פורטוגל; מדינה בדרום מערב אירופה הגובלת בספרד, בחלקו המערבי של חצי האי האיברי. תחת ריבונותה מספר איים באוקיינוס האטלנטי בהם איי מדיירה והאיים האזוריים.

נבקר בפורטו ועמק הדורו, שם נטעם מן היין המקומי המשובח ונשוט בנהר. ניסע אל עבר מחוזות אנוסי פורטוגל שם נשמע את סיפור חזרתם ליהדות של האנוסים – סיפור מרגש ומצמרר מעין כמותו! נסייר בין העיירות העתיקות מתקופת ימי הביניים ובאתרי צליינות קדושים שם נשמע סיפורים, אגדות וגם אמונות תפלות. נמשיך אל ליסבון היפה שם נבקר באתריה. בטיולנו נחווה מפגשים מרגשים עם האוכלוסייה המקומית עם אנשים טובים ופשוטים ונשמח איתם במופע פאדו מקומי.

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב – ליסבון - אבורה

נצא בטיסת בוקר ישירה מתל אביב לליסבון, עם הגעתנו נצא לעבר אלנטז’ו (Alentejo), נגיע אל הכפר הציורי והמדהים אראיולוס (Arraiolos) אשר נודע בשל עבודות הרקמה הנעשות שם ועוברות מדור לדור, נבקר בטירת אראיולוס, נמשיך אל מנזר לויוס (Loios),המשלב סגנונות וזרמים ארכיטקטונים שונים, נמשיך אל הכפר  הקסום אסטרמוז (Estremoz) הנודע גם בשמו “העיר הלבנה” בשל בתי האבן והשיש הלבן נמשיך לטירת אסטרמוז המרתקת אשר נבנתה במאה ה- 13  בה קיר בעל שתי דלתות אשר שמשו כניסות לכפר בימי הביניים, נעלה ל Torre das Três Coroas  משם נשקף נוף יפיפה, נעצור שם לארוחת צהריים אוטנטית. בסיומו של היום נמשיך לאבורה (Evora) ללינה וארוחת ערב.

יום 2

אבורה – ומחוזות אלנטז'ו

הבוקר נסייר באבורה(Évora) בירת מחוז אלנטז’ו, נבקר בסמטאות העיר העתיקה ואתריה, נראה את כנסיית העצמות (Bones Chapel) אשר נבנתה במאה ה- 17. נעבור בוילה ויקוזה (Vila Vicosa), הנודעת בשמה “נסיכת אלנטזו”, נטייל בין הסמטאות והחומות המקיפות את הכפר, נמשיך אל בלמונטה (Belmonte)  כאשר בדרכנו אנו חולפים על פני ערי מבצר רבות, מרוואוה המיוחדת במינה, קאסטלו דה וידה (Castelo de Vide) בה מורשת יהודית וספורי האנוסים , נבקר בקסטלו ברנקו (Castelo Branco), הייחודית, בירת מחוז “Beira Baixa ” ונודעת בעיקר בשל ייצור המקומי של גבינות מחלב כבשים, נבקר בארמון טמפלרי, ולקנוח נבקר באחת החוות ונטעם מן הזן המשובח של גבינות המחוז. לעת ערב נגיע למלון בבלמונטה ללינה וארוחת ערב.

יום 3

אל עבר מחוזות יהודי פורטוגל האנוסים

הבוקר נתחיל בספור אנוסי ספרד, ניסע אל בלמונטה (Belmonte); המשקפת את סיפור הקהילה היהודית מהמאה ה- 15 אשר הצליחה לשמר בדרכים לא דרכים את יהדותם, עד היום חיים שם צאצאיהם של האנוסים שעברו במחצית המאה הקודמת תהליך של שיבה ליהדות, נלמד על חייהם ועל תהליך השיבה שהם עוברים. נבקר בשכונה היהודית, בבית הכנסת ובמוזיאון, נבקר במבצר (Castle of Belmonte) בו נלמד על תפקידו הייחודי במלחמות באזור. נמשיך לעיירה טרנקוזו ((Trancoso  בה נסייר, נראה את הרובעים היהודיים, המכונים “ג’ודיאריות”; שבהם נשמרו שרידים יהודיים, נסייר בסמטאות ונשמע את סיפור האנוסים בפורטוגל. בסוף היום נגיע  למלון ברגואה (Regua) ללינה וארוחת ערב

