fbpx

טיול למקסיקו וגואטמלה בדגש חגיגות דצמבר צילום: ד"ר חזי שקד

מקסיקו וגואטמלה בחגיגות דצמבר בהדרכת ד”ר גילי חסקין

טיולי תרבות וטבע

כולל חגיגות הבתולה מגואדלופה במקסיקו סיטי, חגיגות הכריסטמס בליווינגסטון וחגיגות הקדוש סנטו תומס בצ'יצ'יקסטננגו שבגואטמלה | 19 יום

חודש דצמבר במרכז אמריקה הוא חודש רווי פיאסטות (חגיגות). בטיול זה נבקר בחגיגות הבתולה מגואדלופה במקסיקו סיטי, חגיגות הכריסטמס בליווינגסטון וחגיגות הקדוש סנטו תומס בצ'יצ'יקסטננגו  שבגואטמלה.

זהו מסע אל ארצות האינדיאנים במרכז אמריקה, מקסיקו וגואטמלה, שתושביהן צאצאי מלכויות עבר מפוארות של  האולמקים, האצטקים, שבטי המאיה ואנשי הגריפונה השחורים בחוף הקאריבי. מבט אל שרידי הפירמידות והפולחנים המרתקים שהותירו אחריהם התושבים הקדומים – בממלכות ההר של האצטקים, ותרבות המאיה במישורי יערות הגשם. מפגש מרתק עם הילידים האינדיאנים החיים עד היום בחבל צ'יאפס במקסיקו ובשדרת ההרים של גואטמלה, משמרים מסורות עתיקות יומין, תלבושות ואריגים צבעוניים. נפקוד ימי שוק כפריים ונפגוש מסורת קתולית מהולה במורשת האינדיאנית העשירה הבאה לידי ביטוי בחגיגות שניקח בהן חלק.
ארצות אלו ניחנו גם באתרי נוף וטבע מרתקים, המהווים רקע מקסים של הרי געש, אגמים, נהרות זורמים ויערות גשם, לתרבויות המסתוריות של מרכז אמריקה.

מסלול הטיול

ימים 1-2

ת"א - מקסיקו סיטי

נטוס אחר הצהריים מת”א למקסיקו סיטי דרך מדריד. לאחר הנחיתה נצא לסייר בעיר מקסיקו סיטי. נבקר במרכז העיר –  אזור הסוקאלו על שלל המבנים כמו הקתדרלה, בית האריחים הלבנות, בית העירייה  ועוד. הזדמנות לראות את שרידי העיר הקדומה שהושארו במקום כעדות חיה לעבר המפואר. הלילה מתחילות החגיגות לכבוד הבתולה מגואדלופה. נראה את העיר ותושביה מתכוננים לחגיגות. לינה במקסיקו סיטי.

יום 3

פירמידות טאוטיהואקאן ופייסטת הבתולה מגואדלופה

נצא אל הפירמידות המרהיבות של טאוטיהואקאן, פירמידת השמש (הפירמידה השלישית בגודלה בעולם) ופירמידת הירח – מרכז התרבות של חבל ההר המקסיקני. נמשיך לפייסטה הגדולה במקסיקו סיטי בקתדרלת הבתולה מגואדלופ, כנסייה מקודשת שבה ניווכח באמונה הקתולית החזקה המושרשת בבני מקסיקו.עפ”י האמונה הבתולה מגואדלופה התגלתה כאן לחואן דייגו אינדיאני שהתנצר ב – 12 בדצמבר 1531. תאריך ההתגלות הוא חג לאומי ואלפי מאמינים מגיעים למקום בליווי תזמורות וריקודים ומבקשים את עזרתה , כאות למסירותם עוברים את הדרך לכנסיה בזחילה על ברכיהם. לינה מקסיקו סיטי.

יום 4

מקסיקו סיטי – מוזיאוני אומנות ושייט בתעלות סוצ'ימילקו העתיקות

נצא לתור את שרידי העבר במוזיאון האנתרופולוגי העשיר בממצאים מרתקים, דרכם ניחשף לטפח מן העבר המפואר. נמשיך אל ביתה של פרידה קאלו . במידה והזמן יאפשר נבקר מוזיאון דולורס אולמדו.   אחר הצהרים נצא לשיט בתעלות סוצ’מילקו  – “המקום של הפרחים”, אזור של להקות מוסיקה, מסעדות עממיות ומקומות בילוי. לינה מקסיקו סיטי.

יום 5

וייה הרמוסה- פאלנקה

טיסת בוקר לוייה הרמוסה המודרנית. נבקר באתר “לה ונטה” בו שרידי פסלים של ראשי אבן ענקיים, בלב ביצות. האתר מתקופת הפריחה של התרבות האולמקית העתיקה באמריקה התיכונה.  נמשיך בנסיעה בג’ונגלים של מדינת צ’ייאפס אל עבר פאלנקה, עיר מאיה עתיקה מן התקופה הקלאסית .
לינה בפאלנקה .

