fbpx

טיול לוייטנאם וקמבודיה בדגש שמורות טבע

טיולי תרבות וטבע

טיול מקיף אל ארצות גן העדן הטרופי של דרום-מזרח אסיה | 17 יום

הטיול לוייאטנם הוא מסע בעקבות טבע עוצר נשימה, נופים בתוליים, טרסות אורז מרהיבות, נהרות גועשים ומפרצים יפיפיים. המטייל בוייאטנם הולך בינות יופי בראשיתי ונפגש בפסיפס אנושי, אותנטי ומסביר פנים. תרבותה הייחודית והעשירה של וייאטנם מביאה סיפור היסטורי מרתק וכואב של מדינה שנאבקה על חירותה אלפי שנים.

קמבודיה "היפהפייה הטרגית של המזרח הרחוק" היא ארץ המקדשים המרהיבים ביותר בעולם - יצירה מופלאה ומרהיבה - אנגקור, מתחם מקדשים עתיק שנבנה לכבוד שושלת מלכי הקמר. קמבודיה הייתה אימפריה אדירה שחלשה על חלקים מוייאטנם, לאוס ותאילנד עד תחילת הכיבושים במאה ה-15, וכמו שכנתה וייטנאם גם בה התחוללה מלחמה עקובה מדם, מלחמת אחים ורצח עם.

מסלול הטיול

ימים 1-2

מתל-אביב אל האנוי, בירת וייאטנם

ניפגש בשדה התעופה ונצא דרך יעד ביניים להאנוי, אליה נגיע בשעות הבוקר. האנוי, בירת וייאטנם היא עיר שלווה ובה אגמים, שדרות מוצלות ואתרים מרתקים המספרים את ההיסטוריה המיוחדת של העיר. נבקר במוזוליאום של הו צ’י מין, אבי האומה הוייטנאמית המודרנית, שהוביל את הקרבות  נגד הקולוניאליזם הצרפתי. נבקר בפגודת טראן צ’וק היפה והעתיקה מבין הפגודות של האנוי ובמקדש הספרות מן המאה ה-11 – האוניברסיטה הראשונה של וייאטנם. נטייל בעיר העתיקה בין בתים צרפתיים קולוניאליים, בשוק הססגוני, באגם חואן קים – אגם ה”חרב המתהפכת” ובמקדש שבמרכזו. נלך לצפות בתיאטרון בובות המים המסורתי של העיר ביחד עם המקומיים והתיירים. ארוחת ערב ולינה בהאנוי.

יום 3

צפון וייאטנם ואזור סאפה

נתחיל את הבוקר במוזיאון האתנוגרפי, בו נלמד על התרבות העשירה של המיעוטים השונים המאכלסים את וייאטנם; מסאפה שבצפון ועד דלתת המקונג בדרום. משם נצא בנסיעה לצפון מערב, אל האזור ההררי – מחוז לאו קאי והעיירה סאפה. בשעות אחר הצהריים נגיע אל סאפה, עיירת תיירות יפיפייה ומרכז לאלפי בני השבטים החיים באזור, השוכנת לרגלי פסגת הפאנסיפאן; פאנסיפאן – ה”גג של דרום-מזרח אסיה” – מתנשאת לגובה של 3,143 מטר וחושפת פניה אחת לכמה זמן מבעד לעננים. בעברה שימשה סאפה כעיירת נופש של הקולוניאליסטים הצרפתים, והוקם בה בית הבראה לחיילי הצרפתים, כדי שיהנו מאוויר הפסגות היבש והמרפא. נצא להליכה למפל המוכסף, השוכן בלב נוף יפיפה ולקראת ערב נטייל בשוק ובעיירה, התוססים והצבעוניים. ארוחת ערב ולינה בסאפה.

יום 4

סאפה וכפרי בני המיעוטים

היום נצא לעמק לאו צ’או המוריק, נטייל בין טרסות האורז המרהיבות והכפרים הציוריים. נבקר בקהילות של בני המיעוטים, כגון בני המונג השחור, הזאו ועוד, המשמרות את צביונן הייחודי בלבוש, במנהגים ובשפה. הדרך בין הכפרים מציעה שפע של מראות עוצרי נשימה, כאשר מעל נישא רכס ההרים הגבוה ומתחתיו עמק הנהר האדום שמהווה קו גבול טבעי בין וייאטנם לסין. לעת ערב נשוב אל סאפה. ארוחת ערב ולינה בסאפה.

