טיול לוייטנאם וקמבודיה כולל שמורות טבע

טיולי תרבות וטבע

טיול מקיף אל ארצות גן העדן הטרופי של דרום-מזרח אסיה | 17 יום

הטיול לוייטנאם הוא מסע בעקבות טבע עוצר נשימה, נופים בתוליים, טרסות אורז מרהיבות, נהרות גועשים ומפרצים יפיפיים. המטייל בוייטנאם הולך בינות יופי בראשיתי ונפגש בפסיפס אנושי, אותנטי ומסביר פנים. תרבותה הייחודית והעשירה של וייטנאם מביאה סיפור היסטורי מרתק וכואב של מדינה שנאבקה על חירותה אלפי שנים.

קמבודיה "היפהפייה הטרגית של המזרח הרחוק" היא ארץ המקדשים המרהיבים ביותר בעולם - יצירה מופלאה ומרהיבה - אנגקור, מתחם מקדשים עתיק שנבנה לכבוד שושלת מלכי הקמר. קמבודיה הייתה אימפריה אדירה שחלשה על חלקים מוייטנאם, לאוס ותאילנד עד תחילת הכיבושים במאה ה-15, וכמו שכנתה וייטנאם גם בה התחוללה מלחמה עקובה מדם, מלחמת אחים ורצח עם.

מסלול הטיול

ימים 1-2

מתל-אביב אל האנוי, בירת וייאטנם

ניפגש בשדה התעופה ונצא בטיסת לילה דרך יעד ביניים להאנוי, אליה נגיע בשעות אחר הצהריים. האנוי, בירת וייטנאם היא עיר שלווה ובה אגמים, שדרות מוצלות ואתרים מרתקים המספרים את ההיסטוריה המיוחדת של העיר. עברה למלון להתארגנות, ובערב נצא לטייל בעיר העתיקה בין בתים צרפתיים קולוניאליים, ובאגם חואן קים – אגם ה”חרב המתהפכת” ובמקדש שבמרכזו. נעלה על סייקלו – הריקשה המקומית, וניסע איתם ברחובותיה ובסמטאותיה העמוסים של העיר. ארוחת ערב ולינה בהאנוי.

יום 3

האנוי

את היום שלפנינו נקדיש לבירה הוייטנאמית, עיר מעניינת, המשלבת בין מבנים קולוניאליים לארכיטקטורה קומוניסטית, ובין עיר עתיקה צפופה אל מול שדרות רחבות ופארקים גדולים. נבקר תחילה במוזוליאום של הו צ’י מין, אבי האומה הווייטנאמית המודרנית, והאיש שהוביל את הקרבות למיגור הקולוניאליזם הצרפתי. נבקר גם בביתו של הו צ’י מין, שהוסב למוזיאון ברבות הימים. נמשיך לאתרים היסטוריים-דתיים כגון פגודת העמוד הבודד, פגודת טראן צ’וק- הנחשבת ליפה והעתיקה מבין הפגודות של האנוי ומקדש הספרות- האוניברסיטה הראשונה של וייטנאם. נמשיך לביקור בבית של אמן מקומי המייצר בובות לתיאטרון בובות המים המסורתי ונראה מופע הנערך ע”י בני המשפחה. אחר הצהריים נבקר במה שמכונה “הילטון האנוי” – בית הכלא בו היו כלואים האסירים האמריקאים בזמן מלחמת ווייטנאם. ארוחת ערב ולינה בהאנוי.

יום 4

צפון וייטנאם ואזור סאפה

בשעות הבוקר נצא את האנוי בנסיעה צפון מערבה אל האזור ההררי – מחוז לאו קאי והעיירה סאפה. בשעות אחר הצהריים נגיע אל סאפה, עיירת תיירות יפיפייה ומרכז לאלפי בני השבטים החיים באזור, השוכנת לרגלי פסגת הפאנסיפאן; פאנסיפאן – ה”גג של דרום-מזרח אסיה” – מתנשאת לגובה של 3,143 מטר וחושפת פניה אחת לכמה זמן מבעד לעננים. בעברה שימשה סאפה כעיירת נופש של הקולוניאליסטים הצרפתים, והוקם בה בית הבראה לחיילי הצרפתים, כדי שיהנו מאוויר הפסגות היבש והמרפא. נצא להליכה למפל המוכסף, השוכן בלב נוף יפיפה ולקראת ערב נטייל בשוק ובעיירה, התוססים והצבעוניים. ארוחת ערב ולינה בסאפה.

