טיול לסין בדגש תרבות ושמורות טבע

טיולי תרבות וטבע

כולל גשר הזכוכית בפארק ג’אנג ג’יה ג’ייה | 15 יום

טיול ייחודי מסוגו אל הפרובינציות הדרומיות של סין, אל אזורים המוכרים ליודעי דבר כמקומות היפים ביותר בסין. הטיול מתמקד באזורים היותר מיוחדים של שלה: נבקר במקומות המשופעים בעמקים, גשרים טבעיים, נהרות תת קרקעיים ומערות נטיפים ובאזורים המוקפים ביערות והרים מרהיבים בהם שוכנות שמורות טבע מן היפות ביותר באסיה. בטיולנו לסין נהנה מהנוף המרהיב, מהשטחים המעובדים, מהכפרים הציוריים, מהכפריים העוסקים במלאכת השדה ומבני המיעוטים השונים, הניכרים כל אחד בלבושו הצבעוני המיוחד. כל זאת זאת לצד מספר ערים גדולות וחשובות ולמספר מוקדים הממחישים את התרבות המגוונת ועתיקת היומין של מדינה זו.

מדריך הטיול יובל לוי, אשר מתגורר בסין, בנה במיוחד עבור אקו טיולי שטח מסלול  שיחשוף אותנו, המטיילים הישראלים, לחבלי ארץ ייחודיים ומגוונים, אשר שעריהם לתיירות נפתחו רק בשנים האחרונות והביאו להתפתחות מסחרחרת בתעשייה, בכלכלה ובתשתיות.
יובל דובר, קורא, כותב ונושם את השפה והתרבות הסינית ולו היכרות עמוקה עם המיעוטים השונים, הדתות וההיסטוריה של סין. מתמחה בהובלת טיולי עומק בכל רחבי סין, ומוביל טרקים וטיולים גאוגרפיים ייחודיים באזורים הטיבטיים ובדרום מזרח אסיה. בזמנו הפנוי מתרגל טאי צ'י, צ׳י גונג ועורך מסעות צילום בעקבות התרבויות המקומיות.

מסלול הטיול

ימים 1-2

מתל אביב לקונמינג: הצצה לסין המסורתית

בשעות הצהריים נצא בטיסה ישירה לצ’נגדו, אליה נגיע בשעות הבוקר המוקדמות, ונמשיך בטיסת פנים לקונמינג בירת מחוז יונאן. לקראת הצהריים נגיע לקונמינג, בירתה של מחוז יונאן. קונמינג מפורסמת במזג האויר הנוח ששורר בה לאורך השנה ולכן גם נקראת “עיר האביב.” על אף הזינוק הכלכלי המטאורי שעובר על סין בשנים האחרונות, והפיתוח המהיר שניבט בכל פינות המדינה נדמה שתושבי קונמינג עדיין לא נכנסו לקצב החיים המהיר. משדה התעופה של קונמינג נסע אל העיר ונבקר במקדש יואן-טונג אשר משמש כמרכז הבודהיסטי של זרם המהיינה הסיני ביונאן ומשלב גם מוטיבים קונפוציואיסטים ודאואיסטים, כאשר בדרך נעבור באחת מהרפאות הסיניות הותיקות בקונמינג, שם נראה כיצד רוקחים את התרופות הסיניות המסורתיות. ארוחת ערב ולינה בקונמינג.

יום 3

קונמינג וטרסות האורז של יואן-יאנג

נתחיל את היום ב“פארק האגם הירוק”, אחד מאזורי החמד של קונמינג שמקבל נופח מיוחד של פריחה וציפורים נודדות לפי עונות השנה המתחלפות. נשוטט על הגשרים מעל האגם ונצטרף למקומיים במהלך התעמלות הבוקר, הריקודים ותרגולי הטאי צ’י. נצא בנסיעה בת כשבע שעות מקומינג אל אזור טרסות האורז של יואנ-יאנג, הידועות כיפות ביותר בסין. יואנ-יאנג הינו אזור מרוחק ממרכזי השלטון הסיני ועל כן הצליח לשמר את תרבויות בני המיעוטים הרבים. עם הגעתנו נבקר באחת מנקודות התצפית כדי לצפות בשקיעת השמש על גבי הטרסות. לינה בגסט האוס באחד מן הכפרים היפים באזור.

