טיול לטנזניה וזנזיבר בחופשת הפסח

טיולי תרבות וטבע

ספארי בטנזניה ונופש קסום באי התבלינים | 11 יום

טיול בן 11 ימים שתחילתו בספארי במרחבי הסוואנות הגדולות של אפריקה והמשכו בנופש באי התבלינים – במהלך הספארי נבקר במספר שמורות טבע מגוונות ומרתקות, נצפה ברבבות אנטילופות וצבאים, גנו וזברות, פילים, תאואים, ושפע של טורפים הדולקים בעקבותיהם. בנוסף לטבע המרשים ועולם החי העשיר, טיול לטנזניה חושף בפני הנוסע עולם אנושי ישן, עתיק, אשר הולך ונעלם וכן את שבטי המסאי, הרועים את עדרי הבקר על רקע נופה הפסטורלי של טנזניה.

האי זנזיבר, הוא אי התבלינים – ששמו בלבד מספיק כדי שנרחיק במחשבותינו למקומות קסומים ואקזוטיים, הוא יעד מרתק שעונה על הרצון להמשיך לטייל ולחוות את אפריקה, ובמקביל על הצורך במנוחה ובשקט. זהו אי טרופי עם חופים נפלאים ושפע של יערות גשם, בעל היסטוריה מרתקת בשל עברו כמרכז סחר העבדים של מזרח אפריקה ומקום מושבו של הסולטן.

מסלול הטיול

יום 1

מתל אביב לאגם מניירה

נצא בטיסת לילה דרך אדיס אבבה וננחת בשדה התעופה קילימנג'רו שבארושה, העיר המרכזית בצפון טנזניה, בשעות הצהריים המוקדמות. מהשדה ניאסף על ידי רכבי הספארי, נכיר את הנהגים-מדריכים המקומיים אשר ילוו אותנו לאורך כל הטיול ונצא לכיוון בקעת השבר אל אגם הסודה מניירה (Lake Manyara). לינה בלודג' באזור מניירה.

יום 2

מניירה - אגם בלב בקעת השבר של טנזניה

בשעות הבוקר נצא לטיול ספארי ברחבי שמורת מניירה, המשופעת ביער צפוף, קופים מקפצים והיפופוטמים הרובצים סמוך לשפת האגם. לאחר ארוחת צהריים נמשיך בנסיעה לכיוון אגם אייסי שם נלון בלודג' סמוך לאגם, לא רחוק מהשבטים אותם נבקש להכיר.

יום 3

אגם אייסי ושבטי ההדזבה והדטוגה

בשעות הבוקר המוקדמות נתלווה לבני שבט ההדזבה (Hadzabe), מאחרוני השבטים הנוודים של טנזניה. זהו שבט ציידים-לקטים, שחי בגבעות הסמוכות לאגם אייסי ומבחינה אנתרופולוגית משתייך לשבטי הבושמנים של טנזניה. הלינה בסמוך לשבטים תאפשר לנו להגיע בשעות הבוקר המוקדמות מאוד אל מחנה השבט ולהתלוות אל הגברים לצייד – חוויה ייחודית ואותנטית. מי שיעדיף יוכל להישאר עם נשות השבט ולהצטרף אליהן במטלותיהן היומיות. בהמשך היום נבקר גם את שבט הדטוגה (Datoga), החי באזור האגם. במקור היה זה שבט נוודים, אך כיום נוטים אנשיו לעסוק בחקלאות, רעיית בקר ועבודות מלאכה מרשימות, אשר ניתן לראות מעטרות את נשות השבט. בסיום הביקורים נעלה מאגם אייסי ללינה באזור רמות הנגורונגורו.

יום 4

פנינת הטיול לטנזניה - מכתש הנגורונגורו וחיות הבר

מכתש הנגורונגורו הנו חלק מאתר מורשת עולמית מטעם אונסק"ו, ומהווה את אחת האטרקציות היפות של צפון טנזניה. המכתש (קלדרה) נוצר לפני כ-2-3 מיליון שנה עקב התמוטטות הר געש, ומהווה סביבת מגורים טבעית לחיות בר שונות. בשעות הבוקר נרד בג'יפים אל קרקעית הלוע, לספארי עשיר ומפגש עם חיות הבר של אפריקה. במשך כחצי יום נשהה במכתש המפורסם, ולקראת אחר הצהריים נמשיך תוך כדי נסיעת ספארי לכיוון שמורת הסרנגטי. בדרכנו נבקר במנייטה מסאית (כפר מסורתי של שבט מסאי). לינה בשמורת הסרנגטי.

