טיול להודו

טיול להודו אל ראג'סטאן ומישורי הגנגס

טיולי תרבות וטבע

כולל חגיגות פסטיבל ההולי בפושקר | 15 יום

מסע להודו מזמן מפגש מאתגר עם זרות ושונות תרבותית. הוא מאפשר חוויה גופנית, אסתטית, תרבותית ורגשית, כזו המותירה במטייל חותם פנימי עז. עבור המבקר בה, נדמית הודו לערבוביה של צבעים, ריחות, צלילים, מגע, טעמים ומנהגים, אשר בדרך פלא כמעט, יוצרים מזיגה אחת שקשה להפרידה לסך מרכיביה.

במסע זה נצא אל ההמון הרב, אל התרבויות והנופים של רג'סטאן, ארץ המהארג'ות הצבעונית. נבקר בערים מרשימות ובמקומות שבהם הפולחן הדתי הוא דרך חיים מרגשת. נעלה לרגל ונכיר מקדשים המבטאים יותר מכל את תפיסת העולם הדתית ההינדית. נבקר בפושקר בזמן  פסטיבל ההולי, אחד הפסטיבלים המפורסמים והפופולריים ביותר בהודו. הוא נחוג יום אחרי ליל הירח המלא של חודש פהאלגונה (Phālguna) – במרץ, ומציין את סוף החורף כסמל לניצחון הטוב על הרע. המשתתפים בפסטיבל מתרוצצים ברחובות וזורים זה על זה אבקה בצבעים עזים. נמשיך אל מישורי הגנגס ונבקר במבנה המסמל ומבטא יותר מכל את אחד משיאי האהבה, הטאג' מאהל, מוזולאום אותו בנה הקיסר המוגולי שאה ג'האן על מנת להנציח את אהובתו לאשתו השלישית ארג'ומנד, משם נמשיך אל העיר העיר הקדושה וראנסי, עירו של האל הכול יכול שיווה, העיר שלגדות נהר הגנגס, העיר שקדושה, חול ומיתוסים שזורים בה אחד בתוך השני.

מסלול הטיול

יום 1

מתל אביב אל דלהי

בשעות הערב ניפגש בשדה התעופה ונצא בטיסה ישירה אל בירתה של הודו, דלהי.

יום 2

דלהי, ישן מול חדש

לאחר הנחיתה בשעות הבוקר, נפתח את הטיול להודו בדלהי, עיר הבירה של הודו – כרך עצום ושוקק חיים. נכיר את העיר על שני חלקיה – הישן והחדש, ונסקור את ההיסטוריה המורכבת שלה דרך ביקור באתרים בני תקופות שונות, ביניהם: מסגד הג'אמע, הנחשב לגדול בהודו, מיצירות הפאר של הארכיטקטורה המוגולית, ראג' גהאט, מקום שרפת גופתו של מהאטמה גנדהי על גדות נהר היאמונה, המקדש הסיקהי בנגלה סאהיב, קריית השלטון מימי הראג' הבריטי, ועוד. נשלב רכיבה על גבי ריקשות, ונבקר באתרים נוספים ככל שיספיק לנו הזמן. לינה וארוחת ערב בדלהי.

ימים 3-4

ג'איסלמר – עיר מבצר בלב מדבר

בשעות הבוקר העברה לשדה"ת של דלהי וטיסה אל ג'איסלמר, ה"עיר הזהובה" בקצה מדבר ת'אר הבנויה אבן חול צהובה המשתלבת באופן טבעי בנוף המדברי, ובשעת שקיעה בוהקת בצבעה הזהוב המיוחד. ביומיים הקרובים נסייר בעיר העתיקה, נראה את בתי ההאוולי המסורתיים, נבקר במבצר המרשים ובאגם הציורי , בארמון ובמקדשים הג'יינים. נבקר באזור הכפרי הסמוך לעיר ובאחד הערבים נצא לרכיבת גמלים על דיונות החול ונשקיף  על שקיעה יפה שיורדת על העיר. לינה וארוחת ערב בג'איסלמר.

