fbpx

פורטוגל; מדינה בדרום מערב אירופה הגובלת בספרד, בחלקו המערבי של חצי האי האיברי. תחת ריבונותה מספר איים באוקיינוס האטלנטי בהם איי מדיירה והאיים האזוריים.

נבקר בפורטו ועמק הדורו, שם נטעם מן היין המקומי המשובח ונשוט בנהר. ניסע אל עבר מחוזות אנוסי פורטוגל שם נשמע את סיפור חזרתם ליהדות של האנוסים – סיפור מרגש ומצמרר מעין כמותו! נסייר בין העיירות העתיקות מתקופת ימי הביניים ובאתרי צליינות קדושים שם נשמע סיפורים, אגדות וגם אמונות תפלות. נמשיך אל ליסבון היפה שם נבקר באתריה. בטיולנו נחווה מפגשים מרגשים עם האוכלוסייה המקומית עם אנשים טובים ופשוטים ונשמח איתם במופע פאדו מקומי.

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב – ליסבון - מחוז אלנטז'ו - אבורה

נצא בטיסת בוקר ישירה מתל אביב לליסבון, עם הגעתנו נצא לעבר אלנטז’ו (Alentejo), נגיע אל הכפר הציורי והמדהים אראיולוס (Arraiolos) אשר נודע בשל עבודות הרקמה הנעשות שם ועוברות מדור לדור, נבקר בטירת אראיולוס, נמשיך אל מנזר לויוס (Loios),המשלב סגנונות וזרמים ארכיטקטונים שונים, נמשיך אל הכפר  הקסום אסטרמוז (Estremoz) הנודע גם בשמו “העיר הלבנה” בשל בתי האבן והשיש הלבן נמשיך לטירת אסטרמוז המרתקת אשר נבנתה במאה ה- 13  בה קיר בעל שתי דלתות אשר שמשו כניסות לכפר בימי הביניים, נעלה ל Torre das Três Coroas  משם נשקף נוף יפיפה, נעצור שם לארוחת צהריים אוטנטית. אחר כך נמשיך במסעינו לעבר וילה ויקוזה (Vila Vicosa), הנודעת בשמה “נסיכת אלנטזו”, נטייל בין הסמטאות והחומות המקיפות את הכפר, נהנה מנופים מרהיבים ומשקיעה ציורית, בסיומו של היום נמשיך לאבורה (Evora) ללינה וארוחת ערב.

יום 2

אבורה – טומאר עיר הטמפלרים - קוימברה

הבוקר נסייר באבורה(Évora) בירת מחוז אלנטז’ו, נבקר בסמטאות העיר העתיקה ואתריה, נראה את כנסיית העצמות (Bones Chapel) אשר נבנתה במאה ה- 17. נמשיך בנסיעה  לעבר סנטרם (Santarém). בצהריים נמשיך לעבר טומאר ( Tomar) עיר הטמפלרים  הקסומה הממוקמת על גדות הנהר, נבקר ב”מסדר הצלוב” (Convento de Cristo) המונומנט המרכזי של העיר ואחד מן החשובים ביותר בפורטוגל. לאחר הביקור בטירה ובמנזר, נמשיך לסייר בעיר שובת הלב, אשר הייתה  אחת ממעוזי ההגנה של המדינה בשל מיקומה האסטרטגי. בסיום הבקור נמשיך אל קוימברה (Coimbra) ללינה וארוחת ערב.

יום 3

העיר האוניברסיטאית קוימברה – שייט גונדולות באביירו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסייר ברחובותיה של קוימברה (Coimbra); עיר אוניברסיטאית עתיקה ומלאת חיות אשר הייתה בעברה לבירת פורטוגל, נבקר בספרייה המפורסמת של העיר. בתום הסיור נמשיך אל אביירו (Aveiro), אשר זכתה לכינוי “ונציה של פורטוגל”, נסייר ברחובות העיר ונראה את הבתים היפים והצבעוניים המשתקפים במים. נשוט בתעלות העיר ב’גונדולות’ האופייניות למקום נבקר במפעל לייצור וובוס מולס (Ovos Moles) פשוטו כמשמעו ביצים רכות שהינן מעדן במחוז אביירו. נמשיך לעבר פורטו (Porto) הידועה במסורת רבת השנים ונסייר ברובע רייברה (Ribeira) העתיק על בניניו הצבעונים שם נשקיף על הנהר נאכל ארוחת ערב ונתמקם במלון.

