טיול לסרדיניה

טיולי תרבות וטבע

מסע אל נבכי ההיסטוריה והנופים המרתקים | 8 ימים

הטיול מלא

סרדיניה היא האי השני בגודלו בים התיכון ( אחרי סיציליה)  , שולט על המעבר האסטרטגי אל חלקו הצפון מערבי של אגן הים התיכון.

לאור חשיבותו האסטרטגית של האי הוא היה מועד כבר בימי קדם  לפלישות של כוחות אימפריאליים ( האימפריה הרומית) ומעצמות סחר ( קרתגו של הפניקים), שביקשו לשלוט באי בו התקיימה תרבות מקומית מיוחדת וייחודית רק לאי הזה – התרבות הנוראגית.

בימי הביניים היו אלה הקומונות הימיות האיטלקיות המתחרות – גנואה ופיזה ששלטו באי והחל מהמאה ה-14 פלש אליה הכוח המעצמתי החדש – הספרדים.

עם הזעזוע הפוליטי באירופה בעקבות התקופה הנפוליאונית נולדה בצפון מערב איטליה ממלכת פיימונטה- סרדיניה הקטנה , בהנהגת דוכסי בית סאבוי.  ממלכה זו הייתה הגרעין להקמתה של מדינת איטליה העצמאית שאנו מכירים מאז 1860 ועד היום.

באי קפררה בצפונה של סרדיניה חי הרמטכ"ל של מלחמת העצמאות האיטלקית       ( 1860-1870)- ג'וזפה גריבלדי.

בנוסף לאתרים הרלוונטיים לתקופות הנ"ל , נסייר גם  בנופי הפרא של הרי סרדיניה  ( בארבאג'יה = ארץ הברברים ) ונתוודע לאורח חייהם ותרבותם של הרועים בהרים המבודדים הללו. כמו כן נבקר בחופים הבתוליים היפיפיים של האי, שבשנות ה-60 של המאה הקודמת הפכו אלה של צפון מזרח האי ("חוף האזמרגד") לפרוייקט נופש ונדל"ן נוצץ של חוג הסילון הבינלאומי בראשותו של אגא חאן.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א – רומא - קאליארי בירת סרדיניה

נמריא אחה”צ בטיסה דרך שדה התעופה ברומא, אל עיר הנמל היפיפייה קאליארי (Cagliari) בירת האי סרדיניה, המהווה כיום מחוז אוטונומי בתוך מדינת איטליה המודרנית ( מאז 1861). זהו האי השלישי בגודלו בים התיכון , שני בגודלו לסיציליה בין איי איטליה וגדול יותר מהאי השכן קורסיקה. לאחר הנחיתה נצא למלון לארוחת ערב ולינה. לינה בקאליארי.

יום 2

קאליארי –סנטאנטיוקו -קאליארי

בבוקר נערוך סיור רגלי  בקאליארי: במוזיאון הארכיאולוגי עם הממצאים הנוּרָאגים ,הפֵניקים והרומים. בהמשך נערוך סיור רגלי ברובע קָסטלו, כולל הקתדרלה , בית העיריה, טוֹרֶה דל אֶלֵפָנטֶה וטוֹרה פָּאנקרָאציוֹ וָבָּסטיון סן רֶמִי. נרד לרובע מרינה דרך רחוב מָאנֶה עד כיכר קרלו פליצֶ’ה. אחרי הפסקת צהריים ברובע מָרינה, ניסע דרך בית העירייה ורחוב רומא, אל בריכות המלח של קאליארי. משם נמשיך אל האי המחובר ליבשה בגשר – האי סנטאָנטִיוֹקוּ ונבקר ב”תופת” הפניקית ובקטקומבות. בערב נחזור למלוננו מאמש. ארוחת ערב במלון

יום 3

קאליארי – האתר הנוראגי סו נוראג'י - בארומיני- נואורו – אורגוזולו – לינה באזור נואורו