יום 5

מישורי הסרנגטי הנרחבים של צפון טנזניה

נקדיש את כל היום לספארי בשמורת הסרנגטי (Serengeti), "המישורים האינסופיים" בסוואהילית. השמורה השנייה בגודלה בטנזניה. שטח השמורה כמעט כגודל מדינת ישראל וחיים בה ג'ירפות, פילים, אנטילופות וכל הטורפים למיניהם. בשטח השמורה מתקיימת נדידת בעלי החיים הטבעית האחרונה בעולם, כאשר עדרים שלמים של גנו וזברות נודדים בתוך השמורה. ניסע במישורי העשב האינסופיים בהם חיים כל בעלי החיים המאפיינים את הסוואנה האפריקאית של טנזניה. לינה בשמורת הסרנגטי.

יום 6

סרנגטי – ארושה –זנזיבר

בשעות הבוקר נערוך ספארי נוסף בשמורת הסרנגטי ונמשיך אל המנחת המקומי, ממנו נמריא אל האי זנזיבר (דרך ארושה) להמשך נופש "באי התבלינים" הקסום. בהגיענו לזנזיבר ניאסף על ידי רכבים ונמשיך אל המלון בחוף הצפון מזרחי אשר מציע לאורחיו לבלות את חופשת חלומותיהם על פיסה קטנה של גן עדן. החדרים מעוצבים על פי סגנון הבנייה האפריקאי המסורתי אך מאובזרים בכל הנדרש לנוחות מקסימלית. לינה 4 לילות בחוף הצפון-מזרחי.

יום 7

ספארי בלו – חוויה של שייט, שנורקלינג וכיף בפינות קסומות באי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע דרומה אל הכפר Fumba, משם נצא בסירות דאו (dhow) מסורתיות ליום שלם של שייט קסום. במהלך היום נבקר במפרץ Minai, נבקר באיונים קטנים, נוכל לשחות ולעשות שנורקלינג בשוניות אלמוגים ואולי אף נראה דולפינים. נסיים את היום בביקור באי הנסתר ובלגונת מנגרובים בה נוכל לשחות. במהלך השייט נהנה משתייה קלה, פירות טרופיים וארוחת צהריים של ברבקיו דגים ופירות ים טריים.

יום 8

יום חופשי

יום חופשי בו נוכל ליהנות מהשקט הקסום, החופים הלבנים ומי הטורקיז הצלולים. המעוניינים יכולים ליהנות מפעילויות ספורט ימי או מטיולי יום עצמאיים באי.

יום 9

חוות תבלינים ויער הקופים של זנזיבר

הבוקר נצא לסיור התבלינים המפורסם של זנזיבר בו נסייר, נטעם, נריח ונלמד על מגוון הפירות הטרופיים והתבלינים באי ושימושיהם השונים. נמשיך אל יער ג'וזאני (Jozani), שהוא למעשה גם הפארק הלאומי היחיד באי זנזיבר, והצמחייה שבו מגיעה עד קו החוף. המקום מפורסם בקופי הקולבוס (Colobus) האדומים, הנמצאים בסכנת הכחדה ממשית וזהו אחד המקומות היחידים בעולם בהם ניתן לפגוש בהם. כמו כן מהווה היער בית גידול למינים שונים של פרפרים ו-40 מיני ציפורים, חלקם אנדמיים למקום. לאחר סיור שליו במעבה היער, בינות העצים והדקלים הגבוהים שבו, נשוב אל המלון על חופו המזרחי של האי.

יום 10

סטון טאון בירת זנזיבר

בשעות הבוקר ניפרד מהחוף הצפוני ונשוב דרומה אל סטון טאון (Stone Town), נצא לסיור בין סמטאותיה העתיקות של הבירה ההיסטורית אשר הוכרזה כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו בשנת 2000. בתחילת המאה ה -16 נכבשה העיר ע"י הפורטוגזים, בסוף המאה ה – 17 נכבשה ע"י העוסמאנים ועם תום המאה ה – 19 נכבשה ע"י הבריטים. רובם ככולם הותירו חותמם על העיר בארכיטקטורה והאווירה הייחודית אשר נוצרה בה. לקראת צהריים נשוב אל שדה"ת לטיסתנו ארצה דרך אדיס אבבה.

יום 11

חזרה ארצה

לפנות בוקר ננחת בתל אביב.