יום 6

מפלי "אקווה אזול" ושרידי עיר המאיה פאלנקה – סן קריסטובל

פאלנקה, עיר עתיקה מהתקופה הקלסית של תרבות המאיה, הניצבת בלב יערות גשם  שנוקו על מנת לחשוף את שרידיה המרשימים. נבקר באתר ונלמד על תרבות המאיה המפוארת שפרחה במקום. בצהרים נצא מהג’ונגלים לנסיעה הררית ארוכה. נבקר במפלי “המים הכחולים” Aqua) Azul), שנותנים את התחושה כי נצבעו לכבוד התיירים. נשחה, ונמשיך ונעלה בדרך הררית מתפתלת אל העיר הקולוניאלית היפהפיה סאן קריסטובל. לינה סן קריסטובל

יום 7

העיירה האינדיאנית סן קריסטובל וסביבותיה

סן קריסטובל, היושבת בלב מחוז צ’יאפס ההררי, שתושביו הם בני הכפרים האינדיאנים. נקדיש את היום לסן קריסטובל ולסביבתה: נסייר בעיר היפה, נטייל בשוק עבודות היד הססגוני, אליו מגיעים תושבי האזור לסחור במרכולתם, ונבקר בכפרים האינדיאניים המסורתיים, זינאקאנתאן וסאן חואן צ’מולה. לינה בסן קריסטובל.

יום 8

המעבר לגואטמלה

ניסע בנוף מחוז צ’יאפס אל עבר גואטמלה, נמשיך אל לה מסייה, ונעבור את הגבול אל גואטמלה. בדרך נעצור לביקור בכפרים אינדיאנים ציוריים דרך הרי קוצ’ומטאנס אל העיירה סן אנדרס, ונבקר בכנסייה היפה והצבעונית ביותר בגואטמלה. לאחר מכן נמשיך לעיר קצאלטננגו המוכרת גם בשם “”Xela  שנתנו לה בני המאיה. לינה בקצאלטננגו.

יום 9

כפרי שדרת ההרים

בבוקר נמשיך בנסיעה יפה לאורך שדרת ההר. נבקר בכפר האינדיאני המסורתי  אלמולונגה הידוע כמרכז של חקלאות מקומית. נמשיך אל הכפר סוניל השוכן על גדות נהר, כפר מסורתי עם כנסייה מרשימה במרכזו. בשעות הצהרים נמשיך בנסיעה אל אגם אטיטלן השוכן בלב שדרת ההרים של גואטמלה, לינה אגם אטיטלן.

יום 10

שייט באגם אטיטלן

אגם אטיטלן כלוא בין 3 הרי געש מרשימים, לחופיו שוכנים  כפרים אינדיאנים מסורתיים. לכל כפר התלבושת המסורתית האופיינית לו, המבדילה אותו משאר תושבי הכפרים. בבוקר נפליג מהעיירה פנחצ’ל אל עברו השני של האגם, אל הכפר סנטיאגו, שתושביו לובשים אריגים מפוספסים עם רקמות ציפורים. ביקור בכפרים המסורתיים סאן אנטוניו פאלופו וסנטה קטרינה. לינה אגם אטיטלן.

יום 11

צ'יצ'יקסטננגו

נעזוב את אגם אטיטלן ונעלה בכביש המתפתל אל העיירה סולולה הצופה לעבר נופי האגם ממעלה.
נמשיך בנסיעה אל עבר צ’צ’יקסטננגו עיירה קטנה מוקפת עמקים והרים ירוקים וגבוהים.  אחה”צ  כבר נצא לצפות בשמחת חגיגות סנטו תומס המתחילות בכיכר העתיקה של העיירה, ריקודים אינדיאנים מסורתיים , תחפושות , תהלוכות וזיקוקי דינור.

יום 12

צ'יצ'יקסטננגו – פסטיבל סנטו תומס

בבוקר נבקר בשוק המתעורר והולך של צ’יצ’יקסטננגו. נטייל בין דוכני השוק, המציעים אריגים צבעוניים של בני השבטים השונים, מסיכות מסתוריות וחפצי פולחן, עבודות עץ ומתכת, כלי קרמיקה וכלי נגינה מסורתיים.נעלה אל כנסיית סנטו תומס, בה מתאחדים פולחנים אנימיסטים אינדיאנים עם אמונות נוצריות. יום זה הוא שיאו של פסטיבל סנטו תומס, הפטרון של העיר שלכבודו רוקדים,מתחפשים, עורכים הצגות רחוב ומאבדים קצת את החושים בעיר ובכל סביבתה. שיא החגיגות הוא בטקס בו האמיצים נקשרים לעמוד ומתחילים “לעופף” מעל הקהל.  נבקר גם בכנסיות של צ’יצ’י, שיש בהן שילוב פולחן דתי אלילי וטקסים של הנצרות הקתולית ונעלה אל אתר הפולחן של המאיה פסקואל אבאח , בו מקיימים שמאנים מקומיים טקסים פולחניים מרתקים. אחר הצהרים נמשיך בדרכנו לאנטיגואה. לינה באנטיגואה.