יום 4

עמק הדורו וסביבותיו - פורטו

הבוקר נצא לאורך כביש 222 הבינלאומי, אחת הדרכים היפות בעמק הדורו. נמשיך בטיולנו לתחנת הרכבת פינהו (Pinhao), ומשם לעיירה הציורית למגו (Lamego); נראה את כנסיית “גברתנו של הדמעות” מהמאה ה-18, מעוטרת באריחים כחולים האופייניים, ממנה מובילות כ- 686 מדרגות בארוקיות שהם מגרמי המדרגות היפים בעולם וממנה נשקף נוף מרהיב על העיירה. משם נצא אל עמק הדורו (Douro Valley); אזור היין, תחום העסוק העתיק ביותר בעולם, נבקר באחת אחוזות היין העתיקות השוכנות בלב עמק הדורו נסייר במבני האורוות הנושנים, במטעי הגפנים הנרחבים, נבקר ביקב ונטעם מן היין המקומי המשובח, את ארוחת הצהריים נאכל באחוזה, משם נמשיך אל פורטו כאשר בדרכנו נעבור באמרנטה (Amarante). לעת ערב נגיע למלוננו בפורטו.

יום 5

יום סיור בפורטו כולל שייט חוויתי – ליבה האמיתי של פורטוגל

הבוקר נמשיך לעבר פורטו (Porto) הידועה במסורת רבת השנים, העיר פורטו נחשבת לפנינה היסטורית מלאת חיים המשלבת בין נופים קלאסיים עוצרי נשימה, תרבות עשירה רומנטיקה ובעיקר יין מעולה הקרוי על שמה. את הבוקר נתחיל בטיול רגלי ברחוב סנטה קטרינה ההומה, נמשיך בנסיעה לצפות בבניינים האופייניים לעיר כגון תחנת סן בנדטו, הקתדרלה, נבקר בארמון בולסה (Bolsa Palace), שם התנהל המסחר של פורטו במאה ה-19, נבקר בתחנת הרכבת הישנה שציורי האז’ולחוס שלה מתארים את ההיסטוריה של פורטוגל. נחצה את פורטו לעבר וילה נובה דה גאיה (Vila Nova de Gaia) השוכנת דרומית לפורטו מעברו של הנהר, הידועה במרתפי יינות הפורט המשובחים. נאכל ארוחת הצהריים ובסיומה נצא לטעימת יין פורט באחד מהייקבים. משם נצא להפלגה על נהר הדורו בכדי להנות מיופייה של העיר מששת הגשרים אותם נחלוף וממפגש  שתי הערים  המיוחדות. לינה בפורטו.

יום 6

העיר האוניברסיטאית קוימברה – טומאר

הבוקר נמשיך אל העיר האוניברסיטאית קוימברה (Coimbra); עיר אוניברסיטאית עתיקה ומלאת חיות אשר הייתה בעברה לבירת פורטוגל, נבקר בספרייה המפורסמת של העיר. נסייר באתרי העיר השונים ונתרשם מרחובותיה שוקקי החיים. לאחר ארוחת צהריים נמשיך ל”כנסיית מריה של הניצחון” בכפר באטאליה (Batalha). ב-14 באוגוסט 1385 היכה ז’ואאו הראשון מלך פורטוגל את חואן הראשון מלך קסטיליה בקרב אלז’ובארוטה (Aljubarota) והבטיח את עצמאות ארצו ל-200 השנים הבאות. מיד לאחר מכן מימש את נדרו והקים את הכנסייה/המנזר המפורסם, פאר האדריכלות המלכותית הגותית-מנואלית בפורטוגל  משם נמשיך עד למלוננו אשר בטומאר.

