טיול להודו

טיול לצפון הודו וההימלאיה הירוקה

טיולי תרבות וטבע

| 15 יום

טיול לצפון הודו על רכס ההימלאיה, העובר בין נופי הפסגות של מדינת הימאצ'ל פרדש – "מדינת השטיח הלבן". בטיול להימלאיה הירוקה נשלב הליכות קצרות ונעימות שבאמצעותן נוכל לחוות ולהרגיש את טבע המקום, להגיע לכפרים נידחים ולהכיר את התושבים המקומיים. נבקר בדלהי ממנה נצפין אל שימלה ואל האזור היפהפה של העמקים בנג'ר, פרוואטי וקולו, נבקר במנאלי, דרמסאלה והמרכז הטיבטי, במקדש הזהב באמריצר ועוד. טיול לצפון הודו וההימלאיה הירוקה הוא מסע בין נופים מרהיבים בעולם תרבותי ודתי מגוון ומרתק, בתנאים טובים של לינה ונסיעה.

מסלול הטיול

יום 1

טיסה להודו: תל אביב - דלהי

בשעות הערב ניפגש בשדה התעופה ונצא בטיסה ישירה אל  דלהי.

יום 2

דלהי - ישן מול חדש

בשעות הבוקר ננחת בדלהי – עיר הבירה של הודו, כרך עצום ושוקק חיים. לאחר הנחיתה נעבור למלון סמוך לארוחת בוקר, ולאחריה נצא אל העיר ונכיר אותה על שני חלקיה, הישן והחדש. נסקור את ההיסטוריה המורכבת שלה דרך ביקור באתרים בני תקופות שונות וסיור שיכלול גם רכיבה על גבי ריקשות. בין האתרים אליהם נגיע: מסגד הג’אמע, הנחשב לגדול בהודו, מיצירות הפאר של הארכיטקטורה המוגולית; קריית השלטון והפרלמנט ההודי, קוטאב מינאר, מקדש הלוטוס ועוד אתרים ככל שיספיק לנו הזמן. לינה בדלהי.

יום 3

בדרך העולה אל שימלה

בשעות הבוקר נצא ברכבת מהירה ונוחה מדלהי אל העיר צ’נדיגאר. לאחר הגעתנו, נעלה על רכבי טויוטה שיהיו כלי התחבורה שלנו עד תום הטיול. נצא בנסיעה צפונה אל שימלה, עיירת נופש על רכס ההימלאיה (בגובה 2205 מטר), בירת מדינת הימאצ’ל פראדש. שם המדינה בתרגום לעברית, הינו “מדינת השטיח הלבן” והכוונה היא למרבד השלג, הפסגות המושלגות שנראה מסביבנו לאורך הטיול. זהו יום של נסיעה בין פיתולי ההרים והגבעות המוריקות, בו נעלה על שיפולי ההימלאיה ואוויר פסגות צלול וקריר ילוונו מכאן וכמעט עד סוף הטיול. בשעות אחר הצהריים נגיע למלון, ולאחר מכן נצא להתאוורר ב”מול”, השדרה המרכזית, על שלל החנויות, בתי הקפה והמסעדות שבה. לינה בשימלה.

יום 4

שימלה, בריטניה הקטנה בהימלאיה

שימלה היא עיירה עם סגנון קולוניאלי ייחודי. הבריטים שברחו מחום הקיץ של אזורי השפלה הקימו אותה בשנת 1819. המקום, שהפך לבירת הקיץ של הודו הבריטית, רווי היסטוריה. המבנים הקולוניאליים והאווירה יעידו על כך. ערבוב הודי–אירופאי של בתי קפה ושדרה מרכזית שוקקת חיים. נבקר במקדש ג’אקהו הנודע, ממנו נצפה על הנוף המרהיב של הרי ההימלאיה שמסביב. נבקר  גם בארמון הנציב הבנוי בסגנון בריטי קולוניאלי, שהיה בעבר מקום מושב הקיץ של המושל הבריטי וכיום משמש כפקולטה ללימודי המשך. הארמון שוכן על הר הצופה אל נופי ההימאליה ומוקף גנים יפים. לינה בשימלה.

