טיול לסיביר ואגם בייקל
במקום הנידח ביותר בעולם, לב סיביר, נמצא אגם בייקל, מן הגדולים והיפים שבאגמי המים המתוקים בעולם. סביבו זורמים נהרות עתירי מים, יערות טייגה אינסופיים, ומעט אנשים שהרחיקו לסוף העולם. אנו יוצאים למסע הרפתקאות חדש, נשוט בסירות, ניסע בג'יפים במיניבוסים וברכבות, ונטייל ברגל בחיק הטבע, לגלות עולם נידח ובתולי, להתרועע עם שרידי עבר מרתק, בודהיסטים, מאמינים ישנים, ובעיקר טבע נפלא ובלתי מופרע.

מסלול הטיול

ימים 1-2

הגעה לסיביר

טיסה מת”א דרך מוסקבה לסיביר. נחיתה בשעות הבוקר של היום השני בעיר אירקוצק השוכנת בלב סיביר על גדות נהר אנגרה. נצא לראות העיר, ולגלות בה בתי עץ עתיקים, הבנויים לספוג את תלאות החורף הסיבירי ללא שימוש במסמרים, כנסיות אבן נאות, הבנויות בסגנון ה”בארוק הסיבירי”, ומבנים היסטוריים שונים המספרים את ההיסטוריה המרתקת של אירקוצק ושל סיביר כולה.

יום 3

רכבת סובבת בייקל

בשעת בוקר מוקדמת נעלה אל הרכבת המיוחדת “סובבת האגם” (הטראנס סיבירית ההיסטורית), לנסיעה בת 92 ק”מ לאורך חוף האגם. בתוך הנוף היפהפה בוצעה פעילות הנדסית מורכבת ומיוחדת לצורך הנחת המסילה לפני יותר ממאה שנים: 39 מנהרות, מאות גשרים, תומכות ומבנים.

הרכבת עוצרת בכמה תחנות כדי לאפשר להתרשם מן הנוף ומן הפרוייקט ההנדסי המיוחד. ארוחת צהרים – ברכבת, ובשעות אחר הצהרים המאוחרות נגיע אל פורט בייקל, תחנת הרכבת האחרונה במסילת הברזל הטרנס סיבירית של שנת 1900. כאן נעלה על ספינת מעבורת ונחצה את המוצא הרחב של נהר האנגרה המנקז את ימת בייקל, אל העיירה ליסטביאנקה. לינה בבית הארחה מקומי.

יום 4

העיירה ליסטביאנקה

נצא לטייל בעיירה היפה ליסטביאנקה השוכנת על החוף. נבקר במוזיאון הגיאולוגי של בייקל, באקווריום עם הפאונה של האגם ובה כלב הים “ניירפה” הייחודי לאגם, ונטייל בעיירה. בארוחת הצהרים נאכל את דגי האגם: אומול – סלמון אנדמי לאגם. אחר הצהרים נבקר במוזיאון פתוח של בתי עץ, כנסיות, מבצר עץ קוזאקי ומגורי נוודים סיביריים. נשוב ללינה בעיר אירקוצק.

יום 5

האי אולחון באגם בייקל

הבוקר ניסע צפונה דרך רכס פרומורסקי, אל הגדה המערבית של אגם בייקל, אל הכפר אלנצי. אחר הצהרים נשוט במעבורת אל האי אולחון, הגדול באיי אגם בייקל. תושבי האי, ברובם בוריאטים, הם שבט מונגולי, ואמונותיהם נשענות על הבודהיזם בצד פולחן שמאני.

נבקר בחוזיר -היישוב הראשי באי אולחון – ונבקר בבית האוספים המקומי בחצר בית הספר. נטייל ברגל דרך העיירה אל כף-בורחאן כדי לראות את מקדש הסלע השמאני הצופה אל האגם, ונחשב לאחד מתשעה המקומות המקודשים לבוריאטים. נלון בבית הארחה סיבירי בחצר בית פרטי בחוזיר. כל חיי הבית והמשפחה (כולל מטבח , שירותים ורחצה) מתנהלים בחצר. הווה אומר: תנאים פשוטים, ללא מים זורמים, אך עם סאונה סיבירית והכנסת אורחים לבבית.

