טיול עצמאי לפיליפינים

אקו עצמאי בשטח

מסע אל איי הפיליפינים בפאתי האוקיינוס השקט, בדגש פסטיבל אטי אטיהן - הקרנבל הגדול והמפורסם בפיליפינים, וגן העדן הטרופי של האי פלאוואן | 18 יום

האיים הפיליפינים, למעלה מ-7,200 איים הפזורים על פני טבעת האש במערב האוקיינוס השקט. פרדיננד מגלאן פקד אותם במסע הימי הראשון שהקיף את העולם, קרא למקום ע"ש המלך הספרדי פיליפ ומצא את מותו על ידי ראש שבט מקומי. מסענו לפיליפינים הינו טיול מקיף אל ארץ הררית טרופית מופלאה עם תרבות אסיאתית שונה משכנותיה. שבטי האיפוגאו והבונטוק המגדלים אורז בטרסות הרריות באי המרכזי והגדול - לוזון, נופים קרסטיים, מנהגי קבורה מפתיעים, הרי געש, נהרות גועשים, תושבים מכניסי אורחים, אוהבי מוסיקה ומנגנים על כלים שונים. בטיול לפיליפינים ניקח חלק בפסטיבל אטי-אטיאן – הקרנבל הגדול ביותר בפיליפינים - פסטיבל צבעוני וססגוני המזכיר את הקרנבל הדרום אמריקאי, נבקר בפלאוואן, אי מהיפים בעולם, עם חופי חול לבן ודקלי קוקוס, ריפים צבעוניים שמוקף במאות צוקי אבן הבולטים כשיניים ענקיות ומיוערות מתוך מי הים הירקרקים.

מסלול הטיול

ימים 1-2

ת"א - מנילה

נפגש בשעות הערב בשדה התעופה ונמריא בטיסה דרך יעד ביניים אל מנילה. נחיתה במנילה ביום השני בשעות הערב, והעברה אל מלוננו ללינה.
לינה במנילה.

יום 3

אגם טאאל והר הגעש

בבוקר נצא לאגם טאאל, שבמרכזו נמצא הר געש פעיל מהקטנים בעולם. נטייל בסביבת הר הגעש, ונגיע אל נקודת תצפית מהפנטת על הסביבה. לקראת ערב ניסע אל העיירה טגאיטאי, עיירה שלווה אשר ממוקמת על הרכס אל מול נופו המרהיב של האגם. לינה בטגאיטאי.

יום 4

מפלי פגסנחאן

ניסע דרומה אל מפלי פגסנחאן שם נצא לשיט מרתק בסירות קאנו עם שייטים מקומיים, לחוות נהר גועש בנוף טרופי קסום. בנהר זה צולמו קטעים רבים לסרט “אפוקליפסה עכשיו” של פרנסיס פורד קופולה שעסק במלחמת וייטנאם. השיט מגיע אל מפלי מים במעלה הנהר, ושם נאכל את ארוחת הצהריים.
לינה בקלארק פריפורט זון.

יום 5

הר הגעש פינאטובו

מוקדם בבוקר ניסע אל סנטה חוליאנה ושם נעלה על רכבי 4X4  וניסע בדרכי עפר פתלתלות בנוף של אפר ולבה שפלט הר הגעש פינאטובו בהתפרצות האחרונה שלו, בשנת 1991. מנקודה מסוימת בדרך, נלך ברגל אל לוע הר הגעש, שבו נוצר אגם קטן המוקף במתלולי הסלע הוולקני וניהנה מפיקניק מעל הלוע. הביקור בפינטובו כולל הליכה, ירידות ועליות בשבילים לא כבושים.
לינה בבאגיו.

יום 6

באגיו ו”קערת הסלט" בדרך לסגדה

בוקר של סיור בעיר באגיו, בירת הקיץ של הפיליפינים. נטייל בעיר, בשוק הנפלא, ונשב באחד מבתי הקפה הקטנים והמאוד “טרנדים” בגני העיר המטופחים והידועים ביופיים. אחרי הצהריים נצא ונמשיך צפונה, דרך נופי הרים וכפרים, נעצור בעמק טרינידד, הידוע בכינוי סלט הירקות של הפיליפינים, בו מגדלים פרחים ומבחר ירקות. נמשיך בדרך מתפתלת שעוברת בשדות החקלאיים הבנויים בטראסות הרריות, עד אשר נגיע אל העיירה סגדה.
לינה בסגדה.