יום 5

בדרך המדברית אל ה'עיר הכחולה'

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרך מרחבי המדבר, בין כפרים מסורתיים ודיונות לכיוון ג'ודפור, "העיר הכחולה". בדרך נעצור באוסיאן, נווה מדבר ומקום משכנם של מקדשי ברהמה וג'יין עתיקים.    בשעות ה…נגיע אל ג'ודפור, הקרואה גם "עיר השמש", העיר השנייה בגודלה ברג'סטאן, הידועה בזכות גגות בתיה הכחולים והמבצר הגדול שחולש מעליה.

לינה וארוחת ערב בג'ודפור.

יום 6

ג'ודפור וסביבתה הכפרית

בשעות הבוקר נבקר במבצר מהארנגהר העצום הממוקם בגבעה מעל העיר. נראה את הארמונות, הגלריות, והמקדשים הפזורים בתוכו. נרד אל סמטאות העיר העתיקה ושוקיה. נבקר בכיכר השעון והבאר העתיקה, ונשוטט בעיר הטיפוסית בין ריחות תבלינים, בתים כחולים וכרך שוקק חיים. אחר הצהריים נצא באמצעות ג'יפים אל המרחב הכפרי הקרוב לעיר ונבקר בכפרי מיעוט הבישנוי אשר שומרים על מסורת של אורח חיים פשוט עם דאגה לשמירת הטבע ובעלי החיים. נלמד על הבישנוי, נבקר בכפרים ונלמד על שימור המסורת של עבודות האריגה והקדרות המאפיינים אותם.

לינה וארוחת ערב בג'ודפור.

ימים 7-8

פושקר

ניסע לכיוון פושקר, לאורך הנסיעה נפגוש עיירות וכפרים קטנים ונוכל להתרשם מנופי פרא, מאזורים חקלאיים המושקים עד היום בשיטות השקיה מסורתיות קדומות, ועוד. בשעות אחר הצהריים נגיע אל פושקר. על פי האגדה האל ברהמה עף בשמיים וכאשר ראה את האנשים במדבר מתפללים לגשם, השליך לעברם פרח שהפך לאגם, סביבו נבנתה עיירה ציורית, אחת העיירות הקדושות ביותר של הודו. עולי רגל רבים פוקדים את המקום ובאים לבקר במקדשים הרבים. בינהם מקדש לאל ברהמה, היחיד מסוגו בעולם. ביומיים הבאים נבקר במקדש, ונראה את הטקסים שעל גדת האגם וכמובן נותיר זמן לשיטוט בשוק המטיילים המלא בכל טוב. בערב נצפה במופע ריקוד האש של בני שבט הקאלבליה וביום 8 נשתתף בחגיגות פסטיבל ההולי הצבעוני והתוסס.

ארוחת ערב ולינה בפושקר

יום 9

מפושקר אל ג'איפור

לאחר שיעור יוגה וארוחת בוקר נמשיך בנסיעה אל ג'איפור, בירת חבל ראג'סטאן. בדרך נעצור לביקור במפעל לייצור נייר ונראה את שיטת הייצור המסורתית. לאחר הגעה לג'איפור, ניהנה מסיור רגלי בין הבתים והחומות של העיר העתיקה והארמונות הצבועים בוורוד, נלך דרך הרחובות והשווקים המלאים בתנועת אדם, כלי רכב מגוונים, גמלים רתומים, ריקשות אופניים ושווקים פעילים. ארוחת ערב ולינה בג'איפור.

יום 10

ג'איפור, "העיר הוורודה" ומבצר אמבר

בבוקר נעלה בג'יפים למבצר אמבר החולש על דרכי המדבר. זהו הארמון בו ישבו המהרג'ות לפני שעברו לעיר, והוא מהווה דוגמא לאומנות הראג'סטנית המדהימה, המשלבת אלמנטים מוסלמיים והינדיים. לאחר הביקור נחזור אל ג'איפור, נבקר בגן האסטרונומי ובארמון המלך. בערב נשתתף בטקס הפוג'ה במקדש קרישנה.

