טיול קרנבלים מקיף לאיטליה

טיולי תרבות וטבע

מסע חוצה קרנבלים בצפון איטליה וטוסקנה | 8 ימים

הטיול מלא

עונת הקרנבלים התוססת של ערי איטליה מתקיימת בחודש פברואר ובו מתקיימים עשרות קרנבלים, חלקם כפריים וצנועים שנחגגים כבר מאות שנים, חלקם מבקשים להחיות תקופה או התרחשות היסטורית מסויימת ויש גם כאלו הרואים בקרנבל כהזדמנות להציג באור נלעג את המציאות העכשווית:

בוונציה נחגוג את קרנבל המסיכות המפורסם ביותר בכל אירופה; העיר מגלמת בחזותה תפאורה הולמת לתחפושות ולמשחקי פיתוי ושם מצאה המסכה את מקומה הטבעי. זהו קרנבל אינדיבידואלי ומאוד יצירתי, סוחף, מוחצן ויחד עם זאת מסתורי וחושני. לא בכדי נחשב קרנבל המסכות בונציה לתיאטרון הרחוב הגדול בעולם.

בוויארג'ו נחזה באחד מהקרנבלים המרהיבים ביותר באיטליה ומהמפורסמים בעולם וזאת בשל בובות הענק גרוטסקיות הנישאות על גבי פלטפורמות והמתארות באופן סאטירי דמויות ציבוריות ופוליטיות מאיטליה ומהעולם כולו. זוהי חגיגה של מוזיקה, צבע, תזמורות ומאות רקדניות ורקדנים הסוחפים את קהל המשתתפים לחוויה בלתי נשכחת.

בוורונה ממליכים את "מלך הניוקי" ואוכלים אותו – את הניוקי, לא את המלך; זוהי הזדמנות פז להעמיק את הסיור בעירם של רומיאו ויוליה, גיבורי הדרמה משנת 1302 ששייקספיר העניק להם את חיי נצח. הקרנבל של ורונה הוא ססגוני ואותנטי במיוחד ומדי שנה נבחר אחד מנכבדיה של העיר ל"מלך הניוקי" והוא מלווה בפמליה ססגונית המוביל את הקרנבל.

באיבראה נחזה בקרנבל התפוזים העממי והשובב יותר. במסגרת הפסטיבל משליכים החוגגים תפוזים מלאי מיץ האחד על השני וכל מי שמעוניין מוזמן להשתתף. זהו קרנבל מהנה, המשמר מסורת עוד מהמאה ה – 19, המסמל עבור האזרחים חופש וניצחון.

במסענו נטיייל ונחגוג עם ארבעת הקרנבלים העיקריים, הצטרפו אלינו לחגיגה צבעונית בלתי נשכחת !

מסלול הטיול

יום 1

טיסת ערב הגעה למילאנו

נצא בטיסת אחה”צ למילאנו, העיר השנייה בגודלה באיטליה. לאחר הנחיתה נגיע למלוננו בקרבת שדה התעופה.

יום 2

טיול בורונה; עירם של רומיאו ויוליה, כולל חגיגות קרנבל הניוקי !

עם בוקר, ניסע לעיר האוהבים העתיקה ורונה (Verona), הידועה כעירם של רומיאו ויוליה. נבקר בפיאצה ברה ונתרשם משלל הבתים הצבעוניים הניצבים בה. נצפה באמפיתאטרון הרומי המרשים “הארנה” ונלמד על פסטיבל האופרות המתקיים בעיר בכל שנה. נמשיך לסיור בכיכר התבלינים הססגונית וכמובן נראה את מרפסתה של יוליה גיבורת שייקספיר. בשעות הצהריים נתכנס למרכז העיר לתהלוכת “המצעד הגדול” ובראשו “מלך האהבלים” או בשמו המקומי “מלך הניוקי”; אותו מאכל טיפוסי מקומי הנמכר בכיכר המרכזית. המצעד הגדול צועד ברחובות העיר ומשתתפות בו עשרות תזמורות, להקות ריקוד, של ילדים נערים ומבוגרים מכל שכונות העיר וסביבותיה…היכונו למטר של קונפטי וסוכריות. לינה בוורונה.

