סאסא

טיול לקירגיזסטן

טיולי תרבות וטבע

טיול מקיף לארץ הנוודים, כולל לינה באגם סונגקול, בהדרכת אניה קוזלובה | 11 יום

טיול בקירגיזסטן חושף את המטיילים לאחת המדינות היפות בעולם. קירגיזסטן היא מדינה הררית במרכז אסיה המתפרשת על פני "הרי השמיים", רכס הטיאן שן, ארץ של הרים עצומים שראשיהם קרח, ובה אגמים ונהרות זכים. עדר של אלף יאקים פראיים חוצה את ערבות העשב בדרכו אל פלגי מים.  נוודים קירגיזיים מכינים מעדנים מחלב סוסות ונודדים על גבי גמלים דו דבשתיים הנושאים את מאהלי הצמר שלהם. בעבר עברו בדרכים עתיקות אלה שיירות של סוחרים ומלכים, מרקו פולו ואבן בטוטה, והיום אנו נחצה את דרכי המשי האלו. נכיר גם את הפן האתנוגרפי של המדינה, במפגשים עם הנוודים ובמסורות הקדומות שלהם. הטיול מותאם לחובבי טבע, תרבות, היסטוריה ונופים, צילום ולמטיילים מכל סוכי הקשת, והוא מתבצע בשלהי הקיץ, זמן טוב ביותר לחוות את קירגיזסטן.

קצת על המדריכה אניה:

מדריכה מוסמכת, חברה באיגוד מורי הדרך של רוסיה, מומחית ומפתחת מסלולים ייחודיים ברוסיה ומדינות ברה"מ לשעבר. נולדה ברוסיה ובגיל 14 עלתה לישראל – גדלה על ברכי שתי התרבויות שאת שפתן היא יודעת על בוריין. במהלך העשור האחרון הדריכה מאות מטיילים. קיבלה החלטה להיות מדריכת טיולים כדי לשמור על הקשר הרציף עם ישראל ולהביע את אהבתה לרוסיה ולעיר הולדתה בפני מטיילים ישראליים בשפה העברית. מאמינה שהאהבה הזאת צומחת לא מעובדות יבשות וסיורים בדרכים מוכרות לכולם אלא מחוויות מותאמות אישית לכל מטייל המלוות בהסברים היסטוריים, תרבותיים, חברתיים ואישיים , אשר מתובלים בחיוך ובסיפורים שלא ניתן למצוא באף ספר הדרכה. גם בחייה הפרטיים היא מטיילת בעולם כולו ולומדת ללא הרף. מרגישה כי זכתה – ואהבתה לישראל ולרוסיה, לנסיעות, לתרבויות, לאנשים המרכיבים, המשקפים ובונים אותן הפכה לשליחות חייה.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א - בישקק

נטוס לבישקק (Bishkek) בירת קירגיזסטאן דרך יעד מקשר.

יום 2

בישקק בירת קירגיזסטן

ננחת לפנות בוקר, נאסוף את המזוודות ונצא מהשדה. נעלה על המיניבוס שלנו ולאחר נסיעה של כחצי שעה נגיע לבית מלון בבישקק ונאכל ארוחת בוקר, נקבל חדרים וננוח כארבע שעות. אחרי שנתעורר נצא לסיור רגלי קצר דרך הפארקים היפים בסמוך עד שנגיע לכיכר אלא-טו (Ala-Too Square) שהיא הכיכר המרכזית של העיר, נראה את בניין הפרלמנט ואת שדרות צ'וי שחוצים את העיר ונקבל הסבר מקיף על הסיפורים שמלווה את המדינה מאז הקמתה. נאכל ארוחת צהריים ולאחר מכן נצא להסתובב באחד השווקים השוקקים והצבעוניים ביותר במרכז אסיה – אוש בזאר (Osh Bazaar). בשוק נהנה מהצבעים והריחות, נכיר לראשונה את מושגי היומיום המקומיים ונפגוש המון פרצופים מעניינים ודוכני ממכר בסגנון שייחודי למדינה. נחזור אחה"צ להתארגנות במלון ונערוך תדריך מלא לקראת מחר ומשם נמשיך לארוחת ערב במסעדה קירגיזית עם אוכל מקומי מדהים. לינה בבית מלון בבישקק.

