טיול לארגנטינה צ’ילה וברזיל בתקופת השלכת

טיולי תרבות וטבע

כולל את פטגוניה ואת דרך "הקרטרה אוסטרל" | 22 יום

טיול לארגנטינה וצ'ילה זה יוצא בתחילת הסתיו, בעת השלכת, ההופכת את פטגוניה לאחד האזורים היפים בעולם. העצים עוטים צבעים שונים, תוך שהם משנים צבעם.

פטגוניה, חבל ארץ פראי השוכן בקצה הדרומי של יבשת דרום אמריקה. הרי האנדים הגבוהים והרי הגעש העצומים והמושלגים הם הדומיננטיים בנוף, כמו גם קרחוני ענק הגולשים אל אגמי טורקיז למרגלות ההרים ומתנפצים ברעש גדול אל המים.

בפטגוניה יערות שונים ומיוחדים, מדבר צחיח וים סוער. האזור הוא ביתם של מהגרים, נוודים ואנשים יוצאי דופן שהתיישבו בסוף העולם.

טיול זה מתחיל בבואנוס איירס, דרך ברילוצ'ה, אזור האגמים הארגנטינאי בצפון פטגוניה, דרך יערות, הרי געש ועיירות קיט, על הדרך הדרומית הנידחת והמרתקת "קרטרה אוסטרל", פיורדים, מעיינות חמים, חוות וגאוצ'וס, אל שמורות הטבע טורס דל פיינה והקרחונים של דרום הפטגוניה, מפלי איגואסו האדירים על גבול ארגנטינה - ברזיל, ובעיר המופלאה ריו דה ז'ניירו, הכלואה בין הרים גבוהים לחוף מקסים.

מסלול הטיול

ימים 1-2

ת"א - בואנוס איירס

טיסת אחה”צ מתל אביב לבואנוס איירס, דרך אירופה, ונחיתה בבירת ארגנטינה בבוקר שלמחרת. לאחר הנחיתה, נצא לסיור מקיף בעיר. נבקר בשכונות הישנות לצד הנמל, דרך המרכז הקולוניאלי ואל השכונות המודרניות. נבקר בשכונת לה בוקה (La Boca), בה נולד, בקרב המהגרים החדשים, ריקוד הטנגו החושני. לינה בבואנוס איירס.

יום 3

מבואנוס איירס לברילוצ'ה, סירקיטו צ'יקו וקמפנריו

נעזוב את בירת ארגנטינה בטיסת בוקר אל ברילוצ’ה, “עיר השוקולד” הנעימה, השוכנת למרגלות רכס האנדים הגבוה. לאחר הנחיתה נצא לסיור הנקרא ” “Circuito Chico זהו מסלול נוף מעגלי דרך אגמים, הרים ויערות יפיפיים של שמורת “נאוול – וואפי”. בתום הסיור נעלה ברכבל להר קמפנאריו שגובהו 1050 מ’, לתצפית על האזור. לינה בברילוצ’ה.

יום 4

הר טרונדור והקרחון השחור

נצא ליום טיול להר טרונדור, ההר האנדיני המסמן את הגבול של ארגנטינה עם צ’ילה, ומכונה “ההר הרועם”. הדרך עוברת בעמק קרחוני מרשים, משובץ באגמים. ביערות האזור נכיר את העץ האדום (Arrayanes) המיוחד לחבל ארץ פטגוניה. נעבור במפלי אלרסס השוצפים, נגיע אל רגלי ההר הגבוה, ונצא לסיור רגלי לעבר הקרחון השחור הנמצא בבסיס הטרונדור. ארוחת ערב נאכל במסעדת דון אלברטו המפורסמת. לינה בברילוצ’ה.

יום 5

שמורת הטבע לוס אלרסס ופוטלאפו

לאחר ארוחת הבוקר, נצא בנסיעה דרומה דרך העירה אל בולסון אל שמורת הטבע לוס אלרסס. נסיעה וטיולים רגליים ברחבי השמורה, בין שפע של לאגונות מרהיבות, יערות אדירים של עצי אשור, עצי אראיין ונף הרי האנדים. נסיעה לכיוון טרביין וחציית הגבול לצ’ילה ליישוב פוטלאפו השוכן על גדות נהר שוצף, וממנו מתחילה הדרך הדרומית -הקרטרה אוסטרל הצ’יליאנית. לינה באסקל.