יום 5

סאפה וכפרי בני המיעוטים

היום נצא לאחד העמקים המוריקים באזור סאפה, נטייל בין טרסות האורז המרהיבות והכפרים הציוריים. נבקר בקהילות של בני המיעוטים, כגון בני המונג השחור, הזאו ועוד, המשמרות את צביונן הייחודי בלבוש, במנהגים ובשפה. הדרך בין הכפרים מציעה שפע של מראות עוצרי נשימה, כאשר מעל נישא רכס ההרים הגבוה ומתחתיו עמק הנהר האדום שמהווה קו גבול טבעי בין וייטנאם לסין. לעת ערב נשוב אל סאפה. ארוחת ערב ולינה בסאפה.

יום 6

שוק בני המיעוטים וחזרה להאנוי

שיא הביקור באזור סאפה הוא, ללא ספק, ביקור באחד השווקים הכפריים המתקיימים מספר פעמים בשבוע, כל פעם בכפר אחר. אל השוק מתכנסים קבוצות המיעוטים השונות כדי להחליף סחורות, למכור מרכולות, לרכוש מצרכים, להיפגש ולהיראות. אנו נבקר בשוק יום שלישי הגדול בקוק לי. נטייל בינות הדוכנים העמוסים במצרכי יסוד, במעשי רקמה מלאכת יד, בכלי עבודה, בבעלי חיים, בתוצרת חקלאית עונתית, באוכל ובשתיה. מעבר לתפקידו של השוק כמקום מסחר, לשוק תפקיד חברתי משמעותי בחיי הקהילות המבודדות. כאן נפגשים בני הכפרים השונים לשמוע (ולהשמיע) חדשות, רכילות, וידיעות. לאחר הביקור בשוק, בשעות אחר הצהריים נשוב בנסיעה אל האנוי. ארוחת ערב ולינה בהאנוי.

יום 7

שמורות הטבע טאם קוק וט'ונג נאם

בשעות הבוקר נעזוב את האנוי וניסע לעבר מחוז קואן בין, אזור שטוח של שדות אורז מוריקים מאופק לאופק, זרועות כחולות של הנהר האדום, והרים זקורים ומחודדים נישאים מעל. נצא לשייט בשמורת הטבע טאם קוק, אתר מורשת של אונסק”ו, שמורה מרהיבה ביופיה, הכוללת מערות, שדות ירוקים שצבעם מהפנט, יערות והרים משוננים. נבקר בקתדרלת פאט דים, הבנויה עץ ואבן וסגנונה האדריכלי הוא שילוב של מזרח ומערב; משם נמשיך בשייט  אל שמורת הציפורים ט’ונג נאם, בה נוכל לצפות במיני עופות וציפורים שונות, ביניהן חסידות, אנפות, ברכיות ועוד.   ארוחת ערב ולינה בנין בין.

יום 8

מפרץ הא לונג

בבוקר נצא בנסיעה למפרץ הא לונג, אחד משבעת פלאי עולם הטבע בשל אלפי האיים הקרסטיים שבו. האיים – הרים זקורים, הם תופעה גאולוגית מיוחדת, הקיימת רק במקומות בודדים בעולם, ובהא לונג זה המקום היחיד שזה קורה בים ובעוצמה שכזו. נגיע אל המעגן ונצא לשייט של 24 שעות במפרץ המדהים, אשר הוכרז על ידי אונסק”ו כאתר מורשת טבע עולמי. בסירה נהנה מארוחות של דגים ופירות ים טריים, ונחזה באיים השונים עם תצורות הסלע המרשימות, נקרות ומערות אשר חצבו מי הים בסלעי הגיר. את הלילה נלון בתאים פרטיים על הספינה.

