צילום: אביטל הרשקוביץ'

טיול צילום להודו

ראג'סטאן, מישורי הגנגס ורישיקש בהדרכת אלון קירה וסוזי אביב | 13 יום

הודו מתקשרת, אצל מי שטרם היה בה, עם פסיפס מגוון של קטעי תמונות ואסוציאציות: מראות של אלפי אנשים רעבים ללחם וקבצנים מבקשי נדבה שרועים ברחובות הערים, ומנגד - ארמונות מרהיבים מרשימים באוצרותיהם האגדיים. הודו מעצימה אצל המבקר בה את כל החושים: צלילים, ריחות ומעל הכל - צבעוניות מטריפה – חגיגה לעיניים ולאוהבי הצילום.

טיול להודו זה לוקח אותנו אל הודו במיטבה תוך כדי לימוד טכניקות צילום בקצב טיול מתאים. נחוש את חיי היום יום של הודו דרך ביקור במקומות מרתקים, לצד השתתפות בטקסים ומגע בלתי אמצעי עם אנשי המקום. נבקר בטירות מוגוליות ובארמונות מהאראג'ות המבטאים את פאר העבר של הודו בכלל ושל ראג'סטאן בפרט. נראה את הטאג' מאהאל המפורסם ונטייל בוראנסי וברישיקש הקדושות שעל הגנגס, שם תהיה לנו ההזדמנות למפגש עם עולי הרגל. נלמד על ערכים דתיים ופילוסופיים, על דרכי פולחן שונות, ועל אמונות מסורתיות.

הודו היא תת יבשת ייחודית ומגוונת המאפשרת לצלמים שבנינו כר נרחב של אפשרויות צילום גיאוגרפי ואנושי כאחד.

מסלול הטיול

יום 1

טיסה להודו: מתל אביב לדלהי

בשעות הצהריים ניפגש בשדה התעופה ונצא בטיסה דרך יעד ביניים אל בירתה של הודו, דלהי.

יום 2

דלהי, ישן מול חדש

לאחר הנחיתה, בשעות הבוקר המוקדמות, נפתח את הטיול להודו בדלהי, עיר הבירה של הודו – כרך עצום ושוקק חיים. נכיר את העיר על שני חלקיה – הישן והחדש ונסקור את ההיסטוריה המורכבת שלה דרך ביקור באתרים בני תקופות שונות, ביניהם: מסגד הג'אמע, הנחשב לגדול בהודו, מיצירות הפאר של הארכיטקטורה המוגולית, אליו נגיע רכובים על גבי ריקשות. נמשיך לראג' גהאט, מקום שריפת גופתו של מהאטמה גנדהי על גדות נהר היאמונה, המקדש הסיקהי בנגלה סאהיב, קריית השלטון מימי הראג' הבריטי ועוד אתרים ככל שיותיר לנו הזמן. לינה בדלהי.

יום 3

רכבת אל פושקר

נשכים קום ונצא ברכבת מהירה אל אג'מר. לאורך הנסיעה נפגוש עיירות וכפרים קטנים ונוכל להתרשם מנופי פרא, מאזורים חקלאיים המושקים עד היום בשיטות השקיה מסורתיות קדומות ועוד. בשעות הצהריים נגיע אל פושקר. על פי האגדה, האל ברהמה עף בשמיים וכאשר ראה את האנשים במדבר מתפללים לגשם, השליך לעברם פרח שהפך לאגם, סביבו נבנתה עיירה ציורית, אחת העיירות הקדושות ביותר של הודו. עולי רגל רבים פוקדים את המקום ובאים לבקר במקדשים הרבים. נצפה במבקרים הלבושים בשלל צבעים ובמאמינים הטובלים במימי האגם הקדוש. לינה בפושקר.

יום 4

ג'איפור "העיר הוורודה"

נצא בנסיעה אל ג'איפור, בירת חבל ראג'סטאן. בדרך נעצור לביקור בכפר סאגנר, בו נראה כיצד משמרים מסורת עתיקה של הדפסת צבע ודוגמאות על בדים. לאחר נסיעה קצרה, נגיע אל ג'איפור ונצא לסיור רגלי בין הבתים והחומות של העיר העתיקה והארמונות הצבועים בוורוד. נלך דרך הרחובות והשווקים המלאים בתנועת אדם, כלי רכב מגוונים, גמלים רתומים, ריקשות, אופניים ושווקים פעילים. בערב נשתתף בטקס הפוג'ה במקדש קרישנה. לינה בג'איפור.