יום 4

זריחות ושקיעות על טרסות האורז של יואן יאנג

היום נשכים קום על מנת להספיק לראות את הזריחה על נוף הטרסות. נחזור למלון לארוחת בוקר ולאחר מכן נצא ליום מלא בין הכפרים והטרסות באזור (כשעתיים נסיעה בין כפר לכפר). נבקר בכפר של בני מיעוט ה’האני’ אשר רבים מהם מתגוררים באזור זה. נמשיך לטיול רגלי בין הטרסות, שם נפגוש את המקומיים שמעבדים אותן ונתרשם מהנוף החקלאי ושיטות העבודה אשר נדמה שלא נשתנו כלל זה אלפי שנים. בערב נגיע לנקודת תצפית מרהיבה – ׳לוע הארי׳, שם נצפה בשקיעה. לינה בגסט האוס באחד מן הכפרים היפים באזור.

יום 5

ג'יאנשוי

בבוקר נצא בנסיעה אל ג’יאנשוי, עיר  בת שנה 1,000 הידועה באוכל הטעים, בטופו המשובח ובכלי התה האיכותיים שלה. לאחר ההגעה נצא לסיבוב בעיר העתיקה. נבקר באחוזת ז׳ו, המקום אשר היה שייך למשפחת אצולה מקומית נותן הצצה ייחודית במינה לחיי האצולה הגבוה של שלהי סין הקיסרית. משם נמשיך לביקור במפעל טופו מקומי, נמשיך למקדש קונפוציוס – הפילוסוף הסיני המפורסם. המקדש שימש בעבר כאוניברסיטה למעמד הגבוה ובו התחנכו דורות על דורות של משכילים סיניים על מנת להתקבל לתפקידים רמים ולהתקדם בסולם הדרגות החברתי. לקראת ערב נמשיך לביקור בגשר הדרקון ובמקדש הדרקון הצהוב. לינה בגי’אנשוי.

יום 6

כלי התה השחורים של רחוב הקדרים, יער האבן וצ'ונג צ'ינג

בבוקר נבקר בשער הענק שקיים מתקופת שושלת מינג. נמשיך ונבקר ברחוב הקדרים אשר מייצרים את כלי התה אשר נחשבים מהטובים ביותר בסין. נמשיך בנסיעה של כשלוש שעות ליער האבן, תופעת טבע מרשימה שנוצרה ע”י כוחות הבליה. יער האבן הוא גושי אבן קרסטיים הבוקעים מהאדמה ויוצרים מבוך סלעים אשר מתנשאים אחד מעל השני כעצי ענק וסביבם נרקמו סיפורים ואגדות שונות. אזור זה נודע בייחודיותו בכל רחבי סין. אחרי הצהריים נסע חזרה לקונמינג ונעלה על טיסת ערב לצ׳ונג צ׳ינג, המטרופולין הגדול ביותר בסין המאכלס כ- 33 מליון איש. כיום צ’ונג צ׳ינג הינה אחת הערים המפותחות בסין אך תושביה עוד מתרפקים על ימי העבר וההסטוריה המפוארת של העיר. לאחר הנחיתה נעבור למלוננו בעיר.

יום 7

איזור פסלי הבודהה של דה-זו

נצא בבוקר מהעיר אל אזור דה-זו אשר החל מהמאה השביעית שימש כאזור פולחן ועליה לרגל. במהלך השנים נחצבו בסלעי ההרים שבסביבת דה-זו מעל 50,000 פסלים ומעל 100,000 סימניות סיניות בעבודת אמן יחודית. השילוב בין הסגנון הסיני הקלאסי עם הסגנון הבודהיסטי שהגיע מהודו הינו מרהיב ויחודי מסוגו. בין הפסלים אשר מרביתם שייכים לדת הבודהיסטית אשר שגשגה בסין החל מהמאה השישית לספירה ניתן למצוא גם פסלים של דאואיסטים וקונפוציואנים. נבקר בחלק מהנקודות היותר יפות שבאזור ולאחר מכן נצא בנסיעה של כ- 4-5 שעות אל וולונג. לינה בוו-לונג.

 

יום 8

איזור הקארסט של וולונג ושייט במורד נהר וו ג׳יאן

נתחיל את היום בביקור באזור הקארסט של וולונג אחד האזורים היפים אך הפחות ידועים בסין אשר מציג לראווה את תופעות הקארסט של אזור דרום מערב סין. אזור וולונג הינו אוצר טבעי אשר משופע בעמקים, גשרים טבעיים, נהרות תת קרקעיות, מערות ונטיפים. הריחוק היחסי של אזור המערות עזר לשמור עליו כמעט ללא פגע. נבקר באזור שלושת הגשרים הטבעיים, נצא להליכה רגלית של כשעתיים עד שלוש שעות ונצפה בתופעת הטבע של “החור לשמיים”. נמשיך בנסיעה אל העיירה פנשווי, ממנה נשוט בסירה במורד נהר וו ג׳יאן אל העיירה העתיקה של גונג טאנג. לעיירה הקטנה, אשר שוכנת בעמקי האזור האוטונומי של מיעוטי ה׳טו ג׳יה׳ ו׳המיאו׳ יש הסטוריה של כ- 1700 שנה. המאפיינים המיוחדים של בתיה המקיפים על הנהר כמו גם השקט של ההרים סביב הינם ייחודיים במינם. לינה בגונג טאנג.

