טרק באזרביג'אן אל הקווקז הגבוה

טרקים

| 8 ימים

הדפיסו שלחו שתפו
רכס הרי הקווקז מסמן את הגבול שבין אסיה לאירופה והוא משתרע בין הים השחור לים הכספי.הרכס חוצה מדינות רבות מרוסיה דרך ארמניה, אבחזיה ,גיאורגיה עד אזרביג'אן.
הקווקז האזרי נפתח ממש רק לאחרונה לטיולים של מיטיבי לכת. טרק בקווקז באזרבייג'ן הוא חוויה מלהיבה,המציעה נופים מדהימים של פסגות מושלגות ,נהרות ומפלים שוצפי מים ומורשת תרבותית עשירה. במהלך הטרק נעבור בכפרים ששומרים על מסורות עתיקות של 6000 שנה מאז החל ההתיישבות הראשונית בקווקז האזרי. במהלך הטרק בין הכפרים, נהנה מאירוח ביתי לבבי, נטעם המאכלים המסורתיים האושבלו, קבב מיוחד וגבינות צאן הנעשות במקום. 

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב – באקו

נצא בטיסת לבאקו בירת אזרביג'אן. משדה התעופה ניסע לבאקו ובהתאם לזמן נערוך סיור ראשוני בעיר.

לינה במלון בעיר .

יום 2

מבאקו להרי הקווקז

נסיעת בוקר מוקדמת צפונה להרי הקווקז לכפר מקומי בהרי הקווקז, למגע ראשוני ומראה של הכפרים האזרים. הכפרים באיזור בנויים בבתי אבן מסורתיים בסגנון ארכיטקטורה ייחודי. לאחר סקירת הכפר נתחיל בצעדה באחו האזרי בין פסגות ועמקים שופעים עד לכפר זיאדה. הכפר הוא עוד כפר הררי מסורתי עם בתי אבן ציוריים ומקומיים ידידותיים. עם ההגעה, ובהתאם לזמן נקדיש זמן לחקור את הכפר ונהנה מארוחה עם משפחה מקומית. 

סה"כ הליכה של 7 ק"מ תחילת הליכה בגובה של  1710 מטר לינה בגובה של 2010 מטר.

לינה חדרים דורמיטורים מקומיים. 

יום 3

גריזדחנה על פלאטו בין כפרי הקווקז האזרי

בבוקר נצא לסיור קצר בכפר ממוקם בגובה 2010 מ' באגן נהר גאראצ'אי. האוכלוסייה היא טורקים אזרבייג'נים. יש מסגד מהמאה ה-18 שעדיין פועל. נתחיל בהליכה על גבי ה"גבעות" הירוקות , נרד ליערות העוטפים את העמק ביער צפוף ונגיע למפל של הכפר גריזדחנה כפר יפהפה למרגלות קניון נהר גודיאלצ'אי. 

סה"כ כ -16 ק"מ תחילת הליכה בגובה של 2010 מטר לינה בגובה של 1310 מטר.

יום 4

כינלינג – לגריז

נתחיל את היום בכינלינג כפר הררי גבוה שהינו בין הכפרים הייחודיים והציוריים ביותר באזרבייג'ן. כינאליג, הממוקם בגובה 2,200 מטר, מתגאה במיקום מדהים בראש גבעה, בתי אבן ייחודיים, תושבים הדוברים את אחת השפות הנדירות בעולם . משם נמשיך בהליכה לאורך מסלול בו תוכלו ליהנות מנופים של המצוקים התלולים של הר גיזילגאיה, עמק נהר גודיאלצ'אי העצום וטרסות ששימשו בעבר לחקלאות. נופים מרהיבים של קניונים עמוקים והרי הקווקז הגבוה. בהמשך היום נגיע לאזור המפורסם אל מפל גורגור , אשר נשפך דרך מערה אל שורה של בריכות סלע בסמוך לכפר גריז, שבו מתגוררת קבוצה אתנית זעירה, של אנשי הגריז, עם שפה ומנהגים משלהם.

סה"כ כ – 17 ק"מ תחילת ההליכה בגובה 2200 מטר  לינה בגובה של 2000 מטר.

יום 5

גריז – לאזה

זהו טיול ארוך, הולכים בתוך שיטחי מרעה רחבי ידיים צפון על רמת Mikhtokan. השטח כאן עשבוני והמסלול אינו מוגדר היטב. השביל לא תמיד מסומן ולעיתים אין שביל, לכן הולכים על "מרעולים", מפעם לפעם  נפגוש משכנות רועים ועדרי כבשים.יש כמה ירידות תלולות, אך כי אין שינויים מאוד גדולים בגובה ברוב מסלול הטיול. מפעם לפעם ניתן לפגוש בעמודי השילוט של לשכת התיירות של אזרבייג'ן כאשר נתקרב לאתר הסקי. נבקר במפלי "קושה" מפלי מים שוצפים שנופלים מגובה ומפזרים סביבם רסיסי מים מרעננים.

סכ"ה הליכה כ -16 ק"מ, ביום הזה נרד מגובה 2800 מטר לגובה של 1650 מטר.

