טיול צלמים לדרום סין

טיולי תרבות וטבע

כולל ההר הצהוב וטרסטות האורז בלונגשנג | 12 יום

הטיול לסין מתמקד בלבה של אחת התרבויות העתיקות בעולם. על פי המסורת לפני כ-5000 שנה שלטו על הארץ שלושה מלכים וחמישה קיסרים, שהנחילו לסינים את הרפואה, את הכתב והאותיות, ואת השימוש במחרשה ובמעדר. מימיו של מו, הקיסר המיתולוגי, ועד ימיו של מאו טזה טונג הקומוניסטי "הקיסר האחרון", זרמו הרבה מים בנהר הצהוב. המדינה המסוגרת והקונפוציאנית, בעלת מוסד הקיסרות והסריסות, שצפתה על העולם מבחוץ, הפכה לקומוניסטית, ורק בתחילת שנות ה-80 של המאה שעברה החלה להיפתח למערב. הסינים חששו מהמהלך הזה ומ"פריצת החומה הסינית" לתיירים, כי "כשהדלת נפתחת יכנסו גם זבובים". ואכן, כפרים קטנים התחלפו בערים גדולות, האופניים פינו מקום למכוניות ולאופנועים והשאיפה להיות מעצמה עולמית החליפה שנים של סגירות. מאז ועד היום סין נמצאת בשינוי מתמיד, עד כי נדמה כי סין של היום כלל אינה דומה כלל לסין של מחר. הטיול לסין לוקח אותנו לאזורים שמורים וירוקים, מרשים בתצורות הסלע המיוחדות שלהם - ומייצגים את הטבע הלא נגוע, שהופך למשאב נדיר בסין ומשתמר רק במקומות קדושים או במקומות שאי אפשר לגדל דבר. טיולנו לסין מהווה ימים של טבע ושל רוגע, והתרשמות מהנאותיהם של הסינים לצד הגאווה על הישגיהם הגדולים; זכרו, שב-1976 סין יוצאת ממהפכת התרבות ללא אנשים מקצועיים וללא מומחים כלל, והסינים היו גאים בעבר על כל גשרון קטן, והיום הם החליפו את הגאווה בגשרון לגאווה ביכולות העצומות שלהם. 

טיולנו לסין הוא ייחודי, ומשלב אתרים מתחומים מגוונים במחוזות גיאוגרפיים שונים. נרחיק לאזורים פראיים ובתוליים בפרובינציית גואנגשי ושמורת ההר הצהוב, ונבקר גם בכרך המודרני והסואן שנגחאי, המשלב חדשונות, היסטוריה ומסורת.

 למי מיועד טיול הצלמים לדרום סין?

טיול צלמים לדרום סין מיועד לחובבי צילום בעלי רצון לפתח את מיומנויות הצילום הדוקומנטרי, צילום תרבויות וצילום נוף אנושי, כמו כן צילומי נוף מרהיבים, במטרה להביא את המשתתפים להישגים צילומים מרשימים במסגרת המסע תינתן למשתתפים הדרכה אישית ובלתי אמצעית, על ידי מדריכי הצילום; אלון קירה וסוזי אביב.

מסלול הטיול

ימים 1-2

טיסות תל אביב– בייג'ינג - שנגחאי – עיר המסחר המודרנית שעל גדות הנהר

בצהרי יום 1 נמריא בטיסה ישירה לבייג’נג, וננחת בבוקר יום 2. נמשיך בטיסת פנים קצרה לשנגחאי (Shanghai) – המטרופולין האדיר, המייצג יותר מכל את התמורות של סין החדשה. גורדי שחקים צצים בה חדשות לבקרים, מרכזי הסחר שלה משפיעים על הכלכלה העולמית, והייצוא ממרכזי הייצור של דרום סין משפיע על הרגלי הצריכה של העולם המערבי.

נטייל ב”גני יו” השלווים (Yu yuan), בית-גן שנבנה בתקופת שושלת מינג (1363–1644) על ידי הסוחר העשיר פאן יון דואן (Pan Yun Duan), לכבוד הוריו. נמשיך אל “הרחוב הישן”, שהוא למעשה אזור העסקים הישן של העיר, המשלב כיום אטרקציות, חנויות, בידור ותערוכות תרבותיות. נהנה מארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בשנגחאי.

