טיול לאי מדיירה

טיולי תרבות וטבע

בדגש הקרנבל הססגוני באי | 8 ימים

מסע ייחודי אל האי הקטן והקסום מדיירה; ארכיפלג הממוקם באוקיינוס האטלנטי מדרום מערב לפורטוגל, מול חופי מרוקו. איי מדיירה נתגלו בתחילת המאה ה-15, בתקופה שבה מגלי עולם פורטוגלים נהגו לחצות את האוקיינוס האטלנטי בחיפוש אחר מחוזות לא נודעים. הנוף באי משלב הרים פראיים, עמקים, סלעי ענק היורדים לים, מפרצים מקסימים, נופים מרהיבים, גנים מטופחים, שמורות טבע יפייפות וכמובן גפנים שהם המקור ליינות מדיירה המפורסמים בעולם והרבה מאכלי ים ואוכל ברזילאי. הטמפרטורות באי נוחות ומתאימות לטיול בכל ימות השנה !

הדגש בטיול יהיה האי מדיירה והקרנבל הססגוני של פוּנשָל, הנחגג כל שנה בבירת האי. פורטוגל החלה לאמץ היבטים מסוימים של חגיגות קרנבל בסגנון ברזילאי, במיוחד אלה של ריו דה ז'נרו עם תהלוכות מפוארות, סמבה ואלמנטים מוזיקליים ברזילאים אחרים (כל אזור במדינה חוגג מעט אחרת עם מסורות שונות). האווירה השמחה והחגיגית, התלבושות המפוארות, המוסיקה הקצבית, שלל הצבעים והריקודים הופכים אירוע זה לחוויה בלתי נשכחת!

מסלול הטיול

יום 1

הגעה לפוּנשָל, בירת האי מדיירה – סנטנה

נצא בטיסת צהריים דרך יעד ביניים לאיי מדיירה (Madeira); ארכיפלג השייך לפורטוגל וממוקם באוקיינוס האטלנטי כ- 400 ק”מ מצפון לאיים הקנריים וכ-500 ק”מ מחופי אפריקה. לאחר הנחיתה בפוּנשָל (Funchal), בירת האי, נעבור דרך הכפר מאציקו (Machico), הבירה הראשונה של האי מדיירה שלשם הגיעו מגלי האי בשנת 1420. נמשיך אל הכפר הציורי סנטנה (Santana), אשר ידוע בזכות הבקתות הייחודיות והטיפוסיות שנשתמרו בצורה מדהימה עד היום. לינה בסנטנה.

יום 2

מסלול הליכה בלבדות ומצעד הקרנבל הססגוני בפונשל

הבוקר נצא למסלול הליכה  בטבע עוצר נשימה המתחיל  בריביירו פריו (Ribeiro Frio), ומסתיים בפורטלה (Portela), ההליכה מתחילה  בנוף הצופה על טרסות הכרמים, נוף בראשיתי לאורך החוף הצפוני, והליכה ביער Laurisilva   הצפוף אשר הוכרז לאתר מורשת עולמי של אונסקו. זהו מסלול העובר בלבדות (Levada), מסלול נוח ומרתק. בדרכנו נכיר את תרבות ההתיישבות האופיינית למדירה בסופו של היום נחזור ללינה בסנטנה.

יום 3

מסלול הליכה בחוף הצפוני באתר מורשת של אונסקו

הבוקר מסלול ההליכה שלנו יתחיל בורדה דה לארנו (Verada do Larano),הליכה קלה לאורך Levada ואחריו עצי מימוזה ואדמות חקלאיות. נהנה מהנופים על העיר Machico, נגיע אל נקודת התצפית של בוקה דו ריסקו, שם נצפה בנופים עוצמתיים אל עבר האוקיאנוס האטלנטי. לפני שנחזור לפוּנשָל נעבור דרך הכפר פונטה דה סאו לורנסו ((Ponta de São Lourenço כמו כן נעצור בעיירה סנטה קרוז (Santa Cruz). לעת ערב נגיע למלוננו בפונשל ללינה וארוחת ערב.

