טיול שומרי מסורת למרוקו

טיול למרוקו

טיולי תרבות וטבע

מסע אל הרי האטלס ומדבר הסהרה והערים המלכותיות | 14 יום

טיול למרוקו מאפשר הצצה מרתקת אל תושביה בערים ובכפרים ומפגש בנופים מדהימים של הרים ומדבריות. בטיול המדברי נבקר בדיונות החול של סהרה המערבית ובנאות המדבר הירוקות. נגיע אל הקניונים היפהפיים ונציץ אל הקסבות העתיקות של האוכלוסייה הברברית. בהרי האטלס, נשלב טיולים ברכב, על פרדות וברגל, אל תוך נופים מצוקיים ופראיים, בין כפרים נידחים וביערות עצי מחט. המסע במרוקו פוגש את הצד האנושי בערים האימפריאליות, בשווקים ובימי שוק מקומיים ובסמטאות הקסבות, כמו גם באזורים הנידחים של מרוקו שם מקיימים התושבים אורח חיים מסורתי. בטיול זה ניתן דגש מיוחד על יהדות מרוקו. נבקר באתרים המרכזיים בהם התגוררה הקהילה, נפגוש את חברי הקהילה בערים השונות, נלמד אודות המסורת והתרבות היהודית המרוקאית ועל ההיסטוריה המפוארת של הקהילה במרוקו. הטיול למרוקו הוא חוויה מיוחדת במינה, אשר תיתן לכם ערך מוסף רב, במיוחד אם אתם שומרי מסורת יהודית. במהלך הטיול נישן במלונות טובים, חלקם אותנטיים ומיוחדים, נטעם מן המאכלים האופייניים למקום ונערוך טיולים שונים ומגוונים מעבר למסלול הטיול הקלאסי.

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב - קזבלנקה

נמריא מתל אביב, בטיסת בוקר דרך יעד ביניים באירופה, לקזבלנקה (Casablanca). לאחר הנחיתה, נערוך סיור הכירות בעיר ולאחר מכן, במידת האפשר, נערוך הכרות עם האוכלוסייה היהודית במקום ונחגוג את חג הפורים החל באותו היום, כולל קריאת המגילה. לינה בקזבלנקה.

יום 2

רבאט - וזאן

נתחיל את היום בנסיעה, על דרך החוף האטלנטיף אל העיר רבאט (Rabat), שהינה בירת מרוקו והעיר השלישית בגודלה. נצא לסיור בעיר, מקום מושבו של מלך מרוקו. נבקר במוזולאום ע”ש מוחמד החמישי, בטור חסן, ברחבת הארמון ונטייל בסמטאות הקסבה, השוכנת כמבצר לחוף האוקיינוס. לינה באזור ואזן.

יום 3

וזאן - שפשוואן

בבוקר נמשיך לכיוון קברו של אחד מחשובי הצדיקים היהודיים במרוקו, רבי עמרם בן דיוואן. מוואזן ניסע לשפשוואן (Chefchaouen). העיר חבויה בין רכסי הרי ריף ונוסדה בשנת 1471 ע”י מולאי עלי בן ראשיד. נצא לסיור בסמטאות ונתרשם מהארכיטקטורה המדהימה של העיר וב”מדינה” הייחודית, שבה הצבעים השולטים הם כחול ולבן, דבר הנותן חזות נקייה ורעננה. נקבל את השבת בתפילה מלווה בארוחת שבת חגיגית. לינה בשפשוואן.

יום 4

שפשוואן

נפתח את הבוקר בתפילה וסעודת שבת. לאחר מכן נשלים את סיורנו בעיר ונשוב למלוננו למנוחה.

יום 5

שפשוואן - וולוביליס - מקנס - פס

סיור בוקר בשפשוואן ואחר כך המשך נסיעה לעיר הרומאית וולוביליס (Volubilis); אתר העתיקות הרומאי הגדול ביותר במרוקו, שחפירות גילו כי האתר יושב לראשונה על ידי בני קרתגו. נמשך לעיר מקנס (Meknes), שנוסדה במאה ה-10 ושמה נגזר משמו של שבט “מקנסה”. העיר נחשבת לאחת מארבע “הערים המלכותיות” של מרוקו ובשנת 1996 הוכרזה כאתר מורשת עולמית. נטייל בין השווקים ובתי המלאכה, נלמד על מבני העיר המעידים על עברה המפואר, נבקר בשערי העיר העתיקה ונסתובב בשווקיה הצבעוניים של העיר. לאחר מכן, ניסע לאחת הערים העתיקות והמרתקות במרוקו.- פס (Fès); לינה בפס.

