טרק ביפן למיטיבי לכת אל הטבע היפני הפראי ופינות החמד הלא מוכרות

טיולי תרבות וטבע

בהדרכת ליאור מורג | 14 יום

הדפיסו שלחו שתפו
נזיר אחד הולך בשקט.
על ראשו כובע מחודד ורחב שוליים, גלימה כהה על גופו והוא נושא קערה.
הוא לא רוצה ולא צריך יותר מזה.
נזיר אחד הולך בשקט והוא עולה ועולה. מרוכז בכל צעד, טובל ונושם את היער העבות. שומע את הרוח שורקת דרך העצים, רואה את האמת עוברת דרך חריצי עיניו. צופה בקומורבי, הלא הוא האור הנשבר בין עלי היער בשעות אחר הצהריים כשהשמש מטה ליפול. רק ביפנית יש מילים שיתארו דבר כה דק ועדין.
הנזיר מתכרבל ביער בהליכתו. טובל בו כבאמבט. 
לקראת הערב מגיע למקום האירוח. פושט מעליו את בגדיו וטובל במעיין חם.
לאחר הטבילה מגיע, לבוש בבגד מסורתי לארוחת הערב המזינה והטריה
ולקראת לילה נשכב על הטטאמי לשנת לילה ערבה לפני המשך המסע.
אנחנו מזמינים אתכם לצאת איתנו למסע יפני מיוחד למיטיבי לכת. פרוייקט תיירותי מיוחד.
מסע שלא מתאים לכל אחד. מסע רגלי  שיעבור בשבילים עתיקים של עליה לרגל, יערות עבותים, צוקים, הרים, מפלים, ואינסוף מעיינות חמים. בואו איתנו לחוות את התרבות יוצאת הדופן הזאת דרך הרגלים. 

במסעינו כמובן שלא נוותר על קיוטו העתיקה וטוקיו העוצמתית, על מעיינות חמים ועל אירוח יפני מסורתי.

מסלול הטיול

ימים 1-2

להתראות תל אביב שלום יפן

בשעות אחה"צ נמריא מבן גוריון לכיוון נמל התעופה הבין לאומי של אוסקה דרך יעד ביניים. עם הנחיתה באוסקה נועבר לבית מלון בוא נתכונן לימים הבאים.

ימים 3-4

ברוכים הבאים לחוויה יפנית

נתחיל את צעדתינו ברשת השבילים המשמשים תיירים ועולים לרגל מעל 1000 שנה. רשת דרכים עתיקות ומסתוריות החוצות יערות מיסטיים, מקורות מים, מפלים ושבילים בהם סיירו סמוראים, נזירים ואנשי דת השינטו והבודהיסטים טרום ימי הביניים. 

ביומיים הקרובים נחקור בהליכה את האזור ובשעות הערב נלון בבית אירוח מסורתי היושב על מעיינות חמים, נאכל אוכל טרי שגודל במקום ונישן על טטאטמי, כמו סמוראים. הפתיח היפני הזה יכניס אותנו במהרה לאווירת המדינה השונה כל כך מכל בחינה. 

במסלול הציורי שלנו בדרום האי הונשו נבקר גם במפל הגבוה ביותר ביפן ונתחיל להתוודע למרקם העדין ויוצא הדופן של ההסטוריה והתרבות של מדינה מיוחדת זו תוך חוויה המשלבת הליכות בטבע ותרבות שונה כל כך באיזור שהוגדר כאתר לשימור מורשת בינלאומית של יונסק"ו. בשעות הערב נועבר למלון יפני מסורתי לאירוח מסורתי הכולל מעיינות חמים והרבה אוירה.

יום1: סה"כ הליכה 8 ק"מ. עליה: 100 מטר

יום 2: סה"כ הליכה 10 ק"מ. עליה: 100 מטר, ירידה 250 מטר

יום 5

ההר הקדוש של כת השינגון

הר קויה הוא מרכז הבודהיזם השינגון , כת בודהיסטית חשובה אשר הוצגה ליפן בשנת 805 על ידי קובו דאישי (הידוע גם כקוקאי),. עיירת מקדשים קטנה ומבודדת התפתחה סביב מטה הכת שבנה קובו דישי על פסגת ההר המיוער של קויאסן. 