יום 9

מפרץ האלונג והמעבר אל מרכז וייטנאם והעיר הוי אן

המשכימים קום יהנו מתירגול טאי צ’י אל מול הזריחה העולה על המפרץ. לאחר ארוחת הבוקר נסיים את ההפלגה, ונצא בנסיעה בחזרה אל שדה התעופה של האנוי ממנו נמריא בטיסה אל העיר דנאנג שבמרכז וייטנאם, הבירה ההיסטורית של ממלכת הצ’אמפה. עם ההגעה, נמשיך בנסיעה קצרה להוי אן (Hoi An), היום עיירה שקטה, ובעבר, אחד ממרכזי המסחר המרכזיים של ווייטנאם, אשר הזמינה סוחרים מרחבי כל העולם לשבת ולסחור בה. ארוחת ערב לינה בהוי אן.

יום 10

הוי אן ומי סון

מיקומה של הוי אן על קו החוף, משך אליה סוחרים רבים מכל העולם אשר הגיעו למקום וגם התיישבו בו במרוצת השנים. העיר העתיקה על סמטאותיה נחשבת כאחת הפנינות של וייטנאם והוכרה בשנת 1999 ע”י אונסק”ו כאתר מורשת עולם. בשעות הבוקר נצא אל מי סון (My Son), אתר ארכיאולוגי של שושלת הצ’אמפה שהריסותיו נמצאות בתוך עמק מוריק. בשעות אחר הצהריים נשוטט בעיר העתיקה של הוי אן, בינות הרחובות שפעם היוו בית למהגרים ממדינות שונות באסיה ובאירופה, ועל כך ייחודה של העיר המקסימה הזו. נתרשם מהבנייה המסורתית המשלבת סגנונות שונים, נראה את היכל הכינוס של הקהילה הסינית מהמאה ה-16 ואת גשר הפגודה היפני. נחתום בביקור במוזיאון הקטן המספר את סיפור התפתחותה של העיר, בנייניה המיוחדים ותושביה הבינלאומיים.  ארוחת ערב ולינה בהוי אן.

יום 11

דרומה אל נהר המקונג

בשעות הבוקר נשוב לדאנאנג, באם הזמן יותיר, נבקר במוזיאון הצ’אם ואחר מכן נמריא בטיסה אל קאן טהו, העיר הגדולה של אזור דלתת המקונג בדרום וייטנאם. נבקר בבית קולוניאלי עתיק ויפה בעיר, ונראה את ההשפעות הקולוניאליות האירופאיות והסיניות משתלבות עם הארכיטקטורה המקומית. נבקר באחד משווקי העיר ובחוות סחלבים. ארוחת ערב ולינה בקאן טהו.

יום 12

דלתת המקונג

אזור דלתת המקונג, מהגדולים בנהרות אסיה, מתפצל פה לכ-8 זרועות אדירות, המזרימות כמויות אדירות של מים ומפרנסות כמה מיליוני בני אדם. האזור ידוע בנופיו המיוחדים, בכפרים הפזורים לאורך הדלתה ובמאכליו הטובים. זהו אסם האורז של ווייטנאם, ממנו נשלח האורז לכל רחבי המדינה ומיוצא לרחבי העולם. וייטנאם היא אחת מהיצואניות הגדולות לסין!! קצב הטיול כאן הוא איטי, בשל הכבישים הצרים והתנועה הערה; נעלה בשעות הבוקר על סירה ונשוט אל השוק הצף של קאי ראנג, שם נאכל ארוחת בוקר בין ההמולה הססגונית והמרכולים המפתים. לאחר שיטוט בסירה בינות אינספור הדוכנים הצפים, המציעים שפע מרכולתם מפרי ביכורי הדלתה, נצא מקאן טהו לכיוון הו צ’י מין (סייגון), נעצור בוין לונג (Vinh Long)  ונשוט בסירות קטנות (Sampan) עד ל קאי ב(Cai Be)  . נראה את הגינות והבתים, החיים על המים ומהמים, נכיר את כפרי הדייגים, נראה את חיי היום יום, תחנת הדלק הצפה, בית הספר והגן הצפים, השבילים הצרים על התעלות ונבין את עוצמת ההתמודדות עם ההצפות של הנהר בכל שנה. משם נמשיך בנסיעתנו אל סייגון – הגדולה בערי וייטנאם, הקרויה היום הו צ’י מין סיטי. העיר הייתה בירת דרום וייטנאם, בת הברית האנטי-קומוניסטית של האמריקאים ומייצגת את הליברליזם והקפיטליזם אז וגם היום. ארוחת ערב ולינה בסייגון.