יום 5

ג'איפור ומבצר אמבר

בבוקר נעלה על גבי פילים (או בג'יפים) למבצר אמבר החולש על דרכי המדבר. זהו הארמון בו ישבו המהרג'ות לפני שעברו לעיר ומהווה דוגמא לאמנות הראג'סטנית המדהימה, המשלבת אלמנטים מוסלמיים והינדיים. לאחר הביקור נחזור ונחוש את שווקי העיר וסמטאותיה התוססות: שוק הצורפים, הבדים והסארי, שוק התבלינים ועוד. נבקר בגן האסטרונומי ובארמון הרוחות. לינה בג'איפור.

יום 6

אגרה, משכנו של הטאג' מאהאל

השכם בבוקר נצא בנסיעה אל עבר העיר אגרה ואל מדינת אוטאר פראדש. בדרכנו נבקר בעיר הנטושה, פטיפור סיקרי, שהיתה במשך זמן קצר בירתו של הקיסר הגדול אכבר. בנויה אבן חול אדומה, העיר היא מופת של ארכיטקטורה מוגהולית (פרסית) ונדמה כי הזמן בה עצר מלכת. נמשיך אל אגרה, אליה נגיע בשעות הצהריים המאוחרות ולאחר התארגנות במלוננו, נבקר במבצר האדום השוכן על עיקול נהר היאמונה, משם גם נוכל להשקיף אל הטאג' מאהאל. לינה באגרה.

יום 7

המבצר האדום והמעבר לוראנסי

עת יזרחו קרני השמש הראשונות נשים פעמינו אל עבר הטאג' מאהאל, מבנה הקבר המפואר והמפורסם במבניה של הודו, עליו נאמר כי הוא כמו "דמעה על לחי הזמן", ונראה כיצד אהבת הקיסר לאשתו התמצקה לתוך אבן. נחזור למלון לארוחת בוקר והתארגנות, ונמשיך אל שדה"ת. בשעות הצהריים נמריא בטיסה אל העיר וראנסי, היושבת על גדות נהר הגנגס, מוקד לעלייה לרגל של בני דת ההינדו, תמצית ההוויה של הודו, מרכז של אמונה, פולחן, ריחות, וצלילים. לינה בוראנסי.

יום 8

וראנסי, עירו של שיווה

השכם בבוקר נצא לשייט על הגנגס לצפות בעולי רגל הרבים הבאים לבקר במקדשי העיר, לטבול במימי נהר הגנגס הקדוש ולעת מותם גם להישרף על גדת הנהר כדי שאפרם יפוזר על פני המים. כל אלו יקדמו אותם לחיים טובים יותר בגלגול הבא. נצפה בפולחן השחר ובפעילות המקומית המרתקת לאורך הנהר. לאחר ארוחת הבוקר נמשיך לסיור מדהים באתרי העיר. האמונה מספרת שהאל שיווה משוטט בין עולי הרגל לאורך גדות נהר הגנגס. נשוטט על הגאטות לאורך הנהר ובשוק על סמטאותיו הרבות, בין המאמינים היושבים במדיטציה ומטוויות המשי הרבות ונתוודע לריחות ולצבעים של העיר ללא הפסקה. אחר הצהריים נצא ברכבים דרך רחובות העיר הסואנת לביקור באזור הגאטות ונהר הגנגס הקדוש. נערוך שייט לעת ערב על הנהר, נראה את טקס הערב המרשים ונחוש את פעימות ליבה של העיר הקדושה בהודו. לינה בוראנסי.

יום 9

וראנסי - סרנאת - דלהי

נשלים את ביקורנו בווראנסי ונצא לבקר בסרנאת, המקום שבו נתן הבודהא את דרשתו הראשונה והביא את בשורת הבודהיזם לעולם. נטייל בין הסטופות והמנזרים שנבנו לפני יותר מאלפיים שנה ונבקר במוזיאון המקומי. אחר הצהריים נטוס לדלהי וניסע אל מלוננו. בהתאם לשעת הנחיתה, נערוך ביקור באתר נוסף או סיור ערב באחד השווקים. לינה בדלהי.

ימים 10-11

הרידוואר ורישיקש, "עיר החכמים"

בבוקר נצא ברכבת מהירה מדלהי אל הרידוואר. נערוך ביקור קצר לאורך הגאטות ובשוק הססגוני שבמקום. לאחר מכן ניסע אל רישיקש, היא "עיר החכמים". העיירה הקדושה והנעימה שוכנת על גדות נהר הגנגס, באזור בו יוצא הנהר הקדוש מהרי ההימלאיה אל מישורי צפון הודו. מרכזים רוחניים (אשראמים) רבים קמו על גדות הנהר ומחפשי דרך מכל רחבי תת היבשת והעולם מגיעים אליהם כדי ללמוד הינדואיזם, יוגה ומדיטציה. האווירה הרוחנית ברישיקש מורגשת ומזמנת לנו הזדמנויות צילום ייחודיות. ביומיים הקרובים נטייל בעיירה עצמה ונוכל גם לצאת מחוצה לה, אל הטבע של ההימלאיה ואל הכפרים שבאזור. בערבים נצפה בטקס ה"ארטי" המיוחד למקום, המוקדש לנהר הגנגס הקדוש, ונערך על ידי הכוהנים בזמן השקיעה. לינה ברישיקש.

