טיול לאוגנדה ורואנדה צילום: שמואל קרן

טיול לאוגנדה

טיולי תרבות וטבע

יערות גשם, שימפנזים, גורילות ואנשים מסבירי פנים בנופים עוצרי נשימה | 13 יום

טיול לאוגנדה – "הפנינה של אפריקה" הוא מסע אל ממלכה אפריקנית קדומה בלב היבשת השחורה, לחוף אגם ויקטוריה הגדול באגמי אפריקה. יש בה מרחבים של יערות גשם עבותים, ביתם של שימפנזים, גורילות וחיות אחרות. בשמורות הטבע של אוגנדה נופים ייחודים של אגמים הממלאים לועות הרי געש, סוואנות נרחבות, הרים גבוהים המעובדים לטרסות חקלאיות, ושרשרת הרי געש עצומים. המפגשים עם הטבע באוגנדה נחווים בשיא עוצמתם, החל מספארי ותצפיות ב"חמשת הגדולים" דרך הליכה ביער קיבלה בה נתחקה אחר משפחות השימפנזים ועד המפגש האייקוני עם גורילות ההרים בבית הגידול שלהם בשמורת יער בווינדי הערפילית. טיול לאוגנדה הוא טיול תרבות וטבע הכולל סיורי ספארי ברכבי 4X4, שייט בתעלת קזינגה ובאגם בוניוני ומסלולים רגליים במעקב אחר בעלי חיים. חוויית מפגש מרתקת עם אנשים ובעלי חיים.

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב – אנטבה - קמפלה

טיסת בוקר מוקדמת מת"א דרך אדיס אבבה אל אנטבה, אוגנדה. לאחר הנחיתה נצפה לעבר הטרמינל הישן של אנטבה ונמשיך אל העיר קמפלה, עיר הבירה של אוגנדה השוכנת על גבעות לחוף אגם ויקטוריה. בהתאם לזמן ההגעה, נצא לטייל בעיר, בין השאר נבקר בשוק המקומי בו נספוג את האווירה האפריקאית התוססת. לינה בקמפלה.

ימים 2-3

שמורת מפלי מורצ'יסון והנילוס הלבן

בשעות הבוקר נצא בנסיעה צפון-מערבה אל הפארק הלאומי מורצ'סון פולס (Murchison Falls National Park), הפארק הגדול ביותר באוגנדה הידוע במפליו המרהיבים. בדרכנו נעצור ב- Nakasongolaשם נבקר בבית מחסה לקרנפים שהינו ביתם היחיד כיום של קרנפי הבר (קרנף רחב שפה) באוגנדה ומטרתו היא השבה מחדש של הקרנפים לטבע. נצא להליכה בליווי ריינג'ר מקומי למפגש מרתק עם החיות הנדירות האלו אשר נמצאות בסכנת הכחדה חמורה. נמשיך בדרכנו, נעבור דרך העיירה מסינדי (Masindi) ומשם אל השמורה. בדרכנו אל הלודג' נעצור בנקודת תצפית מרשימה אל החלק הגבוה ביותר של המפלים ונעבור ביער בודונגו, יער גשם נשיר למחצה עם טלאים של סוואנה ושטחים מיוערים. למחרת נצא מוקדם בבוקר לנסיעת ספארי ותוך כדי הסיורים והתצפיות נחלוף על פני צמחייה משתנה ברחבי השמורה – יערות, סוואנות, מישורי עשב – כולם מהווים בתי גידול ליותר מ-76 יונקים ו-450 מיני ציפורים. נשוב לארוחת צהריים בלודג' ולאחר מכן נצא לשייט על נהר הנילוס אשר ייקח אותנו אל בסיס המפלים – מראה עוצר נשימה. תוך כדי השייט נוכל לאתר היפופוטמים, תנינים, עופות מים רבים ובעלי חיים נוספים. לינה 2 לילות בלודג' בשמורה.

יום 4

ממפלי מורצ'יסון לאורך בקעת השבר המערבית אל פורט פורטל

נצא לדרך הארוכה לאורכה של בקעת השבר המערבית (האלברטיני), מפארק מפלי מורצ'יסון אל פורט פורטל. בדרך נעבור בנוף ירוק ושופע צמחייה של "בוש", דוכני פירות טרופיים, כפרים ושדות חקלאיים בארץ ממלכת בוניורו. אט אט נטפס לעבר הרמה ההררית עליה יושבת העיר פורט פורטל, בירת המחוז וממלכת טורו ומקום מושבו של מלך טורו. לינה במלון בפורט פורטל.

