הר יהלה ואזורי הנוודים צילום: יובל לוי

טרק בטיבט – לרמה הטיבטית

טרקים

הר יהלה ואזורי הנוודים הטיבטים כולל פסטיבל הסוסים בשאמלונג | 12 יום

הדפיסו שלחו שתפו
טרק יחודי מסוגו אל הנופים הנסתרים של מזרח הרמה הטיבטית שבמערב סצואן אשר  עוצרים בחובם נוף פראי מרתק לצד נוף אנושי ייחודי. תרבות הנוודים והבודהיזם הטיבטי נגלים כאן במלוא יופיים והדרם.

אזור קסום זה אשר מתנשא עד לגובה של למעלה מ- 7,000, מטרים מעל פני הים היה שייך לממלכה הטיבטית הגדולה שבמשך מאות שנים הפילה את חיטטה על מעצמות. האזור מיושב  עד היום רובו ככולו בטיבטים, חלקם יושבי קבע וחלקם נוודים.

המסלול ייקח אותנו דרך קבוצות מיעוטים טיבטיות וכפרים עתיקים אל שמורת הר יהלה, שם נתחיל להחשף אל הנוודים הטיבטיים אשר רועים את עדרי היאקים והסוסים למרגלות צוקי האבן, האגמים והמעיינות החמים של ההר הקדוש אשר מאוכלס במגוון רב של בעלי חיים ביניהם עייטים, דובים ואיילים. לאחר כמה ימי התעקלמות בגובה של 3000- 4500 מטרים נטפס עד למעבר ההרים העליון בגובה של 4,800 מטרים מעל פני הים ואשר משקיף על המרחבים האינסופיים של רמת טיבט.

משם נמשיך אל מעמקי המישורים הירוקים והמרחבים העצומים של ממלכת הנוודים, שם נבקר בפסטיבל סוסים נדיר של המקומיים ונגיע לאגמים ומנזרים מבודדים שנסתרים בגובה של למעלה מ-4000 מטר.

במהלך הטיול ילווה אותנו הצוות המקומי ביחד עם אנשי היאקים והפרדות שיעזרו לנו בסחיבת האוהלים והציוד. הלינה תהיה משולבת בין לינה באוהלי שדה, אירוח באוהלי נוודים ובלודגטיבטי מקומי.

מסלול הטיול

ימים 1-2

תל אביב – שיפולי הרמה הטיבטית

לאחר הנחיתה בשדה התעופה של צנגדו בשעה 0430 בבוקר, נצא ישירות בנסיעה של כשעתיים וחצי מערבה אל עבר העיירה יא׳אן. יא׳אן ממוקמת על קו הגבול בין אגן הניקוז של סצ׳ואן לבין גבולה המזרחי של הרמה הטיבטית ולכן היוותה נקודת סחר מרכזית בדרך המשי הדרומית. שם נבקר במרכז לחקר ורביית הפנדות של צ'נגדו. בעבר הסתובבו מאות פנדות ביערות הבמבוק של מחוז סצ'ואן אך עקב השמדה של אזורי מחייה וניתוקם האחד מהשני התדלדלה אוכלוסיית הפנדות אל מתחת ל-1000 בסין כולה. המרכז לחקר ורביית פנדות הוא פארק ייחודי מסוגו בעולם אשר מספק לפנדות סביבת מחייה המתאימה לצרכיהם ומאפשרת רבייה לזן העקשן שבדרך כלל מסרב להתרבות בשבי.

משם נתחיל לטפס במעלה שיפולה המזרחיים של הרמה הטיבטית כל הדרך אל קאנדינג העיר הטיבטית המרחית ובירת נפת גנזי אשר שוכנת בגובה של 2,800 מטרים מעל פני הים. שם נצא לסיבוב קצר ונבקר באחד המקדשים הטיבטיים באזור. לינה בגסט האוס מקומי.

יום 3

סביבת קאנדינג והמעיינות החמים

נצא ליום התאקלמות לגובה באחד הוואדיות המחורצים שסביב לעיירה קאנדינג במהלך היום נגיע עד לגובה של 3,300-3,400 מטרים מעל פני הים. לאחר מכן נסע לגסט האוס קטן אשר שוכן בעמק ׳יהלה גואו׳ ולידו מעיינות חמים בהם נוכל לטבול. משם נתחיל למחרת את המסע שלנו אל עבר הר יהלה. הליכה של כ – 12 ק"מ עליה וירידה של כ – 400 מטר. לינה בבית הארחה מקומי.

יום 4

אל יערות שמורת יהלה

לאחר שנעמיס את הציוד שלנו על הסוסים נתחיל את היום בהליכה על דרך עפר אשר מטפסת בתוך יער עבות לאורכו של נהר יפייפה. סך הכל נלך  כ- 16 ק”מ. עד שנגיע לשטח פתוח לצד הנחל, שם גם נקים את מחנה האוהלים שלנו בגובה של 3600 מטר.

