טרק ביוון לאי קורפו

טיולי תרבות וטבע

בחופשת הפסח בהדרכת גלעד בן צבי | 9 ימים

קורפו הוא האי השני בגודלו מקבוצת האיים היוניים, ושוכן קרוב מאוד למחוז אפירוס. מול החוף הצפון מזרחי של קורפו נמצאת אלבניה ומצפון מערב לקורפו חופי דרום איטליה. שם האי קורפו הוא למעשה שם איטלקי, עיוות השם הביזנטי של האי בעבר. המקומיים עדיין משתמשים בשם קרקירה Kerkyra שמקורו מיוונית עתיקה על שם נימפה שפוסידון התאהב בה, חטף אותה לאי והעניק לאי את שמה.  זהו אי אחר, הגעתם לאי יווני אך הוא שונה מאיים יווניים אחרים שהכרתם עד כה, נופים עוצרי נשימה, טברנות קטנות, כפרים ציוריים, מפרצים קסומים ואתרים היסטורים מרתקים.

מסלול הטיול

יום 1

קורפו

 ננחת בבוקר בקורפו, ונבלה את היום בסיורים בעיר הבירה היפהפיה. נסייר, בין השאר, במבצר העתיק המרשים, נשוטט בסמטאות הציוריות של העיר העתיקה והרובע היהודי, ונבקר בכנסית ספירידון הקדוש, הלב הדתי הפועם של קורפו.

יום 2

מערב קורפו

היום נלך בין כפרים ומצודות השוכנים לצד החופים היפים של מערב האי או מעליהם בהרים. נתחיל מהכפר פאליאוקסטריצה מוקף המפרצים, נבקר במוזיאון הפולקלור הנהדר בכפר לאקונס, נצפה ממבצר אנגלוקסטרו על הים האינסופי הרחק למטה, ונגיע עד חצי האי פורטו טימוני – גן עדן במפגש של ים וסלע. 19 ק"מ, 9 שעות.

יום 3

פסגת פאנטוקראטור

יום הסובב את פסגת פאנטוקראטור, הגבוהה באי (907 מטר). נעלה ממפרץ איפסוס דרך הכפר ההררי השוקק ספרטילאס, נטפס אל פסגת ההר לפנורמה מדהימה של האי וחופי יוון ואלבניה, ונרד מצדו הצפוני של ההר דרך הכפר הנטוש היפהפה פרית'יה. 18 ק"מ, 9 שעות.

יום 4

דרום קרפו

נשוטט בין הכפרים המקסימים שמדרום לעיר הבירה, החבויים בין קפלי ההרים עטורי הזיתים והאורנים. נעלה מבניצס לאיי דקה, שממנו תצפית מרהיבה לכל חלקי האי. לבסוף נרד לגאסטורי, הכפר בו שוכן האכיליאון, ארמון הפאר הנאו קלאסי שהקימה לעצמה סיסי קיסרית אוסטריה בסוף המאה ה-19 – ספק יצירת מופת ספק קיטש, אבל קומפלקס שאי אפשר להתעלם ממנו. 14 ק"מ, 7 שעות.

יום 5

כפרים מבודדים

היום הזה מוקדש לחופיו של צפון מזרח האי – כל הרצועה שבין חוף קאמינאקי לחוף אוולאקי. יש כאן תצפיות מדהימות ביופין לעבר אלבניה, כנסיה על צוק סלע מעל הים, בתים מבודדים עם היסטוריה ספרותית בלתי נשכחת ואינסוף מפרצים מושלמים ורחיצים. 12 ק"מ, 6 שעות.

יום 6

צפון האי קורפו

יום שכולו שבילים נידחים ונפלאים בהרי צפון קורפו. נבקר, בין השאר, בפסגת ויגלה, שממנה תצפית יוצאת דופן על האי, במערת לוצס הענקית, בכפרי ההרים הקסומים מגולאס ואימרוליה ועוד ועוד. 14 ק"מ, 6 שעות.

יום 7

יער הארזים של איסוס לטירת גרדיקי

 אחרי סיור בוקר בכפר ההררי הקסום כלומוס ניסע לחוף איסוס. מכאן נלך בהליכה שכולה קסם ושקט ביער הארזים של איסוס ואחר כך ברצועת החולות הצרה שבין הים לאגם קוריסיון. נעלה דרך טירת גרדיקי היפה לפסגת פראסודי, הגבוהה והיפה ביותר בדרום האי, ונרד אל איוס מתיאוס, שאדריכלות ההרים שלו יפה במיוחד. 18 ק"מ, 8 שעות.

יום 8

חזרה לצפון קורופו

 היום נלך בצפון האי באזור הררי, עשיר במים וזרוע כפרים ששמרו על הצביון המסורתי ביותר בקורפו. זו חוויה מיוחדת במינה להלך רגלית בין הכפרים ולניו, סוקראקי ואיוס מרקוס. 12 ק"מ, 6 שעות.

יום 9

שרשרת החופים בקורפו

נקנח בשרשרת של חופים הרריים מהיפים בקורפו וביוון כולה – חופי אזור ליאפאדס שבמערב האי. 10 ק"מ, 5 שעות.

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
19/04/2024 28/04/2024 גלעד בן צבי €2,598 €96 €2,694

תוספת ליחיד בחדר:   475 יורו דגשים מיוחדים

המחיר כולל:

טיסות בינלאומיות ומיסי נמל
לינה בבית הארחה בעיר קורפו
כלכלה מלאה מארוחת ערב ביום הראשון ועד צהריים ביום האחרון, חלק מהארוחות פיקניק.
תחבורה
הדרכה – מדריך ישראלי מצוות אקו גלעד בן צבי ומדריכים מקומיים על פי הצורך.
כניסה לאתרים ושמורות טבע בהתאם למסלול הטיול
תשר לנותני שירותים מקומיים
דמי טיפול ורישום
מפגש הכנה לפני יציאת הטיול

המחיר אינו כולל:

ביטוח בריאות ומטען
ארוחות שאינן כלולות ושתייה
הוצאות בעלות אופי אישי

לתשומת לבכם:

גודל הקבוצה - 12- 20 מטיילים. יציאת הטיול מותנית במינימום נרשמים.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים. על כל המטיילים להיות מחוסנים נגד קורונה.
מסלול הטיול – תכנית הטיול כפופה לשינויים ותלויה במזג האוויר, בתנאי השטח ובנסיבות נוספות. באם יהיה צורך צוות אקו ומדריכינו יערכו שינויים במסלול (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה בהתאם לתנאים בשטח. בימים בהם אנו משתמשים בשירותי תעופה יתכנו שינויים במסלול הטיול בהתאם לשינויים בלו"ז הטיסות והגעת הכבודה האישית.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

ברזיל – הבהלה לזהב

כשירד המולטי המשרת בצוותו של אנטוניו רודריגז ארז'או, להרוות את צימאונו לאחר יום רכיבה נוסף, נצנצו גושים […]

הצוענים של אנדלוסיה

חבל אנדלוסיה מוכר באירופה כאחד האזורים המיוחדים והמעניינים בספרד אם לא ביבשת כולה. זוהי ארץ של תושבים […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק ביוון לאי קורפו

טיולי תרבות וטבע

בחופשת הפסח בהדרכת גלעד בן צבי | 9 ימים