טיול להודו

טיול לצפון הודו וההימלאיה הירוקה

טיולי תרבות וטבע

בהדרכת אורי רמון | 15 יום

טיול לצפון הודו על רכס ההימלאיה, העובר בין נופי הפסגות של מדינת הימאצ'ל פרדש – "מדינת השטיח הלבן". בטיול להימלאיה הירוקה נשלב הליכות קצרות ונעימות שבאמצעותן נוכל לחוות ולהרגיש את טבע המקום, להגיע לכפרים נידחים ולהכיר את התושבים המקומיים. נבקר בדלהי ממנה נצפין אל הארידוואר ורישיקש, "עיר החכמים", אל שימלה ואל האזור היפהפה של העמקים בנג'ר וקולו, נבקר במנאלי, דרמסאלה והמרכז הטיבטי, במקדש הזהב באמריצר ועוד. טיול לצפון הודו וההימלאיה הירוקה הוא מסע בין נופים מרהיבים בעולם תרבותי ודתי מגוון ומרתק, בתנאים טובים של לינה ונסיעה. לאוהבי לכת.

מסלול הטיול

יום 1

טיסה להודו: תל אביב - דלהי

בשעות הצהריים ניפגש בשדה התעופה ונצא בטיסה דרך אבו דאבי אל  דלהי.

יום 2

נחיתה בהודו והמעבר למדינת אוטרקהנד – הארידוואר ורישיקש

נחיתה לפנות בוקר בדלהי. לאחר מכן נמשיך בטיסת פנים אל העיר דרה דון שבמדינת אוטרקהנד. לאחר הנחיתה נצא בנסיעה קצרה אל העיירה הארידוואר, הנחשבת לאחד המקומות החשובים והקדושים ביותר בהודו. בעיירה נערך פעם ב– 12 שנה הפסטיבל הגדול בעולם "הקומבה מלה". לאחר ארוחת הבוקר נערוך ביקור בשוק הססגוני שבמקום ונטייל לאורך הגאטות שלצד הנהר הקדוש, הגנגס. בתום הביקור נמשיך בנסיעה קצרה  אל רישיקש הלא היא "עיר החכמים". העיירה הקדושה והנעימה השוכנת על גדות נהר הגנגס, באזור בו יוצא הנהר הקדוש מהרי ההימלאיה אל מישורי צפון הודו. מרכזים רוחניים (אשראמים) רבים קמו על גדות הנהר ומחפשי דרך מכל רחבי תת היבשת והעולם מגיעים אליהם ללמוד הינדואיזם, יוגה ומדיטציה. נסייר ברישיקש, ולעת ערב נצפה בטקס ה"ארטי" המיוחד למקום, טקס המוקדש לנהר הגנגס הקדוש, ונערך על ידי הכוהנים בזמן השקיעה.
ארוחת ערב ולינה ברישיקש.

יום 3

רישיקש ומקדש קנג'פורי

בשעות הבוקר נערוך שיעור יוגה ולאחריו נשוב אל רישיקש. נטייל בין הגשרים "ראם ג'ולה" ו"לאקשמן ג'ולה", נבקר באשראמים הפזורים לאורך הנהר, נראה את המקדשים ועולי הרגל הפוקדים את המקום.  לאחר מכן נצא מהעיירה צפונה אל מרגלות ההימלאיה הסמוכים וניסע אל מקדש קנג'פורי המבודד בלב טבע. מהמקום נשקף נוף פנוראמי של פסגות ההימלאיה, עמק הדון ונהר הגנגס. נערוך טיול הליכה במורד ההר ונבקר במפל ובכפר שבמקום, לעת ערב נשוב אל רישיקש ונצפה בטקסי הערב.
ארוחת ערב ולינה ברישיקש.

יום 4

מרישיקש אל צ'אנדיגאר

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל צ'אנדיגאר (Chandigarh), עיר הבירה של מדינות האריאנה ופנג'אב. בדרך נבקר בגורודוורה (מקדש סיקי)  שבפאונטה סאהיב (Paonta Sahib) שנמצאת על גדת נהר היאמונה הקדוש. אחר הצהריים נגיע אל צ'אנדיגאר, עיר חדשה, שתוכננה ע"י האדריכל לה קורבוזיה. נבקר באגם סוקנה ובגן הסלעים, בו נראה תצוגת פסלים סביבתיים העשויים מפסולת וחומרים נוספים.
ארוחת ערב ולינה בצ'אנדיגאר.

