טיול להודו

טיול להודו כולל שני פסטיבלים – יריד הגמלים בפושקר וה-"דוו דיוואולי"

טיולי תרבות וטבע

אל ראג'סטאן, מישורי הגנגס וצפון הודו בהדרכת סיגל גבע | 15 יום

מסע להודו מזמן מפגש מאתגר עם זרות ושונות תרבותית. הוא מאפשר חוויה גופנית, אסטטית, תרבותית ורגשית, כזו המותירה במטייל חותם פנימי עז. עבור המבקר בה, נדמית הודו לערבוביה של צבעים, ריחות, צלילים, מגע, טעמים ומנהגים, אשר בדרך פלא כמעט, יוצרים מזיגה אחת שקשה להפרידה לסך מרכיביה.

במסע זה נצא אל ההמון הרב, אל התרבויות והנופים של רג'סטאן, ארץ המהארג'ות הצבעונית. נבקר בערים מרשימות ובמקומות שבהם הפולחן הדתי הוא דרך חיים מרגשת. נעלה לרגל ונכיר מקדשים המבטאים יותר מכל את תפיסת העולם הדתית ההינדית. נבקר נבקר ביריד הגמלים השנתי שנערך בפושקר ונראה את עולי הרגל במיטב מחלצותיהם, מגיעים לסחור וגם להשתתף בחגיגות לכבוד בראהמה, מלך האלים. נמשיך אל העיר הקדושה וראנסי, עירו של האל הכול יכול שיווה, העיר שלגדות נהר הגנגס, העיר שקדושה, חול ומיתוסים שזורים בה אחד בתוך השני.

בוארנסי נשתתף בפסטיבל ה"דוו דיוואולי", חג האור של האלים, הנחגג בליל הירח המלא של חודש קרטיק ההינדו. במהלך החג מודלקות אין ספור מנורות שמן המאירות את הגהטות שלאורך נהר הגנגס בברכה וקבלת פנים לאלים השונים. העיר כולה מוארת באופן מרהיב ומאות אלפי עולים לרגל מגיעים לטבול בנהר הגנגס הקדוש.

מסלול הטיול

יום 1

מתל אביב אל דלהי

בשעות הערב ניפגש בשדה התעופה ונצא בטיסה ישירה אל בירתה של הודו, דלהי.

יום 2

מדלהי אל ג'איפור "העיר הוורודה"

ננחת בדלהי בבוקר ונצא למלון סמוך לאכול ארוחת בוקר. לאחר מכן נשוב לשדה ונטוס אל "העיר הוורודה", ג'איפור, בירת חבל ראג'סטאן. ניהנה מסיור רגלי בין הבתים והחומות של העיר העתיקה והארמונות הצבועים בוורוד, נלך דרך הרחובות והשווקים המלאים בתנועת אדם, כלי רכב מגוונים, גמלים רתומים, ריקשות אופניים ושווקים פעילים.  בערב נצא אל הקולנוע המפואר ראג' מאנדיר – בעיקר לצפות בקהל ההודי הופך לחלק מן העלילה.

ארוחת ערב ולינה בג'איפור.

יום 3

ג'איפור ומבצר אמבר

בבוקר נעלה בג'יפים למבצר אמבר החולש על דרכי המדבר. זהו הארמון בו ישבו המהרג'ות לפני שעברו לעיר, והוא מהווה דוגמא לאומנות הראג'סטנית המדהימה, המשלבת אלמנטים מוסלמיים והינדיים. לאחר הביקור נחזור אל ג'איפור, נבקר בגן האסטרונומי ובארמון המלך. בערב נשתתף בטקס הפוג'ה במקדש קרישנה.

ארוחת ערב ולינה בג'איפור.