ארוחת ערב ולינה בג'איפור.

יום 11

מג'איפור אל פאטיפור סיקרי ואגרה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה מג'איפור ומדינת ראג'סטאן לכיוון מדינת אוטאר פראדש והעיר אגרה, שמוכרת בזכות אחד האתרים המפורסמים בהודו ובעולם כולו, הטאג' מאהאל, – מבנה הקבר המפואר שנבנה בשם האהבה.  בדרך נעצור באבינרי,  ונבקר בבאר מדרגות מן הגדולות והיפות בהודו. נמשיך אל פאטיפור סיקרי, עיר שנבנתה כדי לשמש כבירה בממלכתו של הקיסר המוגולי אכבר, וננטשה כעבור זמן קצר ביותר. העיר משמשת דוגמא מדהימה לארכיטקטורה המוגולית.  בתום הביקור, ניסע לאגרה ונבקר  במבצר האדום השוכן על עיקול הנהר ונשקיף משם אל הטאג' מאהאל. ארוחת ערב ולינה באגרה

יום 12

הטאג' מהאל ומעבר לעיר הקדושה וראנסי

בשעת זריחה מוקדמת נטייל במתחם הטאג' היפהפה על גניו הנעימים. קרני שמש ראשונות יאירו את מבנה השיש הלבן היפה הנגלה לעיננו. נשוב למלון לארוחת בוקר, ולאחריה נמשיך בנסיעה לכיוון שדה"ת של דלהי ונמריא אל ורנאסי, עירו של האל הכול יכול שיווה. ורנאסי יושבת על גדות נהר הגנגס, מוקד לעלייה לרגל של בני דת ההינדו, תמצית ההוויה של הודו, מרכז של אמונה, פולחן, ריחות, וצלילים. האמונה מספרת שהאל שיווה משוטט בין עולי הרגל לאורך גדות נהר הגנגס. הגעה בשעות הערב למלוננו. ארוחת ערב ולינה בוראנסי .

יום 13

וראנסי, עירו של שיווה

השכם בבוקר נצא לשייט על הגנגס לצפות בעולי הרגל הרבים הבאים לבקר במקדשי העיר, להיטבל במימי נהר הגנגס הקדוש, ולעת מותם גם להישרף על גדת הנהר כדי שאפרם יפוזר על פני המים. כל אלו יקדמו אותם לחיים טובים יותר בגלגול הבא. נצפה בפולחן השחר ובפעילות המקומית המרתקת לאורך הננהר. לאחר ארוחת הבוקר נצא לסייר בעיר על מקדשיה הרבים והמעניינים. נשוטט על הגאטות לאורך הנהר ובשוק על סמטאותיו הרבות, בין המאמינים היושבים במדיטציה ומטוויות המשי הרבות, ונתוודע לריחות ולצבעים של העיר ללא הפסקה. לעת ערב נראה את טקס הערב  המרשים על נהר הגנגס ונחוש את פעימות ליבה של העיר הקדושה בהודו.

ארוחת ערב ולינה בוראנסי.

יום 14

סרנאת והחזרה לדלהי

ניסע לבקר בסרנאת, אחד מארבעת המקומות הקדושים ביותר לבודהיסטים, ובו נשא הבודהה את דרשתו הראשונה. נשוב לוורנאסי ונמשיך לשדה"ת, ממנו טיסה אל דלהי, אליה נגיע בשעות אחר הצהריים. בזמן שיעמוד לרשותינו נוכל לבקר בקוטוב מינאר, מהשרידים העתיקים של הכיבוש המוגולי בדלהי. העברה למלוננו בדלהי.

ארוחת ערב ולינה בדלהי

יום 15

דלהי וסיום הטיול

את בוקר יום זה נקדיש  לביקור בקומפלקס מקדשי אקשרדהם, מבנה עצום ומפואר שנבנה בתחילת המאה הנוכחית, עם הקפדה גדולה על ארכיטקטורה מרשימה ואסתטיקה המשאירה על המבקרים בו תחושה של עוצמה רוחנית. בצהריים העברה לשדה"ת, טיסה לישראל ונחיתה בת"א בשעות הערב המאוחרות.

