טיול לסין צילום: יובל לוי

טיול לסין בדגש חבל יונאן כולל פסטיבל מקומי

טיולי תרבות וטבע

נפלאות חבל יונאן כולל פסטיבל השירה והריקודים של בני ה"דונג" | 15 יום

חבל יונאן- הארץ שמדרום לעננים, אחד המחוזות היפים והמגוונים ביותר בסין. נופי הרמה הטיבטית מצפון מערב, יערות הגשם של ויאטנם, לאוס ובורמה בדרום, ערים ססגוניות וצבעוניות בשילוב קבוצות מיעוטים רבות אשר נדחקו לגבולות המחוז במרוצת השנים, יוצרים תמונה ייחודית ומרהיבה לעיניי המטיילים.

מדריך הטיול יובל לוי, אשר מתגורר ביונאן, בנה במיוחד עבור אקו טיולי שטח מסלול  שיחשוף אותנו, המטיילים הישראלים, לחבל ארץ ייחודי ומגוון, אשר שעריו לתיירות נפתחו רק בשנים האחרונות והביאו להתפתחות מסחרחרת בתעשייה, בכלכלה ובתשתיות.
יובל דובר, קורא, כותב ונושם את השפה והתרבות הסינית ולו היכרות עמוקה עם המיעוטים השונים, הדתות וההיסטוריה של סין. מתמחה בהובלת טיולי עומק בכל רחבי סין, ומוביל טרקים וטיולים גאוגרפיים ייחודיים באזורים הטיבטיים ובדרום מזרח אסיה. בזמנו הפנוי מתרגל טאי צ'י, צ׳י גונג ועורך מסעות צילום בעקבות התרבויות המקומיות.
הטיול נותן דגש על חבל יונאן הרב גוני, אך משלב גם את פסטיבל השירה והריקודים של בני מיעוט ה"דונג" במחוז גוויז'ואו ואת צ'נגדו בירת חבל סיצ'ואן עם המכון לחקר דובי הפנדה החיים באזור. כמו כן נבקר בערים המוכרות יותר קונמינג וג'ונג דיאן (שנגרי-לה) לצד כפרים מוכרים פחות, אותנטיים וצבעוניים, המשמרים מסורות ארוכות שנים. נהנה מטבע עוצר נשימה, בין הרמה הטיבטית המושלגת לאזורים הטרופיים של הדרום, טרסות אורז ואגמים, נהרות המקונג והינגצה השוצפים ושווקים ססגוניים.
בטיול ליונאן נהנה מהנוף המרהיב, מהשטחים המעובדים, מהכפרים הציוריים, מהכפריים העוסקים במלאכת השדה וממופעי הפולקלור של בני המיעוטים השונים, הניכרים כל אחד בלבושו הצבעוני המיוחד.

מסלול הטיול

יום 1

מתל אביב לצ'נגדו אשר בסין

בשעות הצהרים ניפגש בשדה התעופה ונמריא בטיסה ישירה לצ’נגדו אשר בסין. נחיתה בצ’נגדו לפנות בוקר של יום המחרת.

יום 2

ליג'אנג; משכנם של בני מיעוט ה"נאשי"

נצא בטיסת בוקר לליג׳יאנג שבצפון מחוז יונאן. ליג׳יאנג הינה משכנו של מיעוט ה”נאשי”, מיעוט עם שורשים מטריאכלים, היסטוריה מרתקת ותרבות עשירה שכוללת דת, שפה וכתב ייחודיים. לאחר הנחיתה נסע לעיר העתיקה של ליג‘יאנג, הבנויה כולה מבתים ורחובות אבן, שביניהם זורמים נחלים אשר יחד יוצרים תחושה ציורית ושלווה. נצא לסיור קצר בפארק “בריכת הדרקון השחור” ונכנס למוזיאון ה”נאשי”, שלצד חפצים וכלים עתיקים מציג גם שרידים והסברים מרתקים על דת ה”דונגבה” המקומית שרווחה באזור. זו היא דת שאמאניסטית שמשלבת את אמונות מקומיות עם דת הבון הטיבטית, אמונות בודהיסטיות ודאואיסטיות. לינה: ליג’יאנג.

