טיול למקסיקו וגואטמלה בדגש חגיגות דצמבר צילום: ד"ר חזי שקד

מקסיקו וגואטמלה בדגש חגיגות חודש דצמבר

טיולי תרבות וטבע

כולל חגיגות הבתולה מגואדלופה במקסיקו סיטי, חגיגות חג המולד בליווינגסטון וחגיגות הקדוש סנטו תומס בצ'יצ'יקסטננגו שבגואטמלה | 20 יום

חודש דצמבר במרכז אמריקה הוא חודש רווי פיאסטות (חגיגות דתיות). בטיול זה נבקר בחגיגות הבתולה מגואדלופה במקסיקו סיטי, חג המולד בליווינגסטון וחגיגות הקדוש סנטו תומס בצ'יצ'יקסטננגו אשר בבגואטמלה.

זהו מסע אל ארצות הילידים של אמריקה התיכונה, מקסיקו וגואטמלה, שתושביהן צאצאי תרבויות עבר מפוארות.

טיול זה מישיר מבט אל שרידי הפירמידות והפולחנים המרתקים שהותירו אחריהם התושבים הקדומים בממלכות ההר של האצטקים, ותרבות המאיה במישורי יערות הגשם. מפגש מרתק עם הילידים האינדיאנים החיים עד היום בחבל צ'יאפס במקסיקו ובשדרת ההרים של גואטמלה, משמרים מסורות עתיקות יומין, תלבושות ואריגים צבעוניים. נפקוד ימי שוק כפריים, נבקר את אנשי הגריפונה השחורים שחיים בחוף הקאריבי. נפגוש מסורת קתולית מהולה במורשת האינדיאנית העשירה הבאה לידי ביטוי בחגיגות שניקח בהן חלק.

ארצות אלו ניחנו גם באתרי נוף וטבע מרתקים- הרי געש, אגמים, נהרות זורמים ויערות גשם- המהווים רקע מקסים לתרבויות המסתוריות של האזור.

מסלול הטיול

ימים 1-2

ת"א - מקסיקו סיטי

נטוס בטיסת בוקר מוקדמת  מת"א למקסיקו סיטי דרך מדריד. לאחר הנחיתה ניסע למלוננו לארוחת ערב ולינה. למחרת נצא לסיור בעיר מקסיקו סיטי. נבקר במרכז העיר –  אזור הסוקאלו על שלל המבנים כמו הקתדרלה, בית האריחים הלבנות, בית העירייה  ועוד. הזדמנות לראות את שרידי העיר הקדומה שהושארו במקום כעדות חיה לעבר המפואר. הלילה מתחילות החגיגות לכבוד הבתולה מגואדלופה. נראה את העיר ותושביה מתכוננים לחגיגות. לינה במקסיקו סיטי.

יום 3

שמורת אל רוסאריו

שמורת אל רוסאריו אפשר לראות באופן הטוב והנוח ביותר את פרפרי המונארך המופלאים.

יום 4

פירמידות טאוטיהואקאן ופייסטת הבתולה מגואדלופה

נצא אל הפירמידות של טאוטיהואקאן, פירמידת השמש (הפירמידה השלישית בגודלה בעולם) ופירמידת הירח – מרכז התרבות של חבל ההר המקסיקני. נמשיך לפייסטה הגדולה במקסיקו סיטי בקתדרלת הבתולה מגואדלופ, כנסייה שבה ניווכח באמונה הקתולית החזקה המושרשת בבני מקסיקו. עפ"י האמונה, הבתולה מגואדלופה התגלתה כאן לחואן דייגו – יליד אמרינידי ("אינדיאני") שהתנצר ב – 12 בדצמבר 1531. תאריך ההתגלות הוא חג לאומי ואלפי מאמינים מגיעים למקום בליווי תזמורות וריקודים ומבקשים את עזרתה. כאות למסירותם עוברים את הדרך לכנסיה בזחילה על ברכיהם. לינה מקסיקו סיטי.

יום 5

מקסיקו סיטי – מוזיאוני אומנות ושייט בתעלות סוצ'ימילקו העתיקות

נצא לתור את שרידי העבר במוזיאון האנתרופולוגי העשיר בממצאים מרתקים, דרכם ניחשף לטפח מן העבר המפואר. נמשיך אל בית העיריה, שנודע בזכות ציורי הקיר של דייגו ריברה, ונסקר בביתה של פרידה קאלו. אחר הצהרים נצא לשיט בתעלות סוצ'מילקו  – "המקום של הפרחים", אזור של להקות מוסיקה, ומסעדות עממיות. לינה מקסיקו סיטי.