יום 6

תחילת הקרטרה-אוסטרל הצ'יליאנית

בבוקר נצא בנסיעה בדרך עוצרת נשימה, שעוברת לאורך הגדה הדרום מזרחית של אגם ילצ’ו ונהר הפוטלאפו .בנסיעה נחלוף על פני מפלי-מים, פיורדים מרהיבים כפרים שנעצרו בזמן, חוות נידחות של גאוצ’וס מגדלי בקר, רודי דבש ויערנים. בהתאם לזמן נשלב ביום זה הליכות ברגל.  בתום נסיעה ארוכה על דרך הקרטרה אוסטרל, נגיע ליישוב פויוהואפי. נפליג לחציית מפרץ פויוהואפי לצידו השני אל מלון תרמס פויוהואפי השוכן על מעיינות מים חמים.

יום 7

שמורת הקרחון התלוי – קואייקה

בבוקר נעלה לתצפית אל מול הקרחון התלוי ולאחר מכן נמשיך בנסיעה בקרטרה אוסטרל דרומה עם נוף מרהיב של מפלים קרחונים, פיורדים ויערות. עצירה לביקור ומסלול הליכה מרהיב וקצר ב”יער המכושף”, צמחיה המכסה את עצי היער ונותנת תחושה של מקום קסום.  בתום הסיור נמשיך בנסיעה עד שנגיע לקואייקה, בירת הקרטרה אוסטרל.

יום 8

האגם חנרל קרארה ושייט למערות השיש

המשך נסיעה מרהיבה דרומה בדרך הררית, נוף מרהיב של סרו קתדרל, הר הנראה כמבצר טבעי, עד שנגיע אל אגם חנרל קאררה (Lago General Carrera), האגם העמוק ביותר בדרום אמריקה והגדול ביותר בצ’ילה. נצא לשיט למערות השיש. בתום השייט נחזור למלוננו בקואייקה.

יום 9

שייט אל קרחון סן רפאל

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע אל עבר פוארטו צ’אקבוקו ונצא לשיט בו מגיעים אל מול הקרחון המרהיב ביותר בפטגוניה הדרומית, קרחון סן רפאל. בתום הסיור ניסע לפוארטו צ’אקבוקו ללינה.

יום 10

בלמסדה- פונטה ארנס- המעבר אל דרום פטגוניה

נשוב בנסיעה של שעתיים לשדה התעופה בבלמסדה ונעלה על טיסה לפונטה ארנס, העיר הדרומית ביותר בצ’ילה, השוכנת על מיצרי מאגלן. בעבר היתה זו עיר פורחת בגלל מיקומה כשער לנתיבי הסחר של דרום היבשת . לאחר מכן ניסע לפוראטו נטאלס ללינה. המשך נסיעה בדרך המישורים אל פוארטו נטאלס. לינה בפוארטו נטאלס.

יום 11

שיט זודיאקים אל שמורת מגדלי הפיינה

בשעות הבוקר נצא לשיט מהמעגן שבפוארטו נטאלס לאורך הפיורד המרשים אולטימה אספרנצה (“התקווה האחרונה”), ונצפה בקרחוני בלמאסדה וסראנו. את ארוחת הצהריים נאכל בלב המסלול. משם נמשיך בשיט בסירות זודיאק לאורך נהר סראנו ובשעות אחר הצהרים נגיע אל שמורת מגדלי הפיינה. העברה לארוחת ערב ולינה בלודג’ כפרי בשמורה.

יום 12

יום טיול בשמורת מגדלי הפיינה

שמורת הטבע מגדלי הפיינה Torres del Paine)) היא שמורה של צוקים ומגדלי סלע מרשימים, קרחונים, וחיות בר מקומיות כגון הנאנדו – יען הבר הדרום אמריקאית, המארה- ארנבת פטגונית, הגואנקו – גמל הבר המקומי, והקונדור- נשר האנדים. בשעות הבוקר ניסע לצפות בקרחונים ובנופי המים וההרים של שמורת הטבע, וכן נצא למסלולי הליכה למקומות כמו המפל הקטן, המפל הגדול, מפל פיינה, תצפית על קרני הגרניט של צוקי הפיינה “”Cuernos והנופים המרהיבים של שמורת הטבע. לינה וארוחת ערב בלודג’ כפרי בשמורה.

יום 13

אל קלאפטה

ביום זה נצא לסיור ותצפיות. נטייל בנוף קרחונים – זרועותיו של “שדה הקרח הגדול”; הקרחונים יוצרים אגמים כחולים כמו לגונה אזול (האגם הכחול) ונחלי טורקיז, וברקע נשקפים מגדלי הגרניט. בתום הסיור ניסע צפונה, למרגלות רכס האנדים ומעבר הגבול לארגנטינה ונגיע לאל קלאפטה, עיר קייט השוכנת על גדות אגם ארחנטינו הבולט בגונו הכחול על רקע צבעי החום של המדבר הפטגוני. לינה בקלאפטה.