יום 3

גווילין שבחבל המיעוטים גואנגשי

הבוקר ניקח טיסה לגווילין (Guilin) במחוז גואנג שי. בהגיענו נצא אל גבעת הפיל, על שם הצורה המיוחדת שלה, המזכירה חדק פיל השותה מים מתוך נהר ה”לי”.  הגבעה עשויה מאבן גיר והיא אבן דרך משמעותית מאוד בטופוגרפיה של גווילין. טיפוס על הגבעה הוא הזדמנות לגלות נוף נוסף על הנוף העירוני המדהים של גווילין, ולהיוודע לטבע העוטף את האיזור. החוויה כוללת את חציית נהר הלי בסירות במבוק. נמשיך ונתהלך לאורך גדת הנהר ונתרשם מהאזור. נגיע לאזור נופי הממוקם בלב העיר, המורכב למעשה משני אגמים, גשרים ופגודות. נצא לשייט ערב המציע הזדמנות לגלות את הנוף עוצר הנשימה הנושק לעיר. שעות הערב הן הזמן המומלץ ביותר לביצוע השייט. לאחר השייט נצא לסייר ברחוב הראשי והתוסס, שמשמש היום כאחד משווקי הלילה הציוריים של העיר. ארוחת ערב ולינה בגווילין.

ימים 4-5

טרסות האורז של זנב הדרקון (לונג שאנג)

ביומיים הקרובים נזכה לראות את אחד המפעלים הגדולים שהקים המין האנושי – טרסות האורז; הטרסות שינו את פני הכלכלה הסינית בתקופה הקיסרית ומספקות עד היום תעסוקה לבני הכפרים הסמוכים. ניסע לאזור לונג שן (Long Sheng), נעלה לנקודות יפות בהן נופי נפרשים טרסות האורז מטה מטה, מדרגה ועוד מדרגה. נספוג את האווירה המיוחדת שבמקום, נתרשם מכמות העבודה שנדרשת מהכפריים המקומיים כדי לחפור את הטרסות רחבות הידיים ולעבוד בשדות. נתהלך בינות לשדות ולכפרים של שני מיעוטים – היאו והג’ואנג, החיים באזור, ניפגש עם בני המקום ונלון באחד מכפרי האזור.

יום 6

שייט ודייג על נהר ה"לי"

הבוקר ניסע אל עבר שינגפינג, נעלה על סירות ונצא לשיט על נהר ה”לי”, דרך נופי הקארסט עוצרי הנשימה האופייניים לחבל ארץ זה. נצפה בדייגים ובכפרים שעל מי הנהר, המשמשים אותם להשקיית השדות, למקנה, וכמובן לשתייה ולרחצה. הנהר הוא גם מקור לדגים המהווים חלק משמעותי מהתזונה של תושבי הכפרים. נסיים את היום בתצוגה של דייג מסורתי מהנהר בעזרת קורמורנים, עופות מים המצויים באזור זה. ארוחת ערב ולינה באזור גווילין.

יום 7

יאנגשו – נפלאות נהר היולונג

השכם בבוקר נעפיל לגבעת לאוג’אי (Laozhai), כדי לחזות במראה הזריחה, על רקע הנוף הציורי של הנהר ומצוקי הגרניט שמסביבו. נמשיך וניסע אל עבר יאנגשו. נגיע אל הפארק העירוני, שם נפגשים מקומיים רבים מדי בוקר לתרגולים שונים לשיפור הבריאות, מהליכות קדימה, אחורה ולצדדים, דרך טאי צ’י ועד לריקודים המוניים. לאחר שנתעמל ונצלם את המתעמלים והמתרגלים אל שוק הבוקר הצבעוני של העיירה. נמשיך לסיור על גדותיו של נהר היולונג (Yulong), פס כחול בתוך שדות ירוקים והרים מזדקרים. נגיע לגשר ה”יולונג”, גשר אבן באורך 36 מטרים, הבנוי בסגנון פשוט המתמזג עם הטבע הפורץ מכל עבר, שכן הוא טובל בלב איזור ירוק ללא אטרקציות נוספות מעשה ידי אדם. לעת ערב נעפיל לגבעת שיאנגגונג (Xianggong), הנחשבת לאחד המקומות הטובים ביותר ליהנות ממבט מעוף הציפור על הנהר ה”לי”, ומושך אליו לא מעט חובבי צילום. נהנה מהשקיעה המרהיבה שמציע המקום. ארוחת ערב ולינה ביאנגשו.