יום 5

בדרך העולה אל שימלה

בשעות הבוקר נצא בנסיעה צפונה אל שימלה, עיירת נופש על רכס ההימלאיה (בגובה 2205 מטר), בירת מדינת הימאצ'ל פראדש. שם המדינה בתרגום לעברית, הינו "מדינת השטיח הלבן" והכוונה היא למרבד השלג, הפסגות המושלגות שנראה מסביבנו לאורך הטיול. זהו יום של נסיעה בין פיתולי ההרים והגבעות המוריקות, בו נעלה על שיפולי ההימלאיה ואוויר פסגות צלול וקריר ילוונו מכאן וכמעט עד סוף הטיול. בשעות אחר הצהריים נגיע למלון, ולאחר מכן נצא להתאוורר ב"מול", השדרה המרכזית, על שלל החנויות, בתי הקפה והמסעדות שבה ונבקר במקדש ג'אקהו הנודע, ממנו נצפה על הנוף המרהיב של הרי ההימלאיה שמסביב.
ארוחת ערב ולינה בשימלה.

יום 6

שימלה, בריטניה הקטנה בהימלאיה

בשעות הבוקר נצא למרחב הכפרי של אזור משוברה (Mashobra) הסמוך. נערוך טיול הליכה בין הטבע והכפרים שבסביבה ולאחריו נשוב לשימלה. שימלה היא עיירה עם סגנון קולוניאלי ייחודי. הבריטים שברחו מחום הקיץ של אזורי השפלה הקימו אותה בשנת 1819. המקום, שהפך לבירת הקיץ של הודו הבריטית, רווי היסטוריה. המבנים הקולוניאליים והאווירה יעידו על כך. ערבוב הודי–אירופאי של בתי קפה ושדרה מרכזית שוקקת חיים. נבקר בארמון הנציב הבנוי בסגנון בריטי קולוניאלי, שהיה בעבר מקום מושב הקיץ של המושל הבריטי וכיום משמש כפקולטה ללימודי המשך. הארמון שוכן על הר הצופה אל נופי ההימאליה ומוקף גנים יפים.
ארוחת ערב ולינה בשימלה.

יום 7

אל עמק בנג'ר

ניסע צפונה לכיוון עמק בנג'ר, בדרך נעצור בכפרים מקומיים ונתרשם מאורח החיים במקום. בערב נהנה ממופע פולקלור ייחודי לאזור לינה בשולי עמק בנג'ר, בפנינת טבע מרהיבה ביופייה.
ארוחת ערב ולינה בסוג'ה.

יום 8

עמק בנג'ר והמעבר למנאלי

יום טיול יפהפה, בו נבקר בכפרים המבודדים של עמק בנג'ר ונראה את מקדשי העץ העתיקים האופייניים לאזור. נעפיל לתצפיות נוף פנוראמיות של הרי ההימלאיה, ואל "מעבר ג'לורי" (Jalori Pass) ונצעד במסלולי הליכה דרך תמונות נוף מרהיבות. אחר הצהריים נצא בנסיעה אל עמק קולו ואל העיירה מנאל, החבויה בין הרים נישאים, יערות עד ונהרות גועשים. נגיע למנאלי לפנות ערב.
ארוחת ערב ולינה במנאלי.

יום 9

מנאלי

היום יוקדש לביקורים בחלק העתיק של מנאלי, במערת "האלה הדימבה", מקדש עץ מעניין במיוחד ובמקדש האל 'מנו', "אבי האנושות" על פי המיתולוגיה ההודית. עד כמה שהזמן יאפשר לנו, נוסיף ונטייל בכפרי הסביבה, ביערות ובנופים של עמק נהר הביאס. נבקר גם בכפר ואשישט השוכן מעל מנאלי ובו מעיינות חמים הידועים בסגולותיהם הרפואיות והמרגיעות.
ארוחת ערב ולינה במנאלי.