הנזיר קובו דאישי, אחת הדמויות הדתיות המשמעותיות ביותר ביפן, החל לבנות את המתחם במאה ה-9 לאחר ששוטט במדינה במשך שנים בחיפוש אחר מקום מתאים למרכז את דת השינגון אותה יצג.  מאז קמו למעלה ממאה מקדשים לאורך רחובות קויאסן ובמעלה ההר. 

קויאסן הוא גם אחד המקומות הטובים ביותר לחוות לינת לילה בבית מקדש (שוקובו) בו תוכלו לטעום מאורח החיים של נזיר, לאכול מטבח נזיר צמחוני (שוג'ין ריורי) ולהשתתף בתפילת שחרית. חוויה מיוחדת.

סה"כ הליכה: 11 ק"מ. עליה: 400 מטר

יום 6

מההר הקדוש אל קיוטו ומעבר לה

לאחר שנתעורר מלינה במקדש נתחיל את היום בהליכת בוקר לבית קברות עתיק, טחוב ופוטוגני ובו קבורים עשרים אלף מאמיני כת השינגון. בית הקברות הוא חלק מאתר המורשת הבין לאומית של יונסק"ו ואלפי פסלי הג'יזו הפזורים בו הופכים אותו למקום שמעורר רגשות רבים.
בהמשך היום נצא בנסיעה לכיוון קיוטו שהינה עיר שהיא תכשיט עלי אדמות. עיר הבירה העתיקה של יפן בה ישבו קיסרי יפן במשך מאות שנים. עם ההגעה לעיר נצא למסלול הליכה נוסף היוצא מתוך העיר במעלה ההר החולש על קיוטו. בשעות הערב נחזור לעיר ונסייר בה ככל שיותיר לנו הזמן.
גם במלון בקיוטו נוכל להנות ממעיינות חמים פרטיים במתחם. כל יום פינוק. 

סה"כ הליכה: 10 ק"מ. 300 מ' עליה ו 300 מ' ירידה

יום 7

סובו קיוטו וְהַקִּיפוּהָ

בוקר חדש. יום מיוחד בקיוטו. בשעות הבוקר נצא להליכה שתתחיל דרך מאות שערים כתומים, תעלה מעל ההעיר ותרד באיזור המסחרי העתיק של העיר שהוא כולו אתר לשימור מורשת בינלאומית של יונסקו. נבקר במפל המבטיח בריאות טובה של הלוגמים ממנו ונזכה לראות את העיר מזויות שרוב המטיילים אינם מכירים כלל. בשעות אחר הצהריים המאוחרות נסייר בסמטאות שבהן ניחוחות של גיישות ובתי תה עתיקים. נשאף את קיוטו מכל כיוון. 

סה"כ הליכה כ 14 ק”מ. 400 מטר עליה 250 מטר ירידה.

לינה בקיוטו.

יום 8

צעידה בדרכי העמק

בשעות הבוקר ניפרד מקיוטו ונצא בנסיעה לכיוון עמק קיסו. נגיע אל רשת השבילים של נקאסנדו הקטע ההיסטורי שבו נצעד ידוע ביערות הירוקים, הנחלים הצלולים שלו, ובכפרים וחוות כפריות נידחות, שנותרו כמעט ללא נגיעה מהעולם המודרני ומאפשרת לנו הצצה והבנה של מקורות התרבות הסמוראית המשפיעה על יפן באופן חשיבתה עד ימינו.

סה"כ הליכה: 8 ק"מ עליה: 350 מטר. ירידה 450 מטר

 

ימים 9-10

מהעמקים אל האקונה ארץ האגמים

בשעות הבוקר נצא לנסיעה  מעמק קיסו אל כיוון האקונה. השוכנת על שפת אגם אשי שהוא עצמו אזור געשי פעיל המשופע במעיינות חמים. נבקר במוזיאון הפתוח המשתרע על שטח רחב ידיים (70 דונם) ובו למעלה מ-1000 פסלים. נצא לשייט פסטורלי באגם אשי-נו-קו. נתרשם מהנוף הנשקף מהר קומגטקה אליו נעפיל ברכבל ובו נטייל ברגל. מראשו של קומגטקה ניתן לצפות ביום בהיר אל ההר פוג'י-סאן . כמו כן נבקר במוזאון הפתוח של האקונה שאינו דומה לשום מוזאון אחר בעולם.
מובטחת חוויה מרתקת. לקראת ערב נגיע למלון נוסף המתגאה 

באירוח יפני מן המדרגה הראשונה. המלון שוכן על שפת האגם ולו מעיינות חמים פרטיים. בו נשהה בשלושת הלילות הבאים. 

