צילום: יעקב וייס

טרק לאוורסט בייס קמפ EBC

טרקים

מסע רגלי בנפאל כולל הבייס קמפ ופסגות הגוקיו והקאלה פאטאר | 19 יום

הרי ההימלאיה שבנפאל מציעים למטייל נופים מופלאים ופסגות החוצות את מחסום ה-8000 מ', שפע מדהים של מים וצמחיה ונופי כפרים שלווים, מעוטרים בפסי טראסות חקלאיות עתיקות. טרק לנפאל לשמורת הר האוורסט אין פירושו טיפוס על ההר אלא מסע מרתק אל מרגלות ההר. בטרק זה הנוף מרגש והאתגר עצום. הנוף המדהים והמפגש עם התרבות המקומית עולים על כל תלאות הדרך והחוויה היא בלתי נשכחת.

הטרק מגוון מאוד, בימים הראשונים, בגובה נמוך יותר, נעבור ביערות רחבי עלים, דרך כפרים קטנים בהם מתגוררים אנשי שבט השרפה. ובהמשך נטפס ליערות עצי מחט זקופים. החלק הגבוה מתאפיין בנוף אלפיני טיפוסי, מוקף פסגות אדירות מכל עבר וביניהן הר האוורסט בכבודו ובעצמו המתנשא לגובה של 8848 מ'.

הטרק מתאים למיטיבי לכת בלבד!

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב – יעד ביניים - הגעה לקטמנדו

נצא בטיסת ערב לעבר קטמנדו וננחת בצהרי היום שלמחרת בקטמנדו. נצע מקטמנדו בנסיעה של 4 שעות לעבר עיירה מקומית ללינה.

יום 2

מנזלי – לוקלה – פקדינג

נסיעת בוקר קצרה תביא אותנו לעיר מנזלי ממנה נצא בטיסת בוקר ללוקלה וננחת בגובה של 2840 מטר. נתחיל  את המסלול בצעידה לעבר פקדינג בדרך נחצה יערות  רודונדרום ונחלוף על פני מספר מנזרים בודהסטים לינה בפקדינג בגובה של 2610 מטר בבית הארחה מקומי.

יום 3

פקדינג – נמצ'ה בזר

נצא בהליכה מפקדינג לעבר נמצ’ה בזר, בדרך נחצה מספר גשרים תלויים עד להגיענו לכפר מונג’ו בגובה של 2835 מטר נערוך מנוחה קצרה בכפר ונלמד על חיי המקומיים אחר נמשיך בהליכה כלפי מעלה, נחצה גשר נוסף מעל נהר הדודהה קושי ומשם המשך לנמצ’ה בזר לנוף פנורמי ראשון על האוורסט. לינה בנמצ’ה בזר. (3440 מטר)

יום 4

יום הסתגלות בנמצ'ה בזר (יום כיפור - אפשרות לצום בנמצ'ה בזר)

נצעד מעלה לעבר מלון מיוחד בו תצפית מרהיבה על פסגת האוורסט נעלה לגובה של 3962 מטר  לאחר התרשמות מהנוף נצעד לעבר קהומגונג, כפר השרפה הגדול ביותר במחוז קהומבו. נבקר במנזר מקומי ומשם נמשיך לכפר קהונדה ולמנזר המקומי שבו ומשם חזרה לנמצ’ה בזר ללינה. (3440 מטר)

יום 5

מנמצ'ה בזר – טהמה

נצעד לכיוון הכפר טהמה (Thame) נעבור מספר כפרים נלך לצד נהר הבהוטה קושי, לאחר מכן נחצה את הנהר על גשר מקומי ונגיע לכפר טהמה בגובה של 3800 מטר.

יום 6

טהמה – לומדה

נעזוב את טהמה ונטפס לכוון מורין, זהו המסלול שבו הלכו הסוחרים במשך מאות שנים ממעבר לנגפה – לה עד לטיבט. נמשיך לטפס במעלה ההר במקביל לזרימת נהר הבוטה קושי נעבור בסטופות מקומיות (נקודות הקדושות לאוכלוסיה הנפאלית המאמינה בדת הבודהיזים) ובמנזרים שונים בדרכנו למרולונג, ומשם נמשיך עד ללומדה (LUMDE)  ללינה. (4370 מטר)

יום 7

מלומדה לפסגת הרנג'רו לה לגוקיו

נמשיך ללכת במגמת עליה, נטפס בעליה קשה לפס ופסגת ה- רנג’ו לה (RENJO LA) בגובה 5360 מטר כדי לראות נוף פנורמי של פסגות מסיביות של צ’ו אויו (8201) ופסגת האוורסט (8848), לאחר שנהנה מהנוף המדהים, נרד לעמק גוקיו ללינה במלון מקומי בגובה 4790 מטר