יום 5

שוק בני המיעוטים (יום א') וחזרה להאנוי

שיא הביקור באזור סאפה הוא, ללא ספק, ביקור באחד השווקים הכפריים המתקיימים מספר פעמים בשבוע, כל פעם בכפר אחר. אל השוק מתכנסים קבוצות המיעוטים השונות כדי להחליף סחורות, למכור מרכולות, לרכוש מצרכים, להיפגש ולהיראות. אנו נבקר בשוק יום ראשון הגדול בבאק הא, שהוא הגדול והעשיר שבין השווקים; נטייל בינות הדוכנים העמוסים במצרכי יסוד, במעשי רקמה מלאכת יד, בכלי עבודה, בבעלי חיים, בתוצרת חקלאית עונתית, באוכל ובשתיה. מעבר לתפקידו של השוק כמקום מסחר, לשוק תפקיד חברתי משמעותי בחיי הקהילות המבודדות. כאן נפגשים בני הכפרים השונים לשמוע (ולהשמיע) חדשות, רכילות, וידיעות. לאחר הביקור בשוק, בשעות אחר הצהריים נשוב בנסיעה אל האנוי. ארוחת ערב ולינה בהאנוי.

יום 6

שמורות הטבע קוק פהונג וטאם קוק

בשעות הבוקר המוקדמות נעזוב את האנוי, וניסע אל הפארק הלאומי קוק פהונג. זה הפארק הנחשב לעתיק ביותר בוייטנאם, הוא שוכן בנוף קארסטי בתוך יער גשם, ובו מגוון בעלי חיים וצמחים נדירים. ניהנה מהליכה קצרה בין העצים הענקיים ונבקר במרכזי השימור לבעלי החיים השונים שבשמורה. אחר הצהריים נצא לשייט בשמורת הטבע טאם קוק, אף היא אתר מורשת של אונסק”ו. טאם קוק היא שמורה מרהיבה ביופיה, הכוללת מערות, שדות ירוקים שצבעם מהפנט, יערות והרים משוננים, אשר לכולם שטים בסירות. ארוחת ערב ולינה בנין בין.

יום 7

נפלאות הדלתה על הנהר האדום

נין בין היא עיר קטנה ובירת מחוז נין בין ובה אתרים רבים ויפים לבקר. האזור מכונה “הא לונג של היבשה”, והוא אכן אחד האזורים היפים בטיולנו. נבקר בקתדרלת פאט דים, הבנויה עץ ואבן וסגנונה האדריכלי הוא שילוב של מזרח ומערב; היא נחשבת ליפה ביותר בוייאטנם! נמשיך לפגודה הגדולה בדרום מזרח אסיה, ביש דונג, הידועה בפסל הבודהא הענק הניצב בה. נמשיך ונטייל בין הכפרים והשדות, נבקר בבתי מקומיים ונאכל ארוחת צהריים מקומית. משם נמשיך ונשוט בשייט ארוך ומרגיע לשמורת הציפורים. ארוחת ערב ולינה בנין בין.

יום 8

מפרץ הא לונג

בבוקר נצא בנסיעה למפרץ הא לונג, אחד משבעת פלאי עולם הטבע בשל אלפי האיים הקרסטיים שבו. האיים – הרים זקורים, הם תופעה גאולוגית מיוחדת, הקיימת רק במקומות בודדים בעולם, ובהא לונג זה המקום היחיד שזה קורה בים ובעוצמה שכזו. פירוש השם לונג הוא “המקום בו שקע הדרקון”, וזה נקשר לאגדה על משפחת דרקונים, שיצאו להגן על תושבי האזור מהפלישה הסינית, ולאחר הניצחון החליטו להישאר שם ושקעו בשלווה לים ותוך כדי שקיעתם הם הצליפו בזנב, ונשברו ההרים כפי שהם שבורים. יש האומרים שמקור השם בעדותו של קצין צרפתי מסוף המאה ה-19 שנשבע שראה שם דרקון… נצא ליום שייט על אנייה-מלון צפה, שבה נשוט בתוך המפרץ, נראה את השקיעה והזריחה, את הפינות המיוחדות, ונחווה את השקט והיופי המיוחד הזה. לינה במפרץ הא לונג על הספינה.

יום 9

דרומה אל נהר המקונג

המשכימים קום יהנו מתירגול טאי צ’י אל מול הזריחה העולה על המפרץ. לאחר ארוחת הבוקר נסיים את ההפלגה, ונצא בנסיעה בחזרה אל שדה התעופה של האנוי. נטוס לדרום וייאטנם, אל הדלתה של המקונג, אל העיר קאן טהו הגדולה ביותר באזור. עם הגעתנו בשעות הערב נלך לביקור במקדש בין טו. ארוחת ערב ולינה בקאו טהו.