יום 4

פושקר

ניסע לכיוון פושקר, לאורך הנסיעה נפגוש עיירות וכפרים קטנים ונוכל להתרשם מנופי פרא, מאזורים חקלאיים המושקים עד היום בשיטות השקיה מסורתיות קדומות, ועוד. בשעות הצהריים נגיע אל פושקר. על פי האגדה האל ברהמה עף בשמיים וכאשר ראה את האנשים במדבר מתפללים לגשם, השליך לעברם פרח שהפך לאגם, סביבו נבנתה עיירה ציורית, אחת העיירות הקדושות ביותר של הודו. עולי רגל רבים פוקדים את המקום ובאים לבקר במקדשים הרבים. בינהם מקדש לאל ברהמה, היחיד מסוגו בעולם. ביומיים הבאים נבקר במקדש וביריד הגמלים הססגוני, ונראה את הטקסים שעל גדת האגם וכמובן נותיר זמן לשיטוט בשוק המטיילים המלא בכל טוב. בערב נהנה משיעור תיפוף של מקצבים מקומיים.

ארוחת ערב ולינה בפושקר

בימים שסביב הירח המלא של חודש הקאריטה (Karita), המקביל פחות או יותר לחודשים אוקטובר- נובמבר, נחגגת בפושקר חגיגה גדולה לכבוד האל ברהאמה (Brhama), בורא העולם. אל החגיגה מגיעים עולי רגל מכל רחבי רג'סטאן ומחוצה לה. כולם, ובפרט הנשים, לבושים בתלבושות חגיגיות וצבעוניות. לחגיגה ישנם ביטויים דתיים – תפילה במקדשים וטבילה באגם. בשולי העיירה מוקם יריד ענק לגמלים, סוסים ולבקר, שבו יכול תושב המקום הרג'סטאני למצוא את כל הנחוץ לו. נבקר ביריד הססגוני ונתהלך בין עולי הרגל והסוחרים שבאו למכור את מרכולתם.

יום 5

פושקר וסרדרגאר

בשעות הבוקר נתרגל יוגה עם מורה מקומי  ונערוך טקס פוג'ה על גדות האגם הקדוש.  נבקר  בשנית ביריד המקומי ולאחר מכן נצא לנסיעה דרומה דרך המדבר אל האזור הכפרי של רג'סטאן ואל מבצר וארמון  סדרגאר, שנבנה בעבר ע"י המהרג'ה המקומי והיום הוא משמש כמלון מורשת מפואר המאופיין בארכיטקטורה ועיצוב פנים מסורתיים שיגרמו לנו להרגיש לערב אחד כמו מלכות ומלכים.

ארוחת ערב ולינה בסרדרגאר.

יום 6

מכפרי המדבר אל ה"עיר הלבנה"

לאחר ארוחת הבוקר נעלה על רכבי שטח וניסע לביקור בכפרים קטנים בשולי מדבר ת'אר, הרחק מהאזורים המתוירים של רג'סטאן. נפגוש בבני המקום מסבירי הפנים ונלמד על אורחות חייהם וכיצד הם משמרים מסורות אבותיהם. נמשיך בנסיעה דרומה אל אודאיפור, ובדרך נבקר במקדש השיש המפואר של בני כת הג'יין ברנאקפור. נתרשם מהמבנה המיוחד ונשמע את סיפורם המרתק של הג'יין. נמשיך אל אודאיפור, המוכרת כ"עיר הלבנה", בגין בתיה הצבועים לבן. זוהי אחת הערים הרומנטיות בעולם, בה פזורים ארמונות, אגמים ושווקים של כסף, רקמות ובשמים. בשעות אחר הצהריים נצא להיכרות עם העיר עצמה. נסייר בשוק המקומי ונשוט לעת ערב באגם פיצ'ולה (Pichola) היפה.

ארוחת ערב ולינה באודאיפור

יום 7

אודייפור וסביבתה

בשעות הבוקר נצא לביקור במקדשי נגדה ואקלינגי הציוריים השוכנים בנוף מדברי קניוני קסום, אשר היוו את ליבה של הבירה העתיקה של האזור שקדמה לאודייפור. בצהריים נחזור לאודיפור, השוכנת בלב מדבר, אך בתוכה סכורים אגמים נאים, מוקפים בהרים.  נבקר בארמון המהרג'ה, במקדש ג'אגדיש (Jagdish) המוקדש לאל וישנו. נמשיך ונשוטט בסמטאות העיר ליטול חלק באווירת העיר הצבעונית והחיה. בערב נצא להופעת ריקוד בארמון מקומי.

