טיול עומק לדרום קוריאה

טיולי תרבות וטבע

מסורת וקידמה במזרח אסיה כולל אי האהבה הוולקני ג'ג'ו | 13 יום

טיול לדרום קוריאה, המכונה "הנס על נהר האן", הינו טיול במדינה שהיא תמהיל של קידמה, תרבות ומסורת עתיקת יומין. יש בה טבע הררי יפהפה, נהרות רחבי ידיים, נחלים ואגמים צלולים לצד חופים נקיים ואינספור איים. בדרום קוריאה חיים בהרמוניה בני הדתות בודהיזם ונצרות ומסורות אחרות שמשפיעות עד היום. קוריאה הדרומית היא גם מדינה דינמית שצמחה במהירות מפתיעה ב-40 השנים האחרונות, ועתה היא אחת המדינות המפותחות בעולם; למרות זאת, לא איבדו תושביה את הקשר עם תרבותם העשירה ואת ערכיהם ומנהגיהם הייחודיים. טיול לדרום קוריאה מעניק למטייל חוויה טוטאלית. במהלך טיול בדרום קוריאה ניסע באוטובוס פרטי ממוזג ונטוס בטיסות פנימיות. נלון במלונות מודרניים ובבתי אירוח קוריאניים מסורתיים, ונכיר את המקומיים כדי ללמוד על מנהגי המקום השונים ועל חיי היומיום.

מסלול הטיול

ימים 1-2

מישראל לדרום קוריאה

בשעות הערב נצא בטיסה ישירה מישראל לקוריאה הדרומית. נחיתה למחרת בשעות אחר הצהריים בנמל התעופה אינצ'ון שבסמוך לבירה סיאול. נטייל אינסדונג (Insa-dong), רחוב האמנות הגדול בסיאול ובו גלריות רבות, בתי תה ואינסוף סמטאות. ארוחת ערב ולינה בסיאול.

יום 3

הר נייג'אנג (Mt. (Naejang, גואנגג'ו (Gwangju)

הבוקר נצא אל הפארק הלאומי של הר נייג'אנג, אשר בולט ביופיו בתקופת הסתיו, כאשר העצים הרבים שבו נצבעים בזהוב. נתהלך בפארק ונהנה מנופי הסתיו. נמשיך וניסע אל העיר התוססת גואנגג'ו, המפורסמת בין היתר בזכות המטבח העשיר והמגוון שלה. נצא לסיור סונגג'אונג (1913 ,(Songjeong Market רחוב קצר עם היסטוריה ארוכה, אשר החל כשוק, ולאחרונה עבר הסבה לרחוב אופנתי וחדשני. האווירה בו נעימה, האנשים נעים בקצב איטי יותר, זוגות עוצרים ומצטלמים, הורים אוספים ילדים ונכדים יחד לתמונה משפחתית, בתי קפה, מסעדות, ומתחמים מיוחדים. לינה בגואנגג'ו.

יום 4

מטעי התה של בוסאנג (Boseong), מפרץ סנצ'ן (Suncheon)

נתחיל את יומנו במטעי התה המוריקים של מחוז בוסאנג ונלמד מעט על המשקה עתיק היומין. נמשיך לגן של מפרץ סונצ'ון, אשר הוקם על מנת להפוך 1.12 קמ"ר של בית גידול טבעי לאזור שימור, שבו הוא משכן מעל 505 מינים של עצים ו -113 מינים של פרחים. לקראת ערב נשוב לגואנגג'ו. לינה בגואנגג'ו.

ימים 5-6

גן העדן של ג'ג'ו (Jeju)

נעלה על טיסה לעבר האי ג'ג'ו שהצטרף ב-2011 לרשימת פלאי העולם. נבקר בפסגת הזריחה (Seongsan ilchulbong) ממנה נשקף נוף מהפנט של האי והאוקיינוס. נסייר בכפר הפולקלור סהונג אפ ובמערת הלבה מנג'נגול שהיא הארוכה מסוגה בעולם ומוגדרת כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. אם יאיר מזלנו נזכה לצפות בנשים הצוללות שכינוין "האניו", השולות צדפים ופירות ים ממעמקי הים ללא שימוש בבלוני חמצן (וזאת בהתאם למזג האוויר, מכיוון שהנשים אינן צוללות באם קר מדי באותו יום או באם הגאות גבוהה מדי).
נבקר במפל צ'אנצ'ייאן (Cheonjiyeon) שעל פי האגדה מתרחצות תחתיו פיות מגן העדן, במצוקי ג'וסנגג'אולי (Jusangjeolli) הנראים כעמודי סלע בצורת משושים בגדלים שונים המזדקרים בדרמטיות מתוך הים. נצא להליכה קצרה באחד מהשבילים הרבים המקיפים את האי ונהנה מהאווירה והנופים המרשימים. נבקר במוזיאון התה או'סלוק (O'Selloc) אשר מהווה מרחב תרבותי שבו המערב והמזרח, והמודרניות והמסורת מתקיימות בהרמוניה. המוזיאון כולל גלריית תה, אזור מנוחה ידידותי לסביבה, ובית קפה שבו האורחים יכולים ליהנות ממגוון של קינוחים טעימים המבוססים על תה. לינה בג'ג'ו.

