טיול מאורגן לירדן

טיולים לירדן

ירדן היא מקום מושבן של ממלכות התנ"ך העתיקות - עמון, מואב ואדום. מאוחר יותר צמחה שם הממלכה הנבטית, שאנשיה נדדו מערב הסעודית, והפכו לסוחרי המדבר שהובילו סחורות מהמדבר לרומאים ולמדינות השכנות. הנבטים הגו את האלפבית הערבי המודרני. גם חלק משבטי ישראל, לאחר שהגיעו לארץ, התיישבו בעבר הירדן, והיא היתה חלק מהממלכה החשמונאית לאחר כיבושי אלכסנדר ינאי. גם הביזנטים, הממלוכים והעות'מאנים לא פסחו על חבל ארץ זו. כל אלה הותירו את חותמם ברחבי הממלכה ההאשמית של היום - באתרים של מידבא, עג'לון ועמאן, וכמובן בפטרה, העיר הנבטית האדומה.

טרק בירדן בואדי רם אל נופי המאדים

טרקים

טיפוסים והליכות באבני החול הוורודות של ואדי רם כולל ג'אבל אום אדמי, פסגת ההר הגבוה ביותר בירדן

ואדי רם – פנינה מפורסמת למטיילים ומטפסים מכל העולם הנמצאת כאן מעבר לפינה במרחק של שעה נסיעה […]

4 ימים

אין תאריכים כעת

שמורות טבע בירדן

ירדן מלאה בשמורות טבע ופינות חמד גלויות ונסתרות. עד כדי כך שיש החוצים את הגבול לירדן מידי שנה בחגים כדי לטייל, לצלול, ולחוות את התרבות הבדואית והכנסת האורחים הידועה של תושבי המדינה. עקבה, הבירה הדרומית של ירדן, מלאה בחופי אלמוגים, שאחד מהם גובל בערב הסעודית. במרחק שעה משם נמצא וואדי ראם עצום הממדים, עם נופיו המרשימים- חול אדום ועמוק, וצוקים דרמטיים, מקום פופולארי בקרב מטפסי הצוקים. צפונה משם נמצאים פטרה, בירת הנבטים האדומה, שמורת ואדי דאנה שנופיה משתנים מעצי אלון ירוקים לקניונים אדומים ומדבריים, המעיינות החמים של ים המלח, וקניוני המים האדירים של ירדן.

טיול לירדן עם אקו טיולי שטח

ירדן היא יעד מצוין לאוהבי טרקים, אך האתגר הגדול הוא איסור השלטונות לטייל עצמאית בחלק מהקניונים, ואף הקושי האמיתי לעשות זאת. באקו, תוכלו לטייל גם בקניונים המרשימים והפחות נגישים למטייל הבודד. בקניון השחור, נרד בעזרת חבל דרך מפלים. בואדי חורמה, נלך בין קירות אבן חול צבעונית, ונעפיל לפסגת ג'בל ברזא על אבני חול לבנות היוצרות נוף חמוקיים ירחי. בואדי אל עורוק נתמודד עם טיפוסים מאתגרים. נעלה לשרידי המצודה הרומית אום עלא, שנבנתה לפני כ- 2700 שנה. נרד לואדי תג'רה, ונראה על הדרך מספר מפלים מרשימים. נטייל בקניון האדיר של נחל זרד, בין גנים תלויים וקניונים צבעוניים. נלך בין הקניונים של נחל ארנון, בתוך זרימות מים ומפלים נסתרים. בסיום המסלול, נראה מפל מים גדול. בטיולים נישן בשטח, בשקי שינה, ובחלק מהמסלולים אף נעצור באתרים היסטוריים, כגון מצודת כרכ, מבצר צלבני מהמאה ה-12.

טיולים מאורגנים לאירופה והמזרח התיכון

טיולים בעולם עם אקו טיולי שטח