יום 10

עמק קאנגרה ודרהמסלה

את הבוקר מתחיל בביקור בכפר נגאר ובטירה שנמצאת במקום, בניין מרשים ויפה אשר משמש כיום כגלריה לאמנות. מעמק קולו נעבור אל עמק קאנגרה, עמק יפהפה וירוק אשר שוכן במורדות המערביים של רכס הדאולדר. נבלה בין תצפיות נוף מהממות על הפסגות הגבוהות של רכס ההימלאיה, בטיולים רגליים קצרים ובנופי היער הקסומים, ונעצור גם לביקור במקדש בג'ינאת. נמשיך ונעלה בדרך הררית אל העיירה מקלוד גאנג' (Mcleod Ganj) שמעל העיר דרמסאלה (Dharamsala). פה נמצא מרכז חיי הרוח של העם הטיבטי עם ממשלתו הגולה, לאחר שמנהיגם הרוחני, הדלאי-לאמה, נמלט מטיבט מאימת הכיבוש הסיני ואיתו עם רב. קול צלצולי פעמונים וגלגלי תפילה ילוו אותנו בימי הביקור בדרמסאלה. משהו קסום שורה במקום, השובה כל לב.
לינה בדרמסאלה.

ימים 11-12

דרמסאלה והמרכז הטיבטי

נפתח את היום בשיעור יוגה. לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול הליכה בכפרי הסביבה, על רקע נופי ההימלאיה. נבקר בכפר הילדים הטיבטי – עד היום פליטים ויתומים הנמלטים מטיבט נקלטים במקום זה וזוכים למחסה, חינוך וחיי קהילה שאינם יכולים לקיים בארצם. נטייל בכפר הטיבטי, נפגוש ונשוחח עם תושבים ונזירים, נלך את ה"קורה" המקיפה את המקדש, דרך שהטיבטים נוהגים לעבור תוך שינון מנטרות וסיבוב גלגלי התפילה. באחד הערבים נשמע הרצאה על בודהיזם מפי נזיר טיבטי ונבקר גם בנורבולינקה, מרכז האמנויות הטיבטי. המקום משמר את האמנותיות הטיבטיות העתיקות ומספק אמצעי תעסוקה לאוכלוסיית בני המקום.
ארוחת ערב ולינה בדרמסאלה.

יום 13

מדרמסאלה לאמריצר ו"מקדש הזהב"

בשעות הבוקר נשלים את סיורינו במקלוד ג'אנג' ונרד מרכס ההימלאיה אל העמקים הפוריים של מדינת פנג`ב ,(Punjab) "ארץ חמשת הנהרות". בצהריים נגיע אל העיר החשובה לדת הסיקהית, אמריצר, וניסע אל גבול הודו-פקיסטן ונצפה יחד עם הקהל המשולהב בטקס הורדת הדגלים המפורסם שנערך במקום. לאחר ארוחת הערב נצא לראות את מקדש הזהב  המואר ואת עולי הרגל הרבים אשר עולים אליו ללא הפסקה. נתבונן ונתרשם מיופיו של המקדש הזוהר בחשיכה, נפגוש בעולי רגל סיקהים הבאים להיטהר במימי הבריכה, ונראה את טקס ה'פאלקי' שמתקיים כל ערב נחווה את אווירת הקדושה האופפת את המקום המיוחד הזה.
ארוחת ערב ולינה באמריצר.

יום 14

"מקדש הזהב" והחזרה לדלהי

בשעות הבוקר המוקדמות נשוב אל "בריכת הנקטר" ומקדש הזהב שבתוכה, המכילים יחדיו את המרכז הרוחני והמנהיגותי של מאמיני הדת הסיקהית. נתערה עם עולי הרגל המבקרים בו ונבקר בקודש הקודשים המכיל את ספר תורתם הקדושה של הסיקהים, נקשיב לשירת ההלל הנמשכת ללא הפסק ונשתתף בחוויה מדהימה במטבח הצמוד למקדש, המשרת עשרות אלפי עולי רגל ביום. נשוב למלון לארוחת בוקר ולאחר מכן נצא לשדה"ת ונטוס לדלהי, עיר הבירה של הודו, כרך עצום ושוקק חיים. לאחר הנחיתה נצא אל העיר ונכיר אותה על שני חלקיה, הישן והחדש. נסקור את ההיסטוריה המורכבת שלה דרך ביקור באתרים בני תקופות שונות וסיור שיכלול גם רכיבה על גבי ריקשות בעיר העתיקה.
ארוחת ערב ולינה בדלהי.