יום 14

שייט קרחונים וקלפטה

נשוט בספינה לצפון אגם ארחנטינו, בין גושי קרח של קרחון אופסלה, נפליג בין גושי קרח ענקיים בצבעי כחול, לבן ואפור לתצפית  מרהיבה אל שדה הקרח של קרחון אופסלה, שקירותיו התלולים עומדים מעל גבול האגם וקרחון ספגציני (Spegazzini) הוא הקרחון בעל קיר הקרח הגבוה בעולם. לינה בקלאפטה.

יום 15

הקרחון פריטו מורנו וחזרה לבואנוס איירס

נסיעה אל הקרחון פריטו מורנו הגולש ממרומי רכס האנדים אל האגם למרגלותיו, וחוצה אותו לשניים. החזיון עוצר נשימה. גושי קרח ענקיים מתנתקים לעתים מהקרחון ונופלים ברעש עז אל מי האגם השלווים. בצהריים נשוב אל קלאפטה לאחר הנחיתה ניסע למלוננו לארוחת ערב ולינה. לינה בבואנוס איירס.

יום 16

בואנוס איירס וטנגו

נצא לסיור פנורמי ונצפה בפנינים הארכיטקטוניות של העיר, בקתדרלת מטרפולין, תיאטרון קולון, בכיכר מאי שם צעדו נשים המחכות ליקיריהן, הבית הוורוד (בית הממשלה), שדרות סנטה פה, רחוב פלורידה, שדרות  9 ביולי (השדרה הרחבה ביותר בעולם), שכונת סן טלמו (San Telmo ), האיזור המודרני של פוארטו מאדרו ושכונת אל רטירו..  ולעת ערב נצא לארוחת ערב והופעה יוקרתית ברובע מועדוני הטנגו של העיר. לינה בבואנוס איירס.

יום 17

מפלי איגואסו- הצד הארגנטינאי

בשעות הבוקר נטוס לפוארטו איגואסו שליד מפלי האיגואסו, המפלים הגדולים ביותר בדרום אמריקה, השוכנים על קו הגבול של ארגנטינה וברזיל. נצא לסיורים רגליים אל הצד הארגנטינאי הדרומי של המפלים. נטייל בסביבה טרופית עשירה, ונלך על גשר מעל המים להשקיף אל ראש המפל הענק המכונה “גרון השטן”. נרד לטייל גם אל מתחת למפלים ולסיום היום נצא לשייט זודיאקים אל מול מפל סן מרטין, הגדול והשופע ביותר מבין 275 מפלי האיגואסו. . לינה במלון באיגואסו.

יום 18

מפלי איגואסו- הצד הברזילאי

הבוקר נבקר בפארק הציפורים המאגד בתוכו מינים רבים של בעלי כנף אקזוטיים. לאחר מכן נצא לסיור רגלי ותצפיות מן הצד הברזילאי של המפלים, אל תוך רסס המים של מפל “גרון השטן”. אחר הצהרים ניסע לשדה התעופה ונעלה על טיסה לריו. לאחר הנחיתה ניסע למלוננו לארוחת ערב ולינה בריו.

יום 19

יום טיול בריו- הר הסוכר וצוק קורקובדו

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור במרכז הקולוניאלי המרשים של ריו דה ז’נירו, לאחר מכן נעלה ברכבל  להר הסוכר, צוק רם בין הים לחוף המפרץ ובין העיר וההרים, המשקיף אל העיר הנקראית בפי תושביה “העיר המדהימה”. בתום הסיור  אל צוק הקורקובדו (הגיבן), ממנו משקיף פסל הצלוב אל העיר המדהימה – אחד המראות המפורסמים ביותר בעולם. לינה בריו.

יום 20

סיור פאבלות, יער טיז'וקה

בשעות הבוקר נצא לסיור יחודי לפאבלות  החושף בפנינו את אחת משכונות העוני המפורסמות של ריו דה ז’ניירו. סיור בפבלה מאפשר מפגש מעניין עם תושבי המקום לאחר מכן ניסע אל יער טיז’וקה המטפס על ההרים המתרוממים מעל העיר היפה. לינה בריו.

ימים 21-22

המשך סיורים בריו והדרך הביתה

נמשיך את סיורנו בריו, נסתובב בחופים היפים של קופהקובנה ונבקר בשוק ההיפי בשכונת איפנמה. ונמשיך לסיור בגנים הבוטניים. בשעות אחר הצהרים העברה לשדה התעופה לטיסה מריו דה ז’ניירו לאירופה בה ננחת בשעות הבוקר ונמשיך בטיסה לישראל, בה ננחת בערב של היום ה-22 לטיול.