ארוחת ערב ולינה באודייפור.

יום 8

מאודאיפור לדלהי

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בארמון המהראנות (שושלת המלוכה של אודאיפור, שצאצאיה רואים עצמם כבני השמש) ובגנים הסמוכים. בצהריים נמריא אל דלהי בירת הודו – כרך עצום, רב גוני ושוקק חיים. ניסע אל מלוננו ובדרך נעצור לביקור בקומפלקס מקדשי אקשרדהם, מבנה עצום ומפואר שנבנה בתחילת המאה הנוכחית, עם הקפדה גדולה על ארכיטקטורה מרשימה ואסתטיקה המשאירה על המבקרים בו תחושה של עוצמה רוחנית.

ארוחת ערב ולינה בדלהי

יום 9

אגרה, העיר של הטאג' מאהאל

נצא בבוקר ברכבת סופר-אקספרס (שעה ו-40 דקות!)  אל אגרה, עיר גדולה שמוכרת בזכות אחד האתרים המפורסמים בהודו ובעולם כולו, הטאג' מאהאל, – מבנה הקבר המפואר שנבנה בשם האהבה. נבקר בטאג' ובגניו הנעימים, ונמשיך לבמבצר האדום השוכן על עיקול הנהר ונשקיף גם משם אל הטאג' מאהאל. אחר הצהריים נשוב ברכבת המהירה לדלהי.

ארוחת ערב ולינה בדלהי.

יום 10

מדלהי אל וראנסי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל שדה"ת ונמריא אל ורנאסי, עירו של האל הכול יכול שיווה. ורנאסי יושבת על גדות נהר הגנגס, מוקד לעלייה לרגל של בני דת ההינדו, תמצית ההוויה של הודו, מרכז של אמונה, פולחן, ריחות, וצלילים. האמונה מספרת שהאל שיווה משוטט בין עולי הרגל לאורך גדות נהר הגנגס. נשוטט על הגאטות לאורך הנהר ובשוק על סמטאותיו הרבות, בין המאמינים היושבים במדיטציה ומטוויות המשי הרבות, ונתוודע לריחות ולצבעים של העיר ללא הפסקה.

ארוחת ערב ולינה בוראנסי.

בערב זה ייחגג חג ה"דוו דיוואולי" הייחודי לוראנסי והעיר כולה תואר באור נרות מרהיב ומרגש

יום 11

ורנאסי, עירו של שיווה

השכם בבוקר נצא לשייט על הגנגס לצפות בעולי הרגל הרבים הבאים לבקר במקדשי העיר, להיטבל במימי נהר הגנגס הקדוש, ולעת מותם גם להישרף על גדת הנהר כדי שאפרם יפוזר על פני המים. כל אלו יקדמו אותם לחיים טובים יותר בגלגול הבא. נצפה בפולחן השחר ובפעילות המקומית המרתקת לאורך הנהר. לאחר ארוחת הבוקר ניסע לבקר בגני סארנת, אחד מארבעת המקומות הקדושים ביותר לבודהיסטים, ובו נשא הבודהה את דרשתו הראשונה. נשוב לוורנאסי ונמשיך לסיור מרתק באתרי העיר. לעת ערב נערוך שייט על נהר הגנגס, נראה את טקס הערב המרשים ונחוש את פעימות ליבה של העיר הקדושה בהודו.

ארוחת ערב ולינה בוראנסי.