יום 7

בוסאן (Busan) וה"מאצ'ו פיצ'ו" הקוריאני

הבוקר ניקח טיסה אל עיר הנמל בוסאן, אשר ידועה במזג האוויר הסוב-טרופי שלה ובשווקיה היפים. נבקר בשוק הדגים ג'אגלאצ'י אחד השווקים הגדולים והמרתקים של קוריאה, נמשיך לכיכר פיף,(Biff Square)  רובע הסרטים המודרני של בוסאן. נמשיך ונסייר בשוק גוקג'ה (Gukje), השוק המסורתי הגדול ביותר בבוסאן. השוק הוקם במהלך מלחמת קוריאה בשנת 1950 על ידי פליטי מלחמה כמקור פרנסה, ובהמשך גדל להיות הומה ועסוק – לכדי אחד השווקים הפופולריים ביותר בקוריאה. נסיים את היום בגמצ'און (Gamcheon), בתים שנבנו על מורד הגבעות אשר מעל החוף ומקושטים בצורה עליזה ותוססת, והעניקו למקום את הכינוי "מאצ'ו פיצ'ו של בוסאן". לינה בבוסאן.

יום 8

גיונגג'ו (Gyeongju)

נצא לכיוון העיר גיונגז'ו המכונה "מוזיאון ללא קירות". נגיע למנזר בולגוקסה (Bulguska) שהינו מהיפים במדינה. במידה וזמננו יאפשר זאת, נבקר באזור שרידי ארמון הנסיך מזמן שושלת הסילה ובו אגם מלאכותי מדהים ביופיו בשם אנאפג'י. נמשיך לפסגת הר טוהאם, הנחשב לאחד ההרים הקדושים מסביב לגיונגז'ו, כדי לצפות באחד מפלאי האמנות, המדע, הדת והאסטטיקה – סאקוראם גרוטו (Seokuram Grotto). זוהי מנהרה מעשה ידי אדם שפוסל בתוכה מאבן גרניט פסל מיוחד במינו של הבודהא ברגע ההארה שחווה, מוקף ב-40 מתלמידיו. הפסל, שפוסל לפני 1,200 שנה, הוא מקור השראה אדיר לעם הקוריאני ולעולם כולו. נסיים את היום במצפה העתיק צ'אונגסנגדה (Cheongsengde). לינה בגיונגג'ו.

יום 9

מקדש היינזה (Haeinsa), אנדונג (Andong)

נצא בנסיעה אל עבר מקדש היינזה (Haeinsa), הממוקם על הר גאיה (Mt. Gaya). המקדש הוא ביתם של הטריפיטקה קוריאנה (Tripitaka Koreana), האוסף השלם ביותר של טקסטים בודהיסטים, שנחרטו על 80,000 מבני עץ בין השנים 1237-1248, ומהווים יצירות אמנות יוצאת דופן וטכניקות שימור מופלאות. נמשיך ונסע לאנדונג בה לומדו מנהגים, הלכות ואורחות חיים מתקופת שושלת ג'וסון. לינה באנדונג.

יום 10

קוריאה המסורתית

נצא אל הכפר המפורסם במדינה, ההואה (Hahoe), אשר הוכרז כאתר מורשת עולמית ע"י ארגון אונסק"ו. תושביו חיים אך ורק בבתי עץ וחמר, ממש כפי שחיו משפחותיהם הנכבדות בתקופת שושלת ג'וסון לפני כ-600 שנה. נסייר בכפר וניכנס לבתיהם של התושבים, נתבונן מקרוב בסגנון חייהם הייחודי ונלמד על תרבות המקום ומנהגיו. נבקר בבית הספר הקונפוציאני, שהוקם במאה ה-16 ועד היום מלמדים בו את תורת הזרם הבודהיסטי שפיתח החכם הסיני קונפוציוס. נמשיך וניסע לסיאול הבירה. נבקר במרכז העיצוב (DDP), המהווה ציון דרך בתעשיית העיצוב הקוריאני, ועוצב על ידי האדריכלית בעלת השם הבינלאומי זהה חדיד. נמשיך לסיור בשוק הלילה דונגדמון (Dongdaemun). לינה בסיאול.