יום 5

יער הגשם הטרופי קיבלה והשימפנזים - שמורת קווין אליזבת

בשעות הבוקר נצא להכיר את אזור יער קיבלה, בית הגידול הגדול והצפוף ביותר בקופי השימפנזה המצוי. נטייל בין יערות, קופים ואגמים קטנים שממלאים לועות געשיים. נצא לסיור רגלי ביער קיבלה ובו ננסה לאתר ולעקוב אחרי השימפנזים בלוויית ריינג'רים מקומיים. יער קיבלה הוא יער גשם טרופי והמעקב אחר השימפנזים דורש מאמץ וסבלנות. השימפנזים הם קופי אדם בעלי יכולת למידה גבוהה, ולמעשה מהקרובים ביותר לבני האדם. הביקור בשמורה מהווה את אחת האטרקציות המרכזיות של הטיול לאוגנדה. לאחר ארוחת צהריים והתרעננות נצא לסיור באזור ביצות ייחודי (Bigodi Swamp) ומשם נמשיך דרומה בנוף קסום אל שמורת קווין אליזבת. לינה בלודג' בשמורה.

יום 6

שמורת קווין אליזבת ותעלת קזינגה

נצא לסיור ספארי מקיף בשמורת הדגל של אוגנדה. בשמורה ישנם אגמי ענק של בקעת השבר, אגמים קטנים בלועות הרי געש, אזורי "בוש" המהווים מסתור לחיות הבר, סוואנות ותעלות מים. אחר הצהריים נצא לשייט בתעלת קזינגה הטבעית והמרשימה, המחברת בין אגם ג'ורג' לאגם אדוארד וידועה באוכלוסיית ההיפופוטמים הצפופה שבה. בשייט נוכל לצפות גם בבופאלו, חיות בר אחרות ושלל עופות מים וגדה השוכנים לחוף הקזינגה. לינה בלודג' בשמורה.

יום 7

קווין אליזבת – שמורת איששה - אריות על העצים (בלעדי !)

נסיעה דרומה תביא אותנו אל אחת מהשמורות היפות באוגנדה – שמורת איששה (Ishasha ). השמורה היא סוואנה רחבה המכילה מגוון בעלי חיים אופייניים כאימפלות, טופי, אנטילופת סבך, אנטילופות המים, בופלו ופילים. אולם השמורה ידועה ומיוחדת בזכות התופעה שבה האריות מעבירים את זמנם ברביצה על העצים ואנו נשמע מהמדריך את התאוריה מאחורי התופעה באזור זה של הפארק ושל המדינה. לינה בלודג' בשמורה.

יום 8

איששה – בווינדי

נצא לספארי בוקר נוסף באיששה ולאחריו נמשיך אל שמורת היער הבלתי חדיר בווינדי (Bwindi Impenetrable Forest NP) שהינו אחד היערות עם המגוון הביולוגי הגדול ביותר באפריקה. בדרכנו אל היער נעבור דרך רמות קיגזי (Kigezi highlands) הידועים כ"שוויץ של אפריקה", עם חקלאות טרסות ונוף הררי במיטבו. לינה באזור בווינדי.

יום 9

שמורת בווינדי וגורילות הרים

גודלה של שמורת בווינדי הוא 331 קמ"ר והיא ממוקמת בדרום – מערב אוגנדה ממש על הגבול עם הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו. בשמורה כ – 300 גורילות הרים החיות בתוך יער הגשם ומחולקות למספר משפחות. עם בוקר נתייצב בשערי השמורה, נצעד ונטפס בשביליה על מנת לפגוש את הגורילות – בעלי חיים עדינים ושלווים שהמפגש איתם הינו חוויה עוצמתית ומלאת השראה. ביער גם מגוון רחב של ציפורים ובעלי חיים נוספים שנוכל לצפות בהם תוך הצעידה ביער. לאחר המפגש המרגש נחזור אל הלודג' ובהתאם לשעת החזרה נוכל לצאת להליכה מהנה באזור הכפרי סביב הלודג'. לינה באזור בווינדי.