ארגנטינה - היער, האגם והשוקולד
  • כולל את דרך "הקרטרה אוסטרל" : שייט אל קרחון סן רפאל , האגם חנרל קרארה ושייט למערות השיש
  • חצי פנסיון לאורך כל הטיול (ארוחת בוקר + צהריים/ ערב) , ארוחות נוספות: כלכלה מלאה בשמורת הפיינה ובקבוק מים למטייל ליום.
  • שני לילות בשמורת הטבע- טורס דל פיינה ויומיים סיורים בפנינת הטבע
  • שייט קרחונים בקלאפטה
  • שייט למערות השיש
  • ארוחת ערב +הופעת טנגו בבואנוס איירס
  • מלונות מהטובים בנמצא, לודג'ים ומלונות כפריים מדרגת תיירות טובה
  • טיסות בינלאומיות עם חברת לופטנזה - קונקשנים נוחים

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
01/04/2020 22/04/2020 שחר זיו $9,224 $126 $9,350 $150 הנחה לנרשמים עד 01/12/2019

תוספת ליחיד בחדר : 1590 $על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן <<

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול (ארוחת בוקר + צהריים/ ערב) חלק במלון ,חלק במסעדות והיכן שאין אופציה אחרת-ארוחות צהריים ארוזות. ארוחות נוספות: כלכלה מלאה בשמורת הפיינה ובקבוק מים קטן למטייל ליום.
תחבורה: טיסות בינלאומיות וטיסות פנים, אוטובוסים מדרגת תיירות טובה עם נהגים מקומיים וטיסות פנים כמצוין בתכנית.
לינה: לינה בבתי מלון מהטובים בנמצא , לודג'ים ומלונות כפריים מדרגת תיירות טובה .
קבוצה וצוות: מינימום 15 מטיילים (עד 26 מטיילים בסה"כ). מדריך ישראלי, מדריכים ונהגים מקומיים.
כניסה לשמורות הטבע
דמי רישום וטיפול

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
הוצאות בעלות אופי אישי.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
מיסי נמל בינלאומיים ופנימיים נוספים שאינם נקובים בכרטיסי הטיסה וניגבים במקום.

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: מסע מקיף בתנאי תחבורה ומלונות טובים. טיול בנוף וטבע והכרת החברה האנושית החיה בהם. הטיול משלב נופים מגוונים: הרים מושלגים, קרחונים מתנפצים, אגמי טורקיז ומפלי מים גועשים ועוד.
מדינות אמריקה הלטינית הן מדינות אשר עדיין לא מפותחות דיין במתן שירותי תיירות. אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מוזיאונים סגורים, שינוי מועדים של ארועים, שינויים ועיקובים בטיסות וכיוצ"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארצות היעד הללו. ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול.
*חלק מטיסות הפנים בדרום אמריקה הן טיסות לא ישירות.
כמו כן, באם יהיה צורך צוות אקו ומדריכינו יערכו שינויים במסלול (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה.
מיסי הנמל והדלק בטיול נכונים ליום במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
לקבלת מידע על חיסונים יש להפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים. ירושלים - רח' יפו 157 טל:02-6244148 תל-אביב - רח' הארבעה 12 טל: 03-5634848 חיפה - רח' הפרסים 15 טל: 04-8619777 לרשותכם מרכזים פרטיים המספקים אינפורמציה וחיסונים (השירות יקר יותר מהשירות הניתן ע"י משרד הבריאות) כגון: 1. תל אביב:מלר"מ - ליד בי"ח איכילוב, רח' דפנה 8 . טל: 03-6973559,03-6973498 2. תל השומר:מרכז לרפואה ג"ג – ליד ביה"ח שיבא. טל: 03-5303456 , 03-5303105 3. כפר סבא: מרפאה למטייל - בי"ח מאיר כפ"ס. טל: 09-7481231 4.חיפה: מרפאה לרפואה ג"ג בבית בני ציון. טל: 04-8359624 5. פתח תקווה: יעוץ רפואי למטייל בבי"ח השרון. טל: 03-9372271
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

צ’ילה – איך כמעט נתקעתי בסוף העולם

תמיד רציתי להגיע רחוק. הכי רחוק שאפשר. לאו דווקא בהשגים בספורט, בלימודים או באתגרים אינטלקטואלים. רחוק פשוטו […]

אזור האגמים בצ’ילה: מופע ראווה של גיאוגרפיה מטורפת

צ’ילה היא בעצם רצועה דקה לאורכה של היבשת הדרום אמריקאית, בין הרי האנדים לאוקיינוס השקט. ארץ יפה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לארגנטינה צ’ילה וברזיל בתקופת השלכת

טיולי תרבות וטבע

כולל את פטגוניה ואת דרך "הקרטרה אוסטרל" | 22 יום