טיול מאורגן ליפן

טיול לצפון מזרח סין וחבל מנצ’וריה בדגש פסטיבל הקרח בחרבין

טיולי תרבות וטבע

טיול ייחודי מסוגו לצפון מזרח סין, אל אזורים המוכרים ליודעי דבר כמקומות מהיפים ביותר בסין. כולל את פסטיבל השלג והקרח המרהיב | 12 יום

סין, המעצמה התרבותית העתיקה והגדולה ביבשת אסיה, משתרעת בין ערבות הצפון, מדבריות המערב, רמת טיבט הגבוהה ולצד נהרות מהגדולים בעולם. קיסרים רבים שלטו בה והותירו אחריהם תרבות עשירה שעד היום ממשיכה להשתנות ולהתפתח.

טיולנו מתמקד בערים המרתקות, במסורת, בתרבות, בהיסטוריה ובטבע המרהיב של אזור צפון מזרח סין, הגובל עם רוסיה, יפן, ובעבר גם עם מונגוליה. בהתאמה, ניתן למצוא ברחבי המחוז השפעות של כל התרבויות העוטפות אותו, אשר כולן שלטו באזור במהלך 200 השנים האחרונות. חארבין, העיר המרכזית באזור, שוכנת על גדות נהר שונגואה. מידי שנה, נערך בעיר פסטיבל הפיסול הבין לאומי בקרח ובשלג. שורשיו של הפסטיבל נעוצים בחג הפנסים הסיני המסורתי, שנחגג בעיצומו של החורף. חרבין, הצפונית בערי סין מתכסה בפיסולי קרח - החל מהפארקים, ספסלי הרחוב והשערים המעוטרים בקישוטי קרח, וכלה באגמים הקפואים אשר הופכים למרכזי החלקה. עיר שלמה עונדת תחפושת של פסטיבל אחד גדול ומרהיב.

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב – בייג'ינג (Beijing)

בשעות הצהרים נפגש בשדה התעופה ונמריא בטיסה ישירה לבייג’ינג בירת סין, אליה נגיע למחרת.

יום 2

בייג'ינג (Beijing) – חרבין (Harbin)

לאחר הנחיתה בבייג’ינג בשעות הבוקר המוקדמות נצא בטיסת פנים לחרבין, אליה נקדיש את היומיים הקרובים. חרבין, בירת מחוז היילוונגג’יאנג שבצפון מזרח אסיה וממוקמת לא הרחק מסיביר. חרבין הייתה כפר דייגים קטן (מכאן מקור השם – “מקום לייבוש רשתות דייגים”), ובמפנה המאה ה-20 הפכה לעיר בעקבות הקמת רכבת מזרח סין כהמשך לרכבת הטרנס סיבירית.
עם הגעתנו נתמקם במלון ונצא לשוק טולונג (Toulong) להתרשמות ראשונית וכדי לבצע רכישות משלימות של ציוד חורף. נמשיך ונבקר בפארק סטאלין, אחד האתרים המזוהים ביותר עם העיר, אשר נבנה בשנת 1953, ומסמל את הידידות בין סין וברית המועצות באותה עת. נבקר בכנסיית סנטה סופיה, הכנסייה האורתודוקסית הגדולה ביותר במזרח הרחוק כולו. משם נצא לטיול רגלי במדרחוב הראשי והארוך (1 ק”מ) בין החנויות, המסעדות ומבני האדריכלות המרשימים – עדות להשפעה של רוסיה על חרבין. נקנח את יומנו בארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בחרבין.

יום 3

פסטיבל השלג והקרח של חרבין

נפתח את היום באי השמש, בו מתקיים מדי שנה פסטיבל הקרח המפורסם של חרבין. אמנים מהעולם כולו מתקבצים מדי שנה למופע מרהיב ותחרות של פיסול בקרח. נסייר בינות לפסלים ונראה את הפסלים אשר עומלים על תחזוקתם. נמשיך ונבקר בפארק הטיגריס הסיבירי – השמורה הטבעית הגדולה בעולם לנמרים פראיים. לקראת השקיעה נגיע לפסטיבל השלג והקרח של חרבין. האתר כולו מואר באור יקרות בשעות הערב, ומהווה מקור משיכה לאלפי צופים נלהבים מסין ומהעולם כולו. ארוחת ערב ולינה בחרבין.