יום 6

טיול ג'יפים באי אולחון

בבוקר נצא בג’יפים רוסיים לטייל באי אולחון ולתצפיות אל האגם. ניסע צפונה ונעצור בכף- סגאאן-קושון, בדיונות ובכף-קובוי שבקצה הצפוני של האי. ארוחת פיקניק על מדורה מחממת במפרץ אוזורי. נשוב לחוזיר, ללילה נוסף עם המשפחה המארחת ובסאונה הסיבירית.

ימים 7-8

הפלגה על אגם בייקל ובארכיפלג אושקאניי

לאחר ארוחת הבוקר נצא מהמזח של העיירה חוזיר להפלגה בת יומיים בסירות יארוסלבט מקומיות (שאורכן 24 מטר ובהן ארבעה אנשי צוות ושמונה מטיילים). נפליג 110 ק”מ אל איי אושקאניי לצפות במושבת כלבי הים של הבייקל, המין היחיד בעולם של כלבי ים החיים במים מתוקים, ומקורם כנראה בחדירה קדומה של האוקיאנוס הארקטי אל השקע הגיאולוגי העמוק של בייקל.

נשוט מהארכיפלג של אושקאניי אל שמורת הטבע זאבייקלסקי ונבקר במפרץ זמינאייה הידוע במעיינות החמים הנובעים בו. נלון ונאכל בסירות שיעגנו במפרצים מול אושקאניי ומונאחובו.

יום 9

טיול ברגל במזרח הבייקל

בבוקר נרד אל החוף המזרחי של אגם בייקל. מחוף מפרץ בארגוזינסקי נצא לטיול ברגל דרך יערות טייגה עבותים עד מפרץ מונאחובו בנוף המקסים של מפרצי הבייקל. המתקשים בהליכה יוכלו לפגוש את סירת הציוד במחצית הדרך ולהמשיך איתה בשייט עד קצה המסלול. ממפרץ נונאחובו ניסע לעיירה אוסט-בארגוזין. שם נלון, נאכל ונתרחץ ב….. סאונה סיבירית בבתי משפחות בכפר (!)

יום 10

עמק בארגוזין

בבוקר ניסע כ- 130 ק”מ כדי לטייל בעמק בארגוזין הציורי. נבקר באתרים בוריאטיים קדושים, בוהה-שולון ועמודי סובינסקי, באתרים גיאולוגיים מעוררי עניין. ניסע בין הכפרים של צאצאי הקוזקים והגולים הפוליטיים, בשטחים המוצפים רחבי הידיים של העמק, ונבקר גם בבית הקברות המפתיע של בארגוזין.

אחר הצהרים נשוב ללינה בבתי התושבים בעיירה אוסט-בארגוזין.

יום 11

אל אולאן-אודה, בירת הרפובליקה הבוריאטית

נצא לנסיעה ארוכה אל העיר אולאן-אודה (270 ק”מ), בירת הרפובליקה הבוריאטית של רוסיה, ומרכז של הבודהיזם הסיבירי. נצא למרכז העיר אל המדרחוב החביב ואל פסל ראשו הענק של לנין היצוק ברונזה. לינה במלון פשוט באולאן אודה.

יום 12

אולאן אודה והבוריאטים

יום זה יוקדש ליישובי הבוריאטים ותרבותם כפי שנותרו בעמקי הנהרות סביב אולאן אודה. נבקר במוזיאון האתנוגרפי הפתוח בו מתקיימת תערוכה מתמדת של מורשת ארכיטקטונית ותרבותית, במקדשים, ונאכל ארוחה בוריאטית טיפוסית (את הדיון על איכותה נקיים אחרי הקינוח…). לינה באולאן אודה.

יום 13

דלתת הנהר סלנגה

ניסע מאולאן אודה כ- 130 ק”מ אל דלתת הנהר סלנגה, ואל שמורת הטבע קבאנסקי. הנהר עושה את דרכו מהריה של מונגוליה התיכונה ונשפך בדלתא רחבת ידיים וביצתית אל דרום מזרח הבייקל. ביצת הדלתא עשירה בצמחייה ובציפרים, והתנועה בה אפשרית אך ורק בסירות קטנות המושטות בידי פקחי השמורה.