יום 3

ונציה: קרנבל המסכות הצבעוני!

את יומנו השלישי באיטליה, נקדיש לקרנבל המסכות הצבעוני של ונציה (Venice)! החגיגות של הקרנבל נועדו לציין את המעבר מהחורף לאביב במהלך המאה ה-13 וזה הופך את העיר המיוחדת שביום יום היא תפאורה חיה ונושמת לבמת תיאטרון ענקית, המארחת תחפושות ומסכות ומשמרת מסורת בת מאות שנים. נסייר בסמטאות העיר הלבושה חג בדרכנו לגשר הריאלטו החשוב באי. במהל סיורנו, נתרשם משאר מאפייני העיר: ה”באקארו” הונציאני, חנויות המסכות והתחפושות ועוד. נכנס לביקור מודרך בפלאצו דוקלה מקום מושבם של הדוג’ים הוונציאנים המשמש היום כמוזיאון. בשעות אחר הצהריים נתכנס למרכז החגיגות ומופעי הרחוב. בכיכר סן מרקו ונשתלב בקהל החוגגים בתחפושות בשלל צבעים, דמויות מהעבר ומההווה והכל באווירת קרנבל בלתי נשכחת. לקראת ערב נשוב חזרה למלוננו.

יום 4

וינצ'י – לוקה – קרנבל הבובות בויארג'ו !

נתחיל את יומנו בביקור בעיר המקסימה מוקפת החומה – לוקה (Lucca ), נצפה בכנסיית סן מיקלה אין פורו המיוחדת בחזיתה ונלמד את סוד אגדת הצלב האמיתי. בצהריי היום נמשיך לויארג’ו (Viareggio); עיר קיט על שפת הים בטוסקנה שם נשתלב באווירת הקרנבל הצבעוני והתהלוכה המסורתית. התהלוכה גרנדיוזית ובמרכזה מובלות בובות ענק ברחבי העיר על גבי פלטפורמות ממונעות מלוות בלהקות ריקודים מוזיקה ושירים. בובות הענק המככבות במרכז החגיגות, נישאות אל על ומתארות דמויות סאטיריות מקומיות ואירועים שונים ותופעות גלובליות מרחבי העולם. נהנה מחגיגה של צבעים תחפושות ומוזיקה, פולקלור מקומי וססגוניות ללא גבול המאפיינים את אחד הקרנבלים המיוחדים באיטליה. לעת ערב נגיע למלוננו באזור ג’נובה.

יום 5

צפון מערב איטליה – קרנבל התפוזים באיבראה !

הבוקר נגיע לחבל פִּיֶימוֹנְטֶה (Piemonte) המצוי בחלק הצפון מערבי של איטליה, למרגלות הרי האלפים. ניסע בין נופים מרהיבים לצד שדות אורז עד שנגיע ליעדנו קזאלה מונפראטו (Casale Monferrato) שהיתה למרכז יהודי חשוב. נבקר בבית הכנסת והמוזיאון היהודי שהיו לאחד מהמיוחדים באיטליה. בתום הביקור נמשיך אל העיירה הקטנה איבראה (Ivrea) השוכנת על גדת נהר דורה בלטאה והחוגגת גם היא את הקרנבל אך בצורה שונה. נכנס לכיכר העיר ולרחובותיה ונצפה במחזה ייחודי, בו נערכים “קרבות תפוזים מסורתיים” בהם תושבי העיר המחולקים לשכונות, מטילים בחמת זעם זה על זה תפוזים טריים נוטפי מיץ והעיר כולה נצבעת בכתום וריח התפוזים נישא מכל עבר. לקראת ערב נגיע למלוננו באזור טורינו.

