fbpx

טיול לסיביר ואגם בייקל

טיול לסיביר ואגם בייקל

אקו עצמאי בשטח

כולל חציית האגם | 11 יום

טיול לסיביר סובב אגם בייקל בלב אסיה. במקום הנידח ביותר בעולם, לב סיביר, נמצא אגם בייקל, מן הגדולים והיפים שבאגמי המים המתוקים בעולם. סביבו זורמים נהרות עתירי מים, יערות טייגה אינסופיים ומעט אנשים שהרחיקו לסוף העולם.
אנו יוצאים למסע הרפתקאות חדש לסיביר ואגם בייקל, נשוט במעבורות, ניסע בג'יפים במיניבוסים וברכבות ונטייל ברגל בחיק הטבע, לגלות עולם נידח ובתולי, להתרועע עם שרידי עבר מרתק, בודהיסטים, מאמינים ישנים ובעיקר טבע נפלא ובלתי מופרע.

מסלול הטיול

ימים 1-2

הגעה לסיביר

טיסה מת”א דרך מוסקבה לסיביר. נחיתה בשעות הבוקר של היום השני בעיר אירקוצק השוכנת בלב סיביר על גדות נהר אנגרה. נצא לראות העיר ולגלות בה בתי עץ עתיקים, הבנויים לספוג את תלאות החורף הסיבירי ללא שימוש במסמרים, כנסיות אבן נאות, הבנויות בסגנון ה”בארוק הסיבירי” ומבנים היסטוריים שונים המספרים את ההיסטוריה המרתקת של אירקוצק ושל סיביר כולה.

יום 3

רכבת סובבת בייקל

בשעת בוקר מוקדמת נעלה אל הרכבת המיוחדת “סובבת האגם” (הטרנס סיבירית ההיסטורית), לנסיעה בת 92 ק”מ לאורך חוף האגם. בתוך הנוף היפהפה בוצעה פעילות הנדסית מורכבת ומיוחדת לצורך הנחת המסילה לפני יותר ממאה שנים: 39 מנהרות, מאות גשרים, תומכות ומבנים.

הרכבת עוצרת בכמה תחנות כדי לאפשר להתרשם מן הנוף ומן הפרוייקט ההנדסי המיוחד. ארוחת צהרים – ברכבת ובשעות אחר הצהרים המאוחרות נגיע אל פורט בייקל, תחנת הרכבת האחרונה במסילת הברזל הטרנס סיבירית של שנת 1900. כאן נעלה על ספינת מעבורת ונחצה את המוצא הרחב של נהר האנגרה המנקז את ימת בייקל, אל העיירה ליסטביאנקה. לינה בבית הארחה מקומי.

יום 4

העיירה ליסטביאנקה

נצא לטייל בעיירה היפה ליסטביאנקה השוכנת על החוף. נבקר במוזיאון הגיאולוגי של בייקל, באקווריום עם הפאונה של האגם ובה כלב הים “ניירפה” הייחודי לאגם ונטייל בעיירה. בארוחת הצהרים נאכל את דגי האגם: אומול – סלמון אנדמי לאגם. אחר הצהרים נבקר במוזיאון פתוח של בתי עץ, כנסיות, מבצר עץ קוזאקי ומגורי נוודים סיביריים. נשוב ללינה בעיר אירקוצק.

יום 5

האי אולחון באגם בייקל

הבוקר ניסע צפונה דרך רכס פרומורסקי, אל הגדה המערבית של אגם בייקל, אל הכפר אלנצי. אחר הצהרים נשוט במעבורת אל האי אולחון, הגדול באיי אגם בייקל. תושבי האי, ברובם בוריאטים, הם שבט מונגולי ואמונותיהם נשענות על הבודהיזם בצד פולחן שמאני.

נבקר בחוזיר, היישוב הראשי באי אולחון – ונבקר בבית האוספים המקומי בחצר בית הספר. נטייל ברגל דרך העיירה אל כף-בורחאן כדי לראות את מקדש הסלע השמאני הצופה אל האגם ונחשב לאחד מתשעה המקומות המקודשים לבוריאטים. נלון בבית הארחה סיבירי בחצר בית פרטי בחוזיר. כל חיי הבית והמשפחה (כולל מטבח, שירותים ורחצה) מתנהלים בחצר. הווה אומר: תנאים פשוטים, ללא מים זורמים, אך עם סאונה סיבירית והכנסת אורחים לבבית.