יום 6

פס "ירושלים של מרוקו"; מרכז דתי, רוחני ותרבותי

נקדיש את היום לעיר פס, שהינה עיר הבירה הדתית והתרבותית של מרוקו, שנוסדה במאה ה- 8 על ידי מולאי אידריס ה- 2. נסייר ב’מדינה’ העתיקה ביותר במרוקו, המכונה פס אל-באלי וכן ברובעים השונים: רובע הבורסקאים, החושף מראות מרהיבים וריחות חריפים, רובע האורגים והצורפים. נבקר בחנויות הקטנות ובסמטאות בהן מוצאים מכל טובה של מרוקו. נסייר במדרסות העתיקות, המהוות דוגמאות לאמנות ארכיטקטונית עשירה. בעבר חייתה במקום קהילה יהודית גדולה ומפוארת. נמשיך לביקור ב’מלאח’, הרובע היהודי העתיק ונבקר גם בביתו של הרמב”ם. במידה ויהיה פתוח, נסייר בבית העלמין היהודי העתיק והייחודי של פס מן המאה ה- 13, אשר בו קבורים שניים מהקדושים החשובים ביהודי מרוקו: רבי יהודה אבן עטר וסוליקה הצדיק. לינה בפס.

יום 7

דרך האטלס התיכון למדבר סהרה

הבוקר ניסע מפס לעיר ההררית איפראן (Ifran) שבהרי האטלס. זוהי עיירת נופש וסקי של עשירי מרוקו, שנבנתה על ידי הצרפתים. גובהה כ- 1,665 מ’ מעל פני הים והיא שוכנת בין יערות ארזים ואלונים ובנויה בסגנון מערבי, כאשר בתיה לבנים, גגותיה משופעים ומכוסים ברעפים אדומים המוקפים בעצים ובגינות מהודרות. בשל סגנון בתיה, המזכיר עיירה בשווייץ, היא מכונה: “שוויץ הקטנה”. נחצה את מידלט דרך מעבר הלגיונרים, נשקיף על אגם ארשדיה ונחצה את הרי האטלס הבינוני. לקראת ערב, נגיע לארפוד (Erfoud) ובמידת האפשר נבקר בקבר הרב אבו-חצירה. לינה בארפוד.

יום 8

מדבר סהרה - טודרה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא בג’יפים אל דיונות החול המפורסמות של מדבר סהרה. ניסע למרזוגה (Merzouga) ולאחר מכן נחזור לארפוד וניסע לכיוון קניון הטודרה (Todra), עמק ציורי שנאסף לתוך קניון תלול, בו מצוקי גרניט אדמדמים הנישאים לגובה של 300 מ’. לינה באזור טיאנריר (Tinghir).

יום 9

עמק הדאדס - וורזאזאת

בשעות הבוקר, נעלה בערוץ נהר הדאדס (Dades), הידוע בכינויו ‘עמק אלף הקסבות’ ובו כפרים ובוסתנים. נמשיך לטייל בנופים המיוחדים למדרונות הדרומיים של הרי האטלס ולקראת ערב נגיע למלוננו באזור וורזאזאת (Ouarzazate).

יום 10

וורזאזאת - איית בן האדו - תילוואט - מרקש

בבוקר ננעלה על ג’יפים וניסע לטיול בוורזאזאת (Ouarzazate). לאחר מכן נבקר בקסבה המרשימה והגדולה ביותר בצפון אפריקה. איית בן האדו (Aït-Ben-Haddou). נראה את חומותיה, מגדליה ובנייני המגורים שבה. משם ניסע צפונה, אל קניוני ואדי מלאח וואדי וואנילה, עד לקסבת תילוואט (Telouet), שם נפגוש את האוטובוס וניסע עד למרקש. ארוחת ערב ולינה למרקש (Marrakech) – ליבה הפועם של מרוקו. בילוי שבת במרקש עם הקהילה המקומית. לינה במרקש.

יום 11

מרקש

נפתח את הבוקר בתפילה וסעודת שבת. לאחר מכן, נקדיש את המשך היום לסיור במרקש (Marrakech); עיר מדברית בדרום מערב מרוקו, למרגלות הרי האטלס, המונה כמיליון תושבים, ברובם ממוצא ברברי. מקור אפשרי לשם העיר הוא מהשפה הברברית ומכונה “עיר האלוהים”. במרקש, שנוסדה לפני אלף שנים, יש רובעים עתיקים ומודרניים המשולבים זה בזה. נצא לסיור מקיף בעיר, במבוך הסמטאות בעיר העתיקה, בשווקים וברובע היהודי. נקדיש זמן לכיכר ג’מע אל פנה, על שפע השווקים והדוכנים, הרוכלים, מספרי הסיפורים ומגידי העתידות. באם יוותר זמן, נמשיך ונשלב בסיור אתרים ייחודיים שאינם נמצאים במסלול הטיולים המוכר כגון; הגנים הכחולים של ז’רדן מזורל, מדרסת אבן יוסוף, מהיפות בעולם האיסלם, הקסדריה – רובע הנפחים ועוד. לינה במרקש.