יום 7

סגדה

העיירה סגדה פזורה בבתי פח שמפתיעים במראה הייחודי שלהם בלב עמק קארסטי יפה. נצא לטיול רגלי אל מערות קבורה בהן נתלו ארונות העץ על פיגומים. בהמשך נרד לסיור במערה קארסטית עם בריכות מים ונטיפים מרהיבים. נמשיך בנסיעה צפונה אל בנאווה.
לינה בבנאווה.

יום 8

יום טיול לכפר בטאד

נצטייד בתרמיל קטן ונצא לטיול רגלי בהרים בן מספר שעות אל בטאד לגלות כפר מרהיב השוכן באמפיתיאטרון של טרסות אורז, שנבנו אט אט במשך אלפי שנים מאפיק הנהר ועד ראשי ההרים. נבקר גם במפל הסמוך לכפר ובתום הסיור נחזור אל בנאווה. לאלו שיתקשו בהליכה, תוצע אלטרנטיבה לטיול קל יותר בכפרי האזור.
לינה בבנאווה.

יום 9

בחזרה למנילה

נצא אל שדה התעופה הסמוך בקאוואיאן ונטוס דרומה אל הבירה מנילה. אל מנילה נגיע בשעות הצהריים, נטייל ברחובותיה של מנילה, עיר של למעלה מ-12 מיליון תושבים, ונכיר מקרוב את העיר העצומה הזו ואת אזור הצ’יינה טאון המרתק שלה עם הריחות והטעמים האותנטיים. לינה במנילה.

יום 10

קאליבו

בשעות הבוקר נצא בטיסה אל פנאיי. עם ההגעה לאי נצא בנסיעה דרומה אל העיירה קאליבו הנמצאת באי פנאיי בארכיפלג של איי ויסאייאס. זוהי הפרובינציה המיושבת הקדומה ביותר באיי הפיליפינים, ובה מתקיים הפסטיבל הצבעוני ביותר בפיליפינים, “אטי אטיהן”, שמהותו להיות כמו אנשי ה”אטי”, תושבי האיים המקוריים, כהי העור ומקורזלי השיער. נתמקם במלון ונצא לחזות בהכנות לפסטיבל המשלבים רקע פגאני וחגיגות כנסייתיות קאתוליות.
לינה באקלן, בקרבת קאליבו.

יום 11

פסטיבל אטי אטיאן

הבוקר נגיע לשיא הטיול, פסטיבל “אטי אטיאן”. נשוטט ברחבי העיירה קאליבו ונהנה מחוויה אנתרופולוגית יוצאת דופן.

קצת על פסטיבל אטי-אטיהן: אם כל החגיגות בפיליפינים. החוגגים צובעים את פניהם בשחור, עוטים תלבושות צבעוניות מרהיבות, יוצאים בתהלוכות ובריקודים ברחובות העיירה, ומשלבים טקסים קאתוליים לכבודו של הילד הקדוש  (Santo Niño). הילד הקדוש הוא הקדוש החביב על הפיליפינים, והקתולים מסמנים את היום על-ידי תהלוכות, מצעדים, ריקוד ושמחה, והמסירות אליו היא גבוהה מאד, מאז ניתן הפסל לראשונה לחואנה מלכת סבו בשנת 1521. הקרנבל מתרחש בסוף השבוע השלישי של ינואר כל שנה. חוסר הרשמיות של הקרנבל הוא אחד הדברים ההופכים אותו ליפה ומיוחד כל כך. במידה והחוגגים חפצים להצטרף אל אחת מלהקות הריקוד, אפשר לעשות זאת בנקל – הלהקות צועדות בלי גדרות המפרידות בינהן לבין הקהל.  לינה בקאליבו.