יום 5

אל עמק בנג'ר

ניסע צפונה לכיוון עמק בנג’ר, בדרך נעצור בכפרים מקומיים ונתרשם
מאורח החיים במקום. לינה בשולי עמק בנג’ר, בפנינת טבע מרהיבה ביופייה.

יום 6

עמק בנג'ר

יום טיול יפהפה, בו נבקר בכפרים המבודדים של עמק בנג’ר ונראה את מקדשי העץ העתיקים האופייניים לאזור. נעפיל לתצפיות נוף פנוראמיות של הרי ההימלאיה, ואל “מעבר ג’לורי” (Jalori Pass) ונצעד במסלולי הליכה דרך תמונות נוף מרהיבות. בערב נהנה ממופע פולקלור ייחודי לאזור. לינה בשוליי עמק בנג’ר.

יום 7

מעמק בנג'ר אל מנאלי

ניסע לכיוון העיירה מנאלי, ובדרך נעצור לביקור בכפר נגאר ובטירה שנמצאת במקום, בניין מרשים ויפה אשר משמש כיום כגלריה לאמנות. נעצור לאורך הדרך במקדשים עתיקים ובכפרים מעניינים של עמק קולו. נערוך טיול הליכה  באזור ונסע אל מנאלי החבויה בין הרים נישאים, יערות עד ונהרות גועשים. נגיע למנאלי לפנות ערב. עיירה קטנה יפהפייה, סביבה כפרים ציוריים ומעיינות חמים. ניהנה מסיור ערב בעיירה. לינה במנאלי.

יום 8

מנאלי

היום יוקדש לביקורים בחלק העתיק של מנאלי, במערת “האלה הדימבה”, מקדש עץ מעניין במיוחד ובמקדש האל ‘מנו’, “אבי האנושות” על פי המיתולוגיה ההודית. עד כמה שהזמן יאפשר לנו, נוסיף ונטייל בכפרי הסביבה, ביערות ובנופים של עמק נהר הביאס. נבקר גם בכפר ואשישט השוכן מעל מנאלי ובו מעיינות חמים הידועים בסגולותיהם הרפואיות והמרגיעות. לינה במנאלי.

יום 9

עמק פרוואטי

לאחר ארוחת הבוקר נשים פעמינו לאחד משיאי הטיול, עמק פרוואטי. העמק נקרא על שם פרוואטי אשתו של שיווה, אל החורבן וההרס, ונחשב לאחד מהעמקים היפים בכל רכס ההימלאיה, אם לא היפה שבהם. נטפס במעלה העמק בנוף ירוק פראי של פסגות מושלגות, מפלים שוצפים, מטעי תפוחים ודובדבנים ונהר תכלכל העושה את דרכו לנהר הביאס. נבקר בקאסול, כפר קטן אשר התגלגל עם השנים והפך למקום ביקור חובה לתרמילאים הצעירים. נבקר במניקארן, שם מבעבעים מעיינות חמים בטמפרטורה גבוהה כל-כך שלפי סיפורי המקומיים ניתן לבשל אורז בתוך מי המעיינות. נמשיך לטייל בטבע היפהפה, בין כפרים ושכיות חמדה ליד הנהר, הנמצאים במעלה עמק פרוואטי הציורי ונערוך תצפיות נוף על ההימלאיה בשיא תפארתה. לינה בסביבות קאסול.

יום 10

עמק פרוואטי והמעבר אל עמק קאנגרה ודרהמסלה

נצא בנסיעה דרך עמק קאנגרה, עמק יפהפה וירוק אשר שוכן במורדות המערביים של רכס הדאולדר. נבלה בין תצפיות נוף מהממות על הפסגות הגבוהות ביותר של רכס ההימלאיה, בטיולים רגליים קצרים ובנופי היער הקסומים, ונעצור גם לביקור במנזר בבפר ביר. נמשיך ונעלה בדרך הררית אל העיירה מקלוד גאנג’ (Mcleod Ganj) שמעל העיר דרמסאלה (Dharamsala). פה נמצא מרכז חיי הרוח של העם הטיבטי עם ממשלתו הגולה, לאחר שמנהיגם הרוחני, הדלאי-לאמה, נמלט מטיבט מאימת הכיבוש הסיני ואיתו עם רב. קול צלצולי פעמונים וגלגלי תפילה ילוו אותנו בימי הביקור בדרמסאלה. משהו קסום שורה במקום, השובה כל לב.
לינה בדרמסאלה.