יום 12

רישיקש, "עיר החכמים"

בבוקר נטוס מרישיקש לדלהי ומשם אל העיר דרה דון שבמדינת אוטרקהנד, לאחר הנחיתה נמשיך בנסיעה קצרה אל רישיקש הלא היא "עיר החכמים". העיירה הקדושה והנעימה שוכנת על גדות נהר הגנגס, באזור בו יוצא הנהר הקדוש מהרי ההימלאיה אל מישורי צפון הודו. מרכזים רוחניים (אשראמים) רבים קמו על גדות הנהר ומחפשי דרך מכל רחבי תת היבשת והעולם מגיעים אליהם ללמוד הינדואיזם, יוגה ומדיטציה. נסייר ברישיקש, ולעת ערב נצפה בטקס ה"ארטי" המיוחד למקום, טקס המוקדש לנהר הגנגס הקדוש, ונערך על ידי הכוהנים בזמן השקיעה.

ארוחת ערב ולינה ברישיקש.

יום 13

טבע במרגלות הרי ההימאליה והמשך להארידוואר

זהו יום מיוחד של טבע ונוף: נסע צפונה במעלה הרי ההימלאיה דרך נופי עמקים, קניונים ורכסים, ונתוודע לכפרים ולתושבי המקום. זהו אזור ציורי ולא מתוייר, המושך אליו עולי רגל הודים בדרכם למקורות הנהר הקדוש. בצהריים נעצור לארוחה במחנה פסטורלי סמוך לנהר הגנגס, שם גם נערוך שיעור יוגה.  לאחר מכן נמשיך אל העיר הארידוואר, אחת הערים הקדושות בהודו, ונערוך ביקור לאורך הגאטות, בשוק הססגוני שבמקום, ונצפה בטקסי הערב.

ארוחת ערב ולינה ברישיקש.

יום 14

דלהי, ישן מול חדש

בשעות הבוקר ניסע לשדה"ת ונטוס לדלהי. לאחר הנחיתה נסייר בעיר ונכיר אותה על שני חלקיה – הישן והחדש. ונסקור את ההיסטוריה המורכבת שלה דרך ביקור באתרים בני תקופות שונות, ביניהם: מסגד הג'אמע, הנחשב לגדול בהודו, מיצירות הפאר של הארכיטקטורה המוגולית, ראג' גהאט, מקום שרפת גופתו של מהאטמה גנדהי על גדות נהר היאמונה, המקדש הסיקהי בנגלה סאהיב, קריית השלטון מימי הראג' הבריטי, ועוד. נשלב רכיבה על גבי ריקשות, ונבקר באתרים נוספים ככל שיספיק לנו הזמן. לינה וארוחת ערב בדלהי.

יום 15

דלהי וסיום הטיול

את בוקר יום זה נקדיש להשלמת הסיורים בבירה ההודית. נבקר בקוטאב מינאר, השריד הראשון לשלטון המוסלמי בהודו ונבקר באתרים נוספים ככל שיותיר לנו הזמן. בצהריים העברה לשדה"ת, טיסה לישראל ונחיתה בת"א בשעות הערב המאוחרות.

  • טיול הכולל שני פסטיבלים מרשימים ביותר אליהם מגיעים עולי רגל, פסטיבל הגמלים בפושקר הכולל יריד גמלים שנתי וחגיגות לאל ברהמה, ופסטיבל דיוואלי בורנאסי שבמהלכו מדליקים אינספור מנורות שמן על גדות נהר גנגס לכבוד האלים
  • טיול מקיף בהודו, מסע בין הערים הצבעוניות של רג'סטאן כולל ג'איפור, אודייפור ופושקר, אגרה והטאג' מאהאל, והערים הקדושות ורנאסי ורישיקש על נהר הגנגס
  • שפע סדנאות ופעילויות כמו: שיעור יוגה, סרט בוליווד, טיול ג'יפים במדבר, מופעי פולקלור ועוד הפתעות
  • הטיול מתבצע בתנאים מעולים של בתי מלון 4-5 כוכבים, כולל לינה במלון מורשת בסרדרגאר. רכבים ממוזגים וארוחות בוקר וערב לכל אורכו
  • טיסות ישירות בחברת אייר אינדיה
  • מדריכה עם וותק וניסיון רב בהוצאת טיולים ליעד זה, רמת הדרכה מעולה!