יום 13

הקרבות במנהרות קו צ'י והמקדש הגדול של הקו דאי

בבוקר נצא מזרחה אל העיר טאי נין, שם נבקר במקדש של כת הקאו דאי הצבעוני והמפואר. הקאו דאי היא דת חדשה, שנוצקה במאה ה-20, המשלבת בין דתות פולחניות, דאואיזם, בודהיזם, אסלאם, נצרות, ומאגדת בתוכה אישים חשובים מכל רחבי העולם, במטרה להפוך לדת הסובלנית והחיובית החדשה בעולם. נישאר להקשיב למיסה היומית, במקדש הצבעוני והמיוחד הזה. נמשיך לאזור קו צ’י בו התחוללו קרבות עקובים מדם במהלך מלחמת וייטנאם בין הדרום והאמריקאים לבין הצפון הקומוניסטי. ניכנס לתוך המחילות ונראה את אמצעי ההגנה בהם השתמשו אנשי המחתרת במהלך המלחמה. לעת ערב נחזור לסייגון. ארוחת ערב ולינה בסייגון.

יום 14

סייגון והמעבר לקמבודיה

את יומנו האחרון בווייטנאם נקדיש להיכרות עם העיר סייגון: נראה את הארמון הנשיאותי שכניעתו סימנה את סופה של המלחמה עם הצפון, את  בית הדואר הישן שהוקם על ידי האדריכל של מגדל האייפל שבפריז, קתדרלת נוטר דאם, בניין ה-CIA, בית העירייה המשמר את אופיה הקולוניאלי והמעודן, בית האופרה וארמון האיחוד. נמשיך לאזור מגורי הדיפלומטים, ונתרשם מהאדריכלות הקולוניאליסטית הצרפתית. נסיים את טיולנו במוזיאון “פשעי המלחמה האמריקאית” – כך כינו אותו הקומוניסטים עם השלמתו לאחר תום המלחמה, ובניסיון לשפר את היחסים הדיפלומטים עם ארה”ב הוא שונה ל”מוזיאון המלחמה”. לפנות ערב נמריא בטיסה אל סיאם ריפ, בירתה העתיקה של ממלכת הקמר, אשר שלטה על שטח נרחב מקמבודיה, תאילנד וייטנאם של היום. ארוחת ערב ולינה בסיאם ריפ.

יום 15

סיאם ריפ וסביבותיה

בשעות הבוקר נצא מחוץ לסיאם ריפ, לטייל במקדשים שעדיין חבויים במעמקי הג’ונגל: נעלה במדרגות דרך ג’ונגל יפהפה, אל “עמק 1000 הלינגמים” (Kbal Spean), מקום בעל חשיבות להינדואיזם, בו מפוסלים באבן אלפי פסלים ותגליפים לכבודו של האל שיווה. מכאן נמשיך אל מקדש ‘בנטי סראי’ הקטן והמיוחד, הבנוי מאבן חול ורודה, מבודד בג’ונגל ובו גילופי אבן מרשימים. נשוב לסיאם ריפ ואל קומפלקס המקדשים של אנגקור וואט, אחד מאתרי המורשת של אונסק”ו, הוא אחד מפלאי עולם ומההישגים המזהירים ביותר בתולדות האנושות. נבקר במקדש ‘טה פרום’ המיוחד, דוגמא חיה לאופן בו כוחות הטבע השתלטו על מקדש שבנה האדם ויצרו מראה מעורר התפעלות. בערב נהנה מארוחת ערב קמרית מסורתית מלווה במופע אפסרה, ריקוד קלאסי המספר מיתוסים עתיקים מהמיתולוגיה המקומית ורקדניות לבושות בתלבושות מסורתיות יפיפיות.