יום 6

לאזה – ליגריקק - קוזון

נתיב זה פותח על ידי מועצת התיירות של אזרבייג'ן. המסלול מתחיל בלזה, ומטפס אל  ירגי – קק, אחד הכפרים הגבוהים ביותר של אזרבייג'ן. לאורך המסלול לכל אורכו , מציע נופים מרהיבים. יש כמה עליות תלולות למדי, עד שמגיעים לירגי קק אחד מהאזורים המיושבים הגבוהים ביותר באזרבייג'ן!! מכאן נראה את את הגבול בין אזרביג'אן  לדאגסטן! נערוך ביקור בכפר המיוחד ששומר אורח חיים מסורתי כבר 2000 שנה ונתחיל לרדת בירידה תלולה של כ 1,000 מטר לכיוון הכפר קוזון.  לפני שנגיע לכפר נחצה גשר מעל הנהר השוצף והשביל יוביל אותנו לתוך הכפר.

סכ"ה הליכה כ 12 ק"מ נטפס מגובה של כ 1900 מטר ל2300 מטר ונרד לגובה 1300 מ

יום 7

קוזון – לאזה

נחזור לשביל שסומן ופותח על ידי מועצת התיירות של אזרבייג'ן; יש הרבה שלטים לאורך השביל. נעלה בו לחורש טבעי ונמשיך בעליה לאורך הנחל שעליו נופלים מפלים קטנים השועטים במורד הקניון. נעלה בעלייה תלולה, שתוביל לראש הרכס, המציעה נוף פנורמי של ההרים והקניונים שמסביב. השביל שוב יורד ועולה דרך נוף סלעי  מרהיב והדרך ממשיכה בתוך שדות מעובדים חזרה לכפר לאזה, משם נצא בנסיעה חזרה לבאקו.

סה"כ הליכה כ – 6 ק"מ נטפס מגובה 1300 מטר לגובה של 1650 מטר.

יום 8

סיור באוצרותיה של עיר הבירה באקו – אחה"צ טיסה חזרה הביתה

באקו בירת אזרבייג'ן ממוקמת לשפת הים הכספי באזור השופע נפט וגז. באקו עלתה לגדולה בשלהי המאה התשע-עשרה בעת המרוץ אחר "הזהב השחור", הנפט. בתקופה הסובייטית היא הייתה העיר הגדולה בקווקז, ואחת הערים המרכזיות בברית המועצות בכלל. עם התפרקות האימפריה הסובייטית באקו הפכה לבירה פרובינציאלית יחסית, אולם בשנים האחרונות היא מושכת שוב יזמים, מטיילים וציידי אוצרות ממשיים ותרבותיים. לאחר ארוחת בוקר והתרעננות נעלה לתצפית החולשת על העיר נמשיך להיכרות מעמיקה עם אזור העיר העתיקה של באקו ואחר הצהרים נצא לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ.

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
10/10/2024 17/10/2024 שי טחנאי $2,411 $40 $2,451 $100 הנחה לנרשמים עד 29/07/2024
$50 הנחה לנרשמים עד 19/08/2024

תוספת ליחיד בחדר 350$ ( ל – 4 לילות בלבד – 2 בבאקו ו -2 במהלך הטרק )דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל:

טיסות בינלאומיות ומיסי נמל
לינה - 4 לילות בבתי מלון / בתי הארחה ושלושה לילות לינות דורמיטוריות פשוטות .
כלכלה מלאה - מארוחת ערב ביום הראשון ועד ארוחת בוקר ביום האחרון
תחבורה
הדרכה – מדריך ישראלי מצוות אקו ומדריך הרים מקומי .
כניסה לאתרים ושמורות טבע בהתאם למסלול הטיול
תשר לנותני שירותים מקומיים
אשרת כניסה לאזרביג'אן
דמי טיפול ורישום
מפגש הכנה לפני יציאת הטיול
ויזה לאזרבייג'אן

המחיר אינו כולל:

ביטוח בריאות ומטען
ארוחות שאינן כלולות ושתייה
הוצאות בעלות אופי אישי

לתשומת ליבכם:

גודל הקבוצה - 10- 20 מטיילים.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים. על כל המטיילים להיות מחוסנים נגד קורונה.
מסלול הטיול – תכנית הטיול כפופה לשינויים ותלויה במזג האוויר, בתנאי השטח ובנסיבות נוספות. באם יהיה צורך צוות אקו ומדריכינו יערכו שינויים במסלול (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה בהתאם לתנאים בשטח. בימים בהם אנו משתמשים בשירותי תעופה יתכנו שינויים במסלול הטיול בהתאם לשינויים בלו"ז הטיסות והגעת הכבודה האישית.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
התאחדות מטפסי ההרים האזרים הינה חדשה, וכל נושא הטרקים באזרביג'אן נמצא בחיתוליו והאזרים עושים את מיטב המאמצים להכשיר את התנאים והמקצעויות לטובים ביותר , ועדיין התנאים הם פשוטים מאד
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

ציד קרנפים באפריקה

בתחילת המאה ה-19 חיו באפריקה כ-500,000 קרנפים. כיום, לאחר שנים של השמדה יסודית, נותרו בקושי 7,000, שזה […]

האדריכלות של מבני הדת ברומניה

ההיסטוריה הסבוכה של רומניה מלווה במאבקים בין אמונות שונות הבאים לילדי ביטוי במגוון יוצא הדופן של כנסיות […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק באזרביג'אן אל הקווקז הגבוה

טרקים

| 8 ימים

הדפיסו שלחו שתפו