ימים 11-12

דרמסאלה והמרכז הטיבטי

נפתח את היום בשיעור יוגה. לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול הליכה בכפרי הסביבה, על רקע נופי ההימלאיה. נבקר בכפר הילדים הטיבטי – עד היום פליטים ויתומים הנמלטים מטיבט נקלטים במקום זה וזוכים למחסה, חינוך וחיי קהילה שאינם יכולים לקיים בארצם. נטייל בכפר הטיבטי, נפגוש ונשוחח עם תושבים ונזירים, נלך את ה”קורה” המקיפה את המקדש, דרך שהטיבטים נוהגים לעבור תוך שינון מנטרות וסיבוב גלגלי התפילה. באחד הערבים נשמע הרצאה על בודהיזם מפי נזיר טיבטי. לינה בדרמסאלה.

יום 13

מדרמסאלה לאמריצר ו"מקדש הזהב"

בשעות הבוקר נשלים את סיורינו במקלוד ג’אנג’ ונרד מרכס ההימלאיה אל העמקים הפוריים של מדינת פנג`ב ,(Punjab) “ארץ חמשת הנהרות”. בדרך נעצור בנורבולינקה, מרכז האמנויות הטיבטי. המקום משמר את האמנויות הטיבטיות העתיקות ומספק אמצעי תעסוקה לאוכלוסיית בני המקום. נמשיך אל העיר החשובה לדת הסיקהית, אמריצר, אליה נגיע בשעות אחר הצהריים וניסע אל גבול הודו-פקיסטן ונצפה יחד עם הקהל המשולהב בטקס הורדת הדגלים המפורסם שנערך במקום. לאחר ארוחת הערב נצא לראות את מקדש הזהב  המואר ואת עולי הרגל הרבים אשר עולים אליו ללא הפסקה. נתבונן ונתרשם מיופיו של המקדש הזוהר בחשיכה, נפגוש בעולי רגל סיקהים הבאים להיטהר במימי הבריכה, ונראה את טקס ה’פאלקי’ שמתקיים כל ערב נחווה את אווירת הקדושה האופפת את המקום המיוחד הזה. לינה באמריצר.

יום 14

"מקדש הזהב" וטקס הורדת הדגלים

בבוקר נשוב אל “בריכת הנקטר” ומקדש הזהב שבתוכה, המכילים יחדיו את המרכז הרוחני והמנהיגותי של מאמיני הדת הסיקהית. נתערה עם עולי הרגל המבקרים בו ונבקר בקודש הקודשים המכיל את ספר תורתם הקדושה של הסיקהים, נקשיב לשירת ההלל הנמשכת ללא הפסק ונשתתף בחוויה מדהימה במטבח הצמוד למקדש, המשרת עשרות אלפי עולי רגל ביום. נמשיך לביקור בג’אליאן וואלה באג(Jalianwalla Bagh) , מונומנט היסטורי המסמל את תחילת המאבק ההודי לעצמאות. כאן בוצע טבח המונים בידי הבריטים בשנת 1919. אחר הצהריים נטוס לדלהי. לינה בדלהי.

יום 15

סיום הטיול וחזרה לישראל

נצא לחצי יום אחרון של טיול בבירה ההודית. נבקר במקדש אקשרדהם, אחד מיצירות הפאר המודרניות של מקדשים הינדואיסטיים. בהאתם לזמן שיעמוד לרשותינו, נבקר באתרים ושווקים נוספים. בשעות הצהריים העברה לשדה”ת של דלהי והמראה בטיסה ישירה לישראל. הגעה לת”א בשעות הלילה.