שמורת קבאנסקי הינה שמורה מדעית וסגורה בפני מבקרים, ואנו זכינו לקבל אישור כניסה מיוחד לביקור במקום. ייתכן ונוכל לצלוח את שרטונות החול שבגבול הביצה ולהיכנס לביקור באחד האיים המוצפים שיוצר הנהר באגם עצמו. (מותנה בגובה המים).

יום 14

אולאן אודה והמאמינים הישנים

נצא אל מחוץ לעיר כדי לבקר ביישובי “המאמינים הישנים”. אלו כפרים של בקתות עץ צבעוניות בהם חיים הצאצאים של גולים לסיביר על רקע מאבקם ברפורמות של הכנסייה וסירוב לקבל את מרותה במאה ה- 17.

יום 15

אולאן אודה – מוסקבה – ת"א

בשעות הבוקר נעלה לטיסה למוסקבה, בה ננחת לפני הצהרים. המשך בטיסה לתל אביב, בה ננחת בשעות הערב.

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
01/09/2020 15/09/2020 ד”ר זאב לוין יפורסם בהמשך
על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן <<

 

תוספת לחדר ליחיד: 650 $ עבור 8 לילות בלבד, אין אפשרות לחדר יחיד בשייט בסירות על אגם בייקל (2 לילות), בבתי המקומיים באוסט בארגוזין (2 לילות), ובמלון העץ בליסטביאנקה (לילה אחד).

דגשים מיוחדים

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות
תחבורה, לינה, כלכלה וצוות כמפורט
שני ימי סיור במוסקבה וסביבותיה
דמי כניסה לשמורות הטבע
דמי רישום וטיפול

המחיר אינו כולל

הוצאות אישיות
ארוחות שאינן כלולות ושתייה

לתשומת לבכם

אופי הטיול: טיול תרבות וטבע אל אחד המקומות הנידחים בעולם, לב סיביר ואגם בייקל.
תחבורה: מיניבוסים לנסיעות ארוכות, רכבת סיבירית, ג'יפים מקומיים, סירות יארוסלבט עם מקומות לינה ל- 8 מטיילים בסירה.
לינה: במלונות 4* ו- 3* באירקוצק ובאולאן-אודה, בתי הארחה באי אולחון וחוף בייקל. לינה בבתי מקומיים בבארגוזין, לינה בתאי לינה בסירות יארוסלבט. באנייה (סאונה סיבירית) היכן שיש.
הערה: תנאי הלינה בסיביר נמוכים מהמקובל בעולם המערבי. הלינה מחוץ לשתי הערים הגדולות, היא בתנאים בסיסיים ,ובחלקם עם שירותים משותפים.
כלכלה: ארוחות בוקר לאורך כל הטיול. 18 ארוחות צהרים וערב לאורך הטיול.
קבוצה: 16 – 24 מטיילים, מדריך ישראלי מצוות "אקו", ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
מסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר יעודכן בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש להפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
תנאי תשלום ודמי ביטול - כמופיע בדף הרישום המצורף.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

קוסטה ריקה למשפחות

טיול משפחות לקוסטה ריקה יכול להיות היהלום שבכתר, טיול שייזכר כארוע משפחתי מכונן וזיכרון חוויתי שילווה אתכם […]

טיולים לנוסע העצמאי בעולם הסיני

העולם הסיני הוא כינוי לאזורים אשר בהם חיים בני העם הסיני, השפה המדוברת היא הסינית והתרבות, גם כן, סינית…. העולם הסיני הוא השטח הביתי שלנו. בטיול עצמאי תוכלו להגיע גם לאזורים המוכרים לכל תייר, אבל גם לצאת ממסלול התיירות השחוק ולהיכנס לעומק השטח, אל מקומות אשר שמם עובר מפה לאוזן בין תרמילאים והרפתקנים. בואו לגלות את העולם הסיני עם […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.