ימים 8-10

ההר הצהוב והסביבה

מבין כל ההרים הבולטים בסין, ההר הצהוב, הידוע גם בשם הר הואנגשאן  (Huangshan), הוא כנראה המוכר ביותר. הוא מפורסם בזכות הנופים הטבעיים המדהימים והמיוחדים שבו, המורכבים מצמחייה מיוחדת, גיאולוגיה מרשימה ולעיתים הזויה, מעטה עננים פסטורלי ומעיינות חמים מדהימים, כמו גם פסגות גבוהות, אורנים מוזרים ותצורות נוף קרחוניות.

הפארק הלאומי מתפאר לא רק בנוף אטרקטיבי, אלא גם במשאבים רבים ובמגוון עצום של מינים זואולוגים, שבזכותם הוא הוכר כאתר מורשת עולמית ותרבותית. בכל אחת מעונות השנה מציג ההר יופי שונה וייחודי, כגון פרחי בר באביב, מפלים מרהיבים בקיץ, עלי שלכת יפים בסתיו ושלג לבן וצח בימות החורף.

בימים הקרובים נתמקד באיזור מופלא זה. נבקר בכפר מקומי אשר יחד עם כפרים סמוכים נוספים הוגדר כאתר מורשת עולמית בזכות נופיו, המבנים המיוחדים שבו שהשתמרו עם השנים וההיסטוריה הארוכה של האזור. נגיע לנקודות מעניינות בכפר בזמנים שונים במהלך היממה. נלון בכפר סמוך(Bishan Village) ונעפיל לאזור הגבוה של ההר הצהוב באמצעות רכבל, המציע נופים מרהיבים של הסביבה. נתהלך באזורים הגבוהים ונחשף ליופי ולעוצמת הסביבה. נלון לילה אחד באזור הגבוה של ההר, במלון הממוקם למרגלות פסגת דנשיה (Danxia), ונשקים קום כדי לראות את הזריחה  על פני “ים העננים”, מעטה עננים העוטף את הפסגות של ההר הצהוב, היוצר אשליה של איים עם הרים הצפים בתוך העננים. נמשיך לטייל בשמורה, ונשוב למטה ברכבל. אחר הצהרים של יום 9 ניצא ברכבת מהירה חזרה לשנגחאי. נצא לסיור לילי ברובע האמנות טיאנציפאנג (Tianzifang) נסתובב ברובע הצרפתי וברובע שינטיאנדי (Xintiandi) שאין בו מכוניות. לינה וארוחת ערב בשנגחאי.