יום 6

וייה הרמוסה- פאלנקה

טיסת בוקר לוייה הרמוסה המודרנית. נבקר באתר "לה ונטה" בו שרידי פסלים של ראשי אבן ענקיים, בלב ביצות. האתר מתקופת הפריחה של התרבות האולמקית העתיקה באמריקה התיכונה. נמשיך בנסיעה בג'ונגלים של מדינת צ'ייאפס אל עבר פאלנקה, עיר מאיה עתיקה מן התקופה הקלאסית. לינה בפאלנקה.

יום 7

מפלי "אגווה אזול" ושרידי עיר המאיה פאלנקה – סן קריסטובל

פאלנקה, עיר עתיקה מהתקופה הקלסית של תרבות המאיה, הניצבת בלב יערות גשם, שבוראו, כדי לחשוף את שרידיה המרשימים. נבקר באתר ונלמד על תרבות המאיה המפוארת שפרחה במקום. בצהרים נצא מהג'ונגלים לנסיעה הררית ארוכה. נבקר במפלי "המים הכחולים" (Agua Azul), שנותנים את התחושה כי נצבעו לכבוד התיירים. נשחה, ונמשיך ונעלה בדרך הררית מתפתלת אל העיר הקולוניאלית סאן קריסטובל. לינה סן קריסטובל

יום 8

העיירה האינדיאנית סן קריסטובל וסביבותיה

סן קריסטובל, היושבת בלב מחוז צ'יאפס ההררי, שתושביו הם בני הכפרים הילידים. נקדיש את היום לסן קריסטובל ולסביבתה: נסייר בעיר היפה, נטייל בשוק עבודות היד הססגוני, אליו מגיעים תושבי האזור לסחור במרכולתם, ונבקר בכפרים האינדיאניים המסורתיים, זינאקאנתאן וסאן חואן צ'מולה. לינה בסן קריסטובל.

יום 9

המעבר לגואטמלה

ניסע בנוף מחוז צ'יאפס ונעבור את הגבול אל גואטמלה. ניסה בדרך הררית, שלאורכה בנויים  כפרים ציוריים, אל העיירה סן אנדרס, שם נבקר בכנסייה היפה והצבעונית ביותר בגואטמלה. נמשיך לעיר קצאלטננגו המוכרת גם בשם "Xela"  שנתנו לה בני המאיה. לינה בקצאלטננגו.

יום 10

כפרי שדרת ההרים

בבוקר נמשיך בנסיעה יפה לאורך שדרת ההר. נבקר בכפר האינדיאני המסורתי  אלמולונגה הידוע כמרכז של חקלאות מקומית. נמשיך אל הכפר סוניל השוכן על גדות נהר, כפר מסורתי עם כנסייה מרשימה במרכזו. בשעות הצהרים נמשיך בנסיעה אל אגם אטיטלן השוכן בלב שדרת ההרים של גואטמלה, לינה אגם אטיטלן.

יום 11

שייט באגם אטיטלן

אגם אטיטלן מוקף שלושה הרי געש מרשימים, לחופיו שוכנים  כפרים אינדיאנים מסורתיים. לכל כפר התלבושת המסורתית האופיינית לו, המבחינה בינו לבין יושבי כפרים שכנים.  נפליג מהעיירה פנחצ'ל אל הכפר סנטיאגו אטיטלאן, שתושביו לובשים אריגים מפוספסים עם רקמות ציפורים. נבקר בכפרים סאן אנטוניו פאלופו, הידוע בלבוש ה"חצאיות" שלתשוביו. כל כפר יציג פנינו תמונה מורכבת יותר ויותר של הזהות השבטית בגואטמלה. לינה לחוף אגם אטיטלן.

יום 12

צ'יצ'יקסטננגו

נעזוב את אגם אטיטלן ונעלה בכביש המתפתל אל העיירה סולולה הצופה לעבר נופי האגם ממעלה. נמשיך לצ'צ'יקסטננגו עיירה קטנה מוקפת עמקים והרים ירוקים וגבוהים. אחה"צ נצא לצפות בשמחת חגיגות סנטו תומס המתחילות בכיכר העתיקה של העיירה, ריקודים אינדיאנים מסורתיים, תחפושות, תהלוכות וזיקוקין דינור.