יום 11

האזור המפורז

נסע לסיור באזור המפורז על קו הגבול בין קוריאה הדרומית לצפונית. בסיור מרתק נחדור לנבכי מלחמת קוריאה והסיבות לתחילתה. נעבור דרך פארק אימג'ינאק (Imjingak) ובגשר החירות. נצפה מקו הגבול על העיר גאסאנג בצפון קוריאה, בה קיים אזור התעשייה המשותף לשתי המדינות, נעלה למצפה של דוראסאן (Dorasan), נבקר בתחנת הרכבת המחכה לרגע האיחוד על מנת להעביר נוסעים מצד אחד לרעהו. נכנס למנהרה שנחפרה בשנות ה-70 על ידי צפון קוריאה בכדי לחדור ולפלוש לדרום קוריאה ולתקוף את סיאול הבירה. לסיום הסיור נעלה למצפה ההררי דורה (Dora) ונשקיף לעבר צפון קוריאה. נשוב אל הבירה סיאול ונעלה לפסגת הר נאם-סאן (Namsan) ולראש מגדל סיאול, מסמליה של העיר, להשקיף על העיר מנקודת מבטה של הציפור.  למגדל סיאול (N Tower) המתנשא לגובה של כמעט 480 מטר מעל פני הים (כולל את גובה ההר). נמשיך אל תוך מרחב משוחזר (Hanok Village) הנמצא למרגלות ההר וניקח טעימה של החיים המסורתיים תוך בריחה מחיי העיר ההומה של הזמנים המודרניים. הגן המסורתי עם הביתן והבתים המסורתיים יוצרים אווירה שלווה ממש אל מול הר נמסאן (Namsan) המיוער. נסיים את הטיול לקוריאה בארוחת ערב במסעדת שף עטורת כוכב "מישלן". לינה בסיאול.

יום 12

סיאול – תל-אביב

נבקר במוזיאון המלחמה גדול המימדים  ומשם נצא לשדה התעופה ונעלה על טיסת אחר הצהריים לישראל.

  • טיול היסטורי ואנתרופולוגי מרתק בשלהי תקופת השלכת, המשלב נופי טבע מרהיבים בתנאים מקומיים מעולים. מסע בו ישנה אפשרות לחוות תרבות שונה ומרתקת, המשלב אתרי מורשת עולמית של אונסק"ו
  • התנסות בארוחות אותנטיות ומקומיות
  • טיול בקבוצות קטנות 15-26 משתתפים
  • חצי פנסיון במהלך השהות בדרום קוריאה וארוחה במסעדת שף עטורת כוכב "מישלן" בסיאול
  • טיסות ישירות בחברת התעופה היוקרתית קוריאן אייר בנתיב טיסה בטחוני
  • נגיע לאתרים מיוחדים ומרהיבים אשר נמצאים מחוץ למסלול התיירים השחוק

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 995 $דגשים מיוחדים

הטיול כולל

טיסות בינ"ל בחברת "קוריאן אייר" במסלול ת"א- סיאול, סיאול- ת"א. 2 טיסת פנים: גואנגג'ו – ג'ג'ו, ג'ג'ו- בוסאן.
לינה: בטיול לדרום קוריאה אנו לנים במלונות מעולים לאורך כל הטיול (בקוריאה אין דירוג כוכבים).
כלכלה: בטיול לקוריאה הכלכלה מבוססת על בסיס חצי פנסיון, ארוחת בוקר בבית המלון וארוחת צהרים או ערב במלון, במסעדות מקומיות או בשווקים.
תחבורה: אוטובוס ממוזג לסיורים, והעברות לשדה התעופה.
כניסות לכל האתרים והסיורים כמפורט במסלול הטיול.
מיסי נמל וביטחון – 253$ נכון לתאריך 23.6.19
תשר לנותני השירותים המקומיים
דמי טיפול ורישום
מפגש הכנה לטיול
ערכת שמע לכל מטייל

הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
הוצאות בעלות אופי אישי.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
טיפ למדריך הישראלי.

לתשומת ליבכם

אופי הטיול לדרום קוריאה: טיול טבע, היסטוריה ואנתרופולוגיה מרתק בתנאים מקומיים טובים.
קבוצה קטנה של : 15-26 מטיילים. מדריך ישראלי מצוות אקו – ד"ר רפי נצר, ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
חברת התעופה איננה מאפשרת הושבה מוקדמת ובחירת מקומות טרם הטיסה, יש להגיע כשלוש שעות לפני ההמראה לדלפקי הצ'ק אין של החברה בארץ.
הערה: בבתי מלון בקוריאה הדרומית לא יהיה שירות נשיאת מזוודות. במידת האפשר מדריך הקבוצה והנהג יסייעו למטיילים בנשיאת הכבודה.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. תוכנית הטיול כפופה לשינויים קלים בשרותי הקרקע/מלונות מסוימים, לטובת ורווחת הנוסעים. על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול ליעד ולתקופה זו.
חשוב לדעת – תקופת השלכת מבוססת על נתונים סטטיסטים משנים עברו. אין אנו יכולים לצפות שינויים במועדיה בגלל שינויי אקלים או כל גורם סביבתי אחר.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

דרום קוריאה

חצי האי הקוריאני נשאר אחד האזורים הפחות מוכרים במזרח אסיה – ארץ מכוסה הרים, מלאה בשדות אורז […]

נשות ג'גו בדרום קוריאה

האי ג'ג'ו שבקוריאה הדרומית התפרסם לאחרונה כאחד מפלאי טבע של העולם המודרני. פנינת נוף הממוקמת בים הסיני […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול עומק לדרום קוריאה

טיולי תרבות וטבע

מסורת וקידמה במזרח אסיה כולל אי האהבה הוולקני ג'ג'ו | 13 יום