יום 10

דלתת המקונג

אזור דלתת המקונג, מהגדולים בנהרות אסיה, מתפצל פה לכ-8 זרועות אדירות, המזרימות כמויות אדירות של מים ומפרנסות כמה מיליוני בני אדם. האזור ידוע בנופיו המיוחדים, בכפרים הפזורים לאורך הדלתה ובמאכליו הטובים. זהו אסם האורז של וייאטנם, ממנו נשלח האורז לכל רחבי המדינה ומיוצא לרחבי העולם. וייאטנם היא אחת מהיצואניות הגדולות לסין!! קצב הטיול כאן הוא איטי, בשל הכבישים הצרים והתנועה הערה; נעלה בשעות הבוקר על סירה ונשוט אל השוק הצף של קאי ראנג, שם נאכל ארוחת בוקר בין ההמולה הססגונית והמרכולים המפתים. לאחר שיטוט בסירה בינות אינספור הדוכנים הצפים, המציעים שפע מרכולתם מפרי ביכורי הדלתה, נצא מקאן טהו לכיוון הו צ’י מין (סייגון), נעצור בוין לונג (Vinh Long)  ונשוט בסירות קטנות (Sampan) עד ל קאי ב(Cai Be)  . נראה את הגינות והבתים, החיים על המים ומהמים, נכיר את כפרי הדייגים, נראה את חיי היום יום, תחבת הדלק הצפה, בית הספר והגן הצפים, השבילים הצרים על התעלות ונבין את עוצמת ההתמודדות עם ההצפות של הנהר בכל שנה. משם נמשיך בנסיעתנו אל סייגון – הגדולה בערי וייאטנם, הקרויה היום הו צ’י מין סיטי. העיר הייתה בירת דרום וייאטנם, בת הברית האנטי-קומוניסטית של האמריקאים ומייצגת את הליברליזם והקפיטליזם אז וגם היום. ארוחת ערב ולינה בסייגון.

יום 11

סביבותיה של סייגון

בבוקר נעקוב אחרי מהלכו של נהר סייגון, העובר בעיר ונשפך אל ים בין הדרומי, שלוחה של האוקיינוס השקט. נעלה על סירת מנוע שתיקח אותנו לכפר מקומי, בו נטייל ברגל עד לשוק המקומי. משם נחזור ונשוט על הנהר לכיוון הים, עד לג’ונגל הטרופי קאן ג’יו – שמורה של מנגרובים וצמחי מים, המוכרת על ידי אונסק”ו. נבקר משפחת דייגים, נלמד מהם טכניקות דייג מסורתיות ונסעד עמם את ארוחת הצהריים. נמשיך בשייט בסירות חתירה, לתוככי הג’ונגל ונצא ללכת בו, לבקר בפארק האקולוגי, לראות תנינים וקופים, לעלות למצפור ולצפות על ציפורים אקזוטיות. ארוחת ערב ולינה בסייגון.

יום 12

הקרבות במנהרות קו צ'י והמקדש הגדול של הקו דאי

בבוקר נצא מזרחה אל העיר טאי נין, שם נבקר במקדש של כת הקאו דאי הצבעוני והמפואר. הקאו דאי היא דת חדשה, שנוצקה במאה ה-20, המשלבת בין דתות פולחניות, דאואיזם, בודהיזם, אסלאם, נצרות, ומאגדת בתוכה אישים חשובים מכל רחבי העולם, במטרה להפוך לדת הסובלנית והחיובית החדשה בעולם. נישאר להקשיב למיסה היומית, במקדש הצבעוני והמיוחד הזה. נמשיך לאזור קו צ’י בו התחוללו קרבות עקובים מדם במהלך מלחמת וייאטנם ה-2 בין הדרום והאמריקאים לבין הצפון הקומוניסטי. נבקר במנהרות – ערים תת קרקעיות של לוחמי הוייאט קונג והוייאט מין – לוחמי הצפון. לעת ערב נחזור לסייגון. ארוחת ערב ולינה בסייגון.