יום 3

ליג׳יאנג, דרך התה והסוסים

נתחיל את היום בשוק המקומי של ליג׳יאנג, שם נחשף למגוון הירקות, התה, התבלינים ומגוון המאכלים אשר מרכיבים את המטבח של יונאן. לאחר מכן נסע לכפר הנאשי הפסטורלי באיישה, המשקיף על הר דרקון הג’ייד הקדוש שמתנשא לגובה של 5,500 מטר. נבקר במקדש הטיבטי ג’יון עמוס דגלי התפילה, גלגלי תפילה וציורי קיר צבעוניים מהמיטולוגיה הטיבטית. נמשיך ונסע לכפר שאש׳י ששוכן בתוך עמק מרהיב ושופע בשדות. הכפר היווה במשך מאות שנים נקודה מרכזית על דרך המשי הדרומית שידועה גם בשמה “דרך התה והסוסים”, דרך סחר עתיקה שתחילתה בהודו ודרום מזרח אסיה ואשר חצתה את יונאן בדרכה לטיבט ואל פנים סין. כיום עיקר העיסוק של המקומיים בני מיעוט ה׳באי׳ הוא בחקלאות והם עדיין מעבדים את השדות בשיטות מסורתיות. נבקר גם בכפרים שבסביבת שאש׳י ובערב נסייר בסמטאות הפסטורליות של הכפר. לינה בשאש׳י.

יום 4

שאש׳י - תרבות, דת ומאכלים מקומיים

הבוקר נצא משאש׳י לטיול יום בהר הקדוש שי-באו שאן. מלבד הנוף היפייפה שניבט ממנו היווה ההר במשך מאות בשנים מרכז פולחן בודהיסטי לבני האזור. נעצור בשני מקדשים יחודיים, שמשלבים מוטיבים של בודהיזם טיבטי, סיני ואמונות איזוטריות שהיו נהוגות באזור. משם נמשיך בטיול רגלי במורד ההר שבתוך סלעיו האדומים חצובים מקדשים קטנים, בחזרה לשאשי. בשאש׳י נלך לאחד מחצרות הכפר ונתנסה בהכנת דמפלינגס סיניים קלאסיים, אותם גם נאכל לארוחת ערב בתוספת מגוון מנות של מיעוט ה׳באי׳. לינה בשאש׳י.

יום 5

נהר היאנגצה השוצף וערוץ דילוג הנמר

היום נצא צפונה אל ״אזור שלושת הנהרות המקבילים״ אחד האזורים העשירים ביותר בסין מבחינת ׳פאונה׳ ו׳פלורה׳ את הימים הבאים נעביר לאורכו של אזור מרהיב זה. נתחיל בעיקול הראשון של היאנגצה, העיקול הענק שמשאיר את ׳הנהר הארוך׳ – עורק החיים הראשי של סין – בתוך גבולות המדינה, בשונה מהנהרות המקבילים לו: המקונג והסלווין, שממשיכים למדינות השכנות. נעצור גם בעיירה שיגו, לה חשיבות רבה בהסטוריה של בני ה”נאשי” החיים באזור. נבקר ברחובות העתיקים של העיירה ונעלה לתצפית יפה על האזור ונהר היאנגצה. משם נמשיך בנסיעה יפה לאורכו של הנהר עד שנגיע אל “ערוץ דילוג הנמר“- החלק העמוק ביותר של הנהר האדיר. עומקו של הערוץ מהנהר לראש ההר הוא 3,760 מטרים והוא אחד הערוצים העמוקים בעולם. נרד עד לנקודה הנמוכה ביותר של הערוץ, שם המים שוצפים בעוצמה. משם נמשיך לעלות על שיפוליה הדרום מזרחיים של הרמה הטיבטית לאורכו של נהר הג׳ינג שה (החול הזהוב) אל שנגרילה, העיר הטיבטית ששוכנת בינות להרים על השלוחות של הרמה הטיבטית וקרויה על שם גן העדן האגדי. את הערב נעביר בשיטוט ברחובות העיר העתיקה ונצטרף למקומיים שרוקדים ריקודי עם טיבטיים בכיכר המרכזית ונהנה מארוחה של מטעמים טיבטיים. לינה בשנגרילה.