יום 4

אל חבל מנצ'וריה

הבוקר ניקח רכבת מהירה אל עבר צ’אנגצ’ון, בירת מחוז ג’ילין, השוכן בחבל מנצ’וריה בצפון-מזרח סין. בהגיענו נתנסה בשיעור טאי צ’י (Tai Ji) – אחת מאמנויות הלחימה הסיניות, שהמתרגלים אותה לא רק מאמנים את גופם, את האיזון ושיווי המשקל ומחזקים את השרירים, ומזרימים את האנרגיה הפנימית (צ’י) הזורמת במרידיאנים שבגוף ובכך שומרים על הבריאות הגופנית והנפשית. לאחר התרגול נבקר בארמון “הבובות” הקיסרי אשר היה מעוצב בסגנון מנצ’ורי מסורתי ושימש כביתו של הקיסר המנצ’ורי פו יואי, והוצב על ידי היפנים בתחילת המאה ה -20, בשנים 1932-1945. נמשיך למוזיאון תאגיד הרכב הסיני הראשון, אשר הוקם בשנת 1953 ובסיסו בצ’אנגצ’ון. ארוחת ערב ולינה בצ’אנגצ’ון.

יום 5

דייגים באגם סונגיואן צ'אגן (Songyuan Chagan)

נצא ברכבת מהירה אל עבר העיר סונגיואן ((Songyuan ונבקר במקדש בודהיסטי מקומי. בצהרים נמשיך לאגם סונגיואן, המהווה כר פורה לפעילות דיג החורף המסורתית בצפון מזרח סין, עם היסטוריה של מעל 2,000 שנה, והוא המקום היחיד אשר משמר את שיטת הדיג העתיקה ביותר של מונגוליה והוא הוכרז כאתר מורשת תרבותית של סין. נחזה בפעילות הדייגים, אשר מושים את הדגים ממי הקרח הקפואים של האגם. משם נמשיך למקום המאחסן דגים את סחורת הדגים שנתפסה באגם. נטעם דגים טריים ונצא חזרה ברכבת מהירה לצ’אנגצ’ון. לינה בצ’אנגצ’ון.

יום 6

ארדאוביאחה (Erdaobiahe), כפר קוריאני ומעיינות חמים

הבוקר ניקח רכבת מהירה לדונחואה (Dunhua) ונצא אל עבר מקדש ג’נגג’ואה (Zhengjue) העתיק שנבנה בתקופת שושלת צ’ינג וממוקם למרגלות הר צ’נגבן (Changban). נמשיך בנסיעה אל העיר ארדאובאיחה. בדרכנו נעצור בכפר של המיעוט הקוריאני באזור. בערב נתפנק במעיינות החמים במלוננו. ארוחת ערב ולינה בארדאובאיחה.

יום 7

שמורת הטבע צ'אנגבאישן (Changbaishan) - על רקע הר פיקטו (Paektu) המפורסם בקוריאה הצפונית

השקם בבוקר נצא לאזור השופע מעיינות חמים, במקום בו אדי המים החמים הופכים לכפור ויוצרים תופעת טבע מעניינת. לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום חוויתי בשמורת הטבע צ’אנגבאישן, אשר הוכרזה על ידי אונסק”ו כשמורת טבע בשנת 1979. צ’אנגבאישן מפורסמת במפלים שלה, במעיינות חמים, קניונים, יערות לבה, גן אלפיני, נהרות תת קרקעיים, יערות, תצורות עננים מעניינות  ונופים מרהיבים. ההר הידוע ביותר ברכס זה הוא הר פיקטו  הממוקם על הגבול בין סין לצפון קוריאה ומכוסה בשלג כל ימות השנה ומגיע לרום של 2,744 מטרים. נשוב חזרה אל מלוננו בארדאובאיחה. ארוחת ערב ולינה בארדאובאיחה.