בבוקר ניסע מקאליארי לבארומיני (Barumini) ונבקר בסוּ נוּרָאגִ’י – האתר הנוּרָאגי החשוב באי (מתוך כ-7000 אתרים של תרבות עתיקה ועלומה זו). בהזדמנות זו ננסה לפענח את “סודו של סיסרא” והקשר בין התרבות הנוראגית לארץ כנען וההתנגשות בין סיסרא  מסרדיניה(?) לדבורה הנביאה וברק בן אבינועם בעמק נחל הקישון. אח”כ ניסע אל ליבו ההררי של האי- אל העיירה נוּאוֹרוֹ (Nuoro). אחרי הפסקת הצהריים נבקר בכיכר העיר המיוחדת ( פיאצה סבסטיאנו סָאטָה, המשורר הלאומי), בית גרציה דֶלדָה (כלת פרס נובל לספרות ב-1926) ובדאומו של העיר. נבקר במוזיאון האנתרופולוגי המקומי המתאר את חיי  הרועים והדייגים ואורח חייהם העממי. משם נמשיך אל מורדות רכס הסופרמונטה שבחבל בָּרבָּאג’יָה- “הבָּרבָּרִים של סרדיניה” ונגיע אל עיירת הבנדיטים והגראפיטי אוֹרגוֹסוֹלוֹ. בתיה של העיירה מכוסים ציורי גראפיטי ענקיים  במגוון סגנונות המתארים את חיי התושבים ומאבקיהם באי, כמו מחאות אוניברסליות בעקבות אירועים פוליטיים שונים בתולדות העולם המודרני. לינה באזור נוּאוֹרוֹ.

יום 4

טיול ג'יפים בהרי הבארבאג'יה – מעיינות סוּ גוֹלגוֹנָה – יקב באזור אוֹלִיָנַה –אולביה

בבוקר, לאחר העמסת מזוודותינו אל בטן האוטובוס, נצא מהמלון לטיול ג’יפים בהרי הבארבאג’יה (barbagia mountains), שיאו של הסיור בעקבות אורח החיים ההררי של תושבי סרדיניה בארוחת רועים בשטח. עם סיום הסיור נמשיך לביקור במעיינות סו גולוגונה, מהמעיינות נמשיך באוטובוס שלנו לטעימת יין הקָּאנוֹנָאוּ המקומי ביקב באזור Oliena. משם נמשיך צפונה אל העיר אולביה (Olbia) ללינה וארוחת ערב במלון

יום 5

אולביה– פורטו צֶ'רבוֹ ב"חוף האזמרגד"- "קברי הענקים " בארָזקֶנה- פָּאלָאוּ- איי מָאדָאלֶנָה- האי קָפּרֶרָה – פאלאו-אולביה

בבוקר נצא בנסיעה אל “חוף האזמרגד”, אל פורטו צ’רבו-(Porto Cervo ) , בה נצא לסיור ברכבת-ילדים ( צ’וּצ’וּ , באיטלקית-Trenino), ונלמד על  חזונו של אגא חאן ומימושו, שהפך את רצועת החוף  בצפון מזרח סרדיניה לאזור הנופש היוקרתי של הסלבריטאים מכול רחבי העולם ( ייצר גם הרבה מקומות עבודה למקומיים וגם-  מה זה עשה לטבע ?). אח”כ נמשיך אל ” קברי הענקים ” בקודו אקיו (Coddu Vecchiu) שבסמוך לארזקנה . נמשיך צפונה אל פָּאלָאו (Palau). שם נעלה על מעבורת ונחצה אל ארכיפלג איי מָאדָאלֶנה (Maddalena). נרד מהמעבורת באי הראשי מאדאלנה וממנו לאי המחובר בגשר- קָפּרֶרָה (Caprera). נבקר במוזיאון גריבלדי ובקבר שלו ונלמד על מלחמת העצמאות האיטלקית במחצית השנייה של המאה ה-19, ותפקידו המרכזי של ג’וזפה גאריבלדי באיחודה של איטליה ויצירת איטליה המודרנית. נשוב לאי מאדאלנה ונקיפו ב”דרך הפנורמית”. לאחר זמן פנוי לרחובות המרכזיים של העיירה מאדאלנה  נשוב  במעבורת לפָּאלּאו, ואל מלוננו מאמש ללינה וארוחת ערב

יום 6

אולביה - טמפו פאוזניה – קסטלסרדו - כנסיית טריניטה די סאקארג'יה- אלגרו

נצא מאולביה אל בירת מחוז גאלורה עתיר אלוני השעם – העיירה טמפיו פאוזניה, שם נבקר במפעל לעיבוד שעם. משם נמשיך מערבה אל העיירה קסטלסרדו, חולפים על פני “סלע הפיל” (Roccia Dell’ElfanteE). נסייר רגלית בקסטלסארדו (Castelsardo), בקתדרלה עם אוצרות האומנות שלה  ובמצודת משפחת דוֹרִיָה . ניתן זמן פנוי לשיטוט בסימטאות העתיקות. אחה”צ נבקר בכנסייה הרומנסקית המרהיבה- כנסיית טריניטה די סאקארג’יה (Santissima Trinita Di Saccara) וסיפורה  המיוחד.