יום 4

יום סיור בפורטו כולל שייט חוויתי – ליבה האמיתי של פורטוגל

פורטו – העיר פורטו נחשבת לפנינה היסטורית מלאת חיים המשלבת בין נופים קלאסיים עוצרי נשימה, תרבות עשירה רומנטיקה ובעיקר יין מעולה הקרוי על שמה. את הבוקר נתחיל בטיול רגלי ברחוב סנטה קטרינה ההומה, נמשיך בנסיעה לצפות בבניינים האופייניים לעיר כגון תחנת סן בנדטו, הקתדרלה, נבקר בארמון בולסה (Bolsa Palace), שם התנהל המסחר של פורטו במאה ה-19, נבקר בתחנת הרכבת הישנה שציורי האז’ולחוס שלה מתארים את ההיסטוריה של פורטוגל. נחצה את פורטו לעבר וילה נובה דה גאיה (Vila Nova de Gaia) השוכנת דרומית לפורטו מעברו של הנהר, הידועה במרתפי יינות הפורט המשובחים. נאכל ארוחת הצהריים ובסיומה נצא לטעימת יין פורט באחד מהייקבים. משם נצא להפלגה על נהר הדורו בכדי להנות מיופייה של העיר מששת הגשרים אותם נחלוף וממפגש  שתי הערים  המיוחדות. לינה בפורטו.

יום 5

לב עמק הדורו

הבוקר נצא לעיירה וילה ריאל (Vila Real); שם ממוקם ארמון מתיאס; בית אצילים שנבנה במחצית הראשונה של המאה ה-18 על ידי ניקולאו נאסוני ובו מיוצר היין הפורטוגזי המפורסם מתיאס. נצפה אל הארמון היפה הבנוי בסגנון הבארוק האיטלקי ונבקר בגניו המרהיבים. בוילה ריאל נתנסה בהכנת וטעימת המאפים הייחודים למקום Cristas de Galo.. נמשיך בנסיעה אל עמק הדורו (Douro Valley); אזור היין, תחום העסוק  העתיק ביותר בעולם, נבקר באחת אחוזות היין העתיקות השוכנות בלב עמק הדורו נסייר במבני האורוות הנושנים, במטעי הגפנים הנרחבים, נבקר ביקב ונטעם מן היין המקומי המשובח את ארוחת הצהריים נאכל באחוזה. נמשיך בטיולנו לתחנת הרכבת פינהו (Pinhao), ומשם  לעיירה הציורית למגו (Lamego); נראה את כנסיית “גברתנו של הדמעות” מהמאה ה-18, מעוטרת באריחים כחולים האופייניים, ממנה מובילות כ- 686 מדרגות בארוקיות שהם מגרמי המדרגות היפים בעולם וממנה נשקף נוף מרהיב על העיירה. נמשיך לקתדרלה הגותית אשר נבנתה ב – 1129  ומשם נחזור למלון בלמגו ללינה וארוחת ערב

יום 6

מעמק הדורו – אל עבר מחוזות יהודי פורטוגל האנוסים

נמשיך בנסיעה לצפון מזרח פורטוגל, לעיירה טרנקוזו ((Trancoso  בה נסייר, נראה את הרובעים היהודיים, המכונים “ג’ודיאריות”; שבהם נשמרו שרידים יהודיים, נסייר בסמטאות ונשמע את סיפור האנוסים בפורטוגל. בתום הביקור ניסע אל בלמונטה (Belmonte); שם חיים עד היום צאצאיהם של האנוסים שעברו במחצית המאה הקודמת תהליך של שיבה ליהדות, נלמד על חייהם ועל תהליך השיבה שהם עוברים. נבקר בשכונה היהודית, בבית הכנסת ובמוזיאון, נמשיך אל המבצר (Castle of Belmonte) בו נלמד על תפקידו הייחודי במלחמות באזור, נסיים את היום במלוננו בעיר קוביליה (Covilhã).