יום 11

שנגחאי – עיר ללא הפסקה

נתחיל את יומנו בשיטוט על גדת נהר החואנג פו – אחד מזרועותיו של נהר היאנג צה בדרכו אל האוקיינוס. נתרשם מהנהר, מהחזית הישנה שנבנתה בסגנונות אירופים ומהחזית החדשה באזור שממול – הפו דונג (Pu Dong) – המייצגת את החדשני והשאפתני. הן הבונד והן רח’ נאנג’ינג (Nanjing) – רחוב מסחר אקסלוסיבי על גדות הנהר, רוחשים בפעילות קדחתנית עוד מימי מלחמות האופיום, שהביאו עמן את ההשפעה של המערב אל לב סין. נמשיך לחוויה ייחודית של מספר דקות במנהרת ה”בונד” בתוך קרונות ללא נהג, מתחת לנהר החואנג פו. אורך המנהרה הוא 646.70 מטר והיא נפתחה לציבור בחודש אוקטובר 2000. המנהרה מהווה תחבורה ציבורית המשלבת אפקטים מיוחדים שהופכים את המפגש עם נהר הואנגפו לפשוט יותר, אבל גם מרגש ומעניין. נמשיך ונעלה למגדל שנגחאי, המתנשא לגובה עצום 632 מטר וכיום נחשב לבניין השני בגובהו בעולם אחרי בורג’ ח’ליפה בדובאי. המצפה ממרומי המגדל מספק נוף פנורמי ייחודי של נהר החואנג פו, הבונד ממערב, ועוד מספר גורדי שחקים כמו מגדל ג’ין-מאו והמרכז הפיננסי העולמי בגדה המזרחית של הנהר. משם נמשיך לשדרת “מאה”, שדרה רחבת ידיים עם “ריאה ירוקה” על המדרכות לצד הנתיבים. מבנה השדרה הייחודי הופך אותה לאטרקציה מעניינת, והיא למעשה שדרת ה”נוף” הראשונה בסין. נגיע אל שדרות וואחאי ((Huahai, רחוב המהווה משכן למספר אטרקציות כגון האתר הקונגרס הלאומי של המפלגה הקומוניסטית הראשונה, מגוריהן לשעבר של מספר דמיוית מפתח בהיסטוריה הסינית, וכמו כן ידוע הרחוב גם בשל הקסם הקוסמופוליטי שלו והאדריכלות הצרפתית. לקראת שקיעה נעבור לגשר נאנפו (Nanpu), אחד מגשרי הכבלים הארוכים ביותר בעולם, המתחבר למחלף בצורת ספירלה ענקית. הגשר מהווה פלא הנדסי ומספק מראה מרהיב אף יותר בשעת השקיעה. נקנח בשייט לילי על נהר הוואנגפו, המספק זווית מעניינת על נוף הלילה של הכרך הגדול והסואן, ונהנה מארוחת ערב מסכמת לטיול לסין. נאכל ארוחת ערב לסיום טיולנו לסין ונעבור לשדה התעופה.

יום 12

נחיתה בתל אביב

ניקח טיסת לילה ישירה לתל אביב. בשעות הבוקר ננחת בתל אביב.

  • יוזם הטיול וגם מדריך אותו אלון קירה – צלם טבע מגוון, מומחה לצילומי מאקרו, נוף, צילומי תרבויות ופורטרטים ונחשב למובילים בתחומים אלו בארץ. מייסד ומנהל את "בית ספר לצילום אלון קירה", כותב למגזיני צילום וטבע בארץ ובעולם ומשמש כמדריך ראשי בטיולי צילום לחו"ל
  • במהלך הטיול תתקיימנה הרצאות צילום בנושאים רבים ומגוונים: חשיבה יצירתית בצילום בטיולי מסע, צילומי תרבות,צילומי רחוב, טכניקות מתקדמות לצילומי נוף – פנוראמות,HDR , צילומי מאקרו, ועוד
  • מדריכת צילום נוספת בטיול סוזי אביב. צלמת מגוונת מתמחה בצילומי נוף, תרבויות, צילומים אורבניים ועוד..
  • בנוסף לטיול המרתק יזכו המשתתפים לחוויה צילומית ולימודית ברמה הגבוהה ביותר
  • הטיול כולל אתרי צילום מיוחדים ואזורים בלתי מוכרים בשנגחאי, טרסות האורז של לונגשנג, נהר ה"לי" ואזור הר הצהוב, וכן יושם דגש צילומי גם על התרבות ובני המקום

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
17/05/2020 28/05/2020 אלון קירה $4,442 $353 $4,795

תוספת ליחיד בחדר: 895 $על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן <<

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות ישירות לסין בקו ת"א-בייג'ינג -שנגאחאי-ת"א (בחברת היינאן איירליינס) ו-3 טיסות פנים על פי מסלול הטיול.
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול
תחבורה, לינה, כלכלה וצוות כמפורט במסלול הטיול
אשרת כניסה לסין – 50$, מיסי נמל וביטחון – 353 $
תשר לנותני השירותים המקומיים
דמי טיפול ורישום
מפגש הכנה לטיול
מים מינרלים – בקבוק לאדם ליום

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען
שתייה וארוחות שאינן כלולות
הוצאות בעלות אופי אישי
טיפ למדריך הישראלי