יום 4

מכתשי הלהבות: ריברייה בראווה, קאבו גיראו וקמאה דה לובוס

היום נצא לכיוון מערב האי לעבר הנופיים הציורים של האי. נפתח את הבוקר עם אחת התצפיות היפות באי; פיקו דה טורה ((Pico Da Torre, נמשיך לעבר קאבו גיראו (Cabo Girao) ומשם לכפר הציורי קמרה דה לובוס (Câmara de Lobos) שם בחר צ’רציל לצייר את כפר הדייגים. נעבור בריבירה בראווה (Ribeira Brava). לאחר ארוחת צהריים במסעדה מקומית, ניסע אל הכפר סאן ויסנטה (S. Vicente) הידוע בזכות המערות שנוצרו בו מפעילות געשית לפני מאות שנים, נסייר במקום ונבקר במערות הלבה אשר במקום. משם נצפין לנקודה הכי צפונית באי – פורטו מוניז (Porto Moniz), בה נוצרו בריכות שחייה טבעיות שייצרו זרמי הבזלת בים. לינה וארוחת ערב בפורטו מוניז.

יום 5

יום שכולו מים: פורטו מוניז ומסלול 25 המפלים

את הבוקר נתחיל בסיור בבריכות השחייה אשר בפורטו מוניז ולאחר מכן נמשיך לעבר מסלול הליכה מרהיב המתחיל בקסקדה דה ריסקו (Cascada do Risco) וממשיך עד ל 25 המעינות (25 Fontes), הדרך עוברת בין  קירות בזלת בגוונים שחור ואדום, שממנו בוקעים זרמי מים לתוך בריכה. השבילים עוברים לאורך לבדות, ונעים ללכת בצל ולראות את זרימת המים. המסלול אינו קשה. בסיומו של היום נחזור ללינה וארוחת ערב בפונשל.

יום 6

הפסגה הגבוהה במדיירה – מצעד המקלות

ניסע הבוקר אל הפסגה הגבוהה ביותר במדירה; פיקו דה אוריירו (Pico do Areeiro) המתנשאת לגובה של כ- 1,810 מטרים, נצפה אל עבר חופיו, עמקיו ומפרציו של האי. חלקו הראשון של היום יוקדש לסיור בעיר העתיקה של פוּנשָל,  נמשיך לקוראל דאס פריארס (Curral das Freiras) כפר מבודד  היושב בין ההרים הוולקנים וחולש על נוף גרניט יוצא דופן. אחרי הפסקת צהריים נחזור לפונשל ונסייר ברחובותיה הקסומים והשלווים של העיר, נחלוף על פני ארמון בן המאה ה-16 המשמש כבית המושל, נמשיך לפארק קתרינה, נראה את הקתדרלה המפורסמת והמרשימה של העיר שנבנתה בסוף המאה ה- 15. לקראת ערב נתכונן לחגיגות של מצעד המקלות, מצעד ססגוני ומשמח קטן מעט בגודלו ומיועד בעיקר לתושבי המקום.

יום 7

סיור בפוּנשָל ובגנים הבוטנים – מונטה כולל ביקור ביקב מקומי ומצעד הקרנבל הססגוני בפונשל

את היום נקדיש להכרות עם אתרי העיר, נהלך בין הרחובות הקטנים ובין סמטאות העיר היפה, נבקר במפעל המתמחה בייצור בדי הרקמה והתחרה המפורסמים של האי, נסייר בשווקים החקלאים המקומיים שם נלמד אודות התוצרת המקומית. לאחר מכן, נגיע לעירייה מונטה ((Monte שם נבקר בבקתת יין מקומית ונטעם מהיין המקומי והמשובח. בהמשך נבקר בגן הבוטני ובגנים הטרופים המרהיבים ולבסוף נטפס במדרגות אל כנסיית גבירתנו של מונטה. לאחר ארוחת הערב נגיע למרכז העיר לצפות במצעד של הקרנבל הססגוני והשמח!!! שכולל תהלוכות, מוסיקה ותלבושות צבעוניות. רחובות העיר והמבנים מקושטים כולם ואלפי חוגגים רוקדים ונהנים בחוצות. להקות סמבה ומחולות נוספים ממלאים את הקרנבל ברוח הדרושה. לפי המנהג, כל אנשי העיר מתחפשים, לעיתים הופכים עצמם לקריקטורה של ממש, כי מותר בקרנבל לצחוק על הכל…בתום המצעד נשוב עייפים אך מרוצים למלוננו!