יום 8

מגוקיו לפסגת הגוקיו רי ולטנגנק

נצא בשעה מוקדמת מאד לטיפוס זריחה לגובה של 5360  מטר לפסגת הגוקיו רי כדי לצפות בזריחה המדהימה מעל פסגות ההרים המושלגים. נקודה מדהימה המאפשרת תצפית לפסגת האוורסט ( 8488 ), מקלו (8481), צ’ו אויו (8201) ופסגת פומורי (7161) ופסגות נוספות. לאחר מכן נרד מהגוקיו ונמשיך טנגנק. נחצה פס מקומי ליד הקרחון הענקי ‘נגוזומפה’ כדי להגיע לתאנגנאק (Thangnak) ללינה בגובה 4700 מטר.

יום 9

מתאנגנק דרך צ'ולה פס עד ל- דזונגלה

נתחיל את יומנו בטיפוס. נצעד באיטיות רבה כשיתכן שהצעדה כאן תהיה קצת בשלג / קרח נעלה את הפס של צ’ולה בגובה 5420 מטר לתצפית פנורמית מהיפות בטרק – אל פסגות עמא דאבלאם 6856 (AMA DABLAM) וצ’ולטה 6440 (CHOLATSE) לאחר מכן נרד לתצפית באגם הקפוא המקושט למכביר בדגלי תפילה הנותנים אווירה ייחודית למקום עד לדוזנגלה למקום בו נלון (4830 מטר).

יום 10

מדוזנגלה – לגורקשפ

עם בוקר נצעד לכוון גורקשפ כשבדרך נחלוף על פני הכפר לובצ’ה, בו נחבור לשביל הקלאסי של הטרק באוורסט בייסקמפ בשילוב של נופים מרתקים של הרי ההימאליה. נצעד על קצה קרחון קוהומבו עד שנגיע ללגורקשפ ללינה (5140 מטר)

יום 11

גורקשפ – מחנה הבסיס של האוורסט – גורשקפ

בבוקר נצעד במשך כשעתיים לגובה של 5346 מטר לאזורים הסמוכים למחנה הבסיס, שהוא גם נקודת תצפית פנורמית על פסגות מסביב – פסגת האוורסט (8848m) יחד עם פנורמה מדהימה של לינגטרן (6749 מ’), נופטסה (7861 מ’), להוטסה (8616 מ’) ופסגות הרים אחרות של אזור Khumbu. אחר הצהריים נחזור לגורשקפ לשהייה של לילה.

יום 12

אחד משיאי הטרק – פסגת הקאלה פאטר

נצא מוקדם מוקדם בבוקר בטמפרטורה נמוכה לעבר אחד משיאי הטרק – פסגת הקאלה פאטאר (הסלע השחור) כדי לראות את הזריחה מעל פסגות ההרים ותחושת פסגת העולם. נצעד בהליכה איטית של כ – 3 שעות  לפסגת הקאלה פאט’אר לפני הזריחה לגובה של 5545 מטר . נקודות המבט מציעות נוף מדהים של אוורסט (8848),  (7861m) נופסטה(7861) ולהוטסה (8516) וכן פסגות רבות אחרות של אזור Khumbu. לאחר נוף הזריחה שלא ישכח, נצעד חזרה למחנה שלנו ונמשיך לטפס לכיוון לובצ’ה כשבדרך נחלוף ליד קרחון צ’אנגרי. לינה בלובצ’ה ( 4910 מטר)

יום 13

מלובצ'ה – לדינג בוצ'ה

יום הליכה באיזורים הקצת יותר פתוחים של הרי ההימאליה, נלך לדינג בוצ’ה ואחר כך נמשיך לעמק אימג’ה ונלך לאורכו עד לדינגבוצ’ה ללינה. (4410 מטר) זהו יום רגוע יותר.

יום 14

מדינג בוצ'ה דרך פסגת צ'וקונג ראי לפאנגבוצ'ה

נצעד בבוקר בשביל לעבר הפס האחרון האחרון בטרק צ’וקונג ראי כדי לזכות בתצפית הפנורמית האחרונה אל הפסגות המזרחיות להר האוורסט – המאקאלו (8481 ), אמה דבלם (6856), להוטסה (8561) ועוד פסגות רבות. משם נרד לאט לאט כשבדרך נעבור באזורי מרעה של יאק ומנזרים שונים עד שנגיע פנגבוצ’ה ללינה. (3930 מטר)

יום 15

מפנגבוצ'ה חזרה לנמצ'ה בזר

נעזוב את הכפר פנגבוצ’ה בטיפוס קצר לטנגבוצ’ה דרך השביל המיוער, בדרך נבקר במנזר טנגבוצ’ה הגדול ביותר באיזור קוהומבו. נמשיך בירידה חזרה לעבר נהר דובה קושי, נעלה קצת לעבר קאיהנג’ומה ומשם נרד לעבר נמצ’ה בזר. (3440 מטר)