יום 6

טיול ג'יפים באי אולחון

בבוקר נצא בג’יפים רוסיים לטייל באי אולחון ולתצפיות אל האגם. ניסע צפונה ונעצור בכף- סגאאן-קושון, בדיונות ובכף-קובוי שבקצה הצפוני של האי. ארוחת פיקניק על מדורה מחממת במפרץ אוזורי. נשוב לחוזיר, ללילה נוסף עם המשפחה המארחת ובסאונה הסיבירית.

ימים 7-8

חציית אגם בייקל אל אולאן - אודה, בירת הרפובליקה הבוריאטית

בשעות הבוקר ניסע לטייל בג’יפים אל דרום האי אולחון.  נבקר בקייפ חורגוי שבו נמצאים שרידי החומה הקוריקנית. נעלה לתצפיות על הנוף הסלעי, המתלולים הגולשים אל האגם, והמיצרים הימיים. ארוחת פיקניק על האש בשטח. אחר הצהרים נעלה למעבורת שתעביר אותנו מהאי אולחון מזרחה לרוחב כל אגם בייקל ואל חופו המזרחי. לינה בבתי מקומיים בעיירה על חוף מזרח אגם בייקל. למחרת בבוקר נצא בנסיעה ארוכה בת כ- 270 ק”מ אל העיר אולאן-אודה, בירת הרפובליקה הבוריאטית של רוסיה ומרכז של הבודהיזם הסיבירי. הנסיעה עוקבת אחר המרחבים העצומים של ערבות סיביר המנוקדים בכפרים לאורך הדרך. נעצור במספר מקומות עניין, נאכל צהריים בפונדק דרכים ולעת ערב נגיע לעיר הגדולה. לינה במלון במרכז העיר אולאן אודה.

יום 9

אולאן אודה והמאמינים הישנים

נצא למרכז העיר אל המדרחוב החביב ואל פסל ראשו הענק של לנין היצוק ברונזה. משם ניסע אל מחוץ לעיר. נבקר באחד המנזרים הבוריאטים האחרונים שעוד נותרו על אדמת סיביר. נמשיך ונבקר באחד מיישובי “המאמינים הישנים”. אלו כפרים של בקתות עץ צבעוניות בהם חיים הצאצאים של גולים לסיביר על רקע מאבקם ברפורמות של הכנסייה וסירוב לקבל את מרותה במאה ה- 17. נשוב לארוחת ערב סיבירית טיפוסית באולאן אודה.

יום 10

אולאן אודה והבוריאטים

יום זה יוקדש ליישובי הבוריאטים ותרבותם כפי שנותרו בעמקי הנהרות סביב אולאן אודה. נבקר במחנה “גר” טיפוסי בני המיעוט הבודהיסטי ונפגוש את ה”למה” המקומי. נבקר במוזיאון האתנוגרפי הפתוח בו מתקיימת תערוכה מתמדת של מורשת ארכיטקטונית ותרבותית ונפגוש במורה סיבירי של הדלאי למה הטיבטי. נבקר במקדשים מקומיים ונאכל ארוחה בוריאטית טיפוסית (את הדיון על איכותה נקיים אחרי הקינוח…). לינה באולאן אודה.

יום 11

אולאן אודה - מוסקבה - ת"א

סיום הטיול לסיביר ואגם בייקל. בשעות הבוקר העברה לשדה התעופה. נעלה לטיסה למוסקבה, בה ננחת בשעת צהרים. נצא לסיור במוסקבה. בשעות הערב המשך בטיסה לתל אביב, בה ננחת לקראת חצות.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

בטיול עצמאי אתם בוחרים מתי לטייל

טיול לנוסע העצמאי הוא טיול מאורגן פרטי, בהתאמה אישית.
צוות אקו זמין למתן ייעוץ ותכנון הטיול שלכם.

רוצים לקבל מידע/ להתייעץ/ לשאול שאלות ?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

 

 

אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

קניה – אגם נאקורו: מיליון פלמינגו לא טועים

גבעות שחורות סוגרות על אגם קטן שלאורך חופיו נמתח פס עבה צבוע ורוד. זהו אגם נאקורו שבקניה, […]

בֶּרְבֶּרִים – בין להיות חלק לבין להיות עצמם (חלק ב: הברברים האפריקאים היום)

 חלק א עסק במקורם ובהיסטוריה של הברברים, וחלק זה יעסוק בהיסטוריה המודרנית שלהם ובחייהם היום. הברברים חיים […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לסיביר ואגם בייקל

אקו עצמאי בשטח

כולל חציית האגם | 11 יום