טרק בכרתים כולל קניון הסאמריה

טרקים

| ימים

הדפיסו שלחו שתפו

כרתים, הגדול באיי יוון, אי שהוא כמעט יבשת, נתברך בהכל: חופים דרמטיים שאינם אלא מפגש הרים תלולים עם ים טורקיז, פריחה כובשת וצמחיה ייחודית, מיתולוגיה רבת אגדות, היסטוריה מגוונת שכוללת את הראשונה בתרבויות בעלות הכתב באירופה וממשיכה בכיבושים של כל אימפריה שעברה באזור ובמרידות עקובות מדם לשחרור האי, ספרות מופלאה שנכתבה על האי (ובראשה "זורבה היווני" הבלתי נשכח), קולינריה ים-תיכונית עשירה בטברנות מסורתיות, וכמובן – אנשים קשים ורכים כאחד, מסבירי פנים לתייר ועשויים ללא חת כלפי הכובש. שלושה רכסי הרים גבוהים חוצים את האי (רכס הלפקה אורי, פסילוריטיס ודיקטי), ובין פסגותיהם הטרשיות מסתתרים כפרים נידחים, מישורים פוריים, מערות מיוחדות וקניונים אדירים, ביניהם קניון הסאמאריה המפורסם. בחמשת ימי ההליכה הללו נתרכז במערב האי בלבד, אבל נקבל את המיטב מכל עושרו ויופיו, הטבעי והאנושי.

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב – הירקליון – חאניה – אומלוס

טיסת בוקר תביא אותנו להירקליון, בירת האי כרתים. בנסיעה של שעתיים מערבה נגיע לחאניה – העיר השנייה בגודלה, ומה שחשוב – היפה בערי כרתים. ייחודה של העיר ברובע ובנמל העתיקים שלה, הבנויים באקלקטיות מרתקת של סגנונות מהביזנטי, דרך הונציאני והטורקי ועד למודרני. נסייר באתריה שונים של העיר, נשוטט בסמטאותיה ובשווקיה, נאכל צהריים במסעדה ולאחר מכן ניסע לכפר אומלוס. הכפר הציורי יושב על רמה גבוהה מתחת לפסגות הגבוהות של הלפקה אורי – ההרים הלבנים, ומהווה אבן שואבת למטיילים והרפתקנים. אחה"צ נטפס רגלית אל מדרונו של הר גינגליוס לתצפית מרהיבה על מרחבי האי. לינה באומלוס.

יום 2

קניון הסמריה

יום ארוך ומרגש לפנינו. נשכים קום ונלך אל ראש הקסילוסקאלה – הירידה האדירה שדרכה נצלול לתוך קניון הסמריה, הקניון הגדול ביותר בכרתים והארוך באירופה. הקניון מהווה את ליבה של שמורת סמריה ואורך ההליכה בו הוא כ–17 ק"מ, כולה מצוקים, מים ופריחה, ולבסוף כל היופי הזה נפתח אל הים הלובי הכחול ואל איה רומלי, כפרון שקט על חופו ללא גישה לרכב. לינה באכסניה באיה רומלי.

יום 3

איה רומלי – איוס פבלוס – מרמרה - ליבניאנה – אנופולי

בחציו הראשון של היום נלך על שפת הים הלובי ונהנה מחופי טורקיז. נעבור על פני שפכו של קניון אליאס לים, ואחר כך ליד הקפלה העתיקה, מוקפת הדיונות, של איוס פבלוס. לבסוף נגיע למרמרה, החוף המקסים השוכן בפתח קניון אראדנה, בו נבקר מחר. כאן נעזוב את הים ונתחיל בטיפוס בן כ-400 מטר דרך הכפר ליבניאנה היושב, חצי-נטוש למעט כמה זקנים, אל מול נופי פאר. נמשיך משם על הרמה הקארסטית, כשהלפקה אורי מתנשאים מצפון, עד לאנופולי, כפר הררי שוקק חיים, שיאפשר לנו להבין קצת יותר לעומק מה כה מיוחד באנשי חבל ספאקיה שבדרום הלפקה אורי, ולמה הם נחשבים כל כך חמים מצד אחד ובלתי נשלטים מצד שני. לינה באנופולי בבית הארחה.