יום 3

בדרך אל הכפר

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל במסע שלנו בקירגיזסטן, "ארץ ההרים השמיימיים". נצא ישר מהעיר ונעלה בנסיעה במקביל לרכס ההרים בדרך נופית יפיפייה. ניסע על דרך בישקק-אוש, חלק מכביש הפמיר המחבר את טג'יקיסטן וקירגיזסטן. זוהי אחת הדרכים היפות בעולם, ובמהלך הנסיעה נהנה מנופים עוצמתיים ונעצור בנקודות תצפית ייחודיות. בדרכנו נחצה קניונים מרהיבים וכן עמקים של רכס הטיאן שאן המרכזי. נמשיך אל הכפר קיזיל-אוי (Kyzyl Oi), כפר פסטורלי בלב ההרים, שהיה אחד מהכפרים הבודדים בקירגיזסטן על נתיבי דרך המשי האגדית. אחרי הצהרים נגיע אל הכפר ונתמקם בבתי משפחות מקומיות. נסעד את ארוחת הערב בביתה של משפחה מקומית, שם גם נעביר את הלילה. ארוחת ערב ולינה בכפר קיזיל-אוי (Homestay).

יום 4

אל אגם סונגקול ואורח החיים הקירגיזי המסורתי

הבוקר נטייל בכפר ובסביבתו ונתחיל לטפס בנסיעה  אל עבר "פנינת קירגיזסטן" ואחד המקומות היפים ביותר במדינה –  אגם סונג קול (Song Kul), הנמצא בגובה 3,016 מטר. בדרכנו נפגוש עדרי סוסים, כבשים ופרות, נבקר ביורטים המשמשים כבית לנוודים המתגוררים סביב האגם, נפגוש את האנשים ונלמד מהם על אורח החיים הקירגיזי המסורתי. לאחר ההגעה למחנה נצא לטיול במישורי המרעה מסביב האגם לחופו הצפוני וכשנחזור נאכל ארוחת ערב ביורט חדר האוכל המקושט. בחושך מוחלט מסביב נפנה לישון כשחלון לשמיים פתוח מעלינו. לינה במחנה יורטים, מקלחת ושירותים בחוץ.

יום 5

נופים אלפיניים לצד אגם גבוה וצלול

אחרי ארוחת בוקר נעלה ברגל לתצפית על האגם המכונה גם 'האגם האחרון' וגודלו כפול מהכינרת, משם ייפרס מולנו נוף יוצא מגדר הרגיל. לאחר מכן נחזור למחנה שלנו ונמשיך בנסיעה אל עבר מעבר הרים קלמאק אשו (Kalmak Ashu) הממוקם בפינה הצפון מזרחית של האגם, שם נעצור לתצפית פנוראמית מרהיבה. נתחיל לרדת מהפאס דרך הספרטינות המרהיבות שיובילו אותנו לעמק ירוק ורחב ידיים שיוביל אותנו עד לעיירה קוצ'קור (Kochkor). בק'וצקור נתארח לצהריים אצל משפחה מקומית שתגיש ממיטב מטעמי המטבח הקירגיזי, ולאחר מכן נלך לבקר בחנות בה נמכרים עבודות הלבד המסורתיות של נשים מהעיירה ומהכפרים שבסביבתה. לאחר שנעזוב את העיירה בנסיעה, נפגוש לראשונה מרחוק את אגם איסיק-קול (Issyk Kul), האגם האלפיני השני בגודלו בעולם. נמשיך וניסע לעיירה קאג'יסאי (Kajisay). ארוחת ערב ולינה בעיירה קאג'יסאי.