יום 13

צ'יצ'יקסטננגו – פסטיבל סנטו תומס

נבקר בשוק המתעורר והולך של צ'יצ'יקסטננגו. נטייל בין דוכני השוק, המציעים אריגים צבעוניים של בני השבטים השונים, מסיכות מסתוריות וחפצי פולחן, עבודות עץ ומתכת, כלי קרמיקה וכלי נגינה מסורתיים. נבקר בכנסיית סנטו תומס, בה מתאחדים פולחנים אנימיסטים אינדיאנים עם אמונות נוצריות. יום זה הוא שיאו של פסטיבל סנטו תומס, הפטרון של העיר שלכבודו רוקדים, מתחפשים, עורכים הצגות רחוב ומאבדים קצת את החושים בעיר ובכל סביבתה. שיא החגיגות הוא בטקס בו האמיצים נקשרים לעמוד ומתחילים "לעופף" מעל הקהל.  נעלה אל אתר הפולחן של המאיה פסקואל אבאח , בו מקיימים שמאנים מקומיים טקסים פולחניים מרתקים. אחר הצהרים נמשיך לאנטיגואה, הבירה העתיקה של גואטמלה. לינה באנטיגואה.

יום 14

אנטיגואה

אנטיגואה שוכנת בבקעה יפה ומעליה מתרוממים בין שלושה הרי געש מרהיבים – אגואה (Agua), פואגו (Fuego) ואקאטנאנגו (Acatenango). העיירה הקולוניאלית העתיקה נפגעה כבר פעמים רבות מן הפעילות הוולקנית החזקה באזור. בתים, ארמונות וכנסיות חרבו, נבנו מחדש, ושרידי העבר ובתי ההווה מפארים יחדיו את העיר הציורית. נצא לסיור ברחובות ובכיכרות הצבעוניים ונהנה מן המראות הציוריים של אנשים ונוף. נבקר בין היתר בכנסיית סן פרנסיסקו ובקתדרלה הגדולה. לינה באנטיגואה.

יום 15

החוף הקאריבי –ליווינגסטון

הבוקר נצא לעבר החוף הקאריבי. בדרך נבקר באתר המאיה קיריגואה ובו מצבות אבן גדולות, ובכתב הירוגליפי מרשים. לקראת צהרים נגיע אל העיירה פוארטו באריוס השוכנת על המפרץ של גואטמלה, ומשם נמשיך אל העיירה ליווינגסטון של שבטי הגריפונה. ליווינגסטון מוקפת בג'ונגלים, רוב תושביה שחורים, צאצאי עבדים נמלטים שהתיישבו בחוף הקאריבי. בעיירה ישנם  מטעי קוקוס, בתי עץ צבועים בשלל צבעים וכלכלה המבוססת על דיג. לינה בליווינגסטון.

יום 16

פלאייה בלנקה, שבעת המזבחות וחג המולד בליווינגסטון

בבוקר נצא בשייט אל רצועת חוף לבנה ויפיפייה (פלאיה בלנקה) ולאתר של שבעת המזבחות,  שמורת טבע ובה מפלי מים מתוקים שזורמים מן ההרים לים.  נשוט בנהר ריו דולסה (הנהר המתוק) – כשמו כן הוא- נקיק של מים מתוקים הזורמים מהאגם הגדול בגואטמלה אל הים. בשיט ניתן לראות צבי מים, עופות שונים,, נוריות מים מתוקים, אוכלוסייה אינדיאנית מקומית ומצודת פליפה. ולאחר מכן נחזור ללליוונגסטון  לארוחת ערב והופעת פולקלור מקומי. לינה בליווינגסטון.

יום 17

מהחוף הקאריבי לפלורס

נשוט בנהר המתוק עד פוארטו  בריוס השוכנת לחוף הים הקאריבי. משם ניסע אל פלורס בירת מחוז פטן. העיר העתיקה של פלורס ממוקמת על אי בתוך אגם פטן-איצה (Peten-Itza) המחובר לחוף באמצעות גשר קצר. פלורס שבעברה הייתה עיר של בני המאיה בשם "טאיסאל"  הייתה המעוז הילידי האחרון שנכבש על ידי הספרדים, באמריקה התיכונה. לינה באזור פלורס.