יום 4

אנופולי – קניון האראדנה – לוטרו - חורה ספקיון

נלך מאנופולי מערבה לכיוון הכפר הנטוש אראדנה, ונבקר בחורבותיו ובכנסייתו היפהפיה. הכפר ננטש בשנות החמישים בעקבות נקמת דם הרסנית במיוחד והוא בנוי בסגנון כרתי אופייני. מהכפר נרד בתלילות אל תוך קניון האראדנה הדרמטי, העשיר בכמופיטים (צמחים שוכני מצוקים) יפי-פריחה, רבים מהם אנדמיים לכרתים וחלקם נדירים למדי. בסוף הקניון נישפך לחוף מרמרה הזכור לטוב ומשם נמשיך לאורך החוף מזרחה לשתי פינות חמד מרהיבות ביופין: הכפר לוטרו, היושב במפרץ חלומי, וחוף המים המתוקים, שמעיינות מבעבעים בין חלוקיו. נמשיך מכאן עד לחורה ספקיון, עיירונת שהיא בירת חבל ספאקיה, ללינה.

יום 5

חורה ספקיון - המגאלופוטמוס ("הנהר הגדול") וקניון קורטאליוטיקו - הירקליון

ניסע מזרחה, דרך פראנגוקסטלו ואזור פלאקיאס, עד לערוץ המגאלופוטמוס ("הנהר הגדול"). כאן מחכה לנו מסלול סיום מופלא, שיורד בנקיק הזורם של קניון קורטאליוטיקו, יוצא לרגע אל האור באזור של גשר גבה-דבשת ועתיק, ונכנס אל עוד נקיק שופע מים עד לשפכו לים בחוף פרוולי, העטור חורשות אשלים ודקלי בר. נעלה בשביל לתצפית נהדרת על החוף מלמעלה, ואם הזמן יאפשר נבקר במוני פרוולי, המנזר שהוא אחד מסמלי המאבק הכרתי לשחרור מעול הטורקים. מכאן ניסע לכיוון הרקליון. במידה והזמן יאפשר לנו נערוך סיור קצר בשוק ומשם נסיעה חזרה לשדה התעופה. נחיתה בבוקר מוקדם של יום 6

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר 170 יורודגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות ומיסי נמל
לינה בבתי הארחה
כלכלה מלאה מארוחת ערב ביום הראשון ועד צהריים ביום האחרון
תחבורה
הדרכה – מדריך ישראלי מצוות אקו ומדריכים מקומיים על פי הצורך
כניסה לאתרים ושמורות טבע בהתאם למסלול הטיול
תשר לנותני שירותים מקומיים
אשרת כניסה
דמי טיפול ורישום
מפגש הכנה לפני יציאת הטיול

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח בריאות ומטען
ארוחות שאינן כלולות ושתייה
הוצאות בעלות אופי אישי

לתשומת לבכם

גודל הקבוצה 10-20 מטיילים
לינה – חלק מבתי ההארחה הינם קטנים וקיים סיכוי שהקבוצה תצטרך להתפצל למספר מקומות לינה
בגלל מספר מצומצם של חדרים יש מצב שלא נוכל לענות על הביקושים של כל המבקשים בכל הלילות
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם
הטיסות לכרתים הנם טיסות שכר. זמן הטיסות עלול להשתנות בהתאם למדיניות חברת התעופה ובהתאם לכך יעודכן מסלול טיול. במידה ויתווסף לילה נוסף יותאם מחיר הטיול
מסלול הטיול – תכנית הטיול כפופה לשינויים ותלויה במזג האוויר, בתנאי השטח ובנסיבות נוספות. באם יהיה צורך צוות אקו ומדריכינו יערכו שינויים במסלול (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה בהתאם לתנאים בשטח
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

טיול ליוון – פלפונס

פלפונס היא חצי אי המחובר ליוון היבשתית באיסתמוס – לשון יבשה. ב-2016 היא נבחרה על ידי הלונלי […]

אתיופיה – מסע למדבר דנקיל

על שפת לוע הר געש פולט ענני גופרית, הבטתי בזריחה בלב כבד. כבכל בוקר, עת הפציעה השמש […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק בכרתים כולל קניון הסאמריה

טרקים

| ימים

הדפיסו שלחו שתפו