יום 15

סיום הטיול וחזרה לישראל

לפנות בוקר העברה לשדה"ת וטיסה חזרה לישראל דרך אבו דאבי. הגעה לת"א בשעות הצהריים.

  • מסלול ייחודי ל"אקו", הכולל ביקור בדלהי, טיול באזור הימאצ'ל פרדש בנופים היפהפיים של ההימלאיה הירוקה, ועד לאמריצר ומקדש הזהב
  • שילוב של הליכות נעימות בטבע, היכרות עם האזור הכפרי
  • הטיול בתקופה מיטבית מבחינת מזג האוויר
  • טיול בקבוצה קטנה
  • רמה גבוהה של הדרכה
  • הכנה מלאה לטיול ופגישה מקדימה עם המדריך
  • לחברת "אקו טיולי שטח" ותק וניסיון בהוצאת טיול זה

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
08/10/2022 22/10/2022 אורי רמון $4,224 $71 $4,295

  תוספת חדר ליחיד: 895$דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בין לאומיות בחברת "אתיחאד" ועוד שתי טיסות פנים.
מדריך ישראלי בכיר מומחה הודו (אורי רמון) ומדריך מלווה דובר אנגלית.
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
כלכלה ע"ב חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב) לאורך כל הטיול ועוד 6 ארוחות צהריים.
לינה במלונות טובים לכל אורך הטיול (4-5*), או הטוב בנמצא במקומות הפחות מפותחים (עמק בנג'ר), שם נלון לילה אחד בבית הארחה ציורי וטוב איתו יש לנו היכרות טובה, בפינת טבע ייחודית, בחדרים נקיים.
תחבורה: נסיעה ברכבים פרטיים מרישיקש ועד אמריצר - ג'יפים (2X4) ברמה גבוהה מסוג טויוטה אינובה, עד 4 נוסעים ברכב. אוטובוס לסיור בדלהי.
מופע פולקלור.
שיעור יוגה.
הרצאה על בודהיזם.
מיסי נמל בטיסות הבינ"ל –71$.
טיפים לנותני השירותים המקומיים.
מים מינרליים לאורך הטיול.
דמי טיפול ורישום.

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.
מסי נמל ביציאה במידה ויוטלו.
ויזה אלקטרונית להודו.

לתשומת ליבכם

טיול אל צפון הודו המשלב טיול ג'יפים (עם נהגים הודים מקצועיים) בכבישים הרריים על רקע נוף הרי ההימלאיה של מדינות אוטרקהאנד והימאצ'ל פרדש (Himachal Pradesh), עם הליכות נעימות בטבע שבאמצעותן נוכל להגיע ולפגוש מקרוב את טבע המקום. ביקור בכפרים קטנים, מקדשים ונופים ציוריים וביקור במקדש הזהב באמריצר. **הטיול אינו מתאים למתקשים בהליכה.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי יעודכן המחיר בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
באחריות המטייל להוציא אשרת כניסה להודו (ניתן לעשות עצמאית דרך האינטרנט). הנחיות לגבי הוצאת האשרה יישלחו כחודש לפני היציאה לטיול.
על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות מיום החזרה.
הודו היא מדינה בעלת מאפיינים של עולם שלישי. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכינו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
סדר הביקורים בטיול יכול להשתנות ותלוי בהחלטת המדריכ/ה שהיא הסמכות הקובעת בשטח.
טיסות - ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות מיום החזרה.
הודו היא מדינה בעלת מאפיינים של עולם שלישי. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכינו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
סדר הביקורים בטיול יכול להשתנות ותלוי בהחלטת המדריכה שהיא הסמכות הקובעת בשטח.
טיסות - ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

גנדהי ג'יאנטי

גנדהי ג'יאנטי. הודו ידועה כמדינה החוגגת חגים רבים. הסיבה לריבוי החגים היא דתות שונות שנוצרו והתמזגו בגבולותיה […]

צפון הודו ולדאק – בין פסגות העולם

לא אחת אנחנו מסיימים טיול מופלא ומבטיחים לעצמנו שנחזור שוב לאותו המקום. למעשה זה כמעט ולא קורה, […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לצפון הודו וההימלאיה הירוקה

טיולי תרבות וטבע

בהדרכת אורי רמון | 15 יום