יום 7

אלגרו – שייט למערת נפטון – תצפית מקאפו קאצ'ה - אלגרו

בבוקר נפליג אל מערת נפטון המיוחדת . לאחר הביקור במערה נצא לתצפית בקאפּו קאצָ’ה Capo Caccia) ). אחה”צ נשוב לאָלגֶרוֹ, “ברצלונטה של סרדיניה” . נצא לסיור רגלי על חומות העיר ושבעת המגדלים שבנו הספרדים לביצורה של העיר , נבקר בקתדרלה הגותית- קטלאנית של העיר ובמידת האפשר גם בכנסיית סן פרנצ’סקו, נעבור גם בשער היבשה שהיה ידוע כשער היהודים ונספר את סיפור הקהילה היהודית ( שהסתיים בגרוש של 1492 כמו בכול נחלותיה של ממלכת ספרד המאוחדת). לאחר ארוחת ערב מסכמת  במסעדה בעיר נשוב למלוננו מאמש.

יום 8

אלגֶרו - בוזה – אורטיזיאנו - שדה תעופה קאליארי – טיסה ארצה דרך רומא

בבוקר נצא מאלגרו דרומה בדרך הנופית לאורך הים אל העיירה היפה עם הבתים הצבעוניים-בּוֹזָה (Bosa) שעל גדת נהר הטֶמוֹ.

נעלה עם הצ’וצ’ו המקומי אל ירכתי הקסטלו ונטפס אל הכניסה ב-107 מדרגות. נבקר בשרידי המצודה הפיזאנית, בציורי הקיר מהמאה ה-14 שהתגלו כבדרך מקרה על קירות הכנסייה הקטנה שבחצר המצודה ונשקיף על הנוף המדהים מסביב מחומותיה של המצודה. והאטרקציה האמיתית היא הירידה הרגלית בסימטאות הצרות שבין בתי העיירה הצבועים כול אחד בצבע שונה, חגיגה לעיניים ולנשמה. נמשיך דרומה אל העיר אורטיזיאנו וסביבותיה.

אחה”צ נסיעה לש/ת קאליארי וטיסה ארצה דרך ש/ת רומא לתל אביב.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר:  390€

  • נחיתה ביום 9 לאחר חצות ולכן יש לעשות ביטוח ל-9 ימים. ניתן לקבל הצעה לביטוח הטיול דרך סוכן ביטוח שלנו שמציע ביטוח ללקוחותינו – 4 חודשים טרם היציאה (120 יום)
  • ניתן להתחיל את התשלומים קודם ולפרוס ליותר תשלומים.
  • לרישום, חיוב וביטוח – אנא פנו לשירות לקוחות (שלוחה 102)

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, נסיעה במיניוואנים ושייט לפי המפורט בתוכנית הטיול
כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול (למעט היום הראשון בו לא תינתן ארוחת ערב)
קבוצה: גודל הקבוצה 30-40 מטיילים.
מדריך –רמי סימסולו יוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי (היכן שנדרש)
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית
בקבוק מים מינרליים לאדם, ליום
מיסים מקומיים
תשר לנותני שירות מקומיים
דמי רישום וטיפול
מפגש הכנה מפורט בארץ טרם היציאה

המחיר אינו כולל

ביטוח בריאות ומטען – יש צורך לעשות
ארוחות צהריים
שתייה בארוחות
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, משקאות, ארוחות נוספות וכד')
תשר למדריך הישראלי

לתשומת ליבך

טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו טיולי שטח".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

טיול לאוסטרליה

המצב היה בכי רע. האופנוע היה שקוע במי הנחל עד למושב וסרב לזוז. ניסיתי לדחוף אותו קדימה, […]

העצמת נשים במרוקו

זכויותיהן של נשות מרוקו עברו תהפוכות רבות לאורך תקופות שונות, מהתקופה הטרום-איסלאמית ועד היום. כיום, מעמד האישה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לסרדיניה

טיולי תרבות וטבע

מסע אל נבכי ההיסטוריה והנופים המרתקים | 8 ימים