יום 7

טומאר- אובידוש - ליסבון

את הבוקר נתחיל בביקור ב- טומאר (Tomar) עיר הטמפלרים הקסומה הממוקמת על גדות הנהר, נבקר ב”מסדר הצלוב” (Convento de Cristo) המונומנט המרכזי של העיר ואחד מן החשובים ביותר בפורטוגל. לאחר הביקור בטירה ובמנזר, נמשיך לסייר בעיר שובת הלב, אשר הייתה אחת ממעוזי ההגנה של המדינה בשל מיקומה האסטרטגי. נמשיך לעבר אובידוש (Obidos), עיירה מימי הביניים ציורית וקסומה אשר נדמה כאילו הזמן עצר בה מלכת, העיירה הינה מוזאון בפני עצמה, נסייר ברחובות האבן הקסומים ונקנח בטעימת הליקר המקומי המשובח “Ginjinha of Óbidos” לקראת ערב נצא לכיוון העיר ליסבון (Lisbon), הלוא היא בירת פורטוגל והמרכז התרבותי והכלכלי שלה ללינה וארוחת ערב.

יום 8

ליסבון ואתריה - כולל ערב פאדו על גדות הנהר

נקדיש את היום כולו לעיר ליסבון (Lisbon), המיוחדת והשונה באופייה מערים אירופאיות קלאסיות אחרות, משלבת בתוכה ניחוחות ים תיכוניים ודרום אמריקאים בו זמנית ונחשבת לאחת הבירות העתיקות ביותר באירופה. נעלה לתצפית על העיר ממרומי מצודת סאו ג’ורג’ ולאחריה נרד ברגל אל הרובע העתיק של אלפאמה עם ה”חודריה”, נחלוף על פני כיכר רוסיו, נבקר במוזיאון Azuljos, בכנסיית המנזר המפורסם ג’רונימו שהוכרז על ידי אונס”קו כאחד האתרים המעניינים בעיר, לאחר ארוחת צהריים נמשיך לעבר מגדל בלם המרשים ונטעם מן המאפה הייחודי למקום פסטרי דה בלם (pastéis de Belém). נמשיך לרובע המפורסם בעיר הוא רובע הקתדרלה ונסייר ככל שיותיר הזמן. נסיים את היום בארוחת פרידה חגיגית עם הופעת פאדו (סגנון מוזיקלי פורטוגלי). לינה בליסבון.

יום 9

סינטרה, והעיירות לאורך החוף

הבוקר נצא לעבר העיירה הקסומה והעתיקה סינטרה (Sintra) המוקפת ארמונות ומבנים מפוארים רבים שהוקמו בעיירה בתקופות שונות ועל כן אונסק”ו הכריז על הנוף התרבותי של סינטרה כאתר מורשת עולמית. נבקר בארמון הלאומי ובגנים סביבו ששימשו בעבר את משפחת המלוכה, לאחר סיור וארוחת צהריים חופשית נמשיך לעבר הנקודה המערבית ביותר באירופה היבשתית הנקראת “קאבו דה רוקה” (Cabo De Roca); במקום ניצב מגדלור שבנייתו הושלמה ב- 1772 ועמוד אבן נושא צלב, שעליו לוח ובו חקוקות הקואורדינטות הגאוגרפיות של הכף וציטוט מפי המשורר הפורטוגזי לואיש דה קמואש. נמשיך לעבר עיירת החוף קשקאיש (Cascais), אשר בעבר שימשה ככפר דייגים ומקום נופש לאצולה הפורטוגזית, היום היא אתר תיירותי פופולרי שופע חנויות קטנות, מוזיאונים, גלריות, גנים מטופחים, מרינה יפה ומדרחוב בעיר העתיקה. נחזור לליסבון ללינה וארוחת ערב.