יום 6

ממלכת השנגרילה והתרבות הטיבטית

נצא בבוקר ליום מלא בעקבות התרבות הטיבטית. נתחיל בשוק המקומי של שנגרילה אשר מציע גבינות יאק מעושנות, יוגורט בעבודת יד, פעמונים, תשמישי קדושה בודהיסטים ומאכלים טיבטיים. משם נמשיך אל המנזר הגדול ביותר ביונאן, מנזר סונגזנלין אשר הוקם במאה ה-17 על ידי הדלאי לאמה ה-5 . בתקופת השיא שימש המנזר כביתם של למעלה מ- 3000 נזירים אך נהרס בתקופת “מהפיכת התרבות”, שוקם מחדש וכיום חיים בו כ-800 נזירים ממסדר “המצנפות הצהובות”. המבנה מזכיר את מבנה “הפוטאלה” המפורסם שבלאסה ולכן נקרא גם “הפוטאלה הקטנה”. נסייר בהיכלים הענקיים בין הדמויות הבודהיסטיות העצומות ונשקיף מראש המנזר אל נוף ההרים המושלגים שמסביב. לאחר מכן נבקר בהר הקדוש שיקה אשר מתנשא לגובה של 4,500 מטר מעל פני הים. נעלה ברכבל לראש ההר ונלך השבילים הנוחים שלמעלה. ונהנה מהנוף מרהיב על רמת דצ׳ין. אחר הצהריים נעלה על טיסה לקונמינג.

יום 7

טרסות האורז של יואן-יאנג

הבוקר נצא בנסיעה מרהיבה בת 7 שעות מקומינג דרך המסגד הגדול ביותר של יונאן, אל אזור הטרסות המרהיב של יואנ-יאנג הידועות כיפות ביותר בסין. יואנ-יאנג הינו אזור מרוחק ממרכזי השלטון הסיני ועל כן הצליח לשמר את תרבויות בני המיעוטים הרבים. עם הגעתנו נבקר באחת מנקודות התצפית כדי לצפות בשקיעה המרהיבה על גבי הטרסות. לינה בגסט האוס באחד מן הכפרים היפים באזור.

צילום: יובל לוי
צילום: יובל לוי
יום 8

זריחות ושקיעות על טרסות האורז של יואן יאנג

היום נשכים קום על מנת להספיק לראות את הזריחה על נוף הטרסות. נחזור למלון לארוחת בוקר ולאחר מכן נצא ליום מלא בין הכפרים והטרסות באזור. נבקר בכפר של בני מיעוט ה’האני’ אשר רבים מהם מתגוררים באזור זה. נמשיך לטיול רגלי בין הטרסות, שם נפגוש את המקומיים שמעבדים אותן ונתרשם מהנוף החקלאי ושיטות העבודה אשר נדמה שלא נשתנו כלל זה אלפי שנים. לינה בגסט האוס באחד מן הכפרים היפים באזור.

יום 9

ג'יאנשוי

בבוקר נצא בנסיעה אל ג’יאנשוי, עיר  בת שנה 1,000 הידועה באוכל הטעים, בטופו המשובח ובכלי התה האיכותיים שלה. לאחר ההגעה נצא לסיבוב בעיר העתיקה. נבקר באחוזת ז׳ו, המקום אשר היה שייך למשפחת אצולה מקומית נותן הצצה ייחודית במינה לחיי האצולה הגבוה של שלהי סין הקיסרית. משם נמשיך לביקור במפעל טופו מקומי, נמשיך למקדש קונפוציוס – הפילוסוף הסיני המפורסם. המקדש שימש בעבר כאוניברסיטה למעמד הגבוה ובו התחנכו דורות על דורות של משכילים סיניים על מנת להתקבל לתפקידים רמים ולהתקדם בסולם הדרגות החברתי. לקראת ערב נמשיך לביקור בגשר הדרקון היפיפה ובמקדש הדרקון הצהוב. לינה בגי’אנשוי.

יום 10

כלי התה השחורים של רחוב הקדרים, יער האבן

בבוקר נבקר בשער הענק שקיים מתקופת שושלת מינג. נמשיך ונבקר ברחוב הקדרים אשר מייצרים את כלי התה אשר נחשבים מהטובים ביותר בסין. נמשיך ליער האבן, תופעת טבע מרשימה שנוצרה ע”י כוחות הבליה. יער האבן הוא גושי אבן קרסטיים הבוקעים מהאדמה ויוצרים מבוך סלעים אשר מתנשאים אחד מעל השני כעצי ענק וסביבם נרקמו סיפורים ואגדות שונות. אזור מרהיב זה נודע בייחודיותו בכל רחבי סין. אחרי הצהריים נסע חזרה לקונמינג. לינה בקונמינג.