  • מסלול ייחודי ל"אקו", הכולל ביקור בדלהי, טיול באזור הימאצ'ל פרדש בנופים היפהפיים של ההימלאיה הירוקה, ועד לאמריצר ומקדש הזהב
  • שילוב של הליכות נעימות בטבע, היכרות עם האזור הכפרי
  • הטיול בתקופה מיטבית מבחינת מזג האוויר
  • טיול בקבוצה קטנה
  • רמה גבוהה של הדרכה
  • הכנה מלאה לטיול ופגישה מקדימה עם המדריכה
  • לחברת "אקו טיולי שטח" ותק וניסיון בהוצאת טיול זה

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

  תוספת חדר ליחיד:על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן >>

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בין לאומיות ישירות בחברת "אייר אינדיה"
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
כלכלה, תחבורה וצוות כמפורט בהמשך.
מופע פולקלור.
שיעור יוגה.
הרצאה על בודהיזם.
דמי טיפול ורישום.
מיסי נמל בטיסות הבינ"ל – 411$.
טיפים לנותני השירותים המקומיים.

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי
מסי נמל ביציאה במידה ויוטלו.
אשרה להודו (ניתן לעשות דרך משרדינו בעלות של 430 ₪ או עצמאית דרך אתר האינטרנט ב-82$)

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול אל צפון הודו המשלב טיול ג'יפים (עם נהגים הודים מקצועיים) בכבישים הרריים על רקע נוף הרי ההימלאיה של מדינת הימאצ'ל פרדש (Himachal Pradesh), "מדינת השטיח הלבן", עם הליכות נעימות בטבע שבאמצעותן נוכל להגיע ולפגוש מקרוב את טבע המקום. ביקור בכפרים קטנים, מקדשים ונופים ציוריים וביקור במקדש הזהב באמריצר.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי יעודכן המחיר בהתאם.
תחבורה: נסיעה ברכבים פרטיים משימלה ועד אמריצר - ג'יפים (2X4) ברמה גבוהה מסוג טויוטה אינובה או דומה, עד 4 נוסעים ברכב. אוטובוס לסיור בדלהי. נסיעת רכבת כמפורט בתוכנית. טיסת פנים כמפורט בתכנית.
לינה: לינה במלונות טובים לכל אורך הטיול (3-4*), או הטוב בנמצא במקומות הפחות מפותחים (עמק בנג'ר ועמק פרוואטי). שני לילות בבית הארחה ציורי וטוב איתו יש לנו היכרות טובה, בפינת טבע ייחודית, בחדרים נקיים עם מקלחות חמות.
כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב) לאורך כל הטיול, כולל ארוחת בוקר ביום ההגעה; ארוחת צהריים נוספת אחת. מים מינרליים לאורך הטיול.
קבוצה וצוות: 15- 26 נוסעים. מדריכים מקומיים דוברי אנגלית ומדריכה ישראלית מצוות אקו.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
באחריות המטייל להוציא אשרת כניסה להודו (ניתן לעשות דרך משרדנו בעלות של 430 ש"ח). הנחיות לגבי הוצאת האשרה יישלחו כחודש וחצי לפני היציאה לטיול.
על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות מיום החזרה.
הודו היא מדינה בעלת מאפיינים של עולם שלישי. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכינו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
סדר הביקורים בטיול יכול להשתנות ותלוי בהחלטת המדריכה שהיא הסמכות הקובעת בשטח.
טיסות - ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

גנדהי ג’יאנטי

גנדהי ג’יאנטי. הודו ידועה כמדינה החוגגת חגים רבים. הסיבה לריבוי החגים היא דתות שונות שנוצרו והתמזגו בגבולותיה […]

צפון הודו ולדאק – בין פסגות העולם

לא אחת אנחנו מסיימים טיול מופלא ומבטיחים לעצמנו שנחזור שוב לאותו המקום. למעשה זה כמעט ולא קורה, […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לצפון הודו וההימלאיה הירוקה

טיולי תרבות וטבע

| 15 יום