ימים 12-13

מרישיקש חזרה לדלהי ולישראל - סיום הטיול בהודו

בתום השלמת הסיורים ברישיקש, נצא חזרה אל דלהי בנסיעת אוטובוס. הגעה בשעות אחר הצהריים לבירה ההודית, לאחריה נצא לחגוג את סיום הטיול בארוחת ערב מסכמת. יעמדו לרשותנו חדרים להתרעננות והתארגנות לפני הטיסה (שני מטיילים לכל חדר). לאחר מכן העברה אל שדה"ת וטיסה חזרה לישראל. הגעה לארץ בשעות הצהריים של היום ה- 13.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 565$דגשים מיוחדים

הטיול כולל

טיסות בין לאומיות בחברת "אירופלוט" ו- 2 טיסות פנים, כמפורט במסלול הטיול.
לינה: לינה בבתי מלון בדרגת תיירות מעולה וראשונה, או הטוב שבנמצא במקומות הפחות מפותחים (פושקר, רישיקש).
כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וארוחות ערב במלונות ובמסעדות). בנוסף, ארוחת בוקר עם ההגעה לדלהי וארוחת ערב מסכמת ביום האחרון. מים מינרליים (בקבוק לאדם ליום).
תחבורה: נסיעה באוטובוס תיירים ממוזג. בצפון הודו (באזור ההימלאיה שמעל רישיקש) נסיעה בג'יפים - 4 נוסעים ברכב. נסיעות רכבת וטיסות פנים כמפורט בתוכנית.
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
טיפים לנותני השירותים המקומיים.
מיסי נמל בטיסות הבינ"ל - 362$.

הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
הוצאות בעלות אופי אישי.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
אשרה להודו (ניתן לעשות דרך משרדינו ).
דמי צילום בחצובה באתרי מורשת.
מסי נמל ביציאה במידה ויוטלו.

לתשומת ליבכם

חברות התעופה ההודיות שינו את מדיניותן והחליטו להגביל את המשקל של הכבודה הנשלחת לבטן המטוס בטיסות הפנים ל- 15 ק"ג לנוסע. עבור כל ק"ג נוסף בטיסה על הנוסעים לשלם תוספת של 250 רופי בדלפקי הצ'ק-אין (בערך 5-6$ לק"ג).
אופי הסדנא: הסדנא מיועדת לחובבי צילום, בעלי רצון לפתח את מיומנויות הצילום הדוקומנטרי וצילום נוף אנושי, במטרה להביא את המשתתפים להישגים ויזואליים מרשימים. במסגרת הסדנה תינתן למשתתפים הדרכה אישית ובלתי אמצעית, על ידי הצלם אלון קירה. טיול הצילום להודו מתמקד במיטב שיש להודו להציע: ראג'סטאן, מישורי הגנגס, וראנסי, ומרגלות ההימלאיה.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
יש צורך בהוצאת ויזה להודו. ניתן לעשות זאת עצמאית בצורה מקוונת או דרך משרדינו. על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות מיום היציאה עם שני דפים ריקים לפחות.
הודו היא מדינה בעלת מאפיינים של עולם שלישי. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
סדר הביקורים בטיול יכול להשתנות בהתאם לשיקול דעת המדריך בשטח.
מס' אתרי מורשת לארוך הטיול בהודו מחייבים אישור מראש ותשלום גבוה עבור הכנסת חצובות אל תוך האתר. אי לכך, הצילום באתרים אלו יעשה ללא חצובה, למעט אתר הטאג' מאהאל ובהתאם להנחיית המדריכים בשטח.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי יעודכן המחיר בהתאם.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

הודו – המקדשים הארוטיים בקהג'ורהו

דווקא בהודו, שתושביה ידועים בצניעותם, שוכנת אטרקציה תיירותית ייחודית וסנסציונית – עיירה ובה מתחם מקדשים המעוטר בפסלי […]

הודו – הקסם שעל שפת הגנגס

עשר שנים חלפו מאז הגעתי לראשונה לעיר וראנסי והקסם שהמקום הזה משרה עלי עדיין לא פג… הקסם […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול צילום להודו

ראג'סטאן, מישורי הגנגס ורישיקש בהדרכת אלון קירה וסוזי אביב | 13 יום