טיול לגלפגוס

איי גלפגוס הם איים געשיים המפוזרים על פני האוקיינוס השקט, באזור קו המשווה. באיים אלה גרים רק כ-25 אלף תושבים, ויש בהם בעיקר אוכלוסייה עשירה של בעלי חיים, מהנדירים בעולם. גלפגוס מלאה באוכלוסיות של בעלי חיים שכמוהם לא נראו באף ארץ אחרת, וחלקם שרדו את השלבים המוקדמים של האבולוציה. כאן, צ'ארלס דרווין ערך את מחקרו, מה שלימים נהיה חלק מתיאוריית האבולוציה והברירה הטבעית. דבר נוסף המייחד את בעלי החיים בגלפגוס הוא העובדה שהם אינם נרתעים מבני אדם, מכיוון שההיסטוריה לא אילצה אותם להתגונן מפני ציד. עובדה זו מושכת לגלפגוס את התיירים הסקרנים שחשקה נפשם להכיר חיות אקזוטיות מקרוב. אך זוהי גם נקודת התורפה שלהם – תנועתם האיטית והאינסטינקטים הבלתי מפותחים של החיות המקומיות הותירו אותן חשופות בפני חיות טורפות שהובאו לאי מאוחר יותר על ידי בני האדם.
20 יום

מועדי יציאה: 04.10.24

טיול לגלפגוס עם אקו טיולי שטח

בגלפגוס, נצא לסיורים סביב צבי הענק של האי. נשוט בסירה לאי סיימור, ביתם של ציפורי הפריגאטה והסולית כחולת הרגל. נפליג לאי סן קריסטובל, ונעבור באתר קיקר רוק, שם שני סלעים עצומים מזדקרים מעל פני הים. אזור זה עשיר בכרישים, חתולי ים ואריות ים. נהנה משנורקלינג באי, ונשחה עם כלבי הים. נבקר באי אספניולה, האי העתיק ביותר, מקום מושבם של בעלי חיים אנדמיים נדירים, לרבות ציפורי לעג – ציפור המנהלת יחסי שיתוף עם האיגואנות. נראה את האיגואנות הצבעוניות הענקיות ולטאות הלבה הצבעוניות. גם לטאות אלה מנהלות יחסי שיתוף מעניינים – הן נוהגות לצוד זבובים על גופם של אריות ים הנחים על החוף, מכיוון שהם מושכים חרקים ומזיקים. האיגואנות הצבעוניות לעומת זאת, בשל בידודן באי, סיגלו לעצמן יכולות והתנהגויות שונות משאר האיגואנות – הן צוללות במים ומוצאות שם את מזונן. האיגואנה היא מין מוגן בחוק, אך למרות זאת, תופעת אל ניניו גורמת לירידות תקופתיות בגודל אוכלוסיית האיגואנות, ולמחסור במזון שלהן. נראה גם את אלבטרוס הגלפגוס המפורסם.

ביקור באקוודור

מכיוון שגלפגוס שייכת למדינה אקוודור, הטיול יתחיל ויסתיים באקוודור, שם נוכל ללמוד על האינדיאנים החיים בלב האמזונס, ועל שיטות הריפוי המיוחדות שלהם. בנופים הטרופיים של אקוודור, נשוט בסירות קנו על הנהר, ונצא להליכות רגליות בג'ונגלים.

טיולים מאורגנים לדרום אמריקה