יום 12

פלאוואן, שרידן

בשעות הבוקר נצא לטיסה אל כפר הנופש שרידן, השוכן באי פלאוואן, שנבחר בשנים האחרונות כאי הטוב ביותר בעולם על-ידי מגזינים ואתרים רבים. נתמקם במלון ונצא לטיול רגלי באתר עם חופיו היפיפיים, נהרותיו התת-קרקעיים ונופיו המרהיבים.
לינה בשרידן.

יום 13

יער טרופי וסיור בנהר התת-קרקעי פוארטו פרינססה

נבקר ביער טרופי והמנגרובים – צמחייה שאופיינית לאזורים טרופיים ולקרקע בוצית. המנגרובים נמצאים בסכנת הכחדה מתחילת שנות השמונים ונעשות פעולות שצולחות להציל את הצמחייה הנכחדת. נסייר בנהר התת-קרקעי פוארטו פרינססה (Puerto Princesa Subterranean River), אתר מורשת עולמית של אונסק”ו, שנבחר כאחד משבעת פלאי העולם החדשים, בעיקר בזכות אורכו (8.2 ק”מ), מה שהופך אותו לאחד הנהרות התת-קרקעיים הארוכים בעולם.
לינה בשרידן

ימים 14-16

כפר נופש באי אפוליט

את היום הראשון בשלושת הימים המיוחדים הבאים נפתח בהגעה אל עבר הנמל ונשוט אל האי אפוליט שממוקם במפרץ טייטאן המרהיב ונתמקם במלוננו השוכן באי הטרופי המבודד והיפה, בו נבלה יומיים של שיכרון חושים המציע שלל פעילויות: צלילה, תצפיות ציפורים, חקר מערות ועוד ועוד, ונהנה מארוחת ערב מסכמת לטיול.

יום 17

בחזרה למנילה

נצא לשדה התעופה לטיסה אל מנילה, השוכנת במרכז האי לוזון ,(Luzon) האי הגדול בפיליפינים, והיא המרכז התרבותי והכלכלי של המדינה ואחד ממרכזי המסחר המשמעותיים באסיה. נסייר בעיר ונחקור אותה ככל שיותיר לנו הזמן ולעת ערב נצא אל שדה התעופה לקראת הטיסה חזרה לארץ.

יום 18

חזרה לישראל

ננחת בתל אביב בשעות הבוקר.

  • השתתפות בפסטיבל אטי אטיהן, המפורסם והגדול ביותר בפיליפינים.
  • טיול מקיף לפיליפינים, הכולל גם את האי המרכזי לוזון, האי פלאוואן, שנבחר בשנים האחרונות כאי הטוב בעולם על ידי מגזינים ואתרים רבים, ואת האי בורקאי.
  • סיור בנהר התת-קרקעי פוארטו פרינססה, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו שנבחר כאחד משבעת פלאי העולם החדשים.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

בטיול עצמאי אתם בוחרים מתי לטייל

טיול לנוסע העצמאי הוא טיול מאורגן פרטי, בהתאמה אישית.
צוות אקו זמין למתן ייעוץ ותכנון הטיול שלכם.

רוצים לקבל מידע/ להתייעץ/ לשאול שאלות ?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן <<
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

מדגסקר – מקום קסום בלב האוקיינוס ההודי

הבה ניקח הפסקה מהחיים ונצא למסע של 5,784 ק”מ דרומה מישראל. דמיינו לעצמכם בלב האוקיינוס ההודי, רפסודה […]

מדגסקר: על חידת ייחודיות המינים באי (לא) “לכל החידות נמצא פותר”

מדגסקר, האי הרביעי בגודלו בעולם “צף” לו בדד באוקיינוס ההודי כ-430 ק”מ ממזרח לחופי מוזמביק לאחר שהתנתק […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול עצמאי לפיליפינים

אקו עצמאי בשטח

מסע אל איי הפיליפינים בפאתי האוקיינוס השקט, בדגש פסטיבל אטי אטיהן - הקרנבל הגדול והמפורסם בפיליפינים, וגן העדן הטרופי של האי פלאוואן | 18 יום