  • מסלול ייחודי המשלב את פסטיבל ה"הולי" בפושקר וביקור בג'איסלמר, העיר הזהובה
  • טיסות ישירות בחברת אייר אינדיה
  • מלונות ברמה גבוהה (4-5 כוכבים)
  • וותק וניסיון רב בהוצאת טיולים ליעד זה, רמת הדרכה מעולה!
  • שפע של אתרים, ארמונות ומקדשים ופעילות של חגיגות ופולחנים
  • פעילויות ערב והופעות פולקלור

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

   תוספת חדר ליחיד: 925 $

 

>>> לטיולים נוספים להודו – הקליקו כאן <<<דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בין לאומיות בחברת אינדיה איירליינס, טיסה ישירה לדלהי.
3 טיסות פנים על פי מסלול הטיול.
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
תחבורה: נסיעה באוטובוס תיירים ממוזג
לינה: לינה בבתי מלון בדרגת תיירות מעולה וראשונה (4-5 כוכבים)
כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וארוחות ערב במלונות ובמסעדות), מים מינרליים (בקבוק לאדם ליום).
קבוצה וצוות: 15- 26 נוסעים. מדריכים מקומיים דוברי אנגלית ומדריך ישראלי מצוות אקו.
פעילויות: שיעור יוגה, סרט בוליווד, טיול ג'יפים במדבר, מופעי פולקלור ועוד הפתעות.
השתתפות בפסטיבל ה"הולי" בפושקר
מיסי נמל בטיסות הבינ"ל.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
דמי טיפול ורישום.

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.
מסי נמל מקומיים ובינלאומיים שאינם כלולים בכרטיס הטיסה במידה ויוטלו.
אשרה להודו (ניתן לעשות דרך משרדנו, ראו בהמשך)

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול אל המיטב שיש להודו להציע, המתמקד בראג'סטאן, החבל מדברי עם הערים הצבעוניות וארמונות המהרג'ה, במישורי הגנגס, ווראנסי. כולל ביקור בעיר הזהובה ג'איסלאמר, ובפסטיבל ההולי בפושקר ומתאפיין במפגש בלתי אמצעי עם תת היבשת ההודית ותרבותה.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי יעודכן המחיר בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
באחריות המטייל להוציא אשרת כניסה להודו )ניתן לעשות דרך האינטרנט ב-25$ או דרך משרדנו בעלות גבוהה יותר(. הנחיות לגבי הוצאת האשרה יישלחו כחודש וחצי לפני היציאה לטיול.
על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל- 6 חודשים לפחות מיום החזרה לישראל.
הודו היא מדינה בעלת מאפיינים של עולם שלישי. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכינו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
סדר הביקורים בטיול יכול להשתנות בהתאם לאירועים מקומיים ושיקול דעת המדריכים בשטח.
היציאה לטיול מותנת במינימום 15 נרשמים.
חברות התעופה ההודיות שינו את מדיניותן והחליטו להגביל את המשקל של הכבודה הנשלחת לבטן המטוס בטיסות הפנים ל-15 ק"ג לנוסע. עבור כל ק"ג נוסף בטיסה על הנוסעים לשלם תוספת של 250-300 רופי בדלפקי הצ'ק-אין (בערך 5-6$ לק"ג).
טיסות - ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

הודו – וראנסי: 563 פסטיבלים בשנה

תמונות וכמה מילים ששלחה מדריכת אקו טיולי שטח – פנינה שררה, לנוסעיה לאחר טיול לרג'סטאן שהתקיים באוקטובר […]

הודו – המקדשים הארוטיים בקהג'ורהו

דווקא בהודו, שתושביה ידועים בצניעותם, שוכנת אטרקציה תיירותית ייחודית וסנסציונית – עיירה ובה מתחם מקדשים המעוטר בפסלי […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול להודו אל ראג'סטאן ומישורי הגנגס

טיולי תרבות וטבע

כולל חגיגות פסטיבל ההולי בפושקר | 15 יום