יום 5

יום שלושת האגמים

נמשיך את ההליכה שלנו במעלה הואדי כאשר מעלינו יתגלה רכס הר יהלה המצוקי שמגיע לגובה של 5820 מטר מעל פני הים. תחילה נגיע אל האגמים התאומים שלמרגלות הרכס כבדרך נתחיל לפגוש סוסים ויאקים שרועים באזור וגם כמה אוהלי נוודים טיבטיים. נמשיך בירידה אל האגם הקדוש שמימיו מגיעים ממפלי מי השלגים מפסגת הר יהלה. את המחנה שלנו נקים בחורשה שליד האגם הקדוש. סה"כ הליכה של 16 עליה של 700 מטר וירידה של 200 מטר. לינה בגובה 4100 מטר

יום 6

אל המעיינות החמים של זאקארה

לאחר שנקפל את המחנה שלנו נצא ליום הליכה רגוע יחסית. תחילה נלך סביב האגם אל האזור בולעיתים מגיעים נזירים בודהיסטיים לחיות בבידוד מהחברה. לאחר מכן נתחיל בירידה של כ—300 מטרים מהאגם הקדוש אל נהר יהלה. לאחר שנחצה את הנהר נעלה כ300- מטרים דרך יער מחטיים אל השטח הפתוח של המעיינות החמים של זאקרה, שם נקים את המחנה שלנו ולאחר ארוחת ערב נהנה מרחצה במעיינות החמים הטבעיים.

לינה בגובה 4100 מטר

יום 7

עבר ההרים גריפון וכפר הנזירות

נקפל מוקדם בבוקר את הציוד שלנו ונתחיל לעלות בהדרגה אל מעבר ההרים של גריפון שבגובה 4770 מטרים מעל פני הים . במהלך ההליכה במעלה התלול נוכל לראות נשרים אשר חגים מעל ראשינו ועדרים של עיזי הרים על המצוקים החדים. לבסוף נעפיל אל הפס אשר ממנו ניתן לראות מצד אחד את פסגת הר יהלה ומצד שני את המרחבים האינסופיים של הרמה הטיבטית שלתוכה נעמיק בימים הבאים. ממעבר ההרים נתחיל לרדת אל הגבעות הירוקות שלמרגלות ההר. נלך בין עדרי היאקים ואוהלי הנוודים הטיבטיים עד שנגיע אל Gyergo Nunnery. שם נבקר במקדש המקומי והיפייפה אותו בני המקום סובבים יומם וליל. את הלילה נעביר בבקתות של משפחות מקומיות כאשר בכל בית יגורו כ-4- 5 אנשים והאוכל יהיה על בסיס המזון שיכינו לנו המשפחות.

סך הכל נלך היום 15 ק״מ כאשר נעלה 800 מטרים ונרד 900.

לינה בגובה 3800 מטר

יום 8

פסטיבל הסוסים של נוודי שאמאלונג

בבוקר נצא לסיבוב בכפר שתושביו הינם בודהיסטים הדוקים. נבקר במנזר נשים ובתי תפילה מקומיים אשר בשעות הבוקר נערכות בהם תפילות. שם נעמיק את ההיכרות עם הבודהיזם הטיבטי ואורך החיים הנזירי כמו גם של האנשים הפשוטים אשר מקדישים את חייהם לעבודה רוחנית.

משם נצא בנסיעה קצרה עם ואנים לנקודה ממנה נצא להליכה של עד 10 ק״מ אל אזור המחיה של קבוצת הנוודים ׳שאמאלונג׳, שם נערך פסטיבל הנוודים של שאמאלונג ככל הנראה הפסטיבל היחודי ביותר שמתקיים באזור ואליו מגיעות קבוצות נוודים שונות כמו גם תושבי האזור הטיבטיים בבגדים מסורתיים כדי לערוך תחרויות רכיבה שונות, חץ וקשת ועוד.. נסתובב באזור ונצפה בתחרויות השונות, הלינה תהיה באוהלים באזור הפסטיבל.

לינה בגובה 4100 מטר

יום 9

אזור רמת העשב הגבוה של נוודי טאשיקאן

אחר ארוחת בוקר נסע עם הרכבים שלנו על פסגות העשב שסביב לעיירה טגונג לקראת חלקו האחרון של הטרק.  נתחיל בטיפוס של כ-300 מטר על הגבעות הירוקות עד שנגיע אל הרמה הגבוה שבגובה 4100  מטר. מכאן נוכל לראות באופק את הר גונגה הקדוש שמתנשא לגובה של 7,556 מטר. נמשיך בהליכה על הרמה ונעלה בעוד כ-100 מטרים עד שנגיע אל מחנה הנוודים של טשיקאן שם נתארח אצל משפחת נוודים מקומית ונחווה מעט מאורך החיים הטיבטי.