יום 11

אל חבל המיעוטים גוויז׳ואו

בבוקר המוקדם נצא לסיבוב בפארק ״האגם הירוק”, אחד מאזורי החמד של קונמינג. נשוטט על הגשרים מעל האגם ונצטרף למקומיים העוסקים בהתעמלות הבוקר, הריקודים ותרגולי הטאי צ’י. נמשיך אל תחנת הרכבת של קונמינג ונעלה על הרכבת המהירה לגווי-יאנג בירת מחוז גוויז׳ואו, אחד המחוזות המרתקים בסין. המקומיים נוהגים לומר שלא תמצא כאן ׳שלושה מטבעות בכיסו של אדם׳, לא ‘שלושה ימים ללא גשם׳ ולא ׳שלושה קילומטרים של דרך ללא פיתולים’. ואכן – גוויז׳ואו עודנו אחד המחוזות העניים בסין, אשר מאופיין בטופוגרפיה של הרים וגבעות שביניהם מפרידים אין ספור נחלים ונהרות אשר יוצרים אין ספור דרכים פתלפתלות. המחוז עמוס בקבוצות אתניות רבות ומגוונות אשר משתייכות לקבוצות המיעוטים ומשמרות צורת חיים כפרית מסורתית ואותנטית. בגווי-יאנג נחליף לרכבת המהירה שתיקח אותנו אל העיירה ז’או – ש’ינג של מיעוט הדונג. בני הדונג ידועים בבנייתם הייחודית בעץ ללא מסמרים ובבניית מ’גדלי התוף’ המתנשאים לגובה של עד 30 מסמרים, המגדל משמש את הכפר, או כמה כפרים יחדיו כמקום בו מתנהלות ישיבות מועצת הכפר המקום בו דנים בנושאים חשובים מעת לעת, כמו כן מתנהלים בו החגים והטקסים החשובים. נצא לסיבוב בעיירה היפיפיה העשויה כולה מבתי עץ ונהנה מארוחת ערב מקומית. לינה בז’או – ש’ינג.

יום 12

פסטיבל השירה והריקודים של בני הדונג

הבוקר ניצא אל אחד מכפרי הדונג שבסביבת ז׳אוש׳ינג שם יתקיים – פסטיבל השירה והריקודים השנתי. הפסטיבל כשמו כן הוא- במהלכו נפגשים תושבי הכפרים בסביבה בלבוש מסורתי, רוקדים, שרים, מנגנים בחלילי לושנג מסורתיים, ריקודים, עורכים טקסים ובעיקר נהנים מהתקופה הרגועה שבין עונות האורז. זוהי גם הזדמנות מעולה לבני הכפרים באזור למצוא שידוך מוצלח. לאחר הביקור בפסטיבל נבקר בכפר קטן אשר משקיף על העמק הצר בו שוכנת ז׳אושינג. נסתובב בין בתי העץ היפים של הכפר, כאשר בהתאם לזמן נוכל לרדת ברגל כל הדרך בחזרה לז’אוש’ינג, הליכה של כשלוש שעות במורד טרסות האורז והכפרים שבדרך.

יום 13

אל נבכי כפר מיעוטים, חזרה לסיצו'ואן

היום נבקר באחד הכפרים השמורים בצורה הטובה ביותר באזור. התחושה היא ממש כאילו הזמן קפא כאן מלכת. נפגוש את המקומיים אשר שומרים על אורח חיים שנדמה שכמעט ולא השתנה במשך מאות שנים. נמשיך ונעלה על רכבת אשר תיקח אותנו כל הדרך חזרה לצ׳נגדו בירת מחוז סצ׳ואן הרכבת וביתם של פנדות הענק, הסמל הלאומי של סין. צ’נגדו היא המרכז השוקק של דרום מערב סין המודרנית. זוהי אחת הערים המתפתחות בקצב המהיר ביותר בעולם, על אף הפיתוח והקידמה מצליחה העיר לשמור גם על ייחודיות ורוגע ומציעה לצד מבנים ואדריכלות מודרנית גם שווקים הומי אדם כמו גם אתרים היסטורים ותרבותיים רבים. צ’נגדו ידוע באופי הנעים והחם (ולעיתים אף עצלן של תושביה) אך יותר מכל באוכל הסיצ’ואני המתובל והחריף שלה. לאחר הנחיתה בשדה התעופה של צ’נגדו, נתמקם במלוננו בעיר. לינה בצ’נגדו.