יום 13

סייגון והמעבר לקמבודיה

את יומנו האחרון בוייאטנם נקדיש להיכרות עם העיר סייגון: נבקר בשוק הפרחים, נראה את הארמון הנשיאותי שכניעתו סימנה את סופה של המלחמה עם הצפון, את  בית הדואר הישן שהוקם על ידי האדריכל של מגדל האייפל שבפריז, קתדרלת נוטר דאם, בניין ה-CIA, בית העירייה המשמר את אופיה הקולוניאלי והמעודן, בית האופרה וארמון האיחוד. נמשיך לאזור מגורי הדיפלומטים, ונתרשם מהאדריכלות הקולוניאליסטית הצרפתית. נסיים את טיולנו במוזיאון “פשעי המלחמה האמריקאית” – כך כינו אותו הקומוניסטים עם השלמתו לאחר תום המלחמה, ובניסיון לשפר את היחסים הדיפלומטים עם ארה”ב הוא שונה ל”מוזיאון המלחמה”. לפנות ערב נמריא בטיסה אל סיאם ריפ, בירתה העתיקה של ממלכת הקמר, אשר שלטה על שטח נרחב מקמבודיה, תאילנד וייאטנם של היום. ארוחת ערב לינה בסיאם ריפ.

יום 14

סיאם ריפ ומקדשי אנגקור

היום נסייר במקדשי אנגקור, העיר האגדתית שההיסטוריה שלה מתפרשת על המאות ה-8–13 לספירה, שמקדשיה המופלאים נבלעו בתוך הג’ונגלים של קמבודיה ומבניה האחרים נהרסו כליל עם הזמן. קומפלקס המקדשים, אחד מאתרי המורשת של אונסק”ו, הוא אחד מפלאי עולם ומההישגים המזהירים ביותר בתולדות האנושות. נבקר בכמה מן היפים שבהם. נראה את שער העיר אנקור טהום, נטפס על מדרגות מקדש אנגקור ואט, מהמקדשים הגדולים בעולם, נמשיך למקדשי הבאיון, עם פרצופי האבן הענקיים של בודהא שמביטים לכל עבר, נמשיך אל טרסת הפילים ואל מקדש טה פרום, החבוי בג’ונגל. בשעות הערב נצפה בשקיעה מרהיבה על כל מתחם “אנגקור ואט”. נמשיך לארוחת ערב קמרית מסורתית מלווה במופע אפסרה, ריקוד קלאסי המספר מיתוסים עתיקים והרקדניות לבושות בתלבושות מסורתיות יפיפיות.
לינה בסיאם ריפ.

יום 15

סיאם ריפ וסביבותיה

היום ניסע לטייל במקדשים שעדיין חבויים במעמקי הג’ונגל: נעלה במדרגות דרך ג’ונגל יפהפה, אל “עמק 1000 הלינגמים” (Kbal Spean), מקום בעל חשיבות להינדואיזם, בו מפוסלים באבן אלפי פסלים ותגליפים לכבודו של האל שיווה. מכאן נמשיך אל מקדש בנטי סראי הקטן והמיוחד, הבנוי מאבן חול ורודה, מבודד בג’ונגל ובו גילופי אבן מרשימים. בדרך לעיר סיאם ריפ נעצור בכפר המתמחה במוצרים המופקים מסוכר דקלים, ונתרשם מחיי היום יום של כפר קמבודי טיפוסי. ארוחת ערב ולינה בסיאם ריפ.

יום 16

אגם טונלה וסיום הטיול בקמבודיה

בשעות הבוקר נצא מסיאם ריפ לשייט באגם טונלה (בהתאם למפלס המים). נשוט בין הכפרים הצפים ונראה את התושבים המשמרים טכניקות דייג מסורתיות. לאחר מכן נחזור אל העיר סיאם ריפ ונבקר בשוק המקומי, נאכל ארוחת צהריים ומשם נעבור לשדה התעופה ונטוס אל בנגקוק. ארוחת ערב ולינה בבנגקוק.

יום 17

חזרה אל ישראל

בבוקר נעבור אל שדה התעופה, ונטוס חזרה לישראל דרך יעד ביינים. נחיתה בארץ בשעות הבוקר של היום למחרת.