יום 10

4 נקודות התצפית הגבוהות של ליסבון – תל אביב

הבוקר ניפרד מליסבון התוססת ונצא לביקור ב-4 נקודות התצפית הידועות של ליסבון, הנשקף נוף מרהיב, עם סיום הסיור נמשיך לשדה התעופה בטיסת צהריים חזרה ארצה.

 • סיור בעמק הדורו וביקור ביקב מקומי
 • סיור מקיף במחוז אלנטז'ו כולל את העיירות מתקופת ימי הביניים
 • סיור בפורטו, כולל טעימות יין בגאיה
 • שייט על נהר הדורו
 • ביקור בארמון הלאומי של סינטרה ובקאבו דה רוקה
 • סיור בליסבון ובאתריה החשובים
 • הופעת פאדו מקומית – מוזיקת הנשמה של פורטוגל
 • 10 ימי טיול מלאים בטבע ונופים מרשימים אל עיירותיה העתיקות של פורטוגל, תוך היכרות מעמיקה עם ההיסטוריה המקומית, האדריכלות והקשר ליהודי פורטוגל

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: €730

 • נחיתה ביום 10 יש לעשות ביטוח ל- 10 ימים. ניתן לקבל הצעה לביטוח הטיול דרך סוכן ביטוח שמציע הטבות ללקוחותינו – 3 חודשים טרם היציאה
 • ניתן להתחיל את התשלומים קודם ולפרוס ליותר תשלומים
 • הצעה מבוססת על מינ’ 15 מטיילים
 • לרישום, חיוב וביטוח – אנא פנו לשירות לקוחות (שלוחה 102)


דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בנלאומיות ומיסי נמל בחברת התעופה TAP
לינה: מלונות מדרגת תיירות טובה
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח
שייט: הפלגות חוויתיות.
כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול, 7 ארוחות ערב, 3 ארוחות צהריים ( חלקן במסעדות מקומיות)
הופעת פאדו מקומית (סגנון מוזיקלי פורטוגלי).
מדריכה ישראלית: ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר מצוות "אקו" תוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי היכן שנדרש
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית
מכשירי שמע
בקבוק מים מינרליים לאדם, ליום
מיסים מקומיים
תשר לנותני שירות מקומיים
דמי רישום וטיפול
מפגש קבוצה

המחיר אינו כולל

ביטוח בריאות (וביטוח ביטול)
ביטוח מטען וציוד צילום
שתייה בארוחות/משקאות אלכוהוליים
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, ארוחות נוספות וכד')

לתשומת ליבכם

אופי הטיול לפורטוגל: מסע בין עיירותיה העתיקות של פורטוגל, תוך היכרות מעמיקה עם ההיסטוריה המקומית, האדריכלות והאומנות של המקומות השונים ובנוסף נלמד על סיפורם המרתק של יהודי פורטוגל.
לא נוכל להבטיח שירותי סבלות בכל בתי המלון. היות ואלו אינם ערוכים לכך ויש לקחת זאת בחשבון – אנו נעשה ככל שביכולתנו על מנת לעזור.
למידע בריאותי על הטיול, יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מזג האוויר בתקופה זו עלול להיות בלתי צפוי, עם גשמים ועקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן. במידת הצורך מדריך הטיול יידע למצוא את האלטרנטיבה הראויה ביותר לטובת ורווחת הנוסעים. התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים באתרים.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו טיולי שטח".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

על יהדות הודו

קשרים בין הודו לבין ישראל התקיימו כבר בימי בית ראשון. שלמה המלך שלח אניות מעציון גבר ומאילת […]

מונגוליה: הבא בתור הוא סוס

משקה אלכוהולי מחלב סוסות מותסס הוא המרענן הלאומי של מונגוליה, שמספר הסוסים בה גדול פי שלושה ממספר […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.