 

יום 11

בין יערות: סיפורי סמוראים, פיאודלים ורשת דואר של מדינה מסוגרת

היום נחקור את איזור האקונה. 

רשת זו שימשה בימי שלטון אידו, הימים בהם היתה יפן סגורה ומסוגרת, את התנועה בין קיוטו לבין טוקיו של ימינו.
הדרך הסמוראית מלאת סיפורים, חלקם סודיים ביותר, סיפורים שימשיכו לפרוס בפנינו את הפאזל היפני המרתק כל כך אותו נבנה במהלך המסע. נצעד בדרך שהיתה ה"האי וואי" של המאות 17-19. דרך שהצעידה בה תלמד אותנו על תקשורת, ערכי משפחה ותנועה במהלך המאות המשמעותיות הללו. הדרכים יעברו בין ארזים עתיקים ביער עבות ונקודות תצפית רבות. בסיום ההליכה נעלה למעבורת מתוקה שתשיב אותנו אל מקומינו שעל שפת האגם

סה"כ הליכה: 10 ק"מ . עליה: 560 מטר. ירידה: 100 מטר

יום 12

הקינטוקי, הפוג'י ומה שביניהם

בשעות הבוקר נצא למסלול המאתגר אל פסגת הקינטוקי.
הר שידוע בכך שניתן לצפות בו אל הפוג'י. הפוג'יסאן. ההר שהוא אל ושכל יפני רוצה לראות או בימי חייו ולו רק פעם אחת. 

חוץ מנופי הפוג'י המבטיחים קיים באיזור גם נוף של 360 מעלות של אזור האקונה, כולל פתחים וולקניים, אגם אשי והרי סנגוקוהארה. 

הר קינטוקי גם קשור קשר הדוק לסיפור העם היפני המפורסם של קינטארו. ילד שגדל בהרים עם החיות וגדל והופך לסמוראי ידוע.
בשעות הערב נחזור ללילה אחרון בהאקונה המתוקה וטבילה אחרונה במעיינות חמים.

סה"כ הליכה: 8 קמ עליה: 700 מטר. ירידה 650 מטר.

יום 13

הדרך לקמאקורה וטוקיו של הלילות

בשעות הבוקר ניפרד מאיזור האקונה בדרכינו למגה-טרופוליטן של טוקיו.
במשך היום נבקר, עוד לפני ההגעה לטוקיו, באיזור קמקורה, לטיול בשביל עתיק נוסף אשר מוביל לפסל הברונזה הגדול ביותר של בודהה הלא הוא הדאייבוצו. ההליכה נעימה ויפה והאיזור נחשב המומלץ ביותר לביקור מחוץ לטוקיו. בשעות אחר הצהריים נגיע לעיר ונצא לסיור באסקסה שהיא המרכז העתיק של טוקיו ואחד המקדשים המרשימים והמומלצים ביותר בעיר. נסייר ברחובות שמסביב ובשוק שהוא העתיק ביותר שפועל רצוף מהקמתו במאה ה 9. 

בשעות הערב נגיע למלון באיזור צ'ינג'יקו שנחשב מגניב, צעיר ובעל חיי לילה ייחודיים. נצא לסיור לילה ברובע הפאבים הקטנים ובאיזור עיר האורות השונים כל כך אחד מהשני. חוויה טוקיואית מופלאה

סה"כ מסלול טבע: 5 ק"מ. עליה 90 מטר. ירידה 80 מטר.