יום 13

אנטיגואה

אנטיגואה שוכנת בבקעה יפה ומעליה מתרוממים בין שלושה הרי געש מרהיבים – אגואה (Agua), פואגו (Fuego) ואקאטנאנגו (Acatenango). העיירה הקולוניאלית העתיקה נפגעה כבר פעמים רבות מן הפעילות הוולקנית החזקה באזור. בתים, ארמונות וכנסיות חרבו, נבנו מחדש, ושרידי העבר ובתי ההווה מפארים יחדיו את העיר הציורית. נצא לסיור ברחובות ובכיכרות הצבעוניים ונהנה מן המראות הציוריים של אנשים ונוף. נבקר בין היתר בכנסיית סן פרנסיסקו ובקתדרלה הגדולה. לינה באנטיגואה.

יום 14

החוף הקאריבי –ליווינגסטון

הבוקר נצא לעבר החוף הקאריבי. בדרך נבקר באתר המאיה קיריגואה המתאפיין במצבות אבן גדולות, ובכתב הירוגליפי מרשים. לקראת צהרים נגיע אל העיירה פוארטו באריוס השוכנת על המפרץ של גואטמלה, ומשם נמשיך אל העיירה ליווינגסטון של שבטי הגריפונה. ליווינגסטון מוקפת בג’ונגלים, רוב תושביה שחורים, צאצאי עבדים נמלטים שהתיישבו בחוף הקאריבי. בעיירה ישנם  מטעי קוקוס, בתי עץ צבועים בשלל צבעים וכלכלה המבוססת על דיג. לינה בליווינגסטון.

יום 15

פלאייה בלנקה , שבעת המזבחות וחגיגות הכריסטמס בליווינגסטון

בבוקר נצא בשייט אל רצועת חוף לבנה ויפיפייה (פלאיה בלנקה) ולאתר של שבעת המזבחות,  שמורת טבע ייחודית  של מפלי מים מתוקים שזורמים מן ההרים לים.  אחר כך נשוט על הנהר ריו דולסה (הנהר המתוק) המהווה נקיק של מים מתוקים הזורמים בין האגם הגדול בגואטמלה לבין הים. נוכל לצפות בצבי מים, ציפורים, נוריות מים מתוקים, אוכלוסייה אינדיאנית מקומית ומצודת פליפה. ולאחר מכן נחזור ללליוונגסטון  ונחגוג את חגיגות הכריסטמס יחד עם המקומיים. לינה בליווינגסטון.

יום 16

מהחוף הקאריבי לפלורס

נצא לשיט בנהר ריו דולסה הנשפך אל הים הקאריבי. נמשיך בשיט בנהר המתוק עד פוארטו  בריוס השוכנת לחוף הים הקאריבי. בתום השייט נמשיך בנסיעה לכיוון צפון מזרח אל פלורס בירת מחוז פתן. העיר העתיקה של פלורס ממוקמת על אי בתוך אגם פטן-איצה (Peten-Itza) המחובר לחוף באמצעות גשר קצר. פלורס שבעברה הייתה עיר של בני המאיה בשם “טאיסאל ”  הייתה המעוז האינדיאני האחרון במרכז אמריקה שנכבש על ידי הספרדים. לינה באזור פלורס.

יום 17

טיקאל- בירת שבטי המאיה הקדומים

ביקור בטיקאל, בירת שבטי המאיה הקדומים, עיר המקדשים בלב הג’ונגלים הנאבקים לכבוש אותה מחדש. האתר כולל עשרות פירמידות ענק שנחפרו מתוך יער הגשם שכיסה אותם. זהו שילוב מרתק של ארכיאולוגיה מרשימה עם טבע מדהים. סיור בעתיקות טיקאל, שפע מקדשים, ארמונות, מצבות ענק, כתב הירוגליפים המספר את תולדותיה של ממלכה עתיקה שנעלמה באורח מסתורי. ארוחת צהריים. בתום הסיור נשוב לפלורס

ימים 18-19

גואטמלה סיטי והדרך הביתה

בבוקר נטוס אל גואטמלה סיטי ונצא לסיור פנורמי בעיר לאחר מכן ניסע לשדה תעופה ונעלה על טיסה לת”א דרך מדריד, לאחר עצירה קצרה במדריד נמיך בטיסה לת”א. נחיתה בערב של היום ה-19 לטיול. (ה- 28.12)