יום 14

צ'נגדו בירת סיצ'ואן, המרכז לחקר דובי הפנדה

את היום נתחיל מוקדם בבוקר במרכז לחקר ורביית הפנדות של צ’נגדו. בעבר הסתובבו מאות פנדות ביערות הבמבוק של מחוז סצ’ואן אך עקב חיסול של אזורי מחייה וניתוקם האחד מהשני התדלדלה אוכלוסיית הפנדות אל מתחת ל 1000- בסין כולה. המרכז לחקר ורביית פנדות הוא פארק ייחודי מסוגו בעולם אשר מספק לפנדות סביבת מחייה המתאימה לצורכיהם ומאפשרת רבייה לזן העקשן שבדרך כלל מסרב להתרבות בשבי. לצד “פנדות ענק” נראה גם את קרוב המשפחה “הפנדה האדומה” ועם קצת מזל גם גורי פנדה שזה עתה נולדו. משם ניסע אל פארק העם שם, בסופי שבוע מתקיים ׳שוק רווקים׳ בו הורים, סבים וסבתות ושדכניות מנסים למצוא לצאצאים שתרם התחתנו שידוך הולם. זאתי חוויה יוצאת מגדר הרגיל. לאחר מכן נתווודא לחלק החשוב ביותר בתרבות הסיצ׳ואנית- האוכל. נבקר במוזיאון המטבח הסצ׳ואני, שם נלמד על ההסטוריה של האוכל המקומי ונתנסה בהכנה של מנות סצ׳ואניות קלאסיות. בערב נבקר ברחוב ג׳ינג לי אשר נחשב לאזור העתיק של צ׳נגדו, עם עשרות דוכני מזון וחנויות מזכרות.  נסיים את היום ואת הטיול לסין עם ארוחת סיום גדולה ולאחר מכן נסע אל שדה התעופה לטיסתנו חזרה לארץ.

יום 15

נחיתה בתל אביב

בשעות הבוקר ננחת בתל אביב.

 

  • טיסות ישירות לסין בחברת התעופה הסינית סיצ'ואן איירליינס
  • מדריך הטיול – יובל לוי מתגורר בסין ודובר את השפה המקומית
  • פסטיבל השירה והריקודים של בני מיעוט הדונג בחבל גוויז׳ואו
  • נבקר בצ'נגדו בירת חבל סיצ'ואן ובמרכז לחקר דובי הפנדה החיים באזור זה
  • סדנת בישול דאמפלינג (דים סאם) מקומי
  • נבקר בטראסות האורז של יואן יאנג, מהגדולות במזרח אסיה
  • נגיע אל נהר היאנגצה ואל "ערוץ דילוג הנמר"
  • נעפיל אל הרמה הטיבטית ואל "ממלכת השנגרילה"
  • ביקור ב"יער האבן", גושי אבן קרסטיים הבוקעים מהאדמה ויוצרים מבוך סלעים אשר מתנשאים אחד מעל השני כעצי ענק
  • הגעה לאזורים מיוחדים ונידחים בסין, המשמרים את המסורת והתרבות העתיקה

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 650 $דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות ישירות בקו ת"א-צ'נגדו-ת"א (בחברת סיצ'אן איירליינס) ו-2 טיסות פנים על פי מסלול הטיול
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול
תחבורה, לינה, כלכלה וצוות כמפורט במסלול הטיול
אשרת כניסה לסין – 50$, מיסי נמל וביטחון – 407$
תשר לנותני השירותים המקומיים
דמי טיפול ורישום
מפגש הכנה לטיול
מים מינרלים – בקבוק לאדם ליום

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען
שתייה וארוחות שאינן כלולות
הוצאות בעלות אופי אישי
טיפ למדריך הישראלי

לתשומת לבכם:

אופי הטיול: טיול עומק גיאוגרפי לאחד האזורים המסתוריים והמרתקים בתבל. זהו מסע המשלב מפגש עם אנשים, כפרים קטנים, אמונות, מנהגים, טקסים, אומנות וארכיטקטורה מסורתית והשתתפות בפסטיבלים מקומיים
לינה: לינה במלונות צנועים, בתנאים מקומיים הטובים בנמצא. לתשומת לבכם: רמת המלונות במדינות אלו נמוכה מהמקובל במדינות המערב. בערים הגדולות מלונות בדרגת תיירות טובה
כלכלה: על בסיס חצי פנסיון
תחבורה: 2 טיסות פנים לפי התוכנית, אוטובוס צמוד לנסיעות בינעירוניות, ולסיורי ערים והעברות לשדה התעופה. 3 רכבות "קליע" מהירות
קבוצה וצוות : 12 – 26 מטיילים.
מדריך ישראלי מצוות אקו: יובל לוי ומדריכים מקומיים.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
השתתפות בסדנאות ופעילויות ייחודיות מותנה באישור
ייתכן ושעות הטיסות הבינלאומיות ישתנו, עדכונים נוספים בצמוד למועד היציאה לטיול.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.
על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל- 6 חודשים מיום היציאה.
חובה על המטיילים להצטייד בביטוח רפואי וביטוח נסיעות מתאימים לפני הנסיעה. לאחר שקניתם פוליסת ביטוח, בבקשה שלחו אלינו את הפרטים על מנת שנוכל להתארגן בהתאם במידה ותזדקקו לטיפול רפואי במהלך הטיול.
טיסות: ע"פ מדיניות חברת התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
טיסות פנים: איחורים, דחיות ואף ביטולים בטיסות פנים בסין אינן דבר נדיר . אנו מזמינים עבורכם טיסות פנים כחלק מהשירותים שאנו מארגנים עבורכם (וללא עמלה נוספת) אך איננו אחראים על שינויים שנעשים על ידי חברות התעופה. אנו נעשה את המרב על מנת למצוא פתרון הולם במקרה של שינוי או ביטול של טיסות אך במידה והשינוי יגרור תשלום נוסף, תשלום זה יחול על הלקוח בלבד. * זמני הטיסות של גוויאנג- ליג׳יאנג תרם פורסמו וככל הנראה תהיה רק טיסה אחת ביום. תכנית הטיול עשויה להשתנות בהתאם ללוח הטיסות.
אנו נתקלים מידי פעם במקרים בהם מטיילים נאלצים לבטל את נסיעתם מחמת תאונה או מחלה פתאומית, או מחמת אשפוז או מוות של בן משפחה קרוב. לצערנו לא נוכל להחזיר דמי ביטול שנגבים מאתנו על ידי חברות התעופה וגורמי התיירות בעולם. על המטיילים לעשות ביטוח טיולים, וחברת הביטוח היא הגורם אליו יש לפנות על מנת לקבל החזר כספי בהתאם לתנאי פוליסת הביטוח אותה רכשתם. למרות האמור לעיל, חברת אקו "כידידת הנוסע" תעשה ככול שביכולתה ע"מ שהלקוח ישלם את המינימום הנדרש. אנו ממליצים לכל המטיילים לעשות את הביטוח בעת ההרשמה על מנת להיות מבוטחים בתקופה שלפני היציאה לטיול, בהתאם לתנאי הפוליסה שתרכשו.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים
חבל יונאן הוא אזור בעל מאפיינים של עולם שלישי, בחלקים מסוימים. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים
חברת התעופה איננה מאפשרת הושבה מוקדמת ובחירת מקומות טרם הטיסה, יש להגיע כשלוש שעות לפני ההמראה לדלפקי הצ'ק אין של החברה בארץ
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

יהודי המזרח – סין

“הסינים הם היהודים של המזרח”, אומר לי הפרופסור הסיני, עם טון מיתולוגי שלא משאיר ספק שאמת זו […]

סין – חואה שאן

חואה שאן – המקום בו מצוקים, קיסרים ופרחים נפגשים הדפיקות החזקות על הדלת מתערבבות בחלום, אבל לא […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לסין בדגש חבל יונאן כולל פסטיבל מקומי

טיולי תרבות וטבע

נפלאות חבל יונאן כולל פסטיבל השירה והריקודים של בני ה"דונג" | 15 יום