טיול מאורגן לבורמה (מיאנמר)

טיולים לבורמה (מיאנמר)

טיול לבורמה, או בשמה הרשמי, מיאנמר, מפגיש את המטייל עם תרבות ייחודית ונופים שובי לב, מהיפים שבדרום מזרח אסיה. ממלכת בורמה החלה להתגבש במהלך המאה התשיעית, אז היתה הגירה המונית של שבט הבמר מהגבול הסיני-טיבטי. הם הפכו לרוב השולט באזור והקימו בבורמה את הממלכה הבודהיסטית. ממלכה זו נפלה בסוף המאה ה-13 בידי האימפריה המונגולית והתפוררה לממלכות קטנות. במאה ה-16, בורמה אוחדה מחדש לממלכה אחת, שנכבשה בהדרגה על ידי האימפריה הבריטית במלחמות האנגלו-בורמזיות של המאה ה-19. רק ב-1948, אחרי מלחמת העולם השנייה וכיבוש נוסף ואכזרי של היפנים, בורמה זכתה בעצמאותה. ההפיכה הצבאית של 1962 הביא לסיומה של הדמוקרטיה ותחילתו של משטר קומוניסטי נוקשה, שעד לפני כעשור סגר את בורמה בפני העולם החיצון. כיום, בורמה מאפשרת לתיירים הצצה לחלק ממחוזותיה, ולעולם מרתק ביותר, שהבודהיזם הוא חלק חשוב ממנו. בעצם, בורמה היא אחת התחנות החשובות למעוניינים בפילוסופיה מזרחית ובבודהיזם, בייחוד בגרסתו הקדומה, המקורית.
14 יום

אין תאריכים כעת

טיול לבורמה עם אקו טיולי שטח

נבקר במאנדליי, המרכז התרבותי של בורמה, שנבנתה במאה ה-18. שם נראה את מנזר ארמון הזהב – מבנה עץ מסורתי עתיק. נבקר בפגודת קוטודאו בה נמצא ספר השיש הגדול בעולם, ובפגודת מהאמוני, שם נראה פסל בודהה המצופה עלי זהב. נצא לטיול בערים הסובבות את מאנדליי- למשל אמאראפורה, ששימשה כבירת בורמה למשך תקופה קצרה, ושם עומד גשר עץ הטיק הארוך בעולם. נצא לכמה טיולי שייט בנהר האירוואדי. טיול השייט הראשון יוביל אותנו אל העיר העתיקה מינגון, השוכנת מעברו השני של הנהר. נראה את יסודות פגודת מינגון ופעמון מינגון –הפעמון השלם הגדול בעולם.

בנהר האירוואדי נפגוש את הכפריים ואת הווי החיים בבורמה הבלתי מתויירת. נסייר בעיירה סאגאינג, שהיא גבעה משובצת מקדשים לבנים. נבקר בקומפלקס מערות בודהיסטיות מרשימות – הפו ווין דאונג. נראה את המקדשים המיוחדים ליד מוניווה, ביניהם פגודת טאנבודאי עם מאות אלפי צלמי הבודהא שבה. נסייר בבגאן, עיר מיליון הפגודות שהיתה בירת הממלכה הבורמזית בין המאה ה-11 ל-13, ונבקר בהר הגעש פופה, הר געש כבוי הידוע בשם "האולימפוס הבורמזי".

פגודת הזהב ואגם אינלה

בפינדאיה, נבקר במערת פגודת הזהב, מערת נטיפים טבעית, שבתוכה חצובים ומונחים אלפי פסלי בודהה מוזהבים, ונטייל סביב האגם הקדוש לצד עצי הבניאן העתיקים. ניסע לאגם אינלה, שם החיים על המים בבתי כלונסאות מזכירים את אורח החיים התאי- בודהיסטי, המתבטא גם בארכיטקטורות ובפגודות המיוחדות של המקום. נצטרף לעולי הרגל הבודהיסטיים ונבקר בפגודת סלע הזהב, שקיבל את צבעו בגלל המנהג של עולי הרגל להדביק על הסלע דפי זהב.

טיולים מאורגנים לאסיה והפסיפיק