  • השתתפות בחגיגות הבתולה מגואדלופה במקסיקו סיטי
  • השתתפות בחגיגות הקדוש סנטו תומס בצ'יצ'יקסטננגו שבגואטמלה.
  • ביקור בעיירת החוף ליווינגסטון, פנינת הים הקאריבי ביתם של שבט הגריפונה השחורים והכרות עם תרבותם המיוחדת + השתתפות בחגיגות הכריסטמס בליווינגסטון
  • חצי פנסיון לאורך כל הטיול (ארוחת בוקר + צהריים או ערב) + ארוחת צהריים נוספת
  • הבטחת הטיול במינימום 15 מטיילים ללא תוספת מחיר!!! גודל קבוצה עד 26 מטיילים בלבד!
  • מפגש עם שמאנית של שבט הקיצ'ה והשתתפות בטקס שמאני
  • שני לילות במלון לחוף אגם אטיטלן
  • קונקשנים קצרים בטיסות הבינלאומיות.
  • מלונות טובים במיקומים מרכזיים שנבחרו בקפידה

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאהתאריך חזרהמדריךמחיר לאדם בחדר לשנייםהנחת רישום מוקדםהערותהרשמה
טיולמיסי נמלמחיר כולל
12/12/201928/12/2019ד”ר גלעד (גילי) חסקיןיפורסם בהמשך יעודכן בקרוב
על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן <<

תוספת ליחיד בחדר: 950$

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות וטיסות פנים על פי מסלול הטיול.
לינה, כלכלה, תחבורה וצוות כמפורט במסלול הטיול.
כניסה וסיורים בשמורות הטבע, במוזיאונים ובאתרים ארכיאולוגיים כמפורט במסלול הטיול.
מסי נמל.
טיפים לנותני השרותים המקומיים.
דמי רישום וטיפול.

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
הוצאות בעלות אופי אישי.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
מסי נמל מקומיים המשולמים במקום(כ- 20$).

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול עומק תרבות וטבע בתנאים טובים, משולב בחוויות הרפתקניות של חציית הג'ונגלים בין מקסיקו וגואטמלה.
לינה: במלונות מדרגת תיירות ראשונה או מהטובים בנמצא לכל אורך הטיול.
כלכלה: חצי פנסיון, ארוחות בוקר וערב לאורך כל הטיול + ארוחת צהריים נוספת .
תחבורה: טיסות, אוטובוס תיירים ממוזג ושייט בסירות.
קבוצה וצוות: 15 – 26 מטיילים, מדריך ישראלי מצוות "אקו" ומדריכים מקומיים.
מסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מדינות אמריקה הלטינית עדיין לא מפותחות דיין במתן שירותי תיירות. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך צוות אקו ומדריכנו יערכו שינויים בהתאם, לטובת ורווחת הנוסעים.
הושבת: חברת איבריה עמה טסים בטיול זה מאפשרת לבחור מקום הושבה ספציפי אך ורק בתשלום מראש. גם עבור הזמנות של בודדים וגם עבור קבוצות. כתוצאה ממדיניות זו, ההושבה במטוס תעשה רנדומלית ועלולה לייצר תפזורת של הושבה, ובמקרי קיצון לפצל אפילו זוגות. במידה ואתם מעוניינים להבטיח מראש מקום ישיבה ספציפי, ניתן לעשות זאת אך ורק בתוספת תשלום: טיסות מת"א למרכז אמריקה הלוך ושוב- עלות 95$ לאדם לכל המסלול. על מנת להימנע מפיזור נוסעים בטיסות איבריה אנו ממליצים בחום לבצע הושבה מראש עבור טיסות אלו.
מפגש הכנה עם המדריך יערך כשבועיים לפני היציאה לטיול.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

מקסיקו – למראה ערים רבות כל כך

דומה שכל הנופים וכל האקלימים התמקמו במקסיקו – הרי געש, מכתשים, גבעות, מישורים, יערות גשם, מדבריות, נהרות, […]

יום המתים במקסיקו

יש הטוענים שיום המתים הוא החג הנוצרי החשוב והנחגג ביותר במקסיקו (היות שהחג הוא מיזוג של החגים […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

מקסיקו וגואטמלה בחגיגות דצמבר בהדרכת ד”ר גילי חסקין

טיולי תרבות וטבע

כולל חגיגות הבתולה מגואדלופה במקסיקו סיטי, חגיגות הכריסטמס בליווינגסטון וחגיגות הקדוש סנטו תומס בצ'יצ'יקסטננגו שבגואטמלה | 19 יום