יום 9

עיירת המיעוטים פורונג

נצא בבוקר מגונג טאנג בנסיעה של 5 שעות אל אזור ג’אנג ג’יה ג’יה. בדרך נבקר בעיירה פורונג אשר בה חיים מגוון של בני מיעוטים, אשר המרכזי מביניהם הוא מיעוט הטו ג׳יה המהווה כשמונים אחוז מבני המקום. לעיירה יש הסטוריה של קרוב לאלפיים שנה והיא בנויה מרחובות אבן ובתי עץ אשר יחד עם ההרים הירוקים והנחלים אשר מקיפים אותה יוצרת מראה פסטורלי מרהיב. נסייר ונחווה את הטבע באיזור. בערב המאוחר נגיע אל ג’אנג ג’יה ג’יה אשר מוקפת ביערות והרים מרהיבים בהם שוכנות שתיים משמורות הטבע היפות ביותר בסין בפרט ובאסיה בכלל. את הימים הקרובים נעביר בשמורות אלה. לינה בעיירה ג’אנג ג’יה ג’יה סיטי.

יום 10

שמורת הטבע טיאן-מן שאן- "הר שער השמיים"

היום כולו יוקדש לביקור בשמורת טיאן-מן שאן- “הר שער השמיים”, אשר מתנשא לגובה של 1,520 מטרים וקיבל את שמו משער הסלע הענק הטבעי שבראש ההר, ואגדות רבות נקשרו אליו. נלך לאורך המצוקים התלולים של ההר על שבילי הזכוכית, הגשרים, המדרגות התלויות ונקודות התצפית המרהיבות שמקיפות את ההר. את הדרך למטה נעשה עם הרכבל הארוך ביותר בסין. לאחר שנרד מההר ניסע אל אזור שמורת ג’אנג ג’יה ג’יה. בדרכנו נעבור באגם באופנג המוקף ביערות. בערב נגיע אל הפארק הלאומי של ג’יאנג ג’יה ג’ייה. לינה במלון בכניסה לשמורה.

יום 11

שמורת וו לינג יואן

נצא בבוקר ליום מלא בשמורת וו לינג יואן, אחד הפארקים הגיאולוגיים היפים והמפורסמים ביותר בסין אשר היווה את ההשראה לסרט “אוואטר”. מיליוני שנים של בלייה יצרו עמודי אבן בגובה מאות מטרים, שהתכסו עם השנים בצמחייה ירוקה עשירה. הפארק משתרע על פני מאות קילומטרים של נוף עוצר נשימה, אשר מקבל נופך מיוחד עם עונות השנה המתחלפות, העננים והערפל שמשייטים בין עמודי האבן שנראים כמרחפים באוויר. נלך בשבילים הנוחים בין נקודות התצפית לאורך הרכס. נשוב אל מלוננו הנמצא בסמוך לשמורה.

יום 12

"גראנד קניון" וגשר הזכוכית

נמשיך את הביקור באזור ג’אנג ג’יה ג’ייה ב”גראנד קניון”, שם נמצא גשר הזכוכית התלוי בגובה של 300 מטרים מעל הערוץ, מה שהופך אותו לגשר הזכוכית הגבוה בעולם. אורכו של הגשר הוא כ-430 מטרים ורוחבו 6 מטרים. הגשר תוכנן על ידי האדריכל הישראלי חיים דותן. אחר הצהרים נצא בנסיעה של כחמש שעות אל העיירה אין צ׳אנג שבמחוז חוביי, אשר שוכנת בסמוך לאיזור סכר “שלושת הנהרות”. לינה באין-צ’אנג.

יום 13

סכר שלושת הנהרות

בבוקר נצא בסירה מאין-צ׳אנג אל סכר שלושת הנהרות – הסכר הגדול ביותר בעולם וככל הנראה הפרוייקט המרשים והחשוב ביותר של סין המודרנית אשר בנייתו ערכה כ-12 שנים. כיום זהו המפעל ההידורו-אלקטרי הגדול ביותר בעולם אשר מייצר כ-22,500 מגה ואט בשנה. את היום נעביר בשייט ובביקור במפעל המרשים אשר על אף התרומה האדירה שלו לכלכלת סין, בנייתו עוררה גם לא מעט התנגדויות עקב הפגיעה הסביבתית שלו. בערב נעלה על טיסה לצ׳נגדו, בירת חבל סיצ’ואן. לינה בצ’נגדו.