יום 10

ירידה מרמת העשב ולודג׳ טיבטי בטגונג

נשכים קום כדי לראות ולצלם את הנוודים מארגנים את עדרי היאקים וחולבים את הנקבות אותם לפני היציאה לאזורי המרעה. לאחר ארוחת בוקר בוקר נוודית טיפוסית שכוללת תה חלב, יאק, צאמבה (קמח שעורה אפוי), חמאת יאק ולחם שעורה) אל דאגה נביא גם תוספות לתגבור) נתחיל הירידה מאזור הנוודים הגבוה בהליכה של כ-3-4 שעות דרך כמה מקדשים ואזורי פולחן עתיקים חזרה לאזור טגונג. אחר הצהריים יהיה לנו זמן להסתובב בעיירה המקסימה טגונג. בערב נישן בלודג׳ טיבטי אשר נסתר באחד הוואידות שבסביבת טגונג שם גם נהנה ממקלחת חמה וארוחה מפנקת.

ימים 11-12

בחזרה לצ׳נגדו וטיסה לארץ

בבוקר נפרד מהצוות המקומי שליווה אותנו לאורך הטרק ונצא בנסיעה ארוכה של כ-9-10 שעות בחזרה לצ׳נגדו. בצ׳נגדו נרגע מהמסע הארוך ונאכל ארוחת סיום טובה ממטעמי המטבח הסצ׳ואני. לאחר מכן העברה לשדה התעופה של צ׳נגדו לטיסתנו בסביבות השעה 0150 לפנות בוקר. הנחיתה תהיה למחרת.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר  200 $

  • תוספת ליחיד בחדר אפשרית באוהלי סיירים ובמלון בקאנדינג בלבד.


דגשים מיוחדים

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות לסין
מלווה קבוצה ישראלי
כל סידורי הנסיעות (נסיעות אל ומ-צ’נגדו באטובוס תיירים ממוזג ובאזורים האחרים בוואנים מקומיים)
לינה בצ’נגדו כפי שמצויין בתכנית כולל א. בוקר
לינה במהלך הטרק על בסיס אוהלים, לינה בבתי\ אוהלי מקומיים או גסט האוסים מקומיים כפי שמצויין בתכנית.
ציוד קמפינג: כגון אוהלים ומזרני שטח
כניסה לכל האתרים והשמורות המופיעים במסלול.
צוות מלווה כולל: מלווה מקומי דובר אנגלית, טבח, אנשי סוסים\ יאקים.
יאקים\ פרדות לסחיבת הציוד
פנסיון מלא כולל א.בוקר, א. צהריים קלה וארוחת ערב.
אשרת כניסה לסין
תשר לנותני שירותים מקומיים.

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי (חובה לעשות בארץ לפני יציאה)
ארוחות- ארוחות אשר לא פורטו בתוכנית הטיול ובהצעת המחיר לכל קבוצה באופן ספיציפי.
תוספות אלכוהול ושתייה בארוחות
תוספות שלא במסגרת הטיול כגון: אוכל ושתייה שלא צויינו במפורש במסלול, שירותי כביסה וכו’..
שונות- כרטיסים למופעים ובילויים שלא נכללו בטיול. שירותים מיוחדים ושימוש במתקנים ושירותים אשר דורשים תשלום נוסף ואינם כלולים במפרוש בהצעת המחיר.

לתשומת לבכם

גודל הקבוצה בין 10 ל- 18 מטיילים בלבד
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם
הפסטיבל בשאמלונג מותנה באישורים של השלטונות המקומיים ויתכן והתאריך שלו יוזז.
מסלול הטיול – תכנית הטיול כפופה לשינויים ותלויה במזג האוויר, בתנאי השטח ובנסיבות נוספות. באם יהיה צורך צוות אקו ומדריכינו יערכו שינויים במסלול (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה בהתאם לתנאים בשטח.
בימים בהם אנו משתמשים בשירותי תעופה יתכנו שינויים במסלול הטיול בהתאם לשינויים בלו"ז הטיסות והגעת הכבודה האישית.
*טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

שבט ההדזא-הדזאבה אגם הייסי טנזניה

באזור ימת הסודה אגם אייאסי בצפון-טנזניה חיים כ-1,750-700 בני ובנות הדזא (הדזאבה, הדזאפי) החיים כמו בתקופת האבן, […]

הרפתקאות בקולקטיבו של קולומביה

קולומביה אינה רק פשע, אלימות וסמים אלא גם ערים יפהפיות, כפרים ציוריים, חופים טרופיים ואתרים ארכיאולוגיים, המספרים […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק בטיבט – לרמה הטיבטית

טרקים

הר יהלה ואזורי הנוודים הטיבטים כולל פסטיבל הסוסים בשאמלונג | 12 יום

הדפיסו שלחו שתפו