יום 6

טורינו – בירתה הראשונה של איטליה

נקדיש את יומנו לביקור בעיר העתיקה טורינו (Turin), בירת מחוז פיימונטה השוכנת למרגלות הרי האלפים האיטלקים, העיר בעברה היתה לבירתה הראשונה של איטליה. נצא לסיור מודרך באתריה המרכזיים של טורינו; נתרשם מרחובה הראשי “ויה ויטוריו עמנואל”, נראה את הארכיטקטורה הבארוקית ועוד. נסייר בפיאצה קסטלו המיוחדת, בחצר גרם המדרגות של ארמון המלכים בו התגוררו הנסיכים לבית סבויה, נמשיך לדאומו המרכזי של העיר ונבקר בקפלת התכריכים הקדושים, שעל פי המסורת הנוצרית עטפו את גופו של ישו לאחר הורדתו מהצלב. את הפסקת הצהריים נקדיש ל –  EATALY מרכז מיוחד של תנועת ה – Slow Food. אחר הצהריים נבקר במוזיאון המצרי החשוב והגדול ביותר באירופה ולאחר מכן נהנה מהמדרחוב התוסס והסואן של העיר. בתום הסיור נגיע למלוננו.

יום 7

אזור הלאנגה: נוף כרמים, פטריות הכמהין ויין הברולו – אלבה

את היום נקדיש לאזור הלאנגה (Langhe) המאופיין בגבעות אבן גיר. נתחיל בסיור בעקבות הכלבים, שיחפשו יחד איתנו את פטריית הכמהין, הטארטופו הלבן, החבויה באדמה. נמשיך ל”יקב המלך”, בו נלמד על יינות פיאמונטה המפורסמים ונטעם מיינות האזור המעולים ובראשם יין הברולו. אחר הצהריים נמשיך לאלבה (Elba); עיר ימי ביניימית יפה שזכתה לתהילה הודות ליריד פטריות הכמהין שמתקיים בה מדי שנה ולשוקולד הידוע הנמצא בקרבתהNutella, Ferrero Rocher, Gianduia  ריח השוקולד הנפלא נישא באוויר ונפוץ בכל רחבי העיר.

יום 8

סיור מקיף במילאנו

בבקר ניסע למילאנו (Milan), בירת לומברדיה, לביקור  בבית האופרה לה סקאלה הכולל את המוזיאון לה סקלה, שהינו חלק מבית האופרה לה סקאלה  (Teatro alla Scala) כאן שמורים חפצים שהיו שייכים לקומדיה דל ארטה, כלי נגינה, תלבושות, כלי פורצלן, צילומים וציורים המתארים את הזמרים החשובים, ואף קלפי הימורים, שהיו חלק מהנאת הבאים לאופרה. חדר אחד מוקדש למלחין הנודע ג’וזפה ורדי (Giuseppe Verdi), שהפך למלחין הלאומי של איטליה, כל מפגש חשוב במדינה מאז ועד היום מסתיים בשיר מתוך האופרה נאבוקו שהלחין – “שירת העבדים העבריים”. בצהרי היום נגיע למוזיאון  Museo del Novecento  המציג יצירות אמנות מהמאות 19-20 כולל אמנים איטלקים, זמן חופשי במרכז העיר. בשעות הערב, נצא לשדה התעופה, לטיסה חזרה ארצה (טיסת לילה). נחיתה לפנות בוקר ביום הבא.

 • 4 קרנבלים ססגוניים בארבע ערים שונות
 • טיול המשלב אומנות, פסטיבלים ותרבות
 • יום סיור בטורינו הכולל ביקור במוזאון המצרי ומוזיאון הקולנוע
 • בתי מלון 4*
 • סיור בעמק הלאנגה כולל טעימות יין ופטריות טרטופו
 • יום סיור במילאנו הכולל ביקור באופרה ובמוזאון לאומנות מודרנית
 • טיול על בסיס חצי פנסיון

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 435

 • נחיתה ביום 8 לאחר חצות ולכן יש לעשות ביטוח ל- 10 ימים. ניתן לקבל הצעה לביטוח הטיול דרך סוכן ביטוח שלנו שמציע ביטוח ללקוחותינו – 4 חודשים טרם היציאה (120 יום)
 • ניתן להתחיל את התשלומים קודם ולפרוס ליותר תשלומים.
 • לרישום, חיוב וביטוח – אנא פנו לשירות לקוחות (שלוחה 102)

במקרה של ביטול הטיול ביוזמת הנוסע, מכל סיבה שהיא, יחולו דמי ביטול מצטברים לפי הפירוט הבא:

 1. דמי רישום וטיפול בסך 75$ לאדם.
 2. דמי ביטול :

2.1.         מ-90 עד 45 ימי עבודה טרם היציאה לטיול: 250$ לאדם ובנוסף דמי ביטול על כרטיסי הטיסה על פי תנאי הכרטוס של חברות התעופה.