יום 8

אזור אגם ג'ינגפו (Jingpo)

נצא אל עבר אגם ג’ינגפו, הממוקם ברמת המחוז מודנג’יאנג (Mudanjiang) באזור המציע נוף מרהיב של אגמים, מפלים וגנים וולקניים. נהנה מנופי המקום ונגיע למפל דייאושיאולואו ((Diaoshuilou, אשר משתרע על דלתא של 130 מטר וגובה של 20 מטר. נמשיך וניסע לעיירה מודנג’יאנג. ארוחת ערב ולינה במודנג’יאנג.

צילום: דבי שטראוס
צילום: דבי שטראוס
יום 9

חוויה סיבירית בעייירה הופנגלינג (Hufengling)

נשים פעמינו אל העיירה הופנגלינג (Hufengling), ליום חוויתי בסגנון מזרח סיביר, אשר חולש גיאוגרפית ותרבותית גם על אזורים בצפון מזרח סין, ומכאן ההשפעות הרוסיות על אזור זה. נבקר בכנסייה האורתודוקסית, נעבור במוסך לתיקון רכבות ונעלה על מזחלת הרתומה לסוסים למסע קצר במרחבים המושלגים. לאחר מכן נצא לשדה התעופה ונעלה על טיסה דרומה אל העיר דליאן   (Dalian). ארוחת ערב ולינה בדליאן.

יום 10

העיר דליאן (Dalian), ביקור משפחה מקומית

דליאן, (Dalian) השוכנת לחופי הים הצהוב, מתאפיינת באדריכלות אירופאית נוסח סוף המאה ה-19. מדובר בפנינה עירונית מרשימה ונקייה, המשמשת בסיס למספר שמורות טבע מרשימות. נבקר בכיכר שינגחאי(Xinghai), מהכיכרות הגדולים ביותר במזרח אסיה ובכביש בינהאי (Binhai), שנבנה בשנות ה -70 לצורכי ביטחון ותוחזק על ידי הצבא. נזכה לבקר משפחה מקומית ונצא לסיור בעיר העתיקה של דליאן ספוגת האוירה והמסורת. בערב נצא לארוחת ערב לסיום הטיול לסין. לינה בדליאן.

צילום: דבי שטראוס
יום 11

פורט ארתור ההיסטורית

הבוקר נצא בנסיעה אל עבר פורט ארתור, הנמצאת בנקודה הדרומית ביותר בחצי האי ליאודונג. זהו השער הימי של צפון מזרח סין אל אוקיאנוס השקט. מלבד היותו אזור טבעי יפהפה, המקום הוא בעל חשיבות תרבותית והיסטורית. והיה לאורך השנים סלע מחלוקת בקרבות בין המעצמות הגדולות. המלחמה בין סין ליפן בשנת 1894, מלחמת רוסיה-יפן בשנת 1902 ומלחמת העולם השנייה, כולם התרחשו כאן. המקום נחשב כ”מוזיאון באוויר הפתוח של הנוף ההיסטורי והתרבותי”. עד היום, שרידי מלחמה שונים ובניינים קולוניאליים נשמרו כאן היטב, כמו גם מונומנטים ומבנים שלמים רבים. לאחר כינונה של הרפובליקה העממית של סין ממשיך הנמל הצבאי בתפקודו כמגן על הגבול הימי של סין. נבקר במספר אתרים חשובים בעיר וכמו כן נסייר בשוק הדגים המקומי. לאחר ארוחת ערב מוקדמת ניקח טיסה לבייג’ינג בירת סין, ממנה נמשיך בטיסת לילה ישירה לתל אביב.

יום 12

חזרה לארץ

בשעות הבוקר ננחת בתל אביב.