ימים 14-15

טוקיו אהובתי

היום האחרון יוקדש במלואו למטרופולין האדיר של טוקיו.
בשעות הבוקר נגיע למקדש האהבה שהוקם לזכר הקייסר הצעיר מייג'י ואישתו הקייסרית ואהבתם שלא היה לה סוף. נטייל ביער בלב העיר, נמשיך לאיזור האראג'וקו המלא צעירים הלבושים בסטייל ייחודי ונסייר גם בשדרת אומוטסנדו בעלת הארכיטקטורה היחודית. בשעות הצהריים נעלה על רכבת תחתית כיאה לטוקיואים שהיננו ונגיע לשיבויה בה יש את מעבר החציה הגדול ביותר בעולם שעוברים בו כל יום הכי הרבה אנשים בעולם. שיבויה מהווה עורק אורבני שוקק ומשוגע. בשעות הערב, לאחר ארוחת סיכום נגיע לשדה התעופה האנדה השוכן בתוך העיר לטיסת לילה לישראל דרך יעד ביניים. נחיתה בישראל בשעות הצהריים.

  • טיול שמצליח לשלב פינות נסתרות יחד עם שיאי טוקיו וקיוטו – כל הטוב שיש ליפן להציע.
  • מגוון אירוחים מסורתיים כולל לינה במנזר ולינות בבתי אירוח הכוללים מעיינות חמים טבעיים.
  • העפלה להר קינטוקי – ההר ממנו ניתן לראות את הפוג'י בצורה המיטבית.
  • נחקור רשתות דרכים עתיקות כגון קמנו קודו ונאקאסנדו ונבקר בכפרים היפים ביותר ביפן.
  • נשוט בלוע הר געש ונעפיל ברכבל מהאגם אל קצוות הקלדירה.
  • לינה בקרבת צ'ינג'יקו בטוקיו וביקור לילי בשכונת הבארים המסרתית של היאקוזה.
  • הדרכתה של ליאור מורג שהתגוררה ביפן, מכירה ומכורה לתרבות ולשפה היפנית.

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
07/04/2025 20/04/2025 ליאור מורג יפורסם בהמשך

תוספת ליחיד בחדר 580$   (ל-10 לילות בלבד)דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל:

טיסות בינלאומיות ומיסי נמל
לינה
כלכלה מלאה - מארוחת ערב ביום ביום הראשון ועד ארוחת בוקר ביום האחרון .
תחבורה
הדרכה – מדריך ישראלי מצוות אקו ומדריך טרקים יפני מקומי
תשר לנותני שירותים מקומיים
דמי טיפול ורישום
מפגש הכנה לפני יציאת הטיול

המחיר אינו כולל

ביטוח בריאות ומטען
ארוחות שאינן כלולות ושתייה
הוצאות בעלות אופי אישי
תשורה למדריך הישראלי

לתשומת לבכם:

גודל הקבוצה - 12- 17 מטיילים.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
התנהגות בטיולים ביפן - על המטיילים יהיה למלא טופס יפני לכיבוד הערכים המקומים לטיולים בשטח.
מסלול הטיול – תכנית הטיול כפופה לשינויים ותלויה במזג האוויר, בתנאי השטח ובנסיבות נוספות. באם יהיה צורך צוות אקו ומדריכינו יערכו שינויים במסלול (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה בהתאם לתנאים בשטח. בימים בהם אנו משתמשים בשירותי תעופה יתכנו שינויים במסלול הטיול בהתאם לשינויים בלו"ז הטיסות והגעת הכבודה האישית.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו
התמונות הינן להמחשה בלבד והן באדיבות הספק.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

יומן מסע – טיול לפורטוגל וגליסיה הספרדית

בעקבות האנוסים והצליינות הפורטוגלית 21/4-1/5/16 חברת אקו בהדרכת יהודה דגן ספרד ופורטוגל הן המדינות הגדולות בחצי האי האיברי. פורטוגל […]

בֶּרְבֶּרִים – בין להיות חלק לבין להיות עצמם (חלק ב: הברברים האפריקאים היום)

 חלק א עסק במקורם ובהיסטוריה של הברברים, וחלק זה יעסוק בהיסטוריה המודרנית שלהם ובחייהם היום. הברברים חיים […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק ביפן למיטיבי לכת אל הטבע היפני הפראי ופינות החמד הלא מוכרות

טיולי תרבות וטבע

בהדרכת ליאור מורג | 14 יום

הדפיסו שלחו שתפו