לתשומת לבכם

אופי הטיול: טיול עומק בתנאים טובים, החושף את המטיילים אל האתרים המיוחדים של סין. שילוב של מפגש עם אנשים, כפרים קטנים וערים מסורתיות, אמונות, מנהגים, אומנות וארכיטקטורה מקומית ושמורות טבע מרהיבות.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
לינה: במלונות 4* ו5* או הטובים בנמצא.
כלכלה: על בסיס חצי פנסיון
תחבורה: 3 טיסות פנים לפי התוכנית, רכבת מהירה (Bullet train) בקו חואנגשאן-שנגחאי, אוטובוס צמוד לנסיעות בינעירוניות, ולסיורי ערים והעברות לשדה התעופה.
הדרכה: אלון וסזי קירה יובילו את הטיול בסיוע מדריכים מקומיים.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
סין היא מדינה בעלת מאפיינים של עולם שלישי, בחלקים מסוימים. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
חברת התעופה איננה מאפשרת הושבה מוקדמת ובחירת מקומות טרם הטיסה, יש להגיע כשלוש שעות לפני ההמראה לדלפקי הצ'ק אין של החברה בארץ
ייתכן ושעות הטיסות הבינלאומיות ישתנו, עדכונים נוספים בצמוד למועד היציאה לטיול.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.
על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל- 6 חודשים מיום היציאה.
חובה על המטיילים להצטייד בביטוח רפואי וביטוח נסיעות מתאימים לפני הנסיעה. לאחר שקניתם פוליסת ביטוח, בבקשה שלחו אלינו את הפרטים על מנת שנוכל להתארגן בהתאם במידה ותזדקקו לטיפול רפואי במהלך הטיול.
טיסות: ע"פ מדיניות חברת התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
טיסות פנים: איחורים, דחיות ואף ביטולים בטיסות פנים בסין אינן דבר נדיר . אנו מזמינים עבורכם טיסות פנים כחלק מהשירותים שאנו מארגנים עבורכם (וללא עמלה נוספת) אך איננו אחראים על שינויים שנעשים על ידי חברות התעופה. אנו נעשה את המרב על מנת למצוא פתרון הולם במקרה של שינוי או ביטול של טיסות אך במידה והשינוי יגרור תשלום נוסף, תשלום זה יחול על הלקוח בלבד. * זמני טיסות הפנים בסין טרם פורסמו ועשויים להשתנות. תכנית הטיול עשויה להשתנות בהתאם ללוח הטיסות.
ביטול נסיעה לפני תחילתה: אנו נתקלים מידי פעם במקרים בהם מטיילים נאלצים לבטל את נסיעתם מחמת תאונה או מחלה פתאומית, או מחמת אשפוז או מוות של בן משפחה קרוב. לצערנו לא נוכל להחזיר דמי ביטול שנגבים מאתנו על ידי חברות התעופה וגורמי התיירות בעולם. על המטיילים לעשות ביטוח טיולים, וחברת הביטוח היא הגורם אליו יש לפנות על מנת לקבל החזר כספי בהתאם לתנאי פוליסת הביטוח אותה רכשתם. למרות האמור לעיל, חברת אקו "כידידת הנוסע" תעשה ככול שביכולתה ע"מ שהלקוח ישלם את המינימום הנדרש. אנו ממליצים לכל המטיילים לעשות את הביטוח בעת ההרשמה על מנת להיות מבוטחים בתקופה שלפני היציאה לטיול, בהתאם לתנאי הפוליסה שתרכשו.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

מסורת התיירות הישנה של טנזניה

לטנזניה היסטוריה ארוכה של תיירות, המתחילה עוד במאה ה-19. כבר אז, המילה ‘ספארי’ נכנסה למילון הבריטי. מקורה […]

פפואה ניו גיני

קובכה מאלי הוא שמו של פסל האל המקומי בכפר גוואמאס, השוכן ליד אגם “המים השחורים” שבפפואה ניו […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול צלמים לדרום סין

טיולי תרבות וטבע

כולל ההר הצהוב וטרסטות האורז בלונגשנג | 12 יום