יום 18

טיקאל- בירת תרבות המאיה

ביקור בטיקאל, עיר המקדשים בלב יערות הגשם. האתר כולל עשרות פירמידות ענק, מקדשים ומצבות, שנחפרו ביער. זהו שילוב מרתק של ארכיאולוגיה מרשימה עם טבע מרשים. ארוחת צהריים. בתום הסיור נשוב לפלורס ללינה.

ימים 19-20

גואטמלה סיטי והדרך הביתה

בבוקר נטוס אל גואטמלה סיטי ונצא לסיור פנורמי בעיר לאחר מכן ניסע לשדה תעופה ונעלה על טיסה לת"א דרך מדריד, לאחר עצירה קצרה במדריד נמשיך בטיסה לת"א. נחיתה בערב של היום ה-20 לטיול. (ה- 28.12)

  • השתתפות בחגיגות הבתולה מגואדלופה במקסיקו סיטי
  • השתתפות בחגיגות הקדוש סנטו תומס בצ'יצ'יקסטננגו שבגואטמלה
  • ביקור בעיירת החוף ליווינגסטון, פנינת הים הקאריבי ביתם של שבט הגריפונה השחורים והכרות עם תרבותם המיוחדת + השתתפות בחגיגות הכריסטמס בליווינגסטון
  • חצי פנסיון לאורך כל הטיול (ארוחת בוקר + צהריים או ערב) + ארוחת צהריים נוספת
  • הבטחת הטיול במינימום 15 מטיילים ללא תוספת מחיר!!! גודל קבוצה עד 26 מטיילים בלבד!
  • מפגש עם שמאנית של שבט הקיצ'ה והשתתפות בטקס שמאני
  • שני לילות במלון לחוף אגם אטיטלן
  • קונקשנים קצרים בטיסות הבינלאומיות.
  • כולל ביקור בשמורת אל רוסאריו ותצפיות על פרפרי המונארך
  • מלונות טובים במיקומים מרכזיים שנבחרו בקפידה

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 995 $

 

>>> לטיולים נוספים למקסיקו – הקליקו כאן <<<דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות וטיסות פנים על פי מסלול הטיול
כלכלה: חצי פנסיון, ארוחות בוקר וערב לאורך כל הטיול + ארוחת צהריים נוספת.
לינה: במלונות מדרגת תיירות ראשונה או מהטובים בנמצא לכל אורך הטיול
תחבורה: טיסות, אוטובוס תיירים ממוזג ושייט בסירות
קבוצה וצוות: 15 – 26 מטיילים, מדריך ישראלי מצוות "אקו" ומדריכים מקומיים.
כניסה וסיורים בשמורות הטבע, במוזיאונים ובאתרים ארכיאולוגיים כמפורט במסלול הטיול
מסי נמל
טיפים לנותני השירותים המקומיים
דמי רישום וטיפול

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען
הוצאות בעלות אופי אישי
שתייה וארוחות שאינן כלולות
מסי נמל מקומיים המשולמים במקום(כ- 20$).

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול עומק תרבות וטבע בתנאים טובים, משולב בחוויות הרפתקניות של חציית הג'ונגלים בין מקסיקו וגואטמלה.
מסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מדינות אמריקה הלטינית עדיין לא מפותחות דיין במתן שירותי תיירות. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך צוות אקו ומדריכנו יערכו שינויים בהתאם, לטובת ורווחת הנוסעים.
מפגש הכנה עם המדריך יערך כשבועיים לפני היציאה לטיול.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

מקסיקו – למראה ערים רבות כל כך

דומה שכל הנופים וכל האקלימים התמקמו במקסיקו – הרי געש, מכתשים, גבעות, מישורים, יערות גשם, מדבריות, נהרות, […]

יום המתים במקסיקו

יש הטוענים שיום המתים הוא החג הנוצרי החשוב והנחגג ביותר במקסיקו (היות שהחג הוא מיזוג של החגים […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

מקסיקו וגואטמלה בדגש חגיגות חודש דצמבר

טיולי תרבות וטבע

כולל חגיגות הבתולה מגואדלופה במקסיקו סיטי, חגיגות חג המולד בליווינגסטון וחגיגות הקדוש סנטו תומס בצ'יצ'יקסטננגו שבגואטמלה | 20 יום