יום 16

מנמצ'ה בזר חזרה ללוקלה

נצא ליום ההליכה האחרון שלנו לכיוון לוקלה דרך הנתיב המיוער שגם מצוי בו בשפע הרודונדרום ועצי אורן. חצה מספר גשרים אופיניים להימאליה מעל נהר בוה קושי, בדרך נעבור דרך פקדנינג עד שנגיע ללוקלה חזרה. לינה בלוקלה. (2840 מטר)

יום 17

לוקלה – קטמנדו

טיסת בוקר תביא אותנו חזרה למנזלי ומשם נמשיך בנסיעה של כ – 4 שעות לקטמנדו בירת נפאל. ניסע לבית המלון למנוחה קלה אחה”צ נסייר רגלית בטאמל . לינה בקטמנדו בבית מלון.

 

יום 18

קטמנדו עמק קטמנדו וסביבותיה

את היום נקדיש לקטמנדו וסביבותיה, עמק קטמנדו נבקר במקדשים השונים ובסטופות הפזורות בשטח, נעמיק את ידיעותינו על התרבות הנפאלית, ההיסטוריה ואוכלוסיית נפאל המיוחדת. לעת ערב נחזור לקטמנדו ללינה.

יום 19

קטמנדו – יעד ביניים – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה. נחיתה לקראת הערב בארץ.

  • הטרק נבנה על סמך נסיוננו רב השנים בהוצאת טרקים לנפאל.
  • זהו הטרק המקיף ביותר באזור שמורת האוורסט אשר כולל את המסלול המעגלי המורחב (לא הלוך וחזור ל- EBC) - הליכה דרך שני הפאסים הגדולים רנג'ולה ו-צ'ולה, אגם הגוקיו ותצפיות נוף ייחודיות באזור הבייס קמפ והקאלה פאטאר.
  • שתי עצירות להתאקלמות נכונה לגובה עם אפשרות לצום ביום כיפור בנמצ'ה בזר.
  • כלכלה מלאה בימי הטרק. צוות מלווה מיומן של סבלים והדרכה מקומית, איתו יש לנו ניסיון רב ושיתוף פעולה לאורך שנים.
  • הכנה מלאה לטרק ומפגש מקדים עם המדריך
  • טלפון לויני במהלך הטרק + ערכת מכשירי קשר
  • ערכת עזרה ראשונה

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר 300 $ ( ל- 3 לילות בלבד בקטמנדו)

 

 דגשים מיוחדים

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות ומיסי נמל וטיסות פנים לוקלה – קטמנדו – לוקלה
לינה בתי מלון מדרגת תיירות טובה בקטמנדו במהלך הטרק בבתי תה ואכסניות ( 2 עד 4 אנשים בחדר )
כלכלה מלאה מארוחת ערב ביום הראשון ועד ארוחת בוקר ביום האחרון.
תחבורה
הדרכה – מדריך ישראלי מצוות אקו ומדריך הרים מקצועי מהטובים בנפאל
כניסה לאתרים ושמורות טבע ופרמיט טיפוס בהרי ההימאליה.
טלפון לוויני + וערכת מכשירי קשר
ערכת עזרה ראשונה
תשר לנותני שירותים מקומיים
אשרת כניסה
דמי טיפול ורישום
מפגש הכנה לפני יציאת הטיול

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
ארוחות שאינן כלולות ושתייה
הוצאות בעלות אופי אישי
תשלום על רחצה בבתי ההארחה בטרק

לתשומת ליבכם

גודל הקבוצה - 10- 18 מטיילים בלבד
הטרק מיועד למיטיבי לכת בלבד או לאנשים ברמת כושר גופני גבוה
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מסלול הטיול – תכנית הטיול כפופה לשינויים ותלויה במזג האוויר, מצב הטיסות ללוקלה (לכן אנחנו לוקחים יום ספר לטיול) בתנאי השטח ובנסיבות נוספות. באם יהיה צורך צוות אקו ומדריכינו יערכו שינויים במסלול (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה בהתאם לתנאים בשטח.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

מקסיקו – למראה ערים רבות כל כך

דומה שכל הנופים וכל האקלימים התמקמו במקסיקו – הרי געש, מכתשים, גבעות, מישורים, יערות גשם, מדבריות, נהרות, […]

איסלנד – הויקינגים אז והיום

איסלנד – בדמיוני עולה חבורה של ויקינגים עוטי עור ופרוות היושבים סביב מדורה קטנה המעלה עשן מגללי […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק לאוורסט בייס קמפ EBC

טרקים

מסע רגלי בנפאל כולל הבייס קמפ ופסגות הגוקיו והקאלה פאטאר | 19 יום