2.2.         מ-44 עד 30 ימי עבודה טרם היציאה לטיול: 350$ לאדם ובנוסף דמי ביטול על כרטיסי הטיסה על פי תנאי הכרטוס של חברות התעופה.

2.3.         מ-29 עד 15 ימי עבודה טרם היציאה לטיול: 25% מערך שירותי הקרקע ובנוסף דמי ביטול על כרטיסי הטיסה על פי תנאי הכרטוס של חברות התעופה.

2.4.         מ-14 עד 8 ימי עבודה טרם היציאה לטיול: 50% מערך שירותי הקרקע ובנוסף דמי ביטול על כרטיסי הטיסה על פי תנאי הכרטוס של חברות התעופה.

2.5.         מ-7 ימי עבודה טרם יציאת הטיול: 100% מערך שירותי הקרקע ודמי ביטול מלאים על כרטיסי הטיסה.

הגדרות: ימי עבודה: ימים א’- ה’, לא כולל חגים; ערך שירותי קרקע: מחיר הטיול לנוסע בניכוי הטיסות.על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן >>

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות סדירות עם חברת התעופה אל על למילאנו, איטליה כולל הושבה בטיסה לפי בקשה מוקדמת
לינה: מלונות מדרגה ראשונה (מקבילה ל- 4 כוכבים)
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח
כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול (למעט היום הראשון בו לא תינתן ארוחת ערב וביום האחרון תינתן ארוחת צהריים מסכמת במסעדה מקומית)
קבוצה: גודל הקבוצה 15-26 מטיילים.
מדריך ישראלי מצוות "אקו" יוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי היכן שנדרש
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית
4 קרנבלים במהלך הטיול
בקבוק מים מינרליים לאדם, ליום
מיסים מקומיים
תשר לנותני שירות מקומיים
דמי רישום וטיפול
הושבות מוקדמות באל על
ערכות שמע
מפגש הכנה מפורט בארץ טרם היציאה

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח בריאות ומטען – יש צורך לעשות
ארוחות צהריים ושתייה בארוחות
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, משקאות, ארוחות נוספות וכד')
תשר למדריך הישראלי

לתשומת לבכם

אופי הטיול: מסע בין עבר להווה המשלב טיול בין תרבויות שונות ומדלג בין קרנבלים הייחודיים רק לאזור זה באיטליה.
למידע בריאותי על הטיול למדינות יוגוסלביה, יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מזג האוויר בתקופה זו עלול להיות בלתי צפוי עם גשמים ועקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן. במידת הצורך מדריך הטיול יידע למצוא את האלטרנטיבה הראויה ביותר לטובת ורווחת הנוסעים. התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים באתרים
בעונת הקרנבלים דמי הביטול הינם גבוהים – אנא שימו לב
יובהר כי המחירים הנקובים לעיל נכונים ליום ההרשמה. במידה ותחול עלייה הגבוהה מ -3% בשערי המטבע, במיסי הנמל או במיס הדלק יעודכנו מחירי הטיול בהתאם ותחול התוספת על הנוסע.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו טיולי שטח".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

אלבניה – ארץ הנשר השחור היא ההפתעה של אירופה

אמור לחבריך או לבני משפחתך שאתה נוסע לאלבניה וכנראה תזכה לאחת מהתגובות הבאות: “זה לא מסוכן?”, “אין […]

מה בין ראשת הממשלה הבורמזית – לבין מהטמה גנדי?

צילומים: ליאור עלמא וקסלר כולנו מכירים את סיפורה של אאונג סאן סו צ’י, פעילת זכויות האדם והאופוזיציונרית […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול קרנבלים מקיף לאיטליה

טיולי תרבות וטבע

מסע חוצה קרנבלים בצפון איטליה וטוסקנה | 8 ימים