**ההליכה כרוכה במאמץ פיזי של מספר שעות ברצף ודורשת כושר סביר ובריאות תקינה.

יום 10

בווינדי – אגם בוניוני

ניסע דרומה באזור הררי בארץ ממלכת אנקולה, הידועה בעדרי הפרות ארוכות הקרניים וייצור החלב. בשעת הצהריים נגיע אל אגם בוניוני (Lake Bunyonyi) השוכן בלב ההרים. האגם נוצר כתוצאה מסכירה טבעית של ערוצי ואדיות על ידי התפרצות לבה שחסמה את זרימת הנהרות ועם 29 האיים והאיונים בתחומו, האגם מרהיב ביופיו, משובץ בכפרים צבעוניים ושדות חקלאיים על המדרונות סביבו. בהגיענו נצא לשייט על האגם לספוג את הנופים סביב וכמו כן נעצור לביקור באחד האיים המיושבים ונפגוש את האוכלוסייה המקומית. לינה בלודג' על רכס המשקיף אל האגם.

יום 11

אגם בוניוני – שמורת אגם מ'בורו

נצא עם בוקר מערבה ולקראת הצהריים נגיע לשמורת אגם מ'בורו (Lake Mburu NP) אשר נמצאת במרכז המדינה. השמורה משתרעת על פני שטח של 374 קמ"ר והיא מכילה 5 אגמים בגדלים שונים. בשעות אחר הצהריים נערוך ספארי בשמורה שידועה במגוון הציפורים גדול באזור המיוער שבה ובחלקים הקרובים יותר לסוואנה ניתן לראות אנטילופות, זברות, בופאלו, נמרים וצבועים. נצא גם לשייט אחר צהריים על האגם ולאחריו נמשיך לארוחת ערב ולינה בלודג' מקומי בשמורה.

ימים 12-13

שמורת מ'בורו – אנטבה – תל אביב

בבוקר נהנה מנסיעת ספארי נוספת ואחריה נצא בנסיעה מזרחה אל אנטבה, הזדמנות אחרונה ליהנות מהנוף הירוק והיפה של המדינה שיושבת בליבה של מזרח אפריקה. בדרכנו נעצור בקו המשווה, נהנה מארוחת צהריים וסיכום הטיול ולקראת אחר הצהרים נגיע חזרה לאנטבה בזמן לטיסתנו ארצה. נחיתה בארץ בבוקר היום ה – 13.

 

 

צילומים באדיבות:  אנטולי חרדק, ארז הרזנשטט, רות חופשי, הדס זהבי

  • הטיול הארוך והמקיף ביותר – 13 יום
  • תכנית מוקפדת המאפשרת ניצול זמן מקסימאלי בכל אחד מהאתרים בהם מבקרים.
  • מפגש מרתק עם קרנפים רחבי שפה נדירים
  • ספארי ייחודי בשמורת איששה– 'אריות על העצים'
  • שני לילות באזור יער בווינדי (טרק הגורילות יכול להתארך ליום מלא)
  • לינה על גדות אגם בוניוני, שייט על האגם, ביקור באיים ומפגש עם האוכלוסייה המקומית
  • קבוצה קטנה (12-18 משתתפים בלבד)
  • ערכת מכשירי קשר מהארץ בין הרכבים לספארי בשמורות הטבע
  • רכבי טיוטה לנדקרוזר 4X4 עם חיבור אישי להטענה

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 800 $

 

 דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות לאוגנדה עם חברת אתיופיאן איירליינס
תחבורה, לינה, כלכלה וצוות כמפורט במסלול הטיול
דמי כניסה ולינה בשמורות הטבע
ביקור בשמורת הגורילות בעלות של 700 $ לאדם
ביקור בשמורת השימפנזים בעלות של 200 $ לאדם
מים מינרלים ברכבים
דמי רישום וטיפול
מסי נמל
תשר לנותני השירותים המקומיים
אשרת כניסה לאוגנדה על סך 50$ (נכון ליום פרסום הטיול)

