות בו, מאז 1500 לפני הספירה ועד למאה ה- 19 שאז נוצר הקשר בין תושביו האינדיאנים בני המאיה והחוקרים המערביים, קשר של שלום. בנוסף למבנים ההיסטוריים של אנשי המאיה ניתן לראות שם גם מבני כנסיות וטחנות סוכר שנבנו בתקופת הקשר החדש במאה ה- 19. ומשם ניסע לסן איגנאסיו (San Ignacio), המוכרת גם כקאיו (Cayo). זוהי עיירה חביבה, ספק בריטית ספק גואטמלית, בגבעות שמעל נהר בליז השוצף. לינה בסן איגנסיו.

יום 14

מערת פולחן הקורבנות "אקטון טוניצ'יל מוקנאל" ATM

זהו אחד מהימים המרשימים ביותר בבליז, המשלב טיול טבע מרהיב ואתגרי עם סיפור הסטורי פולחני ומצמרר של בני המאיה. נצא בבוקר בנסיעה מן החוף דרך יערות הגשם ושטחים חקלאיים. מן הכניסה לשמורת הטבע נצא במסלול הליכה בתוך היער בו נצטרך שוב ושוב לחצות נהר זורם. המערה מתגלית לאחר כשעה של הליכה. אנו עוברים קטע קצר בשחיה דרך בריכה טבעית, ומשם מתחילים בהליכה בתוך מערה עם פנסים על ראשינו למשך שעות ספורות. הולכים בתוך מים זורמים, במעברים בין סלעים ונקיקים, תוך שאנו צופים בזקיפים ונטיפים מרהיבים. בהמשך ההליכה אנו נכנסים אל אולמות ענק מרהיבים ביופיים, ובצד התופעות הגיאולוגיות ניתן להבחין בשרידי כדים ובעצמות וגולגלות אדם. בחינה מדוקדקת של השלדים מגלה שהם קורבנות שהוצאו להורג לפייס את אלי המאיה, כנראה אל הגשם. שלדי הקורבנות התאחדו עם קירות ורצפת המערה דרך הגיר המומס שהתגבש אליהם ואל המערה. זהו אחד המראות המרשימים שבו קמה לתחיה לעינינו תרבות הקרבת הקורבנות של שבטי המאיה בתוך נוף המערה המרשים. יוצאים באותה דרך שבה הגענו. אחר הצהרים נמשיך ונעלה במדרונות הרכסים של בליז, עד לעיירה סאן איגנסיו במערב בליז, סביבה חיים אינדיאנים בני שבטי המאיה.

יום 15

קהילת "המנוניטים" והמעבר מבליז לפלורס- גואטמלה

ניסע אל חוות מנוניטים ונלמד על תרבותם המיוחדת. מוצאם של המנוניטים מקבוצתה של בפטיסים במאה ה16 בהולנד. למנונייטס דת וערכים נוקשים ששומרים עליהם מבודדים משאר הקהילות בבליז. הם דוברים גרמנית ויש להם בתי ספר , בנקים וכנסיות של הקהילה בלבד.היות והם חיים בסגנון מסורתי הם מתנגדים לטכנולוגיה ולשימוש במכונוות. לאחר מכן ניסע לגבול ונעבור לפלורס , גואטמלה. ארוחת ערב ולינה בפלורס.

ימים 16-17

הדרך הביתה

ניסע לשדה התעופה בפלורס ונעלה על טיסת בוקר לגואטמלה סיטי. נצא לסיור פנורמי בעיר הבירה של גואטמלה ולאחר מכן נחזור שדה התעופה ונעלה על טיסה בינלאומית מגואטמלה סיטי לת"א דרך אירופה. ננחת בת"א בערב של היום ה17 לטיול.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת לחדר ליחיד: 1360 $דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

לינה, כלכלה, תחבורה וצוות כמפורט.
סיורים ודמי כניסה לאתרים כמפורט בתכנית.

הטיול אינו כולל

ארוחות אשר אינן מפורטות בתכנית.
ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות
הוצאות בעלות אופי אישי
מסי נמל מקומיים שאינם נקובים בכרטיס ושמשולמים בחו"ל.

לתשומת לבכם

אופי הטיול: טיול בארצות הפחות מוכרות במרכז אמריקה. זהו טיול בדגש של נופים טבע ותרבויות מקומיות, היסטוריות ועכשוויות. הטיול כולל ימים ספורים של פעילות אתגרית כגון: ג'יפים והליכה אל הר געש פעיל, הליכה במערות עם פנסי ראש וקסדות בטיחות, מעבר הכרחי בתוך מי נהרות ואף שחיה, שיט בסירות קאנו בים הקאריבי, שנירקול בשוניות אלמוגים. תנאי לינה ושירותי תיירות טובים בצד הרפתקאות בשטח.
לינה: מלונות 3 ו-4* או הטובים בנמצא. המלונות נבחרים בקפידה לפי המיקום ואופי בית המלון.
כלכלה: ארוחות בוקר בבתי המלון+ 11 ארוחות נוספות בבתי המלון או במסעדות מקומיות.
תחבורה: טיסה אזורית במרכז אמריקה. נסיעה באוטובוס מיניבוסים וג'יפים ע"פ התכנית, ובהתאם לגודל הקבוצה. שיט בים הקאריבי במעבורת וסיור בסירת מנוע המתאימה לטיול שנירקול. העברות אל ומשדה התעופה.
קבוצה והדרכה: 26 – 15 מטיילים בקבוצה. מדריך ישראלי מצוות "אקו" – נעם סלע, יוביל את הטיול, וייעזר במדריכים מקומיים בחלק מן הטיול.
ניקרגואה קוסטה ריקה ובליז הן מדינות מרתקות ובתוליות שנפלא לגלות אותן מחד, ומאידך הן אינן מפותחות דיין במתן שירותי תיירות. הן מבחינת התשתיות המקומיות, כבישים, איכות האוטובוסים, המסעדות ובתי המלון, הן מבחינת תנאי מזג אוויר משתנים שייתכן וייאלצו אותנו להחליף סדר ימים ואף אתרי ביקור, והן מבחינת אחזקת האתרים ושבילי הטבע, למרות שבשנים האחרונות התפתחה מודעות מקומית לנושאים אלו, וחל שיפור ניכר. אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש במיוחד בסביבות חג הפסחא (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מוזיאונים סגורים, שינוי מועדים של ארועים וכיוצ"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארצות היעד הללו.
באם יהיה צורך מדריכינו יערכו שינויים (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

העצמת נשים במרוקו

זכויותיהן של נשות מרוקו עברו תהפוכות רבות לאורך תקופות שונות, מהתקופה הטרום-איסלאמית ועד היום. כיום, מעמד האישה […]

החתונה הסינית שלי

משפט סיני עתיק אומר: "פגישה עם חבר טוב בארץ רחוקה, היא כמו גשם לאחר בצורת ארוכה". את […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לקוסטה ריקה, ניקרגואה ובליז

טיולי תרבות וטבע

כולל חגיגות "הסמנה סנטה" | 20 יום