יום 7

עיירות מתקופת ימי הביניים, חוות ייצור גבינות בדרך לליסבון

את דרכנו לליסבון נתחיל בעיירה הייחודית קסטלו ברנקו (Castelo Branco  נבקר בארמון טמפלרי, קסטלו ברנקו הינה בירת מחוז “Beira Baixa ” ונודעת בעיקר בשל ייצור המקומי של גבינות מחלב כבשים, נבקר באחת החוות ונטעם מן הזן המשובח של גבינות אלו. משם נמשיך לעבר אובידוש (Obidos), עיירה מימי הביניים ציורית וקסומה אשר נדמה כאילו הזמן עצר בה מלכת, העיירה הינה מוזאון בפני עצמה, נסייר ברחובות האבן הקסומים ונקנח בטעימת הליקר המקומי המשובח “Ginjinha of Óbidos” לקראת ערב נצא לכיוון העיר ליסבון (Lisbon), הלוא היא בירת פורטוגל והמרכז התרבותי והכלכלי שלה ללינה וארוחת ערב

יום 8

סינטרה, והעיירות לאורך החוף

נמשיך לעבר העיירה הקסומה והעתיקה סינטרה (Sintra) המוקפת ארמונות ומבנים מפוארים רבים שהוקמו בעיירה בתקופות שונות ועל כן אונסק”ו הכריז על הנוף התרבותי של סינטרה כאתר מורשת עולמית. נבקר בארמון הלאומי  ובגנים סביבו ששימשו בעבר את משפחת המלוכה, לאחר סיור וארוחת צהריים חופשית נמשיך לעבר הנקודה המערבית ביותר באירופה היבשתית  הנקראת “קאבו דה רוקה” (Cabo De Roca); במקום ניצב מגדלור שבנייתו הושלמה ב- 1772 ועמוד אבן נושא צלב, שעליו לוח ובו חקוקות הקואורדינטות הגאוגרפיות של הכף וציטוט מפי המשורר הפורטוגזי לואיש דה קמואש. נמשיך לעבר עיירת החוף קשקאיש (Cascais)  אשר בעבר שימשה ככפר דייגים  ומקום נופש לאצולה הפורטוגזית, היום היא אתר תיירותי פופולרי שופע חנויות קטנות , מוזיאונים, גלריות, גנים מטופחים, מרינה יפה ומדרחוב בעיר העתיקה.

יום 9

ליסבון ואתריה כולל ערב פאדו על גדות הנהר

נקדיש את היום כולו לעיר ליסבון (Lisbon), המיוחדת והשונה באופייה מערים אירופאיות קלאסיות אחרות, משלבת בתוכה ניחוחות ים תיכוניים ודרום אמריקאים בו זמנית ונחשבת לאחת הבירות העתיקות ביותר באירופה. נעלה לתצפית על העיר ממרומי מצודת סאו ג’ורג’ ולאחריה נרד ברגל אל הרובע העתיק של אלפאמה עם  ה”חודריה”, נחלוף על פני כיכר רוסיו, נבקר במוזיאון Azuljos, בכנסיית המנזר המפורסם ג’רונימו שהוכרז על ידי אונס”קו כאחד האתרים המעניינים בעיר, לאחר ארוחת צהריים נמשיך לעבר מגדל בלם המרשים ונטעם מן המאפה הייחודי למקום פסטרי דה בלם (pastéis de Belém). נמשיך לרובע המפורסם בעיר הוא רובע הקתדרלה ונסייר ככל שיותיר הזמן. נסיים את היום בארוחת פרידה חגיגית עם הופעת פאדו (סגנון מוזיקלי פורטוגלי). לינה בליסבון.