 • שמורות ייחודיות לאקו המציעות חוויות ג'ונגל ימי מרתקת
 • טיול בנין בין "הא לונג של היבשה" של יומיים שלמים
 • ביקור בשמורות לאורך נהר סייגון, כולל שמורת הטבע פה הונג נהא קה
 • טיולים רגליים בטרסות האורז בצפון, לכפרים ולשדות ולמפעלים מקומיים באזורים לא מתוירים
 • מעבר מוויטנאם לקמבודיה בטיסה ישירה לסיאם ריפ (ללא סירה ציבורית או נסיעה יבשתית מאוד ארוכה לפנום פן)
 • טיסת פנים אל הדלתא של המקונג במקום אל הו צ'י מין - חסכון של שעות נסיעה ארוכות באותה דרך פעמיים
 • נסיעה לסאפה בכביש המהיר במקום נסיעת רכבת לילה
 • מסלול בקמבודיה כולל 3 ימים מלאים של טיול במתחם מקדשי אנגקור, לצד טיול לאגם טונלה ולאתרים נוספים
 • תוכנית עשירה בהאנוי הכוללת ביקור וכניסה לאתרים כמו המוזיאון האתנוגפי, מופע תיאטרון בובות המים הייחודי
 • קבוצה קטנה, מחיר הטיול מבוסס על מינימום 15 נוסעים – מקסימום 26 מטיילים
 • מערכת שמע לכל נוסע
 • במפרץ האלונג לינה על ספינה ברמה גבוהה ממנה ניתן לצפות בשקיעה ובזריחה הקסומה במפרץ
 • רמה גבוהה של לינה והדרכה!!
 • הכנה מלאה לטיול ומפגש מקדים עם המדריך.

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאהתאריך חזרהמדריךמחיר לאדם בחדר לשנייםהנחת רישום מוקדםהערותהרשמה
טיולמיסי נמלמחיר כולל
10/10/201926/10/2019ליאור עלמא וקסלריפורסם בהמשך
14/11/201930/11/2019יפורסם בהמשך

*תוספת ליחיד בחדר: 810$

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות עד האנוי וחזרה מבנגקוק דרך יעד ביניים.
מיסי נמל בטיסות הבינ"ל.
4 טיסות פנים (כולל טיסה בינ"ל מסייגון לסיאם ריפ וטיסה בינ"ל מסיאם ריפ לבנגקוק).
תחבורה: אוטובוס תיירים צמוד וממוזג לנסיעות. שייט בספינה פרטית דה-לקס בהאלונג ביי, בדלתת המקונג ובאגם טונלה.
קבוצה וצוות: 15–26 נוסעים. מדריך ישראלי מצוות אקו טיולי שטח ומדריך מקומי מלווה דוברי אנגלית.
לינה: בתי מלון מצויינים מדרגה ראשונה (4*) ובוטיק. בהאלונג לינה בספינה איכותית בתאים פרטיים.
כלכלה: חצי פנסיון – ארוחת בוקר וארוחת ערב/ צהריים כל יום, ועוד 3 ארוחות צהרים.
כניסות לכל האתרים במהלך הטיול.
מים מינרליים – בקבוק לאדם ליום.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
דמי טיפול ורישום.

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות אישיות.
תשלומים במקום.
ויזה לוייטנאם: כ- 25$, ויזה לקמבודיה כ- 30$.

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול מקיף המגלה וחושף את היופי בארצות גן העדן הטרופי של דרום מזרח אסיה, כולל ייחוד הטיול בהגעה לאתרים שמחוץ למסלול "הקלאסי": מפגש עם שבטי הצפון, והגעה לכפרים טיפוסיים ואוטנטיים, והנופים ההרריים; שמורות טבע וטיולים רבים בהן; שייט לטיול בנהר סייגון; יומיים באזור נין בין המוריק והמרגש; טיול בדלתת המקונג בדרום וייאטנם; וטיול מורחב באזור סיאם ריפ וסביבותיה.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות או מרפאת מטיילים באזור המגורים.
אזורים מסוימים בטיול הם בעלי מאפיינים של עולם שלישי. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמה כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שביתות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
סדר הביקורים בטיול יכול להשתנות בהתאם לשיקול דעת המדריך בשטח.
היציאה לטיול מותנת במינימום 15 נרשמים.
טיסות - ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

נורודום סיהנוק המלך הנערץ ותרומתו הגדולה לקמבודיה של היום

צילומים: ליאור עלמא וקסלר ב-2004 התפטר המלך של קמבודיה נורודום סיהנוק בן ה-82 מתפקידו, ובנו נורודום שיהמוני הוכרז […]

פסטיבלים ואירועים בוייטנאם

חגים וטקסים בווייטנאם לוח השנה הווייטנאמי המסורתי דומה מאוד ללוח העברי: זהו לוח ירחי שעובר “תיקון” כדי […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לוייטנאם וקמבודיה בדגש שמורות טבע

טיולי תרבות וטבע

טיול מקיף אל ארצות גן העדן הטרופי של דרום-מזרח אסיה | 17 יום