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

           תוספת ליחיד בחדר: 950 $

 

>>> לטיולים נוספים להודו – הקליקו כאן <<<דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בין לאומיות בחברת אינדיה איירליינס, טיסה ישירה לדלהי.
6 טיסות פנים ע"י מסלול הטיול
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
תחבורה: נסיעה באוטובוס תיירים ממוזג. בוראנסי ובצפון הודו נסיעה בג'יפים (4 נוסעים ברכב). נסיעות רכבת מהירה לאגרה וחזרה.
לינה: לינה בבתי מלון בדרגת תיירות מעולה וראשונה (4* ו-5*), כולל לינה במלון מורשת בסרדרגאר.
כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וארוחות ערב במלונות ובמסעדות), מים מינרליים (בקבוק לאדם ליום).
קבוצה וצוות: 15-26 מטיילים. מדריכים מקומיים דוברי אנגלית ומדריך ישראלי מצוות אקו.
פעילויות: שיעור יוגה, סרט בוליווד, טיול ג'יפים במדבר, ש מופעי פולקלור ועוד הפתעות.
השתתפות בפסטיבל ה"דוו דיואולי" ופסטיבל "פושקר"
מיסי נמל בטיסות הבינ"ל.
טיפים לנותני השירותים המקומיים.
דמי טיפול ורישום.

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות אישיות.
מסי נמל ביציאה, במידה ויוטלו.
אשרה להודו (ניתן לעשות דרך משרדינו).

מידע נוסף והערות

אופי הטיול: טיול אל המיטב שיש להודו להציע, המתמקד בראג'סטאן, החבל מדברי עם הערים הצבעוניות וארמונות המהרג'ה, במישורי הגנגס, וראנסי, ומרגלות ההימאליה. כולל ביקור בפסטיבל פושקר ובפסטיבל "דוו דיוואולי" בוראנסי ומתאפיין במפגש בלתי אמצעי עם תת היבשת ההודית ותרבותה.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי יעודכן המחיר בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
באחריות המטייל להוציא אשרת כניסה להודו )ניתן לעשות דרך האינטרנט ב-82$ או דרך משרדנו בעלות של 430 ₪(. הנחיות לגבי הוצאת האשרה יישלחו כחודש וחצי לפני היציאה לטיול.
על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל- 6 חודשים לפחות מיום החזרה לישראל.
הודו היא מדינה בעלת מאפיינים של עולם שלישי. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכינו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
סדר הביקורים בטיול יכול להשתנות בהתאם לאירועים מקומיים ושיקול דעת המדריכים בשטח.
היציאה לטיול מותנת במינימום 15 נרשמים.
חברות התעופה ההודיות שינו את מדיניותן והחליטו להגביל את המשקל של הכבודה הנשלחת לבטן המטוס בטיסות הפנים ל-15 ק"ג לנוסע. עבור כל ק"ג נוסף בטיסה על הנוסעים לשלם תוספת של 250-300 רופי בדלפקי הצ'ק-אין (בערך 5-6$ לק"ג).
טיסות - ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

גנדהי ג'יאנטי

גנדהי ג'יאנטי. הודו ידועה כמדינה החוגגת חגים רבים. הסיבה לריבוי החגים היא דתות שונות שנוצרו והתמזגו בגבולותיה […]

הודו – על פסטיבל הקומבה מלה

הסאדהו ההודי – "מתרגל רוחני" – מוותר על בית, משפחה, פרנסה, מעמד חברתי, דעות, אמונות ואפילו על […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול להודו כולל שני פסטיבלים – יריד הגמלים בפושקר וה-"דוו דיוואולי"

טיולי תרבות וטבע

אל ראג'סטאן, מישורי הגנגס וצפון הודו בהדרכת סיגל גבע | 15 יום