יום 14

צ'נגדו בירת סיצ'ואן וביתם של פנדות הענק

צ׳נגדו, בירתה של מחוז סיצ׳ואן וביתם של פנדות הענק, הסמל הלאומי של סין. נצא בבוקר אל מרכז הפנדות של צ׳נגדו. בעבר הסתובבו מאות פנדות ביערות הבמבוק של מחוז סיצ’ואן, אך עקב חיסול של אזורי מחייה וניתוקם האחד מהשני התדלדלה אוכלוסיית הפנדות אל מתחת לאלף פרטים בסין כולה. המרכז לחקר ורביית פנדות הוא פארק ייחודי מסוגו בעולם, אשר מספק לפנדות סביבת מחייה המתאימה לצורכיהם ומאפשרת רבייה לזן העקשן שבדרך כלל מסרב להתרבות בשבי. בערב נצא אל שדה התעופה ונעלה על טיסת לילה לתל אביב.

יום 15

נחיתה בתל אביב

בשעות הבוקר ננחת בתל אביב.

  • טיסות ישירות לסין בחברת התעופה הסינית סיצ'ואן איירליינס
  • מדריך הטיול – יובל לוי מתגורר בסין ודובר את השפה המקומית
  • ביקור בשמורה בג’אנג ג’יה ג’ייה ובגשר הזכוכית הגבוה בעולם
  • ביקור במפעל טופו וארוחות במסעדות מקומיות
  • ביקור בטראסות האורז של יואן יאנג, מהגדולות במזרח אסיה
  • שייט אל סכר "שלושת הנהרות" - הסכר הגדול ביותר בעולם
  • ביקור ב"יער האבן", גושי אבן קרסטיים הבוקעים מהאדמה ויוצרים מבוך סלעים אשר מתנשאים אחד מעל השני כעצי ענק
  • ביקור בצ'נגדו, בירת חבל סיצ'ואן, ובמרכז לחקר דובי הפנדה שעדיין קיימים באזור זה של סין

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
05/04/2020 19/04/2020 יפורסם בהמשך
על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן <<

תוספת ליחיד בחדר: 750$

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות ישירות לסין בקו ת"א-צ'נגדו-ת"א (בחברת סיצ'ואן איירליינס) ו-3 טיסות פנים על פי מסלול הטיול.
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
תחבורה, לינה, כלכלה וצוות כמפורט במסלול הטיול.
אשרת כניסה לסין – 50$, מיסי נמל וביטחון – 482$.
תשר לנותני השירותים המקומיים .
דמי טיפול ורישום.
מפגש הכנה לטיול.
מים מינרלים – בקבוק לאדם ליום.

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.
טיפ למדריך הישראלי.

לתשומת לבכם

מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
אופי הטיול: טיול עומק בתנאים טובים, החושף את המטיילים אל האתרים המיוחדים של סין. שילוב של מפגש עם אנשים, כפרים קטנים וערים מסורתיות, אמונות, מנהגים, אומנות וארכיטקטורה מקומית ושמורות טבע מרהיבות.
לינה: בתנאים מקומיים הטובים בנמצא. לתשומת לבכם: רמת המלונות באזורים אלו נמוכה מהמקובל במדינות המערב. בקונמינג ובצ'נגדו מלונות בדרגת תיירות גבוהה.
כלכלה : על בסיס חצי פנסיון
תחבורה: 3 טיסות פנים לפי התוכנית, אוטובוס צמוד לנסיעות בינעירוניות, ולסיורי ערים והעברות לשדה התעופה.
קבוצה וצוות : 12 – 26 מטיילים.
מדריך ישראלי מצוות אקו: יובל לוי ומדריכים מקומיים.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
סין היא מדינה בעלת מאפיינים של עולם שלישי, באזורים מסוימים. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
השתתפות בסדנאות ופעילויות ייחודיות מותנה באישור .
ייתכן ושעות הטיסות הבינלאומיות ישתנו, עדכונים נוספים בצמוד למועד היציאה לטיול.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

יהודי המזרח – סין

“הסינים הם היהודים של המזרח”, אומר לי הפרופסור הסיני, עם טון מיתולוגי שלא משאיר ספק שאמת זו […]

סין – חואה שאן

חואה שאן – המקום בו מצוקים, קיסרים ופרחים נפגשים הדפיקות החזקות על הדלת מתערבבות בחלום, אבל לא […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לסין בדגש תרבות ושמורות טבע

טיולי תרבות וטבע

כולל גשר הזכוכית בפארק ג’אנג ג’יה ג’ייה | 15 יום