יום 12

אוריקה - אוקאימדן - מרקש

נשכים קום, נעלה על ג’יפים וניסע אל לב האטלס הגבוה, אל פסגות אוקיימדן (Oukaimeden). נטפס דרך עמק אוריקה. נעצור לתצפיות על הכפרים השוכנים במדרון ההר ונמשיך אל אתר הסקי התחתון באוקאימדן, כאשר ממקום זה נצפה אל פסגת ג’בל טובקאל. משם נחזור למרקש ללינה.

יום 13

מרקש - אסווירה

נשלים את סיורנו במרקש ולאחר מכן ניסע מערבה לאסווירה (Essaouira), הלוא היא מוגדור היהודית. נסייר בעיר שנבנתה בהשפעת הארכיטקט הצרפתי תיאודור קורנט, נבקר בנמל היפה ובאתריה השונים וכן באתרים הקשורים לקהילה היהודית ולרב הקהילה, הרב פינטו. משם חזרה לקזבלנקה.

יום 14

קזבלנקה - אירופה - תל אביב

בבוקר נסייר בקזבלנקה, גני מזוראל/הגנים הכחולים. אחר כך נבקר במסגד הגדול של קזבלנקה ולאחר מכן ניסע לשדה התעופה. חזרה בבוקר היום ה- 15.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן <<

דגשים מיוחדים

הטיול כולל

טיסות בינלאומיות דרך יעד ביניים.
תחבורה: טיסה סדירה לא ישירה (דרך יעד ביניים באירופה). אוטובוס תיירים ממוזג. סיורי ג'יפים בסהרה ובהרי האטלס הגבוה לכפרים הברברים.
לינה: בבתי מלון מדרגת תיירות טובה והטוב בנמצא (דרגת תיירות).
כלכלה: חצי פנסיון, כולל סנדווצ'ים לארוחות צהריים.
דמי כניסה לכל האתרים המפורטים בתכנית הטיול.
הדרכה: דני בר ששת מצוות אקו ומדריכים מקומיים היכן שנדרש (דוברי השפה האנגלית).
מיסי נמל, דלק וביטחון (יעודכנו סופית ביום הכרטוס – במידה ויהיה שינוי יתעדכן המחיר בהתאם).
ביקורים בבתי כנסת וכן פגישה עם הקהילה היהודית בתיאום מראש ועם המדריך.
תשר לנותני שירותים מקומיים.
דמי טיפול ורישום.
מפגש הכנה מפורט בארץ.

הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
הוצאות בעלות אופי אישי.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
מסי נמל מקומיים שאינם נקובים בכרטיס ושמשולמים בחו"ל.

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: בטיול זה ניתן דגש מיוחד על האתרים המיוחדים ליהדות ואשר יביא אתכם אל אתרים שיש בהם חשיבות רבה ליהדות, נלמד אודות המסורת היהודית המרוקאית. תאפשר הצצה נדירה אל אותם המקומות הקשורים בתרבות היהודית במרוקו.
קבוצה: את הקבוצה ילווה מדריך ישראלי מנוסה מצוות "אקו" ומדריכים מקומיים באתרים כפי הנדרש.
לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
באטלס הגבוה יש אזורים המגיעים לכמעט 3000 מ'. במידה ומטייל חושש ממחלת גבהים, מומלץ להתייעץ עם רופא.
מאז שנת 2000 מרוקו נמצאת ברשימת המדינות שנמצאות תחת אזהרות מסע של משרד החוץ והמטה ללוחמה בטרור.
לצורך הוצאת האשרה נבקשכם לשלוח למשרדינו צילום דרכון עדכני (בתוקף של חצי שנה ומעלה) מחיר האשרה כלול במחיר הטיול.
על המטיילים לדעת, שרמת שירותי התיירות במרוקו נמוכה מזו במערב. מלונות דרגה ראשונה במרוקו אינם שווים ברמתם למלונות דרגה ראשונה רגילים.
התכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.
נחיתה לאחר חצות ביום ה- 15 ולכן יש לעשות ביטוח ל 15 ימים.
יובהר כי המחירים הנקובים לעיל נכונים ליום ההרשמה. במידה ותחול עלייה הגבוהה מ -3% בשערי המטבע יעודכנו מחירי הטיול בהתאם ותחול התוספת על הנוסע
מס הנמל הידוע נכון ליום פרסום הטיול. במידה ויהיה שינוי תחול התוספת על הנוסע.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

העצמת נשים במרוקו

זכויותיהן של נשות מרוקו עברו תהפוכות רבות לאורך תקופות שונות, מהתקופה הטרום-איסלאמית ועד היום. כיום, מעמד האישה […]

וולוביליס – הפרח הרומאי של מרוקו

בעמק פסטורלי בין כרמי זיתים ושדות חקלאיים, כ-30 ק”מ צפונית לעיר מקנס שבמרוקו, מתנשאים לתפארת שרידיה של […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול למרוקו

טיולי תרבות וטבע

מסע אל הרי האטלס ומדבר הסהרה והערים המלכותיות | 14 יום