ימים 16-17

מקדש אנגקור וסיום הטיול בקמבודיה

נשכים קום וניסע לצפות בזריחה העולה על מקדש ‘אנגקור ואט’, מהמקדשים הגדולים בעולם והחשוב ביותר במתחם מקדשי אנגקור, העיר האגדתית שההיסטוריה שלה מתפרשת על המאות ה-8–13 לספירה, שמקדשיה המופלאים נבלעו בתוך הג’ונגלים של קמבודיה ומבניה האחרים נהרסו כליל עם הזמן. נטפס על מדרגות המקדש העצום ונסייר בתוכו. מכאן נמשיך אל שער העיר, אנגקור טהום ונבקר במתחם מקדשי ה’באיון’, עם פרצופי האבן הענקיים של הבודהא אשר מביטים לכל עבר. נשוב למלוננו להתארגנות וארוחת צהריים מסכמת לסיום הטיול. העברה לשדה”ת וטיסה לבנגקוק. מבנגקוק נמשיך בטיסה חזרה לישראל דרך יעד ביניים. הגעה לת”א בשעות הבוקר של היום ה-17.

  • הטיול נערך בצפון, במרכז ובדרום וייטנאם וכולל את שמורות הטבע פה הונג נהא קה וטאם קוק
  • טיול בקמבודיה כולל 3 ימים של טיול במתחם מקדשי אנגקור, לצד טיול הליכה בטבע אל עמק "אלף הלינגאמים"
  • נסיעה לסאפה בכביש המהיר במקום נסיעת רכבת לילה
  • במפרץ האלונג לינה על ספינה פרטית מעולה
  • רמה גבוהה של לינה והדרכה!!
  • הכנה מלאה לטיול ומפגש מקדים עם המדריך
  • קבוצה קטנה, מחיר הטיול מבוסס על מינימום 15 נוסעים

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת לאדם בחדר יחיד – 895$דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות עד האנוי וחזרה מבנגקוק דרך יעד ביניים.
מיסי נמל בטיסות הבינ"ל.
4 טיסות פנים (כולל טיסה בינ"ל מסייגון לסיאם ריפ וטיסה בינ"ל מסיאם ריפ לבנגקוק).
תחבורה: אוטובוס תיירים צמוד וממוזג לנסיעות. שייט בספינה פרטית דה-לקס בהאלונג ביי ובדלתת המקונג
קבוצה וצוות: 15–26 נוסעים. מדריך ישראלי מצוות אקו טיולי שטח ומדריך מקומי מלווה דוברי אנגלית.
לינה: בתי מלון מצויינים מדרגה ראשונה (4*) ובוטיק. בהאלונג לינה בספינה איכותית בתאים פרטיים.
כלכלה: חצי פנסיון – ארוחת בוקר וארוחת ערב כל יום.
כניסות לכל האתרים והסיורים כמפורט במסלול הטיול.
מים מינרליים – בקבוק לאדם ליום.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
דמי טיפול ורישום.

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות אישיות.
תשלומים במקום.
ויזה לווייטנאם: כ- 25$, ויזה לקמבודיה כ- 30$. התשלומים במקום:

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול מקיף המגלה וחושף את היופי בארצות גן העדן הטרופי של דרום מזרח אסיה, כולל ייחוד הטיול בהגעה לאתרים שמחוץ למסלול "הקלאסי": מפגש עם שבטי הצפון, והגעה לכפרים טיפוסיים ואוטנטיים, והנופים ההרריים, שמורות טבע, טיול בדלתת המקונג בדרום וייטנאם; וטיול באזור סיאם ריפ וסביבותיה.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות או מרפאת מטיילים באזור המגורים.
אזורים מסוימים בטיול הם בעלי מאפיינים של עולם שלישי. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמה כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שביתות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
סדר הביקורים בטיול יכול להשתנות בהתאם לשיקול דעת המדריך בשטח.
היציאה לטיול מותנת במינימום 15 נרשמים.
טיסות - ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

נורודום סיהנוק המלך הנערץ ותרומתו הגדולה לקמבודיה של היום

צילומים: ליאור עלמא וקסלר ב-2004 התפטר המלך של קמבודיה נורודום סיהנוק בן ה-82 מתפקידו, ובנו נורודום שיהמוני הוכרז […]

פסטיבלים ואירועים בוייטנאם

חגים וטקסים בווייטנאם לוח השנה הווייטנאמי המסורתי דומה מאוד ללוח העברי: זהו לוח ירחי שעובר “תיקון” כדי […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לוייטנאם וקמבודיה כולל שמורות טבע

טיולי תרבות וטבע

טיול מקיף אל ארצות גן העדן הטרופי של דרום-מזרח אסיה | 17 יום