  • נשתתף בפסטיבל הקרח של חרבין ונתוודע אל העיר הצפונית
  • נתרגע במעיינות חמים באזור ארדאוביאחה (Erdaobiahe)
  • נעלה על מזחלת הרתומה לסוסים למסע קצר במרחבים המושלגים
  • נגיע אל צ'אנגצ'ון, בירת מחוז ג'ילין, השוכן בחבל מנצ'וריה בצפון-מזרח סין
  • נבקר בשמורת הטבע צ'אנגבאישן בקרבת הגבול הצפון קוריאני ובאגם ג'ינגפו, באזור המציע נוף מרהיב של אגמים, מפלים וגנים וולקניים
  • נתנסה בשיעור טאי צ'י (Tai Ji) – אחת מאמנויות הלחימה הסיניות
  • נגיע למקומות מיוחדים ומרוחקים כמו אגם סונגיואן, המהווה כר פורה לפעילות דיג החורף המסורתית בצפון מזרח סין, פורט ארתור ההיסטורית ודליאן שלחופי הים הצהוב

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 750 $

>>> לטיולים נוספים לסין – הקליקו כאן <<<דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות – ישירות לסין עם חברת היינאן וכולל 3 טיסות פנים (בייג'ינג-חרבין, מודנג'יאנג-דליאן, דליאן-בייג'ינג).
לינה: לינה בבתי מלון טובים מאוד 4-5 כוכבים לאורך כל הטיול.
תחבורה: נסיעה באוטובוס תיירים, 4 רכבות מהירות (חרבין-צ'נגצ'ון, צ'נגצ'ון-סונגיואן, סונגיואן- צ'נגצ'ון, צ'נגצ'ון-דונחואה).
אשרת כניסה לסין – 50$.
כלכלה: חצי פנסיון ע"ב ארוחות בוקר וארוחת צהריים/ערב בבתי המלון ובמסעדות.
קבוצה: גודל הקבוצה 15-26 מטיילים.
מדריך ישראלי מומחה לעולם הסיני ודובר השפה מצוות "אקו" – זאב פוקס יוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי היכן שנדרש.
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית.
בקבוק מים מינרליים לאדם, ליום.
מיסים מקומיים.
תשר לנותני שירות מקומיים.
דמי רישום וטיפול.
מפגש הכנה מפורט בארץ טרם היציאה.

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח בריאות ומטען
ארוחות שאינן כלולות במסלול
שתייה בארוחות
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, משקאות, ארוחות נוספות וכד').
ציוד חורף

לתשומת לבכם

אופי הטיול: סין היא מדינה אשר עדיין אינה מפותחת דייה במתן שירותי תיירות. אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש. על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול במדינה זו. כמו כן, באם יהיה צורך מדריכנו יערכו שינויים (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול ולהביא להצלחתו המלאה.
למידע בריאותי על הטיול לסין, יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מזג האוויר בתקופה זו עלול להיות בלתי צפוי ועקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן. במידת הצורך מדריך הטיול יידע למצוא את האלטרנטיבה הראויה ביותר לטובת ורווחת הנוסעים. התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים באתרים
רמת בתי המלון, הכבישים ושירותי התיירות בסין, אינה בהכרח תואמת את הסטנדרט המערבי. אנו משתדלים לספק את השירותים הטובים בנמצא ויש לקחת זאת בחשבון כחלק מתנאי הטיול.
מסלול הטיול עובר באזורים בעלי מאפיינים של עולם שלישי. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא אתרים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול במדינה זו.
יובהר כי המחירים הנקובים לעיל נכונים ליום ההרשמה. במידה ותחול עלייה הגבוהה מ -3% בשערי המטבע, במיסי הנמל או במיס הדלק יעודכנו מחירי הטיול בהתאם ותחול התוספת על הנוסע.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

חרבין ופסטיבל הקרח

חרבין ופסטיבל הקרח חרבין, העיר הצפונית של סין, ידועה באופייה ה’רוסי’. ב-1896 נבנתה מסילת הרכבת שחיברה את […]

ארגנטינה – היער, האגם והשוקולד

כבשן האש של השטן את השקט המוחלט של נצחיות ההרים קטע רק פצפוץ הקרח הנשבר. עשרה זוגות […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לצפון מזרח סין וחבל מנצ’וריה בדגש פסטיבל הקרח בחרבין

טיולי תרבות וטבע

טיול ייחודי מסוגו לצפון מזרח סין, אל אזורים המוכרים ליודעי דבר כמקומות מהיפים ביותר בסין. כולל את פסטיבל השלג והקרח המרהיב | 12 יום