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען
הוצאות אישיות
שתייה קלה

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול תרבות וטבע לאוגנדה כולל סיורי ספארי ברכבי 4X4 שייט בנהרות ואגמים, ומסלולים רגליים במעקב אחר בעלי חיים. חוויית מפגש מרתקת עם אנשים וקופי אדם. בטיול מספר טיולי הליכה. טרק השימפנזים והגורילות במיוחד מחייב מאמץ פיזי של מספר שעות ודורש בריאות תקינה.
לינה: לודג'ים ובתי מלון ברמה תיירותית טובה במיקומים הטובים ביותר בהתאם לתכנית הטיול. ייתכנו הבדלים בין סוגי החדרים המוצעים בחלק מהלודג'ים (מבחינת סגנון, עיצוב וכו') אך כולם ברמה טובה ומספקים את אותה רמת שרותים לאורח.
תחבורה: הנסיעה במהלך הטיול ברכבי ספארי – ג'יפים 4X4 מדגם טיוטה לנדקרוזר עם נהגים מקומיים.
כלכלה: פנסיון מלא, החל מארוחת צהריים ביום הראשון ועד ארוחת צהריים ביום האחרון. מים מינרלים ברכבים.
גודל קבוצה: בטיול יש מגבלה במספר המטיילים בסיורים אחר קופי אדם. אי לכך מספר המטיילים הוא נמוך יחסית ומגיע ל - 12 עד 18 מטיילים בלבד. הצוות מונה נהגים-מדריכים מקומיים ומדריך ישראלי מצוות אקו טיולי שטח.
מחיר הטיול נכון ליום פרסום הטיול, במידה וחברת התעופה אתיופיאן איירליינס תשנה את מועדי הטיסות ו/או תעלה את מחירן או את גובה מיסי הנמל, ישתנה מחיר הטיול בהתאם לתוספת.
הליכות הטבע במהלך הטיול כרוכות במאמץ פיזי של מספר שעות ודורשות כושר סביר ובריאות תקינה.
במהלך טיולי הטבע בעקבות בעלי החיים ייתכן כי הקבוצה תפוצל לקבוצות קטנות יותר בהתאם לדרישות פקחי הפארק.
מחיר הטיול תלוי בין השאר במחירי הפרמיטים (אישורי הכניסה/Permits) שנקבעו על פי המחירים הרשמיים אותם מפרסמת ממשלת אוגנדה. במידה ויועלו מחירי הכניסה יותאם מחיר הטיול בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים. חובה להתחסן כנגד קדחת צהובה.
לתשומת לבכם – ידוע לנו כי דרוש חיסון כנגד קדחת צהובה (!) עם זאת, ישנם רופאים שממליצים למטיילים מעל גיל 60 להימנע מקבלת החיסון. אנא התייעצו עם רופא טרם הרשמתכם לטיול ובמקרה של פטור מקבלת החיסון מפאת גילכם או מסיבה רפואית אחרת חובה להציג מכתב באנגלית ממשרד הבריאות אשר מאשר זאת.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.
אקו אינה יכולה להתחייב לתנאי מזג אוויר אופטימליים.
חברת אתיופיאן איירליינס אינה מאפשרת הושבה מראש (אף לא מטעמים רפואיים), על כן לא נוכל לארגן הושבה בהתאם לבקשה מוקדמת. בהתאם, כל המעוניינים לשבת במקום ספציפי ו/או עם בני זוג מסוימים, אנו ממליצים להגיע לצ'ק אין מוקדם מהרגיל על מנת לתאם את הושבתכם בהתאם לרצונכם.
הכניסה לשמורת הגורילות מותנית בבריאות המטייל. מטייל חולה או מצונן לא יורשה ליטול חלק במפגש עם הגורילות. במקרה בו הנהלת השמורה לא תאפשר כניסת מטייל חולה, לא יוחזר התשלום עבור הפרמיט.
ילדים מתחת לגיל 15 לא מורשים להיכנס לשמורת הגורילות.
בעת ההרשמה לטיול ייגבו 900 $ מקדמה מכל לקוח. סכום זה כולל את דמי הכניסה לשמורת הגורילות והשימפנזים. במידה וישתנה מחיר היתר הכניסה (permit) יעודכן מחיר הטיול. יש להדגיש כי סכום זה לא ניתן להחזרה בכל מקרה שהוא. אנו ממליצים לעשות ביטוח נוסעים ביום ההרשמה.
מספר החדרים מוגבל ויתכן ויהיו לילות שבהן נצטרך לשדך בין המבקשים חדר ליחיד. במקרה זה תופחת התוספת ליחיד בחדר ביחס ישיר למספר הלילות.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

רואנדה – יוצאים מתוך הערפל

צילום: הדס זהבי למרות שמאחוריה היסטוריה עקובה מדם, מתחילה רואנדה להשתקם, ומסתבר שיש לה מה להציע לתיירים. […]

מסע לאוגנדה ורואנדה – יערות גשם, שימפנזים גורילות, אנשים מסבירי פנים ונופים עוצרי נשימה

כתבה: דבי שטראוס כבר כמה שנים אני נאבקת ומתאמצת למצוא את עצמי, כל כך הרבה שאלות ומעט […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לאוגנדה

טיולי תרבות וטבע

יערות גשם, שימפנזים, גורילות ואנשים מסבירי פנים בנופים עוצרי נשימה | 13 יום