יום 6

עמק מהאגדות, מפלים וציד עיטים

הבוקר נמשיך בשיטוט לאורך גדותיו הדרומיים של אגם איסיקול. נצא לטייל ברגל בעמק האגדות הציורי סקזקה (Skazka), בו הרי החול הצבעוניים מזכירים דמויות מסרטי דיסני. נכיר את משפחת מגדלי העיטים, אשר יאפשרו לנו לחזות במסורת שהיא ערש התרבות הקירגיזית, ציד באמצעות עיטים, אשר אולפו על ידי בעליהם. נמשיך אל אחד הערוצים היפים ביותר במדינה, ערוץ ג'טי אוגוז (Jety Ogyz Gorge),  הנקרא גם ערוץ שבעת השוורים האדומים. נהנה מהיופי האלפיני של הערוץ עם קירות הקניון הבנויים אבן חול אדומה. שביל ההליכה חוצה גשרוני עץ קטנים מעל נהר ג'טי אוגוז, והעמק האלפיני מרשים מנוקד ביורטות של הנוודים הבאים לאזור לרעות את עדריהם.  אחרי הצהריים  נחזור לכביש שסובב את האגם ונמשיך אל העיר קראקול (Karakol). ארוחת ערבו ולינה בקראקול.

 

                                                                                                                                צילום פלג ספקטור

פלג ספקטור
יום 7

במשאיות סובייטיות אל עמק אלטין אראשן (Altyn Arashan)

אחרי ארוחת בוקר נפגש על הרכב החלופי שילווה אותנו במשך היום – משאית ספארי אימתנית הקרויה ברוסית 'ווחטובקה', איתה נצא לנסיעת שטח מאתגרת לאחד העמקים היפים ביותר באזור איסיק-קול – עמק אלטין ארשאן (Altyn Arshan), הנמצא בגובה 2,600 מטר. חלקים מהדרך נעשה בנסיעה וחלקים בהליכה, ולכול אורכם נתרשם מהנופים המיוחדים. נחזה מרחוק בפיק פלטקה העצום (4730 מטר) הנשקף באופק, כשמסביב על המדרונות פרוסים יערות אשוחית ונהר שוצף אחד ארוך. לאחר ההגעה נלך לטבול במעיינות החמים הנמצאים במרכז השמורה כדי לשחרר מעט את הגוף ונאכל ארוחת צהריים בבקתה של שומר המעיינות. נחזור גם בכיוון ההפוך ונוכל ללכת על דרך העפר, כשבערב נגיע בחזרה לקרקול. ארוחת ערב ולינה בקראקול

יום 8

פגישה עם בני המיעוט הדונגני

הבוקר נצא לטיול באחד מהערוצים האלפיניים היפים במדינה, קניון קראקול, המוקף פסגות בגבהים של מעל 5000 מטר מעל פני הים. לאחר יום חוויתי של הליכות וסיורים בערוץ נשוב אל מלוננו בעיר קראקול. אחרי התארגנות במלון נצא להשתתף בארוחת מנות מיוחדת אצל משפחה מקומית מבני המיעוט הדונגני, קבוצה אתנית שהוגלתה למרכז אסיה והביאה איתה את ניחוחות סין. לינה בבית מלון בקרקול.

יום 9

הגדה הצפונית של אגם איסיקול

לאחר ארוחת הבוקר נצא לדרך הארוכה חזרה על הכביש הצפוני שמקיף את אגם איסיקול, נגיע לעיירה צ'ולפון אטא (Cholpon Ata), ונסייר בעמק הפטרוגליפים (Open Air Petroglyphs Museum) – אתר ציורי הסלע בקרבת צ'ולפון אטא, עדות לחיי הנוודות והפולחן במקום במשך אלפי שנים. נמשיך על הכביש הראשי ולקראת ערב נגיע לכפר בעמק צ'ונג קמין בו נתארח בגסטהאוס נהדר. ארוחת ערב ולינה בעמק צ'ונג קמין.

יום 10

בחזרה לבירה בישקק

אחרי ארוחת בוקר נצא לדרך חזרה לבישקק. נעצור ולאחר לביקור במגדל בוראנה (Burana Complex), שריד לדרך המשי שעברה באזור. נמשיך וניסע לבישקק, ונשלים את ביקורנו באתרי העיר. בערב נהנה מארוחת ערב חגיגית לסיום הטיול לקירגיזסטן. לינה בבישקק.

יום 11

בישקק - שדה התעופה מאנאס – תל אביב

לפנות בוקר נסיים את הטיול לקירגיזסטן וניסע לשדה התעופה מאנאס בבישקק לטיסה חזרה ארצה דרך יעד ביניים. נחיתה בתל אביב בשעות הערב.