יום 10

4 נקודות התצפית הגבוהות של ליסבון – תל אביב

הבוקר ניפרד מליסבון התוססת ונצא לביקור  ב-4 נקודות התצפית הידועות של ליסבון, הנשקף נוף מרהיב, עם סיום הסיור נמשיך לשדה התעופה בטיסת צהריים חזרה ארצה.

  • סיור בעמק הדורו וביקור ביקב מקומי
  • סיור מקיף במחוז אלנטז'ו כולל את העיירות מתקופת ימי הביניים
  • סיור בפורטו , כולל טעימות יין בגאיה
  • עיר התעלות אוויירו כולל שייט ב"גונדולות"
  • שייט על נהר הדורו
  • סדנת אפייה מקומית, וטעימות גבינות
  • ביקור בארמון הלאומי של סינטרה ובקאבו דה רוקה
  • סיור בליסבון ובאתריה החשובים
  • הופעת פאדו מקומית – מוזיקת הנשמה של פורטוגל
  • 10 ימי טיול מלאים בטבע ונופים מרשימים אל עיירותיה העתיקות של פורטוגל, תוך היכרות מעמיקה עם ההיסטוריה המקומית, האדריכלות והקשר ליהודי פורטוגל

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

חודש משוער לצאת הטיול הבא:
מאי 2020

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בנלאומיות ומיסי נמל בחברת התעופה TAP
לינה: מלונות מדרגת תיירות טובה
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח
שייט: 2 הפלגות חוויתיות.
כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול, 7 ארוחות ערב, 3 ארוחות צהריים ( חלקן במסעדות מקומיות)
הופעת פאדו מקומית (סגנון מוזיקלי פורטוגלי).
מדריך ישראלי: ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר מצוות "אקו" תוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי היכן שנדרש
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית
מכשירי שמע
בקבוק מים מינרליים לאדם, ליום
מיסים מקומיים
תשר לנותני שירות מקומיים
דמי רישום וטיפול
מפגש קבוצה

המחיר אינו כולל

ביטוח בריאות (וביטוח ביטול)
ביטוח מטען וציוד צילום
שתייה בארוחות/משקאות אלכוהוליים
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, ארוחות נוספות וכד')

לתשומת ליבכם

אופי הטיול לפורטוגל: מסע בין עיירותיה העתיקות של פורטוגל, תוך היכרות מעמיקה עם ההיסטוריה המקומית, האדריכלות והאומנות של המקומות השונים ובנוסף נלמד על סיפורם המרתק של יהודי פורטוגל.
לא נוכל להבטיח שירותי סבלות בכל בתי המלון. היות ואלו אינם ערוכים לכך ויש לקחת זאת בחשבון – אנו נעשה ככל שביכולתנו על מנת לעזור.
למידע בריאותי על הטיול, יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מזג האוויר בתקופה זו עלול להיות בלתי צפוי, עם גשמים ועקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן. במידת הצורך מדריך הטיול יידע למצוא את האלטרנטיבה הראויה ביותר לטובת ורווחת הנוסעים. התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים באתרים.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו טיולי שטח".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

טיול עצמאי – כל מה שרציתם לדעת

אחת המגמות המובילות היום בתחום התיירות היא גידול בביקוש לטיולים עצמאיים. אבל מה זה בעצם טיולי עצמאי? טיול עצמאי הוא טיול שבו המטיילים בוחרים עם מי לנסוע, מתי ולאיזה יעד. גם בשטח, המטיילים הם בעלי הדעה ויכולים לשלוט בלוח הזמנים היומי. חברת הטיולים המארגנת את הטיול דואגת לכל שירותי הקרקע ולוקחת אחריות על תכנון וביצוע הטיול. גלו את הטיולים העצמאיים מבית אקו […]

ציידי ראשים ואמני טראסות האורז בצפון הפיליפינים

ציידי הראשים בשנת 1968 הגיעה מישל רוסאלדו, תלמידת אוניברסיטת הארווארד, לטיול אל ההרים בצפון הפיליפינים, בכוונה לפגוש […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.