  • מסלול ייחודי המשלב ספארי איכותי ונופש באי התבלינים
  • מפת טנזניה, כולל מגדיר בעלי חיים בשמורות
  • טיסה משמורת הסרנגטי אל זנזיבר
  • תכנית מוקפדת אשר מקדישה מספיק זמן ליהנות מימי הספארי ומהנופש בזנזיבר
  • טיסת חזור בינלאומית מזנזיבר ללא צורך לשוב לארושה
  • משקפת מתנה לכל 2-3 מטיילים

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת יחיד בחדר  300 $

הנחות לילדים ונוער :

הנחה לילד מתחת לגיל 12 יחד עם שני מבוגרים: 200 $

הנחה לילד מתחת לגיל 12 עם מבוגר אחד: 200 $

הנחה לנוער גילאי 12 עד 15 עם מבוגר בחדר/שני מבוגרים: 100 $דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות ופנימיות כולל מיסי נמל
כל ההסעות כולל מ / אל נמל התעופה
תחבורה: נסיעה ברכבי ספארי מאורכים - ג'יפים 4X4 עם גג נפתח מיוחד לספארי, בזנזיבר אוטובוס מקומי, נהגים-מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
לינה: במהלך הספארי נלון בלודג'ים אפריקאים מדרגת תיירות גבוהה. בזנזיבר הלינה במלון יוקרתי בחוף הצפון מזרחי של האי.
כלכלה: כלכלה מלאה במהלך ימי הספארי וחצי פנסיון במהלך הנופש בזנזיבר. מים מינרלים ברכבים במהלך ימי הספארי.
קבוצה וצוות: 21-15 נוסעים. נהגים-מדריכים מקומיים ומדריכ/ה ישראלי/ת מצוות אקו טיולי שטח.
כניסות לכל האתרים וסיורים כולל ביקור בכפר מסאי, כמפורט במסלול הטיול.
אשרת כניסה לטנזניה.
תשר לנותני השירות המקומיים במהלך ימי הספארי.

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען – ניתן לעשות דרך אקו.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.
בדיקות והוצאות קורונה

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: הטיול הינו בדגש על נושאים זואולוגיים, תרבותיים ומעולם הטבע ומותאם למשפחות וליחידים, מבוסס על נסיעה ברכבי ספארי מיוחדים עם גג נפתח לתצפיות ולינה בלודג'ים אפריקאים מדרגת תיירות גבוהה הממוקמים בלב השמורות. בזנזיבר הלינה במלון יוקרתי בחוף הצפון מזרחי של האי.
לתשומת לבכם – לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים ידוע לנו כי דרוש חיסון כנגד קדחת צהובה (!) עם זאת, ישנם רופאים שממליצים למטיילים מעל גיל 60 להימנע מקבלת החיסון. אנא התייעצו עם רופא טרם הרשמתכם לטיול ובמקרה של פטור מקבלת החיסון מפאת גילכם או מסיבה רפואית אחרת חובה להציג מכתב באנגלית ממשרד הבריאות אשר מאשר זאת.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.
אקו אינה יכולה להתחייב לתנאי מזג אוויר אופטימליים. טנזניה היא מדינה משוונית (הממוקמת על קו המשווה), כך שייתכן גשם אף בעונות המוגדרות יבשות. בדרך כלל בבקרים ובערבים קר, ובמהלך היום נעים עד חם.
חברת אתיופיאן איירליינס אינה מאפשרת הושבה מראש (אף לא מטעמים רפואיים), על כן לא נוכל לארגן הושבה בהתאם לבקשה מוקדמת. בהתאם, כל המעוניינים לשבת במקום ספציפי ו/או עם בני זוג מסוימים, אנו ממליצים להגיע לצ'ק אין מוקדם מהרגיל על מנת לתאם את הושבתכם בהתאם לרצונכם.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
מחיר הטיול נכון ליום פרסום הטיול, במידה וחברת התעופה תשנה את מועדי הטיסות ו/או תעלה את מחירן, ישתנה מחיר הטיול בהתאם לתוספת.
מחיר הטיול תלוי בין השאר במחירי הכניסה לשמורות הטבע, שנקבע על פי המחירים הרשמיים אותם מפרסמת ממשלת טנזניה. במידה ויועלו מחירי הכניסה יותאם מחיר הטיול בהתאם.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

זנזיבר – קסם שהפך למציאות

הטיול לזנזיבר מתחיל הרבה לפני שדה התעופה. ראשיתו בחלומות אקזוטיים, ניחוחות רחוקים וטעמים מרתקים ובלתי מפוענחים. גם […]

טיול לטנזניה – יותר מרק ספארי

בשנים האחרונות עולה קרנה של טנזניה כמדינה המפתחת תיירות איכותית ומיוחדת. הסיבות לכך הן רבות: בעיות בשכנה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לטנזניה וזנזיבר בחופשת הפסח

טיולי תרבות וטבע

ספארי בטנזניה ונופש קסום באי התבלינים | 11 יום