  • הטיול הארוך, המקיף והמעמיק ביותר לקירגיזסטן, עם נהגים מקומיים מיומנים ומאפשר לנוסעינו חופש מוחלט להנות מן הדרכים, הנופים המרהיבים והתרבות המקומית.
  • פנסיון מלא לאורך כל השהות בקירגיזסטן, ארוחות במסעדות מקומיות ופיקניקים בחיק הטבע.
  • ביקור באתרים היסטוריים על דרך המשי.
  • מופע צייד באמצעות עופות דורסים ורחצה במעיינות חמים.
  • חוויית לינה בסגנון קירגיזי ביורטים ובבתי משפחות מקומיות.
  • ארוחת מנות מיוחדת אצל משפחה מקומית מבני המיעוט הדונגני, קבוצה אתנית שהוגלתה למרכז אסיה והביאה איתה את ניחוחות סין.

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
04/09/2024 14/09/2024 אניה קוזלובה $2,803 $392 $3,195 $100 הנחה לנרשמים עד 04/06/2024

תוספת ליחיד בחדר: 495$דגשים מיוחדים

מחיר הטיול לקירגיזסטן כולל:

טיסות בינלאומיות על פי מסלול הטיול.
לינה: בערים בישקק, קראקול וקאג'יסאי בבתי מלון, גסט-האוס מפנק בצ'ולפון אטא, הומסטיי משפחתיים בכפר קיזיל-אוי ולילה חווייתי במחנה יורטים (לינה משותפת).
כלכלה: כלכלה מלאה. 3 ארוחות מיום ההגעה לקיגיזסטן ועד עזיבתה. מי שתייה מינרלים לאורך כל הטיול. מספר ארוחות בצורת פיקניק.
תחבורה: אוטובוס/מיניבוס להעברות ונסיעה בינעירונית, רכב 4X4 (משאית שטח) עם נהגים מקומיים לנסיעה באלטין אראשן. נסיעות ארוכות בכבישים הרריים צרים ובדרכי עפר.
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
המחיר מבוסס על מחירי טיסות ומסי נמל הנכונים ליום פרסום הטיול (מאי 2024). במידה ויחול שינוי המחיר יעודכן בהתאם.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
מפגש הכנה לטיול.
דמי טיפול ורישום.

המחיר אינו כולל:

ביטוח רפואי ומטען.
הוצאות בעלות אופי אישי
שתייה שאינה מים מחוץ לארוחות.
טיפ למדריך הישראלי.

לתשומת לבכם:

טיול לקירגיזסטן - אופי הטיול: טיול לאזורים הרריים ולא מתוירים, באחד המקומות הנידחים ביותר במרכז אסיה. נסיעה באוטובוס ורכב 4X4 (משאית ספארי סובייטית בקניון אלטין אראשן) עם נהגים מקומיים מקצועיים בכבישים ובדרכי עפר. שילוב של מסלולי הליכה קצרים, ביקור באתרים היסטוריים, רחצה במעיינות חמים, ארוחות מקומיות, המאפשרות מגע בלתי אמצעי עם התושבים ופעילויות חווייתיות.
קבוצה קטנה של 15-26 מטיילים. מדריך ישראלי מצוות אקו ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
קירגיזסטן היא מדינה בעלת מאפיינים של עולם שלישי. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא נוכל לחזות את קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארצות יעד אלו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.
על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל- 6 חודשים מיום היציאה.
חובה על המטיילים להצטייד בביטוח רפואי וביטוח נסיעות מתאימים לפני הנסיעה. לאחר שקניתם פוליסת ביטוח, בבקשה שלחו אלינו את הפרטים על מנת שנוכל להתארגן בהתאם במידה ותזדקקו לטיפול רפואי במהלך הטיול.
טיסות: ע"פ מדיניות חברת התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

רואנדה – יוצאים מתוך הערפל

צילום: הדס זהבי למרות שמאחוריה היסטוריה עקובה מדם, מתחילה רואנדה להשתקם, ומסתבר שיש לה מה להציע לתיירים. […]

מול הר קניה

הר קניה, אשר העניק את שמו לארץ המארחת שלו, הוא ההר השני בגובהו באפריקה (5,199 מ'). הוא […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לקירגיזסטן

טיולי תרבות וטבע

טיול מקיף לארץ הנוודים, כולל לינה באגם סונגקול, בהדרכת אניה קוזלובה | 11 יום