יום 8

פונשל- תל אביב

הבוקר ניפרד מהאי בדרכנו אל שדה התעופה לטיסה חזרה ארצה דרך ליסבון

  • מבחר מסלולי הליכה בשפוע נוח לאורך הלבדות (אמות המים) בנוף של הרים , קניונים, מפלי מים ויערות
  • עליה והליכה לתצפיות מהפסגות הגבוהות של האי
  • מצעדי הקרנבל השנתי הססגוני
  • ביקור במנהרות הבזלת, ובריכות הבזלת לחוף הים
  • הכרות עם הסמטאות העתיקות של עיר הבירה פונשל
  • ביקור במזקקת רום מסורתית הפעילה עד ימנו
  • לינה בשלושה אזורים שונים של האי, המאפשר הכרות מעמיקה של האי ללא נסיעות הלוך וחזור

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
20/02/2022 27/02/2022 ליאור מורג €2,600 €150 €2,750 הנחת רישום מוקדם של 100 יורו לנרשמים עד מועד 20.12.21

תוספת לאדם בחדר יחיד:    370€

  • נחיתה ביום 8 לאחר חצות ולכן יש לעשות ביטוח ל- 8 ימים. ניתן לקבל הצעה לביטוח הטיול דרך סוכן ביטוח שמציע הטבות ללקוחותינו – 3 חודשים טרם היציאה
  • ניתן להתחיל את התשלומים קודם ולפרוס ליותר תשלומים
  • לרישום, חיוב וביטוח – אנא פנו לשירות לקוחות (שלוחה 117)


דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות: טיסה בינלאומית לפונשל במדירה עם עצירה ביעד ביניים
לינה: מלונות מדרגה ראשונה (מקביל ל- 4 כוכבים)
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח לאורך המסלול.
כלכלה: ארוחות בוקר בבתי המלון, וארוחה נוספת מידי יום(צהריים או ערב) ע"פ התוכנית
קבוצה: גודל הקבוצה 15-26 מטיילים
מדריך ישראלי – איציק בשור
מדריכים מקומיים: דוברי אנגלית היכן שנדרש
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית
בקבוק מים מינרליים יומי למטייל
מיסים מקומיים
תשר לנותני שירותים מקומיים
דמי טיפול ורישום
מפגש קבוצה

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח בריאות ומטען
ארוחות שאינן כלולות
שתייה בארוחות/משקאות אלכוהולים
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, ארוחות נוספות וכד')

לתשומת ליבכם

למידע בריאותי על הטיול, יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מזג האוויר בתקופה זו עלול להיות בלתי צפוי עם גשמים ועקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן. במידת הצורך מדריך הטיול יידע למצוא את האלטרנטיבה הראויה ביותר לטובת ורווחת הנוסעים. התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים באתרים
יובהר כי המחירים הנקובים לעיל נכונים ליום ההרשמה. במידה ותחול עלייה הגבוהה מ -3% בשערי המטבע, במיסי הנמל או במיס הדלק יעודכנו מחירי הטיול בהתאם ותחול התוספת על הנוסע.
אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כרטוס קבוצתי, מראש.
לא כמו כרטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים.
חשוב להבהיר ולציין כי כל שינוי הקשור בחברות התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת "אקו טיולי שטח" והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי "אקו טיולי שטח" תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

“בקצה מערב” פורטוגל

פורטוגל עומדת לבדה, מבודדת משאר יבשת אירופה על ידי גבולה עם ספרד – יריבתה הגדולה. מדינה קטנה […]

קרנבל מדיירה ושורשיו

קרנבל מדיירה קרנבל מדיירה, המתקיים לקראת תקופת התענית הנוצרית, הוכתר רשמית כאחד הקרנבלים הטובים בעולם. יש אומרים […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לאי מדיירה

טיולי תרבות וטבע

בדגש הקרנבל הססגוני באי | 8 ימים